DRIE j WEKEN VAN LIEFDE. Grinnik-Pilletj es MIJNHARDT's ProVincienieuWs Sport. Hij: „Je hebt neg in geen twintig mi nuten een woerd' gezegd!" Zij: „Ik had niets te zeggen!" Hij: „Zwijg je altijd, als je niets te zeggen hebt?" Zij: „Ja." Hij: „Wil je dan mijn vrouw worden?" i I Den dag nadat de beide kinderen van mijnheer Welters voer het eerst naar school waren gegaan, zei de boekhande laar van het dorp tegen hem: „Nu moet u een emcyclopaedie voor hen koopetn, mijnheer!" „Een encyclopaedia voor hen koopelft?' vroeg mijnheer Welters verbaasd. „Waar* om kunnen ze niet loopen, zooals ik ook altijd heb moeten doen?" Mevrouw O. W.„Denk er nu om, George, dat je je behoorlijk gedraagt en geen domme dingen doet aan bet diner bij mevrouw Meyer vanavond. Eet vooral niet met je mes!" Mijnheer O. W.„Maak je maar geen zorgen, hoor! Ik heb al dertig jaar met mijn mes gegeten en me nog nooit in mijn lippen gesneden Vader: „Ik ben zeker, dat die jongein die rare ideeën niet van mij heeft! Moeder (koel)„Neen, want jij hebt de jouwe nog!" Zij: „Kun je me niet iets voorlezen, beste, terwijl ik brei?" Hij: „Ja zeker, lieve! Maar waarom zou je me niet wat voorbreien terwijl ik lee^?" De Bruin: „Waarom heb je den chef den bijnaam van appendicitis gegeven?" Meijer: „Omdat hij altijd irriteert en totaal van geen nut is!" Amerikaansche vader: „Werkelijk, ik weet niet, wat jij aan Europa vindt!" Zijn dochter: „Hè vader! Hoe kunt u dat zeggen! Je ontmoet er zulke aardige Amerikanen!" Trotsche, hoopvolle moeder: „Denkt u, dat mijn zoontje met zijn stem ooit voor een groot gehoor zal kunnen optreden?" Zangleeraar: „Stellig, mevrouw. Als hij straatventer wordt, hooren dagelijks dui zenden menschen hem!" „Zoo, Willemsen! Ook een auto? Hoe kom je eraan?" „Gekregen!" „Ja? Nou, ze hebben je afgezet!" Vrouw Sladerop (die gemiddeld twee keer per dag met haar echtvriend handge meen is)„Sommige couranten houden je gewoonweg voor den gek! Daar las ik gisteren een artikel over „Hoe men de koekenpan op twintig verschillende manie ren gebruiken kan" en het ging niet anders dan over bakken Er stond' niet eens in hoe je er mee slaan moet!" Mevrouw: „Hoe heb je dien pudding di>e mooie licht-violette kleur kunnen ge ven, D oortje?" Doortje: „O, heel gemakkelijk, me vrouw! Ik heb er wat aniKne-potlood- schrapsel in gedaan!" Hij: „Bel den tandarts even op en waag wanneer hij mij ontvangen kan om een kies te trekken." Bediende: „Ja, mijnheer!" Hij (hem terugroepend1): „Maar eh hij behoeft zich niet te haasten!" Doordat eenzelfde advertentie drie maal geplaatst twee maal wordt berekend, is de prijs per regel slechts 16 cent Treinbotsing. Woensdagochtend 7 uur reei een der pas in dienst gestelde motor-tractors van het station Hoorn in de richting Medem- bl.k. De bestuurder had blijkbaar niet ge zien dat de rem dicht stond. Een opzich ter zag den wagen pas:eeren en ontdekte het. Met een rangeereinde locooiot ef volg de hij den tractor. Plotseling stond deze stil en de locomotief liep er bovenop. Tengevolge van deze botsing werd een der passagiers aan het hoofd gewond, zoodat hij naar het ziekenhuis te Hoorn moest worden getransporteerd, maar hij kon, na verbonden te zijn, naar hu s gaar?. De overigen kwamen met dien schrik wij, De tractor werd beschadigd en is voor- loopig buiten dienst gesteld. De overval van Willemstad. Op de vragen van het Tweede Kamer lid, den heer Boon, betreffende de weer macht in Curacao en blijvende station- neer.ng van een