SOPbA m - ProVincienieuWs Stadsnieuws. Het mag inderdaad een wonderbaarlijk toeval worden genoemd, dat het vliegtuig „Numancia" nog is gevonden. Immers reeds acht dagen geleden moest de ben zinevoorraad geheel uitgeput zijn geweest, zoodat de vliegers onder geen beding langer dan tot Zaterdag 22 dezer in de lucht hadden kunnen blijven Daar het bovendien de laatste dagen in de streek van de Azoren hevig stormde, werd elk verder zoeken dan ook als ten eencnmale vruchteloos beschouwd, zoodat de sehe pen, die op zoek naar de vermiste vlieger* waren, bevel hadden ontvangen, hun ver idere pogingen te staken. Dat was ook het geval met de „Eagle", het Engelscbe vliegtuigmoederschip; de commandant had van de Admiraliteit draadloos instructie gekregen om naar Gibraltar terug te k« ren. Het schip had dan ook reeds den steven gewend, toen te elfder ure het tot ieders verrassing nog altijd ronddrij vende toestel doior twee watervliegtuigen van het moederschip wend ontdekt, waar na al spoedig majoor Franco en diens metgezellen aan boord van het oorlogs schip in veiligheid waren gebracht. Ook het toestel zelf werd' aan boord gehe- schen; het bleek echter door het langdurig drijven bij stormachtig weer ernstig be schadigd' te zijn. Naar majoor Franco* den commandant van de „Eagle" mededeelde, geraakte de „Numancia" bij de poging om de eilanden groep der Azoren te bereiken in laag hangende wolken, terwijl men met bevigem tegenwind' te kampen had. Dit, gepaard gaande met de spoedig daarna invallende idiepe duisternis, was oorzaak, dat Franco in den nacht van 21 op 22 dezer de Azo ren passeerde, zonder dat hij hiervan ook maar het minste idee had. Bij het aanbre ken van den dag ontdekten de vliegers ech ter aan den stand van de zon dat zij zicb reeds ten Zuid-Westen van de Azoren be vonden. De zeespiegel werd op dat oogen blik door de laaghangende wolken nog altijd aan het oog der bemanning onttrok ken, zoodat men besloot op zee te dalen ten einde nauwkeurig de positie vast te stellen. Toen wij hiermee gereed waren, stegen wij weer op en zetten koers naar Fayal op de Azoren, doch op een afstand van nog slechts 60 K.M. van de veilige reede was onze benzinevoorraad ten gevolge van den hevigen tegenwind uitgjeput, zoo- dat wij ons genoodzaakt zagen, voor de tweede maal in volle zee te dalen. Helaas dreven wij toen door den krachtigen tegen wind' naar bet Zuiden af; den volgenden dag, dan 23sten Juni, bevonden wij ons dientengevolge reeds op* niet minder dan 160 K.M. van Fayal verwijderd1. De wind draaide vervolgens naar het Zuid-Westen en dit was oorzaak, dat wij van dat oogen blik af in de richting van het eiland St. Maria dreven, geheel en al overgeleverd aan het spel van den wind, die geleidelijk tot een storm aanwakkerde. Van 24 tot 28 idezer dreef de wind, welks kracht voort durend veranderde, ons her en der. Van Üen ochtend van 27 Juni af was onze situ atie door den hoogen golfslag buitenge woon ernstig geworden en wij mogen ze ker wel van geluk spreken, dat wij op het laatste oogenblik nog aan den dood zijn ontsnapt. Over het gedrag van mijn kame raden heb ik niets dan lof, aldus eindigde majoor Franco, terwijl ook de motoren zich schitterend1 hebben gehouden. Zooals reeds gezegd, verkeert geheel Madrid in een toestand van de grootst mogelijke opgewondenheid. Van tallooze particuliere huizen zijn vlaggen uitgesto ken. Van het gebouw der luchtvaart- organisatie waait maast de Spaansche een reusachtige Engelsche oorlogsvlag. Een gestdriftige menigte, aan het hoofd waar van de zoo juist van hun geslaagde Oce aan vlucht teruggekeerde vliegers Jimemer en Iglesias liepen, trok naar 'het En gelsche gezantschap, waar een geweldig© sympathie-demonstratie werd gehouden. De