ïïolphaartsdiik. HanMsamilscM mei I-jarigen corns te Goes. VERWACHT Gemengd Nieuws. Aangifte van nieuwe Leerlingen de Appels en Peren, TE PACHTEN Het voormalige buiten, De Oude boomgaard, De Brouwersweiöe, 4e perceel. Naast Schrijver, de Appels en Peren, Droge Anode Batterijen een eerste Meisje, Een nette Dienstbode De club der 1 2.000 trouwe vrouwen In Engeland bestaat een vrouwenclub. waarvan het aantal leden het statige cijfer 12.000 heeft bereikt. Deze leden hebben bij haar aanneming de plechtige belofte moeten afleggen, eeuwig trouw te blijven aan een enkelen man. De man, wien de belofte geldt, is niet meer in het land der leven den, een vroege dood heeft hem gesleurd uit zijn schitterende loopbaan van film held. Valentino Memorial Guild is de naam van deze vrouwenvereniging, die haar zetel te Londen heeft en waarvoor uit alle deelen van Engeland, Ierland, Schot land, honderden vrouwen zich hebben aangemeld. Vrouwen van allen maatschap, lijken stand en van iederen leeftijd, dames uit de hoogste kringen, eenvoudige fabrieks meisjes, jonge bakvisschen, oude matrones blijken erop te zijn gesteld, het insigne van de Valentino Memorial Guild, een zilveren reliefmedaillon met een groenen lauwerkrans erop, te mogen dragen, In Engeland was wijlen de filmacteur Valentino, de Adonis der mannelijk tchoonheid, in veel sterker mate de lieve, ling van het bioscooppubliek dan van zjjn vaderland, Italië, en dan aan geene zjjde van den Atlantischen Oceaan. Wel waren de Amerikaansche dames niet min. der in verrukking over de bekoring waar. mede de zeldzaam knappe Valentino zich op* het linnen vertoonde, en in Amerika is de groote filmspeler nog lang niet ver geten, maar de Amerikaansche vrouw voert over het geheel haar idealisme aiet op zulk een spanning, dat zij zich voor haar geheele leven met een doode zal verloven, een doode bovendien, dien zij alleen op linnen heeft leeren kennen. Van de reeds .boven de jaren" gerijpte vrouwen van de Valentino Memorial Guild kan men aannemen, dat zij tot haar laat— sten ademtocht de belofte zullen houden die zij bij het aanvaarden van het lid maatschap van de club hebben afgelegd maar wie zal het den velen jongen meis jes kwalijk nemen, die uit dweepzucht, zonder nadenken de belofte hebben afge legd, als zij eenmaal hun verplichting, nooit te zullen trouwen, altijd alleen voor het aandenken van Valentino te leven, ontrouw worden? De ware Jozef behoeft maar te komen, hij behoeft schoon heid is toch niet de hoofdzaak bij een man niet eens precies een Adonis te zijn, en het is met de belofte der eeuwige trouw gedaan. Voor de mannen, die deze beloftebreuk op hun geweten krijgen, is het dan te wenschen. dat het hun later ook niet zoo vergaat. De Valentino Memorial Guild heeft reeds haar eerste groote ronwvergadering gehouden. Tegen de 10.000 vrouwen uit alle deelen van Groot-Brittannië waren verschenen In de reusachtige zaal, die voor dit doel dienst deed, was een zeer groot podium opgeslagen. Groote Grieksche vuren brandden in reusachtige schalen en verlichtten spookachtig het meer dan levens groote borstbeeld van den gestorven film acteur. De Italiaansche driekleur was om het voetstuk gedrapeerd, het podium en het spreekgestoelte waren met rouwfloers bekleed. Een rouwsfemming lag over de geheele gemeente, stille tranen vloeiden over menige vrouw dwang, toen Novello, na Valentino de populairste filmacteur van Engeland, de gedachtenisrede hield. Toen de Italiaansche zanger Silvio Siddi de doodenaria van Massenet zong, voer een snikken door de zaal, dat minuten aanhield. Vervolgens werd het donker in de zaal en op een filmdoek verscheen hij wiens sterven zooveel leed heeft berokkend. In zijn glansrol in de film Monsieur Beau- caire was de verafgode