Bieten rooien PUROL Van Overal Or las! van dec, geneesheer wend bi) Gemengd Nieuvsfë. Laatste Berichten. Advertentiën. UNIE-BRIEFJES. AAN DE GOESSCHE WINKELIERS. „Het Werktijdenbesluit voor Winkels" gjenwoordiger genoot hij vaste provisie van den omzet, waardoor hij e©n inkomen van ruim 50.000 shilling genoot. Voigens opdracht uit Delft werden op het kantoor in de Lainzenstrasse om Je twee of drie dagen lijsten van de geïncasseerde bedra gen opgemaakt, die dan met het geld moes ten worden opgezonden naar Delft. Hij hield deze lijsten echter achter; ze wer den een jaar lang in het bureau van den tegenwoordigen procuratiehouder tegen vvien ook rechtsingang is verleend, maar die nog op vrije voeten is gelaten opge borgen. Nu en dan nam de vertegenwoor diger een van de steeds talrijker wor dende incasso"-lijsten en zond die met het daarmee overeenkomende bedrag naar Delft. Toen de directie argwaan begon te koesteren .wjerden twee accountants naar Weenen gezonden, die totaal vijftig achtergehouden lijkten vonden, waarop een bejirag van 61Ö.ÖOO shilling voorkwam dat dus niet opgezonden was. De verte genwoordiger bekende onmiddellijk de verduistering, waarmee hij in 1924 be gonnen was. Do janleiding tot de valsch- heid is een beursspeculatie, die ongeluk kig uitliep en een verlies van 25.000 shil ling veroorzaakte. De gearresteerde vertegenwoordiger voerde volgens het blad een groolem staat ih de villa, die hij in de Wattmanngasse bewoonde. Hij is getrouwd en heeft dr,e kinsleren. Hoe eigenaardig hij met het verduisterde geld omsprong is ook uit het onderzoek gebleken. Zoo kwam het voor, dat hij, om goede 'klanten niet te verflo zen, hun een extra korting toestond van drie procent, gen hoogere korting dan hij zelf van de firma als premie genoot. Niet minder dan 120-000 shilling, leende hij renteloos aan kennissen en 35.000 shilling schonk hij aan behoeftigen. Ook betaalde hij van het verduisterde geld sommige on inbare posten van gefailleerde klanten. Bij zijn bekentenis beweerde de verte genwoordiger te hebben gehoopt door ver- grooting van den omzet in staat te zullen zijn, den grootan schadepost aan de firma te Delft te hebben kunnen vergoeden. Lijk gevonden. In den omtrek van het Wilhelmina-park te Utrecht is gisteren de vredige Zon dagochtendstemming plotseling verstoord dioor het gerucht, dat in het park een verschrikkelijke misdaad was gepleegd. Wandelaars hadden in een der lanen om den vijver n.l. het lijk van een man ont dekt, dat gedeeltelijk boven water uitstak. In minder dan geen tijd liepen, honderden te hoop. Allerlei veronderstellingen en gis singen werden natuurlijk gemaakt. Zelfs meenden sommigen, dat hier sprake was van een wraakneming op den moordenaar van Rotterdam. En de twijfel of hier in derdaad van misdrijf sprake was, werd tot volkomen zekeHheid, toen bleek dat de beenetn van den man waren vastgebonden. De politie, die weldra tor plaatse was en een gedeelte van het park liet afzet ten, begon onmiddellijk een onderzoek. Er werden op den wal penige snippers papier gevonden welke van een verscheurd paspoort bleken te zijn. Deze snippers worden zooveel mogelijk bij elkaar gezocht teneinde de identiteit van het lijk te kun nen vaststellen. De mogelijkheid is natuur lijk niet uitgesloten, dat de man om den een of andere reden zijn pas verscheurd heeft. Naar het oordeel der politie wordt aan misdaad vooralsnog getwijfeld, omdat het lijk geen teeltenen 'van geweld vertoonde. De beenen waren met een zakdoek vast gebonden. Nader wordt vernomen, dat het een plantsoenwerker was, die de lugubere ont dekking deed'. Het slachtoffer was een naar schatting 60-jarige man, vermoede lijk iemand, die gevaren had. De snippers papier vond depolitie in een van de zak ken van het lijk. Toen men echter al deze snippers aan elkaar had gepinkt, bleek, dat de naam ontbrak. Bij het ver dere onderzoek vond de politie echter een overjas, die op eenigpn afstand van den vijver, onder een hoop bladeren, ver borgen lag. In den binnenzak van dezen jas zat het ontbrekende- stukje papier van het paspoort, waarop naam en woonplaats van den man voorkwamen, wélke echter op verzoek det" politie voonloopig verzwe gen wordt. Op S;tï.oopersjacht. 