TIJDENS DEN UITVERKOOP Timmer- en Metselzaak. Bij LIN T V E L T koopen beteekent GELD besparen. bij LINT VELT koopen beteekent GELD verdienen. ProVincienieuWs kaatste Berichten. Advertentiën. TE KOOP tijd van drie maanden. De veroor- eelde was in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis an den Kantonrechter. Mr. Zaaijer als raadsman optredende vraagt vrij' praak, of bij veroordeeling een lich- ere straf en zonder intrekking van et rijbewijs voor den verdachte, die og nimmer veroordeeld is. Liebermann. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft "h eenige dagen bezig gehouden met behandeling van de strafzaak tegen icbermann, berucht uit de affaire an de Veendammer Hypotheekbank, egen Liebermann is gisteren tenslotte jaar gevangenisstraf geëischt, met ek van 8 maanden preventieve chtenis. De overval van een bankloopet. De 5de kamer van de rechtbank te msterdam heeft uitspraak gedaan in zaak tegen Van W. en C., verdacht an den overval met roof, op het ietspad bij den Bussummer Grind weg, tusschen Bussum en Hilversum, waarbij een kwitantielooper van het iikantoor ;Hüvefnum der Rotterdam- he Bankvereeniging van zijn fiets erd geworpen en zijn portefeuille et geld werd geroofd. Het O.M. had 'en elk der beide verdachten 4 jaar vangenisstraf geëischt. De recht- nk veroordeelde elk der verdachten t een gevangenisstraf van 2 jaar en maanden. De kermis te Zierikzee. e kermis te Zierikzee duurt tien gen. B. en W. stellen den gemeen- aad voor dezen duur te bekorten de kermis voortaan te houden van eersten tot en met den tweeden nderdag in Sept., zulks behoudens dere goedkeuring door Ged. Staten. Annexionistische boottocht. e Brusselsche correspondent van „N. R. Crt." meldt: Het algemeen retariaat van de annexionistische fascistische Jeunesses Nationales, Pierre Nothomb, bereidt een tocht de Wester-Schelde voor, die in nï zal plaats hebben. Het is de be ling, aan dezen demonstrafieven ht verscheidene booten te laten elnemen en, in verband met het eeuw- st der Belgische revolutie, aan den ht een speciaal karakter te geven. Een oud lakenlood. Bij het omploegen van een weiland n den Singel te Middelburg is een genaamd lakenlood uit de 15e of eeuw opgegraven, dragende hef schrift: Hanton, vermoedelijk de de naam voor de stad Hampton. In oeger eeuwen werd te Middelburg n uitgebreide handel in Engelsch aken gedreven. De Zeeuivsch-Vlaamsche waterleiding. De gemeenteraad van Clinge heeft a een langdurige vergadering met sloten deuren, waarin ook de heer P. Dieleman, voorzitter van den aad van commissarissen der Zeeuwsch laamsche Waterleiding tegenwoordig as, met algemeene stemmen besloten 'n standpunt te handhaven, volgens twelk de Maatschappij moet worden ntbonden. De P.Z.E.M. in 1929. In „Ons electriciteitsblaadje", het pe- iekje van .de P.Z.E.M. treffen we de volgende m-ededeelingen: Door de centrale te Vlissingen zijn in t afgeloopen jaar ruim 6 millioen 226 izend K.W.U. geproduceerd tegen er 4 millioen 732 duizend K.W.U. in t voorafgaande jaar. Een groot aandeel deze stijging werd veroorzaakt door nsluiting van, de K. M. „De Schelde". Het aantal aansluitingen te Vlissingen g in 1929 van 3458 tot 3741. In de tweede helft van 1929 werden Goes 337 aansluitingen tot stand ge- cht, in St. Laurens 130, Serooskerko Arnemuiden 55 en 's Heer Arends ke 140. De belasting was in Goes 100 K.W., in t. Laurens, Serooskerke, Arnemuiden en Heer Arendskerke resp. 3.3, 8.1, 5.1 11 K.W. In totaal dus 127.5 K.W. Op erkelijk is hierbij dat in de e«nc ge- eente zooveel meer animo voor electri- iteit is dan in de andere gemeente. In s Heer Arendskerke hebben 140 van de de kom aanwezige perceelen zich op egeven. Sedert het verschijnen van ons laatste laadje is de kabelaanleg gevorderd tot mburg, zoodat, zoodra de