v. ROSSE M's ZEEPAARD I5er i 1 .'I Gemengd NieuWs. Van Overal Heb je opgemerkt, dat de tramcon ducteur naar je keek met een geziekt, nèt of jij geen kaartje bad? Ja en beb jij opgemerkt, dat ik terugkeek, net of ik er wèl een bad Heb jij wel eens een spoorweg ongeluk meegemaakt? Nou en of |In een tunnel nog wel! Ik kuste bij ongeluk den vader inplaats van de dochter I De onderwijzeres vertelt de geschiede nis van Jozef in de gevangenis. De kleine Emma steekt baar vinger op. Wel Emma? Juffrouw) Mijn oom heet óók Jozef en in de gevangenis heeft ie óók gezeten, De huur van dit huis is honderd gul den per maand en dertig gulden waarborg som. En wiaar is de stal? Wat voor stal? Voor den ezel Wat voor ezel? Voor den ezel die die huur betalen zal) I 1 De gewonde (tot bewustzijn terugkee- ren-d): „Wat is er gebeurd? Waar ben ik?" De dokter: „U werd overreden door een auto en bent nu in het 'huis van uw schoonmoeder. Maar u hebt geboft!" De gewonde: „Ja? Is zij dian niet thuis De kleine jongen: „Ik weet, waarom mijn pasgeboren broertje telkens huilt l" Zijn vriendje; „Waarom dan?" De kleine jongen; „Omdat de zuster hem iederen dag een paar keer „pepert"' „Heb je gehoord van dien kerel, die in een vat bier verdronken is?" „Lieve hemel Neen IWat mankeerde hem? Was hij geheelonthouder pf had hij geen dorst?" „Het spijt mij, dat ik het doen moet", zei de kleine Dich, toen hij op het gezicht van zijn zusje jam smeerde, „maar ik mag niet toestaan, dat ei' op mij verdenking komt te rusten als ze zien, hoe leeg de jampot geworden is." Hij; „Ik zou wel eens willen weten of een jongeman op drieduizend gulden per jaar kan trouwen?" Zij: „Misschien! Maar met mij in g|een geval!" Zij (visschend naar een complimentje): „Hoe oud denkt u wel, dat ik ben?" Hij (diplomatiek): „U ziet er niet naar uit!" het leven van den verdachte Kr. v. d. M. vernomen. Destijds, in 1926, aldus de zegsman tot den verslaggever, kreeg ik uit Emmen van bevriende zijde het verzoek, mij te be moeien met het lot van Kr. v. d. M., die vroetgier in die streek een zeer gezien man was, omdat hij veel voor de armen deed, maar die later als halte-chef der Eerste Drentsche Stoomtram Maatschappij al daar wegens verduistering was ontslagen. Toen dat verzoek mij bereikte, was Kr. v. d. M. werkzaam aan de Schrijf kamer, in den Haag. Ik heb aan d:at verzoek gevolg gegeven en wist hem, door tusschenkomst van een dame, die veel voor gereclasseerden doet, als huisknecht bij Haagsche familie ge plaatst te krijgen. Daar is hij echter maar kort gebleven, want hij werd ontslagen im veAand met het „gpheim", dat hij beweerde te bezitten. „Wat denkt u van dat geheim", vroeg de verslaggever. Aanvankelijk heb ik aan het bestaam daarvan wel waarde toegekend, maar later ben ik daartegenover met grooten twijfel glaan staan. Immershoe was het mogelijk, dat Kr. V. d. M. in dergelijke armoedige omstandigheden was achtergelaten, terwijl de drag|ers van het geheim zeer gefortu neerde menschen zouden zijn? En verder bewteerde Kr. v. d. M. dat hij op de hem tofcgpzegdie f 30.000 reeds niet minder dan tf* 10.000 voorschot zou hebben gekregen, welk bedrag gedeponeerd zou zijn. bij een bank in Friesland. In ruil daarvoor zou hij één der compromitteerende documenten het minst belangrijke hebben afge geven; het andere, meest bezwarende do cument, zou hij afstaan in 1930, wanneer hem de resteerenide