Transpireerende Voeten Van Overal j, Allerlei, Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland", te Goes. de opbrengst van 3886 str. Kruisbessen Door het departement van Koloniën is. naar de „Tel." verneemt, aan dein. bur gemeester van de gemeenten waar fa milie woont van de slachtoffers van dein overval te Willemstad!, bericht gefzonden, ten einde de familie in te lichten. De namen van de gesneuvelde onderoffi cieren zijn sergeant-majoor Vaas, wiens familie te Dronrijp woonachtig is en bri gadier Van Zuilen, familie woonachtig te Utrecht. De naam van den zwaar ge wonden sergeant is Marcusse, wiens familie te Wissekerike woont. Uit Caracas seint Reuter, dat de Re volutionaire Venezolaansche bandieten, die Zaterdag 11. een aanval deden op1 Willemstad en daarna de wijk namen naar Venezolaansch gebied, Zondag een aan val deden op de stad Coro, de hoofd staid van Falcon. Zij werden echter verslagen en teruggeworpen na een ge\echt, dai verscheidene uren duurde. Het Kon inklijk bezoek aan de hoofdsta id. In de Nieuwe Kerk had Maandag morgen de Plechtige Gedachtenisviering plaats van het feit, dat Konngin Emma vóór een halve eeuw iu ons vaderland kwam. Voor deze gelegenheid waren uit het groote Kerkgebouw de banken ver wijderd en was voor het koorhek een po dium opgericht, bestemd voor de ko ninklijke familie en het hof. Tegen elf uur zijn reeds een groot deel dezer plaatsen door de genoodigden bezet. Het zijn zij, die bijgedragen heb ben aan bet „huldeblijk" dat in. den na middag aan Koningin Emma zal worden aangeboden. Langzamerhand wood en ook de zetels bestemd voor de officleele per sonen ingenomen. Hiervoor wanen ge* noodigd de ministers van staat, leden van Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land', de burgemeesters van de groote steden, de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer der Staten Generaal, de te Amsterdam wonende leden van Eerste en Twieede Kamer, de leden van het corps consulair, de leden van den alge- meenen kenkeraad en van de kerkelijke commissies. Om half twaalf woirdit het plotseling stil in het gebouw. Aan den Ingang van het gebouw worden de vorstelijke perso nen welkom geheetem idioor de commissie voor de Gedachtenisviering. Als de Ko ninklijke familie naar hare plaatsen wan delt, H.M. de Koning'n-Moeder ditmaal als eerste, prealudeert het orgel het Wil helmus en is iedier opgestaan. Zoodra de vorstelijke personen hun zetels hebben be reikt, vallen orkest en zangers, onder lei ding van Dr. Willem Mengelberg in, met het Wilhelmus uit den Nederlandschem „Gedenck Clanck" van Valerius, bewerkt dicor Willem Mengelberg. Twee couplet ten worden gezongen. Daarna heeft de burgemeester van Amsterdam, de he-er W. de Vlugt, het spreekgestoelte betrede"i, dat opgelicht is li.iks van de Koninklijke familie tot het uitspreken van de Gedachtcn>:srede, als tolk van de burgerij van de hoofdstad In deze rede zegt de heer De Vlugt, dat Amsterdam het als een heerlijk voorrecht beschouwt in dezen tijd van herdenking te huldigen ea van haar dankbare toe genegenheid te doen blijken. Na er aan herinnerd te hebben, dat het een halve eeuw geleden is, dat Koningin Emma Arolsen verliet ona haar nieuwe vaderland te biet rieden, zegt spr. dat wel van zees- ver scheiden aard de gevoelens