marinevaartuig met een lar.d.ngsdivisie in de Caraïbische wate ren, beeft de minister van Koloniën, mede namens den mr.nister van Defensie geant woord: Het is juist, dat onder den vorigen, [corn maindant der troepen de sterkte van het garnizoen in Curacao gemiddeld 100 man niet totaal ongeoefende manschappen, doch geoefende infanteristen. heeft be dragen. Aan een in dien tijd binnengeko men aanvraag om aanvull ng van het gar nizoen werd niet voldaan, omdat het gar nizoen niet meer op volle sterkte wend gehouden in verband' met de toenmaals aanhangige en sedert tot uitvoering ge brachte plannen om de politiediensten aan het garnizoen op te dragen, hetgeen een algeheele wijziging in de recruteedng van Curacao met zich bracht. Inderdaad zijn er op het Waterfort eenige kanonnen, die evenwel uitsluitend bestemd waren en nog zijn tot het afgeven van saluutschoten; scherpe pa tronen zijn daarvoor uiteraard niet aanwe zig; de bediening van deze vuurmonden (verouderd marinegeschut) geschiedde en geschiedt door daarin bedreven man schappen van het garnizoen. Reeds sedert eenigen tijd beschikt de bezetting over mitrailleurs. De regeering heeft reeds voor den o\er val maatregelen genomen om de sterkte der militaire bezetting op te voeren en het gehalte der troepen, alsmede de bewape ning te verbeteren. Voor wat betreft de vermeerdering van de troepensterkte, wordt verwezen naar de Mm. van Toe lichting, hehoorende bij het wetsontwerp tot wijziging van het XLde hoofdstuk der Rijksbegrooting voor 1929. Blijvende stationneerang van een- oor logsvaartuig in de Caraïbische wateren ligt niet in de bedoeling der regeering; wel werd reedis voor het onlangs gebeurde de wenschelijkheid' gevoeld, jaarlijks ge durende eenige maanden een oorlogsbo dem in de wateren verblijf te doen hou den, zooals dit in die beide voorafgegane jaren geschied is. Voorts is, naar de minister dezer da gen in de Eerste Kamer der Sta ten- Generaal mededeelde, de aanschaffing vam een vaartuig, voorzien van de nooidige bewapening en geheel of gedeeltelijk tc bemannen met marinepersoneel, in over weging, ten behoeve van de uitoefening van het politietoezicht in de havens en langs de kusten van de Benedenwindsche eilanden. Op de vragen van het Tweede Kamer lid, den heer Duys, betreffende de hou ding der re-geering o.m. tegenover de na gelaten betrekkingen van de militairen, die bij de onlangs in Curacao- plaats- -gehad hebbende overval het leven lieten en be treffende de begrafenis der gedoode mi litairen, heeft de minister van Koloniën geantwoord: De regeering heeft er zich toe be paald, den tijdelijk zaakgelastigde te Ca racas telegrafisch in den nacht van 9 op 10 dezer in kennis te stellen met dè uit Curacao ontvangen berichten en hem op te dragen de Venezolaansche regeering daaromtrent aanstonds in te lichten. De tijdelijk zaakgelastigde heeft zich van die opdracht mondeling gekweten en zijin mededeeiing nadien schriftelijk aan den Venezolaanseken minister van Buiten lands che Zaken bevestigd. Van die gele- genhe.d heeft de zaakgelastigde gebruik gemaakt om aan de regeering de deelne ming van het gezantschap te betuigen met het sneuvelen van generaal Lacle. Voor het mededeelem aan de betrokken families van het overlijden van de drie bij de troepen te Curacao dienende militairen van het Ncd.-Indische leger sedert jaren gebruikelijke wijze telegrafisch de tusschenkomst van de betrokken burge meesters ingeroepen, met verzoek, de daar voor in aanmerking komende familieleden op omzichtige wijze met het gebeurde in kennis te stellen. Evenmin als dit gebrui kelijk is bij het sneuvelen in Ned.