Nerveus en Overspannen Onrustig- en Slapeloos GFiDDik*Pilletjes Spaar r fjgw Mijnhardt's Zenuwtabletten Buitenland. Binnenland Van Overal Sport. Rechtszaken. Uit de Radiowereld Koloniën FroVincienieuWs Zij: „Je bent de laatste, met wien ik zou trouwen." Hij: „En zijn er nog èrg veel vóór mij?" „Help, waar ben ik?" „Je bent overreden en in bet huis van je schoonmoeder binnengedragen. Je bent aan een groot gevaar ontsnapt." „Wat? Is zij niet thuis?" Dokter: „Heb je dat jongmensch, dat zich zoo druk om jou maakt, gezegd, hoe ik over hem denk." Dochter; „Ja, vaders en hij zei dat uw diagnose, zooals gewoonlijk, verkeerd was." „Dokter, mijn man is al drie maanden do oden eiken nacht verschijnt hij nog in mijn droom." „Zeg hem dan eens, dat ik nog f 50 vet hem krijg." Kellner: Ja, mijnheer, hier is het heel modem ingericht. Wij koken alles elec- trisch". Gast; „Wil je dan zoo goed zijn dezen biefstuk nog eens een paar schokken te geven?" „De volgende! riep de tandarts bij de wachtkamer. Een heer trad energiek naar voren. „Twee kiezen en 3rie wortels. Alles er uit en geen narcose. En alles direct achter elkaar." De tandarts: „Bravo! Dat is nog eens moed. Wilt u maar plaats nemen?' „Ik?" vroeg de man. „Het gaat niet om mij, maar om mijn vrouw, die daar aan komt." „Wel, hoe vordert je nieuwe huis?" „Uitmuntend. We hebben nu het dak en de hypotheek er op en wij denken er de keukeninrichting en den deurwaarder in te krijgen, nog vóór het jaar om is.' „Wat bedoelt de schrijver eigenlijk met dit „fijnbesneden dezicht van zijn held1?" „Vermoedelijk wil hij daarmee zeggen, dat de man zichzelf scheert. „Sinds Dora getrouwd is, draagt ze lage hakken, omdat haar man hooge zoo leelijk vindt." „Ik heb altijd wel gezegd, dat ze zich vernederen zou om met dien man te trou wen!" - Tantetje, vroeg de dwepende Isa bella aan een ongetrouwd familielid op jaren, hebt u ooit een aanzoek gehad? Een keer, liefje antwoordde tante. Een man vroeg mij per telefoon of ik met hem wilde trouwen, maar hij was verkeerd aangesloten. kortere afstanden en in het landbouw bedrijf zijn plaats zal blijven innemen. Teleurstellend is het, dat vlak voordat men te Genève besprekingen wil hou den over onderlinge samenwerking, in een aangrenzend land er op wordt aan gedrongen, het invoerrecht van paarden te verhoogen. De trekpaardfokkers in landen, waar ernstig wordt gewerkt, moeten de handen ineenslaan. Uit goede bron vernam het bestuur dat het be stuur van het Belgisch stamboek opnieuw afwijzend heeft beschikt op het gezamen lijke verzoek van het Reichsverband en het Nederl. Stamboek tot wederzijdsche erkenningen. Van regeeringswege zal, zoo zeide spr. verder, zeer ernstig moeten worden over wogen, of in deze moeilijke tijden geen extra steun aan Je trekpaardenfokkerij dient te worden gegeven.. Bij Duitschland staan wij in dit opzicht ver ten achter. Wat het houden van de heogstenkeu- ringen op een centrale plaats betreft (en hier gaan spr.'s gedachten naar Utrecht met zijn prachtige veegebouwen), dit is nog niet uitgewerkt, doch mag zeker wel eens ernstig worden overwogen. Een verblijdend teeken is ten slotte, dat de eendracht in de vereeniging be houden blijft, en met vertrouwen ook op den steun van de zijde der regeering gaat de vereeniging de toekomst tegemoet. Blijkens het vervolgens door den se cretaris uitgebrachte jaarverslag telde de vereeniging einde 1929 6663 leden; het is in het verslagjaar met 667 teruggeloo- pen. Met 20 tegen 6 stemmen werd verwor pen een voorstel van de afdeeling Gel derland, strekkende om hengsten, jonger dan 3V2 jaar, niet in het stamboek B te doen inschrijven. Eveneens werd verworpen het voor stel van die afdeeling: hengsten boven 8 jaar kunnen voor 8 of 10 jaar op be paalde voorwaarden worden goedgekeurd. Een der afgevaardigden zeide, dat het hem speet, dat er dit jaar geen nationale tentoonstelling gehouden zal worden. Voor het behoud van het buitenlandsche afzet gebied was het z.i. van het grootste be lang, dat deze tentoonstelling gehouden wordt. De voorzitter zeide, dat hij het hier mede volkomen eens was. Maar er is een Te Rotterdam is een laboratorium ingericht ter bestrijding der zoo gevreesde papegaaien-ziekte. Dr. teHen- nepe geeft een papegaai een inspuiting. Zij dragen speciale maskers. