Uw DRUKWERK Goesche Courant Sport. Vao Overal Sproeten komen vroeg in het voorjaan, koopt tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Rechtszaken. Gemengd NieuWs Laatste Berichten Advertentiën. van mej. Boerwinkel een oud grijs pak aan. In de woning werd een oude grijze jas en vest gevonden, waarop dr. Hes- selink dadelijk verschillende versche bloed vlekken aantrof. De broek werd niet ge vonden. Ook werd een overjas gevonden, die pas uitgewasschen was. De kleeding- stukken zullen in het laboratorium van dr. Hesselink nader onderzocht worden. Hoek gaf bij zijn verhoor toe om 2 uur op den moorddag uit zijn woning te zijn gegaan, hetgeen buren hebben gezien. Hij zegt in Heelsum vertoefd te hebben, waar hij verschillende winkeliers bezocht heeft. Het parket is daarom naar Heelsum Ver trokken, om dit „alibi" te onderzoeken. Overigens is de politie er zeker van, den dader in handen te hebben. Hij zal eerst in den ^oop van de week naar Arnhem worden overgebracht. Toen Zaterdagavond te Beinnekom be kend werd, dat mej. Boerwinkel den aan gehoudene, Jan Hoek, pertinent herkend bad, stroomde bet publiek voor haar wo ning samen. Er was voldoende politie aan wezig, zoodat de twee agenten, die hem geboeid uit het huis naar het politie-bureau geleidden, hem voldoende konden bescher men tegen de woede van het publiek. Een der agenten trok zijin revolver om ruim baan te maken, waardoor het gelukte den verdachte vlug in den auto te duwen en weg te rijden. De vreeselijkste verwen- schingen werden hem nageschreeuwd. Het publiek brulde als het ware1. Ook te Ede stroomde het publiek naar het politiebureau, toen men Hoek daar heen had overgebracht. Er werd geroepen -. „Laat hem maar fos, wij zullen hem wel verhooren." Gistermiddag wercf ook zijn vrouw door justitie en politie aan een verhoor onder worpen. Enkele uitlatingen schijnen niet volkomen te kloppen. Zondagmiddag brachten duizenden men schen een bezoek aan de plaats van aanranding. De gerechtelijke lijkschouwing heeft uit gewezen, dat de dood van mèj. Koper- berg is veroorzaakt doordat de hartslag- ader is doorgesneden bij een steek ïh de borst, fn totaal* vertoont het lichaam een vijftal steken. Bovendien zijn teekenen gevonden van geweldpleging van den dader op het meisje. Roekeloosheid, Zaterdagavond te elf uur is op den bewaakten overweg nabij het station te Oldenzaal een jongeman, zekere J. S. uit Losser, door den extra-trein voor de Leipzger Messe gegrepen en gedood. Het ongeval, dat aan grove onvoorzichtigheid te wijten moet zijn, heeft zich als volgt toegedragen. De jongeman vond den overweg afge sloten hij plaatste daarop zijn motor rijwiel aan den kant van den weg en liet den motor loopen, w arna hij onder een der afsluitboomen is gekropen om door middel van het bel-signaal de aandacht van den overwegwachter er op te vesti- gon, dat hij passeeren wilde. Door het lawaai van den motor en het mistige weer heeft hij blijkbaar niets gemerkt van het naderen van den sneltrein. Hij werd gegrepen en op slag gedood. Prinses Juliana niet naar I n d i Naar aanleiding van aanhoudende ge ruchten, dat Prinses Juliana in October van dit jaar met het tegen dit tijdstip in de vaart komende nieuwe motormailschip „Marnix van St Aldegonde" naar Indië zou gaan, kan „de Tel." mededeelen, dat bij de directie der Stoomvaart Mij „Ne derland" niets bekend is van voornemens van H. K. H. ten opzichte dezer reis De directie machtigde het blad dan ook, de berichten tegen te spreken. VOETBAL. Zuidelijke le klasse K.N.V.B. Zondag hadden de volgende wed strijden voor bovengenoemde klasse plaats met uitslagen als volgt: L. O. N. G. A.