aanbesteding Stadsnieuws. Binnenland Van Overal 4 paarden, 16 stuks Hoornvee, ter bij bet laatste zangcomcours weer ver gunning heaft gegeven voor dansmuziek, waard'oor zulke gelegenheden. ontaarden in kermissen. Dansen brengt de jongelui in de berbergen, wat vooral door vele ouders niet gewenscbt wordt. KAMPERLAND. De beer J. Cou- mou alhier slaagde te Delft voor Vel prop examen scheikundig ingenieur eerste ge deelte. VLISSINGEN. Gisteren is bij bet sloopen van een sluismec3fers wonnng nabij de sluizen alhier een schoorsteen inge stort. De 22-jarige werkman De J., werd getroffen door de steemien en viel mei*. Dte ongelukkige werd "dood opgenomen. Vrijdag 2 Augustus zal bier een gecostumeerd' zwemfeest gehouden wor den. WAARDE. Wegens bet in bruikleen afstaan van een gedeelte der openbare lagere school alhier aan het bestuur der Vereeniging tot bet verstekken van la ger onderwijs op gereformeerden grond slag, werd Zaterdag 22 Juni j.l. door Burgemeester en Wethouders dezer ge meente bij publieke Inschrijving aanbe steed de hierdoor noodig geworden ver bouwing der O. L. S. De laagste inschrijver was Jan Kop- niels Mz. alhier, voor f2145, wien het werk gegund' is. In de op Maandag gehouden ver gadering van den Raad dezer gemeente, werd die begroeting voor den dienst 1928 gewijzigd tot een bedrag van f233,07. Naar aanleiding van eemge door Ged. Staten van Zeeland gemaakte pmerkin- gein inzake de gemeenschappelijke rege ling voor de gasvoorzlening met de na burige gemeente, werd een nieu we gemeenschappelijke regeling vastge steld. Tot l d van de Commissie van toezicht voor de Gasceotrale ,,Oo stemde" werd benoemd de heer J. J. Mol en tot plaats vervangend lid de heer A. Dees. Beroepen tot predikant alhier Ds. •B. H. v. d. Berg, predikaat te Koekange. WEMELDINGE. In d'e op Zaterdag 22 Juni j.l. gehouden gemeenteraadsver gadering waren alle leden tegenwoordig. Een verzoek om vermindering van school geld 19281929 als gevolg van reclame R. I. B., wordt gerenvoyeerd naar B. en W. De begrooting van het gasbedrijf 1928 en de gemeentebegrooting 1929 wor den overeenkomstig overgelegd concept besluit van B. en W. gewijzigd'. De reke ning 1928 van het Burgerlijk Armbestuur wordt na uitgebracht rapport bij monde van den heer A. Dominicus met alge- meeme stemmen goedgekeurd. De heer Lindedbergh brengt rapport uit omtrent die door hem bijgewoonde vergadering, gehouden te Middelburg, waar besproken is het plan van gasvoor- zieming van Zuid-BevelandWalcheren. Spr. zegt, dat de vergadering zich in principe uitsprak voor die uitvoeiing van dit plan, ofschoon spr. zich daartegen heeft verklaard. Spr. noemt de argumen ten der voorstanders en de bezwaren van hem, als ©enigen tegenstander. Tenslotte is besloten de vertegenwoordigde gemeen tebesturen uit te noodigem bij te dragen in de kosten van een deskundig onderzoek, welke kosten geraamd worden op f2000. De voorzitter zegt den heer Lindën- bergh dank voor zijn rapport en verklaart het met den heer Lindenbergh eens te zijn, dat van de groote combinatie van gemeenten niets zal kunnen komen. Op verzoek van den heer J. A. Dominicus geeft de voorzitter inlichtingen omtrei.tl de positie, welke de gemeente Kapelle ter zake van de gasvoorzieninig inneemt. De voorzitter zegt, dat intusschen van Ged. Staten bericht is