I L°0KER'5CA^° Half Elf! De Blooker in de koppen geurt! Half Elf-Blookeriyj j Een, die niet geteld wordt Gemengd NieuWs Laatste Berichten. Het is niet alleen de grootte, die succes geeft. ancler café gearresteerd. Het mes is door een burger aan de politie ter hattid ge steld. Over de aanleiding vernemen wij dat cle dader den hond van v. S. geplaagd heeft. De baas van het dier gaf hem een klap. Bezoekers slaagden erin hem lc kahneeren daar ze wisten dut -hij wel eens meer vocht. Toen v. S. af rekende bij het buffet sprong de dader op hem toe en gaf hem vijf steken. Ernstig gewond verliet de aangevallene het café en kreeg op straat een zesde steelt. Zooals reeds gemeld is de dader later gearresteerd. Hij bleek le zijn tcL 44-jarige gasfitter J. M. L. C. uit Eind hoven. Hi] is een oude bekende van de politie en onderging reeds 6 jaar ge vangenisstraf wegens doodslag op een marechaus'see. Hij ontkent de daad te hébben gepleegd, maar het gevonden mes is als het zijne erkend. De toestand van v. S. is bevredigend al heeft hij veel blocJ verloren C. is opgesloten. Het weer in Maart. De weerkundige medewerker van het „Vad." schrijft: Uit meteorologische waarnemingen, ver richt in de nabijheid van Den Haag,, kunnen de volgende bijzonderheden over de weersgesteldheid in Maart worden af geleid De gemiddelde temperatuur der maand bedroeg 5.8 gr. C. Deze temperatuur was slechts 0.7 graad jaooger dan de gemiddelde temperatuur in Januari, welke echter twee graden hooger was dan de normale, terwijl die van Maart ongeveer gelijk was aan de normale. Over het algemeen waren de dagelijksche schom melingen der temperatuur grooter dan nor maal, want de gemiddelde dagelijksche maximum-temperatuur, welke 10.8 gr. C. bedroeg, was bijna twee graden te hoog, en de gemiddelde dagelijksche minimum temperatuur, die 0.2 jgr. C. was, bleef ongeveer 1.5 graad beneden de normale. De hoogste temperatuur, 17,7 gr. C„ werd den 31 sten waargenomen, de laagste 4.5 gr. C., den 12den. De dagen 4, 5, 810 en 2630 waren warmer dan nor maal, de overige dagen kouder. Het aantal vorstdagen was groot, n.l. 16. Hiermede is het totaal-aantal vorstdagen, dezen win ter van 1 December—31 Maart voorge komen, tot 58 gestegen, zoodat de afge- loopen winter een der meest vorstrijke winters van de laatste twintig ij aren is geweest, evenwel zonder dat de vorst veel te beteekeoem heeft gehad. De totale neerslag in Maart bedroeg slechts 27 m.M. tegen 46 m.M. normaal. Het aantal regendagen met 0.1. m.M. of meer bedroeg slechts 11 tegen normaal 14 en het aantal dagen met 1 ^m.M. of meer bedroeg 9 tegen normaal 10. Maart was dus in alle opzichten een te droge maand en de voortzetting van een periode van regenarm weer, die reeds aan liet begin van het jaar is aange vangen. Op één dag viel een zeer geringe hoeveelheid hagel. Het totaal uren met zonneschijn be ef oeg 151, d.i. ongeveer 50 pet. meer dan het normale aantal. Maart telde dagen met een gemiddelde bewolking kleiner dan 2/10 en evemzooveei dai met een gemiddelde bewolking (grooter dan 8 10. Normaal zijn deze getallen 3 en 12, zoodat de bewolking over het algemeen geringer is geweest dan normaal. Op 4 dagen kwam mist voor. Mooi, windstil weer kwam voor op 3, 5, 8, 9, 27, 28 en 30 Maart. De laatste 5 dagen der maand waren bovendien zacht. 