moeten zijn geweest, die Koningin Emma toen heb ben bezield. Spr. weet niet welken indruk de ointvangstpfechtigheid, diie hij heeft beschreven op hare Majesteit heeft ge maakt, noch welke herinnering zij heeft medegenomen uit dan tocht door de in luisterrijken feestdos getooide stad, toen Zij toegejuicht door duizenden, deze im<- komste tot een ware triomftocht heeft ziein uitgroeien. Spr. kent dien indruk niet, maar waar het hart beter en direc ter verstaat dan het verstand dikwijls vermag, kan spr, raden, dat Hare- Maje steit zoo jong nog en open voor het toe komstige schoone leven heeft gevoeld, dat het duizendvoudig welkom, Haar die dagen op velerlei wijze toegeroepen, in derdaad een oprechte afspiegeling was van de hartelijke gevoelens, waarmede de gansche bevolking dezer staid haar nieuwe Vorstin tegemoet trad. Spr. herinnert dam aan een plechtige stond in hetzelfde Kerkgebouw in 1879, die veel overeenkomst beeft met deze maar ook groote verschillen. De taak, welke het God behaagd heeft op Uw schouders te leggen, zoo vervolgt spr., was zeer zwaar. Spreker schetst dan de vier functies, die Hare Majesteit bij bet Necterlandsche volk onvergetelijk heb ben gemaakt. Eerst als Koningin en Ge malin van Willem III, vervolgens als re gentes, als moeder en tenslotte als Ko ningin-Moeder. Het spreekt yainzelf, dat sommige der hooge functies niet te schei den zijn, zegt spreker. Hoe zou de be- teekems welke Uwe Majesteit als Ko ningin, als Gade van den Konam-g gehad heeft, kunnen worden gescheiden van het moederschap, waarmede het koninklijk gezin op den gedenkwaardige:i gelukki gen dag van 31 Augustus 1880 werd ge zegend een dag. die het Neder Laud- sche volk tot diepe, uitbundige vreugde bracht Oud-minister Dr. de^Vissei- zette na afloop van de uitvoering een „Leve de Koning n-Moeldiw" in, waarop de geinoo- digdèn oen driewerf hoen-a deden hoo ren. Dr. de Visser zette daarop een hoera in voor do Koningin en vervolgens op de Prinses en den Prins. Om half 1 ver- lieten de Kon. familie en- het gevolg de kerk. Na afloop van de gedachtenisviering verliet het Koninklijk gezin hiet kerkge bouw wederom te voet naar bet paleis H. M. de Koning» inspecteerde de ecrewacht der mariniers, die inmiddels op wacht gekomen was. De balcomdeuren gingen daarna open en de Koningin-Moeder, met haar Doch ter, Kleindochter en Schoonzoon ver schenen op het balcom. Uit de menigte steeg spontaan het „Wilhelmus" op, Staking opgeheven. Na. een herinieuvvcle comferemt.e tus- schen vertegenwoordigers der Reeders- vereniging en der arbeidersorganisaties is de slaking in het vi&scherijbedrijf ie Scheveningem opgeheven. De eischen der werknemers, neerko mend' op 1.95 pet. gage per matroos bui ten den schipper, f20 graailoom, zes we ken ziekengeld en miet-varen op Zondag in bu i ten lands che havens, zijm door de rea ders ingewilligd, tenzij bijzondere om standigheden dit onmogelijk maken. Vóór de staking ontving een matroos I.84 pet. gage en f 18 graailoom, terwijl geëisebt werd bij de staking 2 pet, Comam Doyle op bezoek. Op den 22sten Mei bereikte de wel bekende spiritist Conan Doyle den 70- jarigen leeftijd'. Even tevoren was hij teruggekeerd uit Zuid-Afrika, waar hij de boodschap van het spiritisme had' ge bracht, zooals hij dat gedaan had aam