Grinoik-Pilletjes Gemengd NieuWs. Sport. Voor allen die Sukkelen „Toen ik mijn zaak begon, had ik niets dan mijn gezonde verstand!" „Dat was ook niet veel om mes te be ginnen, hè?" „Zij staat uren lang voor den spiegel IJdelheid; één en al ijdelheid!" „Neen, mijn waarde. Geen ijdelheid, doch verbeelding!" Zij (die g|raag naar een badplaats wil) „Zonderling hè, ik droomde vannacht, dat we naar Noordwijk gingen I" Hij; „Ja, en ik droomde nóg zonder linger, n.I. dat we terugkwamen!" „Hoe heb je het kunnen klaarspelen, eenig erfgenaam van je rijke tante te wor den?" „Ze was naar een schoonheidsinstituut geweest en ik veinsde haar niet ts her kennen." „Je moeder brengt je erg streng groot, Dick." „Ja. Mijn eenige troost is, dat ze voor vader nóg strenger is." Gast: „Slechts één van de vier eieren was versch!" Hotelier; „Wat een geluksvogel bent u Juist de grootste!" Vader: „Jantje, hoeveel glazen bier heb ik gedronken?" Jantje: „Zes vader." Vader: „Juist, maar als moeder het je vraagt, heb ik er maar drie genomen hoor P „O, als ik toch mag jokken, kunt U er voor mijn part nog wel een nemen." Onderwijzeres: „Waarom ben je giste ren niet op school gpweest, Tommy?" Tommy (die weet, dat zij zeggen zal dat hij niet voor iedere kleinigheid mag wegblijven): „Ik ben van mijn blindedarm geopereerd, juffrouw!" Hij: „Lieveling, wil je nog aan nie mand zeggen, dat wij verloofd1 zijn?" Zij: „Neen. Alleen aan Willy. Die zei altijd, dat er nooit een gek zou worden gevonden, die met mij zou willen trou wen!" Jan en Dirk waren de eenige erfgena men van hetgeen hun vader Had nagelaten en ze konden het er niet over eens wor den, hoe zij de erfenis moesten verdeelen. Daarom haalde zij den burgemeester erbij die zei: „Jan is de oudste, en hem geef ik dus het recht de erfenis te verdeelen, maar Dirk geef ik het recht om te kiezen, wat hij hebben wil!" Rechter: „Je wordt ervan beschuldigd een belastingambtenaar en twee agenten mishandeld te hebben." Beklaagde: „Ik deed het in een oogen- blik van zwakte, edelachtbare!" trapten hem tegen den grond. Daarop werd ook de heer B., de vader, er tus- schen genomen en afgeranseld. Ten slotte wisten de aangevallenen weer in hun auto te stappen, doch zij werden even later op nieuw aangevallen. Gelukkig echter kwam toen politie opdagen, zoodat zij ontzet werden, waarna zij -naar het politie- hospitaal gebracht konden worden, waar het tweetal werd verbonden. Na verbon den en van den schrik bekomen te zijn, konden zij weer huiswaarts kecren. Naar wij nog nader vernemen, staan de hoeren B. bekend als zeer humane per sonen, die in geenendeele ooit iemand iets in den weg zullen leggen, doch daarentegen zeer veel goed doen. Het betreft hier dan ook geen rancune of iets dergelijks, maar louter een uiting van kwaadwilligheid. Zorg voor zieke gasten. Het wil nog, wel eens vooirkomen lezen we in den Hotelhouder dat een gast in eein hotel ziek wordt. Zoon gevat behoeft natuurlijk niet altijd van erasti- gen aard te zijn, maar het kan toch wel gebeuren, dat men zijn kamer moet houden of naar bed moet. Meestal zal de zieke het hotelpersoneel niet van zijn toestand op de hoogte brengen, met het gevolg, dat hij of zij onverzorgd blijft