N° 78 Woensdag 5 Juli 1929 118 Jaargang. DRIE WEKEN VAN LIEFDE. Buitenland Uit de Radiowereld LINTVELT's BAZAR Sport. Complete Cassettes g Rechtszaken. FroVincienieuWs ABONNEMENT Prijs per kwartaal, in Goes f 2,— buiten Goes f2, Afzonderlijke nummers 5 cent «OESCHE Verschijnt: Maandag-,Woensdag- Uitgave Naamlooze Vennootschap Goesche Courant en Vrijdagavond. Telefoonnummer 17, na 17.30 No. 244 COURANT Kleeoweos Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf gevestigd te Goes. ADVERTENTIËN van 1—5 regels fl,20, elke regel meer 24 cent Driemaal plaatsing wordt 2 maal berekend. Dienst aanbiedingen en aanvragen 15 ct per regel. Advertentiën worden aangenomen tot 12 uur voorm. OVERZICHT. De Koning van Engeland. Een bijzondere ontvangst werd Maan dagochtend in Londen den koning be reid, toen hij, vergezeld door de ko ningin, voor het eerst na zijn ziekte van Windsor Castle naar Londen te rugkeerde. De vroolijk versierde straten waren propvol, en voor elk venster van de gebouwen in de straten, waarlangs het koninklijk echtpaar in een hofrijtuig met twee paarden reed, stonden kijkers. Vijf maanden geleden verliet de ko ning het Buckingham Paleis in een auto-ambulance om zich naar Bognor te begeven. Na van zijn jongste in storting geheel hersteld te zijn, scheen hij Maandag in een goede gezondheid. Glimlachtend beantwoordde hij het ge juich der menigte. De geestdrift van het publiek be reikte haar hoogtepunt, toen de stoet door de Mali reed. Lang vóór de aan komst stond een dichte menschenmas sa opeengepakt, en toen het rijtuig langs kwam, brak een oorverdoovend gejuich los. Ofschoon het eerste gedeelte van de reis van Windsor in een gesloten auto werd gedaan, stonden de straten vol. 's Konings ontvangst in de steden en dorpen op den weg naar Londen was niet minder geestdriftig. Bij Ken sington wachtte een escorte der lijf garde de auto op. Toen het koninklijk echtpaar in het rijtuig was overgestapt, werd de rit door Hyde Park en May. fair vervolgd. Toen de koning na zijn rit door Londen in het Buckinghampaleis was aangekomen, is hij nog even op het balcon verschenen, met zijn kleindoch tertje prinses Elizabeth op den arm. De menigte juichte zich schier heesch van geestdrift. Radio-politie. Bij de Parijsche prefectuur van po litie zal een afdeeling radio-politie ge ïnstalleerd worden. Deze afdeeling heeft tot taak verspreiding langs draad- loozen weg van stukken, die betrek king hebben op de veiligheid van den staat, te verhinderen. Op verschillende plaatsen te Parijs zullen oriënteerings. toestellen worden opgesteld teneinde geheime en verboden zend-installaties op te sporen. De afdeeling radio-politie zal bovendien belast worden met het langs draadloozen weg verspreiden, voornamelijk ter inlichting van de bui' Hoek Koningstraat - Magdalenastraat. SPECIAAL ADRES IN: GLAS, PORSELEIN EN AARDEWERK. FEUILLETON Naar het Engelsch van EClNOR GLFN. „Drie dagen denk je nu al aan me, is het niet zoo, Paul?" zei ze, haar oogen half toeknijpend. Maar hij kon slechts „Ja" stamelen, terwijl hij haar met zijn oogen verslond „Wij zijn beiden hoe moet ik het zeggen zwervend metvacantie uit trachten te ver geten. En wij moeten een beet je samen- praten, n'est-ce-pas? Antwoord eens". „O ja", zei Paul. „Je bent mooi, Paul", zei ze. „Zoo lang en slank als jullie Engelschen allen zijt, met krullend, goudblond haar. Je moeder moet dol op je ge weest zijn toen je nog klein was". „Dat zal wel", zei Paul. „Maakt zij het goed? Je moeder, die statige dame?" „Zeer