Noord-Amerika, aam Australië em Nieuw- Zeeland. Men zou kunnen mieenen, dat deze leeftijd hem een recht of een voor- wendsenl zou kunnen zijm om verder rust te nemen. Acht dagen la'.er, 29 Mei, schreef hij een brief, waarin bij mede- deslde, dat hij zich voorstelde in October a.s. over te steken maar het vasteland' ein beginnende in Den Haag, een rondreis zou ondernemen door Europa, om in de groote hoofdsteden redevoeringen te hou den over spiritistische onderwerpen met lichtbeelden. Menigeen zal dezen beroem den schepper van dë Sherlock Holmes figuur willen zien en hooren. Op alle tochten is Sir Arthur vergezeld1 geweest door zijn vrouw. Ook in October zal deze hem vergezellen. Overval in sigarenwinkel. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur ver voegde zich een jonge man in het siga renmagazijn van de 60-jarige juffrouw v. B. uit Oosterstraat te Delft. De jonge man vroeg om een merk tabak dat de juffrouw niet had en vroeg daarna of hij even voor de regen mocht blijven schui len. Na ongeveer 10 minuten verliet hij den winkel. Even later hoorde juffrouw v. B. de winkelschel weer gaan. Zij ging naar voren en kwam juist in dien winkel toen dezelfde jonge man bezig was geld uit de winkellade te nemen. Toen de juffrouw hem trachtte tegen te houden greep hij haar beet, gooide haar tegen den grond en gaf haar een trap tegen de borst, waarna hij ijlings d'e vlucht nam. De juffrouw kon evenals enkele getuigen, die den jongen man .in den omtrek van den winkel hadden gezien, een wij nauwkeurig signalement van den main opgeven, waardoor de verdenking viel op den bij de politie bekenden 20-ja- rige L. Deze werd' Zondagavond aan gehouden en is door de getuigen her kend. Vermoedfelijk heeft hij slechts een bedrag van plm. f 1 mee kunnen nemen. De wouw, die wel pijnlijk dbor de ge weldpleging was getroffen, heeft waar schijnlijk geen blijvend letsel gekregen. En bijzonder bijkomende omstandig heid is, dat L. die 8 jaar in een opvoe dingsgesticht heeft doorgebracht, circa 10 weken geleden voorwaardelijk in vrij heid' werd gesteld, juist Zondag toch aangehouden inoest worden, omdat zijn voorwaardelijke invrijheidstelling, we gens zijin slecht gedrag was ingetrokken. Het slot van de twist. J. A. W. woonde te Kerkrede miet zijn 31-jarige stiefdochter samen, maar de verstandhouding was zeer slecht. Ver schillende keeren was. er hevige ruzie, vooral wanneer W. dronken thuis kwam. Zaterdagmiddag kwam hij weer be schonken thuis. Er ontstond een hevige twist en de stiefdochter vluchtte op het plaatsje achter het huis. Zij werd van daar door den geweldenaar naar boven teruggedreven en daar duimde de twist voort de buren hebben het meisje her haaldelijk hooren gillen tot het meisje uit het 8 meter hooge raam viel. Zij kwam met haar hoofd' op die punt van een hek terecht en was op slag dood'. Het lijk word in beslag genomen», en J. A. W. gearresteerd1. Het schijnt na melijk dat hij een ernstig misdrijf tegen over het meisje bedoeld hooft. Naar den en andere transpireerende lichaams- deelen moet men behandelen met Pu- rol-Huïdpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. Verkrijg baar in Bussen van 60 cent en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. oorzaak van den val uit bet raam wordt nog een onderzoek