DIPLOMATEN Aspirih N° 28 Woensdag o Maart 1950 il7 Jaargang. Binnenland LlNTVELT's BAZAR Ff J V/ V Eindelijk eenig op dewereld PpoViDcieDieuWs ABONNEMENT Prijs per kwartaal in Goes f 2,— buiten Goes f 2, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag-, Woensdag en Vrijdagavond. Uitgave; Naamlooze Vennootschap Goesche Courant Telefoonnummer 17, na 17.30 No. 244 COURANT en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf gevestigd te Goes. ADVERTENTIËN van 1—5 regels fl,20, elke regel meer 24 cent. Driemaal plaatsing wordt 2 maal berekend. Dienst aanbiedingen en aanvragen 15cfc per regel. Advertentiën worden aangenomen tot 12 uur voorm. Een lastige familie. Dat een goede buur nog steeds beter is dan een verre vriend ondervonden Vrijdag de bewoners van den Ouden Molenweg te Hengelo, die reeds lang door een zeer beruchte familie uit deze straat worden lastig gevallen. Zóó bont heeft deze familie het zelfs reeds gemaaikt, dat de politierechter te Almelo moeder en dochter ieder bij ver stek tot een maand gevangenisstraf ver oordeelde ter zake herhaaldelijk gepjeegde beleediging en het lastig vallen vain de buurtbewoners. Toch juist deze veroordeeling vormde de aa{n.eiding tot ei©n nieuwen burgeroorlog, waarvan de Oude Molenweg Vrijdag het tooneel was. Toen n.I. de getuigen in de strafzaak voor den politierechter naar huis terug keerden, werden zij met een vloed van scheldwoorden en beleedigingen ontvangen, waarbij nog assistentie werd "verleend door een aantal familieleden, voor deze gelegenheid gerequireerd om het front der aanvallers te versterken. Een al te opvliegende schoonzoon van den veroordeelde werd zelfs handtastelijk en dit was het sein tot een algemeenen aanval. De getuige D. en een kind van een der andere getuigen werden op er gerlijke wijze mishandeld, zoo dat de ver dedigers zich genoodzaakt zagen te reti- reeren en zich in hun woningen te ver schansen. Ook daar bleken zij echter niet veilig, want de lastige familie zocht nu haar troost in een bekogeling van deuren, tuinen en schuttingen met alles, wat men op straat slechts kon vinden. Tot de politie verscheen en er in slaagde de lastige familieleden in a'|< richtingen te verdrijven. Het bleek echter noodzakelijk, dat eenige agenten op het slagveld achter bleven om toezicht te houden. Bij de buurtbewoners zit de schrik er nu echter zóó in, dat zij z?ich slechts onder poütiegeleide naar hun woningen durven te begeven. Voor de veroordeelden zal het intus- schen wel niet bij een maand gevangenis straf blijven. Een ernstig ongeluk. Op den hoek van de Meent en de Binnenrotte te Rotterdam is Maandag nacht te ruim 12 uur een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Twee luxe auto's, een Minerva en een Hudson, zijn daar ter plaatse met elkaar in botsing gekomen. De Hudson kwam van de Binnenrotte en reed aan die linkerzijde, hetgeen daar geoorloofd is. Beide auto's hadden een matige snelheid. De Hudson werd be stuurd door den 26—jarigen chauffeur Dedetns. Voorts bevonden zich in dezen wagen de familie van 't Hof, een echtpaar met 2 dochters, alsmede de j Hoek Koningstraat - Magdalenastraat. SPECIAAL ADRES IN: GLAS, PORSELEIN EN AARDEWERK. 66 FEUILLETON DOOR E. PHILLIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van M. HELLEMA. HOOFDSTUK IV. Grant verliet Washington met ge mengde gevoelens. Hij had veertien dagen doorgebracht in de politieke hoofdstad van zijn land, en toch ging hij weg met de vreemde overtuiging, dat hij niet tot de zaak zelf was door gedrongen, dat hij over levensbelan gen had gepraat met menschen, wier belangstelling daarin hoofdzakelijk theoretisch was. Washington mocht dan de vuurhaard zijn, zijn instinct leidde hem naar waar de brandstof lag. Hij bracht vier dagen in Chicago door. Hij ging verder naar St. Louis en