K/i PUROL AANGIFTE voor ÉST en Avonflcnrsossoii Openbaar Vervolgonderwijs, Vakschool voor Meisjes. Gemengd NieuWs. VaD Overal kaatste Berichten. Advertentiën. aangifte van leerlingen voor Dames en Dienstmeisjes «k vallen en bezeeren zich dikwijls en het wiegekind heeft vaak last van roode of gesmette huid. Dit verzacht en geneest men met DaSs^QjóO^S 90 cir-TubtflO-cff feijv^potnTén'Drogisten voorzieningen voor de voetgangers eischt, de kosten van die bijzondere voorzieningen voor Rijksrekening te nemen. Deze werken zullen in samenwerking tusschen belang hebbenden en het Rijk kunnen tot stand komen. j Aan de gevolgen overleden. In het ziekenhuis te Gorimchem is'bverh leden de schippersknecht A. A., uit St. Phüipsland, die bij een botsing tusschen politie en burgers te Werkendam in den buik was geschoten. Het drama te Rucphen. De verdachte H. van het drama te Rucphen waarbij zooals bekend is, drie kinderen zijn verbrand, werd Donderdag avond j.l. op vrije voeten gesteld, doch dienzelfden avond op last van den officier van justitie wederom gearresteerd en te Breda ingesloten. De moeder van de drie kinderen is eveneens Dinsdagmorgen naar Breda overgebracht. Haar aanhouding is eveneens verlengd, daar er zich nieuwe tegen haar pleitende omstandigheden heb ben voorgedaan. Stoomtram tegen auto Vrijdagmiddag omstreeks half twee stond te Oudenmolen (N. Br.) een vracht auto van den limonadehandelaar H. Knook uit Klundert op de rails van den stoom tram, toen uit de richting Fijnaarrt een goederentram naderde. De machinist kon door de scherpe bocht, die de weg daar maakt, de auto niet zien. De chauffeur, die door een jongen gewaarschuwd werd1, sprong in zijn wagen, maar had geen tijd meer 01n den motor op gang te brengen. Hoewel de machinist, toen hij de auto bemerkt had, sterk remde, botste de loco motief tegen den auto', die meegesleept werd en van den dijk werd geduwd. Eenige ruiten van de locomotief zijn verbrijzeld; de vrachtauto is licht beschadigd. Een oplichter ontmaskerd. Onder den naam van mr. Van Doorn vroeg Woensdagavond in hotel B te Hen gelo een reiziger om logies. Hij deed den hotelhouder een omstandig verhaal van een ongeluk, dat hij even te voren op den straatweg naar Delden had gehad. Zijn chauffeur was daarbij vrij ernstig gewond en werd momenteel bij een ken nis verple gd. Het net en beschaafd uiter- lijg van den vreemdeling deed bij 13. geen argwaan rijzen nopens eventueel verkeerde bedoelingen van zijn gast, temeer waar de oberkellner in den persoon een oude klant herkende. Op voorloopige rekening van d n heer B. werd door den z g. mr Van O., wiens kleeren bij het ongeval erg gehaveDd waren, een nieuw pak aan gekocht De bediening bij een kapper werd eveneens op rekening van den holelier geboekt. Later op den avond begon de hotel houder evettwel atgwaan te krijgen en hierin werd hij nog des te meer versterkt, toen hem bij informatie bij de politie bleek dat deze niets van een auto-ongeluk be- kend was. Zaterdagmorgen verzocht B dan ook de politie cm een nader onderzoek en dit wees uit, dat men niet te doen had met een meester in de rechten doch met een gewezen caféhouder uit Almelo, die den laatsten tijd aan lager wal was geraakt. Hij is door de politie gearresteerd. Geen ideaal-echtgenoot. Te Velsen leefde zekere van P. reeds eeuigen tijd met zijn vrouw in onmin. Vrijdag vervoegde hij zich bij een familie in de Westerwijkstraat en vroeg zijn vrouw die daar vertoefde, te spreken. Dit werd hem echter niet loegestaan, waarop de man naar de achterzijde van het huis liep. Hij zag daar zijn vrouw door het raam, sloeg een ruit in eu greep door de opening zijn vrouw bij de keel. Op het hulpgeroep van een meisje kwam een buurman toesnellen die de vrouw ontzette. De man bleek zijn echtgenoote bijkans geworgd te hebben. De politie arresteerde den zeer over spannen man, die zeide, in drift gehan deld te hebben. Verdacht van kindermoord. Het parket uit Breda heeft zich bege ven naar Steenbergen om een onderzoek in te stellen inzake een aldaar vermoede lijk gepleegden kindermoo d. Als verdacht vau een kind van eenige weken te heb ben gedood, is gearresteerd een Belgische vrouw die van haar man gescheiden leeft en samenwoonde met zekeren v d. H Zoowel deze als de vrouw staan ongunstig bekend. Tevens is sectie op het lijkje ver richt. De vrouw bevindt zich in arrest. 