man te zien en geestdrift droogde de tranen, welke Mas senet's rouwmuziek had uitgelokt. Toen daarna voor het eerst een film werd ver toond, welke de Valentino Memorial Guild met ontzaglijke kosten had laten maken en waarop men Valentino zag in het da- gelijksch leven, hoe hij golf speelde, paard reed, schermde, uitte de geestdrift zich in een storm van gejuich. Opnieuw beloofde de Guild den dooden held van de film, althans zijn aandenken trouw te blijven, opdat de lauweren zijns roems nimmer zullen verwelken. Den roem kan Valentino niemand be nijden, de harten van zooveel duizenden vrouwen tot na den dood aan zich te boeien, zal de doode zelf wel niet hebben gewenscht. Enfin misschien heelt de tijd ook deze wonden 1 De roman van het leven. Markies Louis d'Edaurmen, de eigenaar van het kasteel Devonville, verliet een paar dagen geleden een gezfischap, dat hij op zijn kasteel had genoodigd om op dringend verzoek van een geheimzinnigen bezoeker naar Parijs te gaan, waar hij eeD woning heeft in de Fauborg Saint Germain Den volgenden dag zou hij weer bij vrouw en dochter terug zijn in Devonville Toen hij er bij het diner niet was, werd zijn vrouw ongerust, daar ze een auto ongeluk vreesde en belde de bediende in de Pa- rijsche woning op of meneer al naar De vonville was.De knecht, Jean Leverre was verbaasd. De markies was er heele- maal niet geweest. Nu werd de politie aan het werk gezet en terwijl ze in actie was, werd haar gemeld, dat in het hotel van Arpajon in de buurt van Parijs in een kamer de lij ken van een heer en een jonge dame waren gevonden. De politie reed met de markiezin naar Arpajon en beiden con stateerden dat de vermoorde inderdaad de markies was. Het meisje kende niemand. Daar het zeer mooi was, veronderstelde de markiezin dat d'Edaurmen een liefje had gehad en hier het offer van een liefdestragedie was geworden. Een wapendeskundige verklaarde evenwel, dat zelfmoord of moord en zelf moord uitgesloten was en beiden door een derde waren doodgeschoten. Men stond voor een raadsel, maar dit werd dra opgelost toen de bladen berich ten over den dubbelen moord op den markies en een jongedame publiceerden Den volgenden dagmelddezich-eenParijsche notaris bij de recherche, die de volgend- romantische mededeeling deed: De jonge dame die met den markies was vermoord was zijn dochter, terwijl de zoogenaamde dochter, die sinds 1918 met den markie: op het kasteel Devonville woonde een ondergeschoven kind was. Kort voor den oorlog uitbrak erfde de markiezin namelijk van een bloedverwant in Amerika een millioenenvermogen. Het echtpaar ging op het bericht van den dood van den erf later naar New-York om de erfenis in ontvangst te nemen en hun kind van een jaar lieten ze te Parijs achter in de handen van een vertrouwde dienstbode, die ze al vijftien jaar hadden en die vrij wel kind in huis was. Daar de formali teiten aan de erfenis verbonden, vertra ging ondergingen, moest het echtpaar meer dan een jaar in Amerika blijven voor de erfenis hun werd toegewezen. Onderwijl was de oorlog uitgebroken de verkoop van de landerijen en ander onroerend goed duurde weer een maand of wat, nu kwam de onveiligheid op zee en zoo bleef het echtpaar in Amerika tot de oorlog uit >s. In dien tusschentijd was de dienstbode, die doodziek was geworden, met twee kin deren naar haar dorp teruggekeerd, 't Eene meisje was haar eigen kind en werd bij een boer in den kost gedaan, het andere was de dochter van den markies en ging naar een pensionaat, Maar in werkelijk heid was de latere [koemeid de dochter van den matkies; daar lieten papieren, die bij haar werden gevonden, geen twij fel aan. De dienstbode was al voor de terug keer van den markies in Frankrijk gestor ven. Toen de markies zijn echte