Van Overal Slapeloosheid Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. WOONHUIS, I een Boomgaard, 2. het Woonhuis, Hiertoe moest hij met id© point over het Rechterdiep, de meest Westelijke arm van den IJsel. Hij was alleen en legde de pent vast. Daarna heeft hij op de markt de bussen op den wagen geladen en is toen naar de pont gegaan. Het schijnt dat v. d. W., toen hij weder met zijn wagen op de pont wilde gaan, hij door dè duister nis is misleid, slechts voor de helft op die pont is gereden, waardoor het noodlottig ongeval ge schiedde. Ook is het mogelijk, dat hij de pont niet goed' heeft vastgelegd. Den volgenden morgen miste m:n v. d. W. op de melkfabriek. v. d. W. laat een vrouw en 3 kinderen achter. Een kranig meisje. Te Aalsmeer speelden cenige kinderen aan den kant van een diep watJir, toen op een gegeven moment ee.i dier kleinen, doordat zij aan het schrikken werd ge maakt, !n de vaart viel. De drenkelinge dreef af en zoink in de diepte. Een 10- jarig vriendinnetje,Gootje van Kes!eren geheeten, die (het vorig jaar reeds het zwemdiploma had behaald, bedacht zich geen oogehblik, sprong geheel gekleed te water en z>vom naar de plaats waar de drenkelinge gezdrik:n was. Juist stak deze een arm boven water. De kleine redster pakte e:n arm beet en zwom met haar zwaren last naar dein oever, waar de over gelukkige moeder, die op het angstge- schrei der kinderen was toegesneld, 'beide meisjes op den wal hielp. In tijds gered. Zendag liet een bewoner van Oude karspel, die per auto naai" Amsterdam was gekomen in gezelschap' van een zes jarig jongetje, auto en kind even onbe heerd' staan Of het kind aan de remmen heeft gemorreld staat niet vast, maai" plotseling reed de wagen de diepe Kost- verlorenvaart ia. Het ventje zat er in en de gesloten wagen was geheel onder. Een voorbijgangerde heer G. Spölder, sprong dadelijk te water, sloeg een ruit van de auto stuk en redde het jongetje. Zoo snel was alles gebeurd, dat de kleine drenke ling nog niet bewusteloos was. De Koningin in Zwitserland De „Tribune de Lausanne" van Zon dag voegt aan het bericht van de terug reis van koningin Wilhelmina naar Neder land een eigen beschouwing toe, waarin verklaard wordt, 'dat de koningin, die op de meest beminnelijke wijze afscheid ge nomen heeft van de hot-ldircctie te Crans- boven-Sierre. bij de giebeeie bevolking van de streek een onuitwisebbaren indruk heeft achtergelaten. Het blad herinnert er aan, dat het ver blijf van drie weken in het Golf hotel te Grans langduriger is geweest dan eeniig vorig verblijf van de koningin aln Zwitser land'. De koningin heeft er tal van uit stapjes gemaakt cm. bijna dagelijks kon men haar ook in de prachtige omgeving aan bet schilderen zien. De koningin moet bij het afscheidmemen haar groote vol doening over baar verblijf hebben uitge sproken en vooral ook voldaan zijn ge weest, omdat men Kaar in haar hotelka mer ©~n eigen telefoon met eigen nummer gegeven had, waardoor koning n Wilhel mina dagelijks met Kaar famdie in Neder land zonder eenige moeite beeft kunnen spreken. lederen diag ook heeft de ko ningin Alpenbloemen naar Nederland ge- zenden: blauwe g ntiaan, rose primaveren, witte anemonen en andere. Tragisch. Zaterdag bad te Oss een tragisch sterfgeval plaats. De 16-jarige zoon van W. van Vlijmen van Dinther, was met eenige zijner kameraden aan het zwem men, toen bij in de diepte wegzonk en als levenloos uit het water gehaald' werd. Aanstonds verspreidde z.ch het gerucht in Oss, dat de jongen verdronken was, zulks werd ook aan zijne ouders gezegd. De moeder Schrok hiervan zoo hevig, dat zij plotseling ineenzakte en op haar stoel dood bleef. OnderwijLwaren echter bij den jongen door kunstmatige behandel.ng de levens geesten wederom opgewekt, en kwam deze eenigen tijd later gezond en wel thuis. Groote boschbrand bi> Oirschot. Maandagmiddag zijn ruim driehonderd H.A. dennenbosisehen onder Oirschot (N.