53.000 bedelbrieven. De 21-jarige Georg Kahane uit hem berg, zoo vertelt de „N Freie Presse", was ass stent-boekhouder bij een gasfa briek in Mediasch. Bij was belast met de verzorging der v.achtbrieveo. Bij dit werkje zorgde hij zoo goed voor zichzelf door het vervalschen van de documenten, dat hij van het verdiende geld allerlei snoepreisjes naar Parijs enz. kon maKen Na terugkomst van een van zulke uit stapjes bemerkte hij echter, dat de direc tie de lucht had gekregen van een en ander, zoodat hij hals over kop naar Weenen de wijk nam. waar hij thans is gearresteerd, nadat hij van het gestolen geld slechts korten tijd goede sier had kunnen maken In dien tijd echter had hij reeds kans gezien groote bedragen te besteden aan nieuwe costuums schoenen, gramofoons schrijfmachines en foto-toestellen. In den loop van zija verhoor heeft Kahane verklaard, dat bij plan had gehad om de verduisteringen, waarvan hij de ontdekking vroeger of later voorzag, goed te maken Hij was nl. op het denkbeeld gekomen om aan 53.000 rijke mannen in Europa en Amerika een brief te schrij ven met de bede om een leening gedn rende zes maanden van 16 p. st De brief was al geheel opgesteld Daariu werd gewag gemaakt van grooten kommer en vertwijfeling en werd een be roep gedaan op het goede hart van den geadresseerde om een jongmensch van 20 jaar uit de ellende te redden, die slechts zijn eerewoord kon geven als waarborg voor de terugbetaling enz. enz Maar niet alleen lag deze brief kant en klaar, toen Georg gearresteerd werd, doch ook waren verdere voorbereidende maatregelen getroffen. Een gepensionneerd spoorwegbeambte met een keurig hand schrift had 53.000 adressen geschreven, tegen een loon van 600 schillingeen adressenbureau had voor de adressen ge zorgd voor 750 shilling. Georg, die overtuigd was veel mensehen kennis te bezitten, had eerst gemeend, dat zijn plan beter zou slagen, indien niet een man de brieven onderteekende, maar een knap jong meisje. Bij een fotograaf vond hij het portret van een hem vol komen onbekende jonge dame van groote schoonheid. Kloek besloten bestelde hij om mee te beginnen, 3000 afdrukken om in de brieven in te sluiten; de schoone „bedelaarster" zou als het ware persoon lijk haar verz ek om steun komen voor dragen, met het verzoek het geld aan haar adres te zenden. Intusschen achteraf had de slimme Georg toch bedacht, dat in deze methode toch een groot gevaar stak de mogelijkheid immers leek hem niet uitgesloten, dat een of andere dol larmagnaat het in zijn hoofd zou krijgen de scboone „Wienerin" zelf het gevraag de te gaan brengen en dan zou het geheele bedrog uitkomen. Daarom had hij besloten de brieven toch maar met zijn eigen naam te onderteekenen. Edoch alvorens de eerste brief in de bus ging, werd de vindingrijke jonge ling gearresteerd. En met hem verhuisden de kisten met de beschreven couverts naar het Weensche politiebureau. Minister als telegrambe steller. Lees Smith, de Engelsehe minister van posterijen, vertelde bij zijn terugkomst te Londen een vermakelijk avontuur, dat hem in zijn vacantie in een klein nest in Wales overkomen was. Hij was naar het postkantoortje gegaan om zegels te koopen en trof daar de post- juffrouw in wanhopige stemming aan, want zij had een telegram ontvangen en de eenige besteller was juist met zijn brieven onderweg. Zelf mocht zij het kantoortje, volgens de postwet, onder geen voorwaarde verlaten, maar zij mocht wel aan personen, die zij kende in zoo'n geval het telegram ter bezorging mee geven tegen vergoeding van 3 stuiver- De minister had