Hei $cbrcUe leidingwater hindert hij 'h wa$$cj>en! HENCO Henkei's Wasch- en Bleek-Soda Van Overal School en kerk Sport. Gemengd NieuWs. liet bestuur met 1de oud-bestuiursleden zul len hiertegen wel geen bezwaar hebben. De heer D. Gatisemam voelt bezwaren om ambtenaren ©eretitel te maken. Wordt verwezen naar de bestuurstafel ter ver dere afdoening. Rekening en verantwoording van dl-in boekhouder over het af ge lo open dienst jaar. Het eindcijfer toon', eea winst van f4232,22. Namens de commissie tot nazien van de rekening brengt de heer P. S. Voge laar van Krabbemdijike rapport uit. Op enkele posten wil de commissie de aan dacht vestigen en wel op idlie der debi leu ren groot f 1010,46, welke raar bet oor dbei idler commisisie wel voor de helft kon worden afgeschreven, waar die kans van nioig te iininien schriel i® De post zwarte bessen is f2253.30; deze staat hoog op de balans. Op idb nog te innen tr en ten over afgeloopen jaren wilde de commissie de aandacht gevestigd zien. Overigens werd alles zoover kon worden nagegaan, in orde bevonden. De heer v. ld. Graaf f vindt dat de post Spoorwegaansluitiing f4000 te hoog is, kon hier niet mee.- van worden afgeschre ven? Ook vraagt spr. of de emballage- rekening is nagezien De voorzitter antwoordt, diat bet om bet evetn is of op de gebouwen of op die genoemde post door den beer v. d. Graaff wordt afgeschreven. De emballage-reke ning ziet de accountant na, die niet zal goedkeuren indaein de zaak niet in orde is. De commissie brengt spr. dank voor bet onderzoek; toegegeven wordt dat de,- ze posten hoog voorkomen; aan het laatst genoemde zal het bestuur die aandacht schenken. De post dubieuse debiteuren is klein, teem strop van f26,79 Tot nazien van de rekening voor 1929- 1930 worden benoemd de heer en P. S. Vogelaar, H. P. Ganseman en Jofes. Schipper. De boekhouder woncllt dank gebracht Voor het accuraat beheer. De contributie wordt weder bepaiald op f 1 per lid. Het salaris van den nieuw- benoemden directeur wordt as'.gesteld' op f2500, dat van den magazijnmeester op f1500. Vaststelling heffing v^ilingspcrcen'age Het bestuur stelde voor om voor 1929 het percentage als volgt vast te stellen; Voor hen dre zich vooraf verplichten al 'het Idloor hen geteelde fruit als kruist bessen, zwarte bessen, roods bessen, fram bozen, aardbeien, kersen', pruimen en to maten te Idloen veilen, te bepalen op he<t in 1928 geheven percentage 2 en 4 pet. terwijl voor hien die een diergelijke ver plichting niet op zich wenschen te nemen, het veilingspercentage zal bedragen 3 pet. voor groote ien 5 pet. voor kleine veiling. Zij die door ligg'ng van bun bedrijf op verschillende veilingen aanvoeren kunnen ook voor het lage percentage veilen. Zij zullen zich echter op elk der veilingen moeten verbinden en 'verklaren, dat al hun producten zullen geveild worden, doch blijven vrij waar ze zullen aanvoeren De voorzitter licht (dit nader toe en zegt, dat 'het bestuur meende dat het ge- wemscht was om in, verband met hel op de juiste wijze tot stand komen van den prijs Idat al de geteelde producten over de ver schillende veilingen worden verhandeld. Het meent eóhler iclat voor producten als appelen en peren, het moment voor het verplicht veilen nog niet iis aangebro ken. Waar echter het zachte fruit in hoofdzaak toch reeds geveild wordt, meent zij bovenstaande maal regel te kunnen voorstellen, teneinde