dochter haalde, die door een boerenknecht bemiud werd, werden hij en het meisje door dezen jongen doodgeschoten, die niet wilde ge- doogen, dat hij van haar gescheiden werd Het verhaal klinkt heel ongeloofelijk, maar de notaris legde alle papieren over, waaruit de waarheid van zijn veihaal bleek. De boerenknecht is gearresteerd. Treindieven. Op de internationale treinen slaan de treindieven weer hun slag. Zoo vertellen de Fransche bladeu, dat de Russische prinses Nigeradse, die in Parijs woont, op haar reis naar Duiuker ken, waar zij zich naar Engeland wilde nschepen, van haar koffers beroofd is. Daarin had zij haar juweelen en bont opgeborgen, ter waarde aan 100.000 fr Van den dader geen spoor. Mrs. Linda Houston uit New-York is te Parijs in een trein, die van Gare St Lazare vertrok, op onnaspeurlijke wijze haar handtasch met kostbaarheden kwijt geraakt. Voor het vertrek leunde zjj uit het portierraam] je om vrienden vaarwel te zeggen. Toen zij bij het vertrekken van den trein ging zitten, was haar tasch verdwenen, waarin haar pas, plaatsbewij zen, geld en juweelen zaten. Noch zij, noch haar vrienden hebben den dief den waggon zien binnenkomen. Alweer m u i t e r ij, Uit Leavenwordth in den staat Kansas wordt gemeld, dat in de bondsgevangen s aldaar, waarin ongeveer 2000 gevangenen zijn ondergebracht, een opstand uitbrak op het oogenblik, dat de gevangenen naar de eetzaal werden geleid. De gevangenis werd onmiddellijk door een groote politie macht bezet en tezamen met de gevange nisbewaking gelukte het de politie, den opstand neer te slaan. Daarbij werd ook gebruik gemaakt van machinegeweren. De opstand kwam geheel onverwacht. De gevangenen vielen plotseling de bewakers aan en boeiden hen. Daarop trachtten zij de gevangenisdeuren met dynamiet te laten springen. Volgens een mededeeling van den gevangenisdirecteur aan het departe ment van justitie te Washington werden drie gevangenen zwaar gewond en één gedood. „W ij z ij n arbeider s". Koning Alfons van Spanje, die de vo rige maand in Engeland vertoefde, heeft In een gesprek, dat hij voerde met den burgemeester van Durham, zijn meening uitgesproken over den „arbeid' van den bedendaagschen vorst. Hij moest wachten op den trein naar Londen en werd toen op het station door den burgemeester be groet. Toen deze in den loop van het ge sprek zijn verwondering te kennen gaf, dat de koning zoo goed op de hoogte was van de maatschappelijke toestanden antwoordde de vorst„Wat denkt u wel? Vroeger leefden de koningen in schitte rende paleizenzij waren omgeven door hovelingenin den tegenwoordigen tijd moeten zij overal bij zijn. Wij zijn arbei ders zooals alle andere menscben Ik werd als koning geboren en heb dit beroep zelf niet gekozen, maar ik moet het ver vullen of ik wil of niet, en ik moet werken, zooals ieder mensch dat in het belang van zijn zaak doet. Wij hebben het in Spanje heel wat moeilijker dan u hier, maar de moeilijkheden zijn er im mers om ze uit den weg te ruimen VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Exportveiling 2 Aug. 1929 n.m. 3 uur: Zwarte bessen f 21,50, idem natte f 15,20. Roode bessen f 10 a f 10.90, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Kruisbessen fll, Roode bessen f8 a f 11natte idem f4 a f6, KersenKler ken f37 a f47, Zwarte vleescbkersen f26, Zwarte Blance f 16 a f 17, Zure Mo rellen f 18 a f 19, Pruimen: Vroege Oran je Pruimen fll a f23, Okkelanen f 13 a f 19, Eogelscfce Krozen f14 a f 17, Prince Pruimen f8 a f 15, Sierpruimen f3, Afval Pruimen f0.10 a f5. Peren OomskinJe-en f 12 a f22, Zomer Louw- tjes fll, Roode Suikerijen f7, Afval peren f 0,20 a f 1AppelsMadeleinen f 15 a f24, idem 2e soort f7 a 12, uit schot en afval appels fl a f3, Tomaten f6 a f7, Snijboonen f 17 