goed kent U haar?" vroeg hij verrast. „Lang geleden heb ik haar gezien, en ik kende je dadelijk, zoo lijk je op haar en vooral op je Oom, Lord Hubert". tenlandsche politie, van foto's, vinger afdrukken enz. van misdadigers, die gezocht worden. Reeds binnen weinige dagen zullen de eerste proeven begin nen, waaraan de politie te Parijs, Lon den en Berlijn deelneemt. LUCHTVAART. Lindbergh zeilt. Voor meer dan tien duizend toe schouwers maakte overste Lindbergh op het vliegveld Lambert bij St. Louis met een motorloos vliegtuig zijn eer ste zeïlvluchf. Gered door een valscherm. In de nabijheid van Johnston (Ame rika) kreeg een groot verkeersvlieg tuig, op weg van St. Louis naar Long Island, een panne aan een motor. Hef gelukte den piloot zijn eenigen passa gier en zich zelf te redden door met een valscherm omlaag te springen. Het vliegtuig vloog onbestuurd nog eenige honderden meters verder en stortte toen naar beneden. Het vliegtuig-ongeluk op het Bodenmeer. Het tragische vlieg-ongeluk op hef Bodenmeer, dat aan vijf menschen het leven heeft gekost, zal waarschijnlijk een naspel hebben. Het watervliegtuig, een toestel van de Aerolloyd was met vijf passagiers van de badplaats Scha chen opgestegen tot het ondernemen van een pleziertochtje. Om de passa giers van het bergpanorama te laten genieten steeg de vlieger tamelijk hoog en daalde vervolgens spiraalsgewijze neder. Verblind door de zon heeft hij den afstand tot de wateroppervlakte niet juist geschat en daalde daardoor scherp, het toestel boorde met den neus in het water en sloeg over den kop, waardoor het voorste gedeelte met de zitplaats van den bestuurder afbrak en dadelijk zonk. Dit geschied de vlak voor de badplaats Schachen voor de oogen van honderden bad gasten. In een oogenblik waren tal rijke motorbooten, zeilbooten enroei- booten die daar aan het spelevaren waren op de plaats van het onheil en het gelukte een bootenverhuurder met zijn zoon twee passagiers te redden. Inmiddels kwam het stoomschip Baden op honderd meter afstand voorbij en daar bet vliegtuig begon te zinken en nog luid hulpgeroep uit de kajuit weerklonk verzocht men den kapitein van de Baden om hulp. Aan boord van de Baden waren staaltrossen met behulp waarvan men misschien het vliegtuig boven water had kunnen hou den en wegsleepen. De kapitein wei gerde echter alle hulp, bewerend dat er genoeg roeibooten in de buurt wa ren en stoomde tot ontzetting van de toeschouwers door naar den steiger van Schachen. Daar werd hij door de verontwaardigde menigte gedwongen onmiddellijk terug te keeren, maar het was te laat. Men heeft nog zoo gauw als „Oom Hubert is een ellendeling!" „Een ellendeling?" vroeg de dame, „en wat is dat dan?" En zij lachte een goddelijken glimlach. Paul schaamde zich. „Nu ja, dat is een ellendeling, dat is zooals Oom Hubert is, bedoel ik!" Zij lachte weer. „Je legt het niet erg goed uit, maar ik begrijp je toch wel, en dus lijk je alleen op Oom Hubert aan den buitenkant dat is goed". Paul was jaloersch. De reputatie van Lord Hubert Aldringham was op som mige punten Europeesch. „Dat hoop ik", zei hij met klem. „En U kende hem dus ook goed?" „Dat heb ik niet gezegd", antwoord de de dame. „Ik zag hem eens, mis schien twee keer, jaren geleden bij het huwelijk eener tante. Maar 'kijk, nu zie je er heelemaal boos van uit, wij zullen niet meer over Oom Hubert spreken", en zij leunde achterover en lachte. Paul voelde zich erg Jong, hij wilde haar toonen dat hij volwassen was en hij wilde nog een heele boel meer, waar hij vroeger nooit aan gedacht had. Maar zij spraken verder. „En je karbonades waren taai, Paul, en je was zoo uit je humeur dien eer sten avond en je haatte me! En o Paul, je had veel te veel wijn gedron ken voor een jongen zooals jij". Hij HH 0 MH 0 1 Wat de wenschen ook zijn I van een huisvrouw In de eerste plaats: een goed gedekte tafel0 IGeef haar Dubé Tafel- - zilver 0 (incl. roestvrije messen) vanaf 0 f112,-. 