D. J. BOONE, Beestenmarkt 14, Goes' OVER DE GEHEELE WERELD Gemengd NieuWs. wordt „TELEFUNKEN" als het kenmerk der hoogste kwaliteit beschouwd. Laat U dus vooral TELEFUNKEN demonstreeren. T elefunken-Service=Station 28 2 Eersl alleen^\ ABDÜ5IR00P ABDIJSIROOP BONBONS Onkosten 8V2°/o- Premie l°/o. van de hoogste inschrijvingssom. HEINKENSZAND. Alhier is opge richt een af deeling van denRoomsch- Katholieken Land- en Tuinbouwbond. Tot bestuursleden zijn gekozen de heeren N. van Stee, A. v. d. Dries en J. Vermue Jz. uit Heïnkenszand en de heeren J. Vermue en H. van 't Westeinde uit 's Heer Abtskerke. Staande de vergadering traden 17 le den toe. Gistermorgen had op den Zand dijk alhier een auto-ongeluk plaats. Toen de autobestuurder van den vrachtauto van den heer M. uit Nïeuw- dorp een voor hem uitrijdenden auto wilde passeeren, bemerkte hij te laat dat voor de eerste auto een hittenkar uitreed. Hij moest sterk uitwijken, waardoor hij tegen een boom terecht kwam. De beide inzittenden kwamen er met een paar lichte schrammen af. De auto was deerlijk beschadigd. MIDDELBURG. Bij het begin van den brand in de sociëteit de „Verge noeging" alhier op den 19den Februari werden door verschillende personen pogingen aangewend, een en ander nog te redden en dit ten deele met suc ces. Aan die redding nam ook deel de 21-jarige I. d. R., alhier, die ver schillende door hem geredde voorwer pen afgaf, maar een gouden armband horloge van den heer Laggaij, den pachter der sociëteit, achter hield. Dit is voor de politie aanleiding geworden om de R., die reeds op zeer jeugdi gen leeftijd met de justitie en door haar met een rijksopvoedingsgesticht kennis maakte, aan te houden. Het horloge werd op hem bevonden. Hij had vergeten het af te geven. De jon ge man, met wien ook de politie te Enschedé nog iets heeft af te reke nen, zal aan de justitie worden voor geleid. NISSE. De voorloopig vastgestel de kiezerslijst bevat 325 kiezers voor de Tweede Kamer, 325 voor de Prov. Staten en 321 voor den Gemeenteraad. Dinsdagavond is de algemeene vergadering gehouden van het Groe ne Kruis. De vereenigïng telt 92 le den. Uit het verslag van den penning meester bleek dat de inkomsten van het Groene Kruis over 1929 waren f 167,70 en de uitgaven f 87,88, goed slot van f 79,82. In kas, met vorige goed slot f772,61. De inkomsten van de t.b.c.-bestrijding over 1929 waren f154,77^2 en de uitgaven f148,goed slot f6,77 Va- In kas met vorige goed slot f 102,49i/2. Toegestaan werd aan het bestuur voor aankoop van mate riaal f100,zoo noodig meer. De uitvaart vaneen zigeuner, Te Boedapest is dezer dagen een leider der zigeuners en bekend musicus, Bela Raditsj genaamd, overleden. Maandag had zijn begrafenis plaats en naar aanleiding daarvan was een menschemmenigte op de been, die men op ten minste 150.000 per sonen schatte. Het was voor de politie een onmogelijkheid de orde Fe bewaren en het kwam dan ook spoedig tot onge regeldheden. Een microfoon, die met het oog op de uitzending van de muziek bij de plechtigheid bij 't graf was opgehan gen, werd afgerukt, camdeiabres werden omvergeworpen en zelfs de lijkkist liep gevaar. De familieleden waren niet in staat het graf te naderen. Van de 500 zigeuners die bij de groeve een paar muzieknummers ten gehoore zouden brengen, konden er slechts 30 naderbij komen, terwijl de