Minneapolis. Toen begaf hij zich naar Boston, waar een geheel andere geest heerschte. De redacteurs van twee groote dagbladen stelden ver trouwen in hem en waren bereid zijn J. D. en H. Kroon. De jongste van deze broers zat naast den chauffeur. In den anderen auto bevond z'ch alleen d chauffeur v. d. Werken. Toen de botsing plaats vond, liep ter hoogte van den pijler bij het viaduct het echtpaar Schuit- zier. De heer Schuitzier kon nog bij tijcis op zij springen. Zijin echtgenoot echter, de 48-jarige mevr. S. Schuitz'ler Cohen, geraakte tusschen een der auto': en den pijler bekneld. De G. D., die spoedig ter plaatse was, vervoerde mevr. S. naar het ziekenhuis aan den Cool singel waar zij bij aankomst reeds overleden bleek. Van de inzittenden der Hudson was de oudste der Kroon's er het ergst aan toe. Hij was met het hoofd door de tusschenruit geslagen, waarbij hij ver wondingen opliep aan hals en borst, ter wijl hij waarschijnlijk ook een hersen schudding had bekomen. Zijn broer was met zijn hoofd door de voorruit geslagen, doch werd daarbij niet zeer ernstig ver wond. Het 17-jarige meisje A. S. van 't Hof had een lichte verwonding aan de kin opgeloopen, terwijl de chauffeur v. d, Werken van den anderen auto zijn linker- sleutelbeen gebroken had. Behalve de oudste Kroon konden de overige gewon den, na voorloopig te zijn verbonden. zich naar huis begeven. Een goede vangst. De heer S. uit Oegstgeest, bij wien dezer dagen was ingebroken, zag op het station Leiden iemand, die in het bezit was van een koffer, dien de heer S. als zijn eigendom herkende- Hij waarschuwde de politie, die den man aanhield toen hij 's middags den koffer, dien hij aan het station den Haag in bewaring had gegeven, wilde komen afhalen. Het bleek te zijn de 26-jarige N. H. L., afkomstig uit Deventer, die tijdens zijn verblijf in het psychopathenasyl te Leiden heeft weten te ontsnappen en destijds toevlucht had gezocht in een lantaarnpaal op de spoor baan .waar de brandweer hem met water stralen had weggespoten. Hij is toen naar de gevangenis overgebracht, waaruit hij onlangs is ontslagen. Sindsdien zijn er te Oegstgeest, Warmond, Sassenhcim en elders talrijke diefstallen geplpe_ waarvan de thans aangehoudene wordt verdacht. Een internationale weg over Roosendaal? Zoo nu en dan wordt uit Roosendaal geschreven over een aan te legggen weg van het Zuiden van Rotterdam. Deze weg zou over Roosendaal moeten komen, en daartoe zou de gemeentelijke weg Belgische grensRoosendaal door het Rijk moeten worden overgenomen. Men doet het voorkomen alsof men van Belgische zijde ze" i housiast is over een nieuwe route AuiorrpenRot terdam via Roosendaal, en dat op Bel gisch gebied groote sommen worden be steed om daartoe te- geraken. Inderdaad worden dit jaar tusschen Esschen en Gapetten groote bedragen. Ver-, werkt, doch niet om een internationale route te maken (daartoe is de weg veel te bochtig en te smal), maar om 'een be- staanden weg, die in slechten toestand is, en belangrijke plaatsjes met Antwerpen verbindt, in goeden toestand te brengen. meening te verdedigen. En toch, toen hij na een afwezigheid van zes weken in New-york terugkwam, was het meer met een gevoel van verslagen heid' dan van voldoening, dat hij te rugzag op zijn tocht. De groote zelf voldaanheid van zijn vaderland scheen onverstoorbaar. Zelfs waar men vrien delijk naar hem had geluisterd, voel de hij, dat men het beschouwde als zijn stokpaardje. In de zitkamer van zijn hotel aan gekomen, nam hij zijn stapel brieven op om ze te sorteeren. Een voor een legde hij ze ter zijde. Hij was die taak begonnen met een zinkend hart. Hij eindigde ze met zeer gemengde gevoe lens. Er was geen brief van Gertrude. Hij belde de Ambassadeurs op. Men had er geen bericht ontvangen om trent een aanstaand bezoek der Prin ses. Hij stond voor een nieuw raad sel. De problemen, welke hij had ge meend te moeten oplossen, schenen in het niet te verdwijnen. Toch lag er voor hem iets onheilspellends en nood lottigs in dit zwijgen, iets dat de kroon scheen te zetten op zijn dreigend fias co in de grootere onderneming, waar aan hij zich had gewijd. Hij was vol strekt geen man van abnormaal tem perament, maar een sombere neer slachtigheid maakte zich nu van hem 7 4. 