gezant verscheen op het balkon en hield een korte toespraak, die hij niet een Luid „hoera" op de vliegers beëindigde. Onze bevolking. De bevolking van Zeeland bestond op 31 Dec. 1927 uit 124.884 mannen, 124.579 vrouwen, totaal 249.463 perso nen, en op 31 Dec. 1928 uit 124.390 mannen, 124.202 vrouwen, totaal 248.592 personen. De bevolking verminderde dus met 871 zielen. Het hoofdbestuur van de Nederland- scbe Heidemaatschappij beeft Zaterdag in gezelschap van vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van Middelburg, een bezoek gebracht aan de terreinen van de waterleiding, waar de maatschappij ge durende langen tijd werken heeft uitge voerd1, die tot doel haddien bestrijding Üer werkloosheid. Des middags is onder leiding van den rijkstu'mbouwconsulent van Zeeland, een bezoek gebracht aam de terreinen der Zuid-Bevelandsche Fruitteelt-maatschappij V olksgezondheid. Bij Kott- besluit is met ingang van 1 Juli benoemd tot veterinair inspecteur van de volksgezondheid, tevens inspecteur van de veeartsenijkundigen dienst, de beer P. Stehouwer, wien als ambtsgebied is aange wezen bet district Zeeland, Westelijk Noord- Brabant. DRIEWEGEN. De raad Donderdag. Afwezig waren de hoeren P. Koeman en M. Nijsse. Besloten werd tot het instellen van een ophaaldienst van vuil om de 14 dagen en daarvoor een steek kar aan te schaffen. Begonnen zal wor den zoodra een geschikte storplaats is gevonden. De ontruim,imgstermijin der on bewoonbaar verklaarde woningen no- 152 en 153 werd met 6 maanden verlengd. (De tijdvakken voor bet verleenein van land- bouwverlof werden gesteld op de eerste twee volle weken in Juli en de eerste twee volle weken in October. s GRAVENPOLDER. Donderdag avond vergaderde de gemeenteraad. Alle leden tegenwoordig. Overgelegd wordt het gemeenteverslag over 1928. Het verzoek van den heer P. van 't Westeimde te 's H. Abtskerke om een vergoeding van f2,50 per jaar voor een door de gemeente zon der zijn toestemming gedempte sloot aan den 's Gravenpolder schen straatweg wordt na ingewonnen advies van Ged. Staten in gewilligd. Ingekomen is een schrijven van Ged'. Staten, waarbij deze in overweging geven om naar aanleiding van de raming van den Inspecteur der directe belastin gen het heffingspercentage te brengen van 1,2 op 1. De heer Schouten gevoelt er niets voor om hieraan gevolg te geven. Hij is van oordeel, dat de meerdere opbrengst der belastingen nut lig kan worden aangewend tot dekking van buitengewone uitgaven b.v. voor de Dorpsstraat, die zoo dringend ver betering behoeft. De Inspecteur kon op 17 Mei nog niet weten hoeveel de belas tingen zullen opbrengen. Spreker betaalt ook niet graag belasting, doch 0,2 pet. meer of minder maakt zooveel niet uit. Doordat Ged. Staten hun bemoeiingen zoover uitstrekken gaat de autonomie der gemeenten tegenwoordig geheel verloren. De heer Joziasse geeft in overweging om met de straatverbelering nog wat te wachten gezien de hooge prijzen van de klinkers. Wat het heffingspercemtage be treft zou hij een soort compromis willen sluiten n.l. het percentage vaststellen op 1,1, de post voor onvoorziene uitgaven verhoogen en ook de post verbetering van straten. De heer Schouten wijst er dan op, dal ook de electrificatie kosten met zich zal brengen voor de straatverlichting en mis schien een ondergrondisech net. Daarop wordt met algemeen© stemmen besloten het heffingsperoc Inlage onveran derd te laten. Verder is ingekomen een verzoek van C. Moeliker om voor zijn nieuwe woning een rioleering inaar de sloof aan dein Schuitweg aan te leggen. B. en W. stellen voor dit verzoek af te wijzen omdat indien men vanwege de gemeente voor afvoer van, huishoud water gaat zorgen het einde niet te zien is. De heer Joziasse zegt, dat er