liggen. Hier is dus weer eens gelegenheid voor de ho teldirectie om aan het begrip Service uit breiding te geven, hetgeen altijd het beste middel is om de cliëntèle tevreden te stel len. Voor de Schweizer Hotel-Revue was deze aangelegenheid een aanleiding over dit onderwerp een korte beschouwing, te geven, waarbij Amerika als voorbeeld wordt gesteld. Bij de groote Amerikaansche hotels vindt de gewoonte meer en meer ingang om één of indien dit noodig is, verschei dene verpleegsters in dienst te hebben, die deel uitmaken van het vaste personeel der inrichting. Soms is er zelfs een klein hospitaaltje, althans een ziekenzaaltje. Zoodra nu de directie verneemt, dat esn cler Logeergasten, ongesteld is, wordt er naar den zieke een verpleegster gezonden, natuurlijk zonder kosten hiervoor in reke ning te brengen. Dank zij haar opleiding Het bekende R. A. I.-gebouw te Amsterdam, waar ieder jaar de groote auto-shows gehouden worden, on dergaat een gedaanteverwisseling. De oude voorgevel aan de zijde van de Ferdinand Bolstraat wordt afgebro ken, om voor een nieuwe plaats te maken. en ondervinding, kan zoon verpleegster al heel vlug zien of de ziekte van meer of minder emstigen aard is en zij neemt in ieder geval onmiddellijk de noojdige maatregelen. Meestal strekken haar zor gen zich uit den patiënt weer op de been te helpen. Maar indien de toestand zich ernstig laat aanzien, zal de verpleegster een dokter roepen. Het is feitelijk over bodig er nog op te wijzen, dat dergelijke verpleegsters gediplomeerd zijn en geheel voor hun taak berekend. De diensten van een verpleegster betee- kenen een geruststelling voor den hotel directeur en voor de gasten, vooraf voor hen, die kinderen bij zich hebben, die, zoo als iedereen weet, vlug licht ongesteld zijn; en die, indien zij niet goed en vooral tijdig verzorgd worden, spoedig ernstig ziek kunnen worden. In Zwitserland zijn reeds in aile bad en kuurplaatsen uitstekend georganiseerde medische diensten, waaronder er zijn, die zeer goed bekend staan, zelfs in het bui tenland. Wat een groot hotel alleen kan, kunnen eenige kleine hotels, welke dicht bij elkaar gelegen zijn, collectief doen. Zij zouden ieder op hun beurt een verpleegster kun nen huisvesten, gedurende een bepaalden tijd, en haar gezamenlijk kunnen betalen en zij zal op haar beurt de zieken van de hotels, die haar in dieinst hebben, oppas sen ein verzorgen. Tervoorlom'ngvan spoorweg ongelukken. Twee inwoners van Reims, die reeds jarenlang hebben gewerkt aan een uitvin ding, die de veiligheid op de spoorwegen moet verzekeren, hebben dezer dagen te Reims voor den gemeenteraad en verte genwoordigers der spoorwegmaatschappij en en der spoorwegarbeiders een uiteen zetting van hun vinding gegeven. Volgens deze zou iedere botsing door toepassing van hun stelsel onmogelijk worden ge maakt. De uitvinders, Delfos se en Tas- quin genaamd, wenschen, dat het minis- qterie van openbare werken een technische commissie zal benoemen, die op een daar toe beschikbaar gesteld traject spoorweg de waarde van hun uitvinding zaf onder zoeken. Vierduizend vrouwen ver dwenen. Nu verhalen de ronde doen over een Hongaarschen Landru, die negen vrouwen vermoord zou hebben en thans