Van Overal Gemengd NieuWs. Iraatste Berichten. Advertentiën. Slechts 3 dagen. Openbare Verkooping Manufacturen, bedrag van f 30 vermist. De politie onderzocht de zaak en arresteerde ze keren B„ die bekende het feit ge pleegd te hebben. Zaterdag werd ech ter Samuel S. binnen gebracht en deze kwam zich aangeven als de dader van bovengenoemde inbraak. Wat bleek nu? De twee; mannen hadden samen den diefstal beraamd. B. was de heler, Sam de steler. Ze hadden de afspraak gemaakt, dat degene, die het eerst in handen der gerechtigheid viel, de heele schuld op zich zou ne men. Sam was na de kraak naar Bel gië gegaan en toen hij weer op vader- landschen bodem terugkwam, ging hij zich aanmelden bij de veldwacht te Putte (N.B.) De andere had intusschen ook bekend, zoodat de politie een ge makkelijke vangst had. Typhus op een hospitaal kerkschip. Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" is gistermorgen voor den vastgestel- den tijd te Ijmuiden binnengekomen, omdat zich een geval van typhus aan boord heeft voorgedaan en wel bij een opvarende van een der haring schepen,' wonende te Katwijk. De ge meentelijke geneeskundige te Velsen heeft zich aan boord begeven en de noodige maatregelen genomen. De typhuspatiënt is naar het Sint Elisa beth gasthuis in Haarlem vervoerd, terwijl het schip zal worden ontsmet. Het heeft ligplaats genomen in de Ha ringhaven. Om een glaasjebier. Twee Zweedsche zeelieden logeer den in den nacht van Zondag op Maan dag in een hotel op Katendrecht (Rot terdam). In hef holst van den nacht kregen beiden een geweldigen dorst, welke slechts door een glas bier te les schen zou zijn. De logement-houdster weigerde evenwel hun op dat uur te tappen en toen de logé's het haar wat al te lastig gingen maken, sloot zij hen kordaat in hun gemeenschappelijke ka mer op. Maar de mannen lieten zich niet weerhouden. Zij moesten en zou den bier hebben. Daartoe knoopten zij hun beddelakens aan elkaar en bon den deze aan hun bed vast. Zoo liet een van de twee zich uit de tweede verdieping zakken. Toen hij onder aan zijn lakens kwam bleek hij nog vijf meter boven den beganen grond te hangen. Hij liet zich vallen en brak den linkerpols. De moord te DenHaag. Inzake den moord aan den Bezui- denhoutscheweg. wordt gemeld, dat de oproeping betreffende de dame en den heer, met wie de verdachte op een bank in het Haagsche Bosch op den dag van den moord zou hebben zitten praten, succes heeft gehad. Beide per sonen hebben zich bij de politie ge meld. Uit hun verklaringen bleek, dat ver dachte inderdaad eenige uren met hen had zitten praten over verschillende familieomstandigheden. Voorts heeft de verdachte medegedeeld, dat hij enkele dagen te Amsterdam is geweest Op Koninginnedag zou hij daar met een kennis zijn uitgeweest. De mogelijkheid bestaat dat het scheermes, waarmee de moord is ge pleegd, door den verdachte te Am sterdam is gekocht. Ook is het niet uitgesloten, dat hij het van dezen of gene heeft gekregen. Het is een oud scheermes met zwart heft. Op het lem met staat het woord „Ellavas". De toestand van de gewonde huis houdster is nog steeds vrij ernstig. Naar het „Vad." verneemt,heeft zich gisteren een belangrijke getuige bij de Haagsche politie gemeld. Een hulpbesteller van de posterijen kwam Woensdagmiddag, den dag voor den moord omstreeks vier uur, van het hoofdpostkantoor. Op den hoek van den Noordwal en de Torenstraat ont moette hij Kr. van