-Br.) door brand vernield. De scha de wordt voorloopig geraamd op 2 Va ton. De afgebrande perceelen warein eigen dom van dè gemeenten Middelbeers en Vessem en van enkele particulieren. Om trent 'dè oorzaak tasit men in het duister. Qp de plaats, waar de brand vermoe delijk is begonnen, passeerde tien minu ten voor het uitbreken van den brand nog de burgemeester van Middelbeers met zijn motor. Er was toen nog geen spoor van onraad te bekennen. Het vuur werd sterk aangewakkerd door den feilen Oosten wind en verspreidde zich im tien minuten tijds over een afstand van ongeveer een uur ioopen. Het toegestroomde publiek geraakte in opgewonden stemm.ng, toen het gerucht de ronde deed, dat enkele in het bosch werkzame arbeiders door de vlammen waren ingesloten. Onder lei ding van de politie werd een krachtige poging gedaan om aan één zijde het bosch brandvrij te houden teneinde den ingeslo- tenen een uitweg te verschaffen. Plotseling verschenen aan den rand van het bosch twee met gekapt dennenhout hioogopgeladein wagens, die in volle vlam stonden. De voerlieden, die naast de wagons hadden ge loop en, werden als het ware door hun angstige paarden mee gesleurd. Gelukkig hadden zij geen ernstig letsel bekomen. Tijdens den brand sloeg het vuur over op de boerderijen, bewoond door P. Raay makers en J. Wouter. Beide huizen brand den tot den grond toe af. Eerstgenoemde verloor in den brand vijfhonderd gulden baar geld van hemzelf en ongeveer twee duizend gulden van zijn. moeder, welk geld hij in bewaring had, terwijl ook een koe, vier varkens, een geit en eenige kippen in (die vlammen omkwamen. Raaymakers was slechts laag verzekerd. De brand weer uit Oirschot en Middelbeers, waar van de eerste mee de motor spuit en schuimbluscbapparaten aanwezig was, stand vrijwel machteloos tegenover het geweldige vuur. Reizigersverkeer. „Spoor- en Tramwegen" schrijft: Teneinde een beeld' te krijgen van den omvang van het reizigersverkeer, moeten ook de abcmié's worden in aanmerking genomen, omdat hun reizen meer dan dan de helft van het overige verkeer uit maken. En bovendien kam niet volstaan worden met het aamtal reizigjers, omdat de lengte der reizen daarbij zou worden verwaarloosd. Daarom wordt als> maat ge nomen de reis va:n één reiziger over éém K.M. In Juli 1926 daalde de enkele reis-prijs met meer dam 15 pet. Van 1926 op 1928 steeg die omvang van het reizi gersverkeer zonder abomnées met 22 pet., en totaal met 14 pet. De ontvang sten van dit verkeer zonder abomnées stegen met 11 pet., en totaal met 7 pet. In hetzelfde tijdsverloop bleven om vang en opbrengst der abonnementen na genoeg ongewijzigd'. Ook im de le klasse is het verkeer sterk toegenomen; in twee jaren steeg (zonder abomnées) de omvang met 19 pet. De oceaanvlieger Lindbergh is Maandag getrouwd met de dochter van Morrow, Amerikaansch gezant van Mexico. Het eeuwfeest der Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst zal te Am sterdam worden gevierd vain 5 tot 9 Juni a.s. Blijkens door den commandant van het vliegkamp te Soerabaja van den con sul te Bagdad ontvangen telegram zijn sergeant-vliegtuigmaker Lange raar emkor- poraal-vlieglu'gmaker Simon9, idiie bij het ongeluk met de Dornier Wall-vliegboot te Bagdad gewond waren, hersteld en zullen zij van de week naar Soerabaja vertrek ken. Maandag was het tijdelijk hoofd van de Oostelijke openbare lagere school te Papendrecht, de heer H. C. Sterkman, met zijn klas in de Merwedè aan het zwemmen. Een van de school meisje®, de ongeveer 10-jarige Jannetje Bekker, geraakte in een draaikolk en ver dween in de diepte. De heer Sterkman sprong haar ma, doch kwam evenmin bo ven. Eenigen tijd later zijn beide lijken opgehaald en door de gemeemte-polite en de marechaussee voorloopig aanboord Ivan een iin de nabijheid liggend schip gebracht, om later naar de lijkenhuizen te Papen- dreebt en Dordrecht te worden vervoerd. Maandagmorgen 7 uur is brand ontstaan in een complex van zes won.ngen te Maryraten (Limb.)De brandweer uit Maastricht, die om 9 uur gealarmeerd werd, kon met het water, uit een plas, hel eenige aanwezige, twee huizen behouden. Vier boerderijen, die bewoond werden door de wed. Vaassem, de wed. Schijms, Van O veren en Schils, zijn geheel afge brand. