SANGUINOSE. Yleesehhouwerij f\ G. J. TEMPERMAN HEEMAF SKA Motor Stadsnieuws. Rechtszaken. Een Timmermans- en een Schildersknecht Zenuwsterkend. Bloedvormend. GOES, Opril Groote Markt 9, vernieuwde zaak met moderne koelinrichting („Kodowa") -- officieel GEOPEND zal worden. Haagsche Verzekering Sociëteit. voor LANDBOUW en INDUSTRIE. Vraagt Uwen Installateur of Heemaf Verkoopkantoor Rotter dam, Zuidblaak 22, Tel. 5430-31. Vrijdagavond hield de Coöpe- T JfX [iieve Aankoopvereeniging „Land- 1 THDQ CD 1 Q1D DOUW puw en Veeteelt" haar eerste alge- |eene vergadering. Door den penning eester werd de rekening der liquïda- medegedeeld van de vorige ver eniging „Landbouw en Veeteelt' aaruit bleek dat er een batig saldo as van dl f 400,—, welke rekening bor drie leden was nagezien en in jrde bevonden. De contributie zal de elfde zijn als bij de vorige vereent Ing. Besloten werd bij toetreding van peuwe leden een inleg te heffen van 0,50. Aan het bestuur werd machti- Ing verleend van boete-toepassing en Arbitrage tegen een aannemer van |unstmeststoffen. Op voorstel van het estuur werd besloten tot het geven an f 35,aan prijzen voor de rund- eekeuring. Mede werd besloten op voorstel van |et bestuur tof het verleenen van ga- antie aan den Kring W. Z. B. der Z. M. voor de a.s. Landbouwtentoon- |telling. De borgtocht van den nieuw benoemen secretaris-penningmees- er (de heer van der Slikke wenschte liet meer in aanmerking te komen), Verd vastgesteld op f 12.000,—. Op foorstel van het bestuur werd beslo pen tot het benoemen van een secre- hris-penningmeester, buiten het be- Ituur, dus zal niet zooals voorheen pe secretaris-penningmeester deel uit- naken van het bestuur. Als bestuurs leden werden gekozen: Joh. Linden' bergh, J. L. Goetheer, M. J. Mol, P. tie Maker, J. M. Klompe, K. van der Blikke en M. van Strien, welke allen hun benoeming aannamen. Het salaris van den secretaris - penningmeester verd vastgesteld op 6 cent per 100 CG. aangekochte kunstmest, poofgoed bnz. Op voorstel van het bestuur werd besloten den heer van der Slikke, die binnenkort zijn 70en verjaardag hoopt Ite vieren, namens de vereeniging een blijk te geven van achting in den vorm van een waardig en nuttig cadeau. We gens het vergevorderde uur kon de verkiezing van 3 leden voor de com- ■missie van toezicht niet geheel worden |afgewerkt en werd alleen bij eerste stemming gekozen de heer P. Blok. 4og 2 andere leden zullen worden ge kozen, in de spoedig te verwachten al- Igemeene vergadering, die zal worden [belegd ter benoeming van een secre- |tarïs-pennïngmcester, voor welke func- |tie sollicitanten worden opgeroepen. Uit de rekening van de commissie van aankoop bleek, dat er in 1928 aan [kunstmest enz. was ontvangen en uit- |gegevenf <19.504,94 en in 1929 f67.547,17 WILHELMINADORP. Uitslag der [door het Dijkbestuur van het Water- Ischap de Wilhelminapolder te Wilhel- Iminadorp gehouden aanbesteding van Giet maken van een dijksmuur (1852 ÏM.) in gewapend beton: Ingeschreven Iwerd door: L. P. Korstanje te Wemel- Idinge f15.920; M. Hoogesteger te We- jmeldinge f16.800; W. v. d. Linde te Kattendijke f 18.195J. de Oude te [Zierikzee f18.475; L. van Popeling te jSirjansland f20.540; J. Wolse te Elle- jwoutsdïjk f21.400; M. Janse te Nisse i f25.750; J. J. Janse te Middelburg If25.900. