D. J. BOONE. Beestenmarkt 14, Goes. TELEFUNKEN Na de Wasch Van Overal Lraatste Berichten. Natuurgetrouwe weergave TELEFUNKEN 30 W T elef unken-Service-Station Advertentiën. Openbare Verkooping EEN HOEFJE, heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol, I ging van het/naatschappelijk kapitaal dier I vennootschap ^yvijziging der statuten niet I in behanJeliing wprden genomen. Een I tweede buitengewpiie algemcene vergacle- nng zal worpen Bijeengeroepen. Bof en wanbof. I Twee waakzame politiemannen stonden I Zondagavond "fep het vooi'balcon van een I tram in een van de buitenwijken van I Rotterdam, toen bij een halte een man I opstapte, die een kennelijk zwaren zak torste. De politiemannen - rechercheurs in burger - wilden uit louter ambtelijke nieuwgierigheid wel eens weten wat er I nu eigenlijk op Zondagavond nog viel te I versjouwen in zoon girooten zak. Ze schopten al eons tegen de bagage van den passagier, maar daar werden ze niet wijzer van. Toen de man. door het tuimelloketj' zijn passagebiljet kocht, nam een van de rechercheurs de .gelegenheid waar, om den inhoud van 's mans bagage eens nadei te onderzoeken. Het eerst greep zijn hand een vette, zware worst, bij een vo%eir poging verbrijzelde hij een ei, zoodat de struif hem tusschen de vingers door sijpelde. Inmiddels was de man het met den conducteur eens gpworden en nu vroe gen de rechercheurs hem, wat hij eigenlijk in dien zak transporteerde: „we zijn nogal nieuwsgierig, want we zijin van de politie! Prompt luidde het antwoord: „Aard appelen meneer En even' prompt kwam de uitinoodigjïig „Wilt u dan' maar met ons mee gaan naar het bureau?" De tram stopte. De argeiooze passagier ging als arres tant mee met de verraste politiemannen. De levensmiddelen bleken te zijn ge stolen. Een gêschenk voor de Koningin. m>i> Aan de secretarie ten paleize aan het Nicotrdeinde te 's-Gravenhagie is gisteren afgegeven namens den heer Khouw Kim An, majoor der Chineezen te Batavia, een geschenk voor de Koningin, een per soonlijk cadeau van genoemden heer, dat echter ook moet worden beschouwd als een bewijs van de,,-trouw van alle Chi- neesche onderdanen in NederLandsch-Indië tegienover onze Koningin. Het geschenk i$: een kostbaar bor duursel, vervaardigd door vrouwen te Sjanghai, het geheel omlijst door een geheel uit de band gesneden encadreering, die een meesterstukje is van Chineesche werklieden te Batavia. Op het borduursel komen o.m. eenigje Chiineescbe letterlee- kens voor, die achtereenvolgens be teeken-en De linker letters: „Khouw Kim An, Majoor van Batavia, eerbiedig aangebo den". De middelste letters „Eeuwig, blijve Nederland machtig". De rechtsche letters: „Ter herinnering aan een lang- léven van de Koningin, 31 Augustus 1929t". Uit dien datum kan vermoedelijk de gevolgtrekking woirden gemaakt, dat het huldeblijk tevens is bedoeld als een ver jaarsgeschenk voor H. M. De heer Khouw Kim An groot vriend van Nederland en de Nederlanders toefde twee jaren geleden eenigen tijd hier te lande en werd toen door de Koningin in audiëntie ontvangen. Na zijn terugkeer te Batavia sprak hij steeds op geestdriftige wijze over dit mooie oogen- blik in zijn leven. Met het overbrengen van het geschenk naar Nederland heeft zich op verzoek van den schenker de heer A. Zimmerman belast. De