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Maastricht is de heer Wherle- man, scheikundig ambtenaar aan de zimk- witfabriek, dood in het laboratorium ge vonden. Een onmiddellijk ingesteld onder zoek heeft uitgemaakt dat gasvergiftiging oorzaak van dein dood is geweest. Gistermiddag is een gedeelte van bet plafond van de in afbraak zijnde bioscoop „De Kroon" in de Diezerstraat te Zwolle ingestort. Vier arbeiders die dtaar boven werkzaam waren vielen mee naar beneden, twee van ben kwamen met den schrik vrij. De arbeider Kip kreeg evenwel een beenfractuur, terwijl een an dere arbeider aan den rug gewond werd. Beiden zijn door een dokter ter plaatse behandeld en vervolgens naar het zieken huis vervoerd'. i Gistermorgen te half elf 'had1 op tengevolge van de zomerwarmte, over wint men spoedig door het gebruik van een paar MIJNHARDT's ZENUW TABLETTEN. Buisje 75 ct. den cuden Ubb:rg-chen weg bij Nijmegen een ernstig ongeluk plaats Toen he!, per soneel vain de fa. Wil Ion le 's Gravenhage bezig was mat het graven van eea sleuf voor de walervoorzi n mg BeekUbher- gen had een aardstorting pLia'.s, waarbij een 10-tal personen o/.ider een beüonmein muurtje en ineersteir'jecd zand bedolven werden. Een der arbeiders, J. R., uit Nij megen, werd dood te voorschijn gebracht. Van de anderen waren er 2 licht ge.vonJ en 4 ernstig gewoed Te Groningen heeft gi termiddag bij een fhilitaiire oefening van het 12c reg. infanterie in de Appclbergcn aldaar, bij een zoogenaamde stormloop, een sol daat zijn bajonet gestoken 'n bet hoofd van een kameraad'. De getroffene is in ernstigen toestand opgenomen in het Aca demisch Ziekenhuis. Kunstmatige nevel. Te Koningsbergen is e^n proefneming gedaan met het verwekken van een kunst- matigen nevel, met het doel groote bedrij ven tegen luchtaanvallen le beschermen. Een complex gebouwen, met de omgeving werden in een nevel gehuld, zoodat zij vol komen aan het oog der toeschouwers wa ren onttrokken. G duimde het experiment namen drie vliegers de uitwerking waar. Er werd 1000 1 „meelstof" gebruikt. Na afloop der proefneming was de m:st vrij spoedig opgetrokken. Een barones-dievegge. In een luxe-hotel in het- westen van Ber lijn is Maandagmiddag de 24-jarige baro nes von Moinrai aangehouden, onder de ernstige verdenking juweelen ter waardè van ruim 100.000 mark te hebben gesto len, waarbij een paar leesmee r van 50.000 mark. Op bet hoofdbureau van politie legde zij een uitvoerige bekentenis af. Zij heeft de diefstallen sedert December li. gepleegd in het bu s der gravin von Her- mersdorf, waar zij gelogeerd was-, ten na- deele van voorname Berlijnsche kringen, en is daarbij met groote brutaliteit te werk gegaan. De politie kon aanvankelijk geen spoor vinden. Op een goeden dag verdween de barones, te zameo met een ritmeester, en eerst nu vatte men verden king tegen haar op. Ongeveer twee weken geleden keerde zij naar Berlijn terug, waarvan de politie gisteren kennis kreeg. Toen zij in haar hotel terugkeerde, werd zij gearresteerd en naar het hoofdbureau van politie overgebracht, waar zij, zooals werd gezegd, een volledige bekentenis af legde. De politie kon een gedeelte der ge stolen en door de barones verkochte sieraden nog opsporen. Nader wordt gemeld De inhechtenisneming van de 24-jarige barones heeft algemeen opzien gebaard'. Het verhoor moest voorloopig gestaakt worden daar de barones een zenuwschok heeft gekregen. Zij genoot het volle vertrouwen van haar tante, gravin Hermersdorf, en wist precies waar dis juweelen bewaard wer den. Tijdens afwezigheid' vatn haar tante en moeder in December maakte zij van die