der M., dien hij sinds eenigen tijd kende. Hij wist, dat de man zich met oplichterijen op hield. Beiden liepen een eindje op en Kr. van der M. vertelde, dat hij te Am sterdam geweest was en zich daar ver maakt had met vriendinnetjes, Hoe kom je aan het geld? vroeg de getuige hem. O, zei Kr. van der M. toen, daar weet ik altijd wel aan te komen. Kr. van der M. vertelde toen ook nog, dat hij op weg was naar een oude dame op het Bezuidenhout, waarop de getuige hem vroeg, dan een briefje te willen meenemen naar zijn meisje, wier woning hij zou moeten passeeren op weg naar het Bezuidenhout De getuige heeft hef briefje geschre ven in de openbare leeszaal. Kr. van der M. heeft het in zijn zak gestoken. En bij het afscheid nemen zei hij nog- nyrals, dat hij toch naar het Bezuiden hout moest, om een oude dame te be zoeken: „Ik zal probeeren, dat ik wat geld achterover trek," zei hij toen. Als liefde verkeert in haat Ongeveer acht jaar geleden maakte een bewoner van de Transvaalstraat te Am sterdam kennis met een juffrouw uit de Eerste Jan Steensfraat. De vriendschap werd zeer innig en meermalen had de juffrouw geld» moodig. Haar vriend was wel zoo goed dit te geven, te meer daar de juffrouw vertelde, dat zij dit geld noodig had vokïip een kind en dat, als een hangend ondieit'zloek naar het vaderschap zou zijn geëindigd, zij dit geld1 zou terugbetalen, zoodra zij het van den vader van het kind zou ontvangen. Jarenlang duurde deze innige vriend schap en de bewoner uit de Transvaal straat betaalde de juffrouw in totaal on geveer f 15,000. Dezer dagen kwam aan Je vriendschap echter een einde en de juffrouw was natuurlijk niet in staat het geld terug te betalen. De man, die zich opgelicht voelt, heeft daarom een aan klacht bij de politie tegen zijn vroegere vriendin ingediend en de politie onderzoekt tnans in hoeverre hier van oplichting sprake is. R i n g d ij k doorgebroken. Zondagochtend om 5 uur, bij het ont waken, ontdekten de bewoners van de boerderij van den heer v. cl. Grift, gelegen in den polder „De Durgeirdammerdie dat het water in de slooten angstvallig hoog stond. Men ging terstond polshoogte nemen, hoe dat kwam, en ontdekte tot ontzetting, dat de ringdijk was doorge broken. Het water van de ringvaart stroomde door een breede geul met kracht den polder in en had daarvan reeds een gedeelte blank gezet. Kans om het gat te herstellen bestond niet. Men moest daarom de rimgvaart afdammen. Eerst echter moesten de koeien worden gemolken. Dat kon niet wachten. Toen dat gebeurd was, was het er met den dijk niet veel beter op geworden. Die was intusschen over een afstand van 100 m. zoowel overlangs ais over dwars doorgesneden met geulen van wel IV2 m. diep. De g^ond was geheel ver schoven, zoodat een sloot, die achter den dijk liep gieheel omhoog geschoven en leeggeloopen was. Het geheel maakte een zonderlingen, ineengefrommelden indruk. Daar het Zondag was, kon gelukkig assistentie uit het dorp Durgerdam worden verkregen, en met een man of vijftien is men den gieheelen dag bezig geweest, in de ringvaart twee stevige stuwdammen te bouwen, zoodat het zand daartusschen droog kwam te liggen en verder geen water in den polder, die men intusschen was be gonnen leeg te maken, kon stroomen. Het ongteval is te wijten aan de groote droogte, die het geheele jaar geheerscht heeft. Daardoor was de veenbodem onder den dijk a aneengespleten en dientengevolge de