reinigt alles met Ata! Van Overal Stadsnieuws. wijst dus een goed slot van f 110,21 aan. De begrooting 19291930 bedraagt f2982,28 in ontvang en uitgaaf. Aan den polder „Borssele" zal f25 sub sidie worden verleend voor onderhoud Koningspolderschen dijk. Het dijkge schot bepaalde men op f21 per H.A. Afwijzend werd beschikt op een aan vrage van pachters en eigenaars van aanliggende perceelen om een gedeelte binnenberm van den dijk aan den Van Citterspolder te verharden. ELLEWOUTSDIJK. Gisteren werd alhier door twee jongens aan den zee dijk een flesch met een briefje gevon den. Op het briefje, dat in het bezit is van den gemeenteveldwachter, staat het volgende geschreven: De gezuster. Magie Anna Reguliers Roels verdron ken op een wrak. Slachtoffers van een automobiel-ongeluk op het Scheld. Aan hunne beminden George en Tel. Ray 10 f- 0.25 -j- 20 fr. Jeannette. Het briefje is een kalenderblaadje van de Rotterdammer van de zesde week 1929. 's HEER ARENDSKERKE. In den nacht van Maandag op Dinsdag hoorde de vrouw van den heer M. V. op het erf gestommel. Naar buiten gaande zag zij een persoon zich verwijde ren, maar zij kon hem door de duis ternis niet herkennen. Des morgens bleek het, dat in de dakgoot petro leum was gestort, waardoor de regen bak, waarvan de opening binnenshuis is, geheel verontreinigd werd. De po litie onderzoekt de zaak. Het op 1 dezer benoemd ver klaarde lid van den gemeenteraad de heer C. de Boot, heeft deze be noemïng niet aangenomen. HEINKENSZAND. Maandag verga derden alhier de Ingelanden van het waterschap 's Heer Arendskerke on der voorzitterschap van den dijkgraaf H. v. Iwaarden. Tegenwoordig waren 32 stemgerechtigde ingelanden, uit brengende 62 stemmen. De rekening over 1928-'29 sluitende in ontvang op f 30.705,66 en in uitgaaf op f 29.536,16. dus met een goed slof van f 1169,50, wordt goedgekeurd. De begrooting voor 1929-'30 wordt na bespreking vastgesteld op in ontvang en uitgaaf f 28.496,81, met een onvoorzien van f 1365,11. Tot gezworene werd geko zen in de plaats van den heer Jac. Nïjsse, die zich niet herkiesbaar stel de, de heer N. Otte te 's Heer Arends kerke. KLOETINGE. In Mei zijn ingeko men: M.a. Boone, dienstbode, A 92 J. Harinck, monteur, C 39; J.a. Re mijnse, dienstbode, A 92; J. Zwarte- poorte en gezin, A 194; H. W. Ver- maïre, dienstbode, B 142; M. Bredouw. landarbeider, C 74; P. Coruelissen en gezin, adj.-ïnsp. levensverzekerings-mij B 124; W. de Waard en gezin, chef monteur, A 167; J.a. Thorenaar, zon der beroep, A 155. Vertrokken: J.a. Beenhakker, on derwijzeres, naar Noordgouwe, Ring A 7; A.a. Nijsse, dienstbode, naar Goes Jacob Valckeplein 1; J. Scheele, zon der beroep, naar Bergen op Zoom C.a. M. Wesfplate, huishoudster, naar Krabbendijke, Einde Noordweg; C.a. P. Tolhoek—Hundersmarck en gezin naar 's Gravenhage, Hortensiastraat 89; A.a. de Back, zonder beroep, naar Wolphaartsdijk; L.a. M. Minnaar, zon der beroep, naar Kattendijke A 57; T.a. Wisse—Witte, zonder beroep, naar Kattendijke A 14; M.a. Goedheer Witte, zonder beroep, naar Kapelle, B 36; J. C. Struïjker Boudier en gezin, ambtenaar rijkswaterstaat, naar Goes Wilhelminastraat 48; P.a. Kriger, zon der beroep, naar Amsterdam, Nias- straat 75 3-hoog; P. J. Crombeecke, grossier, naar Dordrecht, Voorstraaf 52; C.a. Schipper, zonder beroep, naar Wemeldinge; M. N. van de Plasse timmerman, naar Goes, Nissepad 3; T.a. van der Linde, dienstbode, naar Hóedekenskerke, A 81; j.a. C. Sonke, dienstbode, naar Goes, Westwal 22. Uitslag openbare verkooping ge houden op heden te Kloetïnge door Notaris E. C. van Dissel te Goes, in café Meulpolder, ten verzoeke van de erven van den heer Jan Oele van; huis en tuin aan de Nieuwstraat no. 105 te Kloetinge, groot 1.50 A. ICoo- per werd