al een soort rioleering is. Het is echter een )ote janboel. Hij is van oordeel, dal de gemeente na verloop van tijd voor een goede rioleering moet zorgen en er is z i niets tegen om zachtjes aan te beginnen Desnoods kan men een rioolbelasting hef fen. De heer Schouten zegt, dal Moeliker maar aan den eigenaar van het aangren zende terrein had moeten Wagen om bui zen te mogen leggen. Volgens het Burger lijk Wetboek is het lager liggende ter rein verplicht om van het hooger liggende water te ontvangen. Als de gemeente hef verzoek van Moeliker inwilligt dan zullen er veel meer aanvragers komen. De heer Vermue is van oordeel, dat er iets gedaan moet worden. Hij is echter bang voor de consequenties. De heer Joziasse dient daarop een motie in waarbij B, en W. worden uitge' noodigd om met voorstellen te komen om de Dorpsstraat in een tijdvak van drie jaren te rioleeren. De heer Schouten vreest voor de kos ten, vooral omdat de Dorpsstraat eigen dom van dè provincie is, zoodat Ged. Staten wel de noodige eiscben zullen stel len. Hij stelt voor om Moeliker toestem ming te verleenein. tot het leggen van een rioleering op eigen kosten en om de kos ten vallende op het opbreken van 't straatje te vergoeden. Verder wil bij de toe zegging doen om indien de gemeente later tot rioleering overgaat de door Moeliker gemaakte kosten te vergoeden. Voor de motie van den heer Joziasse gevoelt spre ker niets. Een motie is voor 's Gravenpol der veel te geleerd. Dit hoort meer in de Tweede Kamer thuis. De heer Joziasse wijzigt op verzoek van den heer Vermue zijn motie zoodanig, dat de dorpskom in 10 jaren gedoleerd zou moeten worden. Daarop wordt de motie van den heer Joziasse z. h. s. aangenomen. De heer Schouten zegt, dat hij er zich niet door gebonden acht. Aan C. Moeliker wordt vervolgens toestemming verleend1 om een rioleering in gemeentegrond aaü te leggen met bepaling, dat indien de gemeente later tot rioleering overgaat hij de door hem gemaakte kosten vergoed1 krijgt. De beslissing over het verzoek van de bijzondere lagere school om beschikbaar stelling van een derde schoollokaal wordt aangehouden tot de volgende vergadering aangezien B. en W. hierover besprekin gen voeren met het schoolbestuur. Een wijziging in de gemesnfebegrootïstg 1928 wordt vastgesteld. Goedgekeurd wordt een wijziging in de begrooting van het burgeriijk armbestuur. Verder wordt besloten adhaesie te be tuigen aan het adres van de gemeente Stad Hardenberg gericht tot de Tweede Ka mer waarin wordt verzocht om het wets ontwerp tot opheffing van de belasting kantoren ten plattelamde (n et aan le nemen. Tenslotte wordt aan een persoon af schrijving verleend van hondenbelasting. Bij de rondvraag vraagt de heer Ver hulst of het waar is, dat de gemeentege neesheer ontslag heeft gevraagd1 en «dat burgemeester en weth. van de combi natie der gemeenten Hoedekenskerke, 's Gravenpolder en Baarland een li ©uwe geneesheer hebben benoemd1 zonder mach tiging van den Raad. De heer Schouten zegt, dat deze benoe ming wel eenigszims overhaast heeft plaats gehad', doch dat B. em W. hunne bevoegd heid niet zijn te buiten gegaan omdat het contract met genoemde gemeenten tot aa& stelling van een gemeenschappelijk, n ge neesheer hen machtigt om te benoemen <cn te ontslaan. HANSWEERT. Geslaagd aan dë Kweekschool voor onderwijzeressen te Dongen voor het examen acte L. O., mej. C. Depoorter alhier. KRABBENDIJKE. Zaterdag verga derde de gemeenteraad. Alle leden wa ren aanwezig. Na de opening wordt voor lezing, gedaan van de ingekomen stukken. De voorzitter deelt mede, dat een arm lastige in „Vrederust" is opgenomen. Ver der geeft hij een uitvoerige uiteenzetting van den stand van zaken, betreffende de centrale gasvoorziening in de