K. Bareman, Qoes, H€T OOi\D€ VAN €€N m€€ST€ft JIJ PU RADIO DE VIOLIERS, SANGUIIOSE. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Bij inschrijving te huur de kapitale Boerderij Kennismaking. het HOFSTEEDJE, Bloedvormend Versterkend. Speciaal adres voor Philipsproducten Magdalenastraat 8. Telefoon 27. Wat my, als orkestleider, in het Philips ontvangtoestel 2511 en den Philips Luidspreker 2011 wel het meest heeft getroffen,is de uitstekende wyze ?/aarop elk orkestinstrument in timbre en klankvolume weergegeven wordt en de Philips - Luxe - Combinatie brengt den orkestklank over in de werkelyke klankverhoud ingen De Koninklijk Erkende Tooneel-Vereeniging „ONDERLING KUNSTGENOT" eene Dienstbode. nette Dienstbode. Een liefdesdrama. Te Parijs heeft zich een bloedig drama afgespeeld tusschen een 51-jarige vrouw en haar stiefzoon, een 21-jarigen jongeman De echtgenoot van de vrouw was eenige maanden geleden gestorven, en vooral door toedoen van de vrouw was er lus- schen haar en den stiefzoon langzamer hand een liefdesverhouding ontstaan. Er deed zich geen enkel conflict voor tot de jonge man eenigen tijd geleden een jong meisje leerde kennen, voor wie hij bij zondere gevoelens ging koesteren en met wie hij wilde trouwen. Vijf dagen geleden deed hij de oudere vrouw de mededceling, dat het huwelijk Zaterdag a.s. zou plaats vinden, en ondanks de pog'ngen, die deze deed om hem van zijn voornemen af te brengen, liet hij zich niet overreden. Woensdag was de jongeman den ge- heelen middag bezig met het installeeren van zijn meubelen in de nieuwe woning, die hij met zijn jonge vrouw zou betrek ken. Toen Woensdagavond de meidebe woners van het huis echter noch den jon gen, noch de moeder meer zagen, lieten de buren de deur van d'e woning met ge weld openbreken. In de slaapkamer von den zij de lijken van beiden. Waarschijn lijk heeft de vrouw eerst haar stiefzoon en toen zichzelf doodgeschoten. Overstappen in volle zee. Toen het stoomschip Bremen in dienst genomen werd, is tevens voor het eerst een nieuwe technische vinding in toepas sing gebracht: de z.g. katapult, waarmee midden op zee vliegtuigen ^afgeschoten" kunnen worden. Deze inrichting wordt o.a. gebruikt, om in de nabijheid van een haven poststukken, waar groote haast bij is, 24 uren vóór de aankomst in die haven per watervliegtuig te laten bezorgen. Ook aan het omgekeerde geval: het nazenden van brieven of te laat gekomen passagiers per vliegtuig, zal men voortaan grooter aandacht moeten schenken, hoe wel het landen, d.w.z. in dit geval het aan boord brengen van het vliegtuig, met veel grooter moeilijkheden gepaard gaat als het starten, naar de (Jmschau meedeelt. De eenvoudigste methode: met een wa tervliegtuig iin de nabijheid van een schip op het water neerstrijken, levert gevaren op, vooral wanneer er veel wind is en er een sterke deining staat. De mogelijkheid bestaat dan, dat het vliegtuig, bij een po ging om zoo dicht mogelijk bij het schip te komen, om door een hefinrichting aan boord geheschein te worden, met het schip in botsing komt en beschadigd wordt. Ook de bemanning van het vliegtuig is bij deze verrichtingen aan groote gevaren bloot gesteld. Het is namelijk zeer moeilijk, zonder voldoende houvast op het heen ein weer dobberende vliegtuig te staan en naar den eveneens heen en weer slinge renden haalt van de hijschkraan. te grijpen. Deze moeilijkheden wil men nu onder vangen door gebruik te maken van de naai" den uitvinder «enoemden stuwbaan van Kiwull. Deze baan is gemaakt van zeil doek, die in opgevouwen toestand aan de verschansing van het stoomschip is vast gesjord. Wanneer de baan in gebruik moet worden genomen, wordt zij naar beneden gelaten en sleept dan achter het langzaam varende schip aan, terwijl zij een schuin, eenige meters breed vei bin dings vlak vormt tusschen wateroppervlak en scheepsdek. Teneinde deze baan goed strak te hou den, zijn aan het einde', dat in het water sleept, sterke trossen aangebracht, die van het schip uit zoodanig worden aangehaald, dat het einde van de baan naar beneden tot onder den waterspiegel wordt getrok ken. Zoo ontstaat onder water een welving der baan waarin het water onder de vaart van het schip gestuwd wordt (vandaar de naam stuwbaan) en de baan strak trekt. Wanneer het schip met een snelheid van 67 knoopen vaart^ is de baan zoo strak, dat zij behalve met het vliegtuig