de heer J. Dekker Lzn. te Kloetinge voor f1800,—. KAPELLE. In Mei zijn ingekomen: W. Matthijsse en echtgenoote, land- bouwérsknecht, B 58, van Nieuwer- kerk; D. Ernaar en gezin, landarbei der, A 76, van Delfzijl; J. J. Pauwe en echtgenoote, landarbeider, E 36, van Schore; M. Goetheer geb. Witte, zonder beroep, B 36, van Kloetinge; W. J. Welleman, verpleger, A 250, van Bergen op Zoom; M. Wondcrgem geb. Huijbrechsen, zonder beroep, A 341, van Middelburg; J. Ruisaard en echtgenoote, zonder beroep, A 34k, van Bruinisse; P. J. Schrijver en ge zin, loodgieter, A 115, van Goes. Vertrokken: G. M. Zandee en gezin, landarbeider, naar Zevenbergen; L. J. In handige strooiflesschen Prijs 13 cent. Ata behoudt den glans van Uw fornuis en van al Uw keukengerei. Weinig arbeid, en het grootste resultaat aan helderheid, dat is Ata. Alles blijft als nieuw door m Ata, het radicale Schuur- en Reinigingsmiddel, schuurt en reinigt alles. Eenig Importeur E. Oötermann Co's Handel Mij., Amsterdam Fabrikante: Henkcl Cie. A. G., Düsseldorf van der Have en gezin, koopman, naar Yerseke C 42; J. van Dalen, landar beider, naar Kattendijke A 46; T. Meijer geb. Schipper, zonder beroep, naar Schore A 17; M. Leendertse geb. de Koeijer, zonder beroep, naar Krui- ningen C 186; P. Cornelisse en gezin, adj.-ïnspecteur Levensverz.-Mij., naar Kloetinge B 124; A. Kant, monteur bij de Marine, naar Amsterdam, Groote Kattenburgerstraat 7; C. Calsijn, bank werker, naar Epe F 256; Th. de Klerk, landarbeider, naar Anna Paulowna; J. Verhulst, dienstbode, naar Kruinin- gen B 182; E. J. van der Schraaf, dienstbode, naar Goes, Stationsweg 6; G. Nieuwdorp geb. Poortvliet, zon der beroep, naar 's Gravenpolder. B. en W. hebben aanbesteed het bouwen van een nieuw woonhuis met post- en telefoonkantoor aan de Bie zelingsche straatweg. De laagste in schrijver was Jac. de Jonge te Bïeze- linge voor f 7590,—, aan wien het werk gegund is. KRUININGEN. Gisteren kwam de raad in spoedeischende vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Na voor lezing der notulen, welke onveranderd worden vastgesteld, deelt de voorzit ter mede, dat vorige week een verga dering te Middelburg is gehouden on der leiding van den Commissaris der Koningin met de burgemeesters en wethouders en secretarissen van Goes, Kloetinge, Kapelle, Wemeldinge, Scho re, Yerseke, Kruiningen, Krabbendij ke, Rilland-Bath en Waarde, teneinde te komen tot centralisatie der gas- voorziening van Walcheren en Zuid- Beveland. Ged. Staten zouden een des kundig onderzoek willen instellen en de kosten daarvan naar het zielen aantal der gemeente betalen; dit laat ste zal in een volgende vergadering behandeld worden. De voorzitter zegt dat deze vergadering hoofdzakelijk be legd is, omdat de te leggen zinker door het kanaal van Zuid-Beveland ten be hoeve der gascombinatie niet is een publieke aanbesteding, daar de hoofd ingenieur der Rijkswaterstaat dit niet wenschte, zoodat de gunning door den raad moet plaats hebben. Ook de toe stemming voor de aangevraagde geld- leening zal door Ged. Staten goedge keurd worden, zoodat B. en W. voor stellen de onderhandsche aanbesteding te gunnen voor de som van f9600, aan de Maatschappij M.A.B.E.G. of de firma G. de Ruiter te Giesendam. Met beide firma's zal onderhandeld wor den daar de openbare aanbesteding van het buizennet en de te leggen zin ker liefst door een firma uitgevoerd moeten worden en beide firma's af zonderlijk de laagste zijn. Wanneer beiden genegen zijn beide werken voor deze som uit te voeren, zal bij loting de gunning plaats hebben. Nadat ver schillende leden naar een en ander ge ïnformeerd hebben en de heer Burkink op voldoende toezicht aandringt bij de uitvoering, vooral van den zinker, wordt met algemeene