125 JAAR GARANTIE. Betaling in gedeelten (ook in I Indië).. Vraagt prijscourant en betalingscondities. N.V. DUBÉ TAFELZILVERFA- I BRIEKEN - SCHIEKADE 190 I ROTTERDAM. Overal vertegenwoordigd. het ging het vliegtuig met trossen naar boord gebracht en met steekvlammen de kajuit opengemaakt, maar de pas sagiers waren reeds dood. I DUBÉ BON. Verzoeke geheel onverplicht toezending van: Geïllustreerde prijscourant. Zichfzending. Betalïngscondities. I 0 Naam Adres I WoonplaatsI I Doorhalen wat niet gewenscht I I wordt. I sesmm 0 mmmm 0 mcb! Rechtbank te Middelburg. In de zitting van heden werden de volgende vonnissen uitgesproken: Overtreding Motor- en Rljwielwet: W. A. v. d. V., 28 jaar, koopman te Wilrijck (B.), bevestiging van hef von nis van den kantonrechter 5 X f3 boete o|f 3 X 3 dagen hechtenis, bene vens f5 boete of 5 dagen hechtenis. Ontucht: M. d, J., 58 jaar, koop man te Kloetinge, 8 maanden gevange nisstraf. Overtreding Motor- en Rijwielwet: O. T. 18 jaar, kantoorbediende te Goes, vernietiging van het vonnis van den kantonrechter, ontslag van rechts vervolging. De moordzaak Lans. Het hernieuwde onderzoek in de zaak-Lans is j.l. Zaterdag weer met kracht aangepakt. Den geheelen mid dag is onder leiding van inspecteur Hermans een aantal politiemenschen in hef gebouw der firma De Haas aan den Oostzeedijk te Rotterdam aan het speuren geweest. Daarbij waren ook tegenwoordig de inspecteur van den fotografischen dienst de heer Tas en de scheikundige dr. Gerhard. Met behulp van vergrootglazen wer bloosde tot de wortels van zijn mooi golvend haar en toen liet hij zijn hoofd hangen. „Ik weet dat ik het deed het was schandelijk van me maar ik was zoo uit mijn humeur ik". „Kijk me aan", zei ze en ze boog zich tót hem over, eene glijdende kat achtige beweging, uitermate lenig en aantrekkelijk. Toen zag hij haar aan; in zijn groote blauwe oogen nog een waas van schaamte. „Je moet me vertellen, waarom je zoo boos was, kleine Paul!" Hoe dikwijls zei ze zijn naam, dien op een zachten zangerigen toon uit sprekend, alsof het muziek was. lede ren keer opnieuw doorliep het hem weer als eene rilling. Toen kreeg hij moed. „Maar hoe wist u er alles van ,wat ik at of wat ik dronk. U hebt niet eenmaal dien heelen tijd uwe oogen opgeslagen!" „Misschien kan ik er wel doorheen zien, als ik wil, wie weet!" en zij lachte. „En u wilde er doorheen zien?" Hij keek haar nu vlak aan, en plotseling sloeg zij nu hare oogen neer, terwijl een teer, doorzichtig blosje hare bleeke wangen kleurde, haar bijna in een zacht jongmeisje veranderend. De ver andering was zoo plotseling, dat Paul den verschillende voorwerpen onder zocht, meldt „Het Volk". Dat dit nu, na twee maanden nog veel resultaat kan opleveren, moet toch wel zeer betwijfeld worden. Ten slotte is het paneel van de deur naast de trap, waarop de door de politie vergeten bloedvlekken zijn waargenomen, uit gezaagd en voor het onderzoek ter beschikking van de justitie gesteld. De scheikundige, dr. Gerhard, zal het paneel verder onderzoeken. Heden zou de werkster, mej. Kroon, die de bloedvlekken heeft schoongemaakt, nog aan een verhoor onderworpen worden. De nieuwe deskundige, dr, Hesse- link, is thans door den rechtercom missaris beëedigd. Terstond is hij met het onderzoek begonnen. HOEDEKENSKERKE. In Juni zijn ingekomen: Adriana Boudens, zonder beroep, uit Ovezand; Johanna Pieter- nella Raas, zonder beroep, uit Ber gen (N.