Stadsnieuws. MIJNHARDT's Sport. Binnenland Gemengd NieuWs. Laatste Berichten. Advertentiën. een WOONHUIS, een Pïixis, YERSEKE. Gistermiddag te onge veer 5 uur is bij het zwemmen in de Schelde het 8-jarig zoontje van de Wed. van Oeveren verdronken. On geveer een uur later werd het aan de Kijkuit opgehaald. De pogingen van Dr. Klinkenberg om de levensgeesten op te wekken, mochten niet baten. (Zie vervolg Stadsnieuws 2e blad.) Een jeugdig avonturier. Toen Woensdag een zekere heer De Winter uit Ovezande in de omgeving van Woensdrecht reed, stond op den weg aldaar een jongetje van om streeks 11 jaar, die den heer de W. vroeg waar hij naar toe moest. Op het antwoord dat de reis naar Goes ging, zeide het ventje ook aldaar naar toe te moeten om zijn grootouders te bezoeken. De heer de W. noodigde het jongetje uit, mee te rijden. Al praten de begon de heer W. argwaan te koes teren. Hij vroeg zijn passagier waar hij in Goes moest wezen; het ventje legde den weg aan den heer de W. uit, en deze bracht hem waar hij wil de zijn; zoo kwam de auto terecht bij een woning aan de M. A. de Ruy- terlaan. De heer de W. vroeg de be woners of zij het ventje kenden, doch deze antwoordden ontkennend; onder- tusschen was de jongen alweer de ka mer van de menschen ontvlucht, maar hij werd gevat op het erf van den heer Krijger aan den Poelweg. Vandaar is de vreemde gast naar het politiebu reau gebracht. Na een langdurig ver hoor bekende de rakker eindelijk, uit een gesticht te Huibergen te zijn ont vlucht, met de bedoeling naar zijn grootvader in Hoofdplaat te gaan. De jeugdige avonturier is naar Huibergen teruggezonden. Inenting. Vijftig inwoners van Goes hebben Woensdag gebruik gemaakt van de ge legenheid tot kostelooze vaccinatie. Baldadig De knaap v. d. K. stookte hedenmiddag vuurtje in de omgeving van de H. B. S. waar electrische kabels lagen. De balda dige werd door de politie uitgenoodigd mee naar het bureau te gaan, doch hij had daar niet veel lust in. Tenslotte is hij op een rijwiel gezet en zoo door een agent naar het .politiebureau gereden. Daar Is hem verboor afgenomen en een proces verbaal wègens baldadigheid opgemaakt. De knaap is later weer onder toezicht van zijn moeder gesteld. Een zilveren jubileum Zondag 1 Sept. zal het 25 jaar geleden zijn dat mej. Jacoba Everse als dienstbode bij den heer en mevr. Hajenius alhier in dienst trad. 1 September is dus een jubel dag. En dan een van niet zoo geringe be- teekenis. Want naar „hulpen in de buis- houding' zooals dat beden ten dage heet, die gedurende 25 jaren haar meesteressen met trouw en toewijding dienden moet men tegenwoordig met een 1000 kaars Philips - lamp zoeken, wil men ze ontdekken. In 1929 zijn veelal de dienstboden de deur al uit voordat men gelegenheid beeft gehad ze good op te nemen. Vroeger was dat an ders, men nam een dienst, installeerde er zich en koerste alleen naar elders via de huweiijksboot, of met behulp van den pensioenbrief. Eon van do vertegenwoor digsters van deze, heiaas uitstervende ge neratie is mej. Jacoba Everse, in Goes beter bekend als Koos van den burgemees ter. Hoewel ze niet meer als haar voor- gjangsters in