-Indië van officieren cn minderen van het leger aldaar, is een bewijs van deelneming door of namens de regeering aan de betrokken families gezonden. De begrafenis van de gevallen militai ren heeft overeenkomst g Idle daaromtrent bestaande bepai'ngen op 's lands kosten plaats gehad. Mocht voorts zijn bedoeld, te vernemen of er bij de regeering plan nen bes-taan om ïiet stoffelijk overschot van de gevallenen naar Nederland over te brengen iets, waarop iin de dagbladpers en door enkele familieleden 'der gevalle nen reed's is aangedrongen dan wordt er de aandacht op'gevest.gd, dat er geen redenen aanwezig zijn om in^ dezen een andere houding aam te nemen dan gebrui kelijk tegeno\er in Ned'.-Lndaë gevallen mi litaire- en burgerlijke landsdienaren. Ook overigens bestaat hiertoe -geen reden, om dat bun stoffelijk overschot, zij het niet in Nederland, toch in Nederlandschen bodem begraven is. D.e toekenning van pensioen en onder stand aan de nagelaten betrekkingen der hi-erbedoelde in Curacao in en door den dienst omgekomen landsdienaren zal ge schieden naar analogie van de voor Ne- derlandsch-Imdië ter zake laatstelijk bij het Kon. Besl. van 28 Mei 1920 getrof fen regeling. Het voorzitterschap van de Eerste Kamer. Naar de „Rsb." verneemt, zal de lui tenant generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, voorzitter van de Eerste Ka mer met ingang van het nieuwe zittingsjaar 1929—1930 zich niet meer als zoodanig beschikbaar stellen. Wel blijft de heer Van Voorst tot Voorst lid van de Eerste Kamer. De heer Van Voorst tot Voorst is sinds 1908 lid der Eerste Kamer en sinds 1914 voorzitter van dit hooge col lege. Eeninbreker aangehouden. Woensdagmiddag omstreeks zes uur werd in de Scheveningsehe boschjes een man door een agent van politie op heeter- daad betrapt op het plegen van openbare schennis der eerbaarheid. De man vlucht te echter en een achtervolging begon, welite niet minder dam drie kwartier duur de. Ondertusschen had de man verschil lende zilveren voorwerpen weggeworpen. Nadat de agent drie revolverschoten in de lucht had gdost, is de man aangehou den en overgebracht naar het hoofdbu reau van politie. Bij fouilleering bleek hij toen in het bezit te zijn van een portemom- na'.e welke ontvreemd bleek te zijn bij de inbraak, in het begin dezer maand ge pleegd, in een logement aan de Lange Beestenmarkt te Den Haag. Bij het verhoor, dat d'en man, een 26- jarigen zwerver, werd afgenomen, legde 14 FEUILLETON Naar het Engelsch van ELINOR GLYN. Wat moest hij doen? Lucern verla ten? Waar zou dat toe dienen. De teerling was geworpen en in ieder ge val was hij door geen enkele band aan Isabella gebonden. Maar hij be hoorde haar tenminste te schrijven en te vertellen dat hij zich vergist had. Dat was het eenige, wat hij doen kon. Een vreeselijke plicht, en hij moest er zich met inspanning van al zijn krachten toe dwingen, dien ten uitvoer te brengen. Hij ontbeet in zijn zitkamer, maar zijne gedachten lieten hem niet los en toen hij klaar was, zette hij zich met een ijzeren vastberadenheid voor zijn schrijftafel en begon. Hij verknoeide minstens drie velle tjes met het begin. Zelfs de Grieksche strafregels hadden hem niet zoo'n zwa re taak geschenen als dit. Hij betrapte zich erop, dat hij profielen teekende met inktzwart haar, maar woorden kwamen er