in strumenten der overigen werden vernield. Er werden 30 personen onder den voet cloopen, van wie er 14 zóó zwaar werden gekwetst, dat zij naar het gasthuis moesten worden vervoerd. Het aantal licht ge wonden is groot. P r O'testen tegen een „T a Ik i e". Onder de ChinOezen heerscht volgens den „Times-correspondent te Sjanghai groote verontwaardiging over de nieuwe sprekende film van Harold Lloyd, „Wel come Danger", welke thans draait in twee der voornaamste bioscoopen van Sjanghai. Sommige tooneelen, zoo,wordt betoogd, stellen de Chineezeo voor als opiumsmokkelaars en ro overs en in bet algemeen de Chimeesche natie blootstel- len aan afkeer, bespotting en minachting. Zondagmiddag stond in een der bios copen de bekende Chineesche tooneel- criticus en schrijver, Hoeng Sjen, op en keurde de film in heftige bewoordingen af. De honderden aanwezige Chineezen stroomden dadelijk naar buiten en ejschten 1 geld terug. De menigte nam zülk dreigende houding aam, dat de politie r aan te pas moest komen. Hoeng Sjent ie nog steeds stond te oreeren, werd earresteei'd, waarna de opgewondenheid edaarde. Het geld werd teruggegeven] n Hoeng Sjen werd in vrijheid gesteld. Hij heeft aan den gemeenteraad een rief geschreven om te eischen, dat de ilm in het openbaar zal worden ver- rand, een eisch die gesteund wordt Brochures over Telefunkenlampen, luidsprekers en radio toestellen, alsmede lijst der Telefunken-Service-Stations, alwaar de toestellen uitsluitend verkrijgbaar zijn, worden gaarne toegezonden door laao, en groote sommen gelds werden er tan het kleintje ten koste gelegd, dat niet beter weet dan dat ze bij haar ouders huis is Maar haar echte moeder, die uit liefde voor haar kind de brutaalste diefstallen pleegde, heeft het nief gekend en zal het waarschijnlijk niet kennen ook (Die voor Yerseke vallen ongeveer vijf minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). (Amsterdamsche tijd). Vcrt. door Siemens Halske A.G. Huygensp. 38-39, DEN HA AO door de vereenigïng van Chineesche be lastingbetalers. Beide bioscoopen zijn het eigendom dn staan onder leiding vain Chineezen en de bioscoopcommissie, die de film Liet passeeren, telt een voormalig Chimeesch magistraat onder haar leden. Dav de ratten. Wanneer mr. Wm. Rodier, 327 Collins- street, Melbourne, Australië, zijn zin krijgt, zal „dawen" een nieuw Neder- landsch werkwoord worden, een zuivere vertaling van het Engelsche „to kof". Kof and Dav bergen een categorischeïi imperatief in zich, nl. Kil Only Females en Doodt alleen Vrouwtjes. Mr. Rodier heeft een nieuw systeem uitgevonden 'om ratten te verdelgen. Hij zegt; de wereld heeft 30JP0O jaar ge probeerd om de ratten te verdelgen, maar het is nooit gelukt, omdat men de goede methode niet had. Men doodde voor namelijk de mannetjesratten, want die gaan op avontuur uit en, Ioopew dus de grootste kans om slachtoffer te worden van een verradelijke val of uitgelegd ver gif. De vrouwtjes blijven thuis en ver zorgen de huishouding. Nu is een rat een polygaam dier. Het dooden van man netjes alleen heeft dus geen effect, want hoe meer vrouwtjes per mannetjesrat over blijven, hoe grooter vreugd. Het moest dan ook verboden zijn, zegt mr. Rodier, om mannetjesratten te dooden. Doodt Idle vrouwtjes! De mannetjes zullen dan wild worden van chagrijn en als woestelingen niet alleen de