Hdt Wkg&kmd PUROL Laatste Berichten. ken geneeskundigen en gezondheids dienst te Rotterdam deelt mee, dat hem na persoonlijk onderzoek inge steld is gebleken, dat de gevallen van alastrim te Rotterdam een steeds ern stiger karakter aannemen, dat er ver schillende patiënten zijn met den hae- morrhagischen vorm van deze pok ziekte, zoodat deze clinisch niet te on derscheiden zijn van echte pokken. Hij moet dan ook ernstig raden, zich te laten inenten. Het spoor wegongeval bij M e p p e I. Omtrent het van de zijde der Nederl. Spoorwegen ingesteld onderzoek naar de oorzaak van, (het spoorwegongeval ia den vroegen morgén van 5 September j.I. bij Meppel, waarbij trein 1509 door onveilig sein reed en daardoor in de Smiidevaart terechtkwam, vernemen wij, dat hst onder zoek heeft uitgewezen, dat, toen in dien bewusten morgen aan den dienstdoemden stationschef le Meppel gebleken was, dat de brugwachter \an de Smiidevaart niet te bereiken was, hij aan den ondermachinist en (dien hoofdconducteur daarvan kennis heeft gegeven en den laat sten tevens op dracht gjaf op de machine plaats te nemen. Voorts gaf hij een rangeerder mede om den trein door het onveilig sein te lood sen. Zoowel de ondermachinist als de hoofd ei omiducteua* hebben bij het onderzoek het bovenstaande bevestigd. Op ongeveer 900 meter afstand hebben beiden bemerkt, dat het afstandssein A. van de Brug op „onveilig" stond, terwijl het voor sein „langzaam rijden" aangaf. Beiden verklaarden dat de trein met een snelheid van ongeveer 40 K.M. reed tus- schen heide seinen. - i De machinist verklaarde in de (onjuiste) meening verkeerd te hebben, dat hij tot den bedieningspost van de brug mocht doorrijden, daarin versterkt omdat de hcofdconducteur niet ingreep. Hij had geen idee ervan dat de brug zou open staan; toen hij het zag sloeg hij de rem aan, doch de trein gleed volgens hem door, de Smiidevaart in. De hoofdconducteur verklaarde evenmin idee gehad te hebben dat de brug open was en dacht dat de machinist wel voor bet onveilig afstandssein zou sloppen. Hij zag pas dat de brug open was toen de trein vlak voor het sein A. was, waarop hij van de machine sprong. De commissie is tot de conclusie gje- komen, dat het gebeurde een gevolg is van het zich verslapen van den brugwachter, waardoor deze strafschuldig is wegens te laat in dienst komen, tea*wijl de hoofd- coriiducteur en de ondermacbinist zich aain verregaande onachtzaamheid hebben schul dig gemaakt. De verregaande onachtzaamheid van den hoofd conducteur bestaat hierin, dat hij niet in het minste heeft ingegrepen toen hij zag, dat Langkamp geen snelheid ver minderde tusschen voorsein en afstands sein A. en omdat hij hoegenaamd geen maatregelen nam om den trein voor het onveilig afstandssein tot stilstand te laten brengen. De verregaande onachtzaamheid van den machinist bestaat hierin, dat hij, willens en wetens, door het onveilig af standssein A. reed. Uit het onderzoek is de commissie wel gebleken dat (peiden niet op het open zijn van de brug hebben gerekend en dat aangenomen moet worden, dat zij niet door praten met elkander afgeleid zijn ge worden. 