ontvangen, dat de kosten van het deskundig onderzoek niet ten laste der op de bijeenkomst verte genwoordigde gemeenten zullen worden gebracht, zoodat hierover geen beslissing behoeft te vallen. Voorts deelt de voor zitter mede, dat in overeenstemming met Ged. Staten en behoudens de goedkeuring van den Raad de uitvoering der werk zaamheden aan de verbetering en de verbreeding van den Wemeldingschen Zandweg is gegund aan de Maatschappij „Wegenbouw" voor de som van f 35915, volgens hare inschrijving in afwijking van het bestek. De Raad gaat hiermede ac- coord. De voorzitter stelt opnieuw aan de orde het voorstel van den heer Hoo- gesteger om de recognitie van f 1 voor de Spoorweg-Mij. „Zuid1-Beveland" fer zake van het aanbrengen, van een straatlantaaï>i aan den Noordelijken Stationsweg, waar over in idie vorige vergadering de stemmen staakten. De heer Lindenbergh motiveert alsnog zijn standpunt, dat het niet wenscheüjk is om de lantaarn op dë gestelde voor waarde aan te brengen. Sprr. vergelijkt die Maatschappij met burgers die in voorkomende gevallen op hun verzoek een straatlantaarn geplaatst ziën. De heer Hoogesteger acht het in bet belang van de veiligheid van het verkeer, dat een lantaarn geplaatst wordt. De heer j. A. Dominicus meent, dat die vergelijking van dein heer Lindenbergh niet op gaat, omdat dë Maatschappij geea belang heeft bij het aanbrengen van een lantaarn. De heer A. Dominicus is het hiermede niet eens; spr. verwijst naar het belang van de Mij. in verband met den toegang tot het sta tion d'oor passagiers. Na breedvoerige dis cussie wordt mot 4 tegen 3 stemmen be sloten de recognitie te aanvaarden; tegen stemden 'de heeren Lindenbergh, A. Do minicus en den voorzitter. De heer Dek ker informeert naar de electriciteitsvoor- ziening en vraagt of eventueel adhaesie- betuiging aan het destijds ingekomen adre: van den Raad 'der gemeente 's Heeren- hoek nog waarde zou hebben. De voor zitter zegt, dat deze zaak door een oom missie uit de combinatie van gemeentebe sturen in studie is genomen. De heer Smits vraagt inlichtingen omtrent |de standplaats van de muziektent. De voor zitter geeft de noodige inlichtingen. De heer A. Dominicus geeft in over weging te trachten een weg te krijgen onder langs den Westelijken Kanaaldijk na demping en rioleering der voor de dia ar staande woningen liggende sloot. De voor zitter zegt onderzoek toe. WISSEKERKE. Ds. J. W. Roobol te Egmond aan Zee is alhier beroepen. Geslaagd. De heer P. J. Wemelsfelder alhier, slaagde te Delft voor het candidaats- examen voor civiel-ingenieur. Benoemd Tot referendaris 2e klasse der poste rijen, telegrafie en telefonie is benoemd de commies der posterijen en telegrafie B. D. Pronk van het post- en telegraaf kantoor alhier. Het bestuur van het Maatschappij-Zie kenfonds Zuid- en Noord-Beveland, ge vestigd alhier, benoemde tot administra teur den heer J. Meijer, alhier. Beroepen. Beroepen bij de Geref. Kerk te Hau- lerwijk (Fr.) en te Abcoude (U.) de heer L. W. Wessels, Theol. cand'. alhier. Heden beter. De heer W. J. A. Bartels, commer cieel propagandist der Philips-fabaieken zou gisteravond' in het Slot Ostende voor „Handelsbelangen" en de „Hanze" een lezing houden over „moderne étalage- em winkel verlichting". Wegens een defect aan den motor, die in het Slot eieetricit^&A opwekt