P00T60ED. KERMlS_GOES. DANSSALON Gezondheids-Apotheek, Wed. C. J. Evertsen Veerdienst Kortgene-Wolphaartsdijk V.V. FLINKE WINKELJUFFROUW, Landbouw-Bioscoop Goes, Te!?5oon De Besteller van Plan Zuid, van F. S C H U L T E. Sport. Van Overal Gemengd NieuWs. Laatste Berichten. 'i'nin-iMf Openbare Verkooping de Herberg met Winkel, Speeltuin „NIEUW GOES". Bezoekt tijdens de kermis de naar de eischen des tijds ingerichte ronde Standplaats Groote Markt tegenover het Stadhuis. Prima consumptie. Nieuwste muziek. Bloemenwinkel voorheen dhr. BARTELSE Lange Kerkstraat, Goes. van een particuliere verzameling, zult |gij> vanaf den tragïschen Rembrandt, tot ironisch-koddigen Cornelis Troost de twee uitersten van het Hollandsch karakter zien: den tragischen en komi 'schen kant, altijd van weemoed door- weven, „Het is in Leiden, Delft en Dor- I drecht, dat men heel de geschakeerde diepte vindt van de ziel van land en I volk. „Morgens vol zon, plotse kreet van een orgel, kanaal, overtogen van doo de blaren, verstildheid der gezichten, die toch vol geheimen zijn: nooit zul len wij hen vergeten. „Als de hyacinthen-zee Haarlem' muren omgolft, wordt men niet meer verpletterd door Frans Hals. Als Delft in den herfst onder zijn boomen niet meer dan de herinnering van een stad is, in roerlooze kanalen weerspiegeld, denkt men aan Gérard de Nerval en aan Verlaine, die er voorbijgingen". En iets verder „Ik zie de Hollanders voor nogal ongelukkig aan, niet beter in Frank rijk bekend te zijn. Behalve een Heijer- mans gaat hun letterkunde buiten ons om. Toch bezitten zij groote dichters: Boutens en Herman Gorter. Critici als Van Deyssel en Dirk Coster, waar van de eerste de realistische school deed kennen en de ander, diep en fijn essayist, met aandacht allo openbarin gen van den Franschen ge.st ^o'.gt". Tot slot: „Wij moeten HolL .1 boter leeren kennen; er bestaat „ader zijn hemel meer dan tulpen e:i molens. Een eer zuchtig volk van koelen aanblik, van verborgen gevoil wacht er op ontdekt te worden". KORFBAL. Voor de competitie in Zuid-Beve land werden de volgende wedstrijden gespeeld: Zeelandia I—V. I. O. S. '2—2 E. L. T. O.-D. O. S. 5-3 De stand dezer competitie luidt tot op heden: Zeelandia I 9 5 3 1 13 22-18 1.44 V. I. O. S. 9 5 2 2 12 30-21 1.33 D. O. S. 8 4 1 3 9 25-16 1.12 E. L. T. O. 10 3 3 4 9 28—28 0.90 Zeelandia II 7 0 5 2 5 9—12 0.71 V. V. C. "1 0 6 2 11—32 0.30 Voor de competitie, in Zeeuwsch- Vlaanderen werd de volgende wed strijd gespeeld: nr. S. E. jO,-L. T. O. I—Rapide 23 De stand tot heden luidt als volgt: Rapide 5 5 0 0 10 16-3 2.— Seolto I 5 3 1 1 7 31-7 1.40 T. S. C. 6 1 2 3 4 7—18 0.66 Seolto II 6 0 1 5 1 4-30 0.16 Uit deze stand blijkt dus, dat, hoe wel Rapide en Seoltoi I elkaar nog één keer ontmoeten, Rapide toch reeds kampioen is. Vrijdagmiddag heeft een 27-jarigs mijnwerker te Eygelshoven een moord aanslag gepleegd op een vrouw aldaar. Hij heeft getracht een met zes patronen ge laden revolver op haar af te vuren, doch het schot weigerde. De man is naderhand door de gemeentelijke politie in arrest ge steld. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. De oorzaak schijnt een liefdes geschiedenis te zijn. Tengevolge van een nalatigheid van een der bewakers zijn twee groote slan gen bij nachte uit het circus Buffalo Bill, te Luik, ontsnapt. Een der dieren werd, naar de Nation Beige verneemt, in een paardenstal teruggevonden, waar het zich om een hengst geslingerd en deze -verstikt had. Den anderen slang ontdekte men in de tent der wonderdieren, waar hij een schaap met zes pooten had ingeslikt. Het gedoode paard had een waarde van 25.000 frs., het wonderschaap van 6000. Zaterdagnacht is in het gebouw der N.V. Arnhemsche