Middengroep Op voorstel van B. en W. en toelichting door den voorzitter wordt aan de bijzon dere school in de Juliana straat een bijdra ge uit de gemeentekas verstrekt van f416,50 voor de aanschaffing van 12 schoolbanken, handwerkkast en diverse leermiddelen. Daarna wordt besloten met 6 tegen 1 stem (dhr. Lagendijk) tot het telefonisch aansluiten van de woning van den havenmeester. Naar de meeding van den voorzitter zullen scheepvaart, handel en landbouw biermede zeer zijn gebaat Na breedvoerige toelichting werden en kele wijzigingen gebracht in de gemeen schappelijke regeling van de Gascentrale „Oosteinde" op advies van Gel. Staten. De oude bestaande regeling wordt daarop ingetrokken. Tot lid en plaatsvervangend lid wondien van genoemde gascentrale be- noiamd de heeren C. P. Vogelaar en Th. Lagendijk. Het voornaamste voorstel was wel een nieuw stratenplan. B. en W. stel len n.l. voor de geheele dorpsstraat, als mede den Noord weg en Stationsweg te overdekken met teer steens lag, terwijl daar naast tegeltrottoirs zullen worden gelegd. Bestek, voorwaarden ea teekeningen waren den raadsleden tevoren toegezonden. Na mens B. en W. licht de voorzitter het voorstel toe. Hij geeft toe, dat hier een radicaal voorstel wordt gedaan, dat veel kosten medebrengt, maar dan is liet ook afdoende. Met het onderhoud van de stra ten zijn wij schromelijk achter, wat nu aan de wegen gebeurt kost veel geld en is niet afdoende. Wordt er tot reparatie overgegaan, dan zal veel nieuw materiaal nioodig zijn, wat niet veel minder kosten zal vragen en geen afdoende verbetering zal geven. Een maximum van f70.000, af te lossen in 25 jaar wordt gevraagd. De beer Vogelaar vindt den opzet te grootsch. Hij heeft ook technische bezwaren, in verband met het telkens opgraven van gas- en waterleiding. De voorzitter weerlegt deze bezwaren, doch de heer Vogelaar blijft van meening, dat bet met wat min der kosten kon. De beer Wouter sen is ook wel eenigszins van het groote bedrag teruggeschrokken, doch zal niet tegen stemmen. Ten slotte wordt het voorsjjel aangenomen met 6 tegen 1 stem (de heer Vogelaar). Een besluit tot het aangaan van een leening, groot f70.000, wordt daarna met algemeen© stemmen aangeno men. In de begrootiwg van 1929- worden enkele wijzigingen aangebracht. Bij de rondvraag vraagt de heer Vo gelaar naar het aantal leerlingen op de openbare school te Oostdijk. De voor zitter geeft de noodige inlichtingen. Op het oogenblik heerscht er een levendige handel op de veiling alhier. Eiken dag wonden er veel bessen en aard beien verkocht, voor welke laatste een boogen prijs wordt besteed. Zachtjes aan beginnen ook hier de telers in te zien, diat het veilen het middel is om den hoogsten prijs voor hun producten te bedingen. In dien d'e telers hun uien ook doen veilen, dan zullen de verkoopers en de veiling er wel bij varen. Onder zeer groote belangstelling werd1 Zaterdagavond door Ds. Hofman de eerste steen gelegd1 aan de Oud-Ger. Kerk. Met een toepasselijk woord en psalmgezang had1 dë2e plechtigheid plaats. Tot onderwijzer aan de openbare school te Nieuwe Tonge werd' benoemd de beer M. Slabbekoorn alhier, thans tij delijk werkzaam te Noordgouwe. MIDDELBURG. Te Middelburg zul len dit jaar op 17 Juli, 14 en 21 Aug. door den carillonist, den "heer Th. W. Ferwerda, 's avonds beiaardconcerten op den Lange Jan, den Abdijtoren, worden gegeven. VLISSINGEN. Alhier is aangehou den een 64-jarige man, wegens het ple gen van ontuchtige handelingen. Hij is aan de Justitie te Middelburg voor geleid. WISSENKERKE. Vrijdag verd door B. en W. aanbesteed het gedeeltelijk dem pen van d© sloot, het verbreeden van 'de kei- ea klinkerbestrating, het maken van een klinkergoot en van een voetpad1 trottoirtegels