toen aangeboden de be -telling te verrichten, waarop de juffrouw, na hem terdege gemonsterd te hebben, verklaard had „dat hij er wel als een heer uitzag, die vertrouwen verdiende en zij het er dan in 's Hemelsnaam maar op wagen zou". Óp de vraag, wat de minister met de eerlijk verdiende drie stuivers gedaan had, heeft Lees Smith echter slechts met een glimlach geantwoord. Dwangbuis van teer. In de Iersehe stad Yonkers heeft zich eenigen tijd geleden een ongeluk afge speeld, dat wel alleen zal staan in zijn soort, vreeselijker dan het zich in de wildste fantasie kan voorstellen. Michael Corcoran had op een bouw werk gearbeid, eu zou ook de nachtwacht op zich nemen. Nadat zijn collega's het werk verlaten hadden scharrelde hij nog wat op het werk rond, ging toen op een stapel planken zitten, werd slaperig en legde zich te slapen. Tijdens zijn slaap is hij waarschijnlijk, zonder te ontwaken, van de planken afgerold en heeft daarbij een vat teer, dat ook op de planken stond, omgeworpen zoodat de teer er nit liep. De taaie massa liep langzaam ran de planken af, op den slapenden werk man, die niet gewaar werd, dat hij lang zamerhand door een teermassa omgeven werd, die al hard begon te worden. Michael Corcoran ontwaakte tegen den morgen en kon zich niet oprichten, je was zelfs niet in staat, een lid te ver- roereu. Als met boeien was hij gebonden aan de houding, die bij in den slaap had ingenomen. Vlak tegen den grond ge drukt, zonder zelfs zijn boeien te kunnen zien. De teerreuk om hem heen deed zijn noodlot vermoeden hij trachtte de bijna hard geworden massa te breken inaar reeds de minste vordering kostte hem bovenmenschelijke inspanning. De met teer vastgekleefde haren hielden zijn hoofd in een pijnlijke houding, die hem, wilde hij zichzelf niet scalpeeren, verhin derde, luid om hulp te roepen, of ook maar om zich heen te zien. Bovendien be gon de ongelukkige te vreezen dat de massa teei nog steeds vloeide, zoodat ook zijn hoofd overstroomd zou worden en hij zou stikken. Daar hij niet wist, hoeveel uren er nog verloopen zouden eer zijn medearbeiders zonden komen en zijn li haam reeds pijnlijk stijf werd, werd zijn angst tot zins verbijstering. Zijn kameraden von- deu hem bewusteloos, maar uit vele won den, waar de huid door geweldige inspan ning gescheurd was, bloedend. Nadat men den op zoo vreeselijke wijze gefolterde met groote moeilijkheid door breekwerk- tuigen uit zijn omklemming eu uit bet pantser van zijn teer-doordrenkte kleeding verlost had. werd hij totaal uitgeput zijnde naar het ziekenhuis gebracht Een vrouwenmoordenaar aangehouden? Eenigen tijd geleden is te Parijs het in stukken gesneden lijk gevonden van een vrouw. Na tallooze vruclitelooze na sporingen meent de politie thans de hand te hebben gelegd op den vermoedelijken moordenaar, den Algerijn Charles Smadja, een vroegeren kapper, 27 jaar, die in zijn kringen als „Kareltje de Algerijn" bekend staat. Hij leefde geheel ten koste van de vrouwen, met wie hij gewoon was kennismaking aan te knoopen De nasporingen brachten aan het licht, dat de vermoorde, Marie Louise Bataille, sedert een paar jaren kennis had aan den llgerijn en dat deze haar meegenomen had naar Noord-Afrika. Spoedig ontvlucht te de vrouw zijn ruw gezelschap en kwam te Marseille terug, waar Smadja haar weer opzocht. De Algerijn ontkende aanvankelijk de vermoorde te hebben gekend, maar men vond een foto van haar in zijn bezit. Hij gaf toe haar in 1926 te hebben gekend, maar haar reeds lang te hebben verlaten, voordat zij verdwenen is. De aanwijzingen dat men den werkelijken moordenaar te pakken heefr, zijn echter nog heel vaag Nog steeds Hongaarsche krijgsgevangenen in Siberië De „Neue Ereie Press" ontleent aan het Hongaarsche blad „Uj Nemzedek" een bericht omtrent een onderhoud met den directeur van het Hongaarsche Roode Kruis, die mededeelde, dat in Aziatisch Rusland nog steeds duizenden Hongaarsche krijgsgevangenen in gevangenschap zuch ten. Volgens