niet. „Beste Isabella", schreef hij ten slotte, neen, „Mijn beste Isabella", toen hield hij op en beet op zijn pen. „Ik voel, dat ik je moet ver tellen dat er iets met mij gebeurd is. Ik zie in, dat mijne ouders gelijk had den toen O vervloekt, het is beestachtig gemeen van me het zoo te schrijven", en hij haalde den regel door en begon opnieuw. „Ik heb me in mijne gevoelens vergist, ik weet nu, dat ze alleen die van een broeder waren „O Heere, wat moet ik nu zeggen, het staat er zoo klakkeloos". De arme jongen steunde en streek met de handen door zijn krullend haar. Toen greep hij weer naar de pen en vervolgde: „en als zoodanig zal ik je altijd liefhebben, beste Isabella. Vergeef mij, ik bid je, als ik je pijn heb gedaan. Het was alles mijn schuld en ik voel me een verschrikkelijke ploert. Je ongelukkige Paul". Dat was geen meesterstuk, maar het was voldoende en dus schreef hij het over, op een nieuw stuk papier. En toen het heelemaal klaar was, geadresseerd en wel, rende hij naar beneden en deed het zelf in de bus in de hall, zich gevoelende als Alexander, toen hij de schepen achter zich had verbrand- De klok sloeg elf. Wanneer zou hij de dame weerzien? Zijne dame noem de hij haar nu. Het was of zijn instinct hem zeide, dat zij niet wilde, dat de menschen in het hotel iets van hunne kennismaking zouden merken. Hij voelde, dat hij wijzer deed geen brief je te zenden. Hij moest hopen en af wachten. Regen of geen regen, hij was te veel Engelschman om den gehee- len dag binnenshuis te blijven. En dus ging hij uit, de stad eens in. Hij schep te behagen in de eigenaardige brug en trachtte zich voor te stellen, hoe zij hem zou hebben gezegd, zijne oogen te gebruiken. Hij moest nu eens too- nen, dat hij geen stommeling was, zei hij bij zichzelf, en reeds begon hij de dingen van een anderen kant te be kijken. Op zijn terugweg bleef hij toe vallig stil staan voor een bontwinkel in het hotel; er waren een paar mooie vellen onder, en wat vooral zijn aan- docht trak, was een werkelijk mag nifiek tijgervel. Het diepst getinte, meest volmaakt geteekende vel, dat hij ooit gezien had. Een oneindig be ter exemplaar dan dat, wat zijne dame op het rustbed had liggen. Zou hij het voor haar koopen? Zou zij het aannemen? Zou zij het prettig vinden te weten, dat hij er aan gedacht had, Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tableften 60 ct Zenuw-Tabletten. 75ct Staal-Tabletten 90 ct Maag Tabletten75 ct Bij Apoth. en Drogisten. hij een vjllodgc bekentenis af. In een nacht in het begin icbzer maamd heeft hij met zijin broer ingebroken in bedoeld loge ment. Zij verschaften zich toegang door overklimming van eein muur en opea>schui- viirg van een raam. Er weird1 tcein- voer pi.i- geveeir f300 aan s'eraden buit gemaakt, welke voor een groot gedeelte zijn be leend. Een aantal sieraden werd ook met behulp van een politiehond weer terug gevonden. In den nacht van 5 op 6 Juli is. opnieuw ingebroken in het logement; de buit bestond toen echter slechts uiii een portemonnaie met eenig geld. De aan gehoudene werd bij deze tweede inbraak door den logementhouder betrapt, «doch wist echter >na eea worsteling met dezen te ontvluchten. 