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. Het suikerwetfe. Aan het Voorloopig Verslag van de Eerste Kamer over het wetsvoorstel van den Heuvel tot het verleenen van tijdelijken steun aan de beetwortel suikerindustrie wordt ontleend, dat verscheidene leden verklaarden groot bezwaar te hebben tegen initiatief voorstellen als het onderhavige en van oordeel waren, dat maatregelen als de thans voorgestelde indien werkelijk noodzakelijk van de Regeering be- hooren uit te gaan. Rechtbank te Middelburg. De volgende hooger beroepen zijn aangeteekend: J. A. d. W., 36 jaar, tegen het vonnis van den kantonrechter te Goes d.d. 19 April j.l. waarbij hij wegens over treding der Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f50 boete of 1 maand hechtenis met ontzegging van het recht om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 4 maanden en betaling van f 46,— schadevergoeding. A. J. v. H., 36 jaar, kassier te Goes, tegen het vonnis van den kantonrech ter te Goes, d.d. 26 April j.l., waarbij hij ter zake van overtreding der Mo tor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hechtenis. C. v. S., 51 jaar, chauffeur te Goes, tegen het vonnis van den kantonrech ter te Goes d.d. 3 Mei j.l., waarbij hij wegens overtreding der Motor- en Rij wielwet is veroordeeld tot f3 boete of 3 dagen hechtenis. J. V., 38 jaar, reiziger te Middel burg, tegen het vonnis van den kan tonrechter te Goes van 26 April j.l., waarbij hij wegens overtreding der Mo tor- en Rijwielwet is veroordeeld tof f 15 boete of 15 dagen hechtenis. J. C. d. J., huisvr. van M. v. d. V, 28 jaar, te Heinkenszand, tegen het vonnis van den kantonrechter te Goes d.d. 19 April 1929, waarbij zij we gens straatschenderij is veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hechtenis. J. W., 21 jaar, te Goes, tegen het vonnis van den kantonrechter te Goes d.d. 3 Mei j.l., waarbij hij wegens overtreding der Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f 10 boete of 10 da gen hechtenis. Benoemd. Tot refer:mclaris bij de posterijen, te legrafie eai lelefoimie is benoemd1 de beer J. Ehrliardt, directeur van. het post- en telegraafkantoor alhier. Lid Examencommissie. De heer S. A. Leopold, leeraar aan de R.H.B.S. alhier, is dioor den, miinistat van onderwijs 'benoemd in de commissie', belast met het afnemen vain het examen in de Fransche taal. De Landbouwtentoonstelling, Men schrijft ons van dl- zijde van het tentoionstiellingsbestuur Het gaat niet de zaken van de land' boiuwteiutoionstelling niet miaar wensch. Die inschrijvingen komen, behalve voor de na tionale afdeeLng paarden, slechts schaars binnen. Lr is wel belangstelling, maar die beperkt zich tot liet stellen van vragen, en gaat niet over tot daadwerkelijk steu nen. en medewerken. Met het oog daarop heeft het bestuur moeten besluiten om den inschrijvingstermijn niet een week te verlengen, niettegenstaande de bezwaren, die daaraan uit organisatorisch oogpunt verbonden zijn. Men hoopt nu in deze week voldoende inschrijvingen op allerlei gebied te krij gen om toch nog met niet al te leege han den aan het samenstellen en inideelen va|n de tentoonstelling te beginnen. Merkwaardig is de afzijdige houding, die die handel in landboiuwar li kelen iin- neemt. De handelaren in landbouwwerk tuigen besloten geheel afzijdig te blijven, al zijn er gelukkig toich nog eenige klei nere firma's, d.e zullen inzenden. Maar van alle handelaren in ander© artikelenkunstmeststoffen, zaaigranen, zaaizaden, voederartikelen, ontsmettings middelen enz. enz. uit Goies en omgeving, werd1 geen enkele inschrijving ontvangen. Er wordt zoo dikwijls gezegd, dat de belangen van d:m landbouw en die van Goes samengaan. Maar nu men in Goes de gelegenheid krijgt om eens op buitenge wone wijze te toornen, dat de landbouw de belangstelling heeft vooral van die be woners van Goes, die hun bestaan vinden in den handel in iandboiuiwartikelen en benoiodigdiheden, nu zit men stil, doet niets en kijkt de kat uit den boom. Het is te hopien, dat velen nog gehoor zullen geven aan de oproeping voorkomen de in teen advertentie in dit blad om vóór den 25en Mei a.s. nog voor een inzending op de landbouwtentoonstelling in te schrijven. De plaatselijke midden stands vereenigingen kunnen hiertoe zeker het hare toe bijdragen. Moge ieder, die belang stelt in hel slagen van de Goessche landbouw week, die ons in de maand Juni te wachten staat, medewerken, dat de