kon dia lezing geen voortgang heb ben en de vele belangstellenden moesten teleurgesteld de zaal verlaten. De heer Bartels deelt ons mede, dat de lezing nu hedenavond gehouden zal worden. Voor een tweede afstel behoeft men niet bevreesd te zijn. daar de Philips- fabrieken hedenavond coüte que ooüte in het Slot over electriciteit zul'en beschik ken. Rectificatie. Men verzoekt ons mede te dieelen, dat het tuin-amieublement, den burgemeester aangeboden ter gelegenheid van zijn jubi leum, niet alleen geschonken werd door de leerlingen der Ambachtsschool, dioch ook door de leeraren. Deze meubelen wer den in verschillende afdeelingan ider school vervaardigd. De leerlingen schon ken den burgemeester bovendien nog een metalen presse-papier. Het bovenstel is een motor-zuiger, symbool van de drijf kracht. Concert- Donderdag 27 Juni, des avonds half negen, zal de Harmonie „Hosanna" een volksconcert geven op> de Groote Markt. Het programma vermeldt d!e vol gende nummers: 1. „Rose et Reine", marsch, A, Ruelle; 2. „Esperia", ouverture, R. de Soutter; 3. „In Lauschiger nacht", wal- zer, M. Ziehzer; 4. „Faust" fantaisie sur L opera, Ch. Gounod; pauze; 5. „Orphèe aux Enfers", ouverture, Jac. Offenbach; 6. „Panis Angelicus", trombone-solo, Ce- sar Franck; 7. a. „A Sabbath Song",, b. „Laus Deo", E. Mayer; 8. „Tannhau- ser", fantaiisie sur I'opera, R. Wagner; 9. „Finale". Veemarkt. Ter markt van gisteren waren aange voerd' 3 nuchtere kalveren, 22 biggen. Een Kamercandidaat. gearrest eerd. Op last van de justitie is dezer dagen aangehouden en in het huis van bewaring te Rotterdam opgesloten P. A. T. te He kelingen, de secretaris-penningmeester van den P latte lander sbonddie tevens als no. 3 op de lijst-Braat figureert. T. is de zoon van een postbeambte uit de plaats zijner inwoning en hij wordt ervan ver dacht aangeteekende brieven, geklswaar dige papieren inhoudend, te hebben ont vreemd1. T. is in het bezit gevonden van een bedrag van enkele duizenden francs en een paar honderd gulden Nederlandsch geld. Hij geeft voor, dat dit de heele partijkas is. Het Belgische geld was be stemd om een drukker in Antwerpen te betalen, die het verkiezingsmateriaal voor den PLattelandersbcnd had geleverd. Men vertrouwt deze verhalen van T op den Noord singel niet geheel en al Daarom wordt een onderzoek ingesteld. Dit onderzoek wordt niet vergemakkelijkt door het feit, dat de boekhouding van T, als secretaris-penningmeester van zijn par tij wel een jaar achter is. Moord in Eindhoven. Maandagmorgen om acht uur begaf zich de 30-jarige ongehuwde arbeider M. v. d. L., geboortig uit Bost bij Eindho ven en wonende te Tongerie ondier Eind hoven, naar de noodwoningen, de z.g. barakken bij de proeffabrieken van de firma Philips, waar de 29 jarige gehuwde, doch van haar man gescheiden levende vrouw C. M. Bartels bij haar moeder woonde. Mej. B. was gehuwd met M. Fransen, doch zij leefde geruimen tijd met eerstgenoennden v. d. L. Doordat zij evenwel in het ziekenhuis was verpleegd, had zij hem langen tijd niet gezien. Blijk baar had de vrouw inmiddels ingezien, dat het beter was een einde ie maken aan deze ongeoorloofde verhouding. V. d. L. heeft drie uur met mej. B. zitten praten. Het gesprek is tenslotte in een twisfo uitgeloopen, waarbij v. d. L. de vrouw met een geopend mes heeft