de oudheid van stadswege be loond wend vo or het iederen la vond! aanne men en iederen morgen afgeven van de sleutels der stadspoorten, welke des nachts in de woning van den burgemeester moes ten vertoeven (dit stedelijke extra-tje deed velen naar den post van dienstbode van den burgemeester dingen) heeft zij, de tra ditie getrouw, den burgemeester van Goes en zijn echtgencote lang en ijverig gediend. Koos van den burgemeester geniet hier ter slede eanige populariteit cn mede daar om zal het haar Maandag (dan wordt het jubileum herdacht) niet aan belangstelling ontbreken. Velen zuilen ongetwijfeld Koos het voorbeeld en de parel der dienstmaag den, Maandag in de woning van 'haar meester de hand willen drukken. Kantongerecht. Door den Kantonrechter zijn ver oordeeld wegens overtreding: Straatschenderij: W. C. te Waarde f7,50 b. s. 5 d., N. v. d. V. te Yer seke berisping, W. S. te Wemeldinge, J. V. te Kwadendamme en N. v. d. V. te Yerseke vrijgesproken. Te 's Heerenhoek op den openbaren weg geraas maken: L. R. te 's Hee renhoek f 10 b. s. 10 d. Zonder vergunning van B. en W. te Hansweert een mestvaalt houden: J. B. M. te Hansweert f10 b. s. 10 d. Als schipper een rijkskanaal beva rende geen reglementen aan boord hebben: A. v. H. te Antwerpen 2Xf2 b. s. 2X2 d., P. J. F. 'te Waspik f 2 b. s. 2 d. Te Kapelle met auto harder rijden Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten. 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Nlaag Tabletten75 ct Bij Apoth. en Drogisten. dan 20 K.M. per uur: C. B. te Ka- pelle f 15 b. s. 15 d. Met een motorfiets rijden met open knalpot: A. W. V. te Goes f5b.s. 5d. Met auto rijden 's avonds zonder verlicht nummer en letter: A. d. B. te Kapelle f5 b. s. 5 d. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: J. V. te 's Gravenfiage f10 b. s. 10 d. 's Avonds fietsen zonder licht: J. M. te Nieuwdorp terug aan ouders, J. d. K. te 's Heer Arendskerke W. d. K. aldaar, J. J. L. te Wemeldinge f5 b. s, 5 d., D. v. d. D. te 's Heeren hoek f10 b. s. 10 d. Met auto rijden over rijwielpad zon der noodzaak: J. C. D. te Kruiningen f 5 b. s. 5 d. Met motorfiets rijden zonder min stens twee goede remmen: J. R. te Kapelle f5 b. s. 5 d-, M. v. F. te Waarde f10 b. s. 10 d. Met auto rijden zonder rijbewijs: P. J. te Waarde een berisping. Fietsen zonder bel: J. d. L. te Ter- neuzen f3 b. s. 3d. Dronkenschap: J. d. R. te Yerseke f10 b. s. 10 d., Ie herh. M. K. zonder bekende woonplaats f25 b. s. 25 d. Bioscopen In de Landbouw-Bioscoop wordt de ze week de wereldvermaarde klucht'. „Harold op den eenmanswagen" ver toond. Er zal daverend gelachen wor den in de Landbouw. Het „Slot Ostende" brengt op het nieuwe programma als hoofdnummer: „Hotel Boulevard", een spannende ho telfilm met Mady Christians en Harry Hardt in de hoofdrollen. LUCHTVAART. De Graf Zeppelin". Onder grcoie belangstelling van idle cnor me menigte is de „Graf Zeppelin' na een afwezigheid van 21 dagen en, 8 uien te La- fceWrst teruggekeerd. Even voor 8 uur (1.15 gistermiddag Amsterdamsdhe tijd) verscheen de ,,Graf Zeppelin" boven La- kdhurst. Het luchtschip maakte een gpoote cirkel om het