Dun«Uitvallend Haar tuur leek wel met de bevolking in gast vrijheid te wedijveren. Het land toon de zich op zijn best.... In het Schuttershof verzamelden tal van deelnemers zich 's avonds aan een gemeenschappelijken maaltijd, die weer uitstekend verzorgd was. Er is veel en hartelijk door verschillende aan- zittenden gesproken op het welzijn der Z. L. M., op den vooruitgang van Goes, op inste/lingen en personen. Hulde werd speciaal den heer J. M. van Bommel van Vloten gebracht voor het vele werk door hem verricht. Een daverend applaus onderstreepte het gesproken woord. Een woord van lof komt hier on getwijfeld de rijks- en gemeentepolitie in Goes en in de dorpen toe, voor de wijze waarop ze gedurende den rij tocht het verkeer regelden. Opening tentoonstelling. Ook gistermorgen heeft de zon het tentoonstellings-bestuur niet in den steek gelaten. Een prachtige zomersche lucht koepelde over het terrein aan den Poldersche weg, toen in den vroe gen morgen het vee en de paarden naar hun bestemming werden geleid. Lang voor de opening was het op het tentoonstellings-terrein reeds een levendige drukte en deze groeide ge stadig aan. Toen minister Kan arri veerde, bevonden zich al vele hon derden bezoekers op het veld. Minister Kan werd begroet door den heer D. W. Lïndenbergh, voorzitter van den Kring Westelijk-Zuid-Beve- land. Deze zei, dat men het zeer op prijs stelde, dat Zijne Excellentie naar Goes heeft willen komen. De heer Lindenbergh gaf vervolgens een korte uiteenzetting van hetgeen de tentoon stelling aan inzendingen oplevert. Minister Kan sprak hierop als volgt: „Toen mij het verzoek bereikte om deze tentoonstelling te openen, was dit mij aanstonds een zeer welkom verzoek. Er komen n.l. tallooze vra gen in om nu hier, dan daar persoon lijk van belangstelling te getuigen, ter wijl niet altijd de lust en de neiging aanwezig is om daarop een toestem mend antwoord te geven. Is er dan een reden, waarom men moeilijk kan gaan, dan ligt het voor de hand, dat men zich daarop beroept om zich te verontschuldigen. Hier zou ik onge twijfeld deze gedragslijn hebben kun nen volgen. Niet minder toch dan een vergadering der Eerste Kamer zou als excuus kunnen zijn aangevoerd. Toch ben ik dank zij de welwillende me dewerking van het Bureau dier Ka mer erin geslaagd, de werkzaamhe den aldus te verdeelen, dat ik nog juist tijdig hier aanwezig kan zijn. Wèl een bewijs, hoezeer ik daar prijs op stel. Trouwens, dit is geen wonder. Zuid- Beveland, met zijn wereldberoemden Wilhelminapolder, zijn vruchtbare dre ven, zijn bevolking met een bijzonder cachet, verdient ten volle de belang stelling, die thans wordt opgeëischt. Voor den minister van Landbouw is het, als bevond hij zich in het Bij- belsche land van melk en honing. Terwijl de boeren in dit gewest van huis uit bouwboeren zijn, de akker bouw op hoog peil staat, is er toch verscheidenheid van groote bedrijven, ontwikkelt zich de tuinbouw, terwijl ook de fokkerij van het koudbloed- paard hier van ouds aan velen een nobele taak verschaft. Is helaas deze laatste taak om redenen, die ik in