nieuwe.rijksdaalder. Maandag is V&h de Rijksmunt te Utrecht de nieuwe rijksdaalder gekomen. De bijzonderheid er aan is, dat hij van het verlaagde zilvergehalte is een verlaging waartoe in 1919 bij de geweldige hausse van bet zilver, die toen tot ont munting op groote schaal dreigde te leiden, werd besloten, en die voor de guldens al jarenlang is toegepast. Verder draagt de nieuwe rijksdaalder uit den aard de beeltenis van de Koningin waar wij tot dusver nog geen koningiinne- rijksdaalder kendeln. Ook met het verlaagde zilvergehalte ziet de nieuwé munt er blank en glanzend uit ><fai Geen gotëdkoopere Fordjes. Naar aanleiding van de prijsverlaging dei* Ford automobielen, aangekondigd in de Vereenigdb Staten, heeft de Maasb. bij de NedeHamdsche Fordfabriek te Rot terdam geïnformeerd of een dergelijke prijsverlaging ook voor Neiderland ver wacht kon worden. Geantwoord werd', dat deze prijsver laging van circa 3 pet. in Amerika heeft kunnen plaats hebben, doordat de Ford Motor Company in Amerika door het massa-vei*voer de kosten voor transport van wagens en onderdeelen heeft kunnen verlagen. Deze zelfde omstandigheden gelden echter niet in Europa, zoodat er geen prijsverlaging in Europa te wachten staat. De automobiel en de wegen belasting. De Neldierlandsche vereenigjing „De Rijwiel- etn Auto Industrie" te Amsterdam heeft zich met een adl^es toit de Tweede Kamer gewenid, waarin zij haar bezwaren uit tegen id3 toepassing van de wegen belastingwet. T. a. v. de verplichting tot betaling van wegenbelasting, behoort de auto mobielhandelaar niet beschouwd le worden als „een automobilist, die een groot aantal automobielen bezit", cn dus voor dat aantal wegenbelasting behoort te betalen. Een dergelijk standpunt houdt geen reke ning met het wezen, van bet automobiel bedrijf. Als regel zal de handelaar auto mobilist voor een of meer „als auto- mobi.list" of bedrijfsautoverhuurder ge houden wagpns belastingplichtig behooren te zijn. Ten aanzien van de proefritten wordt vereischt, dat bij een .belastingvrijen' proefrit de adspiramt-kooper, benevens iemand vanwegje den verkooper, zich in het voertuig bevinden, een eiscb welke geen rekening houdt met de practijk. In hel belang van den handel in mo torvoertuigen, dringt adressante aan op het verbenen van een ruime vrijstellinig van wegenbelasting. Duitsch in een Ned. hotel. Mr. M. G. J. Bevers, wethouder van Delft, is in „Neerl&ïidia", het orgaan van het Algemeen Nederlandsch Ver bond, met de volgende gerechtvaardigd: klacht gekomen over het gebruik van de Duitsche taal in een Nedeirlandsch hotel. „Het doet een oprecht Nederlander altijd aangenaam aan, wanneer hij', op reis zijnde, bemerkt dat men zijn taal verstaat, al is het dan nog zoo' weinig. Doch het is wel zeer bedroevend wan neer men in zijn eigen, land moet gewaar worden, dat men zich tevergeefs tracht in zijn eigen taal verstaanbaar te maken, ja men U dwingt in Uw eigen land een vreemde taal te spreken. „Toen ik dezen zomer mijn vacantia in onze mooie badplaats Noordwijk doorbracht, had ik het mij tot een gjroot genot gemaakt een druk bezoeker te wor den van het mooie gjroote hotel „Huis ter Duin", dat door zijn prachtige ligging en uitgestrektheid heel de badplaats be- heerscht en als het ware een aangewezen middelpunt is van het badleven