OogamDr. Unii Van Overal Gemengd NieuWs. Berichten, Advertentiën. de OPPERVRUCHTEN, niet te consulteeren. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en ster ken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. ling een Belgische personen-auto, be stuurd door den heer L. V. Bastijns uit Antwerpen, de spoorlijn kwam op gereden. Onmiddellijk zette de ma chinist alle remmen aan, doch een aanrijding was niet meer te voorko men. De auto reed tegen den trein op en werd in haar flank gegrepen. Door dat krachtig werd geremd, stond de trein zeer vlug stil, doch de auto diei ongeveer 10 M. was medegesleurd, werd totaal vernield. Het is haast ongeloofelijk, dat hier geen dooden te betreuren zijn. De heer Bastijns kwam er met enkele lichte schrammen ten gevolge van de gebroken ruiten af; de drie inzitten de dames kregen ook eenige verwon dingen. Met behulp van bet spoorweg personeel werden de gewonden over gebracht naar de hofstede van den heer F. M. Boot, welke in de nabijheid is gelegen. Dr. Moree uit Rilland, die onmiddellijk ter assistentie werd ge roepen, was spoedig ter plaatse en verleende de eerste geneeskundige hulp. Bij onderzoek bleek, dat een der dames een lichte hersenschud ding had. De vooras en de wielen pan de auto zijn geheel verwrongen en de linker zijde is geheel ingedrukt. De jbum- pers zoowel van voren als van achte ren werden er afgeslagen. Ben tree plank van een der wagons van den trein haalde men later tusschen het wrak van den auto uit. De politie heeft de auto in 'beslag genomen en de justitie, die dadelijk was gewaarschuwd arriveerde nog 's middags om half vier. De rechter-commissaris mr. Zijl stra, vergezeld van zijn griffier, heeft den bestuurder onmiddellijk een ver hoor afgenomen. Tusschen tram en perron. Te Domburg kwam een 79-jarige vrouw, die haar dochter in de stoom tram had gebracht en die meende, dat de tram vertrekken ging, toen deze een eindje werd opgetrokken, plotse ling uitstappende, te vallen tusschen de tram en net perron. De oude vrouw werd opgenomen met eenverbrijzeld been terwijl ook het andere been deer lijk verwond was. De ongelukkige werd per ziekenauto naar het gasthuis te Middelburg overgebracht. f eesten in Hulst. Ter viering van het 35-jarig bestaan der Nieuwe Harmonie „Vlijt en Vol- narding" en van het 25-jarig directeur schap van den heer Aug. Beckhout, zullen te Hulst op 15, 1/, 16 en 25 Augustus feesten plaats hebben, die gezien de deelname van 37 muziek- en zangvereenigingen met te samen 1450 werkende leden heel wat beloven te worden. Nadat op Woensdag 14 Augustus avonds door het losbranden van het geschut en het luiden der klokken, ge volgd door een concert op de Markt door de jubileerende vereeniging het feest zal zijn ingeluid, wordt het con cours Donderdag 15 Augustus in een bijeenkomst op het Stadhuis officieel geopend. Des middags worden op hef feestterrein nabij het Maristenklooster buiten de Bagijnepoort de jjermesse d' été en de fovery Soet, die op een afzonderlijk deel zijn ingericht, ge opend en vangen de eerste concoursen aan. Des avonds heeft op het terrein een concert plaats door de Harmonie „Aurora" te Breda. Voor Zaterdag 17 Augustus staan op het programma een concert op den toren, voortzetting van het concours daarna het opvoeren van het open luchtspel „De knecht van Twee Mees ters" door hef Vlaamsch Volksfoo- neel. Des avonds geeft de Kon. Har monie „Excelsior" van St. Nicolaas(W) een concert op de Markt. Voor Zondag 18 Augustus wordteen concert op de Markt aangekondigd van het „Vlissingsche Mannenkoor", en weder voortzetting van het con cours en voor den avond een concert van de Kon. Fanfare „Zuidstar" van Antwerpen op het feestterrein. Zondag 25 Augustus geeft de „Schel- degalm" uit Hansweert een ochtend uitvoering op de Markt, des middags wordt het concours voortgezet en be ëindigd en des avonds geeft de Kon. Harmonie „Vondel" uit Breda het slot- concert, gevolgd door een taptoe voor het o|ude stadhuis. De deelnemende gezelschappen ko men niet alleen uit Zeeuwsch-Vlaan- deren, maar ook uit Walcheren en Z'uïd-Beveland, uit Noord-Brabant en Limburg en ook uit België. BAARLAND. Mej. L. Verhage, on derwijzeres alhier, slaagde te Rotter dam voor het examen hoofdacfe. 's HEER ARENDSKERKE. In de Vrijdagmiddag gehouden raadsverga dering, die door 9 leden werd bijge woond en waar de heeren J. J. de Ja ger en J. Sandee met kennisgeving af wezig waren, had de beëediging en in stallatie plaats van den tot lid van den raad dezer gemeente benoemden heer H. Goedegebure. Op een ver zoek van het bestuur van de Geiten- fokvereenigïng te Nieuwdorp om sub sidie werd afwijzend beschikt. Even zoo werd afwijzend beschikt op een verzoek van den heer J. J. Harthoorn alhier, om terugbetaling van school geld. Hierna werden uitvoerige be sprekingen gehouden over de elec- trische straatverlichting, waarbij on der meer besloten werd het aantal lichtpunten in de kom van het dorp 's Heer Arendskerke en op het Einde- wege aanmerkelijk uit te breiden, en de straatverlichting door te trekken langs de huizen, staande aan den rijks straatweg richting Middelburg, even buiten de kom van het dorp 's Heer Arendskerke. Overgelegd werd de door de gemeente-ontvanger opge maakte rekening dezer gemeente over 1928, opgemaakt in ontvang op f 103.712,07 en in uitgaaf f88.552,42, alzoo met een batig saldoi van f 15.159,65. Tot leden der commissie tot onderzoek dezer rekening worden benoemd de heeren Sandee, H. Goe degebure en Lindenbergh. Verder werd aangeboden de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur van 's Heer Arendskerke en die van het Groot Armbestuur van 's Heer Hendriks kinderen, beiden over het dienstjaar 1928; eerstgenoemde opgemaakt in ontvang op f36.497,95 en in uitgaaf op f25.425,89, goed slot f 11.072,06 en laatstgenoemde in ontvang op f7138,12 en in uitgaaf op f 4666,41 V,, Alzoo met een goed slot van f 2471,701/2. Deze beide rekeningen worden gesteld in handen van een commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Schipper, Vermue en van Gprsel. Bij de rondvraag wijst de heer Vermue op de beplantingen aan beide zijden van den rijksstraatweg, welke z.i. met hef oog op het drukke verkeer, inzonderheid bij kruisingen van den weg en bi; uitwegen groot gevaar voor ongelukken oplevert, en spreekt de wenschelijkheid uit dat vanwege de gemeente ter bevoegder plaatse, op dit gevaar de aandacht worde gevestigd. HANSWEERT. De machinist van de sleepboot „Twee Gebroeders" geraak te gisteren met zijn hand tusschen de machine bekneld. Hij werd zoo ernstig gekwetst, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De