onder een alschen naam in een Roemeensche gevan genis ontdekt zou zijn, trekt de dezer da gen door de Parijsche politie gedane mede deeling (in verband met het vinden van een gruwelijk verminkt lijk van een vrouw) over de spoorlooze verdwijning van onge veer 4000 vrouwen in twee maanden tijds de bijzondere aandacht. Ongetwijfeld zijn niet a 11 evrouwen, die verdwenen zijn, dood schrijft „rOeuvre". Maar onder hen zijn er toch zeker heel wat, die het tijdige met het eeuwige verwisseld hebben, zonder dat men zich er werkelijk ernstig mede bezig houdt om haar spoor te vinden en uit te zoeken onder welke omstandigheden zij gestorven zijin. Wordt een lijk gevonden, dan wordt een onderzoek ingesteld, dat wel eens een keer tot een resultaat leidt. Slechts een toeval heeft tot de ontdekking en arrestatie van Landru gebracht. Wellicht komen wij dagelijks in aanraking met andere Landru's die niemand verdenkt en die hun misdaden handig genoeg verbergen, zoodat zij niet ontdekt worden. Vier duizend verdwenen vrouwen beteekent een groot aantal onge strafte misdaden en dat acht het Pa- ijsche blad een allesbehalve geruststel lende gedachte. Hoevele menschelijke wezeins, die alleen op de wereld staan, verdwijnen niet zon der dat er zich; iemand iets van aantrekt! Zij hebben geen ouders of vrienden, die de merie mobiliseeren of de politie. Er is eenvoudig een man of een vrouw minder hoevele vreeselijke drama's en afgrijselijke geheimen, waarvan men niet het minste idee heeft! De F ord -p rcd uctie in Amer ika. Naar uit Washington wordt gemeld zijn er in de Ver. Staten in de eerste 6 maan den van het Ioopende jaar 2.155.267 nieu we automobielen aangemeld, of 598.861 stuks meer dan in de eerste helft van verleden jaar. Er zij in dit verband aan herinnerd, dat de Ford Motor Cy. in de eerste helft van verleden jaar de productie pas op zeer beperkte schaal had hervat. De aan merkelijke stijging van het aantal nieuwe wagens in dit half jaar komt dan ook grootendeels voor rekening van de Ford fabrieken. LUCHTVAART. De Graf Zeppelin". De Graf Zeppelin is gisteren gestart voor de wereldvlucht. Te vier uur ging de bemanning aan boord. Een kwartier later draaiden de motoren voor de laatste maal proef. Dr. Eckner verscheen en ging, na een kort afscheid aan boord. Te 4.25 uur zette het luchtschip zich in beweging en werd door den Westelijken uitgang naar buiten gebracht. De start verliep vlot en tien minuten later, te 4.35 uur, steeg het luchtschip omhoog en keerde zich, met de volle kracht van alle motoren, naar het Oosten. Een geweldig gejuich steeg uit de dichte menigte op, overal werd met lichten en doeken gezwaaid en de groeten werden uit de gondels van het luchtschip beantwoord. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red.) De veiling. Mijnheer de Redacteur. Gaarne zag ik opname van onderstaan- den „open brief" aan de Veilingsvereeini- ging Zuid-Be\ elan J te Goes, waarvoor ik U bij voorbaat dank zeg. Ik mis al sinds enkele malen in Uw blad de prijsnoteering van de geveilde producten op Dinsdag. Bij navraag vernam ik, dat vanwege het lange werken van Dinsdag op Woensdag het wordt soms 4 uur s Woensdags- morgens voor men klaar is de tijd ont breekt