Landbouwten toonstelling 1929 te Goes zooveel moge lijk die van 1919 evenaardt! Zendingsdag. Op tweeden Pinksterdag ie hier een Zenidingsidag gehcpden vanwege de Ger. Kerken van de Classis Goes op die weide van den heer J. de Bokx aan den 'sH. Hendrikskindeirendijk. Ruim 900 perso nen waren tegenwoordig:. De Zang vereeni ging „De Lof stem" te Nieuwdiorp, dir. J. van 't Westen, luisterde deze zendings- g o,p. Ds. E. Beukema uit Nieuwdorp sprak een openingswoord naar aanleiding van Psalm 68 32. Burgemeester P. Bergmeijer van Alm- kerk sprak over veelzeggende getallen. De Heilige noodzakelijkheid', de onmogelijk heid en de Goddelijke heerlijkheid. Ds. H. A. Wiersinga uit Vlissingen had tot onderwerp: Hoe Christus in het hart der heidenen, werkt. Achtereenvol gens stond spr. stil bij: Hetgeen zelf ge zien en ten tweede hetgeen zelf ondier- vonden. Spr. is zelf werkzaam in ïndië geweest. Ds. Merkclijn, dienaar des woords te Magalatng, sprak over het leven' van den Mohammedaan, een afscheidswoord bij zijn a.s. vertrek. Ds. A. Scheele van Kapelle-BiezeÜn- ge, sprak 'het slotwoord. Inzonderheid werd dis. Merkelijn toegesproken. Staande verd hem die zegebede met zijn a s. ver rek 28 Juni weder naar Magalawg toege zongen uit Psalm 134. Zwem- en badclub f/t Sas". Boven-taande vereeniging hield! gister avond, ouder leiding van haar voorzitter. den heer D. A. Constandse, ia de „Prins van Oranje" haar jaarlijksche ledenver gadering. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek o,m. dat die en'vangst;n aan contribuüën ein dagkaarten in het af gesloten boekjaar f583,60 hebben be dragen en de uhgaven f517,52, alzoo een batig saldo groot f66,08. Onder uitgaven kwam o.m. een belangrijke post voor af lossing van aamdeiekai der renitelooze ilee- ning voor. Op de begrootiing voor 1929 werd hi ?rvoor wederom f 150 uitgetrok ken. Die secretaris deeldb. in zijn verslag me de, diat de innerlijke toestand der Ver eeniging tot tevredenheid stemt ,,'t Sas" telt circa 200 leden en de club deed het vorig jaar verdienstelijk wenk door het houden vain een cursus in het redden van drenkelingen ender leiding vam clen lieer Van Bra kei te Dordrecht. 10 leden van ,,'t Sas" behaalden het diploma van den Nederiandischen Bcnd en vestigden de Goesche Reddingsbr igade. In verband hiermede memoreerde hij verder den steun van de afd. West-Zuid^ Beveland van het Nederlandsclie Roode Kruis, welke voor dezen cursus f 75 subsi die toekende en de meJewerking van den Goeschen burgemeester op wiens ad'vies voor de politie te dezer stede de bekende redding skiossen met lijn zijn aangeschaft. De aftredende bestuursleden D. A. Cons taind.se, Dr. H. Snoek, R. Wiebcnga en J. J. tób Joinge, werden herkozen, resp. als voorzitter, penningmeester, Secr. en comm. Ter vervanging van den heer W. de Bruin, welke als bestuursld bedankt had, werd de heer A. J. Hendrikse gekozen. De vergadering besloot vervolgens na enkele besprekingen, dat de water-polo club en de Goesche Reddingsbrigade in de toekomst als onderafdeelingen van ,,'t Sas", aparte organiisa'ies met een eigen bestuur zullen vormen. De voorzitter sloot met de Leste wen- schen voor het zwem-seizoen de bijeen komst. Motor warmgeloopen. Zondagavond kwart over negen ont wikkelde zich in de Wijngaardstraat en in de Singelstraat veel rook en olie-damp, die te voorschijn kwamen uit het machine- gebouwtje naast „Slot O stemde". Aan vankelijk werd gedacht aan brand en veel volk was spoedig op' de been. Het bleek echter dat slechts de motor was warm geloopen, welk euvel spoedig kon worden verholpen. De bioscoopbezoekers hebben niets van het ongeval bespeurd. Goesche successen. Gedurende 'de Pinksterdagen werden te Vlissingen gymnastiek- en esiafette- wedslrijden gehouden door den Turnkring Zeeland en West-Brabant van hiel Kon. Ned. Gymn. Verbond. Op deze wedstrijden behaalde tk Gymn.