dezen kring niet behoef uiteen te zetten, In de laatste jaren minder loo- nend, des te meer valt te waardeeren, dat men dit voorvaderlijk bedrijf niet geheel heeft gestaakt. Het Zeeuwsche trekpaard is een symbool voor de Zeeuwen zelf. Fier en krachtig! Een lust voor het oog! Daarom valt het te hopen dat men, der tradities ge trouw, ook van het paard zal kunnen zeggen: „Non sordet in undir". Of deze tentoonstelling ons zal ver gasten op den aanblik van paarden en andere den landbouw toegewijde die ren dat ligt voor mij althans nog in den schoot der Goden. Bij de opening geldt het oude devies „Eerst het werk en dan het genot". Teneinde Uw en mijn geduld echter niet langer te doen popelen, volsta ik thans met de hoop uit te spreken, dat de moeite en toewijding van de velen, die hun organisatie-vermogen op de proef stellen, met woeker zal wor den beloond. Ik verklaar de tentoonstelling ge opend". Vervolgens maakte Zijne Excellen tie met het hestuur van den Kring en enkele autoriteiten een rondgang langs de expositie. Wat er te zien is. We laten hier een vluchtige be - schrijving van het geëxposeerde volgen. Alvorens daartoe over te gaan moeten we even wijzen op de afwezigheid van landbouwwerktuigen, die op alle vorige tentoonstellingen der Z. L. M. zeer belangrijk waren, en die waarde aan de exposities verleenden. Slechts enkele kleine onderdeelen voor het boerenbedrijf waren thans ten toon gesteld. De aandacht trok daar een Ford-tractor. Aan den ingang van het terrein trof men allereerst de tent waar het landbouwhuishoud-onderwijs werd gepropageerd. Behalve allerhande fraaie handwerken zagen we daar een flinke sorteering goed opgemaakte schotels en een inmaak. Een uitsteken de propaganda voor dit onderwijs, dat zich de laatste jaren gelukkig in toe nemende belangstelling mag verheu gen. De Z. L. M. stelde een fraaie col lectie ten toon, waaruit men de betee- kenïs van deze vereeniging voor on zen landbouw kon afleiden. Verder waren In deze tent vertegenwoordigd de Wilhelminapolder met aardappel selecties en het Ned. Trekpaarden stamboek. Foto's en statistieken licht ten hier een en ander toe. De gemeente Goes bracht in een an dere tent de ontwikkeling der stad in beeld. Men zag daar hoe Goes van 1917 tot heden gegroeid is en welk een zorg besteed wordt aan de uit breidingsplannen. Aan de bezoekers werden ciruclaires overhandigd, waar in gezegd werd: „Bouwt Uw woning in Goes". De Ned. federatie tot verbete ring van den wolhandel en de Ver. Kali Mij. te Amsterdam deelden deze tent met gemeente-werken van onze stad. De Raad van Arbeid te Goes komt met een stand uit, welke een beeld geeft van de werking der Soicale Ver zekering: Ongevallen-, Invalïditeits-en Ouderdomsverzekering. De Veiligheidstafel met modellen van goede en slechte gereedschappen, etc. illustreert duidelijk, dat ieder in de gelegenheid is de kansen op be drijfsongevallen te verminderen. Ook de grafieken en de mooie ori- gineele pastel-teekeningen van den kunstenaar H. Heijenbrock zullen den beschouwer prikkelen om in fabriek en werkplaats, in de schuur en