Uit den Westhoek Stadsnieuws. TWEE FEITEN. Dezer dagen waren twee Neiderlandsche militairen per motor op weg van Bergen op Zoom maar Zeeland. Tusschen Ber gen en den zijweg die naar ons gewest voert werden da militairen ingehaald door een Belgischen auto en deze bleef me; flinke snelheid voor de motoren rijden Plots remde de auto- krachtig.... en een der militairen kwam niet het vehikel in aanraking. Hij viel, bezeerde zich, zijin motor werd ontzet. De bestuurder van den Belgischen auto, keek na de botsing grijnzend even om en verdween thet speed in de richting van de grens Dezer dagen begaven een aantal leer lingen van een Noord-Brahantsche mu- ziek-onderwijzeres zich naar Antwerpen om zich te onderwerpen aan een examen ter verkrijging van een Belgisch lager muziek-diploma. De onderwijzeres Let reeds vele jaren een aantal harer leer lingen dit examen doen en de resultaten waren steeds gunstig. Dit jaar werd in Antwerpen den leerlingen gevraagd of zij onderwijs hadden genoten van een Hol lander of van een Belg. De Hollandsche leerlingen antwoordden„Van een Hol landsche." Aan hun werk werd zoo goed als geen aandacht besteed, alle candi- datan werden zeer onhoffelijk behandeld en allen werden ze afgewezen Deze twee feiten meenden we aan de openhaarheid te moeten prijs geven. Niet om aan te toornen dat het geheele Belgi sche volk iedeiren Nederlander na de do cumenten-kwestie vijandig gezind is, doch om ter kennis ts brengen dat er momen teel onder onze zuidelijke bunan lieden zijn, die hun anti-Nederlamdsche stem ming op hinderlijke en soms gevaarlijke wijze uitleven. Wellicht maken eimkelen onzer lezers dezer dagen een uitstapje naar België, en het kan geen kwaad als zij dan met de hier gesignaleerde gevallen rekening hou den. 1 Een gewaarschuwd man is er twee waard! '1 raad is voldaan. Verder zijn ontvangen van Ged. Staten de goedkeuring pp de verordening op de keuring van wa ren en de goedkeuring van de ge- meentebegrooting 1929. Overgelegd wordt het procesverbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente ontvanger, waaruit blijkt, dat op 27 Maart in kas was f7186,34. Naar aan leiding van het bekende adres van den raad der gemeente te 's Heerenhoek inzake de electrificatie zal aan de P.Z.E.M. worden verzocht om de stroomprijzen der electriciteit voor het platteland zooveel mogelijk ge lijk te stellen aan de prijzen die voor Goes zullen gelden. Aangezien de raadsleden het allen begrijpelijk vin den, dat de P.Z.E.M. voor afgelegen gebouwen garantie eischt, zal hier over worden gezwegen. Een verzoek van de Algemeene Ned. Bouwarbei- dersbond om toe te treden tot het Werkloosheidsbesluit 1917, wordt voor kennisgeving aangenomen. Omtrent een verzoek van Mr. Goedbloed te Goes, waarbij deze namens den eigenaar van een sloot aan de provinciale straat weg naar Goes, die destijds door de gemeente zonder toestemming van den eigenaar werd gedempt, een vergoe ding vraagt van f2,50 per jaar, zal het oordeel van Ged. Staten worden gevraagd. Ingekomen is een verzoek van het „Groene Kruis" om verhoo- gïng der gemeentelijke bijdrage. B. en W. stellen voor om de bijdrage van f 15,.op f30,te brengen. Op voorstel van den heer Verhulst wordt echter besloten om de subsidie op f 40,per jaar te brengen. In bespre king komt daarna de vaststelling van het heffingspercentage voor de ge meentelijke inkomstenbelasting. Aan gezien er vermoedelijk eenige buiten gewone uitgaven zullen gedaan moe- ter, worden, zooals het dempen eener sloot en de verbetering van de bestra ting in de kem der gemeente, acht de heer Schouten het raadzaam om het percentage van 1.2 op 1.3 te brengen. De heer Joziasse vijst op het gunstige jaar 1928 voor den landbouw, dat een hoogere belastingopbrengst tengevolge zal hebben. Voorts kunnen buitenge wone uitgaven bestreden worden uit het batige saldo over den dienst 1927. Derhalve wordt besloten om het hef fingspercentage te handhaven op 1.2. Tot leden van het stembureau voor de Tweede Kamerverkiez'ng