vliegveld en daalde toen lang zaam. De landingsmainschappen stonden gereed en toen het luchtschip tot op onge veer 80 M. gedaald was, werden de Ian- dingstouwen uitgeworpen. Te 8.08 (1.28 Amst. tijd) waren de landingstouwen ge grepen. Het luchtschip bevond zich toen op ongeveer 500 M. afstand van de groote hal. Eenige minuten nadat de touwen wa ren gegrepen, was de landing voltooid. De Haagsche conferentie. Ondanks de voorteekenen, die anders deden vermoeden,is de Haagsche conferentie geslaagd. Gisteren zijn de delegaties tot overeenstemming gekomen. In een Engelsehe persconferentie weid gisternamiddag het volgende medegedeeld De zes uitnoodigende mogendheden zetten Donderdagnamiddag de besprekingen voort die Woensdagavond waren afge broken. Er is overeenstemming bereikt betreffende de kosten der bezetting na l September en eveneens betreffende de financieeie pnnten in verband met het overschot der laa'ste 5 maanden van het Oawes-plan. Het besluit zal worden ver vat in overeenkomsten welke nu zijn ont worpen. Zaterdag was reeds de slotzitting ge houden. De gemeenteraad naar de kermis. Na afloop van de Donderdagmiddag ge houden zitting van den gemeenteraad, van \lkmaar heeft de burgemeester, rar. W. C. Wendelaar de raadsleden uitgenoodigd ge- zamelijk naar bet hier tijdens de kermis week staande etablissement Porton te gaan om er poffertjes te eten. Vrijwel alle raads leden zijn door den burgemeester in deze kraam vervolgens op poffertjes, bier of ranja getracieerd. Elf van zijn kinderen ver moord Het parket te Lyon stelt een onder zoek in naar een zaak, die zeker al heel ongewoon om geen ander woord te gebruiken is. Een land bouwer uit Charenost wordt beschul digd elf van zijn kinderen onmiddel lijk na de geboorte te hebben doen verdwijnen. De man had niet minder dan 22 kinderen, van wie er nu nog slechts zes in leven zijn. Vijf kinderen over leden en van hun werd te bestemder plaatse aangifte gedaan. Maar nie mand weet wat van de overige kinde ren is geworden. Er bestaan aanwij zingen, dat de vader vier zijner kin deren in den tuin zou hebben begra ven. Het onderzoek is in vollen gang. Een gestoorde filmvertoo- ning. In het Universum, een groote aan de U.F.A. toebehoorende bioscoop aan den Kurfürstendamm te Berlijn, is Dinsdagavond de première van de ge luidsfilm Würger gegeven, die door den regisseur Bolvary te Londen met medewerking van Engelsehe tooneel- spelers is vervaardigd. De eerste voor stelling werd voortdurend gestoord door gelach en gefluit van het pu bliek. Bij de tweede voorstelling ging het veel rumoeriger toe. Kort na het begin van de vertoonïng verliet het publiek luidruchtig de zaal en eischte zijn geld terug. In de vestibule gingen sommigen zoo te keer dat de politie ontboden moest worden, die er in slaagde de gemoederen tot bedaren te brengen. Zoebkof. Volgens Berlijnsche bladen, zou Alexander Zoebkof, die nu zijh brood als kellner in een restaurant in Luxem burg verdient, zich bereid hebben ver klaard zich tegen een vergoeding van 5 millioen mark te laten scheiden. Uit Bonn wordt aan de Berlijnsche bladen gemeld, dat het bericht on juist is. De betrekkingen