Tandarts J. Bonnet Oareman, Magdalenastraat 8, Goes. afwezig. Binnenland *r. Van Overal MIJNHARDT'S TABLETTEN Zenuw Laxeer Hoofdpijn Kiespijn Laatste Berichten. Advertentiën Dit voorval had evenwel geen invlo&d op het voornemen van den jongen om het zeegat uit te gaan, want hiji behoorde tot degienen, van wie Heye later zong „'Ferme jongensstoere knapen!" Op e~n koopvaardijschip voer hij uit, maar na enkele reiden op het zeeschip, ves tigde hij zich in 1840 als administrateur van een suikerfabriek, en werd later eigenaar eener fabriek in den Oosthoek van Java, om in 1859 naar het vader land terug' te, kecren. Als de commandant te Medemblik hem met had weggezonden, zou hij -waarschijn lijk 111 <ic«i zeedienst tot ccn ivo Gig e be trekking opgeklommen zijn. Tentoonstelling. We verwijzen naar een. advertentie in dit nummer, waarin de lezer ^edediee- lingen vindt omtrent de pluimvee-tentoon stelling, die 'hier ter slede dezer dagen gehouden zal worden. Indië-vlucht Het 8e postvliegtuig naar Ned. Oost- Indië zal 28 dezer van Schiphol te Am sterdam vertrekken. De laatste buslichting aan het postkantoor alhier geschiedt Vrijdagavond a.s. om 7.45 uur. Nieuwe interloc. telefoontarieven. Zooals Vrijdag gemeld, zullen 1 Janu ari a.s. nieuwe telefoontarieven voor [nier- locale gesprekken in werking treden. Ten gerieve van onze lezers melden wij hierna de verschillende taneven en plaat sen waarvoor zij gelden, gerekend vanuit Goes, met het advies deze lijst uit te knippen: Het tarief van f 0,10 per drie minuten gieldt voor Goesche Sas, 's Gravenpolder, Hansweert» 's Heer Abtskerke, 's Heer- Arend s kerke, 's Heerenhoek, 's Heer Henclrikskinderen, Heinkenszamd, Hoede- kenskerke, Kapelle-Biezelinge, Kats, Kat- tendijke, Kortgene, Kortgeenscheveer, Kwadendamme, Nisse, Ovezande, Schore, Wemeldinge, Wolphaartsdijk en Wol- phaartdijkscheveef. Het tarief van f 0,15 per drie minuten geldt voor Baarland, Borsselen-steiger,, Colijnsplaat, Driewegen (Zuid-Beveland), Ellewoutsdijk, Yerseke, Kamperland, Kruininigten, Sint Maartensdijk,, Nieuw- dorp, Ossenisse, Oude lande, Ouwierkerk, Stavenisse. Stavenisseveer en Wissekerke. Het tarief van f0,35 per drie minuten geldt o.a. voor Amemuiden, Axel, Bath, Bergen op Zoom, Breskens, Bkuinisse, Domburg, Halsteren, Hulst, Ktrabben- diyke, Middelburg, Neuzen, Oostburg; Oostdijk (gemeente >Krabbendijke), Oost' Souburg, Rilland, Sas van Gent, Sommels- dijk, Steenbergen, Tholen, Veere, Vlis- singen, Volckerdorp (gemeente Rilland), Waarde, Wakoorden, Zaamslag, Zierik- zee. io( - I Vrijw. Landstormkorps Motordienst De jaarlijksche feestvergadering van de afdeeling Zeeland, Vrijidag in h«t JSlot O stonde" gehouden, is in alle op zichten volkomen geslaagd. De geweldi ge opkomst uit alle plaatsen van de om geving, zoodiat de groote zaal te klein bleek, was voor de feestcommissie een duidelijk bewijs dat de organisatie ge waardeerd wórdt en dat de strenge soli dariteit het kenmerk van de afdeeling is. Luitenant J. C. Persant Snoep heette allen welkom en sprak vooral een woord van dank tot Overste Ten Broecke Hoek stra, die door zijn aanwezigheid een blijk van zijn sympathie voor het Motorkorps gaf. Een filmprogram vulde den avond aan. Aan het eind van de feestvergadering dankte luitenant Doniner vooral het Zeeuwsch a Capella Koor dat onder de verzorgde leiding van den heer Tammin- ga zorgde voor de muzikale afwisseling et) verscheidene liedjes van diepe ernst naast andere vol gieestigen humeur zong. 