ingesteld. L e ven s g e va ia r 1 ij k gewond. Zondagmorgen bad een zekere Rom- bouts, wonende te Tilburg, zijn zoen Adri aan in een café tijdens een twist een inie'. ernstige staek in de borst toegebracht. Des namiddags begaf de \ader zich, na d'at hij eenige café's bad bezocht, naar de woning van zijn beide zoons Jan en Adlfiaan, waar hij de deur intrapte. De zoons kwamen naar buiten en mishandel den hem op vreeselij'ke wijze door hem op 't hoofd te slaan en te trappen. De vader werd naar het politiebureau ge bracht om verbonden te worden, doch hij moest in den avond naar het gasthuis worden vervoerd, waar hij ter verpleging werd1 opgenomen. De toestand is levens gevaarlijk. De politie heeft de zaak in onderzoek. Een kannibaal. Men behoeft niet naar de binnenlan den van Borneo te reizen om kannibalen te ontmoeten. De kans is zelfs heel groot, dat je vriend, die naast je loopt en met wien je een rustig partijtje loopt te wan delen een prooi wordt van de oer-in- stincten van z'n geslacht en op je af vliegt en zoo maar op eens een stuk uit je aanschijn bijt. Zoo ging het Zaterdagavond te Til burg bijna evenzoo. Twee goede vrien den, een zekere Sch. en K. liepen rustig te wandelen óver den Broekhovenschen weg. Over welke onderwerpen onze twee vrienden het hadden, weten we niet en doet ook niets ter zake, aldus de „Maan dagmorgen". Er was wel verschil in temperament tusschen deze twee signe ren, hetgeen bleek, toen er van tegen over ge stelden kant een meisje naderde, K., de minst nobele, maakte toen eemige schijnbaar schunnige opmerkingen, het geen Sch. deed uitroepen: „Je bent een lafaard!" „Dat zal ik je laten zien", was bet wederwoord. En plotseling was de nog pas vriendelijke K. een kannibaal ge worden, die zijn edelen men scbenvriend besprong en hem een stuk uit het oor beet! Daarop verwijdende bij zich snel. Sch. is toen naar dsn geneeskundigen dienst gegaan, waar men hem geholpen heeft. Het afgebeten stuk oor is medisch gehecht, maar intussehen zal K. met twee derde oor over. zijn leven lang de herinne ring bewaren aan zijn goede daad, die door een kannibaal, onchristelijk als hij is, niet kon worden begrepen. Poging tot doodsla g. De 24-jarige letterzetter B. N. C. ver toefde sinds eenigen tijd met een vrouw uit Nijmegen te Amsterdam, zij woonden in esn hotelletje iin het centrum der stad. Het schijnt evenwel dat het geld op was en dat de vrouw niets meer van den man wilde weten. Omstreeks half één gisternacht kregen beiden, toen zij zich bevonden op de Brouwersgracht ruzie. De man heeft toen met een scherp voorwerp de vrouw 2 steken in borst en buik toegebracht. Toen de vrouw om hulp riep iis de dader weggeloopen en is daar na uit het oog verloren. De dader is even eens uit Nijmegen afkomstig. -Maandag is te Tilburg dé 75000- ste inwoner geboren en bij het bevolkings register aangegeven. Onder leiding vam de Nieuwe Tilburg- sche Courant was een actie op touw ge zet, oni dit feit niet onopgemerkt voor bij te laten gaan, tengevolge waarvan de jongste inwoner van Tilburg een groote hoeveelheid -geschenken, zal ontvangen, zooals tegenwoordig bij dergelijke feiten gebruikelijk is. De baby is een zoon van een te Tilburg wonend- voerman. Op 'het stationsemplaoemeint te Roosendaal hebben zwaluwen, hun nest gebouwd in