-Ver. Volharding alhier de volgen de prijzen: Eerste prijs, Gymnastiek- Vierkamp, miedl Koningin-Moeder, (Ver. prijs); Eerste prijs, Vrije oefeningen; Eerste prijs, Toestel-oefeningen (Rek, brug, ringen); Eerste prijis, Gymn. Vier kamp Personeel, de heer K. Kooij; Eer ste prijs, Estafette (4 X 100 M.); Derde prijs, Estafette (4 X 100 M.), allen Ver. Volharding voerde voor het eerst haar nieuwe vlag mede, welke daar ook met eer is hooggehouden. Deze vlag is ont worpen en vervaardigd door onzen stad genoot, den heer Melse, en doet den ver vaardiger alle eer aan. Concert. De harmonie „Hosanna alhier, hoopt a.s. Donderdag 23 Mei een volksconcert te geven op de Grooifce Markt. Aanvang avonds half negen. Het programma ver meldt die nos.: 1. „Vereinbe Fahnen", marsch, M. Gabriël; „Orphée aux En- fers", ouverture, Jac. Offenbach; 3. In Lauschiger Nacht", walzer, C. M. Ziehzer; 4. „Siamesische Wachtparade", P. Lincke; 5. „Flimmerkiste", potpourri' aus. „Filmzauber", W. Kollo. Pauze. 6. „Rose et Reine", marsch. A. Ruelle; 7. „Chants du Guerre", ouverture, F. Andrieu; 8a. „Zegenbede", b. „Hymne", Spenheimer; 9. „Rigoletto", fan'aisie sur 1 opera, G. Verdi; 10. „Francia", marsch A. Ruelle. Stiefkinderen. De spoor wegarbe'der De Pree, woon achtig iUi de Poel, voind dezer dagen het nest van een wilde eend, voorzien van eenige eieren. Hij nam de eend-eieren weg en legde er kip-eieren voor in de plaiats. Gisteren trof hij in het nest 10 kuikens. Deze wonden door de stiefmoeder verzorgd als waren het e gen kinderen. Moeder Eend zal wel e.en over haar broedsel \ersteld gestaan hebben! Veemarkt. Ter markt van gisteren waren aange voerd 52 biggen WEERBERICHT. De verwachting tot idea avond vzn 22 dezer luidt: zwakke tot matige w'nl uit Z. richt.iigen, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk weinig of geen regen, iets warmer vooral des nachts. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Jan Marinus, z.v. Cornells Sinke ein Jannetje de Lange. Huw.-afk.Pieter Johanils Cardan, Goes, 27 jaar, en Neeltje Dm Scheele, 24 jaar, Yerseke; Jan Lobbezoo, 41 jaar, Goes, en Neeltje Kostaue, 26 jaar, Wolphaart:dijk. STAATSLOTERIJ. 5e klasse 5e lijst. Trekking 21 Mei. f2000: 12528 f1000: 9465 17208 18253 f 400: 34^9 19391 f 200: 1778 5246 16227 18123 18510 f 100: 4933 5111 6288 9259 15183 16319 18945 19416 19470 ADVERTENTIËN. De Heer en Mevrouw A. P. LINDENBERGH-Koert geven U kennis van de voorspoedige geboorte van hun Zoon HANS Terneuzen, 18 Mei 1Q2Q. Verlengde Van Steenbergenlaan 10. Voor de vele blijken van deelne ming, ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote en Moeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. C. KOLE. CORNELIS MARINUS. JAN ADRIAAN. MAATJE ADRIANA. ADRIANA MARIA. Vlake C 14, 22 Mei 1Q2Q. Voor de deelneming ons betoond bij het overlijden van onze Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw M. C. BREETVELT—Ittmann, zeggen wij U hartelijk dank. Uit aller naam, A. C. BREETVELT. Goes, Mei 1Q2Q. gevraagd. Geruimen tijd werk. Hoog loon. A. DE KEUNING, Nieuw- en St. Joosland. Het is heusch niet noodig U langer moe en slap en lusteloos te gevoelen, „de SANGUINOSE" .helpt U hier volkomen van af. Probeer het eens en neem ge- regeld 2 maal daags een eetlepel, en U zult verbaasd staan van het verrassend resultaat. SANGUINOSE kost: per fl, f2,—, de 6 fl. fll, 12 fl. f21,-. 1 Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemerstr. 2c/4, Den Haag. Hierdoor deelen wij U mede, dat onze gereed is en DONDERDAG 23 MEI a.s., des namiddags 2 uur, Belangstellenden noodigen wij gaarne tot een bezoek uit. Fa. G. J. TEMPERMAN, W. DE JONGE A.C.zti VANAF HEDEN ZIJN AANGESTELD voor GOES, de heer A. A. SOMER, Wijngaardstraat 9, Goes. voor NOORD-BEVELAND, de heer J. DE VOS, Kortgene. voor ZUID-BEVELAND, de heer J, SCHIPPER, Nisse.

Goessche Courant | 1929 | | pagina 3