Stadsnieuws 4. Suzannapolder; 5. Oud Sint-Joos- landpolder; 6. Molenpolder; 7. Mor tierepolder. De secretaris der gemeen te Nieuw en St. Joosland is tevens ontvanger-griffier van deze polders. De archieven der polders zijn in een kast op het raadhuis ondergebracht, doch in de kast zijn mede archief stukken der gemeente geraakt. Dit wordt bij de órdening hersteld. Waterschap De vrije polders onder Tholen. De heer C. Hollestelle kwam gereed met de ordening en beschrij ving van het waterschaps-archief. In den inventaris zijn tal van historische bijzonderheden vermeld ter toelich ting van het archief. 1. Zuiddorpepolder—Noorddeel2. Zuiddorpe polder—Zuiddeel. De inspecteur heeft het archief van het Waterschap Groede en Baanst ge nummerd en aan het bestuur terugge zonden. Het is te Oostburg ten huize van den ontvanger-griffier overeen komstig de aanwijzingen in eene kast geborgen. De regeling der oudste be- standdeelen van het gemeente-archief van Westdorpe heeft de inspecteur voortgezet, doch nog niet kunnen af sluiten. In het afgeloopen jaar heeft mr. Brakke zich wat Veere betreft, voor namelijk gewijd aan de behandeling der ingekomen stukken. Een groot aantal resolutie-boeken werd hersteld door het crediet van f 200,— in 1924 voor dit doel door den raad toege staan, gevraagd werd wederom gedu rende 5 jaar voor dit doel f200,per jaar uit te trekken, daar nog veel arbeid te verrichten valt voor het ar chief behoorlijk zal zijn hersteld. Gedurende de maanden September en October heeft mr. De Brakke zich bezig gehouden met het ordenen van het arch ef van Nieuw en St. Joos land. Voorloopig is 1851 als schei dingsjaar tusschen oud- en nieuw ar chief gehandhaafd. Talrijke stukken kwamen nog voor den dag, die be hoorden tot het oud-archief. Gemeen testukken zijn uit de polderkast ver wijderd. Op den duur zullen waarschijnlijk ook de polderarchieven aan de beurt komen om te worden bewerkt. Een gedeelte van het gemeente-archief, bleek te Veere te berusten. Voorge steld is aan Veere deze over te dragen. Dialect-onderzoek. Zaterdag had te Middelburg plaats de jaarvergadering van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialect-onderzoek. Nadat de notulen waren voorgele zen en goedgekeurd, werd door den penningmeester rekening en verant woording gedaan van de geldmiddelen der Vereeniging. Er bleek een batig saldo te zijn van f27,68. In het jaarverslag der secretaresse werd medegedeeld, dat bedankten 10 werkende leden, terwijl 15 leden zich opgaven en 1 lid-begunstiger. Het aantal werkende leden bedraagt thans 92, het aantal leden-begunstigers 19. Het dialect-onderzoek wordt boven dien gesteund door een 15-tal „mede werkers". In dit jaar verschenen 4 nummers van het Vereenigingsnieuws, waaraan dialect-lijsten waren toege voegd. Het aantal woorden en uit drukkingen, door middel van deze lijsten gecontroleerd bedroeg 319. Het aantal antwoorden was niet onbevre digend en over het geheele dialect gebied verspreid. Echter konden in verhouding tot het aantal werkende leden de antwoorden talrijker zijn. De inzendingen van dialect-lijsten door de leden ten dienste van het in voorbereiding zijnde Zeeuwsch Woor denboek was bevredigend, terwijl en kele -dialectstukken aan het archief der Vereeniging werden afgestaan of in bruikleen gegeven. In gevolge het aftreden van den penningmeester, den heer F. N. Brui- nooge te Wênieldinge, werd tot pen ningmeester benoemd de heer H. Pie- ters te Middelburg. Inplaats van de aftredende districts bestuursleden te Zierikzee, Renesse Kruiningen werden benoemd, resp. Mevr. der Weduwenvan Oeveren te Schuddebeurs bij Zierikzee, de heer J. M. de Nooijer te Renesse en de heer A. Tollenaar te Krabbendijke. Na