tusschen Zoebkof en zijn vrouw zijn sinds eeni- gen tijd zeer gespannen. De moeilijke financieeie positie waarin beiden zich bevinden, zou in niet geringe mate tot de verwijdering tusschen de echtge- nooten hebben bijgedragen. Enkele vrienden van mevrouw Zoebkof zou den haar den raad hebben gegeven zich te laten scheiden, daar zij dan vermoedelijk een minder onzekere toe komst tegemoet zou gaan. Stappen tot verkrijging van de scheiding zijn nog niet ondernomen. Van uitbetaling van een eventueele schadevergoeding aan Zoebkof zal in geen geval sprake zijn. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Huw.-aang.Marinus de Klerk 26 j. jm. en Pieternella Adriana Harinck 27 j. jd.Christiaan Marinus Scheers 19 j. jm. en Neeltje Nelly Siepman 19 j. jd.Arij Overduin 25 j. jm. en Johanna Nelemaal 23 j. jd.; Pieter de Munck 26 j. jm. en Johanna van Sprang 26 j. jd. Gehuwd: Simon Cornelis Jacob van Essen 28 j. jm. en Dina Leijntje Hol- lestelle 24 j. jd.; Dingenis Willeboer 25 j. jm. en Frieda Zürcher 26 j. jd. - De Haagsche conferentie. Men meldt ons uit Den Haag: In de heden door de 6 uitnoodi gende mogendheden gehouden zitting zijn de verschillende stukken, betref fende het accoord over de commissie van vaststelling en verzoening, zoo mede betreffende ontruiming en am nestie, gewisseld. Deze bescheiden wer den plechtig onderteekend met een gouden vulpenhouder, en onder alge- meenen bijval werden handdrukken gewisseld. Daarna overhandigde Hen derson aan den voorzitter Jaspar den vulpenhouder als herinneringsgeschenk Hedenmiddag vergadert de financieeie commissie. Minister Beelaerts van Blokland, die voornemens was Zaterdagmorgen naar Genève te vertrekken, heeft zijn ver trek een weinig uitgesteld in verband met de mogelijkheid van een plenaire zitting der conferentie op morgen. Met het oog op de te houden slot zitting van de conferentie, welke tof een gelukkig resultaat is gekomen, hebben B. en W. van Den Haag be sloten' om de feestviering op Konin- ginne-dag uitbreiding te geven door illuminatie van den Vijverberg en om geving. Briand en Jaspar hebben aan bij zondere correspondenten van bladen verklaringen afgelegd waarin zij zich ge- lukwenschen met het resultaat der conferentie, dat een werkelijke likwi- datie van den oorlog beteekent en dat waardevolle bijdragen levert voor de oplossing van het oorlogsprobleem. In beide verklaringen wordt gezegd dat het succes van de conferentie is vergemakkelijkt door de hartelijke ontvangst en de gastvrijheid, door de Nederlandsche regeering, de Haagsche overheid, en het Nederlandsche volk betoond. Briand en Hijmans hebben heden Den Haag verlaten. Hedenochtend ont ving Henderson van Mac Donald een telegrafischen gelukwensch met zijn werk fer fionferentis. WEERBERICHT. De verwachting tot den avoiM van 31 dezer luidt: zwakke tot matige W. tot Z. wind, toenemende bewolking, weinig of geen regen, weinig verandering in tempe ratuur. VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Groote veiling van 28 Augustus 1929. Dubbele Princessen zonder draad f 10,50 a f 11,10, Rijnsche Spekboonen f 15,20 a f 15,30, Zure kroetappels f0,20, alles per 100 