vrouwtjes, maar ook de jongen mishandelen en dus het geslacht der ratten in gevaar brengen. Want hoe minder vrouwtjes er komen, hoe wilder de mannetjesratten zullen worden, met het onvermijdbare en onafwendbare nood lottige gevolg, dat er alleen maar man netjesratten zullen overblijven,, die dan ook spoedig zullen sterven van verdriet. Mr. Rodier propageert dus het „koffen" of „dawen" der ratten. Hij wil dat van alle gevangen ratten de vrouwtjes worden gedood en de mannetjes worden gemerkt om latere vergissingen te voorkomen. Die vervelend©, ouwe ezel, die mensch- heid heet, moet gezond verstand krijgen! zest mr. Rodier. Communistische spion nag e. Korten tijd geleden kwamen berichten uit Boekarest volgens welke men op het spoor was van een uitgebreide spionnage affaire ten bate vau Rusland waarbij de directeur van de centrale politieke reche r- che Tibacoe als voornaamste spion zou zijn ontmaskerd De correspondent van de orwarts* te Boekarest meldt thans, dat dit schan daal, waarin niet alleen de heer Tibacoe maar ook verschillende andere ambtenaren en twee afgevaardigden gewikkeld zouden zijn, steeds grooter omvang aanneemt. Het heet, dat al deze personen door Moskou omgekocht zijn en de Sovjetregeering tal rijke economische, politieke en militaire inlichtingen verstrekt hebben. De bolsjewitische spionnage in Roemenë zou gaan over de Russische spionnage centrale Berlijn. Een gearresteerde spion Karamano en de heer Tibacoe, hebben erkend gelden van Moskou te hebben ont vangen. Ribaco placht de koeriers en agen ten van Moskou in verschillende hotels onderdak te brengen. Thans hebben de Roeraeensche autoriteiten sporen ontdekt die erop wijzen, dat de Russische spion nen in Roemenië ook in rechtstreeksche verbinding stonden met Weenen en Praag terwijl als centraal punt steeds weer Berlijn opduikt. De echtgenoote van Tibacoe een scboone Russin, moet een zeer belangrijk aandeel hebben genomen aan de Russische spionnage op den Balkan. Tibacoe heeft ook bekend, dat hij de sovjetautoriteiten er gewoonlijk van op de hoogte hield, als Roemeensche spionnen over den Dnjestr gingen om Sovjet-Rusland bin nen te dringen. De Russische grenswachten konden deze Roeraeensche spionnen dan opvangen. Zoo werden achtereenvolgens 42 Roe meensche spionnen in Rusland gevangen genomen en geëxecuteerd. Hoteldievegge. Voor een van de Londensche recht ban ken heeft een jonge vrouw terecht gestaan, die beschuldigd werd van heling van eenige juweelen, die in een winkel waren gestolen. Bij de behandeling van deze zaak bleek dat de betrokken vrouw een heel lang strafregister had. b.en van de rechercheurs vertelde tij dens de zitting dat men twee jaar lang achter haar gezeten had voordat het eiu .iehk gelukt «as haar op heeterdaad te betrappen. Zij was een van de slimste hoteldieven gewees» die men ooit had gekend en slechts na heel veel moeite en nauwkeurig volgen was het eindelijk ge lukt haar te vangen Daarvoor had zi een jaar gevangenisstraf gekregen, - daa uien slechts een poging tot diefstal wisi te bewijzen, waaruit zij pas sinds kort ontslagen was. Haar methode voor het stelen in hotel was zoo simpel mogelijk Zij placht met een taxi van huis te gaan en regelrecht naar het een of andere hotel te rijden Baar ging zij naar binnen alsof zij de een of andere bezoekster was of gast, liep altijd