OOI •SIGARETTEN" m haren geheelen Boereninspan, Binnenland Iedereen spreekt thans over WAJANG sigaretten, de nieuwe 1 '/z cents sigaret van buitengewone kwaliteit. Ge maakt het doosje open en terwijl de heerlijke geur van de tabak U tegemoet komt, wordt ge verrast door het met zijde geborduurde WAJANG-figuurtje, dat zich er zoo schitterend toe leent voor allerlei fraai handwerk te worden gebruikt. Koop morgenochtend ook eens een doosje WAJANG. Laatste Berichten. Advertentiën. ontdekt. B. en W. hebben den administra teur geschorst. De burgemeester van Winterswijk heeft besloten voortaan, geen vergunning meer te geven voor bal op Zondag. Te Hoenderloo bij Arnhem is e«n driejarig kind op een met een deksel ge sloten vvaschketel gevuld met kokend zeep sop gaan zitten, toen de moeder even weg was gegaan. De deksel gleed weg en het kind viel in de zeepsop. Met ernstige brandwonden is het naar het Kinderzie kenhuis te Arnhem gebracht, waar het is overleden. Te Assen is bij een kind van tien weken nekkramp geconstateerd. Het anti-revolutionaire weekblad Ons Gooi dat in 1928 werd gesticht, heeft opgehouden te verschijnen. Naar de uit gever meldt: wegens gebrek aan copie. Uit Roermond wordt gemeld, dat de auto van den heer De Ronde, directeur van de Provinciale Bank van Limburg, tegen een boom gereden is, vermoedelijk door slippen. Die heer De Ronde is zwaa» gewend. De 20-jarige dochter van F. Mar tens te DeumS1 was op ziekenbezoek ge weest in het St. Antoniusgastthuis te Hel mond. Toen zij> naar huis wilde terugkee. ren, werd zij door de tram dier Limburg- sche Tramweg-Maatschappij overreden. Beide beencn werden baar afgereden. Zij werd nu zelf in het St. Antoniusgasthuis te Helmond opgenomen. Haar toestand ii levensgevaarlijk. Te Oscilla in den staat Georgia is een neger, die ervan beschuldigd werd een meisje van 14 jaar gedood te hebben, door een menigte- van ongeveer 100 men- schen overrompeld en halfdood geslagen. Toen hij aan de bekomen verwondingen bezweken was, overgoot men zijn lijk met benzine en stak het in brand. De gevlogen vogel. Te 's Gravenhage is dezer dagen een internationale zakkenroller ge knipt in de Princesse-Schouwburg. De man blijkt niet alleen zijn „be drijf" te hebben uitgeoefend. Hij had handlangers en een hunner een Ne derlander, woonde in de hoofdstad, althans daar had hij Vrijdagochtend zijn verblijf en wel in een bovenwo ning, hoek Kerkstraat Nieuwe Spie gelstraat. Waar hij thans huist, is niet bekend. Vrijdagochtend was een Haagsche re chercheur naar Amsterdam gekomen om den „assistent-zakkenroller", die nog meer „beroepen" heeft, welke de politie niet mag gedogen, te arrestee ren. Een Amsterdamsche rechercheur ging mee. De gezochte ontving de heeren uiterst welwillend: „Komt u binnen, heeren, ik ben dadelijk tot uw dienst". De rechercheurs stonden paf over zooveel beleefdheid, maar zij hadden niet veel tijd zich te verbazen, want opeens sloeg de voordeur dicht en viel in het veiligheidsslot. De zakken roller kans gezien buiten te komen en de deur stevig te sluiten. De rechercheurs zaten gevangen en zij waren genoodzaakt door het raam zich naar beneden te laten zakken. Toen zij, na de klauferpartïj, veilig op straat stonden, was de zakkenroller gevlogen. En hij heeft geen nader adres achtergelaten. De Ned. Indië-vliegers gehuldigd. In de groote feestzaal van het hotel „De Twee Stedente Den Haag zijn Vrijdagmiddag de vliegers en mecaniciens, die in de afgeloopen zes jaren een of meer tochten naar Indië hebben gemaakt, op initiatief van den Ondernemersraad voor Ned.