het Hongaarsche dep. van Buitenl, Zaken zouden nog 5000 Hon garen, die gedurende den wereldoorlog in Russische krijgsgevangenschap zijn geraakt, in Siberië wonen, van wie velen de Rus sische nationaliteit hebben aangenomen, terwijl vele anderen afkomstig zijn uit de van Hongarije afgescheiden gebieden. Maar ook als men dezen niet meerekent, zijn er nog altijd een 3000, die naar Hon garije wenschen terug te keeren Alle stappen, die de Hongaarsche regeering daartoe te Moskou heeft gedaan, zijn tot dusver echter vruchteloos gebleven. Men veronderstelt, dat Rusland op deze wijze te Boedapest pressie wil oefenen, met het oog op herstel der diplomatieke betrek kingen tusschen beide landen. Een onlangs door bemiddeling van het Intern. Roode Kruis teruggekeerde gevangene vertelde, dat vele Hongaren in Siberië niet eens weten, dat de wereldoorlog is geëindigd gelak gebeurd. Een auto, waarin 2 per sonen zaten, is tegen een daar passeeren den losse locomotief gereden, waardoor de auto geheel verbrijzeld werd. Een dei- inzittenden, G. \V werd gedood, terwijl de andere, G. Z.. ernstig gewond naar het ziekenhuis te Enschede is overge bracht. De 27-jarige hulpmonteur bij de Elec trische Centrale in Den Haag, J. B wonen de in de v. d. Veldstraat is bij het ver richten van werkzaamheden in den Schouwburg, door electrischen stroom getroffen Men heeft nog getracht de levensgeesten op te wekken, doch bij aankomst in het Gem, Ziekenhuis aan den /.uidwal bleek de man reeds te zijn over leden. Op de groote hitte der laatste dagen is thans in Amerika een van het Zuid- Westen naar het middenwesten gaande koude gevolgd, die binnen twee dagen temperatuusverschillen van ongeveer 30 graden Celsius oeeft gebracht. Uit den staat Wyoming worden talrijke sneeuw stormen gemeld. Oj eenLe plaatsen is aldaar 14 cM sneeuw gevallen. Ook in Nebraska is de temperatuur om het vries punt gedaald. Om een hond te ontwijken, die plot seling voor zijn motorrijwiel liep, is op den Amstelveenschen weg te Nieuwer Amstel een motorrijder, na eerst tegen een boom te zijn opgebotst, tegen den gevel van een woonhuis gereden. De motorrijder werd over den weg geslingerd en bekwam een hersenschudding. Het rij wiel werd zwaar beschadigd. Te Oversehie heeft zich een geval van alastrim voorgedaan bij een zoon van het hoofd der school van Dijk. De jongen is naar het ziekenhuis te Rotterdam overge bracht. Ook te Delft heeft zich wederom een geval van alastrim voorgedaan. Het drie jarige zoontje van de familie B wonende aan De Kloosterkade is door de ziekte aangetast en in de barakken van het gast huis opgenomen. In het geheel zijn negen vevallen voorgekomen. Drie lijders heb ben het ziekenhuis hersteld verlaten. Te Oude-Pekela (Gr.) zijn Vrijdag een 68-jarige bruidegom en een 71-jarige bruidje ondertrouwd. Gisteravond omstreeks negen uur is bij deu onbewaakten overweg van de halte Busselo (gem. Lonneker) een ernstig on- De moord te Den Haas;, Men meldt on9 uit Den Haag Verdachte K. v. d. M., aangehouden in verband met den moord op mevrouw O., is heden ter beschikking van de ju stitie gesteld en naar het huis van be waring overgebracht. Verdachte blijft ont kennen en zegtop denmiddagvanden moord in het Haagsche bosch te hebben zitten praten met een heer en een dame. Voorts is gebleken dat mevr. O. Donderdagmid dag familiebezoek heeft gehad dat tot ruim half vijf duurde. Toen was mevr, O. nog in goeden welstand. Het drama moet zich dus dadelijk na het vertrek der be zoekers, dus omstreeks kwart voor vijf hebben afgespeeld Op dit uur is verdachte door personeel van de Haagsche tram in de nabijheid der woning gegrepen. Schip in brand. Men meldt ons uit Sliedrecht: Hedenmorgen omstreeks half twaalf is een hevige brand uitgebroken in het Engelsehe olie-tankschip Vimeira, met bestemming voor Glasgow. Het schip, daf leeg was, zou in een der dokken van de Rotterdamsche droogdok Mij. worden opgenomen, toen de brand uitbrak. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen; de Rotterdam sche brandweer werkt met 8 stralen, doch voorloopig schijnt van blusschen geen sprake te zijn. Omtrent het lot der opvarenden is nog niets met ze kerheid te zeggen. Het schijnt vast te staan, dat minstens 3 leden! van de be manning die zich in het voorschip be vonden, waar de brand is ontstaan, in de vlammen zijn omgekomen. Vele andere leden der bemanning, men weet nog niet hoeveel, zijn in het wa ter gesprongen. Men vreest, dat het schip, dat een ijzeren omhulsel heeft, van binnen geheel zal uitbranden. Nader wordt gemeld: Toen de brand uitbrak bevonden zich aan boord circa 60 personen, w.o. ongeveer 30 Nederlandsche arbeiders, Velen sprongen over boord. Hoeveel dooden er zijn kon te 3 uur nog niet worden opgegeven. Reeds twee lijken van Nederlanders zijn geborgen. Vier arbeiders werden met brandwonden in het ziekenhuis te Rotterdam opge nomen. De vrouw van den kapitein van het schip sprong van de stuurhut en heeft een been gebroken. Fabrieksgebouwen in vlammen. Men meldt ons uit Nijmegen: In den afgeloopen nacht zijn afge brand de machine-hal en de cabine van de N.V. Kunststeenfabriek te Mal den, bij Nijmegen, aan het Maas- en Waalkanaal. De brandweer is er in ge slaagd de loodsen te sparen. Verzeke ring dekt de schade; de oorzaak van den brand is niet bekend. Inbraak. Men meldt ons uit Waalwijk; Hedennacht is op het stationsempla cement in de spoorwegloodsen inge broken. Ontvreemd zijn een groote partij goederen, schoenen, leder en| een rijwiel. De waarde der ontvreemde goederen, die aanzienlijk is, kan nog niet worden vastgesteld. Van de da ders geen spoor. WEERBERICHT* De verwachting luidt: zwakke tof matige Z.W. tot N.W. wind, half tof zwaar bewolkt of tijdelijk betrokken* weinig of geen regen in het Z„ in het N. waarschijnlijk eenige regen, iets koeler. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Cornelia Maria, d.v. Ja cobus Marinus van der Dussen en Le na Anna van Leeuwen; Marinus The- odorus, z.v. Jan Brandenburg en Jo~ hanna Francïna Borgs. Huw.-aang.: Jan van Luijk, 25 jaar, j.m. te 'sGravenhage en Pieterneüa Gunst, 26 jaar, j.d. Overleden: Gozemina Ariette tet; Smitte, 48 jaar. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 9 Sept. 1929. Vlasaanvoer 5000 Groningea f 1,05 a 1,15. 2000 Geel f 0,- a f 0,- onverkocht. Dauwrood f 0,95 a fl,05 handel loom. Granen buitenlandsehe kalm. Meel f 17,a f-,-, Mais Laplata f 196 Haver pommersche f 9, Boekweit, (danziger) f 12,15. Maanzaad (blauw) 31,a 37, Binnenlandsche: Tarwe f 11,a f 11,50 Gerst Chevalier 9,50 a 10, Haver 8,a 9, Erwten 14,50 s 15,50 Schokkers, 16,a 18, Karwijzaad 37,a 39,»» Koolzaad 22,a 23, Mosterdzaad (geel) n 26,a f 28, Lijnzaad (voer) 19,a 21, Zaai (blauw-bloei) 21,a 22, I, Wit-bloei 21,a 22, Aardappelen Zeeuwsehe Blauwe f 2,80 a f 3,30; Bonten f 3,a f 3,40, Eigenheimers f 1,60 a f 1,80. Handel kalm. VARKENSMARKT. Varkensaanvoer 608 eerste kwaliteit 0,82 a f 0,89 tweede f 0,70 a f 0,81 derde f 0,55 a f 0,69 zouters f 0, f 0,export f 0,72 a f0,79. Handel traag. Voor de bewijzen van belangstelling en vriendschap op 2 September! j.l. on dervonden, zegt ondergeteekende har telijk dank. KOOS EVERSE. Goes, 9 September 1929. Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter algemeene. kennis, dat de die wenschen deel te nemen aan den gedurende het tijdvak 1 October31 Maart a.s. te geven Cursus voor open baar vervolgonderwijs, ter secretarie vanaf heden tot en 20 September a.s. kan geschieden. in Verstellen, Linnennaaien, Knippen, Costuumnaaien, Stofversieren, Weven, Koken, fijne Keuken, Strijken, Tafeldekken en -dienen. - Aanvang 1 October a.s. Tevens is er nog gelegenheid om geplaatst te worden in de opleiding voor het' Staats-examen Nuttige Handwerken. Inlichtingen en inschrijving bij de Directrice ALLE Dinsdagen van 2-4 en 79 uur en ALLE Donderdagen van 2—4 uur. De DirectriceW. C. WESTSTËIJN.

Goessche Courant | 1929 | | pagina 3