'tGebeurde.in de omgeving van Zwolle. Terwijl de politiebeambte in den voor den nachtrust bestemden tijd nog maar pas was ingedomjneld, klonk daar door zijn woning de bel op een zoodanige wijze, als werd er alarm geluid. Rap was hij ter bedde uit om in den maanverlichten herfstnacht te ontwaren dat een opziener der jacht zijn bijstand verlangde. Met nog een anderen collega had hij in het bosch van het buitengoed scholen gehooid; geon twijfel mogelijk er werd gestroopt en dat nog wel in het middernachtelijk uur, het geen door de Wet als een verzwarende omstandigheid wordt besohouwd. En zoo kon het gebeuren, dat korten tijd na het noodgplui drie donkere gestalten dioor het even donkere bo-sch slopen, spiedende naar den stroopendem schutter. Meer dan een uur ging voorbij, niets werd gehoord dan in de ivijde verte het geblaf van den heemhond. Totdat plots, dicht nabij de speurende politiemannen, wederom een schot viel, naar zij meenden. Een nader onderzoek bracht nu echter aan het licht, dat .de vermeende schoten werden gelost door eon kastanjeboom, waarvan de harde vruchten vielen op het zinken dak van een schuur. Gerustgesteld nu gingen de waak zame handhavers der Wet huistoe Een brutale a a n r ij d i n g b ij Oosterhout. lu het Dagbltd van X.-Br. lezen wij het volgende verhaal Vrijdagavond omstreeks half acht lietft zich op den Oosterhontschcn weg een brutale auto aanrijding voorgedaan. De heer J, O uit Oosterhoui reed op dal uur per rijwiel in de richting Breda cu bevond zich op bet rijwielpad. Plotseling werd hij door een eveneens uit Oosterhout kooiende auto aangereden. Hij werd door de auto zoogenaamd geschept en kwam daarbij in liggende houding op den voor kant der auto terecht. Desniettegenstaande reed de auto, waarin gezeten waren de chauffeur, benevens twee andere personen, door De heer O. die de gevaarlijke positie begreep, waarin hij verkeerde, kroop over de motorkap naar de voorruit om den chauffeur attent te maken. Ook dit baatte niet, steeds reed men door. De heer O. heeft zich toen kunnen begeven tot op de tree plank. Het schijnt, dat de inzittenden hem toen van de auto hebben gestooten. Door. dat O. zich aan een passeerende paal kon vastgrijpen werd zijn val gebroken zoodat hij slechts een onbeteekenende kneuzing aan de knie opliep. O. is door een motorrijder die het gebeurde gezien had, opgenomen en op de duozitting geplaats. Zoo begon men de achtervolging van de auto, die zich nog steeds in de richting Breda voort bewoog, ofschoon het zwaar gehavends rijwiel van de heer O. aan de auto hing en werd meegesleept, zoodat het vuur uit de keien sloeg. De achtervolging ging echter niet vlot in de eerste plaats omdat de motorrijder tengevolge van de gladheid van den weg niet hard kon rijden en in de tweede plaats doordat de auto door zigzag over den weg ie rijden passeeren belette. Tenslotte wist men de auto op den Teteringschen Dijk te Breda tot stilstand te brengen. De twee inzittenden wisten te ontkomen doch de chauffeur werd ge grepen. Onmiddellijk stelde de mareehaus- sees een onderzoek in. De Duitsche ex-keizer, In de „Quarterly Review' geeft de brigade-generaal W. H. H. Waters, die van 1900 1903 Engelsch militair attaché te Berlijn is geweest, een beschouwing ten beste over den ex-keizer, met wien hij tijdens zijn verblijf in Duitschland persoonlijk bevriend was geraakt. Dezen zomer heeft hij ook een bezoek gebracht aan Doorn. In het artikel, dat het op schrift draagt: „De keizer na 25 jaar", schrijft Watere o.a het volgende; „Tijdens den Boerenoorlog opperde de keizer herhaaldelijk een plan, om de En gelsche troepen van den tweeden ban zoo te organiseeren, dat zij bij mobilisatie dadelijk konden worden ingedeeld bij alle wapenen voor dienst