aldaar. Doch bij mijn eerste bezoek aan1 dit hotel werd ik in gpein geringe mate teleurge steld. Ik werd opengedaan door een por. tier, die mij in het Duitsch te woord stond. De vertering werd opgediend door uitsluitend Duitsch personeel, die op elke vraag in het Nederlandsch naar een of ander verbruiksartikel, antwoordde met een „verstehe nicht". Daar ik weigerde mij in mijn eigen land in een vreemde taal uit te drukken, riep ik den chef, doch tevergeefs, ook bij dezen kon ik mij slechts verstaanbaar maken in de Duit sche taal. Toen ik van de tennis velden gébruik wenschte te mak(en, kon ik slechts in het Duitsch terecht. „Op nader onderzoek uitgaande bleek mij, dat men in dit hotel, van den lift- jongen tot den directeur slechts de Duit sche taal verstaat en dat zij allen óf wei geren óf niet bij machte zijn zich in het Nederlandsch uit te drukken. „Na deze ervaring heb ik dit hotel met ergernis vermeden. Ik heb later gehoord, dat vele andere bezoekers ditzelfde de den. „Mogen deze feiten de directie van „Huis ter Duin" tot nadenken bretilgien en tot het bewustzijn dat zij, alhoewel staande aan het hoofd van een Duitsche instelling, niettemin plichten heeft tegen- oven* de burgers van het land, dat haar gastvrijheid verleent, door dezen niet te noodzaken bij een bezoek aan haar hotel de Duitsdie taal te spreken." Een Rotterd'amsche wethouder treedt af. De heel* A. Heykoop, wethouder der gemeente Rotterdam, is van plan wegens zijn langdurige ziekte ontslag als wet houder te nemen. De raadsfractie van de sociaal-demo cratische Arbeiderspartij heeft bereids als zijn opvolger aangewezen dien heer J. ter Laan. Deze zal alsdan bedanken voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer, in welke functie hij wordt opgevolgd door den heer G. van den Houven, bezoldigd bestuurder van den Algemeenen Neder-, landschen Metaalbewerkersbond. Te Parijs is vonnis gewezen in het proces tegen den beklaagde Cor bet, die zijn moeder gedood had, om dat zij aan kanker ongeneeslijk ziek was en ondraaglijke pijnen leed. Cor bet werd vrijgesproken. VEILINGSVEREENIG1NG ZUID-BEVELAND TE GOES. Groote veiling van 5 November 1929. Zure kroetappels f0,90 per 100 Kg. Kleine veiling. PEREN: Doyenne de Cornice f22 a f 52, Josephines de Malines f 21 a f 23, Bezy van Schonauwen f 14 a f 18, Ge neral Totleben f 15 a f 17, Duchesse d' Angouleme f 13 a f17, Comtesse de Paris f9 a f 21, Nouveau Poiteau f9 a f 22, Williams Duchesse f 11, Jules de Auroles f 14, Oliver de Serrus f12, Beurré Clairgeau f 12 a "f28, Beurré van den Ham f12, Beurré Alexander Lucas f 14 a f 25, Beurré Durandean f13, Beurré Diel f 15 a f24, Beurré Lebrun f3 a f8, Beurré Bachelier f3 a f 9, Beurré Leghiponts f 12 a f 30, Beurré Six f 14 a f23, Le Curé f5 a f8, Le Lecfier f6 a f9, Jodenperen f5 a f 9, Groene Chaumontel f3 a f7, Bruine Chaumontel f3 a f8, Wïnter- suikerijen f4 a f6, Winter Bergamot ten f 3 a f 6, Dorothea Royal f 9, Bre- derodes f9 a f 12, Schellebellen f 3 a f7, Winter Louwtjes fö a f8, Witte Cozijn f 5 a f7, Winter Riefperen f 5 a f 6, Foppeperen f5 a f6, St. Remey f5 a f7, Pondsperen f4 a f6, Gieser Wildeman f7 a fll, Kleiperen f5 a f 10, Afval- en kroetperen f 0,10 a f 4, APPELS: Transp. de Croncels f 15 a f 29, Cox Oranje Pipping f 10 a f 16, Princesse Noble f7 a