nog met 5 helpers belast kan worden. Het gevaarte ligt betrekkelijk rustig in het water, en er vormen zich weinig draaikolken. Het vliegtuig landt derhalve dus op eenigen afstand van het schip en stevent langzaam naar den oprit toe, waar het deels door eigen kracht, maar hoofdza kelijk door middel van een hijschkraan naar boven wordt getrokken en op de ka tapult wordt geplaatst, vanwaar het weer kan wegvliegen. De practische toepassing van deze uit vinding is veelzijdig. Te laat gekomen passagiers kunnen natuurlijk tegen be taling van een behoorlijke som gelds door de lucht het schip inhalen en op hun boot overstappen. Sp:edbrieven kunnen het schip nagezonden worden en passagiers, die om de oen of andere reden de zee reis willen afbreken, kunnen met het vlieg tuig terugkeeren. De proefnemingen met deze stuwbaan zijn zoo goed uitgevallen, dat de Nord- deutsche Lloyd deze op zijn stoomschip Lützow heeft laten bevestigen. Een park eermachine. Met een verrassend voorstel tot oplos sing van het parkeerprobleem zijn in Ame rika ingenieurs der Westinghouse maat schappij te voorschijn gekomen. Zij hebben een zelfstandige parkeermachine gecon strueerd, die den automobilist in staat stelt, zijn wagen in een handomdraai on der te brengen en even snel te voorschijn te hakn. Bij het binnenrijden van de ma chinaal werkende garage trekt hij namelijk, op een platvorm aangekomen, aan een hefboom en ontvangt dan een controle kaartje; op hetzelfde oogenbiik verdwijnt de wagen voor zijn blikken en gaat naar boven, terwijl in het sousterrain een nieuw platform in beweging komt, om den vol genden wagen te ontvangen. Wenscht de automobilist zijn wagen terug, om ver der te rij dein, dan behoeft hij maar te drukken op een knop, die hetzelfde num mer draagt als zijn controlebiljet; de wa gen wordt dan automatisch teruggebracht naar den beganen grond. Het lastigs wach ten in de garages komt aldus te vervallen en het geheele proces speelt zich af als in de garderobe van een schouwburg, waar men zijn goederen in bewaring geeft en te allen tijde kan afhalen. De nieuwe parkeermachine neemt niet meer plaats in dan een kleine particuliere garage voor twee wagens; zij kan ©chter een willekeurig aantal wagens opnemen en kan in ieder oud of nieuw huis worden aangebracht; men kan haar natuurlijk ook op kleine, vrije bouwterreinen installee ren. Uit de combinatie van verscheidene machines van dezen aard ontstaat een ul tramoderne groote garage. De parkeer machine bestaat uit twee e-ndelooze ket tingen, die beneden en boven over rade ren loopen en waartussehen platformen hangen, die elk plaats bieden aan een auto. Dergelijke automatische garages zou den in groote magazijnen, kantoorgebou wen zijin aan te brengen. Zij zouden druk ke straten door het vervallen van de par- keerende auto's begaanbaar en berijdbaar maken. In de groote Amerikaansch steden is het parkeerprobleem uiterst urgenti maar ook in Europa zal men wellicht nog zoover komen, dat ieder huis heeft te zorgen voor het onderbrengen zoowel van den huurder als van zijin wagen. Van groot belang is het, dat de nieuwe machine ook als mont-automaat kan worden geconstru eerd. Tegen het stelen van auto's Sinds eenigen lijd worden te Berlijn zoowat eiken nacht vijf tot tien auto mobielen gestolen. Op het oogenbiik worden door de politie niet minder dan honderd gestolen automobielen opgespoord. De Deutsche Automobilclub heeft nu besloten de politie in haar strijd tegen de autodieven behulpzaam te zijn. Ze heeft een patrouille, bestaande uit ge wezen politie-beambten, gevormd. Deze moet niet alleen trachten de gestolen iuto's op het spoor te komen, maar ook de in straten parkeerende automobielen in het oog. houden. Bovendien looft de Deutsche Automobilclub voor het arres teeren van een autodief een premie van twee honderd mark uit. Over den Oceaan gewaaid. De Britsche driemaster „Neptune II" uit St. John's in Newfoundland, een hou ten schip van 126 ton, is Donderdag avond de baai van Tobermory aan de westkust van Schotland binnen gesleept. 