UITBREIDING A. WILKIKB AANBESTEBIBB Het bouwen van een pakhuis aan den Keizersdijk te Soes. PUROL er op StadsuieuWs. binnenland Gemengd NieuWs. Van Overal Laatste Berichten. Voorloopig Bericht. Op Woensdag 19 Juni a.s. des namiddags 3 uur zal de firma A. WILKING in het caté „Tivoli" trachten aan te besteden bij M. W. VAN DE WEERT, Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snij wonden, Ontvellingen en allerlei Huid verwondingen Het verzacht en geneest bij het publiek trekt, maar hoe er ook gewerkt wordt er komt voor derustgeeii verandering in den stand en het blijft tot de thee 2-3. Ka de rust krijgt de achterhoede van Vlissingen het eerst verschillende aanval len af te slaan. Als de voorhoede den bal in haar macht krijgt weet van Peenen voor de laatste maal gelijk maken en is het 3-3. Er wordt nu hard gewerkt om een winnend pnnt te verzekeren en dit aan beide zijden. De rechtsbinnen van de gasten mist een schot. Doch ten slotte weet Th, Poierrie toch den stand in het voordeel van Wilhelmina te veranderen en wordt het 3-4 Niettegenstaande Vlis siDgen nog vol moed aftrekt op eene vier den gelijkmaker en de doelverdediger van V\ ilhelmina veel werk bezorgd komt er geen verandering in en als de scheids rechter het einde fluit is de stand nog £-4. Nieuwe Gereformeerde Kerk. Naar wij vernemeu zal half Juli de aanbesteding plaats hebben van de nieuw te bouwen kerk met consistorie, pastorie en kosterwoniug op het ravelijn De Grena dier" Terzelfder tijd zal de oude kerk met consistorie, pastorie en kosterwonin met aangrenzende terreinen bij opbod worden verkocht. Uitreiking vlag Motorkorps. Vrijdagavond had in de groote zaal in het „Slot Ostende" de overhandiging plaats van de korpsvlag van het Vrij willig Landstormkorps Motordienst, afdee ling Zeeland. De bijeenkomst werd geopend door den reserve eerste luitenant A. van Zweeden, die dank bracht aan de gevers, waardoor hedenavond de vlag kon uitgereikt wor den en prijzen aangekocht voor vossen jacht en schietwedstrijd. De idee voor een vlag was uitgegaan van sergeant-majoor P. Kloosterman van Nisse, wiens doorzettingsvermogen leidde tot hetgeen dezen avond geschieden zou en voor wiens werkzaamheden hij dank bracht. Daarna deed hij voorlezing van de oorkonde, vervaardigd, naar aanleiding van de uitreiking der vlag, door den heer A. A. Nederhand, hoofd der Chr. School aan den Westwal en leeranr Schoon schrijven M. O. Deze oorkende was ge- teekend met Gotische letters en versierd met verschillende motieven. Onder het blazen door een hoornblazer van de eerste regels van het Wilhelmus, terwijl de opgestelde wacht het geweer presenteerde, reikte luitenant Van Zwee den de vlag aan den commandant, reserve- eerste luitenant J. C. Persant Snoep, over. Hij sprak daarbij den wensch uit, dat niet alleen in blijde dagen, maar ook in tijden van opstand of revolutie, de vlag de eer van het korps zal hoog houden. Pe commandant nam de vlag over en hoopte, dat deze tot in lengte van dagen aan het korps zal verbondeD blijven. Daarna sprak de commandant de aan wezigen toe, memoreerde de kameraad schappelijke verhouding en wees op de betekenis van het korps. Hij wekte allen op om s'eeds pal te staan voor Vorstin en Vaderland Na de pauze had de uitreiking der prijzen plaats. Vossenjacht, Auto'sle prijs J. Verburg; 2e A. Siepman 3e N. Molhoek; 4e J. van 't Veer; 5e .1. Eggebeen en 6e A. Kik, Motorenle prijs J. Droogers2e C, v. d, Bulck 3e J. Langwerden4e J. van Dalen 5e N. Helmstrijd en 5e J. D. v. d. Wal. Bitslag schietwedstrijdle prijs J. M. van Riet; 2e A. de Jonge; 3e J. Fier- loos4e J. C. de Jonge5e J. Rouw 6e P. Droogers; 7e C. J. Bos en 8e Joziasse. De bijeenkomst werd afgewisseld door zang van het ik Cappella-koor, dat op de bekende, sublieme wijze vaderlandsche er. andere liederen ten gehoore bracht. Tevens werd vertoond een film van een expedi tie naar den hoogsten bergtop van Afrika Prach ige natuuropnamen en schitterende staaltje van durf van de filmopnemers werden vertoond. Luitenant de Jonge sloot de vergadering met woorden van dank aan allen, die aan het welslagen van