-Indië gehuldigd Toen deze, de meesten vergezeld door hun dames, de zaal binnen kwamen, had den zich daar talrijke genoodigden ver zameld. Ook de eerste „Indië vlieger" Th. van der Hoop, hoorde tot de aanwezigen. De mannen zijn achtereenvolgens toe gesproken door de heeren prof. mr. M W. F. Treub, majoor L. H. Cripps, ge neraal Snijders, H. Rud. dü Mosch e. a. Een koor zong den mannen een spe ciaal voor deze gelegenheid gecomponeerd lied toe, vervaardigd door den heer P. C. Poortman. Het weer in Januari. Aan de mededeeling van het K.N.M.I. te De Bilt is het volgende ontleend Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtendtemperatuur 2'/a 0 C. te hoog Zij was in de 8 dekades resp. S'/2, S'/a en '10 boven normaal. De grootste af wijkingen kwamen voor op den 15en met 8>/2 "boven en den 28en met 2° beneden normaal De gemiddelde maximum tem peratuur was 3' het gemiddelde minimum 5° boven normaal. Het aantal dagen met minima beneden het vriespunt bedroeg te De Bilt 4 tegen 16 normaal. De neerslag was over het geheele land beneden nor maal. Het tekort bedroeg in Noorden en 30°/o in het Zuiden en Zuid-Westen 3045°/0. Te De Bilt werdea 67 uren met zonneschijn waargenomen tegen 51 normaal. De regenmaker ij. De regenfabricage, die de heer Veraart met medewerking van de K L M. Zaterdag middag zou demonstreeren tusschen Scheve- ningen en Katwijk, had eenige honderden nieuwsgierigen gelokt naar den Strand- boulevard, waar zij op het noordelijke einde de dingen afwachten, die niet zouden gebeuren. Vele toeschouwers hadden zich verge zeld doen gaan van hun paraplue, het geen wellicht meer betrekking had op den regen, dien moeder natuur dreigde uit te storten, dan op dien, welken de heer Veraart had willen trachten op te wekken. De demonstratie is niet doorgegaan om dat het weer daarvoor niet gunstig was Dit was precies drie uur, toen de uit zending van de demonstratie zou beginnen, per radio bekend gemaakt De voorzichligen waren tot dat uur thuis gebleven. Men schijnt het thans heden te willen probeeren. De verkoop op afbetaling De minister van justitie heeft ingesteld een commissie aan welke is opgedragen a te onderzoeken of en zoo ja op welke wijze de overeenkomsten van koop en verkoop op afbetaling bij de wet moeten worden geregeld b. van de uitkomsten van dat onder zoek aan den minister van justitie ver slag uit te brengen en wel, wanneer de commissie tot het besluit komt, dat wet telijke regeling wenschelijk is, vergezeld van een of meer ontwerpen van wet met memorie van toelichting. Benoemd is tot lid en voo-zitter prof. mr, E. J. J. van der HeydeD, hoogleeraar aan de R. K. Universiteit te Nijmegen; tot leden mr. dr. G. v. d. Bergh, lid van de Tweede Kamer, te Amsterdam mr. W. F, Fru'n, raadadviseur bij de eerste afdeeling van het departement van justitie, te 's-Gravenhagemr. F. W. Fischer, voorzitter van de vereeniging van directeuren van financieringsmaatschappijen in Nederland te Amsterdam; J. .T. Korff, lid van den Middenstandsraad te Amster dam prof. dr. N. J. Polak, hoogleeraar aan de Haudelshoogeschool, te Rotterdam mr. H. H. Steneker, lid van den Nijver heidsraad te Amsterdam. Aan de commissie is toegevoegd als secretaris mr. L. D. Frank, advocaat en procureur te Amsterdam. Sneeuw. De Noordelijke