f15, Zwede- maglio f 13, Goudreinetten f9 a f 40, Lemoenappels f9 a f15, Sterappels f 10 a f 22, Groninger Kroon f6 a f 13, Adams Permain f8 a flO, Lady Hen- nyker f6 a f7, Bramley Seedling f 5 a f7, Present van Lunteren f7, Lanes Prins Albert f5 a f7, Lineaus Pippe ling f 5, Allingstons Pippeling f 4 a f 6, Dubb. zure Bellefleur f6 a f9, Zure Bellefleur f4 a f9, Fransche Belle fleur f3 a f6, Grofzuur f4 a f6, Grauwzuur f 2 a f 4, Bismarck f 3 a f5, Reinette d' Or f2 a f4, Koolappel f2 a f5, Striepelingen f4 a f6, Willem Saalappel f4, Court Pendu f2 a f7, Krab de Kruin f5, Hondsmuilen f4, Zoete Campagner f4 a f9, Zoete Bel lefleur f5 a f6, Zoete Armgaarde f 7 a f9, Pomme d' Oranje f7 a f9, Geld. Holaart f3 a f5, Zonzoet f4, Blom- zoet f 6, Benderzoet f 5, Afval- en kroetappels f0,10 a f2, DIVERSEN: Blauwe druiven f52 a f61, Tomaten f2 a f 18, Mispels f 6 a f 14, Kweepe ren f8 a f15, Postelein f17, Kassnij- boonen f 56 a f 59, Spruiten f 14 a f 24, Noten f42, alles per 100 Kg., Noten f 0,49 a f 3,10, Pompoenen f 3, Kom kommers f0,50, Bloemkool f6 a f8, Roode kool f2 a f8, Cantonner Wit- krop f 1, Andijvie f 0,60 a f 2,80, Krop sla f 1,10 a f 4,60, Selderij f 2, alles per 100 stuks, Prei f9, Kroten f3, beide per 100 bos, Bloemen f 21 a f 46 per 100 pot, Hazen fl,60 a f2,97, Fazanten f0,76 a fl,50, Patrijzen f0,49 a f0,63, alles per stuk. Mevr. 'Albatda f Men meldt ons uit Den Haag: In den afgeloopen nacht is op 55- jarigen leeftijd overleden Mevr. Al- barda, echtgenoote van den heer Al- barda, voorzitter van de S. D. A. P.- fractie der Tweede Kamer. De over ledene heeft zich veel bewogen op politiek-, maatschappelijk- en sociaal- gebied. Zij bekleedde in verschillende vereenigingen bestuurs-functies en was van 1919 tot 1927 lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland. Vrijgesproken. Men meldt ons uit Den Haag: Het Gerechtshof te 's Gravenhage heeft heden o.a. recht gewezen in de volgende zaken De betonuitvoerder C. v. P. uit Sprang Capelle, is door de rechtbank te Middelburg, veroordeeld wegens op lichting tot 8 maanden gevangenisstraf. Het hof sprak dezen verdachte vrij. De arbeider W. v. L. uit Ovezande, is door dezelfde rechtbank wegens diefstal van een paard, veroordeeld tot -6 maanden gevangenisstraf. Ook deze verdachte werd door het hof vrijgesproken. Het Haagsche Stadhuis. Men meldt ons uit Den Haag: Nadat bij stemming in den gemeen teraad zich 20 leden voor plaatsing van het stadhuis op het Alexanderveld hadden verklaard, 12 voor plaatsing op het Spui en 9 voor plaatsing op de Groenmarkt en bij tweede stem ming 27 stemmen ten gunste van het Alexanderveld en 14 voor het Spui waren uitgebracht, wferd tenslottemet 39—2 stemmen het voorstel van B. en W. tot plaatsing op het Alexander veld aangenomen. Trambotsing. Men meldt ons uit Doorn: Hedenmorgen te 7.15 zijn op de grens van Doorn an Driebergen twee verkrijgt U met den Gelijkmatige versterking over een toonbereik van 50 8000 Hertz. Direct op het lichtnet aan te sluiten. Door middel van de beide fijnregelaars is het toestel zeer gemak- kelijk af te stemmen. Vert. d. Siemens Halske A. G. DEN HAAG Huygensp. 