dijk verzwakt en eveneens in stukken gevallen. Den eigenaar van dit gedeelte van het land, den heer Westerwoudt, uit AencTn- hout, treft aanzienlijke schade, omdat de dijk op deze plaats niet weer hersteld kan worden. Men zal waarschijnlijk de ring vaart moeten omleggen. Zakkenroller betrapt. Maandagmiddag is op een bijwagen van Lijn 2 te Amsterdam een zakkenroller op heeterdaad betrapt. Als gewoonlijk was het middenbalcon stampvol. Opeens voelde de directeur van het postkantoor, de heer Van Beers, die zich per tram huiswaarts begjaf, dat zijn portefeuille bezig was in andere handen over te gjaan. Vlak bij hem bevond zich een heer met, overeenkomstig de regelen van de kunst, een regenjas over den arm. De heer Van Beers vermoedde terstond in dezen man den zakkenroller en gireep diens anderen arm, waarmede hij onder bescherming van de jas gemanoeu vreerd had. De aldus op heeterdaad be trapte had de portefeuille nog in de hand'. Onder gjroote belangstelling van de zijde van het publiek werd de zakkenroller naar het bureau Leidscheplein overgebracht. De wegenbelasting. In het weekblad „De bedrijfsauto" deelt J. H. T. mede, dat de Wegenbelasting van 1 Mei 1927 tot 1 Mei 1928 f 7.274,845 heeft opgebracht, ruim een millioen meer dan de minister geraamd heeft. In het tweede belastingjaar was de op brengst f 8,907,357, drie millioen meer idan geraamd werd, en ten opzichte van het eerste belastingjaar een accres van 22.4%. Een millioen van de boogere opbrengst heeft de minister gereserveerd, omdat de rijwielbelasting werd verlaagd. Mogen wij nu een voorstel van de minister verwachten de overige twee millioen te gebruiken om de autotarieven te verlagen?, vraagt de schrijver. Vliegenplaag in een toren. De Wijnhuistoren te Zutphen is bezocht door een ware vliegenplaag. Het verblijf in den toren bleek onmogelijk; de caril- loneur moest Donderdagochtend de be speling staken. De gewone middelen tot verdelging leverden slechts geringe resul taten. Tot Zaterdagmiddag; toen werd het ongedierte bespoten met Shell Tox. Overal waar het werd aangetroffen, werd het onder handen genomen en in korten tijd lagen de beestjes dood op de zolders. Het verdelgingsmiddel had verrassend vlug zijn werking volbracht. De ramp met de Vimeira. Omtrent de brand op het Engelsche schip Vimeira wordt nog gemeld, dat ver mist zijn. J. v. d. Stoep, gehuwd bikkersbaas, Mijdrechtstraat te Rotterdam; M. v. Bu- eren, ongehuwd, ijzer werker smaat, Schim melstraat te Hoek van HollandP. de Haan, cnc|ehuwd, ijzerwerkersmaat, Wil- gensweerd te Rotterdam; J. Hardenbol, gehuwd, timmerman, Clemientslraat te Rot- tex-damL. M. v. Pelt, gehuwd, stelling- werker, Maximiliaanstraat te Rotterdam; J. M. v. Gelok, ongehuwd, sjouwer, Car- nisselaan, te Rotterdam; J. Vuyck, ge huwd, sjouwer, te Overschie. Van de bemanning werden vermist de eerste machinist, de 39-jarfge C. Bone, uit Glasgow, eerste stuurman B. Stewart uit Dundee terwijl de vrouw van den kapi tein licht is gewond. Van de hierboven als vermist opge geven is met zekerheid beltend geworden dat aan brandwonden is omgekomen, M. v. Btieren en P. de Haan, die beiden ver brand op het voordek zijn aangetroffen. Omtrent de oorzaak van den brand kan met zekeiheid niets worden gezegd, maar omdat getuigen voortdurend spreken van een vuur dat zich langs den buitenkant van het schip bewoog en daarna plotseling naar binnen sloeg, is het vermoeden niet