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten tijd van ongekend groote malaise en daar om kan een tentoonstelling, welke zeer groote kosten met zich brengt, in deze omstandigheden moeilijk slagen. De al- geheeie verslapping doet ook hier haar invloed gelden. Een der andere afgevaardigden drong echter aan op een tentoonstelling. Juist in een tijd, dat men in den put zit, moet men zijn producten tem toon stellen. Re- geeringshulp is daarvoor noodig. Het zou jammer zijn indien door laksheid onze fokkers schade leden. De heer Haffmans zeide dat inderdaad een tentoonstelling een groot belang is. Maar de fokkers willen zelf niet. Zelfs al krijgen ze alle kosten betaald. De voorzitter merkte op, dat het hou den van een tentoonstelling niet alleen een kwestie van geld is. Maar de groote moeilijkheid is een geschikte plaats te vinden. De eenige, welke hiervoor in aanmerking kan komen is Dordrecht. Aan de orde is de benoeming van een voorzitter wegens periodiek aftreden van den heer jhr. J. van Vredenburch. De afdeeling Zeeland stelde voor den aftredenden president bij acclamatie te herkiezen, waarmee de aanwezigen met applaus instemden. Van bestuurszijde werd echter tegein dezen gang vain zaken bezwaar gemaakt en werd aangedrongen op stemming. Met algemeene stemmen werd daarop jhr. J. van Vredenburch tot voorzitter herkozen, die deze benoeming onder dank voor het in hem gestelde vertrou wen, aanvaardde. Vervolgens werden twee juryleden be noemd in de commissie voor goedkeuring van hengsten voor dekking en over- en inschrijving in boek B. Benoemd werden de he eren B. C. Puy- laert te Sas van Gent en Aug. de Schut ter te Dinteloord. Bepaald werd, dat te 's Gravenhage de volgende algemeene vergadering ge houden zal worden. De voorzitter sprak vervolgens woor den van hulde tot dien secretaris van het Stamboek, den heer De Vries, die zijn functie heeft neergelegd. Namens de Zeeuwsche fokkers sloot de heer A. Aernaudts zich bij deze woor den aan. De vertegenwoordiger van den minis ter, de heer I. G. J. Kakebeeke, bracht eveneens hulde aan den scheidenden se cretaris. Vervolgens sprak de heer Kakebeeke nog enkele woorden over de paarden fokkerij in het algemeen. De toestand daarvan is niet zeer rooskleurig, dat we ten wij allen. Maar een al te groot pes simisme is niet juist. Het is voor het be stuur wel een heel moeilijke tijd, maar toch hoopt spr. dat er krachtig gestreefd al blijven worden om de toevertrouwde belangen te blijven behartigen en zegde daarbij den steun van het departement gaarne toe. De heer De Vries dankte allen voor de vriendelijke woorden, in het bijzonder d'en voorzitter. De nieuw benoemde secretaris, de heer Bom, zeide In die eerste plaats dank voor zijn benoeming. Spr. was er van overtuigd, dat hij een moeilijke taak op zich genomen heeft. Hij hoopte dat ler steeds een prettige samenwerking zal zijin. Bij de rondvraag kwam ter sprake de centralisatie der hengstenkeurkig en de propaganda in het buitenland. De vergadering werd hierop door d!en voorzitter gesloten. Weet een Ftansche kabinets-ctisis. De Fransche Kamer heeft met 292 tegen 277 stemmen het vertrouwen aan het nieuwe minister ie-Chautemps onthouden. De ministers verlieten de Kamer, ter wijl in de Kamer zelf een geweldig ap plaus van de rechterhelft losbrak, door een manifestatie van de linkerzijde ge volgd. Het kabaal duurde verscheidene mi nuten. Ook voor het Kamergebouw ver drong zich een groote menigte, die onder den kreet „Leve Tardieu" manifesteerde en in bedwang werd gehouden door een aanzienlijke politiemacht. Minister Chautemps verzamelde zijn me dewerkers en ging naar het Elysée het ont slag van het ministerie brengen. De nieuwe regeering heeft dus al zeer kort geleefd. Met belangstelling wordt uitgezien naar het Kabinet dat Tardieu thans zal samenstellen. Uit de rechtszaal verwijderd. De civiele zitting van het kantongerecht te Leiden had Woensdag een ongewoon en rumoerig verloop. Iemand, die