transforma torbuisjes te Oostkapelle klaar zijn, ook daar stroom geleverd zal kunnen worden. Op denzelfden kabel zal ten Westen van Oostkapelle nog een transformatorbuisje gesticht worden om een groep afnemers te bedienen, welke gezamenlijk de opstel ling van dit huisje en den aanleg van het laagspanningsnet garandeerden. Evenzoo werd een z.g. garantlelijn ge bouwd en in bedrijf genomen in Ooste lijke richting vanaf Arnemuiden: een zestal landbouwers cn particulieren ga rendeerden dezen aanleg. De voorziening van Goes geschiedt thans met 10.000 Volt spanning, zoodat e.n tweede voedingspunt opgericht ko worden in de Voorstad aldaar: de span ning in de geheele gemeente is thans overal normaal. De kabels naar Heinkenszamd, Nieuw dorp en Kloetinge worden gelegd, terwi; het traject KloetingeKapelle Bieze- linge onderbanden is. De aanleg van het laagspanningsnet te Nieuw en St. Jooslaod is nagenoeg klaar, zoodat binnenkort aldaar met de stroom- levering kan aangevangen worden. In de centrale te Vlissingen kwam het gebouw van het nieuwe ketelhuis gereed en werden de ketels gemonteerd. Met de Compagnie Néerlandaise de I'Azote en de Hollandsche Beton Maat schappij werden contracten gesloten voor stroomlevering ten behoeve van^ werken aan de Ammoniakfabriek te Sluiskil Ook met de Coöp. Roomboterfabriek I,Eensgezindheid te IJzendij-ke oh met de Coöp. Roomboterfabriek te Axel, van den heer Kooy te Terneuzen, kwam een overeenkomst tot stroomlevering tot stand Loopende onderhandelingen met de N.V- Walzenmolen te Sas van Gent, in zake de afsluiting van een contract voor stroomlevering, gaan een goede richting De overname van gemeentelijke en an dere netten heeft een goeden voortgang. Per 1 Januari 1930 kwamen niet minder dan 4 van dergelijke overeenkomsten tot stand, n.l. die met de Gemeenten Schoon dijkte, Philippine en Terneuzen en met de Coöperatie te Sint-Philipsland. De bewoners van al deze Gemeenten zullen van deze overeenkomsten profijt trekken, doordat daardoor voor hun belangrijk la gere stroomtarieven gaan gelden, terwijl hen ook de voordeelen en het gemak deelachtig worden, die de vastrechttarie ven der P.Z.E.M. met zich brengen. Met de gemeente Zierikzee worden on derhandelingen gevoerd inzake <fe etec- jtrificatie van die gemeente. Op een lijst, welke aldaar circuleerde, hebben zich niet minder dan 500 personen bereid verklaard om bij eventueele electrificatie der ge meente aan te sluiten. s Aan de. gemeente -Zonnemaire komt voor Zeeland de primeur toe van het be zit van eene installatie voor verwarming van de kerk. Gedurende de Kerstdagen en Oud- en Nieuwjaar heeft deze verwar ming reeds dienst gedaan. Wie volgt? In het laatst van het jaar 1929 is in de gemeenten DuRendijke, Zonnemaire, El lemeet, Eikerzee, Oud-Vossemeer en Sta- venisse het net onder spanning gegaan. De gemeenten Serooskerke (S.) en Noordwelle zullen denkelijk in den loop der maand Januari 1930 van stroom 'wor den voorzien. Op 1 Januari 1930 ston den in de Noord- en Zuidgroep samen plm. 6500 aansluitingen te bo-ck. HANSWEERT. Den heer A. Lut- gert, hoofdcommies aan boord van het recherchevaartuig „Albatros is de eere medaille van Oranje Nassau in zilver verleend. Aangenomen het beroep naar Hans weert, door A. van Selms, cand* te Hil versum. KAPELLE. Gisterenmiddag kwam de 14-jarige C. v. W. alhier zoodanig te vallen in de ijzeren omheining bij de Ned. Herv. Kerk, dat geneeskundige hulp in geroepen yiocst worden. Overbrenging naar het ziekenhuis te Goes werd noodig geoordeeld. Tot onderwijzeres aan 'de- Chr. Bewaarschool „Samuel benoemde het be stuur met ingang van 1 Febr. 1930 mej. W. Heijstek te Kapelle. NISSE. Donderdagavond is alhier de jaarvergadering gehouden van de vereeni- ging tot chr. verzorging van krankzinni gen in Zeeland. Uit