Gpionik^Pilletjes Nerveus en Overspannen Onrustig- en Slapeloos jremengd NieuWs. Mijnhardt's Zenuwtabletten. Van Overal Dief: „Ik hoop, dat u clementie met mij zult gebruiken, Edelachtbare. Er zijn veel menschein, die door mij moeten eten!' Rechter: „Heb je dan kinderen?' Dief„Neen, dat niet. Maar denk eens aan al die rechter, detectives en agenten die door mij aan hun brood komen! Zij„O, John, baby heeft de lucifer ingeslikt! Wat moet ik beginnen?" Hij: „Hier, neem mijn sigarettenaanste ker maar even!" Landlooper: „Waar vischt u naar?" De pessimist: „Naar zalm!" Landlooper: „Er zit geen zalm hier!" De pessimist: „Er zit hier heelemaa! geen visch, dus kan ik even goed naai zalm als naar iets anders visschen!" „Ik heb een auto gekocht en er mijn piano voor in ruil gegeven!" „Nemen autohandelaars dan piano's in ruil?" „Gewoonlijk niet, maar deze handelaai woonde in de flat beneden mij!" De oude heer: „Uw vriend vischt Keel goed, hoewel hij maar één arm heeft, niet?" De visscher: „Ja, dat doet hij zeker, maar hij kan nooit goed vertellen hoe groot de visschen zijn, die hij gevangen heeft!" i Het kleine meisje: „U komt zeker om de huishuur, niet? Moeder heeft ver geten het geld klaar te leggen!" De huiseigenaar: „Hoe weet je dat?" Het kleine meisje: „Moedes" heeft het me gezegd voordat ze wegging!" Verliefde neef: „Oom, wat is de beste manier om te weten te komen wat zij van mij denkt?" De oom: „Met haar trouwen, jongen!" Waard van landelijk herbergje: „Ik heb dien wijn al dertig jaar lang in mijn kelder liggen!" Gast: „Zoo? Nou, je hoeft niet te den ken dat ik zal drinken wat alle anderen hebben geweigerd!" Vader: „Het is me erg tegengevallen, Jantje, dat je je alleen maar goed ge draagt als er iemand is, die naar je kijkt!" Jantje: „Maar vader, u rookt toch ook alleen als moeder uit is?" Rechter: „Beklaagde, je slaat je vrouw voortdurend! De dokter zegt, dat ze heelemaal blauw ziet!" Beklaagde: Uheeft gelijk, Edelacht bare, maar ze is blond en blauw staat haar dus goed!" Verkeersbellen. Naar de Tel. meldt, zullen vermoede lijk reeds in het najaar eenjge nieuwe maat regelen ten opzichte van de verkeers regeling in de Leidschestraat te Amster dam genomen woMen. Aan het begin- en het eindpunt, alsmede op de brughellim- gen, zijnde de plekken, waar de verkeers agenten staan, zullen schellen worden aangebracht, die alle op hetzelfde oogen- oogenblik een signaal zullen geven. De bedoeling is, dat alle verkeersagenten in die straat op dit sein eenzelfde verkeersteeken zullen geven. Allen laten het hoofdver- keer dus tegelijk door óf blokkeeren op hetzelfde oogenblik dit verkeer ten dien ste van het verkeer, komende uit de dwars straten. Het gevolg zal zijn, dat het ver keer veel minder afgebroken zal worden en minder tijd behoeft. Slaagt deze proef dan zal, aldus het blad, de maximum snelheid van 12 K.M. iets verhoogd kun nen worden. Tante Pos en de pers. Bij beschikking van den minister van waterstaat is een definitieve vorm gege ven aan den reeds gcruimen tijd werken den dienst voor persaangelegemheden bij het hoofdbestuur der posterijen, telegrafie en telefonie. Het doel van den persdienst is te be vorderen: a. dat de aangelegenheden van bet staatsbedrijf der P. T. en T„ die de belangstelling van het publiek hebben of waard zijn, in de pers een juiste beoordee ling vinden; b. dat het publiek een juist gebruik van de diensten van het bedrijf maakt. Tot de taak van den persdienst b-'hoort onder meer: a. het verstrekken aan de pers van inlichtingen en mededeelingen