langs de Oostzijde van den Veerweg te Kamperland met bijbehoo- rend© werken en leveringen. Ingeschreven we.d door I. Lagasse te Koudekerke voor f14800; A. van Hee te Wissenkerke voor f 14200; A. Verburg te Colijmspiaat voor f15200; M. W. Knuist te Goes voor f13100; P. de Kam te Kamperland voor f 12985C. de Mol te te Kamperland voor f13000; M. C. Duijmhouwer te Goes voor f13400; J H. van de Vein te Vlissingen voor f13980; C. Verburg te Wissenkerke voor f14420. De gunning is aangehouden. WEMELDINGE. Vrijdag hielden de schietvereeniging „Koos de la Reij", de Wemeldmgsche Burgerwacht en dë afd Wemeld nge van de Bijzondere Vrijwilli ge Landstorm alhier weder haar jaarlijk- ichen ouderlingen schietwedstrijd. De uit slag is als volgt: Personeele baan, scherp, 100 M. max 50 punten: le pr. Johs. Hannewijk met 47 p., terwijl als len prijs werd toegevoegd de legmedaille van de B. L. S. als wissel- prijs. benevens de koinings medaille van „Koos te la Reij", 2e pr. D. Jeremiasse met 47 p.. 3e pr. Chr. de Zeeuw met 46 p.. 4e pr. J. J. Lagendijk met 46 1., 5e pr. C. van Gorp met 46 p., 6e pr. D. de Witte met 45 p., 7e pr. C. Dekker Pzn, met 45 p., 8e pr. J. Wielemaker met 43 p., 9e pr. C. Veerhoek met 43 p., 10e pr. M. Jeremiasse met 43 p. Vrije baan, scherp, max. 60 punten: le pr. D. de Witte met 59 p., 2e pr. J. J. Lagendijk met 57 p., 3e pr. A. M. Huis- sen met 57 p-, 4e pr. J. Hannewijk met 56 p., 5e pr. C. Veerhoek met 56 p., 6e pr. C. Dekker met 56 p., 7e pr. Adr. Kosten met 56 p., 8e pr. Chr. de Zeeuw met 55 p., 9e pr. C. van Gorp met 54 p., 10e pr. D. Jeremiasse met 54 p. Eere baan, scherp, max. 30 punten: le pr. Johs. Hannewijk met 30 p., (zilve ren medaille), 2e pr. Adr. Kosten mei 29 p. (zilveren medaille). Personeele baan, buks, max. 100 pun ten: le pr. P. Bolle met 94 p., 2e pr. C. van Gorp met 94 p., 3e pr. Johs. Hanne wijk met 92 p. Vrijdag hield ook de Wemelding- sche Ringrijderij „Ons Genoegen" haar jaarlijksche ringrijderij. Het aantal deel nemers bedroeg 17. Het aantal ringen met de naar vrije keuze gekozen prijzen wer den als volgt behaald door: J. de Jonge met 9 ringen le pr.; B. Onder dijk met 8 ringen 2e pr.S. op 't Hof met 7 ringen 3e pr.; Corns. Gijssel Pzn. met 7 ringen 4e pr. (hij loting). Jan Weststrate met 6 ringen 5e pr.; Johs. van Oosten met 5 ringen 6e pr. (bij loting); Jac. Vermaire ringen 7e pr. (bij loting); Corns. Hame link met 5 ringen 8e pr. (bij loting); Jan van Oosten met 4 ringen 9e pr. (bij lo ting); C. Traas Mztn. met 4 ringen 10e ptr (bij loting); H. Gijssel Pzn. met 4 rin gen 11e pr. (bij loting); Corns. Feijtel Jzn. met 4 ringen 12e pr. (bij loting); Johs. de Jonge met 3 ringen 13e pr.; M. de Groene Pzn. met 2 ringen 14e pi".C. Traas Mzn. met 2 ringen 15e pr.; Johs. Neels met 2 ringen 16e pr.; M. de Jonge met 1 ring 17e pr. De prijs voor Stoeltjesrijden werd be haald dioor S. op 'tHof. Benoemd Met ingang van 1 Juli a.s. is be noemd tot telefoniste te Goes Mej. J. P. Everse, thans locale kracht alhier. Geslaagd. Aan de Rijkskweekschool te Mid delburg slaagden voor het examen nut tige handwerken de dames W. J. Cor- stanje en A. C. de Bokx alhier. Te Roosendaal slaagde voor hetMer- curius-diploma boekhouden de heer D. G. Kloosterman alhier. Gewetensgeld. De Minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist, wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inko men en/of vermogen (gewetensgeld) f 116,38 ontvangen is bij den ontvanger der directe belastingen te Goes. Voor Uwe gezondheid zonder papier 100 pCt tabak J Rijks Landbouw Winterschoo.l Na afgelegd eindexamen werd heden aan de leerlingen P. J. van Liere te Borsseie en J. C. Onderdijk te Co- lijnsplaat, het diploma uitgereikt. We gens ongesteldheid