het verslag van den, secretaris bleek, dat de afdeeling telj 36 leden. Uit de rekening van den penning meester bleek te zijn ontvangen f 13,18 en uitgegeven f 10,69. Goed slot f2,49. Als bestuursleden werden herkozen J. Bos en A. Slabbekoom en gekozen in de plaats van J. de Dreu, M. C. de Schipper. Als afgevaardigde naar de algemeene vergade ring zijn gekozen A. van der Poest Cle ment en J. Mol Mz. en als plaatsvervan gers H. Dane en G. |M. de Back. OVEZAND. De heer L. M. van den Boomgaart, onderwijzer aan de Chr. school alhier, is in gelijke betrekking be noemd te Enschedé. Dinsdag hield de Chr. Werkmans- vereeniging „Draagt Elkanders Lasten," te Ovezand haar jaarvergadering welke door den eere-voorzitter Ds. Dijkstra werd geleid. Uit het verslag van den sec retaris bleek, dat het ledental dit jaar weer met een vermeerderd was en nu 39 be draagt. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten over bet ge heele jaar bedroegen f245,33, en de uit gaven f 140,32, zoodat het batig saldo 105,01 bedraagt. Het bezit der kas be draagt op heden f1414,74. Aan acht ver schillende personen werd over het afgeloo pen jaar eene uitkeering gegeven wegens zislctCt De aftredende penningmeester de heer M. Sommeijer en de commissarissen van Toezicht, de heeren Jacs. Bakker en Johs. Kribbe, werden weer met overgroote meerderheid van stemmen herkozen. SCHORE. Donderdagmiddag kwam de raad dezer gemeente in openbare verga dering bijeen Afwezig met kennisgeving tbr. G. Zoeteweij. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderc vastgesteld Ingekomen is een verslag van de Comm ssie tot wering van schoolverzuim Vlet algemeene stemmen wordt besloten 10e te treden als lid van den op te rich ten Proviucialen Brandweerbond (contri butie f3.— per jaar). In de wijk over de brug zullen de twee petroleum lantaarns worden vervangen door gaslantaarns Een Gedeelte van den Schoorschezouleweg ter lengte van 700 M. zal in beheer en on derhoud overgaan aan het Rijk. Besloten wordt om hiervoor jaarlijks aan het Rijk e betalen f 280.— In de plaats van dhr, lohs. Glerum aan wien op zijn verzoek eervol ontslag is verleend, wordt benoemd tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand dhr. W. Karelse, wethouder dezer gemeente met 4 stemmen tegen 2 stemmen op dhr l. Bierens. Vastgesteld wordt een door dmgemeester en Wethouders opgemaakte herordening op de besmettelijke-ziekten melden benevens een verordening op de invordering dier gelden. Als volgend punt van de ageuda brengt de Voorzitter ter tafel het voorstel van B. en W. tot rio eering van de sloot en put voor de hol <tede van dhra. J. de Jager en B. Nieuwen- huijse Genoemde heereu hebben gevraagd om bedoelde sloot te dempen terwijl door B. en W. de vereischte vergunning is verleend onder voorwaarde dat gerioleerd werd op kost 11 van aanvragers. Later is medegedeeld dat met de door B. en W cestelde voorwaarde niet werd accoord ge gaan terwijl tevens werd gevraagd om een andere regeling van een en ander. De Voorzitter deelt mede dat hierop deze ngelegenheid opnieuw door B. en W. behandeld zoodat zij than» aan den Raad voorstellen om gelden beschikbaar te stellen voor bedoelde rioleering onder voorwaarde dat door verzoekers straks een afbeining wordt geplaatst in het verlengde van de bestaande heining (dus ongeveer 1 25 M. uit de grens tusschen weg en sloot) en dat alsdan de gemeente de vrije beschikking krijgt over het vrijkomende strookje grond. Indien de Raad hiermede accoord gaat zal de vergunning tot dempen worden verleend zonder de eerstgestelde voorwaarde. Dhr. de Vrieze verklaart zich voor ge metselde vangpnttenhij had ook gaarne dat hiermede bij eventueele rioleering rekening werd gehouden. Hierop besluit de Raad overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders. Dhr