Van Overal ProvincienieuWs Land en Tuinbouw Het beste bij hoesten en heeschheidjt\\ ff KttgMAi-mm SIROOP iJAi/ Het voorLoopig1 onderzoek heeft uitge wezen, dat vier humoer niet aan den moord schuldig zijn. Dezen zijn in vrijheid ge steld. De gebroeders R. blijven nog in voorloopige hechtenis en zijn naar Maas tricht overgebracht. Klopjacht. Gistermorgen vertoonde die gemeente politie, de mardhaussee en de militaire politie te Deventer een groots activiteit. Men maakte zich op om jacht te maken op twee Duitschers, die hadden willen inbreken. In de Noordembergschstraat had men n.l. in een antiquiteiten wi.mkel van den koopman Berg het begin van een inbraak ontdekt. De politie trof daarbij in een naburige gang een Duitscher aan, die beweerde ziek te zijn. Hij had echter kans om de vludht te nemen. Later is hij weer elders waargenomen en ontstond een schietpartij, waarna een klopjacht be gon. De Duitscher vluchtte op zijn kousen in het Noorderplantsoen met zijn achter volgers op de hielen. Tal van schoten werden op den man gelost, die echter voorloopig wist te ontkomen, totdat men hem op den Brinkgreverweg heeft ge grepen. Hij ontkende iets met den inbraak uitstaande te hebben. Het was de 29- jariige Duitscher K. uit Hamdorf. De politie zoekt nu nog naar een anderen Duitscher, die op het spoorwegemplace ment alhier is gezien en spoorloos is ver dwenen. Men heeft de weigen' in den omtrek afgezet teneinde den anderen Duitscher aan te houden. Terwijl Maandag de Sint Nioo>- laasstoet zich te Roosendaal lan&s de Sint Comeliuskerk voortbewoog zag een onbekende kans de offerblokken in deze> kerk te lichten. Dit is reeds de tweede keer. Op eenige püaatsen in Roosendaal heeft in den laatsten tijd een onbekend persoon getracht zijn slag te slaan, door onverhoeds den woning binnen te dringen en in de verwarring, zijn slag te slaan of door insluiping te kunnen stelen wat van zijn gading is. Tot dusver heeft men echter g(een enkel spoor van den dader. In het dorp Nyaradmagyaros in Zevenbergen verwijderde de vrouw van den landbouwer Imre Vamos zich voor een uurtje van huis, haar baby van acht maanden in de keuken achterlatend. De varkens drongen intusschen de keuken bin nen, wierpen de wieg om en vraten het ongelukkige kind op. Toen de vrouw te rugkeerde, vond zij van haar kind slechts een paar lappen bloedig vieesch en been deren. De buitengewone rechtbank tot verdediging van den staat heeft dien advo caat Bertini veroordeeld tot tien jaar en negen maanden eenzame opsluiting, te volgen door drie jaar politietoezicht. Bertini was in 1925 veroordeeld tot een gedwongen verblijfplaats, doch had weten te ontsnappen naar Nice, waar hij een draadloos station had opgericht voor de verspreiding van anti-fascistische berich ten'. Zes maanden ge'.eden heeft hij ge tracht op een valschen pas in Italië terug te keerem en is hij gevangen genomen. Verdronken? Met de Prov. boot van half elf vertrok Maandagmorgen van Zierikzee de 66- jarige M. Piaum, die vermoedelijk tijdens de vaart naar Katsche veer over boord is geraakt en verdronken. De conducteur heeft 18 kaartjes aan passagiers afge geven, terwijl maar 17 passagiers de boot te Katsche veer hebben verlaten. Wel werd een koffer aan boord gevonden, vermoedelijk afkomstig, van genoemden P. Een der passagiers beweerd® een lijk in de Nieuwe Haven te hebben zien drijven. Naar het lijk van den zeer waarschijnlijk verdronken man wordt door d'e politie gedregd. COLIJNSPLAAT. Tot notabelen der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren Jac. v. d. Weele Az., W. Adri- aanse en M. H. Kievit. HOEDEKENSKERKE. Tot nota bele der Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer Jacobus la Grand, zulks in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer A. Heimstrijd. HANSWEERT. De provinciale Boot „Luctor et Emergp" heeft gistermorgen bij1 het vertrekken naar Walsoorden, een staaldraad in de schroef gekregen. Door een duiker van W. A. v. d. Tak s Ber gingsbedrijf is de draad verwijderd waarna de Luctor et Emergp" den dienst weer heeft kunnen hervatten. Het schip „Bertha I" s/Schitt, geladen met ijzer naar Antwerpen is gisternacht ender een drijver van een in de haven staande due d' alve blijven zitten. Door de sleepboot „Cornelis Hen- drikus" is het schip juist bijtijds vlot- gietrokken. Schip cn due d' alve bekwamen belangrijke schade. Na borgstelling kon het schip de reis voortzetten. KATTENDIJKE. In deze gemeente is 62n leesb bliotheek opgericht, die weldra 500 boeken zal tellen, en ondergebracht is in de consistoriekamer. Hierdoor is voorzien in een dringienide behoefte. SCHORE. Dinsdagavond vergaderde al hier