passagiersboot „Zeeland", die gisteren met circa 200 personen aan boord een plezierreis gemaakt heeft van Antwerpen naar Vlissïngen, is bij haar terugkeer in hef schaar van Ossenisse omhoog gevaren en blij ven zitten. Twee bergingsvaartuigen assisteerden. Dezen nacht is de boot vlot gekomen, en onder escorte van de twee sleepbootjes naar Antwerpen opgestoomd. Den passagiers zal dit reisje nog lang heugen. KLOETINGE. In Juli zijn ingeko men: E.a. de Jonge, dienstbode, van Ovezand, C 2; Vil. F. Staal, aannemer, van Amsterdam, B 144; J. P. van Wel, boekhouder, van Kapelle, A 50; J. A. de Vlieger, handelsbediende, van Voor burg, B 181; J. I. Massee, zonder be roep, van Amsterdam, A 52; L. F. de Haes, koopman, van Goes, A 222. Vertrokken: J. Dekker, onderwijzer, naar Zoutelande, no. 55; D. H. van de Kreeke, dienstbode, naar Goes, Matth. Smallegangesbuurt 55; J. de Jonge, kantoorbediende, naar Kapelle, A106; W. de Waard en gezin, monteur, naar Eindhoven, Prins Hendrikstraat 30a; M. Aertssen, dienstbode, naar Krui- ningen, (Hansweert) C 338; E. de Jon ge, dienstbode, naar 's Heerenhoek. KATTENDIJKE. De heer H. A. Minnaard alhier, slaagde te Rotterdam voor het examen hoofdacte. MIDDELBURG. Was het de eerste vijf dagen der Middelburgsche ker mis niet erg druk geweest, Zaterdag hebben zoowel de kermis-eXploitanten als de kermishoudenden voor een zeer groot deel de schade ingehaald en vooral des avonds was het zeer vol op de Markt. Er werd volop gedraaid, geslierd, geschoten, geworpen, enz. enz. Ook de wafel- en beignetskramen en de koek- en oliebollen-kramen maak ten tot tegen het sluitingsuur goede zaken. Dit sluitingsuur, 12 uur, kwam voor zeer velen wel te vroeg en de politie begreep dit ook nu weer en ging zeer taktvol te werk. Te kwart over twaalf werd order gegeven de muziek te doen eindigen en kwam er een gevoel van eigenaardig aandoende stilte over de op honderden op de Markt aanwezigen. Een kwartiertje la ter werd aangezegd de inrichtingen en kramen te sluiten en nog een kwar tier later werd dit in de café's ge daan, waarbij een zachte drang werd uitgeoefend. Mede dank zij dit tact vol optreden werd geen wanklank ge hoord. SCHORE. De Koningin heeft een bedrag ad f 50,beschikbaar gesteld voor de verpleging van een kind uit deze gemeente in het Instituut voor blinden te Amsterdam. Op de weegbrug „Schorebrug" alhier, welke door den Inspecteur der directe belastingen in verband met de uitvoering van de Wegenbelastingwet is aangewezen voor de weging van mo torrijtuigen, zijn reeds 131 motorrij tuigen gewogen. Houders van motor rijtuigen worden er op gewezen dat bedoelde wegingen kunnen plaats heb ben tot en met 14 Augustus a.s. VLISSÏNGEN. Gisteren is reeds druk gebruik gemaakt van den nieu wen middagdienst met de boot Vlis- singenBreskens. Verschillende met de treinen aangekomen passagiers wer den overgezet. Op de terugreis telden wij ruim 50 passagiers en 3 auto's. In de Badhuisstraat was gis terenmiddag een autoval geplaatst en geen auto of motorrijwiel kon passee- ren zonder dat de politie en een des kundige een onderzoek instelden naar remmen, stuurinrichting, rij- en num- merbewijzen 'en de wegenbelasting- kaarten. Verschillende bestuurders werden geverbaliseerd. WAARDE. Tof hoofd der per Octo