stemmen dit goedgekeurd. Met algemeene stem men wordt op diens verzoek eervol ontslag verleend op 16 Juli a.s. als hoofd der gemeenschappelijke O. L. school te Oostdijk aan den heer J. de Nooijer, wegens zijn benoeming als zoodanig te Renesse. Volgens de ge meenschappelijke regeling zal de ge meente Krabbendijke in de bestaande vacature voorzien. KRABBENDIJKE. In Mei zijn inge komen: 1, Filippus Versloot, van Ter- neuzen; 1, Cornelia Maas, van Yer seke; 8, C. M. Wesfplate, van Kloe tinge; 8, Pieternella Dek, van Waarde; L. B. Schrijver, van Waarde; 14, Maria Kievit, van St. Philipsland; 16, Janna Noels, van Borssele; 22, Tan netje Bourgraaf, van Wemeldinge; 28, Jacoba M. Lagendijk, van Rilland- Bath; 30, J. J. Slager, van Philippine. Vertrokken: 1, Cornelis Otterloo, naar Ede; 8, Adrïaan de Bruine en gezin, naar Yerseke; 13, A. W. J. Kooij en gezin, naar Hillegersberg, Kootsche kade 29a; 13, A. C. van Wijck, naar Eindhoven, J. v. d. Bild- straat 4; 13, Forra Pieternella Kole naar Yerseke A 174; 13, F. Weststrate, naar Kruiningen B 209d; 13, Jozinavan 't Leven, naar Rilland-Bath; 14, F. O. Schrier, naar Kruiningen B 193; 16, M. W. Welleman, naar Delft; 18, Adri- ana van den Berge, naar Rotterdam; 27, S. J. Hoekman, naar Kruiningen; 28, Paulina Karelse, naar Waarde; 28, Chr. van Koeveringe en gezin, naar Waarde. Ds. J. C. Nelemans alhier, is beroepen te De Lier. NIEUWLAND. Toen Maandag de landb. B. alhier bezig was met het lossen van aardappelen uit zijn wa gen in een aan de kade te Nieuw- en Sf. Joosland liggend schip, schrokken de paarden en liepen achteruit. Het gansche gespan kwam daardoor in de haven terecht en een van de dieren verdronk. SCHORE. Ingekomen zijn10, Tan netje Schipper (vrouw van F. Meijer) van Kapelle; 16, F. Stevense en ge zin, sleepbootkapitein, van Hansweert; 18, F. Meijer, los werkman, van Krui ningen; 29, J. de Jager en gezin, fruit- kweeker, van Werkendam. Vertrokken: 6, J. J. Paauwe en ge zin, los werkman, naar Kapelle Wijk E no. 36; 13, A. de Pree, los werk man, naar Rotterdam, Brielsche laan 266b. WISSENKERKE. Maandag verga derde de gemeenteraad. Afwezig was de heer S. J. de Regf. Ingekomen was een schrijven van de verschillende pol ders dat zij het subsidie voor het on derhoud van den weg weer handha ven. Een verzoek van de Oudercom missie om het landbouwverlof voor schoolkinderen op andere tijden te stellen, werd aangehouden. Het ver- koek van den heer Flikweerd en den heer Luik om vergoeding voor het standplaats verleenen aan woonwagens werd ingewilligd. Het verzoek van de Oudercommissie te Kamperland tot aanstelling van een vierde leerkracht werd verdedigd door den heer van Nieuwerihuize. Op voorstel van B. en W. werd afwijzend op het verzoek be schikt. Een verzoek van de afdeeling Wissenkerke van volksonderwijs en van de afdeeling Noord-Beveland van het N. O. G. om het schoolgebouw te Geersdijk geheel voor het bijzonder lager onderwijs af te staan en een nieuw gebouw voor het openbaar la ger onderwijs te bouwen of een nieu we bijzondere school te bouwen en de oude school weer geheel voor het openbaar onderwijs te bestemmen, werd wegens de hooge kosten afgewe zen. Het verzoek om adhaesie van Stad Hardenberg tegen de opheffing der belastingkantoren op het platte land, werd door den voorzitter nader toegelicht. Deze deelde mede dat de burgemeesters van Noord - Beveland reeds een adres aan den Minister ge zonden hebben om de belastingkan toren op het platteland te behouden. De heer Schippers stelde voor dat de raad ook adhaesie betuigde. Aldus werd besloten. Voorstel van B. en W. om dit jaar de verbreeding van den Veerweg te Kamperland en den aanleg van het trottoir uit te voeren en voor dat trottoir tegels te bezigen. De heer