den avond had den meegewerkt. Van verschillende personen was bericht van verhindering ingekomen, o.a. van burgemeester Hajenius. Autobussen. Bij Kon. besluit is ongegrond verklaard het beroep van de directie der Nederl. Spoorwegen tegen de beschikking van Qed. Staten van Zeeland van 15 April 1927. waarbij aan de weduwe Louisevan Dalen te Ellewoutsdijk vergunning is verleend tot het in werking houden van een da lijkschen autobusdienst van Ellewoutsdijk over Oudelande, Paarland, Kwadendarame en 's-Gravenpolder naar Goes en omge keerd. Echter is het bestreden beslnit vaD Ged. Staten vernietigd voorzoover daarbij aan P. Praam vergunning is verleend voor een marktautobusdienst BaarlandGoes (uitsluitend op Dinsdag), voor welken dienst bij Kon besluit de vergunning is ge weigerd. „Jacoba van Beieren". Op het Sportterrein aan den Polderschen weg werd gisteren door de Handboog sociëteit „Jacoba van Beieren" een wed strijd gehouden, waaraan door 74 schutters van 16 verschillende sociëteiten werd deel genomen. De uitslag was als volgt Hoofdvogel dhr. J. J. Meenwse van .Ons Genoegen" te Oudelande; le klep dhr. S. Roelse van „Victoria" te Kwaden, damme2e klep dhr. A, Geense van „Zjrgvliet" te Ellewoutsdijk; le zijvogel dhr. H. Parée van „Concordia" te 's Hee reuhoek2e zijvogel dhr. J. Boonman van „de Vrije Schutters" te 's Heeren- hoekle hoofdkal dhr. A. Hoondert van „Victoria" te Kwadendamme; 2e hoofd kal dhr. M. v. Schaik van „Ons Genoe gen" te Oudelande le onderkal dhr. Ed Roegiers van „Jacoba van Beieren"te Goes; 2e onderkal dhr. J de Booij van „Juliana" te Oudelande. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor Goes, over de maand Mei 1929. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op Spaarbankboek jes ingelegd f 18,100,34 en terugbetaald f 17.908,16. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 192,1 8 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 11 Óp staatsschuldboekjes werd ingeschre ven f 1800, De moord te Breda. De eenige weken geleden gepleegd- moord op mej. van den Enden in de Nieuwe Boschstraat te Breda, waarover de wildste geruchten de ronde deden, heeft Vrijdag in de stad wederom veel opschudding ver oorzaakt. Omstreeks acht uur Vrijdag avond schoolden honderden mensehen in den omtrek van de Beyerd samen, alwaar de woning van de familie van den Enden schoonouders van het slachtoffer gele gen is Bij navraag bleek, dat sedert omstreeks half acht het parket een onderzoek in stelde in de woning van de schoonouders van het slachtoffer. De commissaris van politie, inspecteurs der recherche en ver scheidene rechercheurs waren aanwezig, terwijl de politie een groot deel van de traat had afgezet- Omstreeks half tien is het parket naar de in aanbouw zijnde woningen aan den Terheydenweg gegaan, waar eveneens een onderzoek plaats had. Deze woningen wor den gezet door den zwager van het slacht offer, die blijkbaar sterk bij het drama betrokken is. Het verluidde, dat een spijker trekker wordt vermist en dat de justitie veel belang voor dit voorwerp beeft. Na deze onderzoekingen is Vrijdagavond de 25-jarige J. van den E., een zwager van het slachtoffer, gearresteerd. Van het oogenblik af, dat de moord gepleegd werd. kreeg de politie sterk den indruk dat bij dezen moord geen vreemde betrokken was. Ook uit het feit, dat geen sporen van een worsteling bij het slacht offer aanwezig waren werd reeds van den beginne af, afgeleid, dat hier geen vreemde in het spel was. In deze lichting heeft dan ook het onderzoek p'aats gehad, ook onder de familie en hier kreeg de politie een indruk in de goede richting. Haar kwam toen ter oore, dat een spijkertrek ker, waarmee vermoedelijk de moord was gepleegd, bij den verdachten J. v. d E vermist werd. Successievelijk heeft de politie toen veschillende personen gevonden en gesproken, die den verdachte op het bewuste uur van den moord in de om geving van de plaats, waar het misdrijf is gepleegd, hebben gezien. De justitie heeft de instructie tegen den verdachte geopend. Hij is in verzerkerde bewaring gesteld. Tot nu toe blijft hij ontkennen. Te Breda is