aangevallen- Zij vluchtte, luid om hulp roepiend, naar buiten waar zij ineenzakte. Kort daarna is zij overleden. Op het gegil van het slachtoffer kwam ook haar moeder uit een zijkamertje toesnellen, waarop v. d. L. ook haar met het mes heeft aangeval len blijkbaar om haar eveneens van het leven te berooven. De oude vrouw wist echter den doodelijken steek af te weren, doch bekwam een wonde aan den linker arm. Het lijk van mej. B. is naar het po litiebureau overgebracht, waar het justi tieel zal worden geschouwd. De dader heeft zich vrijwillig op het politiebureau aangemeld en een volledige bekentenis afgelegd. Hij is opgesloten. Bij de confrontatie met het slachtoffer heefy v. d. L. bekend' niet het minste berouw over zijn misdaad te hebben Hij her haalde, wat hij reeds bij zijn bekentenis had gezegd: Ik heb er geen spijt van. Zes en zestig uur in doods gevaar. Een Nederlandsch toerist, die in Grim delvvald logeerde, heeft in de afgeloopen week miet zijn echtgenoo!e verscheidene onaangename uren op een bergtop door gebracht, aldus lezen wij in de „Tel." Bij het bloemen plukken waren zij afge dwaald en plotseling gleden zij van den weg af en vielen langs de berghelling naar beneden. Hun val werd gestuit door eeinige struiken op een vooruitstekende rots boven een 100 meter diepen afgrond. Zij konden zich aan de struiken vastklem men, doch verder dalen of naar boven klimmen was onmogelijk. Gedurende 36 uur zijn de beide Nederlanders in deze hachelijke positie gebleven, zonder voed sel of drinken. Zij konden niet gaan zit ten en moesten zich voorbdurend vast houden aan de struiken. De plaats, waar het ongeval was gebeurd1, is zeer een zaam en er passeerde niemand, dve op het hulpgeroep kon toesnellen en den heer en de dame redden. Gedurende den nacht hadden de Nederlanders zeer van de koude te lijden en zij waren zoo uitgeput, dat zij op het punt stonden zich in den afgrond te laten vallen. Inmiddels had de hotelier echter eena- gen gidsen opgedragen een onderzoek in te stellen en daar hij ongeveer wist, waar heen de wandeling van zijn gasten was gegaan, slaagde de hulpexpeditie er na eenig zoeken in, de vermisten te ontdek ken. Gidsen daalden met touwen naar de Nederlanders af en brachten hen naar boven, waarna zij in uitgeputten, doch niet bopeloozen toestand1 naar het hotel werden gebracht. Een avontuurlijke jongen- Men zal zich herinneren, dat geruimen tijd geleden een jonge Duitscher, uit Hamburg afkomstig, op heeterdaad be trapt werd' bij een inbraak in het magazijn der firma Meddens te 's Gravenhage. Hij werd veroordeeld tot gevangenisstraf, maar wist na ©enigen tijd op een sluwe wijze te ontsnappen uit liet ziekenhuis, waar hij ter verpleging was opgenomen, daar hij een lepel ingeslikt had. Hij verdween in de richting Duitsch- Land1, maar pleegde in het voorbijgaan nog een inbraak te Zwolle. In Hamburg werd hij gearresteerd bij een inbraak, maar wist te ontsnappen naai* Denemarken. Daar werd hij wederom ge- pakt en moest zijn straf uitzitten. Toen besloot de Deensche politie hem uit te leveren aan Nederland. Twee rechercheurs van de Haagseh© politie reisden naar Denemarken en zijn met hun arrestant in de Residentie aange komen. De jonge Duitscher gaat nu eerst ne gen maanden zitten voor zijn inbraak bij Meddens. Is deze straf voorbij, dian wia,cht