op den akker de veiligheid zooveel mo gelijk te bevorderen. Niet genoeg kan de leuze „Doe het veilig" aangeheven worden, zoolang er nog een 200.000 bedrijfsongevallen per jaar voorkomen. In de meeste gevallen zullen het „kleine oorzaken" geweest zijn, doch de gevolgen zijn geweldig, zoowel door het veroorzaakte leed als door de financieele uitgaven. Ook wordt nog aanschouwelijk voor gesteld, de waarde van goede veilig- heidskleeding. Dan wordt nog gewezen op de be- teekenis van de Invaliditeitswet, en in 't licht gesteld, dat men door een goe de verzorging van de rentekaart, n.l. door regelmatige premiebetaling (ren tezegels plakken), de hoogste uitkee- ringen mogelijk maakt, bij invaliditeit zoowel als bij ouderdom, om niet te spreken van de weduwen- en weezen- renten. Eindelijk wordt aandacht gevraagd voor de Vrijwillige Ouderdomsverze kering, welke het mogelijk maakt, dat ieder zich een pensioen op den ouden dag verzekert. Reeds met ingang van het 55ste jaar kan men rente gaan trekken, als men er tijdig wat voor weglegt. De renten kunnen f 156 tot f 1040 per jaar beloopen. Ouders kunnen hier een verzekering sluiten voor zichzelven en hun kin deren, werkgevers kunnen hun trou we personeel nog een pensioentje be zorgen boven hetgeen men uit de In validiteitswet ontvangt, armbesturen en diaconiën maken er gebruik van door voor minderbedeelden de premie te storten, teneinde daardoor in de toe komst eigen lasten te verminderen. Een groote voorstelling illustreert ook voor het gewone publiek heel duidelijk hoe droevig het is als men op z'n ouden dag genadebrood moet eten en hoe de kans daarop verdwijnt als men op den ouden dag de vruch ten der soicale verzekering geniet. De landbouwers worden opgewekt om niet alleen hun vee goed te ver zorgen, maar ook tijdig te denken aan een goede spaarpot voor den ouden dag, in den vorm van een V. O. V., voor zichzelf, vrouw en kinderen. Koning's Zaadhandel te Goes be schikte over een fraaie stand, waar uitstekend werd aangetoond, wat deze Zaadhandel tot doel heeft. In dezelfde tent propageerden de N.V. Utrecht- sche Asphaltfabriek met vruchtboom- carbolineum „Krimpen" en G. P. Groenleer te Kapelle land- en tuïn- bouwwerktuigen. Van de firma's, welke in de nabij heid van pluimvee en konijnen ex poseerden, noemen we de N.V. Vee voederfabriek „Zeeland" te Goes met haar producten, Sluis, Boogerd te Middelburg. De Goesche eier-veiling V. P. Z. had daar ook een stand. El ders zagen we de Goesche Glas- en Verffabriek, A. Maartense en enkele Uw haar houdt op uit te vallen en wordt dikker en voller, indien gij des morgens slechts een weinig Purol goed in de hoofdhuid wrijft en ove rigens stevig door de haren uitstrijkt. andere firma's een beroep op den land bouwer doen. De fraaiste inzending was ongetwij feld die der Chili-salpeter. In een zeer modern inferieur werd daar de win ning, de verwerking en de bereikte resultaten met deze vloeistof aange toond. Kleine fonteinen sproeiden er in kleurig licht hun water op Ook de stand der suiker-fabriek „Dinteloord" mocht gezien worden. Het meest trok