men algemeen voldaan over het feit, dat de politie den dader van den moord heeft opgespoord. De Vesuvius bedaart. De correspondent van de „Times" te Napels heeft Donderdagnacht een bezoek gebracht aan de Vesuvius. Naar hij meldt is de verandering binnen in den krater merkwaardig. De kleine lavakegel, die zich gevormd had om den nieuwen uitbarstings- mond, die verleden jaar ontstaan is, is geheel verdwenen. In plaats daarvan is een diep open gat ontstaan. De diepe voor, die er vroeger was lusschen den kraterwand en de groote lavakegel was nu gevuld met gesmolten lava. Van het heuveltje op den kraterwand kon men den geheelen lavastroom volgen, tot Terzigno toe. Hoewel de hevige uitbarsting ten einde was, was de vulcaan nog verre van rustig Bit de nieuwe opening werden nog groote hoeveelheden roodgloeiende slakken uitge worpen, gepaard met luide ontploffingen en een vreemd gelu d alsof een reus stond te roereu in een grooten ketel van ge smolten metaal. Het was een prachtig ge zicht. De kanten van liet gat waren als vloeiend vuur en de kleuren van de slak ken, rood, ambergeel, en abrikooskleurig waren onbeschrijfelijk mooi. Zelfs op een afstand van 400 M was de hitte nog verzengend De politie te Delft heeft proces verbaal opgemaakt tegen een 28-jarige vrouw wegens kinderdoodslag. Zij zou in Februari van dit jaar baar kind, direct na de bevalling, in een teil met water hebben verdronken. Mede is proces ver baal opgemaakt tegen haar verloofde, die het lijkje zou hebben weggemaakt BURGERLIJKE STAND Over de maand Mei 1929. NISSE. Geboren: 30, Jacob, z.v. Ja cob Dekker em Neeltje Huissoom. Gehuwd: 8, Maritius Mallekote, 22 jaar, j.m. te Heinkenszancl, cm Geertruida de Blauwe, 26 jaar, j.d. te Nisse. De moord te Qiessen - Nieuwkerk. Mein meldt ons uit Den De Hoogs Raad, lieden bij vervroeging uitspraak d'oendle in 'de reviisie-zaak van T. en K., die veroordeeld zijn bot 12 jaar gevangenisstraf ter zake van dein moord op den spoorweg wachter De Jong te G Lessen- Nieuwkenkbeeft de schorsing bevolen van de ten uitvoer legging vjan het veroordeeleind' arrest van het Haag- sche Gerechtshof en de zaak ter nieuwe berechting verwezen naar het Gerechts hof te Amsterdam, met bevel tot gevan genhouding dier veroordeelden. Willemstad door roóvers bezet. NEW YORK, 10 Juni- Uit Willem stad in Nedierl.-Curacao wordt geseind, dat een rooversbende uit Venezuela over de grenzen is gekomen en Willem-stad heeft bezet. Zij nam en allereerst he t Ame rikaan- scke stoomschip Maracaibo en bezetten daarna de gou\ernememtsgebouwem. De gouverneur en die conimanidlant van het garnizoen op Curacao, wardem als gij zelaars aan boord: van, het stoomschip gebracht en weggevoerd'. Het verluidt verder, dat het garnizoen nog getracht heeft de roovers terug te slaan, waarbij verschillende politie-officieren werden ge dood of gewond. Men meldt ons uit Den Heldier: In verband met de gebeurtetussem in Willemstad1 vertrekt hedenavond te 10 uur H.M.'s „Kortemaer" met spoed naar Curacao. Dinsdagmorgen wordt Hoek van Hol land aangedaan waair een detachement mariniers aan boord genomen zal wordbn. Men meldt ons uit Amsterdam: Naar wij vernemen heeft die directeur van de Koninklijke West-Indische-Mail dienst een tweetal telegrammen ontvangen omtrent de gebeurtenissen te Willemstad'. Volgens deze telegrammen kwamen Za terdagavond omstreeks 10 uur 200 man uit Venezuela op Curacao- om wapenen te krijgen. Deze Venazualisten dwongen des nachts te 4 uur het s.s. Maracaibo van de Red-D-linie naar Cöro te vertrek ken, welke plaats in Venezuela ligt. Zij namen den gouverneur elm den com maindant der militaire politie en 15 sol- daten als gevangenen mee. Na het vertrek der roovers had de militaire politie de situatie weer ,in handen. Zondagochtend was alles rustig. Volgens het tweede tele gram is het stoomschip' Maracaibo te 7 uur met den gouverneur en de anderen teruggekeerd. Aan booixl was alles wel. De Venezualisten waren- te Cöro geland en zij hebben daarna het schip terug gezonden. Volgens een later bericht zijn de toestanden te Willemstad weer geheel normaal. Het