a f22, Dubbele Princesseboonen f 13 a f 14, Rentegevers f 15, Groene boonen f5 a f9, Aardappe len f 1 a f 2, idem poters f 1Roode kool f3, alles per 100 K.G., Perziken fl a f 3, Komkommers f2 a f 8, Augurken f 0,22, Bloemkool 2e soort f4 a f 13, Roode kool f7, Savoyekool f5, aller per 100 K.G. Exportveiling van 3 Aug. v.m. 9 uur. Tomaten A f 14,70, Tomaten Bf 13,10, Tomaten C f 15,60, Tomaten CC f3,80, alles per 100 Kg. Exportveiling van 3 Aug. n.m. 3 uur. Roode bessen f7,40 a flO, Zwarte bessen f8,50, Dubbele Princesseboo nen f 13,20 a f 14,60, alles per 100 Kg. Kleine veiling. Kruisbessen f8 a f13, Roode bes sen f3 a f9, Witte bessen .f5 a f 15, Frambozen f20 a f44, Pruimen :Vroe ge Oranje pruimen f10 a f26, Prince pruimen f8 a fll, Okkelanen f8 a f17, Marbelanen f7 a f16, Engelsche Krozen f 15 a f21, Sierpruimen f9, Blinkers f9, Afval- en uitschot prui men f 1 a f 11, KersenKlerken f 32 a f42, Eierkrieken f25 a f26, Zwarte Vleeschkersen f 16 a f 23, Zwarte Blan ce f 15 a f 19, Zwarte Krieken f20 a f 26, Roode Blance f7 a f 15, Zure Morellen f 13 a f27, Spaansche Wijn kersen f15, Peren: Oomskïnderenpe- ren f 14 a f21, Zomerlouwtjes f8 a fll, Janbaasperen f7 a fll, Groninger Bergamotten f6, Roode Suikerijen f5 a f7, Dirkjesperen f4 a f6, Keizerin nen f6, Langstelen f6, Afval- en Kroetperen f 0,10 a f4, Appels: Made- lein|en f 12 a f27, Earley Victoria f 16, Zomeraagt f7, Afval- en Kroetappela fl a f3, Diversen: Tomaten f5 a f 13, Tomaten uitschot fl a f3, Snijboonen (stok) f 18 a f 28, Snijboonen (stam) f 7 a f 14, Stokprincessen f 16, Perfect- boonen f 13 a f20, Dubbele Princes- sen f8 a f12, Groene boonen fl a f6, Gele boonen f4 a f7, Roode kool f3, Aardappelen fl a f3, alles per 100 Kg., Perziken f2 a f5, Meloenen f40 a f62, Meloenen uitschot f14, Komkommers f 2 a f 5, Augurken f 0,03 a f0,25, Bloemkool f 15, Bloemkool 2e en 3e soort f6 a f9, Bloemkool uit schot fl, Roode kool f5 a f7, Savoije kool f3, Witte kool fl, Kropsla f 1,40, alles per 100 stuks, Bloemen f2 a f7, Selderij fl,10, beide per 100 bos. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert ruim een half ui* vroeger). (Oude tijd.) Dagen. 6 Aug, 7 8 9 10 11 12 Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vim. Nam. 3.48 4.18 9.28 9.50 4.40 5.01 10.08 10.89 5.24 5.41 10 55 11.24 6.04 6.20 11.41 6.42 6.56 0.09 0.22 7.20 7.82 0.49 1.01 8.01 8.12 1.27 1.48 schriftelijk vóór en mondeling op 10 Augustus van 2 4 uur bij ondergeteekende. Candidaten moeten overleggen een verklaring van het betrokken schoolhoofd, dat zij met vrucht alle klassen der gewone lagere school hebben doorloopen De Directeur M. VAN BREEN, Oostsingel 84. niet, dat als gij heden een advertentie plaatst, morgen de nieuwe klanten in Uw winkel komen. Alleen het voortdurend onder de aandacht brengen van Uw zaak doet U de vaste klanten behouden en bezorgt U op den duur nieuwe af nemers. BIJ INSCHRIJVING TE KOOP wassende in den boomgaard van de hofstede ïHet Slot der Nisse" te Nisse. Inlichtingen verkrijgbaar op de hof stede. Inschrijvingsbiljetten worden inge wacht tot en met 10 Augustus 1929. ten kantore van denNotaris M.OELE Jz, te 's Gravenpolder. De Notaris PILAAR te Goes, zal DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1929, des namiddags 2 uur (N.T.) te Wemel- dinge, in de herberg bij den heer Korstanje, voor de Erfgen. van Mej. Wed. C. DE SCHIPPER—Nieuwen- huijse, tegen contante betaling verkoopett: 3 perc. TARWE, 1 perc. HAVER, 2 perc. ERWTEN, 1 perc. BRUINE BOONEN, 3 perc. AARDAPPELEN, 2 perc. BEÉSTENPEEËN, 4 perc. SUIKERBIETEN, 2 perc. KLAVERS, 2 perc. NAGRAS, 2 perc. BOOMVRUCHTEN, in de gemeente Wemeldinge, in de Ruijssen. Breeder omschreven in notitiën,wel ke op de hofstede te verkrijgen zijn. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1929, des nam. om 2 uur (N.T.) in het Café Ruimzicht" van den heer v. d. Borghf, nabij de Schoorsche Brug te Vlake, ten verzoeke van de Erven van Mej. de Wed. J. BLOK Az., geb. Blok, publiek verkoopeni onder Schore aan het Kanaal, bij de Schoorsche Brug, een perceel Bouwland en Wegeling, groot 97 A. 74 c.A. (2 Gem. 147 Roeden). Op gebruik na rooven oogst 1929. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris. VOOR 7 JAREN BIJ INSCHRIJVING de volgende boomgaarden aan den Ouden Singel en de Hollandsche Hoeve nabij Goes, le perceel. aan de Noordzijde van de dreef naar de Hollandsche Hoeve, groot 2 H.A 48 A. 20 C.A. 2e perceel. aan de Zuidzijde van die dreef, groot H.A. 15 A. 10 c.A. 3e perceel. groot 3 H.A. 34 A. 10 c.A. aan den Ouden Singel, groot 1 H.A 48 A. 97 c.A. Een afdruk van de voorwaarden van verpachting is te bekomen ten kantore van Notaris PILAAR te Goes, bij wien de biljetten van inschrijving voor één of meer perceelen of voor alle percee- len te samen worden ingewacht vóór ©f op Dinsdag 20 Augustus a.s. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal qp DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1929, des voormiddags om 10 uur (N.T.) te 's Gravenpolder op de hofstede in Zwake aan den Mooldijk ten verzoeke van de heeren JACs. en ABR. LO- KERSE aldaar, publiek vetkoopeni een kapitalen Bóeren-Inspan, bestaande uit: 7 PAARDEN, als: Adriana oud ló jaar merrie,stam boek A; Elsa, voslier 9-jarige merrie; Nelly, zwartlier 6-jarige merrie; Bles, vosbles 5-jarige merrie; Bella, bruine 3-jarige merrie; vosbles 2-jarige mer rie; bruine 2-jarige merrie en 5 veulens. 26 stuks Hoornvee, als: 6 baatgevende melkkoeien, ótwee- en-een-half-jarige vaarzen, 5 ander- half-jarige vaarzen, 2 anderhalf-jarige ossen, 7 kalveren, waaronder 1 stier kalf en 2 drachtige zeugen, benevens 8 witte Wyandotte's (stam Mej. Kakebeeke). Voorts 3 menwagens, 1 driewlelskar, 1 zaai- macbine (merk Smyths), maaimachine, wiedmachine met toebehooren, culti vator, hooihark, rolblok, 7 ploegen in soorten, 5 eggen, 1 zigzag-egge, 1 ket ting-egge, 3 slepers, 2 sleepborden, 2 koebakken met goot, varkens- en kalverbak, twee geeselsteenen met paard, windmolen, snijmolen, peemo len (Vleeschhouwer), moesmolen, ros met tusschenbeweging, mesfplanken, 3 dubbele en 4 enkele zwingen, wagen- lichter, 2 kruiwagens, zaaddarschzeil met draagkleeden, schoppen, rijven, kisten, stal-, zolder- en melkgereed- schap, harnassement, reepen en pleien, klaverruiters, pongerboomen, voorlad ders, bascule en gewichten, 2 zaaibek- kens, 3 wiedmachines, fornuis, klaver zeis, halve hectoliter, ijzeren maat DE MEST IN DEN MESTPUT. Verder nog eenig huisraad en het geen nog te voorschijn zal worden ge bracht Met den verkoop van het beestiaal wordt om 1 uur (N.T.) begonnen. Geen stalling, geen muziek, wel bergplaats voor fietsen. Aan gegoede koopers wordt door verkoopers crediet verleend tot 1 Maart 1930. ADVERTENTIEN voor en ABONNE MENTEN op de „Goesche Courant" worden aangenomen door de POST-ADMINISTRATIE. BIJ INSCHRIJVING TE KOOP, a contant, groeiende in den boomgaard van A. M. STEKETEE, te Baarland. Aanwijzing geschiedt door den eige naar. Inschrijvingen worden ingewacht tot j5 Augustus 1929, 6 uur O.T. Iedere week versch. K. BAREMAN GOES Magdalenastraat 8. DE KLEERMAKERIJ VAN VAM WESTEN staat bekand als de beste. Lange Vorststraat 78 Goes. Firma in de prov. Groningen vraagt HOOFD-AGENTSCHAP van solide handelaar in Land- en Tuin- bourvzaden. Br. ond. lett J.V. 1644, Adv. Bur. ReALTA, Groningen. Mevrouw Dr. PLANTEYDT te Goes, vraagt tegen begin September goed kunnende koken en naaien. gevraagd, voor den dag. STATIONSRESTAURATIE - GOES.

Goessche Courant | 1929 | | pagina 4