Steendrukkerij aan de Rietgrachtstraat ingebroken. De die ven hebben een ijzeren geldkistje met plm. f 1000 uit een niet gesloten kast wegge nomen. Van de daders geen spoor. Ook zijn geen vingerafdrukken gevonden. In Amsterdam zijn gisternacht 2 goederentreinen tegen elkaar gèloopen. Er ontstond alleen materieele schade. sche stoomschip ..Ogono". Het Spaansche schip zonk onmiddellijk en veertien leden van zijin bemanning kwamen in de golven om. Gistermiddag om half drie is de sleepboot met zware averij te Grimsby binnengeloopen met tien overlevenden san het Spaansche schip, en het lijk van een Spaanschen matroos aan boord. Vlaamsche b e gr o e t i n g s d a g De sedert een drietal jaren, iederen zomer, in een of andere Nederlandsche stadBergen op Zoom, Roosendaal of Breda gehouden «begroetingsdag", bij welke gelegenheid een aantal Vlaam che nationaal-gezinden, uit Vlaanderen, de naar Nederland uitgeweken Vlaamsche politieke veroordeelden ontmoetten en van hunne solidariteit met hen kwamen ge tuigen, zal ditmaal, nu de clementiewet de grenzen openzet voor de meeste Vlaam sche uitgewekenen, te Antwerpen j laats hebben. Als datum is gekozen 1 Septem ber. De leiding van de Vlaamsche Front partij zorgt voor de organisatie van deze bijeenkomst, welke met een gemeenschap pelijken boottocht op de Schelde wordt besloten. Op den voorafgaanden Zaterdag wordt ook nog een vergadering gehouden van afgevaardigden van verschillende ver eenigingen, met het doel het uitbouwen der Dietsche slamdagen te bespreken. Ben afschuwelijke misdaad Sinds Maandagmiddag was de Berlijn sche recherche druk in de weer om een elfjarig meisje, Hilde Zöpernick, de dochter van een ambtenaar van de rijksbank, te zoeken, dat spoorloos verdwenen was. Den geheelen middag had zij met vriendinnetjes in de omgeving van haar woning aan den Sachsenplatz gespeeld en in- en uitgeloopen op een nabijgelegen bouw werk, waar een groot winkelhuis wordt opgetrokken. Tevergeefsch had de politie dit geheele gebouw doorzocht, nabijgelegen vijvers en vaarten afgedrecht, met speurhonden ge zocht. Het kind was en bleef zoek. Vrijdagmiddag betraden enkele arbeiders een nog niet afgewerkten kelder van het in aanbouw zijnde huis. Toevallig kwamen zij op een plek, waar het zand onder hun voeten meer meegaf dan elders. Zij gingen aan het graven en stooten weldra op een menschelijk lichaam, dat bleek het lijkje te zijn van het gezochte kind Op welke wijze de moord begaan is kon nog niet worden vastgesteld ook is oog geen spoor gevonden van den moor denaar. Onder de bevolking heerscht groote verontwaardiging over deze gruwelijke misdaad VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Augustus: 21 Kloetinge, vrachtrijdersinspan, De Wilde en Heijboer. 21 Groede, hofstede met boomgaard, bouw- en weiland, Ittmann. 22 Wolphaartsdijk, woonhuis en erf, Pilaar. 27 Goes, oppervruchten, van Dissel. 28 Wolphaartsdijk, woonhuizen en tuingrond, Pilaar. 29 Kwadendamme, hoefje en lande rijen, Pilaar. 30 Wemeldinge, hofstede, Pilaar. Waarde, huis en erf, Oele. Wemeldinge, boereninspan, Pilaar. September 13 Kwadendamme, herberg met win kel, schuin:, erf en tuin, Pilaar, Goes, woonhuis, pakhuis e. a., van Dissel. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Augustus: 20 21 en 22, Landbouw-Bioscoop, „De besteller van plan Zuid" en „Beau Sabreur". 20 21 en 22, Bioscoop Slot Ostende, „Wien, Wien, nur du Allein". Landbouw-Bioscoop, „Ich küsse Ihre Hand Madame". Landbouw-Bioscoop, „Harold Lloyd op de Eenmanswagen". Scheepsramp. Een aanvaring, waarbij veertien men- schen om het leven zijn gekomen, heeft gisternacht op de Noordzee plaats gehad, nabij het Dowsing-Iichtschip, en we! tus- schen de Engelsche sleepboot „King's Cross" uit Middfcsborough en het §p,aan- BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Marinus Jacobus z.v. Ja cobus van Liere en Katharina Capello/ Dingenis Johannes z.v. Marinus Jo hannes de Dreu en Wilhelmïna van Sabben; Johannes Antonie z.v. Johan nes Roovers en Maria Cornelia Olfers. Huw.