konden deze leer lingen op 17 April j.l. niet aan het eindexamen deelnemen. Autobus -concessies. In het Kon. besluit, waarbij is be schikt op de beroepen ingesteld door de directie der Ned. Spoorwegen te gen de beschikking van Ged. Staten van Zeeland, waarbij aan de N.V. Autobusdienst v.h. Ch. Willemstein te Wemeldinge en aan J. Leendertse al daar, vergunningen werden verleend tot het in werking houden van auto busdiensten en door J. Leendertse, te gen die beschikking voor zoover hem daarbij vergunning is geweigerd tot het in werking houden van een dienst tusschen Wemeldinge en Goes, is over wogen, dat Ged. Staten aan genoemde N.V. vergunning verleenden voor een dagelijkschen dienst van Wemeldinge over Kapelle en Kloetinge naar Goes en aan J. Leendertse voor een dage lijkschen dienst van Wemeldinge naar het station Vlake, voor een van We meldinge over Kattendijke en Kloe tinge naar Goes alleen op Dinsdag, Donderdag en Zon- en feestdagen, ter wijl werden afgewezen verzoeken van K. van Dalen en J. Leendertse voor een dienst van Wemeldinge over Ka pelle en Kloetinge naar Goes. Verder dat de directie der Ned. Spoorwegen aanvoert dat h.i. deze autobusdiensten, met uitzondering van dien van We meldinge naar Vlake geheel overbo dig en voor den spoorwegdienst zeer schadelijk zijn en J. Leendertse, dat zijn dienst ook op Zondag rijdt en hij dus meer het algemeen belang dient dan die der N.V., dat als hij dezen dienst moet missen, aan de eco nomie van zijn bedrijf belangrijke schade wordt toegebracht en hij de eenïge is, die sedert 1920 geregeld ge noemden dienst heeft onderhouden. Overwogen wordt, dat op grond van de overlegde stukken moet worden aangenomen, dat ook na de opening van den tramdienst Wemeldinge-Goes behoefte is blijven bestaan aan ver- voergelegenheid met autobus op hef traject Wemeldinge—Kapelle Kloe tinge—Goes en dat reeds vele jaren in die behoefte wordt voorzien door de autobusdiensten der N.V. en van J. Leendertse en onder deze omstandig heden de beide ondernemingen voor eene vergunning in aanmerking dienen te komen, dat het door G. St. aangevoer de weinig kapitaalkrachtig zijn van Leendertse geen reden is om hem eene vergunning te weigeren; dat intus- schen de dienst van Leendertse op het traject Wemeldinge—Kattendijke— Kloetinge—Goes is opgeheven en in korting van den markt dienst van Leen dertse op Middelburg niet kan, om dat die reeds te 9.45 uur te Goes is en er dan geen trein is naar Middel burg voor 10.30 uur, en wordt daarom ten slotte besloten het beroep der Ned. Spoorwegen tegen den dienst over Kattendijke en Kloetinge buiten be schouwing te laten, dat het andere be roep der Ned. Spoorwegen ongegrond te verklaren en met vernietiging in zooverre van het besluit van Ged. Staten als nog aan Leendertse ver gunning te verleenen voor een dage lijkschen dienst Wemeldinge—Kapel le—Kloetinge—Goes. Gevonden voorwerpen. In Juni zijn aan het bureau van po litie onderstaande voorwerpen als ge vonden aangegeven: Een accu van een radiotoestel, twee huissleutels, drie rijwielbelastingmer- ken van 1928, een zilveren gulden, een sigarenpijpje, twee zakmesjes, vier gummiballen, een autobuitenband, een pet, een rozenkrans, twee zilveren da mesarmbandhorloges, een mandje, een rijwielhandpomp, een doublé dasspeld, een handdoek, een zilveren dames beursje met inhoud, een parelspeld, een kist inhoudende koekjesblikken, een school-étui met inhoud, een snoer parels, een snoeischaar, een jongens jas, een duozitting, een nijptang, een doosje poeders, twee portemonnaie's met inhoud, een schooltasch, twee snoeren koralen, een rol cocoslooper, een zilveren broche, een autokruk, een vulpen en een waardeloos 20.000 Mark-biljet.

Goessche Courant | 1929 | | pagina 2