0et schip was den 29 November uit 8t, John's vertrokken met een lading levens middelen voor een reis van 100 mijl naar vewton in de baai van Bonavistia in Newfoundland, maar werd 48 dagen lang door den wind dwars den Oceaan over gedreven. De „Neptune II" was op 80 mijl afstands van de haven van bestem ming, toen de wind het noodig maakte dat het schip de open zee koos. Behalve de bemanning van vijf koppen, van wie er een gewond werd, had het schip vijf passagiers aan boord, waaronder een vrouw, flet bereikte veilig den vuurtoren van Ardnamurchan, het westelijke punt van het vasteland van Schotland, waar het 't anker liet vallen en opgemerkt werd door een voorbijvarend stoomschip. Het schip, dat in 1920 in Denemarken ge bouwd was, was in staat het geweld der golven te weerstaan, hoewel de verschan sing stuk weid geslagen en de twee kleine booten verbrijzeld werden. Een deel der lading werd beschadigd Aan levens middelen had men door den aard der lading geen gebrek, maar de watervoor raad was zeer beperkt, zoodat er een rantsoeneering moest worden ingesteld. Aan het uiterlijk der bemanning en de passagiers was duidelijk te zien welk een beproeving zij hadden doorstaan. Het laatst had men op 23 December van het schip gehoord sedert dien niet meer. Hevige koude in Amerika. De hevige kou in het midden-Westen der Ver. Staten duurt voort. Na een aan tal sneeuwstormen is het in enkele plaatsen kouder dan ooit te voren. Volgens de in gekomen berichten zijo in de laatste 3 dagen 14 menschen doodgevroren. De hevigste kou wordt uit Basin in den Staat Montana gemeld, waar de thermometer gisteren tot 48 graden onder nul daalde. Men |vreest, dat er onder het vee in de staten Wyoming en Texas groote ver liezen zijn. VOOR 6 JAREN „De Groote Bouwkamp", onder Heteren en Eist (O.-B.), be staande in woon- en achterhuis, schu ren en hooibergen, tuingrond, boom gaard, bouw- en weilanden, te samen groot 55.11.10 H.A., waarvan ongeveer 2/5 weiland. Te aanvaarden de landerijen direct en de gebouwefi 1 Mei 1930. De boerderij te bezichtigen DINS DAGS 21 en 28 JANUARI a.s.; aan wijzing geschiedt op die dagen vanaf 11 uur v.m. Biljetten met opgave van 2 soliede borgen inleveren ten kantore van No taris DE MEESTER te HETEREN uiterlijk 1 FEBRUARI a.s. v.m. 11 uur. Inlichtingen en inzage condities ten kantore van den Notaris. Net gefortuneerd jongmensch zag zich gaarne in kennis komen met jonge Dochter of jonge Weduwe, liefst met eenig vermogen of zaak, doch geen vereischte. Brieven, liefst met portret, worden ingewacht onder letters A.G., boekhan del H. KAPTEIJN, Utrecht. De Notaris M. OELE Jz. te 's Gra venpolder, is voornemens in het openbaar te verkoopen op Vrijdag 24 Januari 1Q30, des nam. 2 uur, in de herberg van D. van Dam me te 'sHeer Arendskerke, ten ver zoeke van den heer P. M. Janse: aan den Groene weg in den Ouden Kraaijert Polder te 'sHeer Arends kerke, groot 7.85.20 H.A (20 Gem. 2 R.) in verschillende perceelen en combi naties, als breeder is omschreven bij gedrukte notities dezer verkooping, met verdere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van den notaris. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op DONDERDAG 23 JANUARI 1930, des namiddags 2 uur te Wemeldinge. ten herberge van den heer M. Kor- stanje, krachtens art. 1223 B. W. publiek verkoopen: onder Wemeldinge: een Woonhuis, Schuur en Erf, op het dorp,-uitkomende aan den Ach terweg Sectie B no. 1217 groot 4 A. 10 c.A., bewoond door Jan Hamelink. Op gebruik bij de betaling. Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van den Notaris. REGENJASSEN en WINTERJASSEN in het betere genre en toch voordeelig. J. VAN WESTEN, Lange Vorststraat 78 .- Goes. Wanneer gij tegen Uw werk opziet en wanneer gij zeer vermoeid van Uw arbeid thuis komt, probeer dan eens de .Sanguinoe". Wanneer gij veel last hebt van hoofdpijn, van pijn in den rug of de lendenen, en wanneer gij lijdt aan bloedarmoede of algemeene zwakte, en bij uwe tegenwoordige behandeling geen baat vindt, neem dan de proef met de Sanguinose, want zij is een algemeen geroemd verster kingsmiddel dat nog niemand te leur stelde. De SANGUINOSE kost per flacon f2,6 fl. fn,12 fl. f21, Bij Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2C/4. Den Haag. Philips vierlampstoesfel 2511 en Philips luidspreker »De Meesterzanger» met Philips antenneveiligheid Compleet f. 493.25 i/lfc»7- SPEELT DONDERDAG 6 EN VRIJDAG 7 FEBRUARI 1930 het meesterwerk van WILLEM SCHiiRMANN, in „de Prins van Oranje" te Goes. Zie nadere aankondiging. Mevrouw LENSHOEKDusseldorp te Kloetinge, vraagt tegen 1 Maart rus. Mevrouw PILAAR, Westwal, Goes, vraagt tegen i Februari een Hoog loon.

Goessche Courant | 1930 | | pagina 4