6 De commissie stelt voor, om den hoofd conducteur te straffen met terugstelling tot conducteur, den ondermachinist met terugstelling tot stboker in de locomotief- loods en den brugwachter met een geld boete, bestaande uit een half dagloon, wegens te laat in dienst komen. Phi Tips' Gloeilampen. De raad van comm. der N.V. Philips Gloeilampenfabrieken heeft op voorstel der directie dezer vennootschap besloten om nieuwe aandeelen N.V. Gemeenschap pelijk Bezit van aan lee'en Philips Gloei lampenfabrieken, uit te geven, met dien verstande, dat 3 gewone aandeelen Philips en/of Gemeenschappelijk bezit re. ht geven op 1 gewoon aandeel Gemeenschappelijk Bezit tegen een koers van 250 pet. en 3 cumulatief preferente aandeelen Philips en/of Gemeenschappelijk bezit op 1 pre ferent aandeel Gemeenschappelijk Bezit tegen den koers van 130 pet. De nieuwe aandeelen zuilen doelen in de winst over October, November en December 1929 en zullen recht hebben op één vierde van bet dividend, hetwelk over 1929 zal wor den uitgekeerd. Door een vliegenzwerm verjaagd. Toen de klokkenist van het uurwerk van de Ned. Herv. Kerk te Groote-Lindt ii de torenruimte kwam om het uurwerk op te winden, werd hij overvallen door de Jaar aanwezige duizenden vliegen en wes pen en was het hem onmogelijk er langer te blijven. Om het uurwerk niet te doen stilstaan, heeft hij dit nog met eenige slagen opgewonden er* is daarop wegge vlucht. Het personeel der gemeente is met een verdelgingsmiddel begonnen het insectenbroeinest te bespuiten. Beide werk lieden waren genoodzaakt het gezicht met doeken te beschermen. Na de bespuiting in de torenruimte werden de vliegiencada- vers en «de bedwelmde exemplaren op- geveegd en had men een paar emmers geheel vol. i Deze diertjes komen tusschen de klank borden door in de torenruimte, om aldaar een langdurig verblijf te zoeken. Over eenige dagen zal de verdelging voortgezet worden. Inbraak te Maastricht. Zondagavond omstreeks tien uur keerde de eigenares van een der villa's aan de St. Lambertuslaan te Maastricht van eenvrien denbezoek in de stad terug, toen zij met eenige verwondering licht in hot percee bemerkte. De dame, mej. M., trad binnen, knipte het licht in de haü aan en zag op nagenoeg hetzelfde oogenblik een drietal duistere gestalten uit de achterkamer weg vluchten, den tuin doos*. De dame waar schuwde een des." buren, den heer H., deze de politie, en uit een op s taanden voet in gesteld onderzoek bleek, dat de inbrekers danig in de woning hadden huisgehouden. Kasten en laden waren geforceerd; de inhoud lag in de grootste wanorde over den vloer verspreid, en al wat waarde hadhorloges, kïeinoodiën, zilverwerk^ gield, was er zorgvuldig uitgezocht en meegenomen. Blijkbaar zijn, de dieven in hun werk verrast; in een der deuren stak nog de punt \an een afgebroken breekijzer. De gezamenlijke waarde van het ont vreemde, waaronder eenige familie-juwee- !en, is niet onbeduidend .De stoffelijke schade is door inbraakverzekering gedekt. Moord Maandagavond is tusschen Sus teren en Echt het lijk gevonden van H. Jessen uit Susteren. De man had een gapende hoofd wonde, welke van de kruin tot aan het voorhoofd liep en blijkbaar! door een scherp voorwerp was toegebracht. Zijn rijwiel lag in de onmiddellijke nabijheid en was niet beschadigd. Ook zijn kleeren toon den niet aan dat een aanrijding door een auto had plaats gehad. De verslagene was gehuwd. De Justitie heeft een onderzoek ter plaatse ingesteld. Omtrent den dader is nog niets beleend. R ij b e w ij z e n. De aandacht van houders van rijbe wijzen wordt er op gevestigd, dat, aan gezien de geldigheidsduur van de rijbe wijzen, afgegeven ingevolge de bepa lingen dei* gevvijzigdge Motor- en Rijwiel- wet, op twee jaren is gesteld, de op 1 November 1927 en op verdere data af gegeven bewijzen te beginnen met 1 No vember 1929 moeten worden vernieuwd. De benoodigde formulieren voor het aanvragen van een mjeuw rijbewijs zijn verkrijgbaar op de secretarie van de plaats hunner inwoning tegen betaling der leges M f 1,50. Tevens wordt er op gewezen, dat het ten zeerste aanbeveling verdient de for mulieren in te dienen ongeveer