GOESGHE GODRANT BIJVOEGSEL Sport. ProVincienieuWs Binnenland VAN DE VAN MAANDAG 3 FEBRUARI 1930 VOETBAL. Zuidelijke le klasse K.N.V.B. Zondag hadden de volgende wed strijden voor bovengenoemde klasse plaats met uitslagen als volgt: P. S. V.—B. V. V. 5 2 Wilhelmina—N. A. C. 2-5 Willem IIRoermond 30 Zuidelijke 2e klasse A K.N.V.B. Zondag hadden de volgende wed strijden voor bovengenoemde klasse plaats met uitslagen als volgt: Breda—De Baronie 11 VlissïngenT. A. C. 11 D. O. S. K. O.Dongen 0 1 ZeelandiaVelocitas 5—2 R. B. Middelburg 1—1 Zuidelijke 3e klasse A K.N.V.B. Zondag hadden de volgende wed strijden voor bovengenoemde klasse plaats met uitslagen als volgt: Hulst-S. I. N. O. T. O. 5-0 Middelburg II—Walcheren 24 TerneuzenZierlkzee 90 Zuidelijke 5e klasse B K.N.V.B. Zondag hadden de volgende wed strijden voor bovengenoemde klasse plaats met uitslagen als volgt: BoeimeerAlliance 5—1 H. K. I.Nieuw Borgvliet 4—2 's I1EER-A BT8KERK E. De Raad ver. gaderde Zaterdag. Afwezig was de heer de Roo. De Burgemeester opent de ver gadering en wenscht alle leden een ge lukkig jaar. Hij herinnert er aan, dat 1929 voor het grootste gedeelte der bevolking een goed jaar was, wat de oogstopbrengst betreft; de lage prijzen der landbouw producten maken echter de bedrijfsresul taten over het algemeen onvoldoende. De heer Meijaard wenscht den voorziiter wederkeerig een gelukkig jaar, waarbij de andere leden zich aansluiten. Met algemeene stemmen wordt aange nomen een voorstel van B en W. tot herstel van een eind straatweg, waarvan de kosten f 0 50 per M2 zullen bedragen Mededeeling wordt gedaan, dat II. H. Gedeputeerde Staten de goedkeuring der begrooting hebben verdaagd tot 1 April. Ingekomen is een verzoekschrift van den Kerkeraad om meer toez'cht op de school kinderen, vooral bij het aangaan en ver laten der school. De Burgemeester deelt mede, aan den veldwachter te hebben op gedragen meer toezicht te houden. Vastgesteld wordt het kohier honden belasting voor 1930, met 45 honden. Daarna wordt behandeld de begrooting voor 1930, welke is teruggekomen van H. 0. Gedeputeerde Staten in verband met de nieuwe salarisregeling van den veldwachter. Met algemeene stemmen wordt de begrooting dan opnieuw vastgesteld overeenkomstig het voorstel van B. en W Een adres inzake gelijkstelling van onderwijzer-salarissen ten platte lande met die in de steden wordt voor kennis, geving aangenomen Op voorstel van den beer Luteijn wordt besloten voorloopig niet toe te treden tot het comité inzake de oprichting van een brandweerbond. Wethouder van 't Westende heeft ge hoord, dat een voetpad, liggende tusschen Baarsdorp en Heinkenszand zal worden opgeheven. Hij vraagt of daartegen be zwaren kunnen worden ingebracht. De voorzitter zegt dat alleen inwoners van Heinkenszand daartegen bezwaren kunnen inbrengen omdat bet voetpad in de ge meente Heinkenszand ligt. De lieer Tolhoek vestigd de aaudacht op eenig hout dat bij den toren ligt De voorzitter zegt voor opruiming te zullen zorgdragen. Verder deelt de voorzitter nog mede een onderzoek te hebben doen instellen naar de torenklokken, een en ander in verband met een vraag van den heer van Weele in de vorige vergadering. Het on derzoek heeft uitgemaakt dat de materialen waaraan de bellen hangen nog in goeden toestand zijn. Daarna sluiting KLOETINGE. Vrijdagmiddag is de ze gemeente vanuit een eigen trans- formatorhuisje onder stroom gebracht. De wethouders waren .hierbij tegen woordig; de burgemeester was door ziekte verhinderd. Nadat Ir. de Regf namens de P.Z.E.M. de werking der verschillende installaties in het huisje had uiteengezet en de hoop had uit gesproken dat ook in Kloetinge het aantal aansluitingen spoedig zal toe nemen, nam de loco-burgemeester de heer M. Eversdijk het woord. Spr. begon met te memoreeren dat reeds in 1912 het gemeentebestuur van Kloetinge pogingen in het werk heeft gesteld ten einde een eigen centrale te krijgen. Deze pogingen zijn even wel mislukt. Toen zijn onderhandelin gen gevoerd met de gemeente Goes om gasverlichting te krijgen, deze hebben tot gevolg gehad dat in 191b Kloetinge van gasverlichting werd voorzien. Het gasverbruik is van jaar tot jaar toegenomen, waaruit afgeleid mag worden dat het goed voldoet. Niettemin hoopt spr. dat ook het elec- trisch licht zal voldoen en dat het aantal aansluitingen gestadig zal toe nemen, al is het duurder dan gas. Spr. dankt allen die hebben medege werkt aan het verstrekken van e'lec- trischen stroom aan deze gemeente. De heer van Koolwijk, opzichter bij de P.Z.E.M. dankt voor de gesproken woorden, terwijl ïr. de Regt er de aan dacht nog op vestigt dat de prijs voor Kloetinge 39 cent per K.W.U. en dus niet zoo hoog is, in Zeeuwsch-Vlaan- deren