de afdeeling Kruiningen-, Hans- weert-, Schore van bet //Groene Kruis„ De opkomst was bevredigend De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Hierna had de uit loting plaats van 10 rentelooze aandeelen. Behandeld werd de begrooting 1930, resp. van de T.B C. commissie, het //Groene Kruis", van de vereen, tot verstrekking voor hulp aan Groene Kruis leden. YERSEKE. Maandagavond sprak in de zaal Nolet voor het Nutsdepartement Os. A. Klaver uit Hoorn over „Herman Heijermans en z'n werk". Het muziekensetnble van het derparte ment, luisterde den avond op. Mevr, Van Klinkenberg, presidente leidde de bijeen komst. Goedkoope aardappelen Het Engelsche liberale parlementslid Blindell heeft zich ervoor gespannen om de boeren te helpen, die hun aardappelen, waarvan het beschot dit jaar zoo over vloedig geweest is, tegen spotprijzen van de hand moeten doen, terwijl het publiek er prijzen voor moet betalen waaruit blijkt dat de tusschenhandel er schromelijk aan verdient. Hij heeft brieven van verschei dene boeren gekregen, waarin zij hem hun nood uiteenzetten. Over het algemeen krijgt de producent voor nieuwe aardap pelen tusscheu 3 sh. eu 2 pd. st. per ton voor zijn aardappelen. Maar dezelfde aardappelen worden aan het publiek voor e^n stuiver tot anderhal ven stuiver per Eug. pond (454 gram) verkocht. Zij bren ven dus 9 tot 13 pd, st. per ton in het klein op. De opbrengst van de winter aardappelen is nog veel en veel minder Blindell wil daarom een onderzoek naar dezen misstand instellen Aan een medewerker van de Star liet hij een brief zien van een aardappel ver bouwer te Fredaybridge, die 1 sh. 3 st voor vijf ton aardappelen had gekregen Hij had de bewijzen bij den brief gevoegd. Ook in het vorige seizoen was er over productie. Honderdduizenden ton aard appelen waren onverkoopbaar en heeft men laten verrotten. Zelfs de nieuwe aard appelen moesten met verlies verkocht worden. Zij kostten den boeren 70 sh per ton om ze te telen en moesten voor 35 sh. verkocht worden. Blindell heeft voor zijn actie den steun van een aantal parlementsleden uit alle drie partijen gekregen. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. BURGERLIJKE STAND Over de maand November 1929. HEINKENSZAND. Geboren: 23, Cor nelia Jozïna d.v. Adrïaan Koster en Catharïna Simonse. Gehuwd: 14, Marinus Traas 31 j. en Maria Johanna Everaard 27 i- 28, Marinus Morauw 25 j. en Apolo- nia Huizen 30 j. Overleden: 1, Johanna van derMaa- le 66 j., echtgenoote van Willem Nijsse. HOEDEKENSKERKE. Geboren: 8, Magdalena d.v. Hubertus Johannes Peeters en Maatje van den Dorpel; 25, Maria d.v. Pieter Huige en Josina Goense. KATTENDIJKE. Geboren: 17, Dan ker Marinus z.v. Christiaan Wisse en Adriana van Kleunen; 26, Hendrik Ja cob z.v. Jacob Weezepoel en Maria Klap. Gehuwd: 14, Franciscus Blondel 25 j. te Den Helder en Tannetje West- strate 26 j. te Kattendijke. Overleden: 8, Janna Schrier 61 j., echtgenoote van Hendrik Johannis Minnaar. NISSE. Overleden: 21, Cornelis 4 maanden, z.v. Margarefha Cornelia de Jager. SCHORE. Geboren: 3, Francina en Jannetje d.v. Jacob Jan Paauwe en Neeltje Jannetje Bolier; 19, Cornelis z.v. Jan Kloosterman en Jacoba Ma ria Fraanje. Gehuwd: 14, J. C. van Eekelen 20 j. jm. te Kapelle en Sara Stroosnijder 20 j. jd. te Schore. Overleden(te Goes) 5, Petrus Anto- nïus Dogge 63 j. echtgenoot van Eli sabeth Plevier; 10, Francina Paauwe 6 d., d.v. Jacob Jan Paauwe en Neeltje Jannetje Bolier. YERSEKE. Geboren: Hendrik z.v. Bastiaan Jan de Winter en Wilhelmina Slotboom; Wilhelmina Janna d.v. Din- genis van den Bosch en Maria Tram per; Levinus Dignus z.v. Marinus Hu- brecht Vercouteren en Lijntje Wilhel mina van de Vrede; Boudewijn Wil lem z.v. Daniël Leendert de Die en Tannetje Griep te Rotterdam; Neel tje Jacoba d.v. Cornelis Pekaar en Maria Janna Eversdijk; Wilhelmina Catharina d.v. Adriaan Paauwe en Eli sabeth de Rooïj; Jan z.v. Jan Zoete- weij en Johanna Jeremïasse. Ondertrouwd Marinus Jacobus Snoep 28 j. jm. te Loon op Zand en Helena Pieternella van den Dorpel 25 j. jd.; Izaak Smallegange 23 j. jm. te Kapelle en Neeltje Adriana Pekaar 19 j. jd. Gehuwd: Bertus Cornelis Mieras25 j. jm. en Cornelia Levina Hemmekam 24 j. jd.; Marinus Scheele 21 j. jm. en Laura Maria Elizabeth van Loo 19 j. jd.; Marinus Jacobus 5noep 28 j. jm. te Loon op Zand en Helena Pie ternella van den Dorpel 25 j. jd. Overleden: Cornelia van de Velde 79 j. weduwe van Marinus 'ilustraan; Pieter de Waal 29 j. echtgenoot van Adriana Maria JobseBastiaan Meijer 49 j. echtgenoot van Cornelia Pieter nella Willemsen; Antje Tromp 87 j., weduwe van Pieter van de Werke.

Goessche Courant | 1929 | | pagina bijlage 2