f 20.000^ zouden wor den overhandigd. Meermalen is aan Kr. v. d. M. gelid verstrekt, om hem de reis naar het Noor den te laten ondernemen, maar die reis heeft hij dat is bij onderzoek gebleken nooit gemaakt. Waar zouden die documenten zijn, of althans dat tweede? Ik weet het niet. Dat is bij fouilleering niet op hem bevonden. Ook niet bet kleine gouden, ronde penninkje, dat hij beweerde in zijn buitan-jaszakje altijd bij zich te dragen als herkenningsteeken voor de dra- gers van het „geheim". Trotzky naar Nederland? Het Kamerlid de heer Albarda heeft de volgende vragen tot de Ministers van Justitie en van Buitenlandsche Zaken ge richt: I. Zijn de ministers bereid mede te deelen, of ook aan de Nederlamdsche Regpering, rechtstreeks of middellijk, de vraag gesteld is, welke beslissing zij zou neimen op een eventueel verzoek van den voortnaligpn Russischen volkscommissaris Trotzky, om hier te lande te worden toe- gielaten, voor een verblijf tot herstel van gezondheid II. Indien een vraag, zooals sub I is bedoeld, aan de Regeering is gesteld1, wil len de ministers dan mededeslen, welk antwoord daarop is gegeven? III. Als het antwoord op de vraag, sub I bedoeld, niet toestemmend heeft geluid, willen de ministers dan de over wegingen mededeelen, die tot dat antwoord hebben geleid? De luchtpostdienst o-p- Ned. I nd i Gistermorgen te half zeven is het eer ste vliegtuig van de reeks, die den gere- gplden luchtpostdienst, tusschen Neder land en Ned.-Iinidië zal onderhouden, de NH-AEZ van Schiphol naar Indië vertrokken. j Om kwart voor zes komt de beman ning bij het toestel en onder algem-eene belangstelling worden de postzakken in geladen. Er is ongeveer 145 K.G. mail. Kort voor zes uur verzamelden de aan wezigen zich bij het toestel; aanwezig zijn o.a. de heer ir. Damme, directeur- generaal der posterijen; de heer Van Beers, directeur van 't postkantoor te Amsterdam en de heer Plesman, direc teur der K. L. M. Het eerst wenschte ir. Damme de be manning, bestaande uit de vliegers Smir noff, Beekman en den mechanicien Veenendaal, een goede reis. Namens den Raad van Beheer van de K. L. M. nam de voorzitter de heer Wurfbain afscheid van de vliegers. Om zes minuten voor half zeven stapt de bemanning het Fokkervliegtuig in. De motoren draaien en na eenmaal over het veld gecirkeld te hebben verdwijnt de PH-AEZ in Oostelijke richting. .Een dame aangerand. In de Meerwijk bij Nijmegen is een dame die daar fietste, aangerand door een onbekend persoon, die haar van haar rijwiel trok, op den grond wierp en haar keel dichtkneep. Op haar hulpgeroep heeft de man haar losgelaten, maar uit haar tasch toch nog weggenomen een da- mesportemonnaie met drie bankbiljetten van tien gulden, een van twintig gulden, een zilveren gulden en eenig klein j^4d. Brandstichting? Gistermorgen om half vijf liep een por der over het Haarlemsche Bagijnenhof. Hij bemerkte toen, dat brand was ont staan in een perceel 4b zwart, bewoond door A. v. A. De man waarschuwde de politie, die spoedig op de Bagijnenhof verscheen. De politiebeambten ramden op iele deur, maar kregen geen gehoor. Toen zij op het punt stonden een ruit in te slaan, deed de bewoner de deur open. Het bleek dat de vlammen reeds door v. A. zelf waren gedoofd. Een crapeau, een partijtje electrisch draad, enkele kleedingstukken en een matras smeulden nog. Deze voorwerpen werden door de