~Eindhoven 2-4 RoermondN. O. A. D. 42 Zuidelijke 2e klasse A K.N.V.B. Zondag hadden de volgende wed strijden voor bovengenoemde klasse plaats met uitslagen als volgt: Dongen—Zeelandia De BaronieT. A. C. VelocitasMiddelburg 6-3 1-1 2-2 De marechaussee R. in de depot- kazerne te Apeldoorn was bezig zijn re volver schoon te maken. Hij wist niet dat er nog een kogel op zat. De revolver ging af en de kogel trof zijn kameraad Groen. Deze is aan de gevolgen overleden. Een dame uit Hull is daar tot een schadevergoeding van 67 pond sterling ver oordeeld omdat ze een bezoekster die bij haar op de thee kwam, een vriendschappe- lijken klap op den schouder had gegeven, die zoo hard was aangekomen, dat de getroffene nog steeds onder medische be handeling is. De rechter besliste dat hoewel er geen opzet om te kwetsen aanwezig was, de slag moest worden beschouwd als geheel te vallen buiten de gebruiken van het maatschappelijk verkeer. In een woning aan den Utrecht- schen Straatweg te Hilversum is Woens dagavond j.l. een brutale inbraak gepleegd. De daders het vermoeden bestaat, dat er meer dan één persoon schuldig is aan het misdrijf hebben zich door ver breking van een ruit toegang verschaft» waarna zij op de slaapkamer uit een lade kastje een sigarenkistje namen en zich den inhoud, bestaande uitzevenduizend dubbeltjes, toeeigenden. Zuidelijke 3e klasse A K.N.V.B. Zondag hadden de volgende wed strijden voor bovengenoemde klasse plaats met uitslagen als volgt: Middelburg IITerneuzen 15 C De stand der Zuidelijke 2e klasse A luidt tot op heden: T. A. C. 18 13 4 1 30 62-19 Dongen 17 13 1 3 27 54-25 Middelburg 20 10 5 5 25 50—33 Zeelandia 17 8 4 5 20 57-45 M. E. V. O. 20 9 2 9 20 42 -51 R. B. C. 17 7 2 8 16 37-40 Vlissingen 20 4 5 11 13 3363 De Baronie 17 4 6 7 12 2639 Velocitas 16 4 3 9 11 3853 Breda 15 4 2 9 10 25—46 D.O.S.K.O. 17 3 4 10 10 40-51 De Baronie 2 punten in mindering wegens niet opkomen tegen Dongen. De stand der Zuidelijke 3e klasse A luidt tot op heden: Hulst 13 12 1 0 25 60-12 Terneuzen 14 11 1 2 23 7414 Middelburg II 13 8 0 5 16 4644 Walcheren 13 5 1 7 11 26—38 Vlissingen II 12 4 0 8 8 27-39 Zeelandia II 13 4 0 9 8 32-59 S.I.N.O.T.O. 11 3 1 7 7 15—33 Zierikzee 12 3 0 9 6 20—56 De ijkwet. De officier van justitie te Middel burg heeft cassatie aangeteekend te gen het vonnis der Rechtbank van 24 Februari 1930, waarbij J. J. A. v. W. 24 jaar, opzichter te Goes, in hooger beroep, met bevestiging van het von nis van den Kantonrechter is ontsla gen van rechtsvervolging terzake van te laste gelegde overtreding van de ijkwet. De beleediging. J. S., 40 jaar, arbeider te Kruinin- gen, heeft hooger beroep aangetee kend tegen het vonnis van den Po litierechter te Middelburg van 18 Fe bruari j.l., waarbij hij wegens eenvou dige beleediging is veroordeeld tot f 15 of 15 dagen hechtenis. Faillissementen. De faillissementen van L. v. Eenen- naam, koopman, wonende te Goes, Curator Mr. J. W. Goedbloed te Goes, en L. J. van der Have, koopman, wo nende te Yerseke, Curator Mr. J. W. Goedbloed te Goes, zijn opgeheven wegens gebrek aan baten. Zes en dertig personen ver dronken. Uit Warschau wordt gemeld, dat te Swienciany in het district Wilna, zich na afloop van eon bruiloftsfeest een ontzet tende tragedie heeft afgespeeld. Het uit 36 personen bestaande gezel schap, dat op twee boerenwagens Ihad plaats genomen en in sterk aangeschoten toestand verkeerde, besloot, om den weg naar huis te bekorten, over een toegevro- ren meer te rijden. Midden op het meer bezweek het ijs echter onder den last en alile 36 inzittenden kwamen in het water terecht en verdronken. De Dusseldorpsche moor denaar. Het te Dusseldorp verschijnende blad „ïreiheit" dat