6l°OKER'SCACA° Kapitein Nemo krijgteenmo- oue ji t. In Parijs is een commissie gevormd, die zich ten doel stelt, Jules Vemes nage clachtenis op waardige on tevens origi neels wijze te vieren. Zij heeft besloten een monument op te richten van een (zijner bekendste romanfiguren, kapitein Nemo uit 20.000 Mijlen onder Zee. Jules Veme zelf heeft al ecin monument in Parijs. Er zijin in do commissie lange debatten gevoerd over de keuze van den held, w'-lke is gegaan tusschen Phileas Phogg, Robur de Veroveraar, Nemo en anderen, maar eindelijk besloot men tot kapitein Nemo. Dat is de tweede romanheld die een monument krijgt, de eerste is Sherlock Holmes geweest. De geldmiddelen er voor komen van de erven van Vernes uitgever. Jules Verne heeft, naar men weet, eerst toen hij 63 jaar was, het eigenlijke veld van zijn begaafdheid ontdekt. Voor dien schreef hij' onbeduidende tooineel- stukiken en operetten. Deze begaafdhe,d bestond hierin, dat hij. in de schijnbaar onmogelijke fantasieën, nooit den grond van realiteit verliet en dat hij profetieën heeft gedaan die precies zijn uitgekomen. De Nautilus vaart thans reeds langen tijd in de diepten der zee. de vorm der onderzeeërs wijkt er niet erg van af. Ook zijin vliegtuig Albatros is een juist vóórgevoeld beeld van onze moderne vlieg tuigen. Heeft de techniek van heden de droo- men van Verne van gisteren meermalen tot werkelijkheid gemaakt, menig idee van 11 1 looker's is pure zuivere cacao! - Dit kunt U „proeven!" I 1 Probeert U morgen maar eens een kop Blooker; U zult deze cacao zonder twijfel „anders" vinden, pittiger, opwekkender, geuriger lekkerder! En dan te bedenken, dat deze uitmuntende cacao daarbij zoo uiterst voordeelig is! Vergelijkt maar eens de prijzen! Per bus van 2 pond f 1 Per bus van 1 pond ƒ0.90 Per bus vanpond 0.50 Per bus van 1 ons 0.22: hem Ijlt het jaar 1930 nog vooruit. Thans nu Veme 25 jaar dood is, bouwt de Amerik. ingenieur Armstrong het eerste kuinsteiland in den Atlantischen Oceaan, dat op de vlucht EuropaAmerika een lanidingsmogelijkheid schept. Ook dein bouw van dit eiland heeft Verne vooruit gezien en zelfs de verankering zoo onge veer beschreven. „Vergeten vermogens." Benige dagen geleden is bekend ge worden, dat het geweldige bedrag van 12 millioen pond sterling reeds sinds jaren deels door de Bank van Engeland, deels door het Britsche Dep. van Financiën, als „deposito's, welker eigenaars onbe kend zijn", wordt beschouwd. Het totale bedrag van deze „vergeten vermogens groeit steeds aan. Ook moeten in de Bank van Engeland nog voor het dub bele bedrag aan vergeten deposito's be rusten, waarover ze evenwel voorloopig nog het zwijgen bewaart. Ze maakt slechts die bekend* welke al zoo lang bij haar berusten, dat ze wettelijk als „vergeten deposito's" gelden. Over vele millioenen, welke „slechts sedert eenige jaren" door hun eigenaren vergeten zijn, zwijgt de Bank. Vorig jaar heeft de Bank van Enge land 68.000 brieven verzonden aan die harer cliënten, die bijl 'haar effecten 'hebben gen, maar het incasseeren van de rente vergeten. Van deze 68.000 zijn niet min der dan 12.700 als 'onbestelbaar terug gekomen. Na zorgvuldige naspeuringen zijn er nog 2100 „vergeetachtige vermogen bezitters" opgeduikeld kunnen worden. Maar meer dan 11.000 personen* die zich geen duit ojm hun eigendom bekom meren, zijn onvindbaar gebleven. Kort geleden is door toeval de vol gende „echte" gebeurtenis aan bet lichrt