worden be noemd de heeren Kousemaker en van Liere. Tot plaatsvervangende leden de heeren Lokerse en Verhuist. Vervol gens wordt een wijziging aangebracht in de begrooting 1928. Bij de rondvraag deelt de heer Joziasse mede, dat ver moedelijk de bijzondere school zal moeten worden uïf gebreid wegens toe neming van het getal leerlingen op 1 Mei a.s. Voorloopig kan echter wor den volstaan met bijplaatsing van eeni ge banken. De burgemeester zegt, dat hij zal nagaan of de gemeente nog banken disponibel heeft. HANSWEERT. Het Fransche schip „Artenus" is hier door den deurwaar der aan den ketting gelegd, wegens hef vermoedelijk beschadigen van een ka bel bij Anna Jacobapolder. Van de sleepboot „Namur" is op de Ooster-Schelde de schroef af geslagen. De boot is door de sleep boot „Warneton" daar opgepikt en naar Antwerpen gesleept. WAARDE. Ged. Staten hebben af wijzend beschikt op het verzoek van P. van Koeveringe te Waarde, om een vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Waarde over Kruiningen, Schore, Kapelle en Kloetinge naar Goes, en omgekeerd (uitsluitend op Dinsdagen). YERSEKE. De voltallige raadsver gadering werd door den voorzitter, burgemeester Sinke, geopend. Aange nomen werd het voorstel tot wijziging der rooilijn in de LangevieleKrui- ningsche zandweg. Het bekende adres van den raad van 's Heerenhoek, be treffende prijs electriciteit, wordt voor kennisgeving aangenomen. De heerOs- sewaarde zou adhaesie willen betui gen. Het kohier der hondenbelasting wordt vastgesteld met 120 honden. Aangenomen wordt het voorstel om voor den tijd van 14 jaar een terrein te huren van ongeveer 28 roeden van het B. A. voor f 8,89 per jaar. Dit zal dienen voor brandplaats. De aanvrage om beschikbaarstelling van gelden voor den bouw van een lokaal der Bijz. school der Ned. Herv. Kerk, komt weer ter tafel. De aanstoot die vorige maal verschillende leden namen, om het woord „vermoedelijk", is nu weg gevallen. Het aantal leerlingen dat de school dit jaar krijgt, zal het vermoe delijke overtreffen. De heer Scheele die voor pacifatie van het onderwijs is, kent 2 methoden voor gelden toe staan. Ie aan de wet voldoen en 2e motieven die dit motiveeren. Het eer ste is in orde, het tweede volgens spr. niet. Hij zet zijn standpunt uitvoerig uiteen. Aan de hand der geboortecij fers over de laatste 10 jaar, zet spr. uiteen dat het aantal leerlingen aan iedere school minder worden zal. Ook aan deze school. Ossewaarde blijft bij zijn standpunt de vorige maal ontwik keld en beroept zich op de cijfers van Scheele, die van dit onderwijs een diepe studie heeft gemaakt. Spr. zal onzijdig stemmen. De heer de Koeijer wijst er op dat, nu met 1 April a.s. deze school een onderwijzeres er bij krijgt; het noodzakelijke is dat er een lokaal bijkomt. Ook de voorzitter be pleit het goed recht van de aanvrage. Bovendien spelen de heeren nu voor bezuiniger, maar eilieve 't vorige jaar werd er een bedrag van 14 a 15.000 gulden gevoteerd voor de openbare scholen. Toen was het recht en nu zouden ze moeten bezuinigen, dit strookt niet met elkander. We staan hier voor de uitvoering der wet op het 1. o., en we zullen de aanvrage moeten toestaan. Dit mag nu aange naam zijn of niet, het moet. Uitvoerig wordt nu de geschiedenis nogmaals besproken. De heer Willemsen her haalt zijn standpunt de vorige maal ontwikkeld. Er zijn geen nieuwe ge- gezichtspunten gekomen. De heer Os sewaarde vraagt naar 't advies van den inspecteur in deze zaak. Hij denkt dat dit niet gunstig is omdat het zoo ach tergehouden wordt. De heer de Koeijer merkt op dat le het advies gunstig is 2e dat dit niet overgelegd behoeft te worden. De voorzifter zegt dat nu na hoor en wederhoor tot stemming zal worden overgegaan. Het voorstel wordt aangenomen met 9 stemmen voor, 1 blanco (Ossewaarde) en 1 te gen (M. Scheele). De heer Ossewaarde vraagt of niet zuiniger kan gebouwd worden dan f9500,—. Met verwijzing naar de aannemingssom der geheele school noemt de voorzitter dit bedrag niet overdreven