indertijd ook de beide door de politie als echt beschouwde brieven van den „steker" ontving, publiceert een nieuw schrijven. Het blad verklaart met beslistheid, dat ook dit epistel, zooals bij vergelijking van handschrift en stijl blijkt ongetwijfeld van den moordenaar afkom stig is. Interessant is, dat de schrijver ditmaal nauwkeurige mededeelingen over zichzelf verstrekt. Zoo zegt hij o.a. „Mijn vader was een hooggeplaatst ambtenaar. Ik heb gestudeerd, heb later een misstap gedaan bij een bankinstelling en ben outslagen Ik heb ook de schil dersacademie te Dusseldorp bezocht, maar dat beviel mij niet. Later werd ik ver- zekeringsinspecieur bij de Victoria. Thans leef ik van talrijke oplichterijen. tfEr is zooveel geschreven over het papier, dat ik heb gebruikt. De zaak is doodeenvoudig ik heb het op het post kantoor in de prullemand gevonden. Wat de kindermoorden betreft, dacht ik, dat dit voor mij eeii bevrijding van den druk zou beteekenen, maar het resultaat wat negatief Zaterdag heb ik als dame ver momd, met een hooggeplaatst poliiiebe- mbte gedanst." *au het s'ot van dezen brief geeft de schrijver dan nog een nauwkeurig signa lement van zicnzelf op, waaruit blijkt, dat hij 1 86 M. meet. Een gestolen kind Op een avond van de vorige week kwam in een der buitenwijken van Boedapest een in lompen gehuld jongetje van ter nauwernood vier jaar naar een agent toe loopen. Rillend van koude en angst greep het de hand van den agent. „Breng mij naar huis, oompje", zei het jongetje snik kende. Ik wil naar huis, naar mijn moeder De politieagent probeerde het jongetje uit te vragen, kon echter slechts zooveel uit zijn onder snikken gesproken worden begrijpen, dat hij in lang niet was thuis geweest, zijn moeder k^ijt geraakt was en tbans ergens was weggeloopen. De agent bracht het kind naar het bureau, vanwaar het per auto naar het hoofdcommissariaat werd gebracht Daar bleek, dat het jongetje Pista heette. Wie zijn ouders waren kon Pista niet zeggen en ook niet, wanneer hij hen het laatst had gezien, aldus meldt de „N.R C." Hij wist slechts dat het toen nog warm was en dat hij in een tricotje met zijn moeder uit was gegaan Op een mooie plaats wareu zij gaan zitten en hadden wat gegeten. Onder het eten had hij met andere kinderen gespeeld en was wat van zijn moeder weggeraakt. Hij was toen door een man aangesproken en nog wat verder weggegaan waarop de man hem plot st ling op zijn arm nam en met hem wegholde. Wat er daarna gebeurd was. wist hij niet Slechts dat hij wakker werd in een vuile kamer waar veel mannen en vrouwen waren. De man sprak hem toen heel ruw aan en toen hij begon te schreien en smeekte dat men hem naar huis zou brengen, werd hij afgeranseld Overdag werd hij binnenshuis gehouden, 's avonds placht een vrouw hem in lompen tekleeden,op den arm te nemen en met bem d straat op te gaan om te bedelen. Hij werd mishan deld en leed honger. Verschillende malen had hij geprobeerd weg te loopen, maar dan werd hij ver schrikkelijk geslagen. Per slot van rekening lukte het hem echter toch het huis uit te komen en te vluchten. Het onderzoek der politie bracht aan het licht, dat de kleine Pista het kind was van een loodgietersbaas, die begin September bij de politie had aangegeven dat zijn 3J-jarig zoontje op een wande ling met zijn moeder verdwenen was Tot dusverre gelukte het echter niet de on- menschen te vinden die het kind nadden mishandeld. Wraak heel zoet... Te Rochefort heeft zich bij het sluiten van een huwelijk een ongewoon incident voorgedaan. Toen de ambtenaar van den burgerlijken stand aan de bruid, de doch ter van een medicus uit Rochefort, de gebruikelijke vraag stelde, waarop