hier de aandacht de film van het bedrijf, die de ganschen lieven dag op het doek geprojecteerd werd. In verband met de electrificatie der Middengroep had ook de P. Z. E. M. veel zorg aan deze tentoonstelling be steed. Op het terrein werd electrici- teit opgewekt en naar de naburige tent geleid waar deiP. Z. E. M. in samen werking met Philips uit Eindhoven het verbruik van electriciteit aanmoe digde. Aangetoond werd op overtui gende wijze wat met electriciteit op de boerderij, in keuken en huis te bereiken is. Allerhand moderne toe stellen, huishoudelijke als bedrijfsfoe- stellen waren in werking. Zoo was er b.v. een door F. J. Boone te Goes gemeubileerde kamer, waar de snufjes op het gebied van electriciteit, welke het leven veraan genamen, te zien waren. Een opmerkelijke en zeer Interes sante stand! De bekroningen. Thans laten wij de gisteren door de verschillende jury's toegekende bekro ningen volgen en wel het eerste van de Nationale afdeeling paarden. Ie categorie, hengsten van 5 jaar en ouder, hoogte 1.66 of meer: le prijs „Adriaan" van Gebr. D'Hoore, Sluis; 2e prijs „Cavallier de Loonenhofvan Gebr. Quaedvlieg te Voerendaal (L.); 5e prijs „Hans" van Wed. O. Coquyt, Sluis; 4e prijs „Teun Kladde" van A. C. M. de Wit te Kladde, Steenber gen; 5e prijs „Sjaak de Meelders" van Quaedvlieg, Voerendaal. 2e categorie, hengsten van 5 jaar en ouder, hoogte minder dan 1.66 M. of meer: le pr. „Jaap van Dinteloord" van Aug. de Schutter te Dinteloord; 2e prijs „Harold" van R. F. M. Sturm te IJzendijke; 5e prijs „Albion d'Her- mine" van Gebr. Aernaudts te Sluis; 4e prijs „Frans" van J. Stallaert te Lamswaarde; 5e prijs „Van Aldebaran de Rondeputten" van F. Dekker te Axel. 5e categorie, hengsten van 4 jaar, hoogte 1.66 M. of meer: le prijs „Mon Gros de Mon Souhait" van Gebr. de Waal te Ossenisse; 2e prijs „Immo" van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge; 5e prijs „Avenir d' Aardenburg" van P. J. Lannoye te Aardenburg. 4e categorie, hengsten van 4 jaar, hoogte minder dan 1,66 M.: le prijs „Bristol" van P. A. Verdurmen te Kloosterzande; 2e prijs „Elegant de Cavallier" van P. Diederen te Graet- heide Sittard (L.)5e prijs „Georges de Veerhoek" van R. F. M. Sturm te IJzendijke; 5e prijs „Cavallier de Smakt" van Chr. Berthens te Roer- mondsche Weerd (L.). 5e categorie, hengsten van 5 jaar, hoogte 1.65 M. of meer: le prijs „Mars" van G. Buijsse te Biervliet; 2e prijs „Martin van Luntershoek" van Van Westende-Vermue te Nieuwdorp; 5e prijs „Frits" van J. F. Verstraaten te Graauw. 6e categorie, hengsten van 5 jaar, hoogte minder dan 1.65 M.: le prijs „Martin d'Amice" van H.A. „Sommels- dijk" te Sommelsdijk; 2e prijs „Rip- polyte" van G. Buijsse te Biervliet; 5e prijs „Albion d'Engwei" van Gebr. Quaedvlieg te Voerendaal. 7e categorie, hengsten van 2 jaar, hoogte 1.50 M. of meer: le prijs „Gas con d'Ahea" van Gebr. Aernaudts te Sluis; 2e prijs „Dorus" van J. C. de Hullu-v. d. Slikke te Schoondijke; 5e prijs „Baldad" van E. Cleiren te N.- Namen-Clinge en „Gaston d'Ahea" van Gebr. Aernaudts. 