bespreking van enkele onder deden werden de statuten der Ver eeniging goedgekeurd en de secreta resse gemachtigd rechts-persoonlijk- heid voor de Vereeniging aan te vra gen. Nadat in beginsel was aangenomen in den loop van het jaar een prospec tus en proefblad van het Zeeuwsch Woordenboek het licht te doen zien, werd de vergadering gesloten. BAARLAND. Op de Donderdag avond gehouden eindles van den Al- gemeenen Tuinbouwcursus werd een diploma uitgereikt aan P. Beulens, J. Traas, J. A. de Punder, J. H. Ver meulen, P. J. de Punder, G. A. Brug- geman, J. J. van Wingen en P. Bal. De rijkstuinbouwconsulent prees den ijver der cursisten en spoorde hen aan ook in de toekomst hun best te doen en mee te werken aan het ver- eenigingsleven. De heer J. Bruggeman sprak namens de commissie van toe zicht een woord van waardeering voor het gegeven onderwijs. De heeren H. L. K. Leijs en W. J. Robijn ontvingen van de leerlingen fraaie azalia's, ELLEWOUTSDIJK. Op de eindles van den Algemeenen Tuinbouwcursus werden naar het tweede leerjaar be vorderd C. de Jonge, J. Mol, A. Oost hoek, F. Paulusse, J. P. Pieterse, J. A. Smallegangc, P. J. Spruit, J. Spruit, C. Steketee, M. de Vrieze en P. van Zweden. 's GRAVENPOLDER. Vrijdagmid dag ve'gaderde de gemeenteraad. Alle leden waren tegenwoordig. Ingekomen was een brief van de N.V. P.Z.E.M., waarin wordt medegedeeld, dat het misschien mogelijk is om in het na jaar te 's Gravenpolder met de net- tenbouw te beginnen. Eerst zal er een beslissing genomen moeten worden over een boven- of ondergrondsch lei dingnet waarna er een plaatselijk (pro paganda) comité opgericht zal wor den. Uit het overgelegde proces-ver baal van opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger blijkt, dat op 27 Maart in kas was f 1981,31 Va- Besloten wordt om de geldleening voor de schoolbouw en de kosten der her- bestrating, ad f 7500,aan te gaan met Ie N V. Bank voer Ned. Gemeen ten, omdat de plaatsing op aandeelen in de gemeente niet geslaagd is Over eenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten om Ged. Staten te advissei en er toe mede te werken, idat den secretaris op zijn verzoek voor een jaar toestemming wordt verleend om in Goes te wonen. Tegen stemmen de heeren Josiasse, Kousemaker en Verhulst. Het verzoek van de Na tionale Commissie tegen het Alcoholis me om maatregelen te nemen tot het verminderen van het aantal vergun ningen voor den verkoop van sterken drank in het klein wordt op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aan genomen, aangezien in 1925 het maxi mum reeds van 4 op 3 is gebracht. Bij de rondvraag vraagt de heer Kou semaker of B. en W. nog geen bestem ming weten voor de leegstaande on derwijzerswoning. Hij vraagt of de wo ning niet ingericht kan worden voor den veldwachter omdat deze aan spraak kan maken op een vrije wo ning. De heer Joziasse vraagt of hef niet mogelijk zou zijn om er een berg plaats voor den lijkwagen of de brand- bluschmiddelen van te maken, omdat de gemeente hiervoor thans toch loka liteiten moet huren. De heer Jozias- se deelt mede, dat de bijz. school gaarne op 25 April het nieuwe school lokaal in zou wijden. Hij vraagt of het lokaal dan gereed zal zijn. De voorzitter antwoordt, dat hij er bij den architect naar zal informeeren. De heer Verhulst vraagt nog naar leer middelen, die niet meer aanwezig zijn. De voorzitter zegt, dat hij op zijn in formatie geen duidelijk antwoord heeft ontvangen. HOEDEKENSKERKE. De verkoop van de Emma-bloempjes heeft in deze gemeente f 24,05 ij opgebracht. 