-afk.: Marinus Petrus van Hese 23 j. jm. en Hedwiga Maria van Don gen 21 j. jd.; Hans van Lookeren Campagne 29 j. jm. en Cornelia Maria Sobels 29 j. jd. Overleden: Jentina Margarefha de Vries, echtgenoote van Benjamin Fa- berij de Jonge. WEERBERICHT. Zwakke tot matige Westelijke tot Noordelijke wind, gedeeltelijk bewolkt mogelijk nog lichte regenbuien, zelf de temperatuur. Levenloos aangegeven een kind van het mannelijk geslacht van Jacob Schrier en Cornelia Traas. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Exportveiling 17 Aug. 1929: Tomalen A f 18,60, B f 15.10, C f 19.10, en CC f 12,90, Dubbele Princesseboonen f 7,80, alles per 100 K.G. i Kleine veiling. Pruimen: "Washingtonpruimen T30 a f53, Belle de Louvain f20, Reine Vic toria f 12, Dubbele Boerewitte f 43, Ra- demakers f 16, Witte Wijnpruimen f32 a f47, Tragedie f20, Wijnkrozen f5 a f 10, Engelsche Krozen f 7 a f 12, Vroege Oranje Pruimen f 11 a f 12, Prince Prui men f6 a f 11, Oklkefanen f3 a f7, Mar- belanen f3 a f8, Eldensche Blauwen f7 a f 20, Kouwelijnen f 2 a f 8, Sierpruimen f 3, Afval Pruimen f 1 a 17, Peren Clapps Favorite f 12 a f 23, Precose de Trevoux f 10 a f 1,9 Oomskinderen f 9 a f24, Poire Madame f8, Petite Marguei- the f7 a f8, Bruine Heereperen f7 a f 12, Langstelen f 2 a f 5, Beurré Gifford f5 a f7, Groninger Bergemotten f2 a f 5, Dirkjesperen f 4, Keizerinnen f 1 a f2, Gouclbaüen f3, Wittebroodsperen f3 a f5, N.H. Suikerperen f4 a f6, Ro-ode Suikerijen f2 a f4, Scharlakeinperen f 4 a f5, Afval- en Kroetperen f0,10 a f2, Appels: Madeleinen f 10 a f 19, Mr. Gladstone f 13, Irish Peach f 5, Earley Victoria f 8 a f 13, Codlin Keswick f 4 a f 9, Mank's Codlin f 8, Perzik Roode Zo- merappel f8 a f 17, Duch. d'Oldenburgh f5 a f 12, Echleville Seedling f6 a f8, Ganzebout f5, Zomeraagt f5 a f7. Zoete St. Janappel f8. Zoete Tarweappel f7 a f8, Afval- en Kroetappels f0,10 a f2, alles per 100 K.G. Diversen: Abrikozen f58, Tomaten f2 a f 10, Roode bessen f 1 a f 15, Snijboonen f 6 a f 17, Rheinische Spek- boonen f7, Stokprincessen f14, Per- fectboonen f8 a f9, Rentegevers fö a flO, Dubb. Princessen f6 a f 14, Groene boonen f2 a f5, Zilveruien f3 a f 9, Aardappelen f 1,10 a f 2, Augur ken f 1 a f3, alles per 100 stuks, Me loenen f 11 a f 39, Komkommers f 0,10 a f2, Augurken f 0,09 a f0,33, Bloem kool f6 a f 15, Roode kool f2 a f5, Savoïje kool f4, Perziken fl a f4, alles per 100 stuks, Selderij f0,80, Bloemen f8 a f9, beide per 100 bos. Griep. Men meldt ons uit Doesburg: Naar we vernemen heerscht in het garnizoen alhier een griep-epidemie, die zeer ernstig blijkt te zijn. Reeds meer dan 100 militairen zijn aan griep lijdende. In verband hiermede wordt verondersteld, dat de te houden ma noeuvres geen voortgang zullen hebben. Auto-ongeluk. Men meldt ons uit Helmond: Te Someren heeft gisteren een ern stig auto-ongeluk plaats gehad. Vier personen uit Helmond, die per auto naar een brand waren gaan zien moes ten uitwijken voor een dronken wiel rijder. Men kon evenwel niet voorko men dat de fietser nog gegrepen werd, waarop de auto met groote vaart in een sloot reed. De vier inzittenden werden allen ernstig gewond, evenals de wielrijder. De heer van W., die mef een auto passeerde, bracht de gewon den naar Helmond over. Staking. LONDEN, 19 Aug. In de Engelsche wol-industrie is het tot een Zooncon flict gekomen, aangezien de werkge vers de loonen met pl.m. 9°/o vvillep verminderen. Bij dit conflict zijn ruim 200.000 arbeiders betrokken. Een Oceaan-vlucht. De Zwïfsersche Oceaan-vliegers Kae- ser Luscher, zijn hedenmorgen vroeg met een Farman-toestel uit Lissabon gestart voor een Oceaan-vlucht via de Azoren naar New-York. Be „Graf Zeppelin!'