voor het ver volg tevens te voorkomen, dat dloor enkele telers nog wordt geprofiteerd vian de voor dealen die het veilingswezen biedt zonder Idat in 'de noodzakelijke kosten wordt bij gedragen. Omdat de zich uiltbreidendje tuinbouw aan het veilingswezen vooral pok op' financieel gebied steeds hoioger eischen stelt, is het noodzakelijk diait eendrachtig wordt samengewerkt, om de veilingen ie doen ontwikkelen als eemige mogelijkheid in de toekomst om de producten tot hun waarde te brengen. Aanleiding tot dit voorstel is dat nauwere samenwerking ko- me met de Zeeuwsche veilingen, er is ook! overeenstemming verkregen met betrek king tot dit voorstel tusschen de verschil lende Zuid-Bevelandsche veilingen en kan volgens een gemaakte overeenkomst dit voorstel alleen door uw vergadering wor den aangenomen ondier voorbehoud dat dit dloor de algemeene vergadering op de andere veilingen ook geschiedt. Goes nam dit voorstel reedis aan. Met klem wijst de voorzitter verder op de voordieelein ver bonden bij bet veilen; bet ui'leggen van den prijs', de zekerheid van betaling en geen moeilijkheden bij keuring ider pro ducten. Een drukke bespreking volgde. Met 60 voor, 29 tegen, 10 blanco werd idit voorstel aangenomen. Vastgesteld werd' de emballageregeling zooals het bestuur dit voorstelde. Alsnu kwam aan de orde uitbreiding der gebouwen. De voorzitter wijst op de noodzakelijkheid van uitbreiding en zegt, tilat het bestuur enkele plannen deed ont werpen. Met één stem tegen werd besloe ten om tot uitbreiding der gebouwen over te gaan Raming f30.000. Machtiging werd verleend tot het aangaan van een geld leaning groot f30.000, rentende zes Schraal water verhindert de goede schuimvorming. Een handvol Henco v66r de bereiding van het sop in dén met koud water gevulden ketel, doet de werking van de kalk te niet en maakt het water zacht als regenwater! Eeoig Importeur E. Ostermann At Co'a Handel Mij., Amsterdam Fabrikante: Henltel fit Cie. A. C.. Oilsaeldorf pet. af te lossen ii 20 jaar (f 1500 per jaar). De heer Vogelaar, Krabbendijke, zag gaarne dat het ©ers'.e klas fruit meer voorrang verkreeg, dat meer weid aange wakkerd tot verkrijging van eersile klas gaaf gezond' fruit, degelijk verpakt enz. kortom dat als bet ware elke veiling een soort tentoonstelling wasi om te kunnen zien de vooruitgang op dit 'gebied gelijk onze Rijkstuinbouwccinisul nt jdiit zoo dik werf bespreekt. Een naijver moet \vmden opgewekt. Dte voorzitter zegt, Idat het besiliuur reeds in deze richting werkzaam li®. Hierna volgde sluiting van deze gewichtige ver gadering dOe lang duurde. Begunstigd door heerlijk weder der werd Zaterdagavond het eerste zo- merccncert gegeven vanaf Idfe muziektent door het fanfarekorps „On® Genoegen'' alhier. De belangstelling was groot en door de liefhebbers van muziek werd ge noten. Aandachtig werd geluisterd. Ten overstaan van notaris J. G. Kram wend Vrijdag alhier an het open baar verkocht een woonhuis met schuur tje, tuin en erf aam den Rijksweg, groot 2 A. 29 c.A. aan den heer F. van Bo ven voor f 1750. Vrijdag werd alhier ten overstaan van notaris J. C. Kram in het openbaar verkocht een winkel- en woonhuis met kippenhok en erf, aan de Ooststraat, grooit 2 A. 43 c.A. Kooper werdl de heer P. Groenleer voor f2487. Naar het ,,Volk" -verneemt, zullen moderne katholieken baj de a.s. verkie zingen v o or Idle Twee die Kamer met een