over alle daarvoor in aanmerking komende aangelegenheden; b. het organiseeren van bezoeken van persvertegenwoordigers aan kantoren, enz.; c. het bevorderen, waar noodig, van persoonlijke aanraking tus- schen persvertegenwoordigers en organen ot'ambtenaren van den dienst. Afastri'm. in <je week van TT tot en met 17 Aug, zijn in de gemeente Rotterdam waarge nomen 31 gevallen, terwijl in het zieken huis aldaar werden aangetast 17 personen van het personeel en 10 patiënten. Totaal 58 personen. Een kind van een half jaar, dat in het Gebruikt hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. ziekenhuis werd verpleegd voor een an dere ziekte, is mede tengevolge van <b alastrim-besmetting overleden. Het kind werd op 31 Juli voor den eersten keer gevaccineerd en vertoonde op 6 AuguS' tus de eerste verschijnselen van alastrim Sedert het waarnemen der ziekte te Rot terdam zijn aldaar gemeld 141 ziekte- en 4 sterfgevallen, waarvan één bij een ouden man, die reeds aan een andere ziekte leed. Voorts zijn in genoemde week de vol gende gevallen in andere gemeenten waar genomen: Delft 3 gevallen (in één geval de besmetting van Rotterdam afkom stig, in de twee andere gevallen is de oor sprong niet zeker); Amersfoort 1 geval. Apeldoorn, 1 geval. Valburg 1 geval, Din- teloord 1 geval (de besmetting is in al deze gevallen te Rotterdam verkregen). Totaal-generaal 148 gevallen met viei sterfgevallen. Tweede Kamerleden. De voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de benoeming van de leden der Tweede Kamer heeft in de open gevallen twee plaatsen in die Kamer door het ontslag nemen afs Cd door den Minis ter van Staat, Jhr. rar. Ch. J. M. Ruys de Beeren6rouck, minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw, en door dr. L. N. Deckers, minister van Defensie, be noemd verklaard tot lid der Kamer de heeren M. C. E. Bongaerts te 's Graven- hage en F. G. C. J ,M, Teulings te 's Her togenbosch. Ter verduidelijking diene, dat de hee ren Ruys de Beerenbrouck en Deckers ontslag hadden genomen als leden van de Tweede Kamer, welke voor de periode 19251929 zitting heeft. De heeren Bon- gaerts en Teulings, die ook in de nieuwe Kamer zitting zullen hebben, zijn thans dus slechts benoemd verklaard tot het tijdstip, waarop de oude Kamer zal worden ont bonden. Telefoneeren met Indië. Woensdagmiddag waren op uilnoodiging van den directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie eenige buitenlandsche jour nalisten 'in de gelegenheid gesteld mat In dië te spreken. Hiervan werd gebruik gemaakt door da heeren prof. Georg Bernhard (Vossische Zeitung), A. Gauvain (Journal iTes Dé- bats) en A. de Gobart JjLe Sair), die spraken met den vertegenwoordiger (con sul-generaal) van hun land te Bandoeng. De gesprekken hadden een zeer vlot en duidelijk verloop. De buitenlanders toon den zich zeer enthousiast over deze ver binding. Door plotselinge conferentie-aangelegen heden waren o.m. Jules Sauerwein en de Fransche secretans-generaaf van het de partement van Buitenlandsche Zaken, Ber- thelot, verhinderd te komen. Vermoede lijk zullen dezen en nog enkele anderen later in de gelegenheid worden gesteld eea gesprek met Indië te voeren. G e v a a r I ij k spel, In het kamp van Waalsdorp zijn een aantal landstormers ondergebracht, die ra de vooroefening hun diensttijd komen vol maken. Dinsdagavond werd er inde barak, waarin de soldalen zijn ondergebracht, gestoeid. Een der jongelui keerde voor de grap de krib van een kameraad om. De jongpn kwam ongelukkig terecht, kreeg een wond