is in sommige gemeenten de prijs nog 60 cent per K.W.U. Hierna werd door de loco-burgemeester de stroom van het hoogspanningsnet over gebracht op het laagspanningsnet en was Kloetinge van electrïschen stroom voorzien. WISSENKERKE. In Januari zijn in gekomen: Pïeternella Hendrika de Looff, uit Bergen op Zoom; Adriana Hendrika van den Berge, uit Goes; Margje Hendrika Stuwel, uit Amster dam. Vertrokken: Blaas Blaasse, schoen maker, naar Koudekerke A 150; Ge rard Abraham Dirk Marcusse, druk kersgezel, naar Schiedamschen dijk 45, Rotterdam; Anton Cornelis van den Berg, bakkersknecht, naar Kloetinge; Jan Johannes Beijer, smidsknecht, naar Colijnsplaat. WEMELDINGE. We beleven hier een brood-oorlog. Door een paar in gezetenen wordt brood aangevoerd uit Goes en aan het publiek verkocht voor 57 cent per vierponder. De bak kers laten dit niet op zich zitten en bedienen nu hun klanten voor 55 cent per vierpond. Alzoo een afslag van 11 cent in enkele dagen, want de algemeene prijs was 46 cent. De eere-promotie van Prinses Juliana. In de „N.R.C." lezen wc nog: Na de rede van prof. Huizinga heeft Prinses Juliana ongeveer het volgende gezegd: Het zij mij gegund, u rector-magnificus, en u, prof. Huizinga, dank te zegggen voor de tot mij gesproken woorden en u tevens dank te brengen voor zulk een bekroning van mijn studiejaren. Op deze wijze zijn nu voor altijd de banden, die mij aan deze academie binden, bestendigd. Ook dank ik u voor de tegemoetkomende en kiesche wijze, waarop u allen mij als studente behandeld hebt. Dankbaar ben ik de hoogleeraren, die mij de ten- tamina afnamen en die mijn studie geleid hebban ben ik allen erkentelijk. Het stu dentenleven mocht ik in al zijn bekoring meeleven. I Het feit, dat mij het eere-doc(toraat in dl letteren en wijsbegeerte verleend werd, trof mij bijzonder, want de letteren hebban op mij steeds groote aantrekkings kracht geoefend. Ik stel dit doctoraal dan ook zeer op prijs en het legt mij ook voor de toekomst een verplichting op, die ik hoop mij waardig te hetooncn. Moge dit doctoraat ook voor mijin toe komstige taak vele vruchten afwerpen. Voor de eere-promotie van Prinses Juliana bestond groote belangstelling. Er werd te; Leiden druk gevlagd; van de beugels der tramwagens fladderden veel kleurige lapjes dundoek, en verkoopstertjes en hun mannelijke collega's maakten in de overvolle straten goede zaken met den verkoop van „oranje Reeds on geveer twee uur stonden honderden ge schaard langs den weg, dien de Prinses zou nemen. De grootste drukte heerschte uiteraard op den Stillen Rijn, waarvandaan de Prinses naar de academie vertrok, en op de daartegenover gelegen Aalmarkt. Het ge deelte Stills Rijm. waar het huis staat, waar de Prinses zich bevond, was voor al Ie verkeer afgesloten. De bevoor rechte fotograaf, wien het gegund was een foto ter plaatse' te maken,, s(t(oind met zijn toestel gereed, toener een schuit aan kwam varen, door tien pers fotografen afgehuurd, die een prachtige gelegenheid kregen om het historische oogemblik op de gevoelige plaat vast te leggen, dat de Prinses zich op weg begaf naar het academiegebouw. Omstreeks drie "uur stapte de Prinses in gezelschap van haar paranymphen in het open rijtuig, waarna een wars zege tocht voor haar aanving: ia dichte rijen stenden de belangstel lenden s langs Aal markt, Vischmarkt, Korenbrugsteeg, Bree. straat, Ste:nschuur en Rapenburg en juich ten de Prinses luide toe. Juist op het oogenblik, dat de Prinses aan de andere zijde van het Rapenburg aankwam, waar de drukte uit den aard' der zaak toen het grootst was, kwam de eerste Koninklijke auto uit Den Haag aan, n.l. die van de Koningin-Moeder, Slechts met de grootste moeite en na eenige verge'efsche pogingen gelukte het met den auto het toegangshek van de academie in te rijden. Inmiddlels kwam het rijtuig van de Prinses ook langs die zijde van het Rapenburg voor het universiteitsgebouw' aan, nadat zij door de talrijke meisjesstudenten, die voor het clubgebouw van de V.V.S.L. stonden* luide was toegejuicht. De promovenda had een zeegroenen mantel aain met een kleinen hoed van dezelfde kleur. Ongeveer tien minuten nadat de Prin ses met haar paranymphen het academie gebouw was binnengegaan, kwamen de auto's van de Koningin en Prms Hendrik met het gevolg. Ook met dezen auto kon men niet dadelijk het toegangshek van de academie inrijden, reden waarom de Prins buiten uitstapte, spoedig ge volgd door de Koningin. De Koningin droeg een bontmantel van petitgris meit zwarten hoed, de Prins was in genie- raais-uniform. ZooweL bij de aankomst van het Koniklij'k echtpaar als bij die van de Koningin-Moeder werd luide en langdurig, toegejuicht.

Goessche Courant | 1930 | | pagina bijlage 2