8e categorie, hengsten van 2 jaar, hoogte minder dan 1.59 M.: le prijs „Certain van Lamswaarde" van Em. C. Fassaert te Lamswaarde; 2e prijs „Baron de Fair" van Gebr. Aernaudts en „George van Bolspolder" van C. W. Hage; 5e prijs „Elegant" van P. Die deren te Graetheide Sittard en „Pol" van L. Packbier te Hulsberg. "'9e categorie, merriën 9 jaar en ouder hoogte 1.62 M. of meer: le prijs „Da- lila" van J. K. Hamelink te Stoppel dijk; 2e prijs „Julia" van Iz. Luteijn- Leenhouts te Zuidzande5e prijs „Cla ra" van Chr. R. Hermus te Moerdijk en „Clairona" van C. A. G. Sneep te Dinteloord. 10e cat., merriën van 9 jaar en ouder hoogte minder dan 1.62 M.: le prijs „Coba" van J. Q. C. Lenshoek te Kloe tinge; 2e pr. „Clara" van Ed. Modde te Oostburg; 5e pr. „Carmen" van J. Q. C. Lenshoek en „Mina" van L. J. Goetheer te Wolphaartsdijk. lie cat., merriën van 5 tot 8 jaar, hoogte 1.62 M. of meer: le pr. „Ex cellente" van D. Kallen te Hoogcruts- Noorbeek (L.); 2e pr. pr. „Hendrika" van J. Q. C. Lenshoek5e pr. „Flori- ne" van J. Sinke te Kloetinge en „Do- ra van Bolspolder" van C. W. Hage te Kruisland; 4e pr. „Biena" van H. J. Cammaert te Hoofdplaat en „Naive" van Joh. Vogelaar te Kortgene; 5e pr. „Emma Oranje" van J. de Putter te Axel; „Amanda" van J. den Hamer te Axel en „Prïncesse" van Wed. van den Hauwe te IJzendijke. 12e cat., merriën van 5 tot 8 jaar, hoogte minder dan 1.62 M.: le prijs „Blanche" van C. W. Hage te Kruis land; 2e pr. „Clara de Nassau" van S. A. Hermus te Moerdijk en „Emma de Guerrier" van A. v. d. Weygaert te Fijnaart; 5e pr. „Immeltje van Kam perland" van J. L. Goetheer te Wol phaartsdijk; „Bertha van Dinteloord" van Jac. Fr. Brooymans te St. Anna- land en „Cammilla" van Iz. Luteijn- Leenhouts te Zuidzande; 4e pr. „An na" van P. Kremers te IJzendijke; „Jans" van Mij. Fredericapolder te Goes en „Truda" van P. Diederen te Graetheide-Sittard5e pr. „Avelke" van Iz. van Maldeghem te Kortgene; „Paula de Veerhoek" van Eug. de Badts te Oostburg, „Truda" van P. Diederen en „Lies" van G. Bovée te Broekhuizen. 15e cat., merriën van 4 jaar, hoogte 1.62 M. of meer: le prijs „Ida van de Schaapshoeve" van A. Bax Czn. te Zevenbergsche hoek; 2e pr. „Roska" van P. H. Muysers te Merselo-Ven- ray; 5e pr. „Edith d'Ahea" van Gebr. Aernaudts en „Dora v. d. Hees" van Jac. Vullinghs te Hees-Sevenum. 14e cat., merriën hoogte minder dan 1.62 M.: le pr. „Efemina" van F. P. Brooymans te Breskens; 2e pr. „Ruda d'Hazegras" van F. D'Hoore te Sluis; 5e pr. „Mirza" van J. den Hamer te Axel en „Germina van Ulfter" van P. H. Kleuskens te Horst. 15e cat., merriën van 5 jaar, hoogte minstens 1.60 M.: le pr. „Julia van Zuidzande" van Iz. Luteijn-Leenhouts 2e pr. „Faira van Eede" van D. Lu- teïjn Pzn. te Zuidzande; 5e pr. „Sa- dora" van J. de Putter te Axel; 4e pr. „Martha" van M. Tunders te Westland Steenbergen en „Germania de Bergen" van J. Lemmen te Meterik-Horst; 5e pr. „Cato" van N.V. Hofstede Schenge te Goes; „Eva" van de Wilhelmina polder en „Gerarda van Dierkenstein" van Gebr. P. en R. de Milliano te Oostburg. 