's HEER ARENDSKERKE. Vrijdag avond is in den ouderdom van ruim 64 jaar overleden de heer J. Timmer man, sinds 1 Augustus 1891 gemeente veldwachter alhier. Vanwege de vereeniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs te Lewedorp, werd Zaterdag door den architect S. de Koning te Goes, aan besteed het bouwen eener school. In geschreven werd als volgt: F. de Rui ter te 's Heer Arendskerke f22.095; H. Steenblok te Nieuwdorp f21.600; M. F. Goedemondt te Goes f21.400; J. L. Allewijn te Hoedekenskerke f21.200; Th. J. van Doorn ie Krab bendijke f21.036; J. la Grand te Hoe dekenskerke en Jac. Verheïjke te El- lewoutsdijk f20.990; Gebrs. B. en M. Weststrafe te 's Heer Arendskerke f20.547; P. van Loo te Driewegen f20.480; C. Minderhoud te Nieuw dorp f20.159; Gebrs. Jansen te Nisse f19.985; A. Otte te Nieuwdorp f19.794 Hef werk is gegund aan A. Otte te Nieuwdorp. 's MEER ABTSKERKE. De gemeen teraad vergaderde Zaterdagmiddag te 3 uur. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter deed mededeeling van de volgende ingekomen stukken: goed keuring der begrooting 1930; jaarver slag van de commissie van toezicht op het lager onderwijs; jaarverslag van de commissie tot wering van schoolverzuim, welke beide laatste in gekomen stukken geen reden tot op- of aanmerking geven. Verder deelt de voorzitter mede, dat kasopname bij den gemeente-ontvanger heeft plaats gehad, waarbij alles in orde werd be vonden. Met algem. stemmen wordt verleend een half jaar ontheffing hon denbelasting aan den heer P. Verburg. Daarna geschiedt aanbieding van het gemeenteverslag, waaruit blijkt, dat het jaar 1929 voor het grootste ge deelte der inwoners ongunstig is ge weest op financieel gebied in verband met de lage prijzen der landbouwpro ducten. De pensioengrondslag van den f meerite veldwachter werdt verhoogd met f275, -. Tot een wijziging der begrooting 1930 wordt met algemeene stemmen besloten, evenals tot een af- en overschrijving der begrooting 1929. Daarna is aan de orde het benoemen van een plaatsvervangend ambtenaar van den Burgerlijken Stand, zulks in verband met de mogelijkheid dat de ambtenaar verhinderd is. Benoemd wordt de heer W. v. Liere met 6 t emmen en 1 stem van onwaarde. De heer van Liere was no. 1 der aan beveling. Als no. 2 werd aanbevolen de heer P. van 't Westende. Tenslotte wordt nog behandeld een verzoek schrift van J. de Punder, om vergoe ding voor zijne te Kwadendamme schoolgaande kinderen. Wordt beslo ten een vergoeding te verleenen van f 25, - per jaar en per kind met be paling, dat voor het jongste kind de vergoeding pas aanvangt als den leer plichtigen leeftijd van 7 jaar is be reikt. KAPELLE. Op verzoek van het be stuur van de vereeniging van Oudleer- i'ngen der Tuinbouwcursussen te Ka- pelle, was een vergadering belegd, waartoe de bestaande Land- en Tuin- bouwvereenigingen te Kapelle en Bie- zednge met het hoofd der gemeente, burgemeester Bierens en de hoofden der scholen waren uitgenoodigd om de vastgestelde reeds eerder toege zegde bijdragen vcor de verdelging van de bastaard-satijnvlinder aan de jeugd toe te kennen. Betreurd werd dai niet meerdere tuinbouwers of ver- eenigingen voor dit doel iets hebben afgezonderd, gezien het groote aantal resten dat door de schooljeugd bij een gebracht is. KRUININGEN. In de Vrijdag ge houden gemeenteraadsvergadering was wegens ongesteldheid met kennisge ving afwezig de heer A. v. Hootegem en zonder kennisgeving de heer A. v. d. Berg en v. d. Borght. Na voorle zing en vaststelling der notulen deelt de voorzitter, burgemeester Elenbaas, mede, dat Ged. Staten hebben vast gesteld de inkomsten en uitgaven der gemeente over 1928 alsook van net gasbedrijf 2e halfjaar 1928; dat Ged. Staten op 21 Maart hebben goedge keurd de begrooting over 1930, en het raadsbesluit der vorige vergadering tof aankoop der halve sloof van den heer Soedan, eveneens door