's Avonds laat heeft de politie ook den broer, eveneens zonder vaste woonplaats, aangehouden. Deze heeft echter nog ge;n bekentenis afgelegd'. Vreemdelingenbezoek. Het bezoek van Belgische badgasten aan den marktdag te Middelburg neemt, nu het seizoen begint op te loopen, weer toe. Gisteren kwamen met de provinciale booten 1800 bad gasten mede, die per trein, tram of touringcar de reis naar Middelburg voortzetten. Er werden met de ferry boot 23 auto's overgezet. De bakkersvak-wedstrijden te Middelburg. Donderdag, den tweeden dag der vakwedstrijden voor bakkers op de B.E.K.T.E.M. II te Middelburg, wer den de volgende prijzen behaald: Groep I klasse 2, melkbroodle pr. H. L. Rienks te Pieterburen; 2e pr. J. Tijink te Coevorden; 3e pr. J. Ash man te Utrecht; 4e pr. J. v. d. Bergh te Amsterdam; Eerv. verm. I. B. He ken te Amsterdam; J. Ploeg te Am sterdam; C. H. v. d. Berch te Veenen- daal; firma Jansen en Kusters te Arn hem; H. van Oostrum te Westbroek; H. Kroeze te Amsterdam. Groep I klasse 5, krentenbrood: le pr. J. B. Ilcken te Amsterdam; 2e pr. J. Ploeg te Amsterdam; 3e pr. J. F. M. Spelier te Wijk bij Duurstede; 4e pr. van den Bovenkamp, Eerv. verm. J. Tijink te Coevorden; G. W. Beet- stra te Alkmarijp; J. J. Eibers te Ven- raaij; C. Hendriks te Souburg; H. Kroeze te Amsterdam. Groep IVle pr. I. B. Ilcken te Amsterdam; 2e pr. C. K. van Dalen te Vlaardingen; 3e pr. firma Jansen en Kusters te Arnhem; 4e pr. A. Hane- maaijer te De Lier. Door de jury werd aan P. G. M. Cornelissen een eerv. verm. toegekend voor zijn klein brood. Groep VII klasse 1, waterbrood: le pr. D. H. v. d. Bergh; 2e pr. Z. van Meur; 3e pr. G. J. van Steen, allen te Amsterdam; 4e pr. H. A. van Hees te Utrecht; 5e pr. J. M. Brandt te Am sterdam; 6e pr. D. Kloosterman te Yerseke; 7e pr. N. Fierloos te Hein- kenszand; 8e pr. J. A. Pouw te Utrecht. Groep VII, gezellen, klasse II, melk brood le pr. J. H. H. de Bock te Roer mond; 2e pr. H. v. d. Hout te Utrecht; 3e pr. H. A. van Hees te Utrecht; 4e pr. N. Fierloos te Heinkenszand5e dat het iets kon zijn, waar zij beha gen in schepte? Hij ging den winkel binnen. Het was zelfs niet duur voor een tijgervel en zijne ouders hadden hem ruimschoots geld meegegeven, zoodat hij zich wel eenige dwaasheden kon permitteeren. „Wat duivel, Henrietta, de jongen moet zijn kop volgen", had Sir Char les gezegd. „Hij is mijn zoon hoor, en je kunt niet verwachten, dat hij van de eene meid afkomt, als je hem geen duiten geeft om een andere te koopen. En aan deze ruwe wijsheid had hij zich gehouden en Paul had op 'tpunt van geld niet te klagen. Hij kocht het tijgervel en beval het direct naar zijne kamer te laten bren gen. Toen moest hij eens aan zijn lunch gaan denken; 't was niet waarschijnlijk dat ze er zijn zou, maar hij had toch nog een zwakke hoop. Zij was er niet en er waren ook geen toebereidselen voor haar ge maakt. Maar als je drie-en-twintig bent en je hebt honger, dan moet je eten, al ben je nog zoo verliefd. De Engel- sche familie zat naast de heilige tafel zijner dame. Het meisje was stralend en jong. „Maar wat een pop", dacht Paul. „Wat een onbeteekenende was- pr. J. Berendsen te Arnhem; 6e pr. M. de Loöze te Rotterdam; 7e pr. A. H. Geluk te Souburg; 8e pr. C. van Wijn gaarden te Amsterdam. Kampioensprijs gezellen: H. A. van Hees te Utrecht. Groep V, best krentenbrood: le pr. H. van Bovenkamp te Zeist; 2e pr. N.V. „Lubro" te Utrecht; 3e pr. J. Veenstra te Haarlem; 4e pr. J. J. Ver- sluijs te Utrecht en eerv. verm. J. M. Slempkes te Arnhem. In groep IV, Zeeuwsch klein brood, werd geen prijs toegekend. De kampioensprijs in groep I werd toegekend aan den heer I. B. Ilcken te Amsterdam. Nederlandsche Bakkersbond. Te Middelburg is Woensdag de al- gemeene vergadering gehouden van den