naar een van de bovenste verdiepiü gen. Daar kwam zij steeds op een oogen blik dat de menschen beneden waren. Dan ging zij met een valschen sleutel de ka mer binnen, roofde alles wat zij in die korte oogenblikken kon vinden en ging er dan vandoor. Soms, wanneer er een tasch bij was die te groot was om zonder opzien mee te nemen, dan liep zij naar de badkamer, sloot zich op en maakte daar de tasch open, die ze daar achter liet. De moeilijkheid bij hare arrestatie was steeds om een goed signalement van haar e verkrijgen. Zij verwisselde voortdurend weer van kleeding, Bij haar laatste arrestatie werden tal van sieraden bij haar gevonden waarvan het niet gelukte de eigenaren op te sporen. Men neemt aan, dat zij die ook heeft gestolen, ofschoon zij zelf zegt ze van bewonderaars te hebben gekregen. Er is, ergens in de provincie een klem meisje van vijf jaar, dat door de familie wordt opgevoed. Het is het kind van dez^ vrouw, dat zij kreeg toen zij nog een winkelmeisje was Kosten nog moeite zijn door haar gespaard om dat kind een goede opvoeding te kunnen geven. Het is in buis gedaan bij een heel goede familie waar zij zelf nooit kwam Alle zaken be treffende het kind werden per brief afge- Dagen. Hoogwater Laagwater Vrrn. Kam Vrm. Nam. 27 Febr 4.00 4.20 9.34 9.46 4.81 4.50 10.03 10.14 1 Maart 5.01 5.17 10.85 10.46 5.27 5.46 11.10 11.19 8 5.57 6.16 11.48 11.58 4 6 28 6 51 12.19 6 7.06 7.80 0.80 1.— WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. dan een dikke keel, daarna een schorre hoest. Neem toch dadelijk Akker's Abdijsiroop, welke de vastzittende slijm doet loskomen, de ziektekiemen ver wijdert en Uw hoest in den aanvang kan verdrijven voordat Gij het slacht offer wordt van een AKKFD'S telkens terugkeerende chronische bronchitis. Voorde Borst. Flacons: f 1.50, f2.75,f4.50 Iet» Nieuw»! Voor onderweg Het is gelukt Abdijsiroop te „stollen" met behoud van alle genezende bestanddeelen tot 60 cent p. doos MARKTBERICHT. Middelburg, 27 Febr. 1930. Op de graanmarkt was de aanvoer gering. De noteering was als volgt: Tarwe f9,50 a flO,witte boonen f 41,a f 43,—, kroonerwten f 11, a f 12,50. Boter en eieren aangevoerd door Walchersche boerinnen (offic. prijs- noteering) Boter f0,96. Kipeieren f4,60. Eendeieren f 5, Ganseieren f15, Aangevoerd door handelaren: Boter f 0,96. Kipeieren f4,50. Poelje-eieren f4, Eendeieren f5, Ganseieren f 14, Particuliere prijs: boter fl,05, kip eieren f 5,50, poelje-eieren f 4,50, eend eieren f6, VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Kleine veiling van 26 Februari 1930. APPELS: Goudreinetten f14, Zure Bellefleur f3 a f 17, Dubbele Belle fleur f16, Sterappels f 11, Cou.t Pen- du f5 a flO, Hollandsch Zoet f6 a f 12, Pomme d' Oranje flO a fll, Zoete Ruster f8 a f 11, Armgaard f 7 a f9, Vlaamsche Hoiaart f8, Honds muilen f8, Campagner Zoef f12, Bau- mans Reinetten f6, PEREN: St. Re- mey f 12, Pondsperen f 10 a f 11, Klei- peren f8 a f14, Foppeperen f4, Win- terlouwtjes f5, Gieser Wildeman f2 a f20, DIVERSEN: Spinazie f28 a f 33, Witlof f 14 a f 16, Veldsalade f 18, Spruiten f8 a f14, Koolrapen fl, alles per 100 Kg., Roode kool f7, Eieren f4,90, Eendeleren f5,30, Prei f0,50, alles per 100 stuks. LICHT OP. Zaterdag 1 Maart Zondag 2 Maart Maandag 3 Maart 6.07 uur 6.08 uur 6.10 uur

Goessche Courant | 1930 | | pagina bijlage 3