16e cat., merriën van 5 jaar, hoogte minder dan 1.60 M.: le pr. „Poeline' van Gebr. Quaedvlieg te Voerendaal; 2e pr. „Fondina te David" van Gebr. Kerckhaert te Nieuw-Namen; 5e pr. „Dorine" van L. Heuts te Soureth- Heerlen; 4e pr. „Flora" van Gebr. Kal len te Ophovenderhof-Sittard en „Er na" van P. Balkenende te Biezelinge; 5e pr. „Irma d'Amice" van A. J. E. Temmerman te IJzendijke en „Clara de Fair" van Gebr. P. en R. de Mil liano te Oostburg. 17e cat., merriën van 2 jaar, hoogte I.56 M. of meer: le pr. „Casala de Veerhoek" van A. A. van Nïeuwenhuij- zen te Nieuwland; 2e pr. „Cora van Zuidzande" van Iz. Luteijn-Leenhouts te Zuidzande; 5e pr. „Cora de Burr- hus" van Wed. W. G. Dieleman te Hoek; 4e pr. „Fairella" van F. P. Brooymans te Breskens en „Jozefina" van B. Verheijen te Rijkevoort; 5e pr. „Palmyre" van Gebr. Leendertse te Kamperland, „Bertha" van P. Balken ende te Biezelinge en „Flora" van G. Kloosterman te Cuyk. 18e cat., merriën van 2 jaar, hoogte minder dan 1.56 M.: le pr. „Olympia van Dinteloord" van C. A. G. Sneep te Dinteloord; 2e pr. „Lucretia" van M. Huysmans te Dinteloord; 5e pr. „Geertrui" van N. Hopmans te Oud- Gastel; 4e pr. „Olga" van G. Buijsse te Biervliet en „Frida van Arenberg" van Jac. Fr. Brooymans te St. Anna- land; 5e pr. „Fairance" van F. B. Brooymans te Breskens, „Lieza" van Adr. Oomen te Heusderhout-Ginne- ken en „Cavallier de Grafjes" van Gebr. Bruynen te Puth-Kessel (L.). 19e cat., hengsten met afstammelin gen: le pr. „Frans" van Aloys de Koek te Koeleweï-Hontenisse2e pr. „Fair" van Gebr. Aernaudts te Sluis; 5e pr. „Castor" van J. Q. C. Lens hoek; 4e pr. „Teun Kladde" van A. C. M. de Wit te Kladde (Steenber gen) en „Cavallier de Loonenhof" van Gebr. Quaedvlieg te Voerendaal. 20e cat., loten van 4 merriën, op naam staande van één eigenaar: le pr. Joh. Vogelaar te Kortgene; 2e pr. J. Q. C. Lenshoek; 5e pr. Gebr. Aer naudts; Gebr. Leendertse te Kamper land; Gebr. Aernaudts; 4e pr. de Wil-, helmïnapolder en J. Q, C. Lenshoek, 21e cat., kampioen hengsten. Kam pioen „Jaap van Dinteloord" van A. de Schutter te Dinteloord; reserve „Mon Gros de Mon Souhait" van Gebr. de Waal te Ossenisse. 22e cat., Kampioen merriën. Kam pioen „Dalila" van J. K. Hamelink te Stoppeldijk; reserve „Ida van Schaaps hoeve" van A. Bax Gz. te Zevenberg sche hoek. Gewestelijke afdeeling paarden. Klasse 1, merrieveulens, geboren in 1929: le pr. „Nora" van J. Sinke Dz. te Kloetinge; 2e pr. „Jo" van N.V. Hofstede Schenge te Goes; 5e pr. „Hermine" van J. Sinke Dz. Klasse 2, hengstveulens, geboren in 1929: le pr. „Klaase" van N.V. Hof stede Schenge; 5e pr. „Condé" van Gebr. Leendertse HIz. te Hoedekens- kerke. Klasse 5, 1-jarige merries: le pr. „Fleurine" van Corn. Mol te Waarde; 2e pr. „Pauline" van P. Balkenende te Biezelinge; 5e pr. „Nette" van Mij. Fredericapolder te Rilland. Klasse 4, 1-jarige hengsten: le pr. „Laboureur" van Gebr. van Strien te Wolphaartsdijk; 2e pr. „Oscar van Arendskerke" van G. M. Nijsse te 's Heer Arendskerke; 5e pr. „Mon Rêve" van Gebr. van Strien. Klasse 5, 2-jarige merries: le pr. „Castorine" van J. Sinke Dz.; 2e pr. „Nelly" van P. Dekker te Borssele; 5e