ber te openen Chr. school is benoemd de heer J. W. Kirpestein, thans on derwijzer te Yerseke. Tot onderwijze res is benoemd Mej. A. Visser te Lisse. WEMELDINGE. De 16-jarige H. viel bij het kersenplukken uit een boom en hij bezeerde zich ernstig. Hij werd onder behandeling van eeq geneesheer gesteld. Hoe gevaarlijk het is met vuur bij ledige benzinebussen te komen, bleek Zaterdag, toen een zoontje van den vrachtrijder T. een brandende si garet in een bus liet vallen. De vlam men sloegen hoog op en de jongen kreeg brandwonden aan het gelaat. Heelkundige hulp moest worden inge roepen. WISSENKERKE. In Juli zijn inge komen: 17, Cornells Jacobus vanHee, landbouwersknecht, uit Kats. Vertrokken: 1, Maarten Johannes Begthel, slagersknecht, naar Goes; 5, Wilhelmina Pieternella Versluis, dienstbode, naar Goes; 6, Leendert Willem Begthel, zonder beroep, naar 's Gravenhage 8, Hubrecht van der Weele, zonder beroep, naar Rot terdam; 29 Juni, Jacobus Leendert Gerardus Snijder, landbouwer, naar Klundert. YERSEKE. De heer J. W. Kirpestein alhier, slaagde te Rotterdam voor het examen hoofdacte. Zaterdagmiddag is op de Goirlsche jutespinnerij te Goirle de. 87-jarige on gehuwde H. L., welke op een wals van een machine, die 200 omwentelingen per mi nuut maakte, een riem wilde overgooien, tusschen de machine geraakt en verbrijzeld. Ten nadeele van een firma, geves tigd te Den Haag, is uit haar filiaal aan de Stadhouderskade te Amsterdam door een kantoorbediende een bedrag groot f 247,75 verduisterd. Zaterdagavond ongeveer zes uur had te Assen een ernstig roototongeluk plaats. De heer J. A. Harkema, uit Oude Pekela, reed met zijn zuster op de duo, toen hij een voor hem rijdenden woonwagen wilde passeeren, terwijl tegelijkertijd een A.T.O.- bus uit een zijstraat kwam. Het onderbeen van den motorrijder versplinterde. De duo-rijdster bekwam eenige ontvellingen. De heer H. ,is naar het ziekenhuis te Assen overgebracht. Recordreis. De Bremen, het nieuwe schip van de N'orddeutsche Lloyd, ie te Plymouth aan gekomen. Het heeft een recordreis achter zich, daar het den tocht van New-York in 4 dagen en 14J uur heeft gedaan en hiermede het record van de Mauretania gebroken heeft. Tijdens de reis is een vliegtuig van het dek van de Bremen afgeschoten, dat na vier uren vliegen te half een des middags Bremershaven be reikte, waardoor de Amerikaansche post Berlijn 24 uur vroeger dan gewoonlijk bereikte. WEERBERICHT. De vei-wachting tot den avond van 6 dezer luidt: matig# Z.W. tot N.W. wind; meest gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer, iets koeler. LICHT OP. Dinsdag 6 Augustus 9.14 uui Woensdag 7 Augustus 9.13 uur Burgemeester van Zierikzee. Tot burgemeester van Zierikzee is be noemd de beer J. C. A. Bannink. De nieuw-benoemde burgemeester is ie Den Haag woonachtig. Hij is oud hoofdofficier van het leger in Ned. Ind en thans reserve luitenant kolonel bij het leger hier te lande. De heer Bannink is de liberale beginselen toegedaan. Hij is 51 jaar oud en te Lochem (Gld. geboren. De herstel-conferentie Men meldt ons uit Den Haag. Nadat gisteravond reeds de Japanscht en het voornaamste gedeelte van de Engel sehe delegaties naar de Herstel-conferentii te 's Gravenhage waren aangekomen, wer den vandaag in den loop van den dag. de gedelegeerden an de andere