aan zijn slaap en verloor het be wustzijn. Hij moest naar Ret Militair zie kenhuis worden overge6raclït, waar 'de officier van gezondheid een nog at ern stige hersenschudding constateerde. De toestand van den jongen is niet zonder ge vaar. Wagens voor de Spoorwegen. Ten einde te voorkomen dat zeer veel open goederenwagens door de Nederland- sche 'Spoorwegen moeten worden ge huurd van de Duitsche, ten einde in het drukke goederen- en kolenvervoer te voor zien, heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen drie duizend open wagens besteld, waarvan de levering is opgedra gen aan de wagenbouw en machinefabrie ken Werkspoor voor 1300 stuks; 400 bij de Westdeutsche Wagcnfabriken A. G. Dusseldorf; 600 bij de Hannoversche Wagenfabrik te Hannover; 500 bij Wa gcnfabriken te Keulen-Dentz en 200 te Mainz, allen met Kunze Knorr rem. Er zullen een duizend ingericht worden met een laadvermogen van 20 ton en 1500 met 21 Va ton, allen twee-assige voertuigen. Auto te water. Te Rotterdam is Woensdagavond een auto, waarin 8 personen waren gezeten, te water gereden. Uit de richting Gouda reden op Hen Gravemweg omstreeks 10 uur drie auto's kort achter elkaar. De weg is daar "ter plaatse smal en aan beide zijden loopt een diepe sloot, zoodat het, vooral in het duis ter, niet gemakkelijk is te passeeren. Ter hoogte van de IJsselmondsche laan wild: de bestuurder van de tweede auto, de 45- jarige A. O. uit Rotterdam, voorbij rij den, doch zijn auto, een gesloten Peeidess heeft daarbij met het rech terachter wiel den naaf van het lïnfeervoomvlel van den auto, die vóór hem reed) geraakt. Deze maakte een zwaai naar rechts kantelde e!n sloeg over den kop in den naast den weg gelegen sloot. De aanrijding veroorzaakte een ge weldigen slag, waardoor de omwonenden op het ongeluk opmerkzaam werden ge maakt. De 27-jarige A. Vrooman, die aan de overzijde woont en leden van de familie van R. zijn in nachtgewaad te hulp gesneld. Juist op het oogenblik van de aanrijding was ook de adjudant van politie C. de Jongh, uit Kraüngscheveer in de nabijheid. Deze heeft met de bo vengenoemde burgers hulp verleend. Ter wijl de adjudant een ruit intrapte, is Vroo man het water ingeloopen en heeft een portier opengerukt. I Het bleek, dat in de omgeslagen- auto, een gesloten Chevrolet, acht personen zaten. De auto lag half onder water. On der de inzittenden was eea paniek ont staan. Door het kalme optreden van adju dant de Jongh, is het echter gelukt de inzittenden één voor één uit den auto te balen. Het waren de 47-jarige A. B„ carosseriemaker uit Vlaardingen, bestuur der van den auto, zijn 47-jarige vrouw J. B.-P., hun vier kinderen, respectievelijk 6, 9, 13 en 16 jaar oud, de 30-jarige zus ter C. B. en de 38-jarige mevrouw J. N. K„ allen uit Vlaardingen. Nadat zij allen uit den auto waren ge haald bleek dat mej. C. B. wonden aan hoofd en handen bad gekregen. De 16- jaïige P. B. had een wond aan de knie opgekropen. In een café van den heer Vrooman zijn allen zoo goed en zoo kwaad als dit ging van droge kleeren voorzien. Nadat de auto van den Geneeskundigen dienst was aangekomen zijn zij naar het ziekenhuis aan dein Bergweg vervoerd, waar de twee gewonden zijn verbonden. Het gezelschap heeft daarna de reis naar Vlaardingen kun nen vervolgen. Het weer van dezen zomer. Aan een artikel in het „Vad." is het volgende ontleend: Dat de zomer zeer gunstig is ge weest, mag hier met enkele gegevens nader worden aangetoond. Wat de temperatuur betreft blijkt het volgende. In de maand Mei was de gemiddelde