een goederenwagen, welke in den geregelden goederendienst med|e- loop-t. Het paar stoort zich aan niemand en maakt op die reizen den tocht mee. WETENSWAARDIGHEDEN. In Amerika heeft zich sinds eenigen tijd een nieuw ziekteverschijnsel voor gedaan, dat door deskundigen bestem peld wordt met den naam van „auto vrees". De ziekte uit zich op de vol gende wijze, zoodra de lijder of lijd- ster aan auto-vrees, en meest zijn dit vrouwen of neurasthenici, een auto-signaal hoort dat zijn waarschu wing door de straten loeit, wordt hij door koorts bevangen en is niet meer in staaf zijn weg te vervolgen. Men is er daarom over doende een signaal te vinden dat deze personen niet op zoo onaangename manier voor drei gend gevaar waarschuwt. In 1873 voerde men in ons land een uniform port in voor brieven; daarvoor varieerde de briefport van 10 cent tot 35 cent, afhankelijk van den afstand. Meijndert Hobbema was een voor treffelijk landschapschilder en toch brachten twee zijner grootste stuk ken in 1735 te zamen slechts f110,— op. 14 December 1709 werd hij in de klasse der armen begraven. Een postduif vliegt bij kalm weer met een snelheid van 1 K.M. per mi nuut. Met behulp van een matigen wind brengt zij het tot bijna D/s K.M. en met een sterken wind tot 2 K.M. In een Anfwerpsch laboratorium zijn honderd briefjes van één franc onder zocht. Het bleek, dat deze briefjes broeinesten voor bacillen zijn. Op 2 er van vond men griepbacillen, op 21 tuberkelbacillen. Van de 83 Zeppelins, die Duitsch- land gedurende den oorlog bezat, wer den er 34 door geschutvuur vernield; 13 geraakten door verschillende oor zaken in brand en 10 andere vonden op andere wijze hun ondergang. LICHT OP. Donderdag 13 Juni 9.51 uur Vrijdag 14 Juni 9.51 uut BURGERLIJKE STAND Over de maand Mei 1929. COLIJNSPLAAT. Geboren: 4,Her manus, z.v. Jacob Cornells Haga en Ja coba Neeltje d» Wilde; 8. To-na, d.v. Gillis de Fouw en Jacoba Klazina Geel hoed; 13, Magdalena, d.v. Hendrik Edit- ard de Regt em Cornelia Schriier. Ondertrouwd: 3, Markus Huige, 26 jaiai-, j.m„ en Nesltje Jacoba de Wil de, 23 jaar, j.d.10, Pinter Karreman, 24 jaar, j.m. te Wlsscnkerke en Maria Maatje de Smit, 21 jaar, j.d., te Colijins- plaat; 10, Jacobus Jacob Goulooze, 22 jaar, j.m., en Cathalka Neeltje de Looff, 21 jaar, j.d. Gehuwd: 10, Cornelis Johacnis de Krij ger, 23 jaar, j.m,, te Colijmsplaat, en Aaf- je Verveer, 23 jaar, j.d., te Barendrecht; 16, Markus Huige, 26 jaar, j.m., en Neel tje Jacoba de Wilde, 23 jaar, j.d.; 23, Pieter Karreman, 24 jaar, j.m., te Wis- senkerke en Maria Maatje de Smit, 21 jaar, j.d1., te Colijnsplaat; 23, Jacobus Jacob Goulooze, 22 jaar, j.m., en Ca- thalka Neeltje de Looff, 21 jaar j.d. Overleden: 29, Cornells Jacobus, 4 maanden, z.v. Jozias Johaninds Marilius de Krijger en Maria de Putter. VEILINGSVEREENIGING „E. M. M." TE KRABBENDIJKE. Veiling van 10 en 11 Juni 1929. Kruisbessen f 15,10, f16,f 16,20 en f 16,30; Kruisbessen f 13,40 a f 13,50, alles per 100 Kg. VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPËLLE-BIEZELINGE Groote veiling van 10 Juini 1929. Kruisbessen f 17,70 per 100 K.G. Kleke veiling. Aardbeien f81 a f 99, Groene boo- nen f87 a f95, Spinazie -f 19, Postelein f 33 a f 37, alles per 100 K.G., Bloem kool f 16 a f20, Komkommers f20, Kropsla f 1,60 a f2,50, alles per 100 stuks. Wortelen f 19 a f21, Latirus f 13, beiden per 100 bos. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Exportveiling van 10 Juni 2.30 -uur n.m. Kuisbessen f 17,80 per 100 K.G. Exportveiling van 11 Juni 9.20 uur v.m. Kruisbessen f 14,10 a f 15,10 per 100 K.G. Exportveiling van 11 Juni 2.30 uur n.m. Kruisbessen f 13,50 a f 15,10 per 100 K.G. Kleke veiling. Aandelen f 56 a f 139, Dop-erwten f 36 a f61, Dubbele Prinscsseboorion f98 a f 100, Wagonaarsboonen f78 a f 110, Postelein f28 a f30, Oude Aardappelen f0,60 a f3,10, alles -per 100 K.G., Wortelen f 11 a f 19 per 100 bos, Krop sla f 1,30 a f2,30, Komkommers f 13 a f 20, Bloemkool f 17 a f 28, ide*i 2e soort f 10 a f 15, Idem 3e- soort en uit schot f5 a f8, Bloemen (nozem f 4, alles per 100 stuks. Exportveiling van 12 Juinu 9.20 uur v.m. Kruisbes-sen f 12,70 a f 14,60 per 100 K.G. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van morgen luidt: Matige Zuidelijke tot Oostelijke wind, half tot zwaar bewolkt, vooral in het Zuiden kans op regen of on weer, weinig verandering in tempe ratuur. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Juni: 13 Hansweert, boomgaard, woonhuis, schuurtje en erf, Pilaar. 14 Schore, inspan, Pilaar. 26 Kapelle, woonhuis met tuin en erf, Kram. 27 Kapelle, boomgaard, van Dissel. 28 Zierikzee, buitenplaats, van Nou- huys. Juli: Goes, kerk, pastorie, kosterwo ning en bouwterreinen, Pilaar en van der Veen. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Juni: 20 en 21, Landbouw-fentoonsfelling. Juli: 20 tot en met 27, Nijtengo IV. AANBESTEDINGEN. Juni: 19 Goes, bouwen pakhuis, M. W. v. d. Weert. 22 Kapelle, uitbreiden veilingsgebou- vven, C. van Marls. STAATSLOTERIJ. In de afgeloopen week zijn in Goes en omgeving uitgekomen met eigen geld: 5859, 5865, 5871, 5893 en 7993. f100: 15262 Nieten: 5842, 5850, 5858, 5863, 5866, 5886, 5887, 5888, 5899, 17782, 177861, 17790, 17792, 10159, 15090, 15854, 1519* 19591. AFLOOP AANBESTEDINGEN, VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. GOES. Het woon- en winkelhuis op den hoek van de Papegaai- en Lange Vorststraat te Goes, groot 1.16 Are, bewoond door den heer F. Kosters, is bij openbare veiling den 11 Juni 1.1. ten overstaan van den Notaris A. Th. Verbist te Goes gehouden, ver kocht aan den heer Nicolaas Petrus Jozef Kaufmann, koopman te Goes, voor de som van f9120,—. Overname f50,—. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer_ 5 minuten later ea voor Hansweert ruim een half uw vroeger). Amsterdamsche tijd. Dagen. Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 13 Juni 7.44 8.09 0.56 1.17 14 8.48 9.08 2.00 2.29 15 9 48 10.05 3.06 8.37 16 10 43 11.09 4.11 4.41 17 r 11.46 5.09 5 39 18 0 10 12.43 6.05 6.34 19 1.04 1.87 6 62 7.20 ADVERTENTIËN. Voor de ontvangen blijken van deel neming, zoo van hier als elders, bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer ADRIAAN VAN DER BLIEK, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie, Wed. F. VAN DER BLIEK—Bal, Goes, Juni 192Q. DINSDAG 18 JUNI namiddags 1 uur (N.T.) wordt geveild voor de N.V. „SPOORFRUIT" te Goes, wassende in de Perponcherpolder en Heerenpolder, vanaf den 's H. Arends- kerkschen dijk tot Heerenpolderschen weg. HET BESTUUR.

Goessche Courant | 1929 | | pagina 3