politie naar buiten gesleept. Bij onder zoek ontdekte men aan een beddenteik en een tafelkleed de lucht van benzine of petroleum. Deze voorwerpen zijn door de politie in beslag genomen, v. A. is ge arresteerd en in het politiebureau in be waring gesteld. De raad opgesloten! Bij het einde van de geheime raads zitting te Haarlem, Woensdagavond ge houden, deed zich een vermakelijk ge val voor. Toen de dames en heeren zich huiswaarts wenschten te begeven, bleek het dat de bewaarder de toegangsdeur tot het stadhuis gesloten had, niet ver moedende dat dé geheele raad nog zat te vergaderen. Onder groote hilariteit van allen trok mr. Heerkens Thyssen eenige malen luid aan de bel in de tijding zaal. Gelukkig was de bewaarder spoe- ter plaatse, zo-odat de raad' na een korte onvrijwillige gevangenschap kon worden vrijgelaten. Via schoolkinderen en schoonmaaksters zijn wij nu al bij de edelachtbare dames en heeren beland! Gisternacht is in de Cabotstraat te Amsterdam een 15-jarige jongen van het dak van zijn woning gevallen en kreeg daardoor een hersenschud ding. Hij werd per zïeken-auto naar het Wilhelmin3gasthuis gebracht. De jongen was waarschijnlijk op het dak aan het -slaapwandelen. Dr. Eckener is door de directie van de Hamburg Amerika lijn be noemd tot „eere-gast" voor het leven. Dit beteekent dat Eckener voortaan vrij reizen heeft met alle schepen van de Hamburg Amerika lijn, waar ook ter wereld. Vliegende politieagenten zullen weldra boven New-York pafrouilleeren als de adviezen van den hoofdcom missaris van politie, Whalen, die ge steund worden door mayor Walker, worden goedgekeurd door de stede lijke autoriteiten. Zij zullen dienen ter regeling van het luchtverkeer om op te treden tegen woeste vliegers, die ongelukken veroorzaken. Eindhoven bereikte Woensdag 85000 zielen. Op 26 October 1928 wa ren er 75000 inwoners; in tien maanden tijds is het zielenaantal dus met 10.000 vermeerderd, waarmede Eindhov.n hel record in de geschiedenis van den groei heeft geslagen. Parijs telt op het oogemblik 2.40.000 inwoners, "waarvan, naar een Pa rdjsch blad weet mede te deelen, slechts 837.000 menschen te Parijs zijn gebo ren, 138.000 in andere gemeenten van het Seine-departement, 1.345.000 in de pro vincie. De overigen, ongeveer 5 p-ct. van het geheele aantal, zijn in de koloniën geboren of vreemdelingen. Een kleine eeuw geladen, in 1833. bad Parijs 888.000 inwoners. Daarvan, wa ren er 44 pet. in de hoofdstad geboren; 55 pet. waren uit de provincie geboortig en slechts één procent was door de kolo niën en het buitenland geleverd. Te Soest is een inwoner dier ge meente, de 62-jarige Huizinga, op den onbewaakten overweg bij de Groote Molm door een uit Baarn komenden sneltrein gegrepen en vermorzeld. Het ongeval is te wijten aan het feit, dat het slachtoffer zeer slecht ter been was en derhalve den trein, dien hij te laat bemerkt had, niet meer ontwij ken kon. Een tragische vondst. In een oude, in onbruik geraakte kopermijn te Alderley Edge (Enge land), heeft men de lijken gevonden van twee jonge mannen, die sinds Pinksteren vermist waren. Men ver moedt, dat de kaarsen van de jongens zijn uitgegaan toen zij zich in een van de moeilijkste gedeelten van de mijn bevonden en dat zij toen zijn gaan dwalen in het zoeken naar een uit weg, totdat zij van vermoeienis en uit putting in slaap gevallen en gestorven zijn. In den zak van