ongegrond, dat er benzine op het water is gemorst welke benzine zou zijn ontbrand doordat eon van de sleepbooten, welke bezig waren het schip naar het dok te sleepen, gloeiende asch buitenboord heeft geworpen. Prinses Juliana heeft in verband met de hervatting van haar colleges aan de Leidsche Universiteit gisteren haar villa te Katwijk aan Zee weer be trokken. Op den onbewaakten overweg aan het Haanijz te Delft is Maandagavond omstreeks half acht de dertienjarige Jan Pols uit de Phoe- nixstraat te Delft door een locomotief van een sneltrein uit Den Haag ge grepen. Hij was op slag dood. Een badknecht te Bexhill, zoo vertelt een correspondent van de Daily Express, sprong Zondag gekleed in zee om een jongen van twaalf jaar die het verdrinken nabij was, uit het water te halen. De dankbare moeder gaf hem een tweeshilling-stuk. Na een oogenblik vroeg de moeder hem echter één shilling terug. Wat de man, Volgens het beginsel: eens ge geven, blijft gegeven, weigerde. Gisteren is het eerste alastrïm- geval te Amsterdam geconstateerd bij een dame, een bewoonster van de Bil- derdijkstraat. Noodlottig^ vechtpartij. I11 een café te Berlijn-Charlottcnburg kregen Zaterdagavond vier bezoekers ruzie met den waard, die hen tenslotte verzocht het lokaal te verlaten. Twee der gasten voldeden aan het verzoek, maar de beide anderen gingen de waard te lijf. In het lokaal zaten aan een tafeltje twee jonge lieden, die zich onderhielden over het resultaat van den bokswedstrijd Diener- Charles. Een hunner wilde klaarblijkelijk bewijzen, dat ook hij wat van boksen ver stond en snelde den waalrdi te hulp. Hij sloeg een der aanvallers met een vuistslag tegen den kin neer. De man, een 40-jarige architect, werd in bewustelozen toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar over leed onderweg. Het bleek, dat hij bij zijn val een schedelbreuk had gekregen. Zijn lijk werd door de politie in beslag ge nomen. De dader had in de algemeene ver warring het lokaal verlaten en wordt thans gezocht. I Drankvrij maken. Voor de vervulling van deze zeer moei lijke taak heeft de Parijsche hoofdcom missaris van politie iets origineels bedacht, dat tot dusver gped voldoen moet. Zoodra een beschonkene wordt opgebracht, doet men hem heelemaal niets. Men filmt hem slechts in zijn deplorabelen toestand tot hij op een wijze veel en veel lagier dan een dier is ingeslapen. Als de roes is uitge slapen, wordt de patiënt in de donkere kamer van den commissaris gebracht en op zijn film... onthaald I De bekende kater wordt door het filmbeeld zóó versterkt, dat velen den duren eed' en den hand van den commissaris moeten gjezworen hebben, nooit meer een druppel te drinken. Veertig percent der systematisch beschaamden tee kenden zelfs vrijwillig in het kabinet der vernedering een belofte, nooit meer te zullen drinken, en het merkwaardig is, dat zij tot dusver woord giehouden hebben. Een reisgezelschap uitge plunderd. In Noord Griekenland is Zondag een reisgezelschap, dat uit ongeveer honderd personen bestond, in de nabijheid van de stad Trikkalla in een hollen weg door een rooversbende, onder aanvoering van den beruchten Balkanroover Tzatzas, over vallen. De roovers omsingelden het gezelschap, dat achter elkaar door den hollen weg trok. Na het totaal te hebben uitgeplunderd werden een afgevaardigde, een koopman en een dokter als gijzelaar meegevoerd. De roovers vragen binnen een week een losgeld