'tWas al laat toen 't Wilhelmus als taptoe werd ingezet. We ontleeiièn dit verslag aan de „Nieu we Zeeuwsch^ Courant", want de mili tairen hadden ons wel een uitnoodiging doen toekomen, doch geen plaats voor ons gereserveerd, zoodat we, wegens de enorme belangstelling niet „terecht kon den". In en uit. Ingekomen: N. C. Maartense, dienst- bode, van Rotterdam, Voorstad 42[J J. Eckhardt, leeri. verpleegster, van 's Gra venpolder, Oostwal 31t* M. Remijnse, dienstbode, van Wolphaartsdijk, Kloet, weg 14» J. Mulder, dienstbode, van Kapellc, Oude Viscbmarkt 12| E. Bliek, dienst bode, van Wolpbaartsdijk, Wilbelmlna- straat 8. Vertrokken: A. C. Bek, apoth. bed. naar Arnhem, Parkstraat 25g K. Thias, kleermaker, naar Paderborng Wed. A. W. A. Ross en gezin, zonder beroeps naar Amsterdam, Roompotstriaat 2is H. J. Venneman, ttiach. N.S. ,naar Boxtel. Zandvliet 502'! H. J. H. Vosbeek, mach. N.S.. naar Maasbree, Blwicki; C. van Soolinigen, macb. N.S., naar Geldermal- sem, C 50g J. van Paasscbenj, bakkers knecht, naar Kruinrngen; N. P. de Wit geboren Zandee, zonder beroep, naar Aalst, Wilhelm in astraat 21|J D. L. Lansen en gezin, reiziger, naar 's Hee.er.hoekg D. van Merkenstein, boekdrukker, naar Assen, Veneweg 21. Doopsgezinde Gemeente Woensdag 25 December, Eerste» Kerst dag,, geen dienst, en Donderdag 26 De cember, tweeden Kerstdag, des morgens om hall elf uur, Ds. J. Koskêbakker, Slagersjongen er van door. Vrijdagochtend verliet de 18-jarige slagersbediende W. G. H., uit de Schalk- burgerstraat in Den Haag de zaak van zijn patroons Gebrs. Ridder in de Dunk- lerstraat met een aantal bestellingen op zijn fiets en f 110 aan wisselgeld in zijn zak om te gaan bezorgen. Tegen 12 uur belden verscheidene klanten op om te vragen waar het bestelde bleef. Een on derzoek werd ingesteld en al spoedig bleek, dat de klanten, die rauw vleesch besteld hadden, behoorlijk waren gehol pen, maar zij die iets voor de boterham verwachten, niets zagjen verschijnen. Bij informatie aan de woning van den jongen vernam men, dat hij daar wei geweekt was, doch enkel om van schoenen te ver wisselen. Verder viel er van den jongen man niets meer te bekennen en de politie is er tot nu toe niet in geslaagd zijn spoor te ontdekken. Men vermoedt, dat hij per fiets naar Rotterdam is gegaan. De ontploffing te Groningen. Naar aanleiding, van de ontploffing te Groningen verneemt het „Hbld.", dat de stoomketels van sleepbooten minstens één maal per jaar door het rijkstoezicht op het stoomwezen geïnspecteerd worden. Het vastzetten Van de veiligheidskleppen om meer stoom te krijgen is streng verboden en strafbaar. Er staat geldboete of ge vangenisstraf op. Niettemin zijn er meer dan eens kapiteins, vooral kapiteins die met eigen bootje varen, -die 't er clandestien wel op wagen. Maar men begrijpt, dat als een stoomketel bijvoor beeld op 10 a 12 atmosfeeren beproefd is en door het vastzetten van de veilig heidskleppen wordt de druk tot 18 a 20 atmosfeeren opgevoerd, het gevaar groot is dat de ketel daar niet tegen bestand blijkt te zijn, gelijk vermoedelijk nu ook te Groningen het geval is geweest. Brandstichting uit wraak. Te Helmond is Woendag de woning van den bakker H. wegens huurschuld ontruimd. Terwijl men bezig, was met het naar buiten dragen van het laatste meubelstuk bleek het door v. d. B. van de moeder van H. giekochte huis op twee plaatsen in brand te staan. Bij onderzoek bleek, dat op de plaatsen» waar de brand was ontstaan petroleum was gegoten. Als verdacht van den brand te hebben gesticht werd H., wiens handen petroleumlucht afgaven, aangehouden en ter beschikking van de justitie naar Roermond overge bracht. Hij heeft bekend uit wraak den brand te hebben gesticht. De nekkramp te Arnhem. In verband met het gjeval van nekkramp in de Menno van Coehoomkazerne te Arnhem wordt vernomen, dat uit het on derzoek van den geneeskundigen