gekomen: Circa vijf jaar geleden stierf in Marseille een oude Engelsche dame, zonder testament achiber te lajen, straatarm. Ze werd voor rekening van de stad begraven. In de laatste jaren van haar leven ihad ze voortdurend van ken nissen kleine bedragen geleend. Na ver loop van eenige jaren kwam door een toeval uit, dat dezelfde „straatarme vrouw op de Bank van Engeland sinds een lange reeks van jaren een vermogen van zes ton had liggen, dat door de opge- Ioopen rente tot acht ton was aange groeid. Het bestaan van dit vermogen gevangenis te Meehelp worden gebracht. was ze, door ouderdoms- en geheugen zwakte, to laai vergejten. Het is nu aan de erfgename ten goede gekomen, die in dit geval inderdaad1 als de „laehemide erfgenamen" beschouwd kuinncn worden. De Engelsche banken zijn er om be grijpelijke redenen niet op gesteld dat al te veel menschcn zich tot haar wenden met aanspraken op deze „vergeten ver- mogeng". Daarom zijn ze in den regel met het verstrekken van inlichtingen over dergelijke vermogens niet scheutig. Maar elk j'aar worden niettemin van bevoegde zijde lange lijsten van deze „vergeten vermogens" gepubliceerd en de rechtheb benden opgeroepen zich te melden. Een Revolver drama. Het stille stadje Lier is Zondag in opschudding gebracht door een revolver- drama, dat eindigde met een, geregelde belegering en het gebruik van bedwelmend gas door de politie. Een zekere Peeters\ die vroeger reeds in een krankzinnigenge sticht had vertoefd, was sedert eenigen tijd werkloos geworden, had verder ruzie met zijn huisbaas en was met vdezeti zelfs handgemeen geraakt. Tijdens een nieuwen twist schoot Peciters viermaal zijn revolver af op den huisbaas,, die doodelijk gewond, ineenzakte. Hij vuurde ook op diens zwangere vrouw, zonder haar echter te tref fen, ranselde vervolgens zijn eigen moeder af en verschanste zich in een kamer van zijne woning. Politie en gendarmen werden, zoo zij in de omgeving verschenen, door den waanzin nige beschoten. Er moest versterking wor den gehaald en weidra ving een geregelde belegering aan. Lang werd er over en weer gevuurd, doch zonder resultaat. Ten slotte kwam de speurpolitie uit Brussel ter plaatse met het noodige materieel om door middel van bedwelmend gas den man tot overgave te dwingen. Gas- kogels werden in het huis geschoten, maar toen de gendarmen binnendrongen, sprong Pesters op, schoot nogmaals zijn revolver af en zwaaide met de andere hand' een groot mes. Het kostte veel moeite om den woesteling te overmeesteren, die op borst en rug ijzeren platen en poijfcen had gebonden om zich aldus tegen kogels te beschermen. In het krankzinnigenge sticht te Mortsel weigerde men, hem op te nemen en hij moest dan ook naar de Het Haagsche Gerechtshof. Men meldt ons uit Den Haag; Voor het Haagsche Gerechtshof is heden de zaak behandeld tegen den 35-jarigen houtbewerker A. K. uit Waddinxveen, die door de Rotterdam- sche Rechtbank wegens moord, ge pleegd op zijn buurman Schotman tot 8 jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis was veroor deeld. Het O. M. bij de Rechtbank had 15 jaar gevangenisstraf geëischt. De procureur-generaal vorderde 12 jaar gevangenisstraf. Da Ametikaansche Vrouwen-Missie geweerd. Men meldt ons uit Den Haag: De president van de Codificatie- Conferentie, Minister van Staat Mr. Th. Heemskerk, heeft medegedeeld, dat gisteren een einde is