om de noteeringen aan Uw blad mede te deelen. I Waar wij als fruitkweekers des Woens dags met ongeduld op Uw courant wach ten om de tioteeringen te lezen, daar is het niet prettig deze niet te vinden. Vooral niet van de Dinsdagveiling, daar deze geldt om de hoogste prijzen te maken. Waar van de zijde der veiling aange drongen wordt op verplicht en om meer te veilen, daar dient men den aanvoer baas te kunnen blijven en moet men niet dingen laten, die geschieden moeten. Of men den aanvoer baas blijft door aanstelLng van meer personeef of anderszins, Iaat ik aan het bestuur der veiling over. Ook het wachten aan de veiling tot de wagens gelost zijn duurt in deze drukke periode te lang en geeft aanleiding tot klachten. Mijnheer de Redacteur, ik hoop, dat deze regelen aanleiding mogen zijin, dat mijn verlangen in vervulling gaat en dat de werkzaamheden zoo geregeld worden, dat het wachten bij het aanvoeren bekort kan worden. EEN FRUITKWEEKER. VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Groote veiling van 13 Augustus 1929. Tomaten U.C.B. merk: A f 14,50, B fll,10, C f 15,CC f 10,50, alles per 100 pond, Roode bessen f8, Dubb. Princesse boonen f 8,80 a f 9, Rijnsche Spekboonen f 10,20, alles per 100 Kg. Kleine veiling. Roode bessen f6 a f19, Witte bes sen f7 a f9, Kruisbessen f3 a f5, Frambozen f24 a f28, Zure Morellen f5 a f 13, Oranjepruimen f 14 a f23, Prince pruimen f9 a f 13, Okkelanen f9 a f18, Marbelanen f7 a f12, Eng. Krozen f10 a f 15, Wijnpruimen f7 a f 10, Roode Eierpruimen f21 a f28, Kouwelijnen f 9 a f 12, Eldensche blau we f 15 a f 18, Washington pruimen f 50 a f 35, Madeleinen A f 12 a f 18, Madeleinen B f 6 a f 12, Madeleinen C f 3 a f 6, Keswick A f 6 a f 9, Keswick B f2 a f5, Earley Victoria f3 a f8, Roode Zomer Perzikappel f6 a f9, Paradijsappel f3 a f6, Roode Astra kan f4 a f9, Oomskinderen A f16 a f 24, Oomskinderen B f 9 a f 14, Roode Suikerij A f4 a f6, Roode Suikerij B f2 a f4, N.-H. Suikerij A f5 a f8, N.-H. Suikerij B f 2 a f 5, Clapps Fa vorite A f21 a f26, Clapps Favorite B f9 a f13, Precose de Trevoux A f 18 a f25, Precose de Trevoux B f 12 a f17, Gron. Bergamot f2 a f 5, Bruine Heerenperen A f 10 a f 14, Bruine Hee renperen B f6 a f8, Bergamotten A f3 a f5, Bergamotten B fl a f3, Brandsperen f2 a f3, Dirkjesperen f4 a f 6, Zomerlouwtjes f8 a f 13, Spuit jesperen f9 a f12, Snijboonen f 12 a f 19, Groene boonen f7 a f 9* Wage- naarsboonen f4 a f6, Dubb. Princes- sen zonder draad f8 a f12, alles per 100 Kg., Perziken fl a f7, Bloemkool f7 a f 11, Komkommers f2 a f4, Me loenen f41 a f46, Augurken f0,11 a f 0,29j alles per 100 stuks. Veiling van 15 Augustus 1929. Tomaten U.C.B. merk: A f 13,40, B f 11,40; C f 14,—, CC f9,-, alles per 100 pond. met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmafigen Stoelgang zijn JVlijnhardt' s Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. MARKTBERICHT. Middelburg, 15 Aug. 1929. Boter en eieren aangevoerd door Walchersche boerinnen (offic. prijs noteering) Boter f 1,18. Eieren f6,25. Eendeieren f6, Aangevoerd door handelaren: Boter fl,10. Eieren f 6, Eendeieren f6, De noteering van marktzetfer en marktmeester zijn gelijk. Particuliere prijs boter fl,25, kip