landen verwacht, zoo van Frankrijk, Duitscbland België, Italië enz. Behalve door de ver tegenwoordigers van hun gezantschappen hier te lande werden de verschillende afgevaardigden bij aankomst begroet dooi den minister van buitenlandsche zaken. De verwachiing bestaat dat nog hedenavond besprekingen zullen plaats hebben tus schen de hoofden der delegaties over de regeling der werkzaamheden enz. Vermoe delijk zal morgenochtend te 11 uur de formeele openingsvergadering gehouden worden. Nederlandsch schip gezonken. Men meldt ons uit Amsterdam: We vernemen dat het s. s. Adonis van den Kon. Ned. stoombootmaatschappij tusschen Arzev en Oran aan de Noord kust van Afrika is vergaan. Nadere bij zonderheden ontbreken nog, doch wel staat vast dat de bemanning gered is. De tdonis is een vrachtschip en meet ruim 1700 bruto register-ton. Pleizierboot geramd OSTENDF, 4 Augustus. Voor de haven van Oatende, in de vaargeul naast het staketsel, waarin des tijds de „Vindictive" door de Etigelschen aan den grond werd gezet, heeft heden middag tegen twee uur een vrees-lijk ongeluk plaats gehad. Een der kleine stoombooten, waarmede de badgasten toont jes op de zee plegen te maken, was juisi teruggekeerd en maakte zich gereed om te meren, toen een sleepboot, de „Knocke" die uit de haveu kwam, door een tot nu toe onbekende ooizaak op het pleizier bootje inliep en het letterlijk in tweeën sneed. Aan boord van het pleiziervaartuig be vonden zich 60 a 70 personen nog voor dat zij zich goed rekenschap hadden ge geven van wat er gebeurd was, begon het bootje snel te zinken. Er onMond een paniek, die alle r, ddingsmaatregelen aan boord onmogelijk maaktetrouwens binnen enkele oogenblikken bevond zich vermoedelijk een zestigtal personen te water. Dit de vaargeul en de dichtstbïj zijnde havens kwamen in allerijl eenige schippers met motor- en roeibootjes toe snellen, terwijl ook de aanvarende boot, de „Knocke", ondanks haar zware averij alles in het weik stelde om de drenke lingen aan boord te halen. Ongeveer 40 menschen werden aldus van den dreigen den dood gered, doch het zou blijken, dat het ongeluk niettemin den omvang van een ramp had aangenomen. De pleizierboot had tai van bejaarde personen en kinderen aan boord, waarvan een nog niet vastgesteld aantal is ver dronken. Nader wordt gemeld dat 9 dooden zijn geborgen. 24 gewonden werden in het ziekenhuis opgenomen en een 80-tal werd gered. Tot nu toe worden nog 30 perso nen vermist. Toen het ongeluk plaats vond ontstond aan den wal een ernstige paniek. Een vader, die het tochtje niet had willen meemaken, zag vrouw en kinderen voor zijn oogen verdrinken Aan boord bevonden zich geen Neder landers. De „Graf Zeppelin" in Amerika. Lakehurst, 4 Augustus. De „Graf Zeppelin" is in Amerika aangekomen. Nadat het luchtschip boven New York had gekruist keerde het, zon. der de vliegtuigen die het boven Ameri kaanschen bodem hadden vergezeld, terug naar Lakehurst, waar het Zondagavond te half elf, Amerikaanschen tijd, vlot landde. Meer dan 25.000 menschen zagen kans, ondanks de groote politie-macht, door de afsluiting heen te komen, ten einde de landing beter te kunnen gade slaan. Twee kabels werden uitgeworpen en hoewel de windsterkte ciroa 16 mij) bedroeg, werd het luchtschip veilig naar omlaag getrokken. De landing- en