'M <k \n gevoel ik beier! Aspirin-Tablet ten hebben al- eer geholpen. Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord BAYER' staat. Prijs 75 cis Aan een internationalen: weg denkt men niet. Dezer dagen hebben eenige hoogge plaatste ambtenaren vao den, Belgischen waterstaat het geheele traject CappeUen Esschc'nRoosendaalKruislandDtn- teloordWillemsdorp afgereden. Ze heb ben vastgesteld, dat voorts het traject RoosendaalWillemsdorp alfebehalVe een internationale route is te noemen, hebben zeer verbaasd gekeken,, dat, terwijl te Moerdijk prachtige booten lig gen, men het zeer gebrekkige transport middel te Willemsdiorp voldoende achtte voor een internationale route. Het voorts gebleken, dat de route Willemsdorp Antwerpen veel korter en veel beter üs over Bergen op Zoom dan over Roosen daal, waarbij komt, dat het traject ook veel korter is op Belgisch gebied. Prinses Juliana naar de Oost Een medewerker var de Residentie bode, die'zich Secundus pleegt te noemen, schrijft aan genoemd blad: „De Genua-mail liet Zaterdagmiddag een pakje Indische correspondentie in mijn bus vallen, waaronder een brief uit Wel tevreden, van 2 Februari 1.1. Daarin lees ik o.a.: ,.gek dat ik nog niets van jullie hoorde ever Juliana's komst. Of mag je niets verklappen? Maar dat zou al te mal zijn. Ik weet heel goed dat de wezenlijke- waarheid in Holland van officieelen kant met de officieele waarheid wordt verbloemd. Met een enkel V.-D.'tje is 't gauw klaar en de meneer; die dag aan dag bij baron van Geen zij'n licht gaat opsteken - - ik herinner me dien toestand nog uitmuntend is direct bereid om via V. D. en B. op de meest- fatale werkelijkheid en waarheid een dom per te plaatsen. So-eda! Met deze even- tueele mogelijkheden wensch ik nu eens geen rekening te houden. Je weet,, ik heb hier goede connecties, je weet zelfs waar. Nu, laat ik je dan zeggen, dat oinze ja ze is evengoed van ons als van jullie Prinses Juliana hierheen komt. De voorbereiding is in vollen gang. Oók geen bagatel. Ik hoorde van een en ander en wat daaraan vast zit. Om persoonlijke meester. De gedachte aan Susan, haar zoete, meisjesachtige bekoring, haar ongekunstelde innemendheid deed zijn hart pijn. Hij verwenschte zich zelf om de aarzeling, welke hem dien laat- sten avond in de Villa had weerhou den, toen zij samen alleen op het balkon stonden en hij in de gelegen heid was, haat in zijn armen te ne men. Die eene kus, welken hij van haar zou hebben verkregen, zou hem met een harnas van zelfzucht hebben omgeven tegen alle andere eischen of smeekbeden. Zij had gelijk gehad. Het verschil tusschen hun jaren was iets onbeteekenends, iets, waarmee hij re kening had moeten houden, als zij een geaffecteerd schoolmeisje van die ja ren was geweest, maar voor Susan met haar vlug begrip, haar helder in zicht, haar heerlijke vrouwelijkheid was het niet de moeite waard er over te denken. Wat dacht zij nu van hem, vroeg hij zich af. De Pers was wel voorzichtig geweest, maar het verhaal van Gertrude's vlucht was langs de Riviera gevlogen, en werd des te gre tiger geloofd, naarmate het geheim zinniger was. Zelfs uit Lord Yeovil's brieven, hoewel vriendelijk en be leefd, was dat te lezen. Susan werd niet genoemd, geen groeten van haar gedaan, persoonlijke onderwerpen wer nedeniem thans nog nu niets. Uitsluitend het feit; Prinses Juliana, 'n Oranje maar InJië In