. NEWYOR-K, 19 Aug. Naar uit To kio gemeld wordt, is het luchtschip jGraf Zeppelin" hedenmorgen vóór 3 uur Amerikaansche tijd boven Tokio aangekomen. Het draadlooze station te Wladi- wostok deelt mede, dat de „Graf Zep pelin" te 8.30 uur, midden-Europee- sche tijd Tokio naderde, en in een wij den boog over de Japansche hoofd stad vloog. De straten van Tokio zijn feestelijk versierd en naast de Japan sche vlag wappert op vele plaatsen de Duitsche rijksvlag. In de straten heerscht groote drukte en het lucht schip wordt luide toegejuicht Vooral voor de Duitsche ambassade heeft zich een groote menigte verzameld. Te 8.50 uur verscheen het luchtschip boven de luchthaven Kasumigaura, waar dé landingsmanschappen gereed staan. Ook hier werd de „Graf Zep pelin" door een juichende menigte begroet. Naar verluidt zal het lucht schip 4 a 5 dagen in Tokio blijven. Nader wordt gemeld: Tengevolge van de sterke wind duurde het nog eenigen tijd eer het luchtschip na een vlotte landing definitief op hef vlieg terrein stevig en wel gemeerd lag en in den hangar kon worden getrokken. Toen het zoover was, was het 10.40 u, mïdden-Europeesche tijd. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 19 Aug. 1929. Vlasaanvoer 4000 Groningen fl,a f 1,15. 1000 Geel f 1,10 Handel traag Granen buitenlandsche kalm Meel f7,50 a f-,-, Mais Laplata f204. Haver pommersche f9,60. Boekweit, danziger f 12,00,. Maanzaad (blanw) 84,a 85, '<arwijzaad 37,a 39, Koolzaad 24,a 26,— Lijnzaad (voer) 18,a 20, Binnenlandsche: Geen noteeringen opgemaakt. Aardappelen Zeeuwsche Blauwe f 4,60 a f 5,Bonten f 4,50 a f 5, Eigenheimers f 2,50 a f 8,50. ianvoer tamelijk, handel redelijk. VARKENSMARKT. Varkensaanvoer 707 eerste kwaliteit J.84 a f 0,92 tweede f0,75 af 0,81, terde f0,53 a f 0,71 j zouters f0,a f0,export f 0,83 a f 0,90. Handel redelijk. OP VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1929, des namiddags te 2 uur te Kwaden damme, in het te verkoopen pand voor den heer JAN RAAS Sr. c.s. ten overstaan van Notaris PILAAR te Goes, van: SCHUUR, ERF EN TUIN te Kwa dendamme, aan het Lange Weegje, groot 5 A. Op het gebruik: de schuur 1 April 1930 en het overige 25 Nov. 1929. GEVRAAGD VOOR TERSTOND Brieven onder No. 727, aan het bu reau van dit blad. BIENTJES of zoogen. GELDERSCHE MUIZEN, kleine maat. Adres M. BLOK, Krabbendijke, Te lefoon No. 40, en de bekende Agenten- Bezoekt met de kinderen tijdens de Kermis de Aanbevelend, JACOBS. Wegens de groote belangstelling, die wij deze week voor ons prachtvol programma mogen ondervinden, zijn wij beslo ten dit programma Dinsdag, Woensdag en Donderdag te blij ven vertoonen. Dinsdag 20, Woensdag 21 en Donderdag 22 Augustus, iederen avond 8 uur en Dinsdagmiddag 2 uur ALS TWEEDE HOOFDNUMMER AANBEVELEND. komt met haar van ouds bekende Gebakkraam dit jaar niet op de markt wegens uitpachting, maar zal weer bakken in den Sucadebollen10 cent per stuk Rozijnenbollen5 Gewone bollen2 Fransche Wafelen, Roomsoezen en Geletten aan verschillende prijzen. Hopende evenals andere jaren met een druk bezoek vereerd te worden. Bestellingen worden aan buis bezorgd. Aanbevelend. Met ingang van i September i929 zÜn tarieven voor het vervoer van personen, auto.s, goederen en vee, verlaagd. De nieuwe tarievenboekjes zijn tegen betaling van fo.25 ,er exemplaar bij de veerschippers en ter Prov. Griffie ver- rijgbaar,

Goessche Courant | 1929 | | pagina 3