van 4 miluicen drachmen. Het feit, dat de overval plaats had onder Leiding van den beruchten Tzatzat, cp wiens hoofd een hcoge prijs stond, verwekte in de omgeving g'roote opwinding. De bandieten zijn ook ditmaal ongehinderd ontkomen. Duitsche dames opgesloten. Het „Bed. Tagpblatt" meldt: De Ita- liaansche politie heeft zich schuldig ge maakt aan een cnheusche behandeling van twee Berlijnsche c'ames, naar aanleiding waarvan thans diplomatieke stappen wor den gedaan. Zij hadden haar vacantia te Abbazia doorgebracht en daar vier weken lang ongestoord gewoend. Op de terugreis echter werden zij aan een tusschenstation uit den trein gehaald, eerst in de gevangenis aldaar en vervolgens in die te Triëst op gesloten. Daar hebben zij elf diagen tus- schen allerlei misdadigsters doorgebracht. Aan haar verzoek, den Duitschen consul to Milaan in te lichten, word geen gevolg gegeven. Eerst toen zij er in slaagdien zich mot haar familie te Berlijn in verbinding to stellen, konden stappen worden gedaan vcor haar bevrijding. De Italiaansche autoriteiten hebben noch een reden opgegeven voor de aanhouding, noch schadeloosstelling gegeven of zelfs maar a erontschuldigjngen aangeboden. Voorzitter Eerste Kamer. Men meldt ons uit Den Haag: Tot voorzitter der Eerste Kamer is benoemd Mr. W. L. baron De Vos van Steenwijk. De moord te Den Haag. Men meldt ons uit Den Haag: In verband met den moord aan het Bezuidenhout heeft zich bij de politie aangemeld een inwoner van Den Haag, aan wien het scheermes, waarmede de moord gepleegd is, heeft toebehoord, en die K. v. d. M. herkende als dengene, aan wien hij het mes eenige maanden ge leden verkocht. Verdachte heeft steeds ontkend het scheermes in zijn bezit te hebben gehad. Alastrim. Men meldt ons uit Amsterdam: De gemeente-geneeskundige dienst alhier heeft gisteren hier ter stede 3 verdachte opvallen van alastrim opgespoord. Heden is gebleken, dat het in twee gevallen geen alastrim betreft, terwijl het derde g|eva! nog dubieus is. Lijk opgehaald. Men meldt ons uit Rottendam: De rivier-politie heeft heden uit de Maas, vlak bij het dezer dagen in brand gevlogen Engelsche stoomschip „Vimeira" opgehaald het lijk van den eersten officier, den 32-jarigen Bruce Steward uit Dundee. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. September: 12 Wemeldinge, inspan, Pilaar. 13 Kwadendamme, herberg met win kel, schuur, erf en tuin, Pilaar. 17 Goes, woonhuis met schuur en erf en pakhuis, van Dissel. 18 Wemeldinge, huis, schuur en erf, van Dissel. 19 Waarde, huis en erf, Oele. Waarde, huis en erf, Oele. WEERBERICHT. De verwachting luidt: zwakke tot matige N.O. tot Z.O. wind, half tot licht bewolkt, droog weer, vrij warm. LICHT OP. Donderdag 12 Sept. 7.55 uur. Vrijdag 13 Sept 7.53 uur. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Exportveiling van 10 Sept. 1929. Tomaten A f4, B 13,20, C f3,50 en CC f0,10 per 100 K.G. Groote veiling n.m. 1 uur: Kroet- appels f 1,20 per 100 K.G. Kleine veiling. Pruimen: Dubbele Boere Witte f27 a f28, Abrikoospruimen f 14 a f23, Belle de Louvain f 13 a f23, Reine Vic toria f7 a f23, Reine Claude f28 a f35, Reine Claude Verte f38, Reine Claude Violette f 13, Kirkespruimen f21 a f 29, Blauwe. Wijnpruimen f 16 a f26, Roode Eierpruimen f 17 a f23, Gele Eierpruimen f22 a f30, Burbankpruïmen f 25 a f 33, Kwetsen f12, Tonneboers fl a f 11, Uitschot pruimen fl a f4, Peren: Clapps Fa vorite f 13 a