38-39 tramtreinen van de Ned. Buurtspoor wegmij. met elkaar in botsing geko men. De bestuurder der eene tram ge raakte zoodanig tusschen de versplin terde voorbalcons .bekneld, dat hij eerst na een uur bevrijd kon worden. Zijn toestand is ernstig, hoewel niet levensgevaarlijk. Vier andere passa giers kregen lichte verwondingen. Vliegtuig-ongeval. LONDEN, 6 Nov. Het Duitsche drïe- motorige Jünkers verkeersvliegtuig D 903 van de Deutsche Lufthansa, dat hedenmorgen te 9.44 Croydon verliet, om via Amsterdam, waar het Schiphol zou aandoen verder naar Berlijn te vliegen, is boven het graafschap Kent in brand geraakt en omlaag gestort. Van de acht inzittenden werden 4 le den der bemanning en 3 Engelsche passagiers gedood. De andere Engel sche passagier bleef in leven. Prins Max van Baden f CONSTANZ, 6 Nov. Prins Max van Baden is alhier op 62-jarigen leeftijd overleden. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van morgen luidt: Matige Zuidelijke tot Westelijke wind, helder tot betrokken, behoudens kans op regen, later tijdelijk opkla rend, weinig verandering in tempera tuur. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. November: 7 Melissant (Overflakkee), hofstede met tuinland, arbeiderswoningen enz., L. van der Sluïjs. 13 Hoedekenskerke, koemelkers-in span, P. de Wilde. 20 Wolphaartsdijk, hoefje, Pilaar. 26 Goes (Voorstad), beestiaal, var kens, P. de Wilde. December: 4 Wolphaartsdijk, inboedel, Pilaar. Heinkenszand, bouw- en wellan den, Pilaar. Waarde, bouwlanden, Pilaar. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. November: 7 Schuttershof, Wetensch. Belangen, van Elsacker, declamaties. 12 Prins van Oranje, solistenconcert Toonkunst. 16 Prins van Oranje, 2e opvoering Merijntje Gijzen's jeugd (Het ver- raad). 27 Schuttershof, Ned. Ver. van Huis vrouwen, A. Alt, „Die Meistersin- ger von Neurenberg". 29 Schuttershof, operette „De Boe melbaron". BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Mina Jacoba d.v. Johannis Sonke en Jannetje de Bock. Overleden: Johannis Wondergem 8 mnd., te 's 'Heer Arendskerke; Pe trus Antonius Dogge 63 j. te Schare, echtgenoot van Elizabeth Plevier. LICHT OP. Donderdag 7 November Vrijdag 8 November 4.53 uur 4.51 ^ïur op WOENSDAG 20 NOVEMBER 1929 des namiddags te 2 uur te Wolphaarts dijk, in de herberg bij J. Poleij, voor de Erven REMIJNSE—Meulenberg, ten overstaan van den Notaris PILAAR te Goes, van: bestaande uit wöonhuis, schuur, erf en tuin te Wolphaartsdijk, op het dorp groot 11 A. 80 c.A. Op gebruik uiterlijk 15 Dec. a.». TE KOOP BIJ INSCHRIJVING: a contant van den heer J. A. TRIMPE BURGER te Kloetinge ZWARE OLMEBOOMEN, onder Kloetinge 1. 25 OLMEN, staande in een boom gaard achter A. Klap (tegen Jobse) omtrek tot 2 Meter. 2. 16 OLMEN, aldaar, omtrek tot 2 Meter. 3. 25 OLMEN, staande in een boom gaard vóór A. Klap, omtrek tof 1.75 Meter. 4. 6 OLMEN, staande op de hofstede „Ravenstein", omtrek tot 1.90 M. onder 's Gravenpolder: 5. 12 OLMEN, staande in Zwake rond de hofstede, bewoond door de Wed. de Pree, omtrek tot 1.90 Meter. 6. 36 OLMEN aldaar, omtrek tot 2 Meter. onder Schorte 7. 23 OLMEN en 1 ABEEL, staande in een boomgaard bij Biezelinge (tegen den Weel) omtrek tot 2.30 Meter. 22 OLMEN, aldaar, omtrek tot 1.90 Meter. Inschrijvingen worden ingewacht tot Vrijdag 15 November a.s. 3 uur ten kantore van Notaris E. C. VAN DIS SEL te Goes, alwaar tevens nadere inlichtingen te verkrijgen zijn.

Goessche Courant | 1929 | | pagina 3