ministerie van koloniën deelt mede: In den loop. van den nacht van 8 op 9 dezer heeft een gewapende bende van naar schatting 500 Venezualisten, met blijkbaar tegen de regleering van Vene zuela gerichte bedoelingen, de militaire poli'tie-macht te Willemstad overvallen. Ondanks tegenstand werd deze over mand. De sergeant-majoor V. werd' ge dood, de sergeant M. en de brigadier V. Z. zwaar gewond. Een aantal minderen werden eveneens gewond. Brigadier V. Z. is volgens nadere berichten- aan de bekomen wonden overleden. De bende plunderde het munitie-maga zijn en de kazerne en wist daarop- den ge zagvoerder van een in- de haven liggend stoomschip te bewegen 'kaar naar Vene zuela over te brengen. Zij sl-a-agde er bo vendien in den gouverneur en den com mandant der politic-troepen, benevens eemige soldaten iaan boord' van het schip te brengen. De gouverneur, Ide troepen- oommand'ant en de militairen zijn inmid dels naar Willemstad teruggekeerd. Den „..reden nacht had het ministerie onge stoorde draadlo-oze verbinding via het gouvenniements-radiio-sta-tion met de auto riteiten ter plaatse, die na enkele uren den toestand' bleken te beheers eken. In dein loop van den nacht kon de gouverneur rapporteeren dat ter plaatse alles rustig was. De Curacaos-che Petroleum-industrie Mij. werkt rustig door. Op haar terrei nen heeft geen rustverstoring plaats ge had. Morgenochtend vertelet H.M.'s „Kortemaer", idie onlangs uit Curacao terugkeerde, vain Hoek va:n Holland we derom daarheen met volledige bemanning, versterkt door een laudimgsr-divisie, ter wijl H.M.'s „Hertog Hendrik" gereed wordt gemaakt voor een eventueel spoedig vertrek naar de West-Indische wateren. VEILINGSVEREENIGENG „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Veiling van 7 Juni 1929. Aardbeien f 100 a f 130, Groene boo ten f61 a f82, beiden per 100 K.G., Bloemkool f 17 a f20. Kropsla f0,80 a f 1,90, f 1,90. beiden per 100 stuks, Wor telen f 17 per 100 bos, Bloemen: Zaai- Begonia's f 10, Dubb. Begonia's f 25, bei den per 100 pot, Latirus f 13 per 100 bos MARKTBERICHT. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond' van 11 dezer luidt: matige tot zwakke N. tot W. wind, afwisselende bewolking, weinig of geien neerslag, iets warmer. LICHT OP. Djnsdag 11 Juni Woensdag 12 Juni 9.49 uur 9.50 uur ROTTERDAM, 10 Juni 1929. VJasaanvoer410 Blauw f 1,05 a f 1,20, 4000 Groningen fl.af 1,15, wit f0,— a f 0,1800 Geel f J, f 1,05, Dauwroot f 0,a f 0, Handel traag. Aardappelen Zeeuwsche Blauwe f 3,— a f 3,30; Bonten f3,— a f 3,30 Eigenheimers f 0,45 a f 0,80. Granen buitenlandsche,goed prijshoudend Meel f 14,7 5 a f Haver Pom- mersche f 10 30, Mais Laplata f 199. Binnenlandsche: Zaden geringe aanvoer, geen noteering. Boekweit, Mansjoersehe f 13, Binnenlandsche tarwe goed prijshoudend Wegens geringe aanvoeren geen noteering opgemaakt. VARKENSMARKT. Varkensaanvoer 720 eerste kwaliteit f 0,76 a f 0,86 tweede f 0,66 a f0,75, derde f 0,50 a f 0,64.zouters f 0,a f0,export f 0,75 a f0,85. Handel redelijk. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren Johannes Jan, z. v. Johannes Pantus en Jozina Maria de Dreu, Joris Augustijn, z. v. Jan Klaas Kaaijsteker en Jannigje Elisabeth Houtekamer. Willem Adriaan, z. v. Johannes van Kleunen en Helena Pieternella van der Klooster. Overleden Johanna van Dijke, 88 jr. wed. van Cornelis Gillis van der Werf. •fan Lepoeter, 61 jr., eehtg. van Levina Eckhardt. Jan Groenendijk, 11 jr, VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Groote veiling van 10 Juni 1929. voormiddag 9 uur 20 min. Kruisbessen f 19,50 per 100 K.G. ADVERTENTIËN. De Notarissen JOH. PILAAR te Goes cn H. R. J. VAN DER VEEN te Ter- neuzen, zullen omstreeks 15 JULI 1929 te Goes, publiek verkoopen de Kerk, Pastorie, Consistorie, Kosterswoning en Bouw terreinen, samen groot 23 Aren 14 Centiaren, zeer gunstig gelegen te Goes, aan de Wijngaardstraat en den Westwal, bij zonder geschikt voor het vestigen van eene groote zaak. Te veilen in perceelen, combinatiën en massa. Bestek en teekening verkrijgbaar a f2.50 Architect, Goes

Goessche Courant | 1929 | | pagina 3