eieren f 7,—, kleine eieren f 6,eend eieren f7, LICHT OP. Zaterdag 17 Augustus 8.53 uur Zondag 18 Augustus 8.50 uur Maandag 19 Augustus 8.48 uur BURGERLIJKE STAND Over de maand Juli 1929. BORSSELE. Geboren: 13, Aamout Jan, z.v. Abraham de Muynck en Elisa beth Fraanje; 13, Abraham Adrlaan, z.v. Abraham de Muynck en Elisabeth Fraanje Overleden: 20, Elizabeth van Strien, 71 jaar, echtgenoote van Jacob Venn are; 31, Gerard Johannes den Boer, 8 weken, z.v. Jacob den Boer en Jannetje Meerman. 's GRAVENPOLDER. Geboien: 22, Max, z.v. M. Oele en Wilhelmina Corne lia van Goozen; 29, Adriaan Leendert, z.v. M. Boogerd en Janna v. d. Velde; 30, Elisabeth, d.v. B. Mol en Johanna Hoogesteger. Gehuwd: 19, Jacob Kesselaar, 52 jaar, weduwnaar van Maria Johanna Stroo- snijder e:n Cornelia de Visser, 28 jaar, gescheiden vrouw van D. Nieuwclorp. RILLAND-BATH. Geboren: 3, Cornelia, d.v. Adriaan Cornelis van Weele en Havmina Theodora Nagelkerke; 4, Ca melis Jan, z.v. Jan Hoogesteger en Francina van den Durpel; 16, Johanna, d.v. Hendrik van der Maas en Camelia Baas; 20, Martinus Cornelis, z.v. Mar- tinus Cornelis Leunis en Wilhelmina Ja- coba Nieuwdorp, beiden wonende te Sas van Gent; 21, Levina, d.v. Jan Jacobus Botvliet en Pietemella van der Hoek. Overleden: 30, Tannetje de Smit, 89 jaar, weduwe van Jan IJzerman. WOLPHAARTSDIJK. Gelwen: 13, Martina, d.v. Marinus Kaboerd en Geertruida Huisson; 19, Frans, z.v. Ma rinus Verburg en Tannetje Geene. Overleden: 12, Jacob Polderman, 80 jaar, weduwnaar van Lena (Johanna van Maldegem; 6, Elisa Adriaan Lindenbergh, 21 jaar, z.v. Johannes Lindenbergh en Maria Kole; 25, Jozina Pieternella van Maldegem, 57 jaar. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Augustus: 21 Kloetinge, vrachtrijdersinspan, De Wilde en Heijboer. 21 Groede, hofstede met boomgaard, bouw- en weiland, Ittmann. 22 Wolphaartsdijk, woonhuis en erf, Pilaar. 27 Goes, oppervruchten, van Dissel. 28 Wolphaartsdijk, woonhuizen en tuingrond, Pilaar. 29 Kwadendamme, hoefje en lande rijen, Pilaar. 30 Wemeldinge, hofstede, Pilaar. Waarde, huis en erf, Oele. Wemeldinge, boereninspan, Pilaar. September Goes, woonhuis, pakhuis e. a., van Dissel. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Augustus 16 17 en 18, Bioscoop Slot Ostende, „De blauwe muis". 16 17, 18 en 20, Landbouw-Bioscoop, „De besteller van plan Zuid" en „Beau Sabreur". 18 19, 20, 21 en 22, Bioscoop Slot Os tende, „Wien, Wien, nur du Al- lein". Landbouw-Bioscoop, „Ich küsse Ihre Hand Madame". Landbouw-Bioscoop, „Harold Lloyd op de Eenmanswagen". AANBESTEDINGEN. Augustus: 19 Krabbendijke, bouwen woonhuis, Le Clercq. 24 Kapelle, bouwen kanfoor met kas sierswoning Boerenleenbank, A. le Clercq. 26 Nieuwdorp, bouwen woonhuis, landbouwschuur en bijbehoorende werken, A. le Clercq. 27 Utrecht, afbreken wachterswonïng 20a te Rilland. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert nam een half uur vroeger). (Oude tijd.) Dagen, Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 17 Aug, 0 54 1.25 6,49 7.14 18 1.50 2,18 7.37 7.59 19 2.80 2.58 8.21 8.39 20 3.11 8,31 8.56 9.15 21 3.50 4.06 9.31 9.50 22 4 28 4 40 10.02 10.21 23 5.01 5.13 10.88 10.54

Goessche Courant | 1929 | | pagina bijlage 2