temperatuur 1.5 gr. C. boven het normale, in Juni gelijk aan de normale, in Juli 1.3 gr. boven de normale. Degerlijke positieve afwijkingen van de gemiddelde temperatuur, die mis schien klein en onbeduidend lijken, zijn in werkelijkheid niet zoo weinig van beteekenis, want zij worden niet bereikt zonder dat een groot aantal warme dagen is voorgekomen. Maar er zijn toch niet veel heete da gen geweest, zal men misschien zeggen. Wanneer wij zeer warme dagen die noemen, waarop de temperatuur 25 gr. C. is gestegen, dan zien wij, dat Mei er 6, Juni 2, Juli niet minder dan 10 en Augustus tot nu toe 2 heeft ge leverd. De normaal-gemiddelde aan tallen voor die maanden zijn 2, 4, 3 en 2, zoodat alleen Juni in dit op zicht te kort is geschoten, terwijl het totaal aantal (20) toch nog beduidend grooter is geweest dan het normale totaal (11). Verder blijkt, dat de ge middelde dagel. maximumtemperatuur in de drie maanden Mei—Juli resp. bedroegen 18.7, 17.3 en 22.7 gr. C. te gen 16.6, 18.1 en 20.1 gr. C. normaal, zoodat de maanden Mei en Juli war mer dan normaal blijken te zijn ge weest, terwijl Juni als zomermaand een weinig tekort is geschoten. Wat den regenval betreft blijkt, dat het den geheelen zomer veel droger is geweest dan normaal. De aantallen regendagen bedroegen in Mei 7 (nor maal 12), in Juni 15 (normaal 10) en in Juli 10 (normaal 12), terwijl het normale aantal van Augustus (15) op verre na nog niet is bereikt De hoeveelheden bedroegenMei 9 m.M., Juni 41 m.M., Juli 31 m.M. tegen nor maal 47, 57 en 68 m.M. Het totaal De legeroefeningen in de omgeving om iederen „vijandelijken' van Ede. Het afweergeschut is gereed vlieger neer te halen. aantal regendagen in deze drie maan den, 32, is dus iets minder dan het normale aantal 34, terwijl de hoeveel heid regen, 81 m.M., verre beneden de normale hoeveelheid 172 m.M., ge bleven is. Een belangrijke factor ter beoordee ling van het karakter der weersge steldheid is het aantal uren zonne schijn, dat is voorgekomen, vergeleken met het normale aantal. Nu kwamen voor in Mei 275, in Juni 184 en in Juli 267 uren zonneschijn tegen de volgende normale aantallen 206, 192 en 196. Het totaal aantal 726 overtreft het normale aantal, 594, met 22 pet Een zoo groot aantal zonneschijn-uren beteekent tegelijk zooveel lichtere be wolking. Het blijkt dus wel uit de bovenge noemde gegevens, dat de vier voor naamste weerfactorentemperatuuri-re- genval, bewolking en zonneschijn af wijkingen in gunstigen zin opleverden en dat de zomer in Mei, Juni, Juli en tot nu toe in Augustus warmer, droger en zonniger dan normaal is geweest. Bij de politie te Venlo vervoeg den zich twee globe-trotters, om op hun doorreis hun papieren te laten stempelen. Door een opvallende be weging van een van de twee, achtte de politie het gewenscht de persoon ïn casu nader te onderzoeken waaruit bleek, dat men piet een vrouw in manskieeren te doen had. Uit de iden titeitspapieren bleek, dat de globe trotters waren C. A. uit Den Helder en de 23-jarige gehuwde juffrouw v. L. uit Amsterdam. Beiden Varen van Am sterdam over Utrecht—ArnhemNij megen te Venlo aangeland. De reis is nu in passend costuum voort gezet. Woensdag is te En»chedé be gonnen het 26e Nationaal Midden standscongres van den Kon. Ned. Mid denstandsbond. - Te Aalsmeer-Oost was Woens dagavond de 6-jarige Frans Klooster uit Haarlem, die met zijn moeder te Aalsmeer logeerde, met eenige kinde ren ïn een roeibootje uit varen gegaan. Toen het bootje langs den kant voer, greep het knaapje een boomtak vast en werd