één maand vóórdat de geldigheidsduur van het rij bewijs zal zijn verstreken, teneinde tijdig in het bezit te geraken van een vernieuwd rijbewijs. Valsche munters aangehouden. In den Iaatsten tijd was het der politie te Rotterdam bekend geworden, dat er veel valsche kwartjes in omloop werden gebracht en wel speciaal op den Linker Maasoever. In het bijzonder ontvingen sigarenwinkeliers én tramconducteurs deze valsche munt. Veertien dagen geleden wer den bij een sigarenwinkelier aan den Lin ker Maasoever niet minder dan 16 valsche kwartjes ontdekt. Het bleek evenwel, dat deze man volkomen ter goeder trouw was. Hij wist niet mee te deelen, van wie hij die kwartjes had ontvangen. Vrijdag heeft een andere sigarenwinke lier, wonende aan den Langen Hilleweg, een agent van politie aangeroepen, omdat iemand hem even te voren een valsch kwartje in betaling had gegeven. Hij heeft den agent den man aangewezen; het bleek de 43-jarige losse werkman T. V. te zijn. Op hem werden zeven valsche kwartjes aangetroffen. Bij een huiszoeking in zijn woning wer den eenige valsche kwartjes, vijlen, gips en een gebroken matrijs gevonden. Terwijl de politie met de huiszoeking doende was werd er gebeld en verscheen de 31-jarige koopman M .J. A. Deze wist de reden van zijn komst niet op te geven en men heeft hem daarom maar eens gefouilleerd. Er werden toen 114 valsche kwartjes op hem gevonden. Ook hij is daarop opge sloten. Bij een huiszoeking in zijn woning vond men vier gipsmatrijzen, een smelt kroes, een gietlepei en een hoeveelheid metaal, benevens 21 valsche kwartjes. Al les werd in beslag genomen. Uit het verdere onderzoek bleek, dat nog meer personen in het complot be trokken waren. Als verdacht van mede plichtigheid zijn nog aangehouden en opge sloten de 48-jarige schoenmaker J. B. van M. en de 48-jarige monteur A. C. K. De vier aangehoudenen zijn ter beschik king van de justitie gesteld en in het huis van bewaring opgesloten. Vermoedelijk hebben zij ongeveer 50 valsche kwartjes uitgegeven. Twee kinderen vergiftigd. Te Munsterscheveld (gem. Emmen) zijn Maandag twee kinderen van een café Moeders nemen voor de roode, gesmette of ont stoken huid van de kleine, uitsluitend 't allerbeste, en dat Is Doos 30 en 60 ct. Tube 60 ct. Bij Apolh.cn Drogisten houder vergiftigd door het eten van bessen van de zwarte nachtschade. Het jongste kind, een driejarig knaapje, is kort daarop overleden. Het oudste kind, een meisje van vijf jaar, werd naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. Het kind maakt het tamelijk wel. De zwarte nachtschade (Solanum ni grum) is een onkruid, dat veelvuldig voor komt op bouwland, niet slechts in ons land, doch in geheel Europa. De plant heeft gave, ondiep ingesneden bladen en draagt betrekkelijk kleine, witte bloemen. De rijpe bes, in den regel zwart van kleur, is vergiftig, evenals die van de aardappel (Solanum tuberosum). Trouwens, de mees te leden der nachtschade-familie zijn ver- gifplanten bij uitnemendheid, al zijn er uitzonderingen, als b.v. de tomaat (Sola tium Iooopersicum). Baldadigheid. De Rotterdamsche straatjeugid heeft Maandagavond weer eenige bedenkelijke staaltjes van zijn kunnen getoond. Om streeks 8 uur werd brand ontdekt in een paar spoorwagons, staande op het rangeer emplacement aan den Parallelweg te Rot terdam. Eenige opgeschoten jongens hadden in de wagons tevoren een vuurtje gestookt en zoo den brand veroorzaakt. Om kwart voor tien reed Maandag avond eon oonvooitrein van de Maashaven door de Putschelaan op weg naar het ran geeremplacement aan den Parallelweg. De trein bestond uit circa 40 goederenwagons. Toen de elfde