-H.). Vertrokken: Kornelia Lucasse,wed. A. Lindhout, zonder beroep, naar Ka- pelle; Dina Fierloos, dienstbode, naar Kruiningen. In de vacature van opperbrand- meester van spuit I, ontstaan door het overlijden van den heer P. de Putter, is door B. en W. als zoodanig be noemd de heer P. J. Verburg, thans brandmeester. Tot brandmeester de heer Jan la Grand, thans onder-brand meester en tot onder-brandmeester de heer J. L. Allewijn, thans slangen voerder. 's HEERENHOEK. Maandag werd alhier in de herberg van den heer G. Nagelkerke ten verzoeke van de Er ven Raas—Westdijk, ten overstaan van Notaris L. A. Beth te Ovezande, in het openbaar verkocht een woonhuis met schuur en tuin te 's Heerenhoek, groot 4 A. 20 c.A. Kooper werd de heer L. Westdijk te 's Heer Arendskerke voor de som van f 1990,—. KLOETINGE. In Juni zijn ingeko men: W. Gebuijs en gezin, D 87, van Schore; J. G. van Rooijen, B 170, van Rotterdam; M.a. Westplate, A 74, van Krabbendijke; S.a. Oele-v. Strien, van Wolphaartsdijk.Ja. C.a. Buwalda- Griep, B 182, van Zaamslag; A.a. J.a. Tramper, B109, van Wissenkerke; M.a. Ch.a. Andriessen, B 9, van Goes. Vertrokken: J. Hoekman, naarVin- keveen en Waverveen, Z 4; C. Nieuw dorp, naar 's Gravenpolder; J. C. Huissoon, naar Goes, Klokstraat; A. J. Staal en gezin, naar Goes (aan boord); P.a. de Jonge-Kriger, naar Amsterdam, Niastraat 75. KAPELLE. Deezr dagen vervoegde zich aan de woning van de gezusters B. alhier iemand, die voorgaf te zijn werkzaam gesteld als opzichter bij de te Schore te bouwen nieuwe sluis en vroeg of hij bij hen in de kost kon komen. Hij zeide ook werkzaam te zijn geweest bij den sluizenbouw te IJmui- er van schrok en er tevens moedig van werd. „U wilde het", herhaalde hij blij. „U wilde mij zienl" „Ja", fluisterde zij en keek naar hem op, maar nu glinsterden haar oogen ondeugend. „Was dat dan de reden, waarom U zuchtte tusschen de klimop? Wat deed U zuchten?" Zij aarzelde een oogenblik en zei toen langzaam: „Een heele boel: Je leek me zoo jong en zoo mooi en zoo in slaap verzonken". „Maar ik sliep toch heusch niet", riep Paul uit. „Er zou heel wat meer port voor noodig zijn om mij in slaap te maken. Ik dacht aan En toen merkte hij, dat zij niet die slaap bedoelde en hij voelde zich een dwaas en wist niet hoe hij het had. Zij hielp er hem doorheen. „Maar nu heb je me nog steeds niet gezegd, waarom je zoo uit je humeur was, genoeg om slechte port te drin ken. Dat was stout van je, Paul". „Ik was uit mijn humeur over u. Ik was boos, omdat ik zooveel belang in u stelde", en hij bloosde opnieuw. Zij leunde achterover tusschen de purperen kussens, haar figuur zoo soe pel van lijnen, dat het hem aan een slang deed denken. Weer kneep zij hare pogen half dicht, en zij sprak den. Hij werd als kostganger aange nomen en begaf zich den volgenden dag met een broer zijner hospita naar de sluizen te Schore, quasie om deze op te meten. Naderhand kocht hij bij een rijwielhandelaar ter plaatse een nieuw rijwiel, z.g.n. om er mede naar zijn werk te rijden. Verschillende menschen ter plaatse begon hij daarna om geld te vragen. Hij ontving dit niet omdat de sluiswerken inmiddels wa ren stilgelegd en men den vrager niet vertrouwde. Integendeel, men nam de politie in den arm, die een bedekt on derzoek instelde, waarbij bleek, dat men hier te doen had met een zekere C. v. P. uit Sprang-Capelle (N.