een van de jon gens vond men een briefje van den volgenden inhoud: .Lieve moeder, wij zijn verdwaald in de kopermijn; het is met ons gedaan". Op den achterkant stond „We are beatwaaruit men leest, dat de jongens naar een uitweg gezocht had den, maar tevergeefs. Inderdaad had den zij, om een uitweg te vinden een stuk rots van 15 M. hoogte moeten beklimmen, wat alleen aan ervaren bergbestijgers mogelijk zou zijn ge weest. De lijken van de jongens wa ren geheel verdroogd. Handige knapen. Ze kenden hun Schiller, de drie jon ge snuiters, die zich dezer dagen voor den Berlijnschen rechter teverantwoor- den hadden wegens bedrog, schrijft de „Arnh. Crt.". Vooral de jongste, de 22-jarige. Maar ze kenden nog iets meer, dan circulaires rondzenden met aanhalingen van den bekenden Duit- schen dichter, ze waren ook de kunst machtig om g eld te verdienen. Alweer, vooral de jongste. Ondanks z'n 22 ja ren al eigenaar van twee drukbeklante radio-zaken en dan exploitant van dat wat hem met zijn kornuiten voor den rechter had gebracht: de succesmap. Die succesmap is eigenlijk een suc cesmop, een hf.erlijk voorbeeld van de jacht naar geld, die onze maat schappij beheerscht. En dan is zij ook een schitterend staaltje van mensche- lijke zielkunde, dat men van een 22- jarige niet zou verwachten. Heel het zaakje was zoo eenvoudig als tweemaal twee is vier, wat trou wens het kenmerk is van het waarlijk geniale. Advertenties in de bladen, circulaires: „de zekere weg naar suc ces. Wij willen het onze bijdragen tot leniging van den nood in Duitschland (dat is het tooverwoord bij onze Oos telijke buren!) Wij geven u aanwijzin gen om geld te verdienen. Een nieuw idee, een nieuw beroep. Wer will, dem lacht das Glück (Schiller)". En de bestellingen op de succesmap kwamen binnen. Van mislukkingen, die droomden, dat het geluk hun slapend in den schoot zou vallen, van na- ivelingen, die meenden, dat er werke lijk lieden zijn, die de kunst om geld te verdienen aan anderen zullen mee- deelen, van wanhopelingen, die wel twijfelden, maar die ten einde raad ook dit wilden probeeren. Allen stuur den ze hun laatste marken en kochten de succesmap, die werkelijk een suc ces werdvoor den 22-jarige en zijn vrienden. En wat hield die map nu in? Inder daad een massa raadgevingen om geld te verdienen. Maar hoe! „Haal bij den koster de opgave der in te zegenen huwelijken, doopplechtigheden en be grafenissen, ga naar de kerk, stel u op achter een pilaar, stenografeer de rede van den predikant en stuur die voor 30 Mark naar het bruidspaar. Leerboek der sfenogra/ie voor 2 mark bij ons te verkrijgen". Of wel: „Stuur ingesloten reclame kaarten van onze firma naar uwe ken nissen in de provincie. U ontvangt provisie van eventueele bestellingen". Een derde raad: „Hierbij zenden wij u lijsten van vertegenwoordigers, d.w.z. lijsten van lieden, die een vertegen woordiging zoeken. Zoodra u in uw blad een advertentie „vertegenwoor diger gezocht" tegenkomt, stuurt u deze lijst. Gegarandeerd succes". Maar met deze raadgevingen was het arsenaal der heeren nog niet uit geput. Zij hielden er b.v. een verzend huis op na van goedkoope reclame artikelen, zij verkochten zilveren hor loges voor 10 Mark, waarvoor zij hun koopers van de succesmap de agen tuur aanboden, zij gaven den raad ge neeskrachtige kruiden te verzamelen, in één woord zoo zonderling kan men het niet bedenken