militairen dienst uit Utrecht 'blijkt, dat onder de manschappen, die met den patiënt op dezelfde kamer woonden, een aantal ba cillendragers voorkwamen. Ook dezen zijn thans in het militaire hospitaal geïsoleerd en de overige manschappen moeten in de kazerne in hun kamers blijven. De leger- hygiëniest zal een nader onderzoek in stellen bij het overige aanwezige perso neel, dat met den patiënt in aanraking is geweest. Alle maatregelen zijn ge nomen voor ontsmetting, van de kamers, de kleeding, de uitrusting en het nacht- De toestand van den zieke is vrij be vredigend De moord aan het Bezuiden- hout in Den Haag. De vroegere huishoudster (mej. F. Holsteyn) van de in haar woning aan het Bezuidenhout in Den Haag ver moorde mevr. K. V. H. Odem heeft het ziekenhuis verlaten. Zij is nog bed en wordt verpleegd bij haar schoondochter. Met deze heeft een vertegenwoordi- diger van de Haagsche Courant gespro ken. Wat zij van mej. Holsteyn ver nomen heeft over de toedracht van gebeurtenissen klopt met het vroe ger gepubliceerde. Hierbij kwam ook de stellige verklaring dat mej. Holsteyn in den verdachte Kr. v. d. M. den man heeft herkend, die haar heeft aanjgjeval- len en mishandeld. Toen zij hoorde gjl- len en bij de voorkamer was gekomen kwam Kr. v. d. M. daaruit, deed' dedieur voor haar neus dicht, en zei: Er is niets met mevrouw gebeurd. Toen greep hij haar in den rug, trok haar hoofd achter over en gaf haar een snede in den hals. Toen zij zich verweerde heeft hij haar nog meer sneden toegebracht. Door de snede in den hals is de slagader bloot komen te liggetu De spieren van den hals en rechterarm zijn doorgesneden. Daar door zijn nek en arm stijf geworden^ dat zal voor loop ig nog wel zoo blijven. Volgens de huishoudster bad Kr. v. d. M. al een paar nachten gedapen in liet schuurtje in den tuin van, het kei- staande huis naast dat van mevr. Odem. Bij informatie bij de politie deelde deze mede, dat het niet is komen vast te staan dat het Kr. v. d. M. geweest is, die in dat schuurtje heeft geslapen. De ver dachte zelf weigiert mede te deeien,waar hij de laatste nachten voor den moord is geweest. De voortvluchtige Haag sche kantoorlooper Zaterdagnacht is in een logement te Rotterdam aangehouden de 27-jarige kan- toorlooper L., die, in dienst van de Haagsche Bouw-Maatschappij dezer da- rlen verdwenen is met een bedrag van 18.000 gulden, dat hij voor genoemde on derneming had geïnd bij dë Twentsche Bank in Den Haag. Bij zijn aanhouding had L. nog 10000 gulden in zijn bezit. De gearresteerde heeft bekend. Onder een sneltreijni. Zaterdagavond omstreeks zes uur werd e:n 35-jarige ongehuwde landbouwers- knecht, afkomstig uit Drente en wonen de bij de Geihbrujg, die per fiets den overweg bij Duivendrecht wilde passee- retn, door den sneltrein UtrechtAm sterdam gegrepen en op slag gedood. De machinist van den trein zag, den man en gaf fluitsignalen, terwijl hij zeer krachtig remde; het was echter niet mo gelijk den trein tijdig tot stilstand te brengen. Ongeluk b ij de koogove ns, Bij een bedrijfsonderdeel van het hoogoveebedrijf te IJmuiden, dat eeni- gen tijd had stil gelegen en Zaterdag morgen weer in werking was gesteld, heeft een ontploffing; plaats gehad, waar bij drie werklieden zware brandwonden opliepen. Deze werden naar het Roode Kruis ziekenhuis te Beverwijk overge bracht. Eenige lichtgewonden konden, na voorloopig verbonden te zijin, naar huinns woningen vertrekken. DRAlSfj L-VAINVALKENBURQ'S- A •"iLEVERTRAAlf !T- LEEUWARDEN Doodelijk verkeersongeval. In den nacht van Zaterdag op Zondag, ongeveer half drie, zijn te Wagen ingen de studenten der Landbouwhoogeschool, de hearen W. Koert, uit Middelhaimis en