Noordhoek informeerde naar de wijze waarop de reeds vroeger geplaatste af- heining terug geplaatst moeten worden. De voorzitter zei dat die afheinïngen terug geplaatst worden op kosten der gemeente en ten genoegen der recht hebbenden. Vele leden maanden tot spoed aan. Besloten werd dit jaar het werk uit te voeren en het vóór hef vervoer der suikerbieten gereed te hebben. Het voorstel van B. en W. tot verkoop van de oude brandspui ten te Kamperland en Wissenkerke werd aangenomen. Eveneens het voor stel tot hef aanschaffen van hekwerk voor de begraafplaats te Wissenkerke. Bij de rondvraag informeerde de heer Schippers naar de vorderingen met het wegenplan. De voorzitter zei dat met de eigenaren van den dijk nog schikkingen getroffen moeten worden. De heer Noordhoek informeerde naai' de betaling der buizen aan de eigena ren, die reeds vroeger rioleering had den aan den Veerweg. Er is nog iemand die n.l. geen betaling ontvangen heeft. Na toelichting door den voorzitter, bleek hier een onduidelijkheid in de opgave te schuilen, die onderzocht wordt. De heer Buize wenschte aan de haven een gedeelte te bestraten met de oude keien die daar aanwezig zijn. Dit werd goedgevonden. WOLPHAARTSDIJK. Maandag hield de raad dezer gemeente een openbare vergadering. Tegenwoordig alle leden. De burgemeester deelt mede dat hem verlof is verleend van 5 tot en met 15 Juni. Aan den heer J. L. de Bel onderwijzer aan de openbare school te Oud-Sabbïnge wordt met ingang van 1 Juli eervol ontsjag verleend. Tot onderwijzer aan de openbare school te Oostkerke benoemt de raad met algemeene stemmen den heer C. P. Phernambucs. Tot onderwijzer aan de school te Oud-Sabbinge de heer J. L. Christelijn, thans tijdelijk te Geers dijk (N.-B.). Aan J. van den Bossche wordt volgens art. 13 der L. O.-wet f 2,vergoeding verleend voor zijn schoolgaand kind en aan J. Pattenier voor zijn 3 schoolgaande kinderen f2 per maand en per kind. Goedgekeurd worden een wijziging van de begroo ting van het burgerlijk armbestuur en een wijziging van de gemeentebe- grooting 1929. Op een verzoek om subsidie van den Alg. Bond van Po litiepersoneel wordt afwijzend be schikt. Een verzoek om adhaesiebe- tuiging aan het adres aan de Tweede Kamer der Sfaten-Generaal inzake op heffing belastingkantoren ten platte- lande, wordt in handen van B. en W. gesteld om advies. De voorzitter brengt vervolgens verslag uit van de vergade ring der Waterleiding - Maatschappij „Zuid-Beveland", bij welk verslag de heer Noteboom opmerkte, dat de Wa terleiding-maatschappij er financieel goed voorstaat. Mededeeling wordt ge daan van een schrijven van het school bestuur van een bijz. school van de Geref. gemeente, op welk schrijven niet verder kon worden ingegaan, daar de noodige officieele stukken ontbre ken. Rekening werd voorts gedaan van de Gezondheidscommissie zetel Goes, over 1929'3|0. Met algemeene stem men wordt besloten aan te nemen het plan van den architect H. A. Pot- hove uit Amersfoort, inzake den bouw van een gemeentehuis. De kosten zijn geraamd op f23.000. Op verzoek van hef waterschap sluis Oosterland wordt besloten onder nader vast te stellen voorwaarden bergruimte af te staan in de brandvrije kluis in het gemeente huis voor het archief van dezen pol der. Ook van andere polderbesturen was, hoewel niet officieel, een derge lijk verzoek ingekomen. De aanbe steding van het nieuw te bouwen ge meentehuis zal nog in den loop van deze maand plaats hebben. De heer K. van der Slikke vier de gisteren onder groote belangstel ling zijn 70sten geboortedag. Van ver schillende vereenigingen en corpora ties ontving hij planten en bloemstuk ken. De vereeniging „Landbouw en Veeteelt", het „Groene Kruis" en nog eenige andere plaatselijke vereenigin