emi gratie autoriteiten en de Duitsche Consul waren de eersten die de Zeppilin betraden. De poolonderzoeker Wilkins verliet het schip het eerst, en hij verklaarde dat men een zeer goede reis had gehad. Spoedig daarop kwamen de overigen naar buiten. Aan boord bevond zich een verstekeling, n.l. de 18 jarige bakkers leerling Buscbko uit Dusseldorf. Gedurende de vlucht is de verstekeling opgesloten geweest omdat men bevreesd was dat hij schade zou aan richten. VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Groote veiling van 2 Aug. 1929. Rootle Lessen f 10,50 a fll, Zwarte bessen f 13 a f 14, Dubbele Prince^sen zonder draad f 12,70, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Klerken f42 a f49, Eierkrieken f30 a f34, Dubbele Eierkrieken f30 a f36. Vleescflikersen f22 a f27, Zwarte Blanco f33 a f38, Roode bessen f 10 a f15, Witte bessen f7 a f 10, Kruisbessen f 9 a f 13, Oranje Pruimen f 12 a f 16, idem (rijp) f 19 a f25, Okkektien.f 15 a f19, Wijnpruimen f7 a fll, Madeletnen A f 16 a f 25, idfim B f' 8 a f 15, idem C f 4 a f6, OomskinJeren A f24 a f27, idem B f 13 a f 16, Zomer Louwtjes. f 8 a f 11, Eng. Krozen f 16 a f 18, Bergamotten f4 a f6, Janbaasperen f8 a f13, Zure Morellen f31 a f36, Princesse boonon f 13 a f 16, Gele boonen f4 a f 5, Groene boonen f5 a f6, Wagenaarsboonen f4 a f 5, Aardappelen f 1 a f 3, alles per 100 K.G., Meloenen f54 a f56, Perziken f4 a f6, Bloemkool f12 a f17, Komkom mers f3 a f5, Augurken f0,18 a f0,41, alles per 100 stuks. Groote veiling van 3 Aug. 1929. Tomaten U C.B. merk A f7.40, B f5.40, C f7.60, CC f8.00. alles per 100 pond. Kleine veiling. Klerken f31 a f41, Eierkrieken f22 a f29, Dubb. Eierkrieken f27 a f31, Vleeschkerseu f 16 a f 17, Zwarte Blance f 20 a f22, Roode bessen f8 a f12, Witte bessen f6 a f9, Kruisbessen f8 a fll, Eng. Krozen f 16 a f 19, Znre Morellen f 16 a f28, Oranjepruimen f 13 a f 16, O anjepruimen (,ijp) f 18 a f24, Occulanen f 13 a f 15, Madeleinen A f 14 a f 23, Madeleinen B f 6 a f 11 Made leinen C f 2 a f 4, Oomskinderen f 18 a f22, Oomskinderen Bfll a f 16, Dubb. Prinssenf7 a f 13, Wagenaarsboonen f4 a f 5, Aardappels f2 a f3, alles per 100 K.G. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 5 Aug. 1929. Vlasaanvoer 4000 Gron f 1,10 a f 1,20 5000 geel f 1,10 a 1,20 700 dauwrood f 0,90 a f 1,— aanvoer klein, handel be perkt. Granen buitenlandsche flauw. Meel f 18,25 a f Haver Pommersche f 10,15, Mais Laplata f210. Boekweit, danziger f 12,50. Maanzaad 85,a 86, Karwijzaad 38,a 40,— Koolzaad 26,a 27, Overigens geen aanvoer. Binneniandsche: Geen noteeringen opgemaakt. Zeeuwsche aardappelen geen aanvoer. VARKENSMARKT. Varkensaanvoer 621 eerste kwaliteit 0,88 a f 0,92tweede f0,75 a f 0,83, derde f 0,55 a f 0,74zouters f 0,a f 0,export f 0,84 a f 0,92. Handel traag. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op Maandag 12 Augustus 1929, des namiddags luur(N.T), te Kloe- tinge, ten herberge van K. MEUL- POLDER, a contant, publiek verkoopen voor den heer J. A. TRIMPE BURGER te Kloetinge groeiende in verschillende boomgaarden onder Kloetinge (w.o. achter Sinke en Jb. Trimpe), Kapelle, 's Gravenpolder en Baarland. Breeder bij notitiën, welke op aan vrage verkrijgbaar zijn. Middelburg, tot nadere aankondiging,

Goessche Courant | 1929 | | pagina 3