Kg. Kleine veiling. Prince pruimen f6 a f8, Marbela- nen f3 a f5, Washington f 18 a f32, Dubbele boere witte f 15 a f29, Belle de Louvain f8 a f 16, Roode Eierprui- men f8 a f 16, Reine Victoria f 6 a f 14, Abrikoospruimen f 9 a f 13, Moer beziën f 46 a f 48, Keswick A f 5 a f 6, Keswick B f2 a f3, Keswick C fl a f 2, Perzik Roode Zomerappel A f 14 a f20, Perzik Roode Zomerappel B f8 a f"12, Earley Victoria f6 a f8, Roode Astrakan 'f6 a f13, Duchesse d' Oldenburgh f7 a f18, The Queen f8 a f 19, Zomeraagt f 2 a f5, Manks Codlin fó a f 16, Jacques Lebel f3 a f7, Cox Pomona fó a f14, Zoete Ribbeling f4 a fll, Wasappel f2 a f4, Ganzebout f2 a f4, N.-H. Suikerij A f4 a f6, N.-H. Suikerij B f2 a f4, Clapps Favorite A f 15 a f25, Clapps Favorite B f8 a f 12, Precose de Tre- voux A f 15 a f33, Precose de Tre- voux B f 8 a f 15, Bruine Heerenperen A f7 a fll, Bruine Heerenperen B f 2 a f 6, Beurré d''Amanlis f 6 a f 12, Beurré d' Aremberg f4 a f7, Beurré de Merode f 6 a f 11, Beurré Giffard fó a f9, Poire Madame f5 a f13, Jut- teperen f4 a f17, Dirkjesperen fl a f4, Bon Chretien Williams f4 a f8, Petite Marguerithe f6 a f 10, Witte broodsperen f 2 a f 4, Dr. J. Guyt f 5 a f 14, Williams Duch. f 3 a f 9, Diamant peren f4 a f9, Scharlakenperen f2 a f 4, Snijboonen f 17 a f 24, Groene boonen f2 a f4, Dubbele Princessen zonder draad f7 a f 11, Rijnsche Spek boonen f9 a f13, Perfectboonen fó a f 16, Aardappels fl a f3, alles per 100 Kg., Perziken f2 a fó, Meloenen f 18 a f 31, Bloemkool f 9 a f 16, Kom kommers f 1 a f2, Augurken f 0,08 a f 0,26, alles per 100 stuks. Veiling van 29 Augustus 1929. Tomaten U. C. B. merk: A fl,40, B f 1,30, C f 1,40, CC f 0,50, Zonder U. C. B.: A fl,—B fl,—C fl,— CC f0,50, alles per 100 pond. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Exportveiling van 29 Aug. 1929. Tomaten A f2,80, B f2,50, C f 2,1(50 en CC f 1,40. Dubbele Princessefcoonen f6, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Pruimen: Dubbele Boerewitte f 19 a f29, Witte Wijnpruimen f24 a f27, Was- bingtons f 16 a f23, Roode Eierprulmen f8 a f 18, Blauwe idem f10 a f17, Belle de Louvain f6 a f21, Reine Vic toria f5 a f 15, Reine Claude f 12 a f20, Vroegp van Buhlenthal f7, Ditrich UI- horn f 7, Burbaïik f 14 a f 20, Abrikoos- pruimen f7 a f 14, Tonneboers f12. Prince Pruimen f4 a f8, Marbelanen f 2 a f 6, Blinkers f 6, Okkelamen f4 a f7, Kouwelijnen fl a f2, Afval pruimen fl a f4, Peren: Precose de Trevoux f 10 a f 14, Clapp s Favorite f 12 a f27, Mar- gperithe Marillat f 7 a f 12, Triumphe de Vienne f18 a f22, Petite Marguerithe f8 a f12, Seiglneur d'Esperen f6 a f 17, Beurré de Merode f7 a f 12, Beurré d'Amanlis f 10 a f 19, Beurré Hairdy f 12 a f 16, Beurré Wilhelmina f4 a f7, Dr. Jules Guyot f7 a f 10, WiLliams Du chesse f7 a fll, Bon Chretien Williams f5 a f9, Jutteperen f7 a f27, Diamant peren f3 a f6, Bergamotten f2 a f4, Ronde Perzikperen f3 a f5, Limburger Bergamotten f3 a f5, Zomer Rietperen f3 a f'4, Goudballen f 4 a f 6, N.H. Sui kerperen f2 a f6, Wittebroodsperen f3 a 15, Calleboutsperen f2 a f5, Ame- lotten f5 a f7, Spekperen f2 a f5, Schar laluanperen f4 a f5, Dirkjesperen