f28, Precose de Trevoux f 18, Triumphe de Vienne f 15 a f33, Bonne Louisse d'Avranches f 29 a f49, Seigneur d'Esperen fó a f18, Beurré Hardy f17 a f26, Beurré de Merode f5 a f 15, Beurré d'Amanlis fl Oa f 19, Beurré Lebrun f9 a f 13, Beurré Napoleon f7, Beurré Beukers f 8, Beurré Clairgeau f8 a f 11, Beurré Clairgeau f8 a fll, Beurré Dqran- deau f4 a fll, Beurré Wilhelmina f4 a f5, Beurré Juillet f 5, Margueri- the Marillat f 13 a f 16, Herzogin Elsa f7 a fll, William's Duchesse f6 a f13, Bon Chretien Williams f8 a f15, Soldat Laboureur f3 a f12, Souvenir Madame Treyve f7 a f12, Calabasse Carafon f 5 a f 7, Calabasse Tirlemont f8, Souvenir de Congres f9 a f16, Vijgeperen f12 a f 18, Jutten f8 a f 28, Cons, a la Cour f 4 a f 6, Maagde peren f6 a f8, Dr. Jules Guyot f4 a f7, Diamantperen f2 a f9, Marsepijn- peren f 4 a f 5, Ronde Perzikperen f 2 a f 4, Scharlakenperen f2 a f 4, Duif jesperen f4 a f6, Wijnbergemotfen f2 a f 3, Bergemotten f 3, Limburger Ber- gemotten f 3, Schellebellen f5 a f7, Spekperen f2 a f3, Calleböutsperen f2 a f5, Wittebroodsperen f2, Afval- en Kroetperen f 0,10 a f3, Appels Transperante de Croncels f 12 a f44, Signe Tillish f 9 a f 18, The Queen f 15 a f26, Keizer Alexander f 14 a f32, Mank's Codlin f8 a f 36, Coins, de Groot f 4 a f 16, Present van Lunteren f10, Excelsior f6 a flO, Swedenappel f26, OrarJ; Reinetten f7, Paesgood Nonsuck f 5, Bismarck f 4 a f>6,> Nel son's Glorie f 4 a f 6, Jacques Lfebel f 4 a f8, Lady Hennyker f9, Eckleville Seedling f3 a f 6, Codlin Keswick f 2 a fll, Cox Pomona f7, Clasieappel f 2 a f 4, Witte Astrakan f 3, Bauman's Reinetten f 4, Roode Paradijs f 4 a f6, Leven d'Alma f4, Lord Suffieid f3 a f5, Zomer Court Pendu f7, Grof- zuur f3 a f5, Zomer Bellefleur f8, Ganzebout f 3 a f5, Gulderlingen f 3 a f4, Zoete Ribbeling f6 a f8, Zoete Kantribbeling f4 a f6, Zoete Arm- gaarde f 4, Zoete Aagt f 3, Afval- en Kroetappels f 0,10 a f2, Diversen Blauwe druiven f 41 a f 67, Witte idem f43, Tomaten f 1 a f 6, Snijboonen f 12 a f21, Dubbele Princessen f6 a f15, Rentegevers f 12 a f23, Perfectboonen fll a f19, Groene boonen fl a f4, Kleine Uien f2, Augurken fl a f5, Perziken f 22, alles per 100 K.G., Aard beien f 3,30, Perziken f3 a f 6, Meloe nen f9 a f49, Komkommers fl a f4, Augurken f 0,01 a f 0,17, Bloemkool fl a f12, Roode kool f2, Snijboonen f0,19, Kropsla f4, Andijvie f0,10, al les per 100 stuks, Bloemen f3 a f5 per 100 bos, Eenden f0,12, Patrijzen f 0,35 a f 0,55, beiden per stuk. P. DE WILDE, zal verkoopen voor de Firma J, GERRITZEN, een groote partij Hoeren- Jongeheeren- en Kinderkleeding, Manufacturen, Bedden, Dekens enz. Alle goederen worden verkocht tegen getaxeerde prijzen, dat is circa de helft der waarde. Bijv.: Costume, Demi-Salson of Regenjas van f20,—, f30,f40,f50, voor f 10,f15,f20,f25, van f70,-, f80,-, f 90,-, f 100,- voor f35,-, f40,-, f45,-, f50,- zooals geel en wit Katoen, Graslinnen, Keper Flanel, Vitrage, Landhuisstof, Hand- en Theedoeken, prachtige Stof fen voor Damesjaponnen en -Mantels, nieuwe Kamgaren en Flanellen ruiten. Prachtige wollen Dekens. Bedden, bestaande uitMatras, (3-deeiig) Peluw en 2 Kussens van f too,f8o.f6o,~ voor f40,f35,f30, De verkoop heeft plaats ia »DË PRINS VAN ORANJE", Nieuwstraat, Goes, op Donderdag 12, Sept., Vrijdag 13 en Zaterdag 14 Sept., van 109 uur. Betaaldag 1 januari 1930. Contante koopers geen opgeld.

Goessche Courant | 1929 | | pagina 3