wagion van den trein' die wissel gepasseerd was, hebben eenige jon gens den wissel omgetrokken, waardoor [e twaalfde wagon over het tusschenspoor naar het linker spoor reed. De elfde wagon werd daardoor al spoe dig uit de raits getrokken. Enkele meters verder begon deze wagon te kantelen cn weldra sloeg de wagon, welke was gelac met graan, om. In zijn val nam hij den twaalfden wagon, welke eveneens met graan was geladen, mee. Met oorver- doovend geraas vielen beide wagons over den weg. Van den tienden en den der tienden wagen werden de buffers vernield. De tiende wagon werd met geweld uit d' rails getrokken, die daardoor over een grooten afstand werden verwrongen en ontzet. De trein kwam met een hevige schok tot staan. De achttiende wagon een ledige kolenwagen werd opgewipt en uit de rails getild. De bufffers van dezen wagon knapten af en de overige uitstekende deelen drongen in den voor wand van den daarop volgende wagon. De staart van den trein bleef uit op de kruising van Putschelaan en Hillevliet staan. Het verkeer over dezen weg werd daardoor volledig afgesloten. Aan de spoorbaan zoowel als aan de o migeva Hen wagons is veel schade toe gebracht. Eerst te middernacht konden de voor den Hillevliet staande wagons worden weggehaald en op dat oogenbJik konden de wagons van lijn 13, op welke lijn het verkeer gdhi3(efl[ gieistfrfemd is geweest, weer doorrijden. De politie heeft dadelijk een onderzoek ingesteld, waaruit is gebleken, dat voor bijgangers vier jongens hard hebben zien wegloopen toen de wagons derailleerden. Deze jongens waren even te voren bij den wissel gezien. Een gevaarlijke grap. Zaterdagavond heeft, zoo meldt de Leeuw. Ct., te Beetgumermolen een treu rig ongeval plaats gehad. De 20-jarige S. W. bracht een bezoek aan zijn bed- legerigcn vriend E. W. Terwijl S. buiten stond voor het raam, waarachter zijn vriend op een ledikant lag, richtte laatst genoemde uit een grap een windbuks, waarmee hij blijkbaar bezig was geweest op zijn kameraad. Plotseling ging de buks af en S. stortte, boven het linkeroog ge troffen, bewusteloos neer. De ontboden geneesheer achtte den toestand van den getroffene van dien aard, dat dbze direct naar Leeuwarden moest worden vervoerd, Daar bleek, dat de kogel in het achter hoofd was doorgedrongen. De dader was radeloos van berouw over zijn onvoorzich tige daad. De toestand van den getroffene die Zondagavond nog niet tot bewustzijn i, moet zeer ernstig zijn. theater aanwezig geweest en ten slotte op het tooneel verschenen, op aandringen van andere bezoekers, die hen kenden. Het echtpaar Kroon had toen een ovatie van het publiek in ontvangst te nemen, waaraan bijna geen eind kwam, zoo schrijft de directeur van, het theater, 'e heer A. Chermoek, aan het Rott. Nbl. En het resultaat isdat het echt paar Krooin nu ook de volgende dagen ten tooneele zal verschijnen, nadat Paoli zijn lied heeft gezongen l Oproep tot steun van de Joodscfie Slachtoffers der Onlusten in Palestina. De onlusten in Palestina hebben naast ele menschenlevens veel materieels schade veroorzaakt. Slechts door herstel daarvan kan het gi'oote leed eenigszins verzacht worden. Veel wat met noeste vlijt en taaie vol harding werd opgebouwd, een werk \ian jaren, werd in enkele uren Aerwoest. Iedereen, die de herbouw van het eer tijds ook vruchtbare land heeft gadegesla gen, beseft welk een diepe wonde is toegebracht aan hen, die zich met zelf opoffering aan dit grootsche werk hebben gegeven,. Teneinde gelden bijeen te zamelen om den eersten nood te lenigen, is een lande lijk Comité opgericht, terwijl voor Zee land ondergeteekeinden eein sub-comité ge vormd