hem nog een vonnis voor zijn Zwol- sche inbraak, terwijl daarna de Ham- burgsche justitie nog het een en ander met hem te verrekenen heefttenzij hij voor dien tijd weer ontsnapt is. Gesnapt. Zondagmiddag werden twee jachtop zieners door een postbode gewaar schuwd, dat een inbreker bezig was een ruit uit te snijden in een leeg staande villa te Eemnes. Het gelukte de jachtopzieners ongezien bij de villa te komen. Toen zij daar waren, be merkte de inbreker onraad. Hij werd eenigen tijd later gevonden in een le dige kast op de bovenverdieping. Het bleek te zijn een zekere H., die twee dagen geleden uit Veenhuizen was ont slagen. Treinen met regenver zekering. De Spoorwegen zullen binnenkort weer een aantal goedkoope treinen met regen verzekering laten loopen en wel: 30 Juni van Kerkrade en Roer mond naar Nijmegen en van Leeu warden, Groningen en tusschenliggen- de plaatsen tot Zwolle naar Deventer, Apeldoorn en Nijmegen; 2 Juli van Nijmegen naar Den Haag; van Rotter dam en Amsterdam naar Nijmegen; 4 Juli van Den Haag naar Nijmegen; van Nijmegen en Arnhem naar Amsterdam en van Vlissingen naar Rotterdam en Den Haag. Ernstig aut0-011 ge 1 uk. Op den Haarlemmerweg even voor Halfweg is gistermiddag een ernstig auto ongeluk gebeurd, waarbij een persoon ge dooid is en twee anderen werden gewond- In den verongelukten auto waren twee Italianen gezeten, met den heer Sauto importeur te Soestdijk. Eén der Italianen zat aan het stuur en wilde in groote vaart een voor hem uitrijd enden auto pas- seeren, toen een andere wagen uit die te genovergestelde richting verscheen. Door de hierdoor vereischte manoeuvre en het plotseling vaartverminderen, kwam de auto der Italianen met écn der achter wielen in aanrijding met den te passeerew auto. Hierdoor werd' de eerste auto van den weg geslingerd, botste hierop legen een boom, sloeg over den kop en vloog in braind. De Italiaan die aan het stuur zat, werd ernstig gewond. De andere Italiaan vloog uit den wagen en was op slag dood. De hoer S. kreeg eveneens zwate verwon dingen. De beide gewonden zijn in hef Tesiselscliade Ziekenhuis te Amsterdam opgenomen. De auto is geheel vernield. De aange reden auto werd slechts licht bescha digd. De directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft aan het door haar gestichte Steunfonds voor personeel, dat in financieele moeilijkheden ver keert, als eerste schenking een gift van f50.000 geschonken ter vorming van het grondkapitaal van het fonds. LICHT OP. Donderdag 27 Juni 9.54 uur Vrijdag 28 Juni 9.55 uur VEILINGSVEREENIGING „E. M. M." TE KRABBENDIJKE. Veiling van 24 Juni 1929. Kruisbessen f 12,40 a f 12,80 a f 13, Aardbeien (export) f47.50 beiden pea' 100 K.G. Veiling van 25 Juni 1929. Kruisbessen f 13,60 a f 13,80, Aard beien (export) f50, beiden per 100 K.G. VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Voorkoop aardbeien 50 gemeten (20 H.A.) f48,- a f49,30 per 100 Kg. Groote veiling van 24 Juni 1929. Kruisbessen f 11,30 a f 13,10, Export- veiling aardbeien f43,50 a f49,10, bei de per 100 Kg. Kleine veiling. Aardbeien f44 a f51, Kersen f19 a f 23, Groene boonen f 52 a f 62, T uin- boonen f6 a f7, Postelein f20 a f22, Doperwten f16, alles per 100 Kg., Wortelen f 10 a f 11 per 100 bos, Kom kommers f4 a f12, Bloemkool f8 a f 15, Kropsla f 1,10 a f 1,90, alles per 100 stuks. Groote veiling van 25 Juni 1929. Exportveiling van Aardbeien 8 uur v.m., f 46,30. 