Ged. Staten bericht van ontvangst der raadsbe sluiten omtrent de nieuwe politiever ordening met een opmerking over art. 37 betreffende het snoeien van heg gen en andere belemmeringen aan den openbaren weg. B. en W. stellen voor in een volgende vergadering art. 37 te behandelen en daarop de politie verordening van kracht te doen zijn. Op 17 Maart is door B. en W. de kas van den gemeente-ontvanger nagezien en in orde bevonden. De voorzitter deelt mede, dat door de gascommis- sie der Gascentrale Oosteinde beslo ten is niet in te gaan op het aanbod van Gces om vandaar uit gas te be trekken. De heeren Minnaar enFran- poijs meenen, dat dit besluit wel over haast is genomen, zonder dat een der raden der betrokken gemeenten iets hieromtrent weet. Ook de heer Bur- kink, lid der gascommissie, meent dat deze zaak nader bezien dient te wor den. De voorzitter zegt toe, de ver schillende berekeningen aan den raad te overleggen, doch wijst er op, dat niet de raad of raden, doch de gas commissie beslist. Voorstel om een voorschot van ten hoogste f 3600 te verleenen voor het stichten van een plaatsje aan Jan Komejan. De heer Minnaar vond het wenschelijker, dat deze plaatsjes dichter bij elkaar kwa men. De voorzitter beaamt dit, doch dc aankoop der gronden daarvoor on dervindt moeilijkheden. De heer Witte vindt den prijs voor den grond waf hoog. Wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Met algemeene stemmen wordt goedgekeurd de rekening van den Keuringsdienst kring Kruiningen over 1929 met als inkomsten f 5783,47, uitgaven f 5759,28, goed slot f 24,19. Daarna worden de verschillende bij dragen vastgesteld voor de bijz. scho len over 1928 berekend gemiddeld op f 8,62'/a per leerling. De heer Minnaar vindt dit bedrag per leerling erg laag, doch juicht dit toe, wanneer het on derwijs daaronder niet lijdt. De voor zitter zegt, dat dit bedrag het ge middelde nadert. Voorstel tot het aan gaan eener geldleening van f 16.144,61 voor de converteering van een geld leening oorspronkelijk f 20.000,voor de gasfabriek. De voorzitter zegt, dat dit voorstel steunt op een verzoek van Ged. Staten, waardoor boekhoud kundig de zaak eenigszïns gewijzigd wordt, doch overigens financieel op hetzelfde neerkomt als indertijd door den raad besloten is Allen voor. Wij ziging der begrooting voor 1929, ook in verband met het vorige punt der agenda en het tekort in het gasbedrijf groot f 4946,56, hetwelk door over schotten van andere posten en f1401 van de post van onvoorzien gedekt wordt. Met algemeene stemmen goed gekeurd. Wijziging begreoting 1930, wegens de kosten van verwarming bij zondere school te Kruiningen en het voorschot in punt 2 vermeld, ter wijl de aanbesteding van het ijzeren hek aan het Eindje in de Ronde f100 boven de begrooting is. Laagste in schrijver is J. A. Poleij alhier voor f1146,—. Tegels en riolen zijn alle beneden de begrooting, zoodat de voorzitter meent, dat het totaalbedrag niet overschreden wordt. Wordt goed gevonden. Bij de rondvraag vraagt de heer Witte of niet meer menschen bij de nieuwe rioleerïng kunnen werken. De voorzitter zegt, dat dit niet mo gelijk is, nu het in eigen beheer wordt uitgevoerd. De heer Dek vraagt be tere speelgelegenheid bij de O. L. school, de grint is daar te los en de kinderen zoeken de straat, wat ge vaarlijk is. Ook de heer Francoijs be aamt dit. De voorzitter zegt overwe ging toe. Ook wil de heer Dek reeds dit jaar het tegel trottoir van de Snel- lemarkt doortrekken tot de Ger. Kerk. De voorzitter zegt, dat B. en W. dit ook wenschen, doch er is hiervoor geen geld. OVEZAND. Vrijdagavond werd al hier de jaarvergadering van de Coöp. Boerenleenbank gehouden. Het aantal leden bedraagt 83. Op 31 Dec. 1929 