overboord getrokken. Voor dat de andere kinderen beseften wat er gebeurd was, was het ventje reeds in de diepte verdwenen. Hoewel dade lijk van verschillende kanten hulp toe schoot, slaagde men er eerst na twin tig minuten in het knaapje boven te brengen. De levensgeesten waren toen echter reeds geweken. De totale netto-opbrengst der gezamenlijke Limburgsche mijnen ge durende Juli bedroeg 1024.178.978 ton. Deze maand overschreed de produc tie voor het eerst het millioen ton. Het totaal aantal arbeiders der geza menlijke Limburgsche mijnen op 1 Aug. bedroeg 24.538 ondergronds en 10.619 bovengronds. Ontslag van onderwijzers. In West-Vlaanderen is een verweer- comité opgericht met het doel de ge zinnen van de om hun Vlaamsch- nationale overtuiging door den bis schop van Brugge afgestelde katho lieke onderwijzers, geldelijk te onder steunen. Er is ook een speciaal fonds voor den onlangs te Meenen ontsla gen onderwijzer Jozelf Devos tot stand gekomen. Een aantal katholieke en andere collega's van den getroffene, een paar hoogleeraren, verscheidene schoolhoofden en particulieren heb ben zich gezamenlijk verbonden tot het verzekeren van een maandelijk- schen steun van 2000 francs aan het grootê gezin Devos. Ook in socialistische kringen blijkt voor het lot der afgestelde onderwij zers heel wat belangstelling te zijn en de oud-minister van onderwijs dr. C. Huysmans, wijdde er Zaterdag j.l. nog een hoofdartikel aan in de courant „Le Peuple". Naar zijn oordeel zou de vastheid van benoeming der on derwijzers van de vrije, door het Rijk gesubsidieerde scholen, door middel van een wet moeten worden verze kerd. Deze onderwijzers dienden de zelfde plichten en rechten te hebben als het personeel der officieele scho len. Thans is het wel de schatkist die de salarissen en pensioenen van de vrije onderwijzers betaalt, maar de staat heeft verder geen vat op hunne benoeming of afstelling. Aan dezen toestand dient dan ook een einde te worden gesteld wil men de grondwet telijk gewaarborgde vrijheid van denk wijze niet verder in het gedrang zien komen. De aanvaring bij Oostende. De Belgische scheepvaartraad, die een onderzoek heeft ingesteld naar de verantwoordelijkheid inzake de scheepsramp in de havengeul te Oos tende heeft uitspraak gedaan. Kapitein Van Loocke van het aangevaren schip „Joseph IV" krijgt een levenslang ver bod om het bevel over een vaartuig te voeren. Hem wordt verweten, dat hij links de haven binnenvoer, dat hij geen seinen gaf, geen reddingsgordels onder hereik had en dat zijn vaartuig overbelast was. Kapitein Beauprezvan de aanvarende „Knocke" wordt drie maanden geschorst daar hij had be- hooren te stoppen of achteruitslaan en evenmin reddingsgordels onder be reik had. De onkosten komen voor één vierde ten laste Beauprez en voor drie vierde ten laste van Van Loocke. STAATSLOTERIJ. 3e klasse 3e lijst. Trekking 21 Aug. f1000: 8856 f 400: 9102 16992 19383 f 200: 1181 f 100: 1654 3076 10641 12723 18303 20067 3e klasse 4e lijst. Trekking 22 Aug. f10009433 f 100: 6917 LICHT OP. Zaterdag 24 Augustus 8.38 uur Zondag 25 Augustus 8.36 uur Maandag 26 Augustus 8.34 uur WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer vijf minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). (Oude tijd). Dagen. Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 24 Aug. 5.80 5.44 11.11 11.85 25 6.03 6.16 11.47 26 6.37 6.51 0.11 0.26 27 7.18 7.28 0.52 1.08 28 f 8.02 8.16 1.34 1.56 29 9.00 9 34 2.29 3.00 30 10.28 10.10 3.44 4.28

Goessche Courant | 1929 | | pagina bijlage 2