gen boden den heer Van der Slikke een blijvend aandenken aan. De buurt waar de heer Van der Slikke woont (Oude Kaai) was met vlaggen versierd. YERSEKE. In Mei werden de na volgende partijen oesters verzonden: naar Engeland 81.950 stuks, naar Duitschland 16.700 stuks, naar België 8850 stuks, naar Holland 1319 stuks. Totaal 108.819 stuks. In Mei 1928 wer den 53.225 stuks verzonsden. Volgens een Reuter-bericht uit Los Angelos is de bekende jeugdige film-ster Jackie Coogan Zaterdag plot seling ziek geworden. Hij is Zondag geopereerd wegens acute appendictis. Zijn toestand moet uitstekend zijn. Wolff meldt uit New-York, dat hef Maandag, sedert het bestaan van het meteorologisch instituut aldaar.de koudste Junidag was. In den omtrek van Boston, waar drie dagen geleden verscheidene menschen tengevolge van de hitte zijn overleden, sneeuwde het. Uit verscheidene streken wordt vorst gemeld. De Berlijnsche filmacteur Har ry Piel is erfgenaam van een groot vermogen geworden. Een hartstochte lijk bioscoopbezoeker, een landbou wer, Jacoby geheeten, die geen kinde ren had, heeft hem namelijk zijn ge- heele vermogen nagelaten. Dientenge volge komt Harry Piel in het bezit van een som van 80.000 mark In con tanten en van een aantal hulzen. De Rotterdamsche brandweer heeft gisteravond in een periode van ruim een uur vijf branden te blusschen gekregen. Voor de R.K. kerk te Hoogmade bestaat, ernstig gevaar voor instorting en men vreest ook voor den toren. Het interieur is reeds gedeeltelijk ont ruimd. De herstelwerkzaamheden staan onder leiding van het architectenbu reau van der Laan te Leiden. Gister middag zijn reeds een stuk van den muur en het dak naar beneden ge vallen. Benoemd Tot tijdelijk onderwijzeres in de handwerken aan de O. L. school B alhier, is benoemd mevr. H. Kranen borgHeslinga aldaar. Tot 2e fitter aan het Gasbedrijf al hier is door B. en W. benoemd de heer M. J. de Dreu, thans werkzaam aan het Gasbedrijf te Wemeldinge. Lager en Middelbaar onderwijs. Men schrijft ons Met zeer gemengde gevoelens lazen we in het Ochtendblad A van de N. R. C. d.d, 4 Juni j. 1., hoe er Zaterdag j 1., hier ter stede door den Directeur der R. H. B. S. te Goes een vergadering is bijeengeroepen om te spreken over de aansluiting tusschen lager en middelbaar onderwijs, ook in verband met te stellen eischen voor het komende toelatingsexamen Het verheugt ons natuurlijk, dat er ook eindelijk in Goes eens over die brandende kwestie wordt gesproken, Maar toch moeten we enkele vragen, die ons op 't hart lig gen, tot uiting brengen. Ie. Waarom is er van die vergadering een verslag gezonden naar de N. R. C. en niet naar ons plaatselijk bladde Goesche Courant. O. i is de kweste van en aansluiting tusschen M. O. en L. O. een kwestie die 't gansche onderwijs raakt maar de kwestie van aansluiting tusschen de R. II. B. S. te Goes en 't L. O. in '.uid-Beveland is een kwestie, die een be paalde streek raakt en we hadden ver wacht, dat in de „streek" bladen ook een verslag was verschenen. Dat was o, i. een beter publicaliemiddel geweest. 2e Verwondert het ons ten zeerste dat volgens het reeds genoemde verslag slechts een bepaalde groep menschen tot die ver gadering is uitgenoodigd en we! een heel eigenaardige groep nl. de hoofden van de scholen, uit het ressort, die zelf kin leren op de H. B. S. hebben of hebben gehad. O.i is dat een zeer merkwaardige keuze, eert keuze, die ons zeer verwondert, en lie o.i. geen objectieve bespreking van het vraagstuk waarborgt. Logisch was het geweestof uit te noodigen alle ouders, üe kinderen op de H. B. 8. hebben (of hebben gehad i, of alle onderwijsmenschen, die eenig aandeel hebben in de oplei ding voor het U. O, De keuze is nu

Goessche Courant | 1929 | | pagina 2