Nederlandschen Bakkersbond. De voorzitter der afdeeling Middel burg, de heer Ch. J. de Wolff, sprak een openingswoord. De heer F. C. Stahle, bondsvoor zitter, dankte voor de voorbereiding van de onstvangst. Hij riep alle aan wezigen het welkom toe. Hij zeide, dat het bondsleven zich thans na moei lijke jaren in goede banen beweegt. In het jaarverslag van den secreta ris wordt herinnerd aan het aanvangs- uur; verder aan de regeling van het vakonderwijs en aan de begeerte van een nationaal steunfonds. Sedert 1 Ja nuari j.I. zijn 228 nieuwe leden toege treden; de vermeerdering bedroeg zui ver 200. Daar uit de rekening bleek, dat er vele wanbetalers zijn, werd er op aan gedrongen de namen te publiceeren in het bondsorgaan. Dit werd echter te krachtig geacht. Men besloot de namen aan de desbetreffende afdee- lingsbesturen te zenden. Na eenige discussie werd besloten de contributie over 1929 van f7,— op f 5,— terug te brengen. Voor 1930 werd de contributie bepaald op fó, In plaats van de heeren H. T. Ober man, die zich niet herkiesbaar stelde, en C. van Noppen, die door zijn be noeming tot secretaris, geen lid meer kan zijn van het centraal bestuur, werden tot bestuursleden gekozen de heeren J. de Jonge Mz. te Ellewouts- dijk. Tot voorzitter werd herkozen de heer Stahle, bij acclamatie, op voorstel van zijn tegencandidaat, den heer E. Kamphorst Gzn. De voorzitter behandelde hierna de Ziektewet, zooals die thans staat te worden ingevoerd; en zette uiteen waf de bedoeling der wet is. Spr. ging na, aan welke eischen bedrijfsvereenigin- gen moeten voldoen; waarschuwt te gen minder juiste vereenigingen en be veelt aan zich te wenden tot bestaande bedrijfsvereenigingen. Aan de orde kwam nu het rapport van de commissie voor vakonderwijs, dat reeds is gepubliceerd, en waarvan de conclusie is benoeming van een centraal comité in samenwerking met den R.K. Bakkersbond. De vergadering vereenigde zich er mee, een permanent comité voor hef vakonderwijs te benoemen. Bij de rondvraag stelde de afdeeling Dordrecht voor te ijveren voor een verbod op de tweede feestdagen voor broodbakken. Dit zal door het cen traal bestuur worden bevorderd. LUCHTVAART. De Padvinder te Pome. Het vliegtuig Padvinder dat na een geslaagde Oceaanvlucht op de Spaan- sche kust moest landen is te Rome aangekomen. sen pop! Niet waard, dat hij er ook slechts één oogenblik naar keek". En het frissche, jonge kind zei tot zichzelf: „Daar heb je Paul Verdayne weer. Ik wou, dat hij zich maar her inneren kon, dat hij me ontmoet heeft bij de Comcy's, ofschoon wij niet aan elkander zijn voorgesteld. Ik moet toch zien te bewerken, dat Percy eens een gesprek met hem aanknoopt. Ik wou dat mama me vandaag maar niet die groene alpaca had laten aandoen". Maar Paul's blauwe oogen staarden over en door haar heen, maar zagen haar niet. En dus was al die aanmin nigheid vergeefs. En dadelijk na de lunch keerde hij terug naar zijn zitkamer. Het tijgervel zou nu wel gekomen zijn en hij verlangde er naar het eens nader te bekijken. Ja, daar was het. Hij haalde het uit het pakket en spreidde het uit op den vloer. Welk een prachtig beest! Het herinnerde hem, waarom wist hij niet, aan haar, zijne dame. Toen ging hij naar zijn slaapkamer, haalde een schaar en knielde neer om het uitgeschulpte, zwarte laken, dat onder het vel uit stak, weg te knippen. Dat stond zoo banaal en hij wist, dat zij het leelijk zou vinden. (Wordt vervolgd).

Goessche Courant | 1929 | | pagina bijlage 2