te velde. Ik heb dat plan meermalen met wijlen veldmaarschalk, lord Nicholson, besproken. Hij was een zeer bekwaam man en werd later de rech terhand van wijlen lord Haldane. In 1906 in het plan tot uitvoering gekomen en het territoriale leger heeft Engeland in den wereldoorlog in staat gesteld den ge weldigen strijd van de eerste maanden uit te houden." De ex-keizer is bitter gestemd over de houding van Engeland jegens hem. In een brief, dien Waters in April van hem ontving, klaagt hij over den stroom van laster en verdachtmaking, die over hem is uitgestort. Hij had dien geest van lagen, giftigen haat niet verwacht bij het Engelsche volk, eens zoo trotsch op zijn „fair play." Bij zijn bezoek aan Doorn heeft Waters uit den mond van den ex-keizer opge- teekend, dat hij er niet aan dacht uit eigen beweging naar Duitschland terug te keeren. „Als de Duilachers me noodig mochten hebben, moeten ze me maar komen halen Waters besluit, dat de ex-keizer als .balling" te Doorn zal blijven, maar naar diens verklaring heeft critiek geen vat op hem daar hij thans een ^olifantshuid" heeft. Brand in een timmerfabriek Zaterdagmiddag ongeveer half vier is door tot nog toe onbekend oorzaak brand ontstaan in de afdeeling timmerfabriek van de N.V. Indische en Handel Maat schappij voorheen Hilarius en Co., ge- lugen in de Yeerpolder aan het Noord Beiten Spaarne te Haarlem. De plaats van den brand was door de brandwee moeilijk te bereikeD, zoodat het vuur zich aanvankelijk gemakkelijk kon uitbreiden. Na een paar uur was de brandweer het vunr meester. De geheele timmerfabriek was uitgebrand. Alleen het kantoorgebouw bleef behouden. Een groote voorraad hout en alle machines gingen in de vlammen op De brandweer bleef voor het nablus- schingswerk den geheele nacht ter plaatse. In het zwembassin overleden Zaterdagmorgen heeft in het Zuiderbad te Amsterdam een tragisch ongeval plaats gehad. Te ongeveer 9 uur liepen eenige heeren elkander na langs het bassin. Plotseling viel de 25-jarige H. Stobbe er in. De heer S, staat in het Zuiderdorp bekend als een uitstekend zwemmer en men ver wonderde er zich dan ook over, dat hij recht naar beneden viel en zonder te zwemmen zonk. Onmiddellijk sprong men hem na en hij werd buiten kennis boven water ge bracht. De nabijgelegen brandweer rukte met een zuurstof-apparaat uit en men trachtte de levensgeesten weer op te wek ken. Ook de geneeskundige dienst en een arts verleenden assistentie. Ruim een half uur paste men kunstmatige ademhaling toe, doch men slaagde er niet in, de levens- geesten op te wekkeu. De doodsoorzaak is vermoedelijk niet aan verdrinking toe te schrijven. Men acht het waarschijnlijk, dat het slachtoffer reeds overleden was, toen het in het water stortte Hij heeft reeds, vdór hij zich in het bad begaf, geklaagd, dat hij zich onwel ge voelde. Het stoffelijk overschot is naar het Binnengasthuis overgebracht. Een paardedief. Dezer dagen vermiste een landbouwer te Barger-Oosterveen (gemeente Emmen) een paard, dat uit de weide gestolen moest zijn. De marechaussee te Klazinaveen stelde een onderzoek in en verspreidde een signalement van het dier, dat, naar men vermoedde, de Duitsche grens over gebracht zou zijn. Thans is echter in een veenhut, be woond door den arbeider L. B„ ongeveer 200 K G. gezouten paardevleesch aan getroffen. Het verdere onderzoek bracht ook huid en ingewanden te voorschijn, die deels in de schuur bij de woning, deels in het veen begraven waren. Het bleek, dat B. het paard op een nacht uit de weide had gehaald en het in zijn schuur met een zeis den kop afsneed. Na de slachtpartij witte hij de met bloed bespatte schuurwanden netjes over. De man, die op deze wijze voor winterpro visie meende te zorgen, zal nu in de ge vangenis aan den kost komen. Hij is reeds naar Assen overgebracht Gaat burgemeester Pat ij n heen? Naar de R.s.b. uit raadskringen ver neemt, gaat daar het gerucht, dat burge meester mr. J. A. N. Patijn voornemens zou zijn zich niet meer