gemaakt aan de aanwezigheid van een Amerikaan- sche Vrouwen-missie, die tot dusver uit hoffelijkheid in het Vredespaleis, dat tijdens de Conferentie voor het publiek gesloten is, toegelaten was. Verscheidene gedelegeerden hadden aanstoot genomen aan haar propagan- da-vceren, inzonderheid aan door haar gepubliceerde berichten, waarin din gen vermeld stonden, die niet voor publiciteit bestemd waren. Het Con- ferentiebestuur dient er voor te zor gen, dat de gedelegeerden in het Vre despaleis ongestoord en onbespied hun vertrouwelijke besprekingen kunnen voeren. Nog minder kan worden toegelaten, dat de dames zich in het Vredespaleis ophielden, waar zij poogden de gede legeerden te bewegen in de plenaire zitting te stemmen tegen het ontwerp der Conferentie omtrent de nationa liteit, dat door de eerste commissie is aangenomen. Zij kwamen niet enkel als vreem delingen maar met vijandelijke be doelingen om het werk der Conferen tie te verijdelen. Voor zoover bedoelde dames jour nalisten zijn, hebben zij, evenals an dere journalisten toegang voor de voor hen bestemde lokaliteiten in hef Vre despaleis^ VEILINGSVEREENIG1NG .K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Kleine veiling van 7 April 1930. Spinazie f 17 a f 18 per 100 K.g.l Kropsalade f2 a f8 per 100 Icrop, Aard beien f 0,30 a f2 per 100 stuks, Narcissen f8 a f9, Radijs f3 a f4, beiden per 100 bos. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Roger Camillus Bernardus z.v. Edmond Roegïers en Irma Fal- mïna Beïjens. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van morgen luidt: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, iets zachter. STAATSLOTERIJ. 2e klasse le lijst. Trekking 7 April. f5000: 347 f1500: 7931 20452 f 1000: 1910 10855 17114 f 400: 242 f 200: 9949 f 100: 5011 9032 9505 11176 13904 2e klasse 2e lijst. Trekking 8 April. f20000: 11428 f 2000: 17313 f 1000: 19108 f 400: 189 3816 8268 15976 f 100: 3137 9977 12422 18761 VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. April: 10 Sïnoutskerke, landbouwers-inspan, Oele. 16 Goes, vendutie, de Kok. 16 Schore, boeren-inspan, van Dissel. 16 Yerseke, weiland, huizen en erf, Jonkers. 24 ,s Heer Arendskerke, kap. boeren- inspan, Jonkers. Heinkenszand, heerenhuis met koetshuis, paardenstal, groote moes- en siertuin, Verbist. Mei: Wolphaartsdijk, boeren-inspan, Jonkers. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. April 9 Prins van Oranje, Willy Derby. 10 Prins van Oranje, Algemeene In gelandenvergadering „Breede Wa tering bewesten Yerscke". 10 Schuttershof, Wetenschappelijke Belangen, Dr. W. G. N. v. d. Sleen, „Nieuw Guinea". 10 Schuttershof, Ds. A, J. Wartena van Zevenaar, „Onze Chr. roeping inzake oorlog en oorlogstoerusting" 10 2.30 Raad. 11 Stadhuis, Vergadering Handels onderwijs. 13 Pr.ns van Oranje, Kunstvrienden, „Eén, die niet geteld wordt". AANBES1EDINGEN. April: 12 Lewedorp, bouwen school, S. de Koning. maar de juiste indeeling van Uw advertentie Orkest- en Tooneelvereeniglng „Kunstvrienden" - Goes 2e opvoering, op verzoek, van Tooneelspel in drie bedrijven, door Joh. v. Eekelen en Jan Grosveld, op Zondag 13 April 1930 des avonds om 8 uur, in de Schouwburgzaal „De Prins van Oranje" te Goes. Zaal open 7.30 uur. - Entree f 0,50 plus belasting. Voorverkoop kaarten, en plaatsbespreking vanaf heden aan de zaal.

Goessche Courant | 1930 | | pagina 3