strekeu werden Zaterdag avond verrast met een flink pak sneeuw. Ook Zondagochtend zette de sneeuwval door. Het witte kleed had weldra eeD dusdanige dikte gekregen, dat in Groningen een aantal sneeuwruimersploegen moest aanrukken Weldra slaagde men er in voor de trams en het overige verkeer ruim baan te maken. Voor de jeugd was het echter korte vreugd, de sleetjes moesten spoedig weer binnenshuis gebracht worden, daar de dooi weer plotseling inviel. Van hat smettelooze witte kle.d is thans niets meer over dan een bruine, Datte modderpoel. In de geheele Noordelijke afdeeling van den K. N. V. B. heeft geen enkele voetbalwedstrijd doorgang kunnen vinden Ernstig ongeluk. Gistermorgen omstreeks halfelf is op den Rijksstraatweg te Deventer bij de Teuge een autobus met drie-en-twintig inzittenden in volle vaart tegen een boom gereden. Allen werden meer of minder ern stig gewond. Het slechts waren er aan toe een dame uit Apeldoorn, die een ern stige hoofwonde opliep, en een 65-jarige heer uit Wapenveld, die een been brak MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 3 Febr. 1930. Vlasaanvoer 27100 blauw f 0,85 a f 1,10 9000 Groningen fl.00 a 1.10 8500 geel f 0,85 a f 1,25 4-790 dauwrood f 0.72^ a f 0,80. 3000 wit f 0,85 a f 1,25 stemming prijshoudend vraag beperkt ge deeltelijk verkocht. Granen buitenlandsche, prijshoudend. Boekweit, danziger 9,70. Mansjoerische 12.80 Meel f 16,a f-,-, Mais f 141 Haver f 6,50. Binnenlandsche: Tarwe f 10,00 a f 10,40 Gerst Chevalier 7,00 a 7,40 Haver 6,a 6,40 Erwten 9,00 a 10 25 Schokkers, 12,00 a 14, Bruine Boonen 10,50 a 12, Maanzaad (blauw) 30,a 32, Karwijzaad 30,a 38,,-. Lijnzaad (voer) 18,a 18,— Zaai (blauw-bloei) 21,a 23, Wit-bloei 19,a 20,— Aardappelen Zeeuwsche Blauwe f 1,90 a f 2,30; Bonten f 1,90 a f 2,30 Eigenheimers f 0,90 a f 1,20 handel traag. VARKENSMARKT. Varkensaanvoer 1161 eerste kwaliteit 0,66 a f 0,77 tweede f 0,54 a f 0,64 ~r'i. 'feu, urs versierd ,oP® ,ppf WAJANG 20 STURS MET OP ZONDPR. GOUD SO CT derde f 0,46 a f 0,59 zouters f 0, f0,export f 0,7 0 a f 0,80. Handel traag. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Adriaan z.v. Mathijs van Fraassen en Janna Vleugel; Jacobua Christiaan z.v. Frank Jacobus Adriaan Linus Visser en Susanna Maria Kloos terman. Overleden: Huijgtje de Dreu 26 j. te 's Heer Arendskerke, echtgenoote van Aarnout Traas. Levenloos kind van Franciscus Jan sen en Cornelia Jacoba van deKreeke, Wisselvervalschers. Men meldt ons uit Amsterdam: Hedenmorgen zijn door de politie gearresteerd een tweetal buitenland sche wisselvervalschers, die een po ging hadden gewaagd om het reis bureau Cook voor 16.000 dollar op te lichten. Het Amsterdamsche filiaal van Cook ontving verleden week een aankondi ging, dat haar dezer dagen een wissel voor 16.000 dollar zou worden aange boden, uit te betalen aan toonder, de heeren Vigil eri Ernandes. Tegelijk ontving men een advies van de London Bank uit Mexico-City ter dekking van het uit te betalen be drag. Men vond het vreemd, dat het origineel en het duplicaat, niet zooals de usanceis, afzonderlijk waren ver zonden, doch in één brief waren ge sloten. Nog vreemder vond men het dat dezen brief niet aangeteekend was. Men waarschuwde het hoofdkantoor in Londen, dat weer bij de betrokken bank in Mexico informeerde, waar bleek, dat de wissel vervalscht was. Men waarschuwde te Amsterdam de recherche en trof tijdig maatregelen. Hedenmorgen