of deze „gehaaide" jongelui zagen er de mogelijkheid in om er geld mee te laten verdienen door anderen. En al deze kostelijke kennis schonken zij weg voor het lut tele bedrag van 2.50 Mark! Toen de koopers der succesmap, on danks het trouw opvolgen van hun raad, geen succes boekten, waren er enkelen zoo dwaas het drietal aan te klagen. Heel veel viel er echter niet te verhalen op het driemanschap, im mers in de succesmap stond ook te le zen: „Bevalt de succesmap u niet, dan kunt u uw geld terugkrijgen". Wel was verzuimd er bij te zeggen van wien, maar toch zag de rechter in dit zin netje voldoende aanleiding om hen vrij te spreken. Zoodat tenslotte de succesmap toch nog een succes werd en weer eens be vestigd werd de stelling, dat er in een moderne maatschappij velerlei manie ren zijn om aan den kost te komen! Geheimzinnige sterfgevallen. Het district Heaton Moor te Stock- port bij Manchester wordt sinds kort in opschudding gebracht door een epidemie van- sterfgevallen onder de honden. De laatste paar weken zijn er zoowet dertig honden .gestorven; voor de oorzaak was niet steeds een bevredigende verklaring le vinden. In sommige gevallen werd echter strychnine- vergiftiging geconstateerd. Dezer -dagen werd een blad te Man chester opgescheld door iemand die zich .Springheel Jack" noemde en meedeelde dat er vier weken lang geen honden meer zouden vergiftigd worden, maar dat er nog één hond, door hem nader aangeduid, aan moest gelooven- Voor men er iets aan kon doen was deze hond gestorven. Er werd evenwel geen vergif gevonden bij het onderzoek na den dood'. Er wordt echter nog een nader onderzoek ingesteld. Inmiddels zijn, zooa's te begrijpen is, de eigenares van honden van Heaton Moor zeer ongerust en laat men de viervoeters zoo weinig megelijk los loopen. LICHT OP. Zaterdag 14 September 7.50 uur Zondag 15 September 7.48 uur Maandag 16 September 7.46 uur VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Exportveiling van 12 Sept. 1929. Tomaten A f7,20, B f6, C f7j|30 en CC f 0,50 per 100 K.G. Kleine veiling. Pruimüfi; "Reine Claude f26 a f38, Reine Victoria f5 a f28, Abrikoosprui- men f 10 a f22, Jeffersons f 13 a f23, Belle de Louvain f 11, Roode Eierprui- men f7 a f24, Witte Eierpruimen f 12 a f20, Kii'kes-pruimen f29, Tonneboers f4 a f 14, Italiaansche Kwetsen f10, Uitschot pruimen f0,50 a f4. Peren!: Triumphe de Vieraie fl9 .a f36, Clapps Favorite f9 a f24, Seigjieur d'Espercn f9 a f 16, Bowne Louisse d'Avranches f 18 a f43, Margperithe Marillat f9 a f 16, Sol-dat Labou,'Our f6 a. f 13, Beurré Hardy f 17 a f25, Beurré de Merodo f6 a f 12, Beurré d'Amanlis f 8 a f 16, Beurré Lebrun f8 a f 17, Beurré Wil- helmira f5 a f7, Beurré van der Ham f5 a f9, Beurré Durandeau f6 a f 10, Jutteperen f6 a f 16, Diamantperen f4 a f8, Duifjesperen f5 a f7, Vijgepe ren f 12 a f 16, Williams Duchesse f 8 a f 16, Duch. dAnlgoulenie f9, Des deux Soeurs f6, Tertility f5, Maagde peren f7 a f9, Calabasse Carafon f 6 a f8, Admiral Faragut f7 a f9, Dr. Cornelis f4 a f8, Ananas de Courtage f 14, Souvenir de Congres f8 a f 13, Bon Chretien Williams f4 a f9, Co-ns. a la Cour f 5 a f 7, Dr. Jules Guyot f 5 a f8, President Roosevelt f6, Lange Perzikperen f6 a f 11Ronde Perzik peren f4 a f6, Marsepijnperen f4 a f6, Spekperen f3 a f6, Schellebell-n f4 a f 7, Dubbele Bergemotten f 6, Calle- boutsperen f4 a f 6, Wittebroodsperen