eigen candidlaat uitkomen,, op de lijst van een nieuwe partij, waarvan ide stichting®- 'ergadering 11 Mei plaats had en die den naam draagt: Sociaal-Economische Volks partij. Een verkeersvliegtuig van (die lijn WeenenBoedapest is bij ide spoorbrug te Boicdapest in bet water gestort. De be stuurder en ide eemige passagier, een tand- techtnicus uit Weenen, zijn omgekomen. Drie jongemannen 'hebben in het Oosten van Berlijn de eigenares van een melkwinkel overvaliea en zoo mishandeld, dat zij aan ide gevolgen overleden is. Twee van de dladers zijn aangehouden. De derde is ontkomen. De Koningin zal 25 Mei uit Zwit serland terugkeeren en, zich eerst voor ©enige dagen naar Soestdijk begeren. Maandagmiddag heeft laan ide Bel gische grens onder de gemeente ZunJert een ernstig auto-ongeluk plaat® gehad. Een Belgische en een Nciderlandsche auto zijn in volle vaart op- 'elkander ge reden. Alle Nederlanders, afkomstig uit Amsterdam, wierden zwaar gewond, en zijn naar het ziekenhuis te Breda over gebracht. Twee der Belgen zijn op slag gedood. In toitaal ihebbien inu 36 onder scheidene politieke partijen of groepen candida tealijstsin, ingeleverd voor de ver kiezing van do Tweede Kamer. In 1925 hebben 32 partijen en groepen aan de verkiezing deelgenomen'. Elf dezer zijn in Ide Tweede Kamer vertegenwoor- De „Christelijke" radio of de wereld in huis halen! Een langdurig bedlegerige zieke heeft aan het bekende Kamerlid Ds. G. H. Kersten te Rotterdam gevraagd, „of hij er kwaad aan deed de preek te beluisteren door de radio. Het was het eenige wat hij hebben kon". In antwoord op die vraag van dezen „langdurig bedlegerigen zieke" schrijft nu Ds. Kersten in „De Banier" o.a. het volgende ,Uit onze huizen willen wij roman tische, ongeloovige werken bannen; voor onze kinderen zoeken wij on derwijs naar Gods Woord. Zullen wij dan een radio in huis nemen, die van alles geeft tot op den dag des Heeren toe? Zie, dat is ons ernstig bezwaar, ook tegen het z.g. „Christelijke" Hui zen, dat de radio in de huisgezinnen brengt, wat er niet hoort en dus een wereldlijken invloed heeft. De we reld drong reeds ver genoeg in onze gezinnen binnen; ons hart is al we- reldsch genoeg. Wat doet radio, zelfs de Christelijke, anders, dan den le vensernst schaden en de wereld in halen? Het jolig Christendom dezer dagen is een vloek. Het is naar de mode van den tijd en verderft ons volk, gelijk de coalitie in elk opzicht doet. Ons bezwaar gaat niet tegen de uit vindingen, maar tegen het algemeen gemaakte gebruik van de radio; ook van de z.g. „Christelijke". De „Chris telijke" radio wordt een kwaad in vele huisgezinnen. Het is van algemeene bekendheid, dat huisgezinnen des Zondagsavonds niet ter kerke gaan, doch „gezellig" thuis blijven en zich dan verontschuldigen daarmede, dat zij door de radio een preek beluister den. Tegen dit Gods dag ontheiligend kwaad kome ik met nadruk op. Men verwaarloost de kerkelijke samenkom sten eerst des avonds en straks ge heel. En op den Sabbath moeten wij naarstig naar Gods Huis komen. Zon dag 38 leert, dat dit de beteekenis is van het vierde Gebod des Heeren. Daarop dring ik met ernst aan. Daar bij komt dan nog de schending van Gods dag door radiomuziek, radio zang, enz. enz. Een en ander doet ons waarschuwen tegen het hebben van radio in de huisgezinnen; doet ons ook waarschuwen tegen de „Christe lijke" radio te Huizen. Wil iemand, door ziekte langdurig verhinderd om op te gaan, de preek volgen, hij leze de oude schrijvers, dat is beter dan radïopreeken beluisteren. Gelukkig is er nog overjarig koren van heel waf beter kwaliteit dan radio-preeken". VOETBAL. Kampioenschap van Nederland. Gedurende de Pinksterdagen werden onderstaande wedstrijden gespeeld met uitslagen als volgt: Feijenoord—P. S. V. 3—0 Go AheadVelocifas 70 P. S. V.