Nieuwenhuijse vraagt wanneer met dempen kan worden voortgegaan waarop de voorzitter antwoordt dat bedoelde werkzaamheden kunnen worden uitgevoerd zoodra verzoekers hebben medegedeeld dat zij met het door den Raad genomen be sluit accoord gaan en de betreffende no. leering in orde is gebracht. Bij de rondvraag zegt dhr. Nieuwen- huijse dat op verschillende plaatsen in de kom der gemeente de in de slooten uit mondende rioleering niet in orde is zoo dat verbetering beslist noodzakelijk is aangezien thans den afvoer van het water onvoldoende is doordat de buizen door modder zijn verstopt. Verder bepleit dhr Nieuwenhuijse verbetering van den water afvoer van de straat nabij de woningen van dhrn. J. P. Rijn eQ I*. Rottier. Voorts acht spreker het zeer gewenscht dat de gaslantaarn nabij de woning vaD dhr. J. Dorrepaal naar de overzijde van de straat wordt verplaatst, aangezien de verlichting ter plaatse niet in orde op De vooizitter zegt dat B. en W. hieris. hun aandacht zullen vestigen en dat zoo oodig voor verbetering zal worden zorg Vervolgens vestigt dhr Nieuwenhuijse de aandacht op den zijkant van den oprit van den Zouteweg nabij de woning van. Mei. Houtepenne. Nabij de heul door den weg is de zijkant geheel afgebrokkeld hetgeen niet zonder gevaar is voor het verkeer. Dhr. Bierens zegt dat het polder bestuur hierop gewezen zou kunnen wor den daar een en ander een gevolg is van werkzaamheden van dat Bestuur terwijl de ter plaatse liegende heul te kort Besloten wordt om bij het Polderbestuur op verbetering in dezen aan te dringt In verband met de rupsenplaag vraag: dhr. Nieuwenhuijse of het geen aanbe veling zou verdienen een betreffende ge meentelijke verordering vast te stellen De voorzitter zou hiermede liever wachten Men is thans reeds druk doende met hei verwijderen der rupsennesten terwijl eerst daags een circulaire betreffende deze aan gelegenheden zal worden verspreid. Dhr. Bierens zou van gemeentewege een klein bedrag beschikbaar willen stellen om he verzamelen der nesten door de jeugd aan te wakkeren. Op voorstel van den voor zitter worden B en W. gemachtigd om in dezen maatregelen te nemen. Dhr. örnijnzeel wijst er op dat de luidklok nog steeds niet in orde is gebracht zoo, dat niet dan met zeer veel moeite de klok kan worden geluid. Voor de luidere ia dat zeer lastig zoodat spreker gaarne zag dat hierin spoedig verbetering kwam De voorzitter zegt dat hij niet beter wist of een en ander was reeds gerepareerd Hij zal echter zorg dragen dat met be kwamen spoed een en ander in orde wordt gebracht. Verder vraagt dhr. Bruijnzeel of het restant van de kei n, liggende lang, de Langestraat, gebruikt zouden kunnen worden voor verharding van de zijkanten van het straatje over de Schorebrug waarop de voorzitter antwo; rdt dat B. en W reeds hebben besloten om de keien voor dat doel te gebruiken. Tenslotte wordt op voorstel van dhr. Karelse besloten om aan den Minister van Waterstaat te vragen om verharding van den weg langs de westzijde van het kanaal vanaf de Sehore brug tot de Spoorbrug, Hierna sluiting De levering van den macadam voor de gemeente-wegen is gegund aan de fa. Jac. de Dreu te Goes. Het vervoer van steenslag van de losplaats naar de wegen is gegund aan dhr. J. van Liere te Schore. De schoolkinderen uit deze gemeente werden gisteren verrast met een flinke trac tatie. Een inwoner uit deze gemeente, die onbekend wenscht te blijven, had hiervoor gelden beschikbaar gesteld. WEMELDINGE. Gistermiddag is hel tankschip „Flandria", geladen met gas olie, met behulp van het bergimgsvaartuig .Zeehond" alhier 'binnen gebracht. Be doeld schip had op de Oosterschelde aan den grond gezeten, -waardoor ernstige schade was ontstaan. STAATSLOTERIJ. In de afgeloopen week zijn in Goes en omgeving uitgekomen met eigen geld: 6954, 6955, 6967, 13266, 13278, 13285, 15921, 15922 en 20115. Nieten: 6960, 6961, 6968, 6978, 6989, 6992, 6993, 6994, 6997, 13262, 13271, 13273, 13277, 13283, 13290, 13296,13297, 13299, 12904 en 15925. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Overleden: Regina Felix 71 jaar. WEERBERICHT. De verwachting fof den avond van morgen luidt: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind, nevelig tot zwaarbewolkt of betrokken, waar schijnlijk eenige regen, weinig veran dering in temperatuur. Ministerieele reis. Men meldt ons uit Den Haag De minister van Defensie, Dr. Deckers, heden van zijn reis naar Vlissingen Hij heeft het loodswezen (e Vlissingen en te Antwerpen in oogpnschouw geno men en heeft zich laten inlichten betref fende de de Schele betonning en bebakening van Indiening opgaven Lager Onderwijs. Men meldt ons uit Den Haag: Naar wij vernemen eindigt 5 Februari a.s. de termijn waarbinnen de gemeente besturen rijn verplicht de opgaven om trent uitgaven voor het Lager Onderwijs, Armenzorg en Politie aan Ged. Staten der provincies te doen toekomen. Bij inzending na dien datum geschiedt de vaststelling van het bedrag, dat élke gemeente in rekening kan brengen, door Geel. Staten waarvan geen beroep moge lijk is. De eere-promotie van Prinses Juliana. Men meldt ons uit Leiden: Hedenmiddag -te 3.30 uur heeft in te genwoordigheid van H. M- de Koningin, de Koningin-Moeder en Prins Hendrik, in de Senaatskamer van de Leidsche Universiteit, waar een groot aantal pro fessoren der Universiteit, vertegenwoor digers van Studentenorganisaties en een klein aantal genoodigden aanwezig was, de overhandiging van het eere-doctoraat in de letteren en wijsbegeerte aan Prinses Juliana plaats gehad. De prinses werd. na in een open rijtuig, vergezeld door haar beide para-nymphen, freule H. C. de Brau en mej. H. Michelin naar de Universiteitskamer gereden te hebben, door de beide pedellen in de Se naatskamer 'binnengeleid. De rector-magnificus, prof. ar. N. Van Wijk, hield een rede, waarin hij uiteen zette, waarom de Senaat der Leidsche Universiteit aan Prinses Juliana het eere doctoraat toekende. Daarna gaf hij het woord aan prof. dr. J. Huizinga, dekaan van de faculteit der letteren en wijsbegeerte. Na de Prin ses bevorderd te hebben verklaard tot doctor, maakte spr. van het oude recht van den promotor gebruik, om ook een per- loonlijk woord tot de jonge doctor te richten. Nadat hierop de rector aan Prinses Juliana het diploma had overhandigd, sprak de Prinses een kort woord van dank tot dein Senaat, waarna de rector-magnifi cus zich namens den Senaat bij de door prof. Huizinga uitgesproken gelukwen- schen aansloot en de plechtigheid besloot. Na het vertrek van de Majesteiten en den Prins begaf de Prinses zich naar het clubgebouw der V. V- S. L. Hedenavond te 7.30 uur vindt ten pa- leize Noordeinde in Den Haag het pro- motie-diner plaats. De Leidsche wonderdokter. De ambtenaar van het O. M. eischte hedenmiddag tegen den Leidschen won derdokter die voor het kantongerecht te Goes terecht stond, 2 maal f300 boete, subs. 2 maal 60 dagen hechtenis. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Januari: 31 Jan., 1, 2, 3 en 4 Febr., Bioscoop Slot Ostende, „De Favoriet der Alcotten". 31 Jan., en 2 en 3 Febr., Bioscoop Slot Ostende, „Zeventien jaar". 31 Jan., 1, 2, 3, 4 en 5 Febr., Land- bouw-Bioscoop, „Bloed en Zand". Een wit Kinderledikant en Kinderwagen. Scheldestraat 119, Bouwplan II. Wegens omstandigheden UIT DE HAND TE KOOP EEN GOEDE Te bevragen onder No. 780, Bureau Goesche Courant. Doordat eenzelfde advertentie drie maal geplaatst twee maal wordt berekend, is de prijs per regel slechts 16 cent Reuzen koopjes. Reuzen koopjes.

Goessche Courant | 1930 | | pagina bijlage 3