verscheen Vigil met een anderen vreemdeling bij Cook. Terwijl men "de mannen aan den praat hield, posteerden zich enkele politie agenten voor den ingang, totdat de inmiddels gewaarschuwde recherche per auto verscheen, die -de beide man nen arresteerde. Zij spraken gebroken Spaansch en Engelsch en men ver moedt, dat het Mexicanen zijn. Later bleek, dat zij ook wissels bij zich had den op de Twentsehe Bank en Incasso- Bank te Amsterdam en de American Express te Rotterdam. Zij waren bei den uit Parijs gekomen. LICHT OP. Dinsdag 4 Februari 5.19 uur Woensdag 5 Februari 5.21 uur WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van morgen luidt; Zwakke tot matige meest Zuid-Oos telijke wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt in het Noorden, in het Zuiden weinig verandering in tem peratuur. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Veiling van 31 Januari 1930. PEREN: Comtesse de Paris f6, Gie- ser Wildeman f7 a f 13, Kleiperen f3 a f8, Pondsperen f5, APPELS: Goud- reinetten f 11 a f 16, Zure Bellefleur f 6 a f 20, Rembour Mortier f 3, Court Pendu f6 a f7, Tante Dora f6, Gan- zebout f5, Pomme d' Oranje f9, Zoe te Bellefleur f7, Zoete Armgaard fö, Snijsla f 17, Spruiten f6 a f 10, Kool rapen fl a f3, Kroten fl, alles per 100 Kg., Prei f3, Selderij f2, beide per 100 bos, Bloemkool fll a f 18, Roode kool f3,10 a f6, Eieren f5,70 a f5,80, alles per 100 stuks. Geboren JACOBUS CHRISTIAAN zoon van F. J. A. L. VISSER. S. M. VISSER—Kloosterman. Goes, l Februari 1930. Tenvelstraat ló. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te ge ven, dat hedenavond op het al leronverwachts is overleden, on ze zeer geliefde Broeder, Oom en Oud-Oom, de heer MEEUWIS DE KOEIJER Jz., in den gezegenden ouderdom van 81 jaar en 7 maanden. Namens de familie, SALOMON DE KOEIJER Jz. Yecseke, l Februari 1930. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondig lij den ons innig geliefd Dochtertje ANDRIENA in den leeftijd van 7 jaar en ruim 8 maanden. De Heere sterke ons in deze zware beproeving. I. JANSEN. M. JANSEN—Blok. MARIE MAATJE. Nisse, 3 Februari 1930. Voor de vele bewijzen van deelne ming ons betoond bij het overlijden van mijn geliefden Man, Vader, Be huwd- en Grootvader ANT. OOSTHOEK betuigen wij onzen oprechten dank. Wed. A. OOSTHOEK en Kinderen. Etlewoutsdijk, 3 Februari 1930. De wnd. Notaris H. JONKERS te Goes, zal op DONDERDAG 27 FEBRUARI 1930, des voormiddags om lO'/o uur ten ver zoeke van Mejuffrouw de Weduwe S. BOONE te Goes, op de door den heer J. A. Boone bewoonde hofstede wegens beëindiging van haar bedrijf, a contant publiek vetkoopen: bestaande uit: 4 PAARDEN, als bruin merriepaard oud 11 jaar, ruin vos 7 jaar, merrie vos (aftands) en jaarling hengst. 7 KOEIEN, 1 KALFVAARS, ZEUG, 20 KIPPEN. Voorts 2 menwagens op ijzeren as sen, melkwagentje, kruiwagen, hooi- hark, cultivator, wiedmachïne (twee wielig), ketting-egge, geeselsteen met paard, lemoen, zeeften, zakken, bas cule met gewichten, ponger-boomen, pleïen en reepen, rosmolen, snij- en moesmolen, wiedmachïne, hamasse- ment, melkbussen, ontroomer Melotte, tuimelkarn, spekstande, sacksploegen, 40 a 50 duizend KL groenkraagbieten, klaver- en weihooi, erwten-, tarwe- en gerstestroo, pulp, enz. Met den verkoop van het beestiaa) wordt te 1 uur aangevangen. Er be staat gelegenheid tot berging van fiet sen, doch geen stalling. Geen muziek.

Goessche Courant | 1930 | | pagina 3