f4, Zomer Rietperen f3 a f6, Afval- en Kroetperea f0,10 a f3. Appels: Trans parente de Croncels f 10 a f 36, Thq Queen f 11 a f24, Manks Codlin f 16 a f32, Sigpe Til'ish f8 a f 17, Paesgood Nonsuck f 7, Nelsons Glorie f5 a f7. Jacques Lebel f3 a f 10, Groot Her- togh Fvederik van Baden f 7, Oranje Reinetten f7, Codlin Keswick f2 a f8, Bismarck f2 a f5, Hondsmuilen f2 a f4, Warnersking f5 a f7. Cons, de Grcot f 5, Gulderlingen f4 a f6, Gan- zebout f3'a f5, Clasieappel f2 a f4, Zomer Court Pendu f2 a f5, Grofzuur f3 a f4, Ganzerodes f3 a f6, Zoele Ribbeling f5 a f7, Lindenappe! 'f4 a f5, Tuinzoet f5 a f7. Blomzoet f6,« Afval- en Kroetappels f 0,50 a f3, Di versen); Blauwe druiven f55 a f60, Witte druiven f 49. Tomaten f0,10 a f5. Zilveruien f8, Snijboooen f8 a f21, Dubbele Princessen f 4 a f 8, Perfectboo- nen f 15 a f 17, Re-ntegsvers f 10 a f 14, Rheinische Spelibconcn f5 a f7. Aard appelen f2,50, alles per 100 K.G., Me loenen f 14 a f40. Komkommers f2 a f4, Augurken f0,03 a f 0,15,, Bloem kool f2 a f 16, Roode kool f3 a f8, Savoyekool f4 a f8, Witte kool f 3, Kropsla f 5, Perziken f 1 a f6, alles per 100 stuks, Bloemen f3, Wortelen f8, beiden per 100 bos. VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Groote veiling van 11 September 1929. Dubbele princesse boonen zonder draad f8,90, Kroet fl,—per 100 Kg. Kleine veiling. Belle de Louvain f 13 a f28, Reine Victoria f7 a f27, Reine Claude f24 a f36, Wijnpruimen f 18 a f29, Kirkës- pruimen f 16 a f34, Abrikoospruimen f 13 a f20, Tonneboers f6a f 12, Blau we druiven f37 a f42, Keswick f2 a f6, Duchesse d' Oldenb-urgh f8 a f 17, The Queen f4 a f6, Manks Codlin f 12 a f 22, Jacques Lebel f 2 a f7, Sweden- appel f 16 a f21, Transp. de Croncels f 6 a f 21, Ganzebout f 2 a f7, Nelsons Glorie f 2 a f6, Cox Pomona f3 a f8, Keizxer Alexander f 6 a f 9, Gulderlin- gen f 2 a f 4, Zoete Ribbeling f 5 a f 8, Princesse Noble f 3 a f 7, Zoete appels f2 a f7, Bloemzoet f2 a f5, Zomer Court Pendu f3 a f7, Beurré de Me- rode f4 a f 10, Beurré d' Amanlis f 5 a f9, Beurré Hardy f8 a f25, Beurré Lebrun f6 a fll, Clapps Favorite f9 a f23, Dr. Jules Guyot f6 a f 12, Wil liams Duchesse f2 a fll, Bon Chre tien VVilliams f3 a f9, Triumphe de Vienne f8 a f33, Bonne Louisse d' Avranches f8 a f32, Seigneur d' Es peren f2 a f 16, Juttenperen f3 a f25, Belle d' Epin f 2 a f 9, Vijgeperen f 4 a f 13, Scharlakenperen f2 a f5, Calle- boufsperen f5 a f7, Ronde Perzikpe ren f2 a f6, Bergamotten f5 a f7, Duifjesperen f2 a f6, Marsepijnperen f2 a f6, Dr. Cornelis f7 a f13, Ko- ninginneperen f 4 a f 11, Calabasse Ca rafon f 5 a f 7, Diamantperen f3 a f9, Goudballen f3 a f7, Maria Louise f8 a f16, Souvenir de Congres f5 a f8, Snijboonen f6 a f 18, Groene boonen f 2 a f 4, Perfectboonen f 8 a f 16, Dub bele Princesse boonen zonder draad f 12 a f 15, Rheinische spekboonen f7 a f 10, alles per 100 stuks, Perziken f 2 a f9, Meloenen f21 a f36, Komkom mers f 1 a f2, Bloemkool f5 a f 11, alles per 100 Kg. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer vijf minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). (Oude tijd). Dagen. Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 14 Sept. 11.54 5.06 5.42 15 0.29 1.02 6.22 6.47 16 1.29 1.51 7.16 7.34 17 2.11 2.29 7.58 8.13 18 2.51 8.06 8.32 8.46 19 8.27 8.43 9.02 9.18 SO 4.01 4 16 9.29 9.49

Goessche Courant | 1929 | | pagina bijlage 2