was ge dagvaard voor huurschuld, hield een lang en weinig zakelijk betoog ondanks her haalde aanmaningen van den kantonrechter. Zoo beschuldigde hij ook den deurwaarder van het construeeren van een meineed. Toen de kantonrechter dreigde hem het woord te zullen ontnemen, maakte de man een geweldig misbaar, waarop de kanton rechter gelastte hem uit de rechtszaal te verwijderen. In het daarop volgende vecht partijtje tusschen. den weerspannige en den deurwaarder bleef de laatste in de meerderheid. De rust keerde spoedig Naar het „Dagbl. van N.Br." ver neemt is een Duitscher, gedetineerd te Breda, in gcvangeniskleeding uit de ge vangenis aldaar ontsnapt. Het blad kon geen inlichtingen krijgen op welke wijze en onder welke omstandigheden deze ont vluchting heeft plaats gehad. Woensdag is op de spoorlijn te Houten, ongeveer 60 m. van een onbe- waakten overweg verwijderd, het lijk ge vonden van een Utrechtsche student. Het hoofd was van den romp gescheiden. In de nabijheid heeft men een nieuwe fiets aangetroffen. Omtrent de oorzaak van dit ongeval staat met zekerheid nog niets vast. Het bericht dat de minister van defensie voornemens zou zijn de onder officieren met meer dan dertig dienst jaren te ontslaan wordt officieel tegen gesproken. In de vergadering van dein^ ge meenteraad van Wormerveer heeft tijdens de behandeling van het agendapunt Her ziening salarissen gemeentepersoneel het raadslid Rond (kermispartij) grove be- leedigingen geuit aan het adres van het lid Klokman (s. d.) en £ijn fractie- genooten. De heer Klokman was hierdoor zichzelf niet meer meester en gooide zijn drinkglas naar het hoofd van den keer Rond. Het projectiel miste zijn doel en sloeg tegen den wand aan scherven- Nadat eenige leden tegen de gebezigde woorden hadden geprotesteerd is het incident ge sloten en zijn de gewone beraadslagingen voortgezet. Dinsdagavond is te Roermond om streeks acht uur de elfjarige jongen Van Vucht uit het Roermondsche Veld in de Roer gevallen. Op zijn hulpgeroep spron gen twee zoons van den heer Jambroers te water en wisten den jongen, die reeds buiten bewustzijn was, na veel inspanning te redden. Na een half uur kunstmatige adenhaling keerde bij den drenkeling het bewustzijn terug. Dinsdag beleefde de stad New York den warmsten dag, dien men sedert menschenheugenis in de maand Februari te New York heeft gekend. De thermo meter steeg tot 23 graden Celsius (en bleef gedurende den gebeelen namiddag op 22.5 graden. Ook 's avonds was het nog zeer warm, zoodat vele menschen aan het strand baadden. De raadskelder te Utrecht zal op 7 Maart des middags 3 uur officieel wor den geopend. Een groot aantal personen is tot bijwoning van deze opening uitge- noodigd. Nadat ide pachter, de heer Henidrikx uit 's Hertogenbosch, het woord zal heb ben gevoerd, zal o.a. spreken dr. J. P. Fockema Andreae, burgemeester van Utrecht. Aan de grens te Nispen (Roosen daal) kwamen eenige wagens met Zigeu ners aangereden. De Belgische gendar men poogden de Zigeuners de grens over te jagen. Een Nederl and sche tolbeambte, te Esschen aan den wandel, zag ze aan komen en waarschuwde de Nederlandsche grensbeambten, die ©ogenblikkelijk weer hun wachtposten innamen. Thans is situatie op dit punt zoo, dat de Zigeuners tusschen de twee grenspalen staan en inoch voor, noch achteruit kunnein. VOETBAL. Zuidelijke le klasse K.N.V.B. Zondag a.s. worden voor bovenge noemde klasse de volgende wedstrij den gespeeld: L. O. N. G. A.Eindhoven. RoermondN. O. A. D. Zuidelijke 2c klasse A K.N.V.B. Zondag a.s. worden voor bovenge noemde klasse de volgende wedstrij den gespeeld: Dongen—Zeelandia. De BaronieT. A. C. VelocitasMiddelburg. Zuidelijke 3e klasse A K.N.V.B. Zondag a.s. worden voor bovenge noemde klasse de volgende wedstrij den gespeeld: Middelburg II—Terneuzen. Oplichting. Het gerechtshof te 's Gravenhage, deed uitspraak in de zaak van W. N. J. zonder beroep te Souburg, die door de rechtbank te Middelburg wegens oplichting is veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van de pre ventieve hechtenis. Het Hof heeft het vonnis van de rechtbank te Middelburg