—Feijenoord 4—0 VelocitasGo Ahead 02 De stand om het kampioenschap luidt tot op heden: Feijenoord 4 3 0 1 6 10—6 P. S. V. 5 3 0 2 6 17-7 Go Ahead 4 2 0 2 4 12—6 Sparta 2 1 1 0 3 2—1 Velocitas 5 0 14 1 1—22 Een ratten-v riendin. Bewoners van Platts-Iame, een deflige straat :n Hampslead, hadden den laatsten tijd veel van ratten ea muizen te lijden. Men begreep niet waar zij vandaan kwa men, tot mem ontdekte dat ide dieren in een huis in de buurt waar de tachtigjarige mevrouw Rachel Emily Wil lard woonde, als welkome gasten werden behandeld. Het bleek dat zij schoteltjes met eten en drinken voor ze in. haar huis klaar zette. De andere bewoners klaagden nu bij den gezondheidsdienst, die er zijn ambtenaren op uit zond. Toen een inspecteur zich naar het huis van mevrouw Willard begaf, vond hij daar vele sporen van een. ratten en muizenplaag. De officiesle rattenvan gers werden dloor ide dame echter niet in haar huis toegelaten Zij hield1 voor hen de deur dicht en schoof er alleen een briefje onderdoor om te zeggen dat zij tegenover de „aardige veldmuisjes" in haar tuin slechts haar plicht \»rvulde en geen zm had1 om dfe „zondenbok van Platts-lane" te zijn. Bij een behandeling van die zaak voor de rechtbank merkte ide inspecteur van den gezondheidsdienst op, dat ra ten wel zoo slim zijn, om het elkaar te laten we ten, als zij ergens een goed tehuis hadden gevonden, en dat de gastvrijheid van de zonderlinge oude dame de ratten en mui zen van heinde en ver naar Platts-lane moest trekken. Haar advocaat voerde aan dat zijn cliënte een vrij geboren burgeres was en de oude opvatting huldigde dat haar huis haar kasteel was, waar niemand' mocht binnendringen. De rechter verdaagde de zaak voor een week, nadat hij den ambtenaar van den gezondheidsdienst had opgedragen op nieuw pogingen te doen om zich tot het rattenhuis toegang te verschaffen. a f22, idem 2a soort f 10 a T 14. idem uitschot f 1 a f 3. alles per 100 stuks. IJziken f21, Postelein f28, idem uit schot f 7, Spinazie f 3 a f 5, Stoofsla f 9 a f 12, Aardappelen (groote 1 f 2,70, idem (poters) f 0,40, Wijmpaen f 0 80, Uien f 1,70 a f 1,90, alles per 100 K.G Wor telen f4 a f23. Radijs f020 a f1,60, Rhabarber f 1 a f3. Pieterselie f 1,20, Bloemen: Tulpen f9 a f 17, Narcissen f 9, alles per 100 bos. Konijnen f 0,45 per stuk. LICHT OP. Donderdag 23 Mei 9.28 uur Vrijdag 24 Mei 9.30 uur VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Mei: 29 Goes, vendutie, De Kok. 29 Oudelande, bouwland, Beth. 30 Wolphaartsdijk, woonhuis met schuur en erf, Pilaar. 30 Schore, bouw- en weiland, Pilaar. 31 Driewegen, huis met tuin en erf; inboedel, Beth. Juni: 14 Schore, inspan, Pilaar. Goes, winkel- en woonhuis, Ver bist. Kapelle, boomgaard, van Dissel. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Mei: Landbouw-Bioscoop, Harold Lloyd op de Eenmanswagen. Landbouw-Bioscoop, „Tom Mix". Juni: 20 en 21, Landbouw-tentoonstelling. Juli: 20 tot en met 27, Nijtengo IV. AANBESTEDINGEN. Mei: 25 Goes, lichten, schoonmaken en te ren van sluisdeuren. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer 5 miniAw later en voor Hansweert ruim *o half uir vroeger). Amsterdamsche tijd. Dagen 28 Mei 24 25 26 27 28 29 Hoogwater Vrm. Nam l.aagwater Vrm. Naui 3.02 8 88 4.14 4 48 5.24 6 00 6.40 8 28 4.04 4 40 5 14 5.48 6 23 7.01 8.40 9.13 9 44 10.20 10.56 11.81 9 07 9 8 10 07 10.45 11.22 11.58 0 07 VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Veiling vam 21 Mei 1929. Exportveiling Kropsla: A em B kwa- iteiit f7,70 a f9, B kwaliteit f5,50 a f6,ÉiO, uitschot f3 a f3,50, alles per 100 stuks. Kleine veiling. Aardbeien f 1.80 a f2,30 per K.G., \a rdbeisn f 1,50 a f3, idem uitschot f0,30 a f 1, Kropsla f6 a f9, idem 2e soort f3 a f5, idem uitschot f 0,50 a f 1, fwomkomttiers f7 ft f 17, Bloemkool f16 MARKTBERICHT. GOES, 21 Mei «9. Wegens de feestdagen, geen noteering. Aanvoer boter pond. Vanvoer roomboter pond a f 1,00 Eieren per 100 stuks f4,80 Boter per kilo f 1,70 a f 0. Vliddenprijs eieren per 25 stuks f 1 20 Middenprijs boter per kilo f 0.85 a f 0. oter aan particulieren f 0 95 a f Eieren aan particulieren verkocht 6 cent Kleine eieren cent Hanseieren 9 cent Kleine cent. Eendeneieren f 4,60 Poeleieren 0 cent. Vliddenprijs afwijkende boter f 0,per p. Eierenverkoop. Onderafdeeling Zuid-^evelaud VPZ Aangevoerde eieren 81280 stuks Prijs f B. 10 per 100 stuks ROTTERDAM, 21 Mei 1929 Ter veemarkt waren heden aangevoerd 257 paarden 10 veulens 0 ezels, 1883 magere runderen, 918 vette runderen 461 vette kalveren, graskalveren, 10"6 uuchtere kalveren 157 schapen of lam meren, 629 varkens 110 biggen, 6 bokken of geiten, overloopers Prijzen per J kilo koeien van 34 to> -39, 46 tot 49 tot 51 tot 53 ct„ ossen van 42 tot 46 tot 47^ tot 50 tot 51 tot ct, stieren van 38 tot 40 tot 42 tot 44 tot 47 tot 48 ct., kalveren van 4?i tot 55 tot 62$ t t 70 tot 771 tot 8iï ct-, schapen 8u tot 86 ct., varkens 44 tot 45 tot 45} ct Prijzen per stuk van mager vee melk koeien f 200 tot f 405 tot f kalf- koeien f210 tot f400, stieren f120 tot f 490, pinken f 90 tot f 150, vaarzen f160 tot f 220, paarden f200 tot f 850 slacbtpaarden f 125 tot f 196, hitten f 100 tot f176, veulens f 80 tot f 120, biggel f20 tot f30, biggen per week 8, to f 3,? 5, overloopers f tot f gras- kalveren f tot f fok nuchtere ka' veien f 18 tot f25, slacht nuchtere kal veren f 10 tot f 16, lammeren f tot f schapen f tot f weidelammert f 20 tot f 22, zuiglammeren flOtotf I MARKTBERICHT VAN AARDAPPELEN. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedigd makelaar m aardappelen, groenten en fruit. Nassauiade 158 Amsterdam. s fgeloopen week werden de eerste nieuwe Spring Maltaaardappelen in vei ling door mij verkocht en brachten eerste kavelingen f 22,50 op, oploopende tot f 24,50 per 100 K G. Zeeuwsche bonten en blauwen eerste soorten worden vlug verkocht, zoodra echter deze soorten even afwijken zijn ze zeer moeilijk te verkoo- pen. Andere soorten gaat de verkoop zeer langzaam. 21 Mei werden te Amsterdam de vol gende prijzen gemaakt, ZEELAND: p. H.L. of 70 K.G. Laagst Hoogst Bonteu f 1,75 f8,20 Blauwen f 1,7 5 f8,20 Eigenheimers f 1 f 1,60 Bevelanders f 1,75 f2, Blauwe Eigenheimers f 0,f 0, Bonte poters f 1.10 f 1,25 Blauwe poters f 1,10 f t ,25 per 60 K.G. Rapen onverkoopbaar. per 50 K.G. Uien f 1,— f 2,—

Goessche Courant | 1929 | | pagina bijlage 2