bedroegen de spaargelden f 89.485,51Vs en het tegoed in loopende rekening f21.368,02. Het bedrag der uitgegeven voorschotten was einde 1929 f 46.705,23 en in loopende rekening f21.805,49. De gemaakte winst over 1929 bedraagt f 614,84. De rente werd voor 1930 ge bracht voor spaargelden op 3.9 °/o en voor tegoed loopende rekening op 3.48no. Als bestuurslid werd herkozen de heer W. Korstanje, als lid van den Raad van Toezicht de heer J. van Liere en als plaatsvervangende leden de heeren P. J. van der Slikke en M. Sommeijer. Den vertrekkenden kas sier, den heer W. H. Zinkstof, werd hulde gebracht voor zijne diensten ten behoeve der Bank. SCHORE. De zitdag van den Rijks ontvanger, welke alhier in de maand April zal worden gehouden, is verzet van Maandag 21 April (2e Paaschdag) naar Dinsdag 22 April 1930. Zaterdagmiddag is op een ter rein in den Steenweg een demonstra tie gehouden met een schuim-brand- blusch-apparaat. Tegenwcordig waren een aantal ingezetenen waaronder de burgemeester, de wethouders en de raadsleden. Aangetoond werd dat het apparaat zeer goede diensten kan be wijzen bij een beginnenden brand. De demonstratie slaagde volkomen. De Vereeniging voor uitzending van kinderen naar buiten, werkte tot nu toe als onderafdeeling van de afd, Kruiningen Schore van het Groene Kruis. Zulks was ook het geval met de vereenigingen te Kruiningen er Hansweert. In 1930 zullen eenter de drie vereenigingen afzonderlijk zorgen voor de uitzending der kinderen uit genoemde gemeente. WOLPHAARTSDIJK. Onder de var kens van den landbouwer J. L. Goet- heer alhier, heerscht de vlekziekte. Reeds is een der dieren, van ruim 300 pond gewicht, aan deze ziekte ge storven. YERSEKE. Met de vangst der kreef ten gaat het zeer minnetjes; de vangst van enkele visschen beliep zelfs nog jgeen 2 K.G. per dag en ai is de prijs nu f 3,— per K.G., toch kon de be manning nog geen daggeld besommen, nog gezwegen van de andere onkos ten als motor etc. Daar verleden jaar zeer weinig is gevangen en de winter zeer zacht is geweest, wordt dit jaar op een goed seizoen gehoopt, en de Antwerpsche tentoonstelling zal veel kreeften vragen, denkt men. Alhier is gearriveerd de aan de werf van Gebr. Boot te Alphen a/d Rijn gebouwde stalen motorboot YE „Cornell's", voorzien van een 35 P.K. industrie-motor met water-injectie. De boot die geheel modern is uitgerust, zal een lier krijgen van de machine fabriek Bakker alhier. Benoemd. Benoemd tot tijdelijk teckenaar, tevens verftechniker bij den. Prov. Waterstaat in Noord-Holland de heer C. Ruitenbeek te Goes, leerling van het Zeeuwseh Tech nisch Instituut. De Ouderdomswet 1919. Onder verwijzing naar de in dit nummer voorkomende annonce herinneren wij er aan, dat de Ouderdomswet thans een wijdere strekking heeft verkregen. Wij meenen goed te doen voor oinz© le zers de hoofdzaken van de gewijzigde wet korte!ijk uiteen te zetten. De gelegenheid tot het treffen vain een ouderdomsvoorziening (renten 320 gid. per week) blijft op dezelfde voorwaarden geopend, als de laatste jaren het geval was. Daarnevens zullen nu ook kunnen wor den afgesloten: 1. Verzekeringen voor Ouderdomsren te van 3 —20 gid. per week (ing. 5565 jarigen leeftijdmet beding van terugbe taling der premiën, op een jaarpremie na, ingeval verzekerde voor het bereiken van den pensioenleeftijd komt te overlijden. De overlijdensuitkeering ad f20f 100 blijft er op de oude voorwaarden aan ver bonden, voorzoover die niet reeds in een vroegere V.O.V. is begrepen). Ook Ne derlanders, die niet Rijks ingezetenen zijn, worden nu toegelaten. 