in zulk omstandigheden met rja" wordt geaüi woord, klonk er tol algeheele verba mg der aanwezigen een krachtig ,neen" van haar lippeD De bruid heeft veivolgen medegedeeld, dat het haar bedoeling ge weest was haar bruidegom een officie van gezondheid, in het publiek een af straffing te geven, omdat hij het huwelijk telkens had uitgesteld en zelfs tweemaal de vastgestelde trouwplannen weer onge daan had gemaakt. Automobielaandrijving mejt vaste brandstof. Reeds eenigen tijd worden proeven genomen, om te onderzoeken, of bij auto mobielen de benzine door een andere, goedkoopere brandstof is te vervangen. Men heeft geprobeerd, den motor van automobielen zoo in te richten, dat hij was aan te dniven met de brandstof, die op een bepaalde pl ats het goedkoopst is. In verschillende landen heeft, aldus Die Umschau, de overheid het nemen van proeven bevorderd door het uitloven van premies. Vooral in Frankrijk en Engeland heeft men zich toegelegd op het bouwen van zg gasogeenmotoren Deze beide landen hebben daarbij voor namelijk koloniale belangen op het oog gehad. In de koloniën zijn immers groote hoeveelheden brandbare afvalproducten als rijst- en maisstroo en allerlei soorten hout afval voorhanden, die in het gebruik een enorme besparing kunnen geven op de veel duurdere benzine. De vaste brandstof moet worden om gezet in gas. Wanneer het gas echter niet geheel zuiver is, kan de motor niet goed functionneeren. De beste resultaten heeft men behaald met houtskool en car boniet, een bijzondere soort, in blokken samengeperste en sterk gereinigde houts kool. Uit 1.5 K.G houtskool bleek men evenveel energie te kunnen halen als uit L Liter benzine. De energie van carboniet I 1 pC/t grooter dau die van houtskool Bij proeven wet een Franscnen gasogeen auto heeft men een besparing van 85 pCt bereikt, Een Duitsche gasogeen-auto everde een besparing van 55 pCt. op Bij het gebruik van een gasogeen-appa- raat hoeft de inoior van een auto nauwe lijks te worden veranderd Het apparaat is hetrekkelijk eenvoudig aati te brengen e voorverhitting, die bij het gebruik vai aste brandstof noodig is, duurt 5 tot 10 minuten Bij een gasogeen-auto kan men echter onmiddelijk op benzine starten en later op gasogeen overschakelen. Een Engelsche firma heeft een gasogeen- pparaat geconstrueerd waarin men aan 9 KG ruw hout evenveel energie kan uittrekken als aan 1 Liter benzine. Men kan hierin allerlei soorten brandstoffen gebruiken. Het apparaat werkt ronder water. Ook met in Frankrijk geconstrueerde gasogeen-apparaten heet men reeds zeer bevredigende resultaten wettn te bereiken 'iuitschland staal op dit punt iets bij de andere twee landen achter. Toch heefi men daar ook al gasogeen apparaten, die met bruinkolen werken. Overleden: Mathilda Verstrakten, 45 jr.,echtgenoote van Adriaan Kaan, te Kruiningen. Dinsdag 4 Maart 6.12 uur Woensdag 5 Maart 6.14 uur De verwachting tot den avond van 4 dezer luidt: zwakke tot matige Z.O. tof O. wind, nevelig tot licht bewolkt, droog weer, iets zachter. wordt door de drukkerij van de vlug en net uitgevoerd en is billijk in prijs Met modellenboek en offerte staan wij gaarne ten dienste. DRUKWERKEN VOOR Gemeente-, Kerk- en Polderbesturen steeds uit voorraad leverbaar en daar door zeer concurreerend. WATERGEI ij EN v'OOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer vijf minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). (Amsterdamsche tijd). Dagen- H oogwater Vrm. Nam 4 Maart 5 9 10 5 27 5.57 6 28 7.06 7.49! 