hebben. Bijdragen worden gaarne ingewacht bij 'en penningmeester, den heer L. Weijl, Dam 19, postrekening nr. 25016. I. M. BOASSON, Middelburg. L. WEIJL, Middelburg. JACQ. BOASSON, Middelburg. M. H. BOASSON, Middelburg. L. POLAK, Middelburg. R. HIEGENLICH, Vlissiagen. De Kroons als variété-nummer, Gedurende deze week treedt in het Prinses Theater te Rotterdam op> variété-nummer de heer Paoli c.a. met een lied, getiteld: „Vier jaar onschuldig ver oordeeld", een actueel liedje dus, betref fende het groote proces Giessen-Nieuw kerk. Zaterdagavond echter is het echtpaar Kroon, de hoofdgetuigen in deze overbe kende moordzaak, als bezoekers in het INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red.) BRIEFWISSELING. H. te Kattendijke. Ook Uw open brief komt niet voor plaatsing in aan merking. We adviseeren U nogmaals de pogingen om in ons blad te schrij ven, op te geven. Het onderwerp dat U onlangs en nu behandelde ïs trou wens een zaak tusschen de „Zeeuw" en U. De inhoud van onze prullemand behoeft U voorts geen zorg te baren. Als we nu ^g zeggen dat we Uw inzendingen niet misdadig achten (dat veronderstelde U immers?) doch al leen maar onbelangrijk, zeer verward en bijna niet te begrijpen, meenen we U voldoende van antwoord te hebben gediend. Ook in deze rubriek zal ver der aan Uw pennevruchten geen aan dacht meer worden geschonken. J. P. te Goes. Dank voor Uwe op merkingen, die, zooals U elders in ons blad blijken zal, benut werden. LICHT OP. Donderdag 26 September 7.23 uur Vrijdag 27 September 7.20 uur STAATSLOTERIJ. 5e klasse 5e lijst. Trekking 23 Sept. f 1000: 3721 5408 7777 10868 10874 20184 f 400; 8395 9910 11861 18272 18559 f 200: 2148 10334 17830 f 100: 1236 2958 4141 4304 9722 12796 13559 15391 17487 17512 18879 19257 19868 20896 5e klasse 6e lijst. Trekking 24 Sept, f1000: 5182 f 400: 1568 3885 8978 16350 f 200: 1703 1758 10104 13624 f 100: 1696 2708 3538 8540 11956 15086 16363 18709 20090 VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. VIER DAGEN WERKEN.... KOWNO, 25 Sept. Volgens hier uit Moskou ontvangen berichten, heeft de raad van volkscommissarissen gisteren besloten de verordening op de nieu we rëgeling in de arbeids-industrie. ook in de officieele, waar tot een on onderbroken werkweek wordt overge gaan, onmiddellijk in werking te stel len. Uit de bepalingen der verordening blijkt, dat in alle industrieele onder nemingen met uitzondering van sei- zoenbedrijven, evenals bij alle offi cieele instellingen waar tot de onon derbroken arbeidsweek wordt overge gaan, de 5-daagsche arbeidsweek wordt ingevoerd, n.l. 4 dagen arbeiden en 1 dag rust. Een andere bepaling der verorde ning regelt de kwestie van de feestda gen in Sovjet-Rusland. De Nieuwjaarsdag evenals alle gods dienstige feestdagen als Kerstmis, Pa schen, Pinksteren en de feestdagen der Orthodoxe Kerk worden afgeschaft. Het werk zal op deze dagen gewoon voortgaan. De gedenkdagen der revo lutie in Mei en November blijven als feestdagen gelden. BURGERLIJKE STAND Over de maand Aug. 1929. BORSSELE. Geboren: 8, Wilhelmi- na d.v. Jacob Witte en Catharina Cor- stanje; 26, Johannes z.v. Jan Fraanje en Elizabeth Walhout; 29, Elizabeth d.v. Laurentius de Vos en Maria de Winter. Gehuwd: 1, Jan Filius 23 j. jm. en Janna Witte 21 j. jd. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van morgen luidt: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuid-Oostelijke wind, helder of licht bewolkt, droog, iets kouder des nachts, overdag weinig verandering in tempe ratuur. Exportveilimg 24 September 1929. Tomaten A kwaliteit met U.C.B. f 6,90, tomaten A kwaliteit zonder U.C.B. f 5, tomaten B kwaliteit zonder U.C.B. f6,70, tomaten C kwaliteit met U.C.B. f3,40, tomaten C kwaliteit zonder U.C.B. f2,10, tomaten CC kw-aliteit zonder U.C.B. f 1, alles per 100 K.G. Groote veiling. Kroetappels -f 1,90 per 100 K.G. Kleine veiling. PRUIMEN. Reine Claude Violette f 25, Reine Victoria f6 a f 15, Abrikoos f7 a f28, Roode Eierpruimem f 10 a f 30, Jeffersons f20 a f24, Uitschot pruimen f 0,30 a f 4, alles per 100 K.G. PEREN. Bonne Louisse d'Avranches f26 a f64, Doyenne de Cornice f 18 a f34, Triumphe de Vienne f 19 a f33, Marg. Marillat f9 a f 17, Spaansche Wijnperen f 13 a f 18, Vijgeperen f 13 a f 17, Soldat Laboreur f8 a f30, Dr. Jules Guyot f 18, Beurré Hardy f 17 a f 30, Beurré de Merode f8 a f 13, Beurré Lebrun f8 a f 14, Beurré d'Arem beng f 9 a f 13, Beurré Alexander Lucas f6 a f 16, Beurré d'Amanlis f 10 a f 14, Beurré Wilhelmina f 4 a f 8 Beurré CLair- geau f6 a f 12, Beurré Durandeau f 7 a f 14, Beurré van den Ham f7 a f12, Beurré Bachelier f 7, Beurré Gris f 13, Beurré Diel f5 a f8, Legheponts f21 a f25. Minister Dr. Lucius f 12 a f17, Josephines de Malines f 12, Souv. Mad. Treyoe f 16, Souvenir de Congres f8. William's Duchesse f6 a f16, Bon Chretien William's f5 a f8, General Tot- leben f 10, Jutten f 6 a f 18, Blanke Jutten f5 a f7, Maria Louisse f 7 a f 10, Pre sident Roosevelt f6 a f 11, Admiral Fa- ragut f 4 a f 10, Zwijndr. Wijnperen f 8 a f 12, Herzogin Elsa f 10 a f 14, Lange Perzikperen f6 a f 11Ronde Perzik peren f6 a f8, Maagdeperen f9 a f 15, Cons, a la Cour f5 a f7, Nouvean Poi- teau f7 a f9, Duch. d'Angouleme f6 a f 10, Wijnbergcmotten f6 a f8, Dia mantperen f5 a f 10, Duifjesperen f 5 a f7, Marsepijnperen f5 a f8, General Totleben f5 a f 10, Prietperen f5 a f6, Dubbele Bergemotten f7, Winter Berga motten f5, Bezy van Schonauwen f3 a f5, le Curé f3 a f8, St. Remey f3 a f 5, Pondsperen f 4 a f 6, Callebdutsperen f3 a f6. Peren zonder zaadhuis f4 a f5. Af val-en Kroetperen f0,10 a f4j lies per 100 K.G. APPELS: Transp. de Croncels f10 a f40, Signe Tillish f5 a f12, Manks Codlin f9 a f30, Cox Oranje Pipping f 20 a f 36, Cox Pomona f9 a f 12, Sferappels f8 a f13, Notarisappels f7 a f 12, Bramley Seedling f7 a f9, Lanes Prins Albert f 6 a f 8, Landsber ger Reinetten f 6 a' f 15, Lemoenappels f7 a f 12, Jacques Lebel f 5 a f 8, Prin- cesse Noble f6 a f 12, Present van Lunteren f 12, Groninger Kroon f7 a f9, Willem Saai f5, Wamerskïng f6, Nelsons Glorie f4 a f6, Codlin Kes wick f4 a f7, Lady Hennyker f5 a f 6, Zomer Court Pendu f 3 a f 8, Gul- derlingen f5 a f6, Ganzebout f3 a f 5, Constantijn de Groot f4 a f6, Hondsmuilen f 4 a f6, Bismarck f 3 a f6, Grofzuur f4 a f6, Clasie-appels f 2 a f 4, Krab de Kruin f 3 a f4, Rem- bour Mortier f3 a f5, Keizer Alexan der f4 a f5, Tuinzoet f4 a f8, Zoete Ribbeling f5 a f8, Zoete Holaart f7, Zcete Herfstdoffers f5, Zoete Ruster f 4 a f 6, Zoete Kantribbeling f 6, Zoe te Lindenappel f4 a f6, Blomzoet f4 a fó, Afval- en Kroetappels fl a f3, alles per 100 Kg. DIVERSEN: Blauwe druiven f55 a f61, Witte druiven f12 a f28, Toma ten f 1 a f5, Groene noten f 15 a f 24, Snijboonen f 12 a f18, Dubbele Prïn- cessen f9 a f 22, Rentegevers f 16, Perfectboonen f24, Princesse boonen f 13 a f21, Groene boonen f6, Kleine uien f3, Wortelen f2, alles per 100 Kg., Aardbeien f 3, Meloenen f5 a f 24, Komkommers f5 a f6, Augurken f 0,12 a f 0,20, Bloemkool f3 a f 11, Roode kool f4 a f8, Savoije kool f4 a f9, Kropsla fl,30 a f3, Andijvie f0,50 a f3,10, Perziken f2 a f9, alles per 100 stuks, Bloemen f4 a f9 per 100 bos, Honing f0,57 per flacon, Pa trijzen f 0,57 per stuk.

Goessche Courant | 1929 | | pagina 3