4.30 uur n.m., f 50,80 bei den per 100 K.G. Kleine veiling. Aardbeien f37 a f53, Kersen f 17 a f 19, beiden per 100, K.G. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Exporfveiling 24 Juni 1929 n.m. 2.30 u. Kruisbessen fll„70 a f 13,70, Aard beien f43,— a f47,50 per 100 Kg. Exporfveiling 25 Juni 1929 v.m. 9.20 u. Kruisbessen f 12,80 a f 13,60, Aard beien f46,20 a f48,40 per 100 Kg. Exportveiling 25 Juni 1929 n.m. 2.30 u. Kruisbessen f 13,30 a f 14,70, Aard beien f45,40 a f49,70 per 100 Kg. Kleine veiling. Aardbeien f 16 a f 46, Idem uitschot f8 a f 16, Vroege kersen (Luikenaars) f13 a f25, Vroege bruine f22 a f26, Tomaten f46, Doperwten f 13 a f18, Peulen f39, Tuinboonen f15, Groene boontjes f51 a f64, Gele boontjes f50, Vroege aardappelen groote f6 a f9, Idem poters f 4, Oude aardappelen f 2, alles per 100 Kg., Kropsla f0,10 a fl,10, Bindsla fl,70 a fl,80, Komkom mers f2 a f9, Bloemkool f 10 a f 19, Idem 2e soort f6 a f9, Idem 3e soort en uitschot f 2 a f 5, Roodekoolplanten f 0,14, alles per 100 stuks, Bloemen f8 a f 10, Poofuien f 5,60, Wortelen f4 a flO, Rhabarber f3,10, alles per 100 bos. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Willem Christlaan, z.v. Din- genis Cornmee en Pieternella van Hese; Cornelia, d.v. Klaas Broeksfi'a en Alike Opdam. Overleden: Marimus Vermeule, 85 jr., echtgenoot van Barbera van Blitterswijik. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van 27 dezer luidt: zwakke tot matige W. tot N. wind, half tot zwaar bewolkt of betrok ken. weinig of geen regen, weinig verande ring in temperatuur. ADVERTENTIËN. voor het GASTHUIS van Iniandsch Rund- en Kalfs- vleesch, in het 3de kwartaal 1929) op voorwaar den, bij den Administrateur ter in zage. Inschrijvingen met het opschrift „Be steding Gasthuis" Zaterdag 29 Juni e.k. vóór 2 uur bij den Voorzitter JOH. PILAAR. De Notaris PILAAR te Goes, zal op VRIJDAG 5 JULI 1929, des middags te 12 uur (N.T.) voor Erven Wed. A. TRIMPE-van Dijke, aan de schuur, aan den Kloetingschen Straatweg nabij Goes, tegen contante betaling verkoopen: als: vosbles merrie 13 jaar, vosbles merrie 14 jaar, vosbles merrie 3 jaar, vosbles merrie 2 jaar. als: 7 melkkoeien, 3 twee-jarige vaar zen, 2 één-jarige vaarzen, 1 één-jarigen os, 2 vaarskalveren en 1 stierkalf. Voorts: menwagen, veerwagen, veer- kar, rolsleeper, cultivator (zware Mar tin), aardappelploeg met scharren, rol- blok, ploegen, eggen, sleepborden, windmolen, snijmolen, peeënmolens, kruiwagen, wagenlichter, wiedmachine, mestplanken, zeeften, schoppen, vor ken, grïepen, reepen en pleien, schok- brekers, harnassemenf, 2 monstertui- gen, mest in den mestput, enz. Bergplaats voor fietsen. Geen stalling. Muziek of vermakelijkheden wor den niet toegelaten. TE KOOP Planken, Ribben, Balken, Dak ramen, Dakpannen, Brand hout, bij H. VAN SABBEN, Timmerman, Nieuwstraat 31, Goes. Voor meest biedende TE KOOP een klamp droge Musterd. E. LINDENBERGH - Wemeldinge. TE KOOP BIJ INSCHRIJVING; a contant de Duitsche zure Bessen, wassende te Kloetinge, in den Jongen Boomgaard, ten Westen van de hof stede „Olmestein". Briefjes in te leveren tot Zaterdag 6 Juli 4 uur N.T., ten kantore van Notaris VAN DISSEL ie Goes.

Goessche Courant | 1929 | | pagina 3