Holland, jullie vermoedelijk wc| snappen ze d'er maar weinig van wat dat hier voor ons zegt. De werkelijkheid zal pyramidaal zijn. Althans. wanneer dat nu eens recht vorstelijk wordt aan gepakt. Nog eens: vorstelijk en met veel praal. Dan zal Prinses Juliana hier iets beleven, zooals ze dat in Holland nog nimmer bij de hand heeft gehad. W-at ik je nu schrijf, is hier a-I wijder bekend. Of er tegen publicatie een con signe is uitgegeven, kon ik niet te weten kom-cn, kan ,me niet schelen ook. De zaak waarom 't draait is; Prinses Juliana komt uit! Heusch hoor; alles zal hier in lichte laaie van blijdschap staan. De menschen, die er hier van weten, zijn er dol overI Het afbreken van locale gesprekken. Locale telefoongesprekken mogen, sinds 1 Januari, niet meer verbroken worden om aan een intercommunaal gesprek voorrang te geven. Aan dit systeem zijn voordeelen maar ook nadeelen verbonden. In de eerste plaats zai het stelsel bij druk indercom;- mumaal verkeer niet goed te handhaven zijn, in de tweede plaats zijn intercom munale gesprekken meestal dringend. De Kamer van Koophandel te Utrecht kan zich dan ook met den nieuwen koers niet vereenigen. Zij heeft een uitvoerig adres aan het hoofdbestuur der Posterijen gericht, waarin zij een nieuw stelsel voor staat, n.I. zij wil aan ee.n abonné, die in een locaal gesprek is, overlaten, of hij eerst het zich meldende intercommunale gesprek wil afhandelen en dan weer het locale ge sprek wil voortzetten (en de kosten dra gen, die aan zulk een hernieuwden oproep verbonden kunnen zijn) of het locale ge sprek ongestoord wil voortzetten, Om het zakengeheim te bewaren, zouden dan geen mededeeliagen moeten worden gedaan omtrent de herkomst van het inter communale gesprek. De po stvluch ten naar Ind'ië. In het Engelsche Lagerhuis is aan minister Wedgwood Benin gevraagd, wat de reden was voor de vertraging van de toestemming aan den Nederlandschen lucht dienst naar Batavia om opnieuw een aantal vluchten uit te voeren en daarbij over Britsch Indisch grondgebied te gaan. De minister antwoordde, dat het nog niet mogelijk was geweest toestemming te verleenen voor een geregelden dienst ten gevolge van de nog onvolledige orga nisatie van de vliegvelden. Een aantal proefvluchten waren échter toegestaan. De kwestie van het toestaan van verdere vluchten was op het ©ogenblik bij de Britsch Indische regeering in behandeling. De aanranding te Benneko,m. Nu de dader van de afschuwelijke mis daad bij Bennekom vermoedelijk gear resteerd is, kan het volgende worden gemeld omtrent de wijze, waarop men op zijn spoor is gekomen. Een van de: agente® van h®t Wagemimg. sche politiecorps, gekleed in burger, welk corps met de kort geleden in dienst ge stelde motorbrigade vrijwel dag en nacht in de weer was ter opsporing van den den met een zekere terughoudendheid behandeld. Grant stond op en ging naar het venster. Ofschoon het zijn eigen stad was, gevoelde hij zich eenzaam als een vreemdeling in New-York. De sombere pracht, de hemelhooge gebou wen, de hoogte, waarvan hij neerzag op de straten, de vele lichten op de rivier, het doffe geraas van voortdu rend druk verkeer, alles kwam hem ontzettend voor. Een overbevolkte stad, door de hand van het noodlot geleid; een beeld van beschouwing voor den philosoof, een tot waanzin voerend schrikbeeld van het eenzame individu. Grant verloor een oogenblik allen moed. Hij was afgesneden van zijn vrienden, had zijn eigen geluk verwoest. Het zien van een bekend gezicht, het geluid eener opgewekte stem zou op -dat oogenblik een troost voor hem zijn geweest. Hij antwoord de dan ook haastig, toen er op de deur werd geklopt. Er farad een man binnen, een man met beide dingen,waar naar hij had verlangd een glimlach en een opgewekt gelaat maar de laat ste persoon in de wereld, van wien hij