pr. „Bertha" van P. Balkenende. Klasse 6, 2-jarige hengsten: le pr. „Jacob" van P. Scheele de Putter te Biezelinge; 2e pr. „Successeur van Borssele" van P. Dekker5e pr. „Guust van Weydeline" van J. van 't West ende-Vermue te Nieuwdorp. Klasse 7, 5-jarige merries: le pr. „Erna" van P. Balkenende; 2e pr. „Ca to" van N.V. Hofstede Schenge; 5e pr. „Celina" van idem. Klasse 8, 5-jarlge merries, J.60 M. en hoogerle pr. „Emma" van P. Bal kenende; 2e pr. „Barones van Bors sele" van Gebr. Priester te Borssele; 5e pr. „Jet" van N.V. Hofstede Schenge. Klasse 9, merries van 4 tot 8 jaar, kleiner dan 1.62 M.: le pr. „Immeltje van Kamperland" van Joos L. Goet heer te Wolphaartsdijk; 2e pr. „Jans" van Mij. Fredericapolder te Rilland; 5e pr. „Bles" van P. Scheele de Putter. Klasse 10, merries van 4 tot 8 jaar, 1.62 M. en hooger: le pr. „Hendrika" van J. Q. C. Lenshoek2e pr. „Florine" van J. Sinke Dz.; 5e pr. „Emma van Borssele" van P. Dekker. Klasse 11, merries van 9 jaar en ouder, kleiner dan 1.62 M.: le pr. „Coba" van J. Q. C. Lenshoek2e pr. „Mina" van J. L. Goetheer. Klasse 12, merries van 9 jaar en ouder, 1.62 M. en hooger: le pr. „Co- rine" van J. Q. C. Lenshoek; 2e pr. „Péronne" van J. Sinke Dz. Klasse 15, 5-jarige hengsten: le pr. „Martin van Luntershoek" van J. v. Westende-Vermue; 2e pr. „Nero" van J. Thorenaar te 's Heer Hendrikskin deren. Klasse 14, hengsten van 4 jaar en ouder, kleiner dan 1.66 M.le pr. „Janus" van Gebr. Verdonk te Nieuw dorp; 2e pr. „Abbé" van H.V. Bieze linge en Omstreken. Klasse 15, hengsten van 4 jaar en ouder, 1.66 M. en hooger: le pr. „Karei" van J. van 't Westende-Ver mue; 2e pr. „Immo" van J. Q. C. Lenshoek; 5e pr. „Odon" van Gebr. J. en J. Wagenaar te Kloetinge. Klasse 16, hengsten met minstens 5 afstammelingen: le pr. „Abbé" van de H.V. „Biezelinge en Omstreken" te Biezelinge; 2e pr. „Manola's Karei" van J. van ,t Westende-Vermue. Klasse 17, vierspannen van één eige naar: le pr. J. Q. C. Lenshoek; 2e pr. dezelfde en P. Balkenende; 5e pr. J. Sinke Dz. en P. Scheele de Putter. Klasse 18, vierspannen van meer dan 1 eigenaar: le pr. vierspan van P. Dekker te Borssele; C. Mol te Waar de en Gebr. Priester te Borssele. Afdeeling Rundvee. Rubriek A. stieren. Klasse 1, oudere stieren, ingeschre ven in het N. R. S,le pr. „Leo" van stïerenvereeniging „Zeeland's Eerste ling" te Wemeldinge. Klasse 2, stieren met twee breede tanden: le pr. „Elza's Leman" van stïerenvereeniging „De Verwachting" te Kruiningen. Klasse 5, stieren boven één jaar met nog geen breede tanden: 2e pr. stier van J. L. Goetheer te Wolphaartsdijk. Klasse 4, stieren beneden 1 jaar: le pr. „Jan", 2e pr. „Frans", beide van •J L. Goetheer. Klasse 5, kampioenstier „Leo" van stierenvereeniging te Wemeldinge. Rubriek B. melkvee. Klasse 6, koeien 1 en 2 maal ge kalfd, nog geen 6 maanden gekalfd: le pr. „Lucia" van G. M. Timmerman te Kattendijke; 2e pr. „Corrïe" van C. Kole te Vlake; 5e pr. „Fina" van denzelfden. Klasse 7, koeien 1 en 2 maal ge kalfd, langer dan 6 maanden gekalfd: le pr, „Marie" van G. M. Timmer-

Goessche Courant | 1929 | | pagina 2