voor een herbe noeming als burgemeester beschikbaar te stellen. De burgemeester zou aan enkele intimi te kennen hebben gegeven, dat een 12 jarig burgemeesterschap van Den Haag iemand physiek noodzaakt eenige ontspan ning te zoeken. Intusschen is van een offfcieele beslis sing nog geen sprake, al vernam het blad wel, dat de burgemeester reeds eenigen tijd geleden aan de betrokken autoriteiten van zijn voornemen kennis had gegeven. Het geeft intusschen deze mededeelin- gen, die de Rsb. overigens van (betrouw bare zijde ter oore kwamen, onder alle voorbehoud. De huidige ambtsperiode van den bur gemeester loopt tegen September 1930 ten einde. In Sept. 1918 is mr. Patijn tot burgemeester van Den Haag benoemd, welke benoeming in Sept. 1924 opnieuw voor den termijn van zes jaren is be krachtigd. Het vierde postvliegtuig. De K. L. M. heeft bericht ontvangen, dat het vostvliegtuig PH-AGB, beman ning Aler, dr. Jongbloed en Bruynestein, op weg van Constantinopel naar Aleppo, in de omgeving van de Turksche hoofd stad een landing heeft moeten uitvoeren, waarbij het toestel beschadigd is en ten gevolge waarvan het gedemonteerd zal moeten worden. Het vliegtuig vertrok om 6 uur 5 min. nit Konstantinopei. In de omgeving van het vliegveld hing mist. Nadat men vijf kwartier onderweg was en zich reeds na bij Adabazar (Klein-Azië, nabij Ismid) bevond, stond opeens de linker motor stilvermoedelijk tengevolge van een storing, in den benzinetoevoer. Terstond werd teruggevlogen naar Kon stantinopei, waarbij men wederom twee maal in den mist geraakte en een derde maal in aanraking kwam met een met bosch begroeiden heuvel. Hierbij werd het toestel ernstig beschadigd. De beman ning is vrijwel ongedeerd, alleen dr. Jong bloed kreeg een schram aan het hoofd. De werktuigkundige Bruynestein had zich zoodanig ingespannen, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Zaterdagmiddag te kwart voor 12 had de lijnwachter Kr. ta Zevenbergen het ongeluk nabij den overweg door een uit de richting Rotterdam komenden snel trein te worden gegrepen. Den ongelukkige werd een arm afgereden en hij bekwam voorts eenige ernstige verwondingen. onmiddellijk per auto naar het ziekenhuis te Breda vervoerd. Het slachtoffer Is gS- huwd en vader van zes kinderen. aardappelen rooien en andere landarbeid, veroorzaakt klo ven in de handen en maakt ze ruw en pïj'nlijk. Dit verzacht en geneest men met Doos 30,60 en 90 ct. Een vrijspraak. Voor Ihet Assisenhof te Saintes is weer eens een moordenaar vrijgesprokende achttienjarige student Pierre Gailiand, die een medestudent, Jacques BaudetDes rochet gjemaamd, tijdens een „vuistge vecht" te Saint-Malo doodsloeg,. En wederom was het een vrouw, die tot het dirama aanleiding, gaf. Beide jongens waren verliefd op een jeugdig (geschei den vrouwtje, dat dol op dansen was en tusschen haar beide bewonderaars aarzel de. BaudetDesroches was echter een beter danser dan Gaillard, die op een avond in Augustus zijn rivaal opwachtte en hem uitdaagde tot een vuistduel. Tij dens dit duel, dat door de geliefde vrouw werd bijgewoond, liep BaudetDesroches zulke klappen op, dat hij den volgenden dag overleed. Daar echter de procureur der repu bliek in zijn requisitoir voorbedachte rade bij den beklaagde uitschakelde, voigld* het „onschuldig" van de jury met de vrij spxi-k lot slct. Meineed. Men meldt ons uit 's Hertogenbosch: Voor het Gerechtshof stond M. d. S., 47 jaar, arbeider, terecht, beschul digd van meineed in de strafzaak te gen J. Vroege en KI. Zweere, verdacht van een dubbelen moord te Culem- borg gepleegd. De procureur-generaal vroeg vernie tiging van hef vonnis der Rechtbank te Tiel en van het arrest van het Hof te Arnhem en opnieuw rechtdoende veroordeeling van verdachte tot 2 jaar gevangenisstraf, met bevel tot onmid dellijke gevangenneming. Vlucht D. O. X. ALTENRHEIN, 21 Oct. Hef groote Dornier-vliegtuig D. O. X. heeft he denmorgen om 11.15 gestart en is te 12.07 vlot geland. Er waren 150 passagiers en 19 leden van de bemanning aan boord. Poincatê geopereerd. PARIJS, 21 Oct. Poincaré is heden voor de tweede maal geopereerd; de operatie is goed geslaagd. Filmbrand. LONDEN, 21 Oct. De film-ateliers van de British Talking Picture Ltd. te Wembley zijn hedenmorgen door brand verwoest. Ook een nieuwe in stallatie voor het opnemen van ge luidsfilms, ter waarde van f 1.200.000, ging verloren. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van 22 dezer luidtzwakke tot matjge, later wel licht toenemende wind uit N. richtingen, aanvankelijk helder, later toenemende be wolking, waarschijnlijk nog droog, kans op nachtvorst, weinig verandering in tem peratuur overdag, BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Pieter Johantnis, z.v. Aarnoud Schouwenaar en Dina Framcina Cornelia Bruel. Huw.-afk.; Adriaan Job'sen, 25 jaar, j.m. te Wemeldinge en Jannetje de Jon ge, 24 jaar, j.d. te Oudelande. Overleden; Lena Maria Markusse,65 jaar, 1© Kortgene, echtgenoot© van Corne- lis van der Weel©; Johannes Carolus Hollmann, 75 jaar, echtgenoot van Anna Plaat; Matthijs van Gorp, 81 jaar, echt genoot van Anna Maria de Witte. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. October: 22 Goes, hofsteedje met moesgrond en boomgaard, van Dissel. 23 Goes, inboedel, van Dissel. 25 Eflewoutsdijk, huis met bouwland, zijkantweg en weiland, Oele. 29 Goes, winkelhuizen, van DisseL ïO Oudelande, hofstede met weiland en boomgaard, van DisseL 30 's Heer Arendskerke, woonhuis en erf, Pilaar. 31 Oudelande, bocreninspan, van Di»- seL Heinkenszand, bouw- en weilan den, Pilaar. Waarde, bouwlanden, Pilaar. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. October: 21 Gebouw Turfkade, Mej. Tony de Ridder over: „In het land der le venden" van Harry Sörberg. 22 Landbouw-Bioscoop, „Levend be graven" en „Oh, mijn Baby". 22 Bioscoop Slot Osfende, „Hoera, ik leef nog". 23 Schuttershof, vergadering „Han delsbelangen" en „De Hanze". Bioscoop Slot Ostende „Asphalt". Landbouw-Bioscoop, „Ich küsse Ihre Hand Madame". November: Bioscoop Slot Ostende, „Metropo lis". LICHT OP. Dinsdag 22 October Woensdag 23 October 5.24 uur 5.22 uur MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 21 Oct. 1929. Vlasaanvoer 4000 groningen f 1,1,20 fSOO wit f 1,a f 1,20 2000. Schoon, geel fl,f 1,20 f8900. Halfschoon f0,90 fl,handel traag, Granen buitenlandsche kalm. Meel f 15,75 a f-.-, Mais Laplata f 185 Haver pommersche f 8,90. Boekweit, (danziger) f 11,25. November December aflading. Binnenlandsche: Tarwe f 11,40 a f 12, Gerst Chevalier 9,50 a 10,50 Haver 8,50 a 9, Erwten 14,a 15,75 Schokkers, 18,a 20,50 Bruine Boonen 24,a 28, Maanzaad (blauw) 35,a 37, Karwijzaad 36,a 38,. Koolzaad 23,a 26, Mosterdzaad (geel) ti a Lijnzaad (voer) 20,a 22, n Zaai (blauw-bloei) r 22,a 23,50 i Wit-bloei 22,a 28,50 Aardappelen Zeeuwsche Blauwe f 2,20 a f 2,70; Bonten f 2,20 a f 2,80, Eigenheimers f 1,36 a f 1,70. Aanvoer flink. VARKENSMARKT. Varkeosaanvoer 857 eerste kwaliteit 0,75 a f 0,82 tweede f 0,66 a f 0,74 derde f 0,55 a f 0,65 zouters f 0, f0,export f 0,70 a f 0,78. Handel redelijk. MEVROUW MEJUFFROUW Zoekt U een DIENSTBODE 7 Een advertentie in de „Goesche Courant* kan U daaraan helpen. Regelprijs 15 cent. Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend. De ondergeteekende bericht, dat de nieuwe briefjes verkrijgbaar zijn en dat de trekking begint 25 Nov. a.s. W. KRAMER, Witte Paardstraat GOES. MIJNE HEEREN, Op Woensdag 23 October as. 's avonds half "W- «ÏL Schuttershof als spreker optreden Dhr. v. SIERENBURG DE BOER Inspecteur van Arbeid te Dordrecht met het onderwerp: Wij noodigen U dringend uit deze belangrijke vergadering te bezoeken teneinde goed op de hoogte te komen van deze wet en de uitvoering daarvan die op 1 Jan. 1930 in werking treedt. Ook de dames zijn welkom. Namens .HANDELSBELANGEN. 'DE HANZE. 1. DONNER. Voorzitter. A. M. SIMONS, Voorzitter. J. STEKETEE, Secretaris, J F- BAARENDS, Secretaris.

Goessche Courant | 1929 | | pagina 3