een bezoek had verwacht. „Blunn!" riep hij uit. De binnenkomende lachte hartelijk toen hij zijn hoogen hoed en rotting op de tafel legde en zijn handschoe moordenaar, die zich in de uitgestrekte bosschen zou kuneen ophouden, werd Vrijdagmiddag aangesproken dbor den chauffeur Karei Robbertsen, die hem meedeelde, dat hij twee personen kemde, wier signalement vrijwel geheel overeen kwam met dat van den igezochten moorde naar. Deze personen, waren J. H., wo nende Kolkakkerwcg te Ede, en een halfbroeder van dezen. J. H. was pi eens wegens een zedenmisdrijf veroordeeld en volgens hem tot de misdaad in staat. De politiebeambte verwees den chauf feur naar zijin chef, den commissaris van politie te Wageningen, die hem hoorde, en daar deze mededeeïingen dein commis saris van zeer veel belang toeschenen) werd terstond van deze verklaringen [pro ces-verbaal opgemaakt, waarop een af schrift daarvan per politiemotor 's mid dags 4 uur naar de politie te Ede is gezonden. Pertinent verklaarde Robbertsen, dat hij den aangeduide tot het gepleegde mis drijf volkomen in staat achtte, er bij voegende te weten, -dat J. H. in het bezit was van een dolkmes. Door deze aanwijzingen -is de aandacht van de Edesche politie op J. H. ge vestigd en naar aanleiding hiervan is tot zijn arrestatie overgegaan. Robbertsen, die werkloos is, zal ver moedelijk aanspraak mogen maken op de geheele of een gedeelte van de uitge loofde belooning. Nog steeds blijven de mededeeïingen bij de politie binnenkomen. Vele per sonen leggen verklaringen af. Zoo heeft zich gistermorgen bij de politie te Ede een getuige aangemeld die verklaarde, de beide dames met den verdachte .den mid dag voor den moord precies te 4 uur te hebben gezien. Zij zaten met z'n drie- en naast elkaar in 'tbosch. Getuige had wel iets verdachts meenen op te merken, maar aangezien hij zich op een 100 M. afstand van de plaats bevond en hij zelf aan het str-oopen was, was hij niet na derbij gekomen, maar had hij zich inte gendeel zoo snel mogelijk uit de voeten maakt. De politie acht deze aanwijzing Van groote beteekenis, aangezien hierdoor het juiste tijdstip van -den moord komt vast te staan. I i Onze wegen. De minister van waterstaat heeft Jen vervolge op de beantwoording van vragen van het Tweede Kamerlid Kersten be treffende verbreeding van den verbindings weg tusschen den nieuwen verkeersweg door Zuid-Beveland en den over Krab- bendijke voerenden weg het volgende mee gedeeld Naar den ondergeteekende uit nader verstrekte inlichtingen is gebleken, werd bedoeld, onder zijn aandacht te brengen, dat de in aanleg zijnde nieuwe weg op Zuid-Beveland aan de oostzijde van de kom van de gemeente Krabbendijke on geveer 70 M. van den over het dorp voerenden "weg verwijderd blijft en dat de verharding van den verbindingsweg nen uittrok. „Wel, wel", zeide hij, „ik had wel gedacht, dat wij elkaar hier zouden ontmoeten. Ik bied u geen hand aan, ofschoon ik dat gaarne zou willen. Ik kom maar een praatje maken, en dan voel ik mij gaarne op mijn gemak. ng ik een armstoel, een sigaar en een glas whisky hebben? Ik kom juist uit de Opera, en ik ben nog onder den indruk daarvan. Uw nieuwe pri madonna is weergaloos". Grant belde om den kellner. „Waarvoor is u mij komen opzoe ken, meneer Blunn?" vroeg hij. Beste kerel, wat een vraag!" ant woordde de ander, rondziende en ein delijk zijn stoel kiezend. „Vijanden zoeken elkaar altijd op. Dat maakt den strijd vuriger. Wie van ons bei den nu het schranderst is, zal win naar zijn in dit onderhoud. Ik ben benieuwd, wie van ons beiden dat zal zijn. Een heel interessant pro bleem. Apropos, mag ik vragen om wat whisky met soda?" Grant gaf het bevel. Hij was in een stemming, waarin zelfs de tegenwoor digheid van Blunn hem welkom was. (Wordt vervolgd).

Goessche Courant | 1930 | | pagina 1