8 5l! 5.45 6.16 6 51 7.30 8 20 9.35 10.24 13.20 Laagwater Vrm. Nam. 11.10 11.43 12.19 0.30 1.15 2.06 8.27 11.19 11 53 1— 1.47 2.47 4.25 Aanranding. Men meldt ons uit Vlissin 'en: Twee te dezer stede bij de politie zeer ongunstig bekend staande broe ders hebben in den afgeloopen nacht een café-houder, die geweigerd had hen toegang tot z'n zaak te verleenen in de Hellebardierstraat opgewacht en hem met een mes en een hamer der mate ernstig gewond, dat de café houder in het ziekenhuis opgenomen moest worden. De politie heeft mes en hamer in beslag genomen. Schip gezonken. Men meldt ons uit Terschelling: Volgens een alhier ontvangen draad loos bericht, is het Duitsche stoom schip Kohl-Import hedenmorgen te 8 uur bij Terschellingerbank in den mist in aanvaring geweest met hef Zweedsche stoomschip Guddur. Het eerste schip is gezonken; de beman ning is aan boord genomen door de Guddur. Dit schip is op weg naar IJmuiden, en het heeft zware slagzij. LICHT OP. WEERBERICHT. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Maart: 5 Wilhelminadorp, paarden, de Kok. 6 Oudelande, bouwland, schuur en erf, arbeidersgereedschap, van Dis sel. 7 'sHeer Arendskerke, twee woon huizen met schuur en erf, van Dissel. 8 Baarland, huis met schuurtje, Oele 12 's H. Abfskerke, bouwland, Oele. 13 Wemeldinge, drie woonhuizen met tuin en erf, Kram. 13 Wemeldinge, meubilaire goederen, Kram. 13 's Heer Arendskerke, hofstede met boomgaard, bouw- en weiland, Jonkers en Beth. 13 Biezelïnge, kapitalen boereninspan de Kok. 13 's Heer Abtskerke, weiland, van Dissel. 14 yerseke, boeren-inspan, van Dis sel. 19 Oudelande, landbouwers - inspan, Oele. 20 Waarde, bouwland, Oele. Waarde, bouw- en weiland, Oele. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. GsboremSuzanna Neeltje Helena, d.v, Hendrik Marinus Kramer en He.ena van SchaikSuzanna, d.v. Cornells Abraham Corstanje en Maria Johanna Sinko; Lena Jaooba, d.v. Abraham Cornells vail Oeve ren. en Tannetje- van der Slikke. Huw.-afk.Daniël Marcus Rouw, 30 jr., j.m., en Elizabeth de Jager, 27 jr., j.dL te Oudelande; Gerrit Jan Wesseldijk, 31 jr., j.m., en Gezina Kollenveld. 32 jr., j.d. te Almelo; Leonardus Johannes Per- lot, 22 jr., j.m. te Delft en Sara Schipper, 30 jr., j.d. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Maart: 3 Ver. van Vrijz. Godsd., lezing door Ds. Junod over: „De Steen der Wijzen" van Anker Larsen. 3 en 4, Landbouw-Bioscoöp, „Boeven en Burgers". 3 en 4, Bioscoop Slot Ostende, „Do Heilige en haar Nar". 4 Schuttershof, propaganda kunst avond, Zeeuwsche Blindenvereenï- ging- 5 Bioscoop Slot Ostende, „De Moe der". 7 Prins van Oranje, Louis de Vries, „Jacqueline". 22 Prins van Oranje, revue Sonny Boy. AANBESTEDINGEN. Maart: 10 Waarde, verhoogen binnenberm zeedijk, Waterschap Waarde. MARKTBERICHT. BOIThlG'<M. 2 Maait 1930. Vlasaanvoer 14125 blauw f 0,7 5 a f 1, 6500 geel f 0,?0 a f 0 95 5260 dauwrood t'0.6:J a f0,70. handel, kalm. 1 tranen buite.nlaiidii.he, flauw. Boekweit, danziger 0,— Mansjoerische 12.70 eel f 15 75 a f- taai» f 140 daver f 6,25. Binnenlandsche: l'arwe f 9,50 a f 10,10 erst hevalier 6.50 a 7, Haver n 5 60 a 6, Erwten 9,— a n 10 40 chokkers 12, a r 14,50 Bruine Boonen 13.— a 14,50 vlaanzaad (blauw) 30,a 33, arwijzaad 81,a 82,50 Kanariezaad 18,a 19, Lijnzaad ivoer) 17.a 18, Zaai (blauw-bloei) 20 a 22, Wit-bloei 18,— a 20,— Mosterdzaad (geel) 21,a 24 Aardappelen Zeeuwsche Blauwe f 1,60 a f 2,20Bouteu f 1,60 a f 2,20 Eigenheimers f 0 80 a f 1,10 VARKES'SMARK T. Varkensaanvoer 1324 eerste kwaliteit 0,75 a f 0,77 tweede fU,74 a f0,75 lerde f 0,7 0 a fu,72; zouters f 0 0,export f0,77 a fü,8t. f Handel redelijk. Inplaats van kaarten. Heden werden wij verblijd met de geboorte van onzen ZOON JOHANNIS JACOB G. P. ALLEWIJN. M. J. ALLEWIJN—Mol. Waarde, 3 Maart 1930.

Goessche Courant | 1930 | | pagina 3