J. B. Meijs uit Sommelsdijk, beiden 20 jaar oud, die zich per motorfiets naar huis begjaven, op den grindweg naar Ben- nekom van den weg geraakt en ten slotte in een sloot terechtgekomen. De heer K. geraakte onder den motor en werd even later door drie arbeiders, die van Ede kwamen, dood' onder uit ge haald. M. bleek zeer ernstig gewond te zijntf hij is in Ziekenzorg opgenomen. De juiste toedracht van het ongeluk is nog niet bekend, daar de toestand' van M. niet toelaat, dat hij vooralsnog ver hoord wordt. De politie heeft het lijk van K. en de motorfiets in beslag genomen. Nader kan nog gemeld worden, dat in den loop van den middag, de gekwetste Meys zoover is bijgekomen, dat hij ge hoord kon worden. Daarbij is gebleken, dat hij den motor bestuurde en de heer Koert op de duo zat. Hoe de motor van den weg is geraakt kon ook de heer Meys niet verklaren. Vast is komen te staan dat over een af stand van minstens 15 Meter achter de boomen op den berm van den weg is ge reden alvorens men m de sloot terecht kwam. De heer Meys heeft behoudens bloedende verwondingen een lichte her senschudding bekomen. In navolging van hetgeen in het buitenland geschiedt heeft de Veree- eeniging voor vreemdelingenverkeer te Arnhem op het Willemspleïn een tien meter hoogen kerstboom geplaatst, welke geheel electrïsch verlicht zal worden met medewerking van het ge meentelijk electriciteitsbedrïjf. Ver scheidene vereenigingen en muziekge zelschappen zullen met de Kerstdagen bij den boom gewijde liederen ten ge- hoore brengen. LICHT OP. Maandag 23 Dec. Dinsdag 24 Dec. Woensdag 25 Dec. Donderdag 26 Dec. Vrijdag 27 Dec. 421 uur 422 uur 4.22 uur 4.25 uur 423 uur I tanlptten I I I t -t i...... 1 I ilii I (tabletten Buisje75ctJ Pwe_BTt>kden_zjjnvoorriep van den naam Mijnhardt en verkrijgbaar bij Apoth.cn ItabJetten I Doos 60 ct.| I tabletten Buisje 30 en 60 I I tabletten I ctj |BuIsje30^{n^0£tjJ WEERBERICHT. De verwachting; tot den, avond van 24 dezer luidt: meest matige Z. tot Z.W. wind, licht tot half bewolkt,; tijidelüjk regen- of sneeuwbuien, dooi. Gouden priesterjubileum van de Paus. Men meldt ons uit Den Haag: Ter gelegenheid van het gouden pries terjubileum van den Paus hebben de leden van de R.K. Kamerclub aan den Paus oen telegram gezonden, waarin zij hem eerbiedig bun oprechte gelukwenscben aanbieden. Monseigneur Nolens heeft door mid del van kardinaal Gasparri, van den Pms een telegram terug ontvangen, met een woord van dankbetuiging en zijn aposto- lischen zegen. Aangehouden. Men meldt ons uit Den Haag;: In verband met de gepleegde verduis tering van f 18.000 door den geldlooper L., is nog een juffrouw in verzekerde be waring gesteld, een kennis van 'den reeds aangehouden heler. Deze was f 5000 van den buit in be waring gegeven. Thans is nog f 2500 zoek, welke volgens L. ook aan de juffrouw zouden zijn afgegeven. L. was van plan naar Amerika te vluchten. Haagsche conferentie. Men meldt ons uit Den Haag: Heden is een aanvang gemaakt met de inrichting van d»e vergaderzaal der Twee de Kamer voor de zittingen der Haag sche conferentie. Volksstemming in Duitschland. BERLIJN, 23 Dec. Hedenmiddag: te 12 uur waren de volgende cijfers omtrent de volksstemming bekend. Het aantal stemgerechtigden was 42.113.989. Uitgebracht zijn 6293560 stemme»; ongeldig waren 130.741, dus geldig 6.162.839 stemmen. 5.825.466 waren met ja en 337.373 met neen uitgebracht. Het percentage, dat ja stemde is 13.8 pet. Huizen ingestort. PARIJS, 23 Dec. Te Beziére zijn tengevolge van de vele stormen en regens 2 huizen van 2 verdiepingen ingestort. Onder de puinhoopen zijn reeds 4 dloo- dein en 15 gewonden te voorschijn ge haald. Bioscoopbrand te Oss. Gisteravond is, vermoedelijk als gevolg van het achteloos wegwerpen van een lucifer, de bioscoop „De Schuur" ge heel uitgebrand. Vier films, w.o: „de ijs- breker Krass in", werden door het vuur vernietigd. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Jannetje Dina 'cl.v. Cor nells de Beste en Maria1 Kuijper; Lena Johanna d.v. Marlnus Zwartepoorte en Rika Openneer; PieterLambertus z.v. Willem den Boer en Gatharina Bal. 'OP.gnsL Huw.-afk.: Nicolaas Tierie'132 j. jm. en Adriana Antonia van Nuné'n 27 j. jd. Overleden: Johanna Jacobs Mol 67 j., echtgenoote van Jacob Dingeman Elenbaas. MARKTBERICHT. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Veiling van 20 December 1929. PEREN. Beurré Handenpont f 14, Alexandrine Drouillard f 13, Doyenne d'Alencon f5, Comtesse de Paris f4 a f 8, Winter Rietperen f 5, Winlter Louw- tjes f3 a f5, Gieser Wildeman f 5 a f8, Kleiperen f5 a f7, St. Remey f6, Ponds peren f4 a f6, Uitschot- en Afval- peren f0,20 a f 1, APPELS: Goud Reinetten f9 a f20, Cox Oranje Pipping f 18, Sterappels f8 a f 16, Baumans Reinetten f9, Present van Engeland f4, Bramley Seedling f3, Salomé f5, Zure Bellefleur f6 a f 12, Fransche Belle fleur f 1 a f3, Court Pendu f 1 a f4, Zoete Armgiaarde f7, Zoete Campagner f5 a f6, Zoete Bellefleur f4 a f5. Geld. Holaart f 4, Afval- en Kroet- appels f0,10 a f 1, DIVERSENBlauwe Druiven f 53, Witlof f4 a f 10, Spruiten f10 a f 14, Wortelen f 1 „90, alles per 100 Kg., Bloemkool f5 a f9, Roode- kool f3, Savoyckoul f7. Andijvie f 1,80 a f2,30, alles per 100 stuks, Rapen f2 per 100 bos. Hazen f 1„99 a f 3,23,1 Patrijzen f0,40 a f0,50, beide per stuk. ROTTERDAM, 28 lüec. 1929. Vlasaanvoer 15064 blauw f 0,99,3 f 1,10 4000 Groningen f 0,95 a l',]v() ,1900 wit f 0,92J a f 1,20 7700 geebf ^Tü/ï fi.10 Stemming onveranderd. >fl|, Granen buitenlandsche, kalm. Boekweit, 10,20 danziger Mansjoerische iiiel. balen 13.10 Heel f 15.50 a f-,-, Mais Xraplata f 165 Haver f7,75. Binnenland it he: Tarwe f 11,-r a. f'11,40 Gerst Chevalier 8,50 a 9 Haver 7,25 i j 7,75 Erwten 12,— a 23 50 chokkers, 15,00 a 17,25 Bruine Boouen *16a 18,50 Maanzaad (blauw) 35,a n 86, Rarwijzaad 84,~ST"36,— Lijnzaad (voer) 19;a-~4 21, Zaai (blauw-bloei) 21,Ltc4t „->23, Wit-bloei 20,:et7ü-22, Mosterdzaad (geel) a-V"^, Koolzaad k'V Aardappelen Zeeuwsche Blauwè f 2,00 a f 2,50; Bonten f ,I,p0. a f 2,50 Eigenheimers f 1,16 a f 1,50 kalm. VARKENSMARKT. Varkensaanvoer 923 eerste kwaliteit 0,71 a f 0,82 tweede f 0,63 a ft),70 derde f 0,58 a f 0,61zouter» f 0, f 0,export f 0,70 a f0,82. SU'J-" Handel redelijk. Doordat eenzelfde advertentie drie maal geplaatst twee maal wordt berekend, is de {trijs per regel slechts 16 cent; <133 Vt Door deze vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden onzer innig geliefde en zorgzame Echtgenoot'e, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Johanna Jacoba Elenbaas-Mol, in den ouderdom van ryim 67 jaar. nj2 JtsDI J. D. ELENBAAS. j 0v E. M. C. DE KRU'IJTER Elenbaas. J. DE KRUIJTER. CORRY en HANNY. J. H. E. ELENBAAS,. Goes, 20 December 1929. ren' De begrafenis zal plaats hebben te St. Maartensdijk op Maandag 23 December 1929, des namiddags te 1 uur. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, HUBRECHT MERISÖlj; betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. MERISON-DÈ PülJT. Goes, 23 December 1929, van 26 tot 29 December. Spoedgevallen bij tandarts v.d. Velde Stelt U belang in het nieuwgte op het gebied van Radio en electriclteit Bezoekt dan gedurende de a s. Kerst dagen onzen stand|op de Nat. PJuim- veetentoonstelling in „de Prins van Oranje" te Goes Wij noodigen U beleefd tot een bezoek üit.

Goessche Courant | 1929 | | pagina 3