f2 a f4, Afval en Kroetperen f0,10 a f4, Appels: Perzik Roode Zomerappel f4 a f 10, The Queen f 12 a f28. Mank s Codlin f 13 a f27, Transp. de Croncels f 12 a f 16, Sigine Tillish f10 a f16, Duch. d'Óldenburgh f6 a fll, Cox Po mona f5 a f7, Witte Astrakan f8, Ja cques Lebel f5 a flO, Ganzebout f5 a f7, Codlin Keswick f2 a f 12, Afval- en Kronetappels f0,10 a f3, Diversen: Zure Morellen f30, Tomaten fl a f8, Snij boonen t'14 a f 19, Dubbele Princessen f6 a fll, Stokprincessen f10 a f20, Groene boonen f I a f3, Zilveruien f2 a f 9, Uien f 2, Aardappelen f 1,90 a f 2,50* Augurken f 1, alles per 100 K.G., Meloe nen f 15 a f38, Komkommers f0,40 a f4, Augurken f0,01 a f0,20, Bloemkool f3 a f 19, Roode kooi f3 a f4, Kropsla f 1,50, Andijvie f 0,70, alles per 100 stuks. Bloemen f2 per I0Q bos. LICHT OP. Zaterdag 31 Augustus 8.24 uur Zondag 1 September 8.20 uur Maandag 2 September 8.18 uur VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. September: 4 's Heer Arendskerke, afbraak, Pi laar. Goes, verpachting grond, B. en W. van Goes. 12 Wemeldinge, inspan, Pilaar. 13 Kwadendamme, herberg met win kel, schuur, erf en tuin, Pilaar. 18 Wemeldinge, huis, schuur en erf, van Dissel. Goes, woonhuis, pakhuis e. a„ van Dissel. Waarde, huis en erf, Oele. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Augustus: 30 31 Aug., 1 en 2 Sept., Bioscoop Slot Ostende, „Hotel Boulevard". 30 31 Aug. en 1, 2 en 5 Sept., Land bouw-Bioscoop, „Harold Lloyd op de Eenmanswagen". Landbouw-Bioscoop, „Ich küsse Ihre Hand Madame". September: 2 2 uur Raad. Getrouwd.: S. C. J. VAN ESSEN en D. H. HOLLESTELLE, die, mede namens wederzijdsche fa milie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Goes, 2Q Augustus 1929. Heden overleed door een nood lottig ongeval ons innig geliefd Zoontje en Broertje CORNELIS. in den nog jeugdigen leeftijd van bijna 8 jaar. Wed. M. D. VAN OEVEREN- Verboom. PIET. yerseke, 29 Augustus 1929. Voor de vele bewijzen van deelne ming ontvangen bij het overlijden van onze lieve Zuster, ANNA MARIA HELMSING, Weduwe P. A. P. J. P. Colombon, betuigen wij onzen welgemeenden dank. Amsterdam: F. H. L. HELMSING. Goes: F. C. C. LASONDER- Helmsing. Augustus 1929. De Heer en Mevr. A. TH. VERBIST- Witkam, zeggen hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte van hunne Dochter on dervonden. Goes, 31» Augustus 1929. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1929, des nam. 2 uur (N.T.) te Wemeldinge ten herberge van den heer M. Kor- stanje, krachtens art. 1223 B. W. publiek vetkoopett: onder Wemeldinge: SCHUUR EN ERF op het dorp, uit komende aan den Achterweg Sectie B na 1217, groot 4 A. 10 c.A.; bewoond door den eigenaar JAN HAMELINK. Op gebruik bij de betaling. Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van den Notaris. TE KOOP of TE HUUR GEVRAAGD in het centrum van de stad GOES. Brieven onder No. 732, aan het bu reau van dit blad. C. ALKEMADE Az„ Etablissement „Vinkeveld", Noordwijk bij Haarlem, vraagt voor GOES en OMSTREKEN een actief AGENT of AGENTES, voor den verkoop van BLOEMBOLLEN aan particulieren. Ruime verdienste.

Goessche Courant | 1929 | | pagina 3