gelegenheid' gebruik om de kostbaarheden te stelen. Waar zij de cassette de ge- heele maand verborgen heeft weten te houden is nog een raadsel. Tegen het midden dezer maand kwam bet tusscben moeder en dochter tot een twist, waarna de dochter het huis veidieL Voor den schijn aanvaardde ze korten tijd de betrekking van stenotypiste bij een advocaat. Een deel der juweelen bracht de barones daarop naar een bankiert je om ze te laten beleeinen. De bankier gaf haar een klein voor schot op voorwaarde dat hij eenige juwee len naar Hamau mocht sturen om de ouderwetscbe zetting te doen veranderen. Een 'briljanten collier benevens een sie raad van Russische herkomst zouden ver anderd worden. Die Berlijnsche politie heeft zich onmiddellijk met Hanau in verbinding gesteld om de sieraden in be slag te doen nemen. Voorts moet een kostbaar paarlsmoer zich reeds te Wee- nem bevinden. De verloofde van barones Monroy, die onder verdenking van diefstal gear resteerd is, ritmeester von Wedel, heeft zich in het Grunewald een kogel in het hoofd1 geschoten. Op zijn lijk werd een verzoek van de politie gevonden om ver klaringen op het hoofdbureau te komen afleggen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Water - gebrek. Mijnbeer de Redacteur! Beleefd verzoek ik voor het volgende een plaatsje in Uw blad. Als huurder en bewoner van een huis dat door den af stand (plm. 130 M.) van de hoofdleiding Waterl deling-Maatschappij „Zuid-Bee- land" niet is aangesloten, begaf ik mij door gebrek aan goed drinkwater geJron gen, naar het kantxw der Maa1 schappij, met het beleefd verzoek eenigen tijd wa ter van de leiding te mogen koopen. Mij werd een onderzoek toegezegd, onder op merking, dat zulke huizen maar leeg moesten staan, wat mij niet veel moeite gaf. Op mijn vraag waar ik het water bij even- tueele toes lemming zou kunnen balen, werd mij gezegd: „Misschien te Kloetinge." Ik woon n.b. onder Kaltendijke. Kort daarop ontving ik een beleefde weigering ender opmerking dat mijn perceel behoort tot een groep woningen, die kan aanslui ten. Daar er m.i. geen schijn van kans bestaat op aansluiting, is het resul'aat der weiger ng: geen geld voor de Maat schappij en ik aangewezen op slootwater. Allerminst is het mijn doel liet wettelijk recht dezer weigering te betwisten, doch onwillekeurig denk ik aan het: „Draagt elkanders lasten". Daar er, naar ik ver-, moed, in dezen tijd van abnormale droog te wel meer zulke gevallen zullddfo zijin, en dat bij het drinken van slootwater het ge vaar voor besmettelijke ziek'.e net slechts denkbeeldig is, zoodat dit dus een maat schappelijk gevaar beleekent, wensch ik door middel van Uw geacht blad de aan dacht van alle belanghebbenden hierop te vestigen, en de hoop uit le spreken, dat ook hooger autoriteiten aanleiding mogen vinden (zoo mogelijk) te maken dat ieder die dit wenscht, zich goed drinkwater kan verschaffen. Geachte Rodiact^ur -cn vang bij oorbaat mijn dank voor de plaatsing. Kattendijke. JACs. STAAL Jz, (De inzender zegt terecht: „Draagtel kanders lasten". Dit is ook de opzet van de Waterleiding Mij. „Zuid-Beveland". Eén inwoner van Zu d-Beveland kon geem leiding uit Noord-Brabant bekostigen en daarom deed men het gezamenlijk. 10.000 woningen betrekken gezamenlijk water uil de naburige provincie. Als de inzender met z'n buren tot overeenstemming kan komen, als ze elkanders lasten" dragen, zijn de kosten voor aainsluit'ng normaal. Hoofdred. G. Crt.) (Wegens plaatsgebrek moest het stuk to-l onzen spijt eenige dagen blijven liggen) VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Veiling van 27 Mei 1929. Postelein f 14 a f 19, Aardbeien f59 a f 135, beiden per 100 K.G.. Bloemkool C kwaliteit f3 a f6, idem B kwaliteit f7 af 17, idem A kwaliteit "f 21 a f27, Kropsla C kwaliteit f 0,70 a f 1idem B kwaliteit f 1.10 a f3,40, idem A kwaliteit f2,90 a f5, Aardbeien f0,50 a f 1,40. alles per 100 stuks, Rhabarber f 1 a f 2, Radijs f 0,80, Narcissen f6, Wortelen f 15 a f 20, alles per 100 b-os, Bloemen 6 a 29 cent per pot. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Veiling van 28 Mei 1929. Aardbeien f34 a f119, Zoete appels f28 a f36, Spinazie f 10, Postelein f 14 a f22, Witlof uitschot f7, Wijnpeen f 0,10, Uien (met stek) f 1,20, Aardappe len (groote) f 1 a f 2,70, idem (poters) f 0,50 a f 0,60, alles per 100 K.G., Kom kommers f 19 a f22, Bloemkool f9 a f22, idem uitschot fl a f5, Kropsla f2,40 a f4, idem 2e soort f 1 a f2,10, idem uitschot f 0,10 a f0,80, Aardbeien f 0,10 a f 1,60, alles per 100 stuks, Rha barber f 0,40 a f3,40, Radijs f2, Wor telen f9 a f21, idem uitschot f2 a f3,10, alles per 100 bos. Oplichting. Men meldt ons uit Den Haag: Het Gerechtshof te 's Gravenhage, heeft bevestigd het vonnis van de Rechtbank te Middelburg, waarbij P. M., werkman te Kloetinge, wegens op lichting is veroordeeld tot 4 maan den gevangenisstraf. Jan ten Kate f Men meldt ons uk Den Haag: Op 78-jarigen leeftijd is hier ter ste de overleden de kunstschilder Jan ten Kate. De moord te Waterlandkerkjo. Men meldt ons uit Den Haag: Het Haagsche Gerechtshof heeft dedun tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld den 28-jarigein arbeider J. de R. te Wa- terlandkerkje, die door de Middelburg se}: e rechtbank was veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf wegens den an Dec. j.l. gepleegden moord op een 17-jarig meisje, dat hij met een scheermes den hals heeft afgesneden. STAATSLOTERIJ. 5e klasse 9e lijst. Trekking 27 Mei. f10005165 12705 f 200 7381 7930 9099 11345 12297 15125 15848 16406 17818 18719 f 100: 159 693 3063 8527 9876 12017 12081 14556 17944 19670 5e klasse 10e lijst. Trekking 28 Mei. f25000: 4377 f 5000: 17295 f 1000: 987 11537 15919 19210 f 400: 6300 7570 8843 9655 14732 19455 f 200: 1411 12608 14726 17773 19719 f 100: 890 6961 9246 12610 13827 16642 17984 18114 19797 LICHT OP. Donderdag 30 Mei 9.37 uur Vrijdag 31 Mei 9.39 uur WEERBERICHT. De verwachting tol don avond van 30 dezer luidt: meest ma-ig: N tot N.O. wind, half tot zwaar bewolk', waarschijn lijk droog, weinig verandering :n tempe ratuur. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Huw .-aang.Adriaan de Jonge, 22 jaar, en Jamnetje Jobse, 22 jaar. Overleden: Jacobus van de Linde, 71 jaar. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Mei: 30 Wolphaartsdijk, woonhuis met schuur en erf, Pilaar. 30 Schore, bouw- en weiland, Pilaar. 31 Driewegen, huis met tuin en erf; inboedel, Beth. Juni: 5 Kloetinge, woonhuis en erf, van Dissel. 5 Kloetinge, inboedel, van Dissel. 11 Goes, winkel- en woonhuis, Ver bist. 13 Hansweert, boomgaard, woonhuis, schuurtje en erf, Pilaar. 14 Schore, inspan, Pilaar. 28 Zierikzee, buitenplaats, van Nou- huys. Kapelle, boomgaard, van Dissel. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Mei: 29 Bioscoop Slot Ostende, „De pant serkruiser Potemkin", Landbouw-Bïoscoop, Harold Lloyd op de Eenmanswagen. Landbouw-Bïoscoop, „Tom Mis". Juni: 20 en 21, Landbouwtentoonstelling. Juli: 20 tot en met 27, Nijtengo IV. AANBESTEDINGEN. Juni: 3 Kapelle, bouwen hulppost-en tele graafkantoor met woning, A. le Clercq. ADVERTENTIËN. TE KOOP GEVRAAGD tegen con tante betaling: geschikt voor winkel of daartoe om te bouwen. Opg., niet van tusschenper- sonen, beslist met uitersten prijs, onder No. 715, bureau van dit blad. De Notaris JOH. PILAAR te Goes, zal op DONDERDAG 13 JUNI 1929, des namiddags 3 uur (N.T.) te Hans- weert in het Hotel „Paviljoen" ten verzoeke van den heer H. C. POL DERMAN aldaar, publiek ver koopen onder Hansweert, gemeente Schore, groot 66 aren 43 centiaren, beplant met peren (pyramiden en snoeren), bessen en aardbeien. SCHUURTJE EN ERF, te Hansweert gemeente Kruïningen, Maarten Broers- weg C 455, groot 1 are 23 centiaren, voorzien van gas- en waterleiding. Aanvaarding bij de betaling. Dagelijks te bezichtigen.

Goessche Courant | 1929 | | pagina 3