-Br.), die onlangs uit de gevangenis was ont slagen. Ook elders had hij zich reeds uitgegeven voor reiziger, luitenant en waterbouwkundig ambtenaar. KWADENDAMME. Maandag hield de handboogsociëteit „Vooruitgang zij ons streven", ter gelegenheid van de Kwadendamsche kermis een wedstrijd naar den lossen vogel. Er werd door 60 schutters aan deelgenomen van 14 sociëteiten. De uitslag is als volgt: Hoofd vogel: A. Wirts van „Victoria", Kwadendamme; le klep: C. Nagel kerke van „Vooruitgang zij ons stre ven", Kwadendamme; 2e klep: Izak van Wingen van „Zorgvliet", Elle- woutsdijk; le zijvogel: Joh. Smalle- gange van „Zorgvliet" te Ellewouts- dijk; 2e zijvogel: A. Rijk van „Wil lem Tel II", Ovezande; le hoofdkal: A. Hoondert van „Victoria", Kwaden damme; 2e hoofdkal: P. Bliek van „Zorgvliet", Ellewoutsdijk; le onder- kal: C. van Liere van „Zorgvliet", Ellewoutsdijk; 2e onderkal: C. Remijn van „Eensgezindheid", 's Heerenhoek. KRUININGEN. Naar wij vernemen, zal op Donderdag 4 Juli a.s. de eer ste vergadering worden gehouden van de Commissie van toezicht voor de Zuid-Bevelandsche gascentrale „Oost einde". In deze vergadering zullen uit den aard der zaak belangrijke onder werpen ter sprake komen. MIDDELBURG. De Algemeene Ne- derlandsche Politiebond zal dit jaar haar jaarvergadering te Middelburg houden en wel op Donderdag 5 en Vrijdag 6 September. OOST- EN WEST-SOUBURG. B. en W. leggen aan den gemeenteraad een rapport over van het Rijksbureau voor drinkwatervoorziening inzake het aan leggen van een gemeentelijke water leiding en gezien de twee aanbiedin gen die er zijn een van de gemeente lijke duinwaterleiding te Middelburg en een van de Vlissingsche Duinwa terleiding-maatschappij. In het rapport wordt aansluiting bij Vlissingen rationeeler genoemd, omdat die maatschappij binnen afzienbaren tijd toch water uit de Zuid-Beveland sche waterleiding zal betrekken en dan Souburg aan de verbindingsleidingen ligt, en ook gezien het zich steeds uitbreiden van Souburg in de richting van Vlissingen en het feit een deel der gemeente reeds door de V. D. M. wordt bediend. Daarentegen wordt aansluiting bij gedempt met een droomerigt stem: „Het was het noodlot, Paul. Ik wist het, toen ik de zaal binnentrad, ik voelde het weer tusschen de groene boomen, en dus vlood ik van je heen, maar van avond is het „plus fort que moi", en dus vroeg ik je binnen te komen". „Ik ben zoo blij, zoo blij", zei Paul. Zij bleef zwijgen. Hare oogen schit terden hem door de half toegekne pen oogleden tegen. Ze schenen tot in zijn ziel te dringen. En nu viel zijn aandacht weer op haar mond; die stond niet treurig, noch geneigd tof glimlachen, hij was recht, streng, als gebeeldhouwd, eerder klein dan groot en de onderlip was gerond en had een klein gleufje in het midden. Een al leraantrekkelijkst rood bloemenmond- je. Op dit oogenblik was Paul min of meer dronken van opwinding, hij had alle besef van plaats en tijd ver loren. Het scheen hem toe, dat hij haar altijd gekend had, dat er nooit een tijdstip geweest was, dat ze nief zijn geheele leven vervuld had. Eenige minuten lang zwegen ze beide, voor zoover hij uit haar ondoorgrondelijk gelaat kon opmaken, overwoog zij iets, maar wat? Plotseling sprong zij op, een van hare heerlijke bewegingen vol katachtige gratie. (Wordt vervolgd).

Goessche Courant | 1929 | | pagina 1