2. Verzekeringen voor een weduwen- of w eduwnaarsrenie, genaamd een over- 'evimgsrente, van 1—10 gid. per week, met premiebetaling tot het overlijden van ver zekerde of verzorgde; óf met premiebetaling tot verzekerde een vooraf bepaalden leeftijd heeft be reikt (tusschen 5565 jaar. De onder 2 bedoelde verzekeringen kun nen alleen door gehuwde Rijksingezetenen worden afgesloten, en zijn slechts moge lijk zoolang de verzekerde jonger dan 60 jaar is. Bij overlijden van verzekerde binnen 3 jaar na ingang van deze verzekering word tl geen overlevingsrente uitgekeerd, tenzij het overlijden gevolg is van een ongeval, hem overkomen na het ingaan der verzekering. Vereeniging voor Ziekenhuisverple- ging op Zuid- en Noord-Beveland. Zaterdag j.L hield deze vereeniging in het Schuttershof hare tweede algemeene vergadering. De voorzitter, de heer Mr. Mes te Hejnkenszamd, opende deze ver gadering en deelde in zijn openingswoord mede, dat de vereeniging in de eerste maan den van dit jaar met haar ledental de 7000 was gepasseerd, wat zeker een sterke groei is voor zulk een jeugdige vereeniging. Hierna bracht de secretaris, de heer A. de Lange te Goes het jaarverslag uit, waaraan het volgende is ontleend: Het jaar ,1929 kenmerkte zich door een rustigen, gelijlkmatigen arbeid al vroeg ook nu nog de propaganda de volle aandacht van het bestuur. Er werd in het afgeloopen jaar, dat het eerste volle kalenderjaar voor de vereeniging was, een beter en meer be trouwbaar overzicht van den arbeid en het arbeidsveld verkregen. De vereeniging telde op 31 December 1928 5454 ingeschrevenen, waarvan 4724 beta!enden, ein op 31 Dec. 1929 resp. 6441 en 5531, alzoo een vermeerdering van pfm. 1000. Propaganda werd gevoero in tal van vergaderingen in diverse gemeenten, maar ook door den voortdurenden arbeid van onderafdelingen en bodes. De voorzitter trad in de meeste vergaderingen als spre ker op. In 1929 werd aan niet minder dan 120 leden uitkeering gedaan wegens verblijf in een ziekenhuis. Dit is zéker wel het krachtigste propagandawoord, dat in 1ie(t belang der vereeniging kan gesproken worden en het meest doorslaande bewijs voor hare noodzakelijkheid. Het bestuur yergade.de in 1929 7 maal en confereerde bovendien 3 nxaal met het bestuur van het Maatschappij-Zieken fonds. In den breed© werd de verhouding tot dit fonds besproken. Betreurd werd', dat het bestuur van dit fonds niet van hel begin af overleg had gepleegd, over de ver goed ing van operatie-kosten, enz., terwijl toch de vereeniging voor Ziekenhuisver- eeniging de oudste rechten had en het initiatief tot oprichting van beide cor poraties in hoofdzaak y$n,dezelfde heeren is uitgegaan. Men werd nu voor een fait- accompli .gesteld en bij de later plaats ge had hebbende besprekingen bleek, dat sa menwerking nu niet meer mogelijk was. Per 31 Dec. j.l. waren onderafdeeiinigen gevestigd te Goes Ivier), Kruiningen,Hein kenszand, Kapelle, Waarde, Krabben dijke, Wolphaartsdijk, Schore, 's Heer Arendskerke, Hoedekenskerke, «Graven polder, Kamperland, Borsseje, Kortgene, Wissekerke, terwijl in Goes, Wemeldïnge, KLoetinge, 's Heer Abtskerke en Yerseke bodes voor het innen der contributies zorg dragen. In Nieuwdorp is wel èen kring van leden, maar deze haaft momen teel nog niet de 100. Dezer dagen wordt getracht in Baar land en Oudelande afdeelingen op te rich ten en waar verluidt met succes. Twee af deelingen gingen in ledental, iets achter uit, terwijl de andere vooruitgingen, en kele zelfs zeer 'belangrijk. De penningmeester, de beer J. H. Kloos ter te Ellewoutsdijk deed daarna rekening en verantwoording over 1929. Het batig saldo bedraagt f5180,30. Opgemerkt werd, dat dit niet geringe bedrag voor een groot deel veroorzaakt wordt door het lage ziekte-cijfer op Zuid-Beveland (iets meer dan 2 pet. der leden, terwijl

Goessche Courant | 1930 | | pagina 2