bevestigd. De procureur-generaal had 1 jaar en zes maanden gevangenisstraf geëischt. De onverbeterlijke Het Haagsche Gerechtshof heeft den adjudant-onderofficier Z. uit Lei den, die uit godsdienstige overwegin gen zijn kinderen niet naar school zendt en die deswege reeds verschil lende malen door den militairen rech ter is veroordeeld, met zijn echtge- noote uit de ouderlijke macht ontzet. De strijd tegen de radiO'Storingen. De gemeenteraad van Bockenem (Hannover) heeft een verordening uit gevaardigd ter bescherming van de radio-luisteraars. Het zal in de toe komst in deze gemeente verboden zijn hoogfrequent-apparaten en verschil lende andere elecfrische toestellen te gebruiken, wanneer deze niet voor zien zijn van een inrichting, die het onmogelijk maakt, dat het apparaat storingen verwekt voor de radio-ont vangst. Dergelijke apparaten moeten alle voorzien zijn van het controle- teeken der V.D.E. dat alleen wordt gegeven voor storingsvrije apparaten of van een ander, door den ge meenteraad goedgekeurd controlemerk Bovendien moeten deze toestellen bij de overheid worden aangegeven. In dien deze voorschriften niet worden opgevolgd, kan het gemeentebestuur opdracht geven de stroomlevering uit het gemeentelijk electriciteitsnet ge heel of voor een bepaalden tijd te doen staken. Om een tijgerhuid. Om de huid van den tijger is ter Oostkust van Sumatra de vorige maand strijd gevoerd nadat het dier geschoten was. Een administra teur eener cultuur-onderneming, die een op zijn kebon ronddwalenden tij ger met behulp van een klem had willen vangen, liet zich overreden door een assistent om goed te vinden, dat deze probeeren zou om samen met een kennis van buiten de onderneming het dier van een hoog en veilig waar- mingspunt uit te schieten. Zij offerden daar gaarne hun nachtrust aan op. Het lukte: naar de regelen der kunst werd de tijger door twee doodelijke schoten tegelijk getroffen. De assis tent meende dat de hoffelijkheid mee bracht om de huid ten geschenke te geven aan zijn kennis. Maar de ad ministrateur dacht er anders over. Volgens dezen bracht zijn recht als beheerder mee, dat hij beslag op de huid kon leggen en hij beriep zich daarbij op een oud gebruik ter Oost kust van Sumatra om van een jacht buit, op terrein van een inheemschen zelfbestuurder verworven, aan den landheer een behoorlijk deel af te staan. De administrateur meende als vertegenwoordiger van den concessio naris in de plaats van den inheem schen zelfbestuurder op dit zelfde pri vilege aanspraak te kunnen maken. De geschiedenis vertelt niet, hoe het geval is beslecht; wel, dat een jaar geleden de hoofdadministratie van een cultuurmaatschappij in een over eenkomstig geval beslist heeft, dat de administrateur geen recht op de huid van een niet door hem gevangen of geschoten tijger kan* doen gelden. De „Deli Crt." houdt partijen voor, dat de tijden veranderd zijn en dat, hoe 't ook in vroeger jaren geweest moge zijn, tegenwoordig de assistent de vrije beschikking heeft over de huid van den tijger dien hij geschoten heeft. a COLIJNSPLAAT. Woensdagavond werd in hotel „De Patrijs" alhier door den notaris J. K. C. Matthijs te Kort- gene in 't openbaar verkocht: het woonhuis met erf en tuin tè Colijns- plaat in de Achterkerkbuurt, groot 2.97 A„ laatst bewoond door de Wed. H. Huige. Kooper werd de heer P. Bouterse Az. alhier, voor f 2035, plus f 30,voor executoriale onkos ten, ongerekend 8l/2°/o onkosten en lo/o premie van de hoogste inschrij vingssom. Ten overstaan van den notaris J. K. C. Matthijs te Kortgene, werd Woensdagavond in café „Dorpzicht" te Colijnsplaat voor den heer J. de Smit Lz. alhier, in 't openbaar ver kocht: le. 79.70 A. (of 1 Sch. gemet 273 roeden) bouwland onder deze gemeen te, in den Oud-Noord-Bevelandpol- der aan den Klaverweg. Kooper werd de heer J. M. Haringman alhier voor f925,— per Schouwsch gemet of f 1766,75 den hoop. 2e. 1.60 H.A. (of 2 Sch. gem. 124 roeden) bouwland, gelegen als boven nabij den Noordlangenweg. Kooper werd de heer Abr. Plantefeber alhier voor f910,— per gemet of f2196,13 den hoop.

Goessche Courant | 1930 | | pagina bijlage 2