Bovendien is dit bedrag niet vaststaande en de aanneming is publiek. De wijziging der begrooting over 1928 wordt met algemeene stem men aangenomen. De heer Ossewaarde vraagt naar banken voor de raadszaal en klaagt over waterleidingkranen. De heer Scheele vraagt waarom nu nog geen onderwijzer kan worden be noemd? De voorzitter zet dit uiteen. De stukken van den inspecteur zijn nog niet terug. De heer Scheele meent, dat B. en W. te laat in de weer zijn geweest, hetgeen de voorzifter meent te moeten betwijfelen. Hij wijst op hef verschil in benoeming aan de open bare en aan de bijz. school. In het laatste geval gaat alles veel vlugger. De voorzitter deelt mede dat ingeko men is een bericht van Ged. Staten dat aan den heer J. Sinke Jzn. met 29 Maart a.s. op zijn verzoek eervol ontslag is verleend als burgemeester. Alles heeft zijn bestemden tijd, zegt de voorzitter, ook een van komen en een van gaan. Dit laatste is nu geko men. Ik heb de gemeente jaren naar mijn beste weten gediend, zegt spr. 121/2 jaar als raadslid, 2 maal heb ik gefungeerd als wethouder. Sedert dien tijd heb ik met 40 raadsleden omge gaan en met 3 burgemeesters. Sedert 29 Maart 1899 ben ik burgemeester geweest en altoos heb ik een goede gezondheid genietend (slechts zes weken ziek geweest). Bij mijn 25-ja- rig jubileum heb ik uitvoerig gegevens verstrekt, dit kan nu achterwege blij ven. Bij mijn voorlaatste maal heb ik me nog een herbenoeming laten welge vallen. De gebreken van den ouder dom zijn gelukkig nog achterwege ge bleven. Toch heb ik den heer Com missaris op zijn laatste verzoek ge meld, dat ik me niet meer beschikbaar stelde, maar H. M. eervol ontslag zou aanvragen. Er is veel voorgevallen, ten goede en ten kwade, in deze 30 jaren. En nu we aan 't eind staan, mijn rijk uit is, is het me een behoefte aan allen die met me meewerkten, mijn oprechten dank te betuigen. Aan wethouders en raadsleden. Ook den heer secretaris, die me tot veel steun is geweest. Hij was de rechterhand van den voorzifter al had ik een ervaring van W/o jaar als raadslid en plaats vervangend burgemeester. Het valt niet altijd mee, den rechten weg te kiezen en daarom betuig ik u mijn dank mijnheer de Vey. Ik heb samen gewerkt met 40 verschillende raads leden, 14 daarvan zijn reeds overleden. Als wethouder zijn ook reeds ver schillende overleden. Hartoog Sr., van Oeveren, J. Le- moon, J. C. v. d. Burght, L. Laban en ik waren lid van den raad in 1886. Sedert dien tijd zijn 5000 Meter rioleering gelegd, de grintweg werd ge- maccadaminiseerd, de Langeviele be straat, trottoirs werden aangelegd in de kom, de Kerkhoek werd doorge trokken. Op den Dam werd het ver keer gemoderniseerd, in 1906 en 1911 de geweldige stormschade hersteld. Verder ontstonden het nieuwe ge meentehuis, het nieuwe politielokaal en de gasfabriek. In 1899 was er f64.500,schuld, daarbij is geleend: in 1905 f12.000, in 1907 f3000,-; in 1913 f9000,-; in 1914 f30.000,-; in 1916 f 65C0,—in 1917 f 25.000,— in 1918 f 20.000 en 1920 f 56.000,—. Voor een groot ge deelte zijn deze reeds afgelost, die van 1905 reeds geheel, te samen f161.500. Ook is geleend voor gasfabriek en wa terleiding, de laatste heeft altoos ge rendeerd, de eerste door den oorlog niet. De schuld is nu groot f 100.229, daarin is begrepen f56.000,voor 28 middenstandswoningen. Trekt men dit van dat bedrag af, dan is de schuld slechts f 44.000,nog f 20.000,— minder dan toen ik aan 't hoofd der gemeente kwam. Het geld is goed be steed, van gemeentegelden is geen misbruik gemaakt. Ik had meer tot stand kunnen brengen, als ik niet zoo'n afkeer had gehad van geldleenen, van rentebetalen! Hoe schadelijk waren de mobilisatiejaren niet, na den oorlog is dat verbeterd. Er is altoos m.eer aandacht in een raad voor een mesje van 30 cent dan voor een geldleenïng van f 10.000,Ik hoop dat hij, die na mij komt, in orde zal maken waf ik te kort gekomen ben. Ik ben allen dankbaar voor de steun mij geboden, in welke hoedanigheid ook, ik wensch allen toe bij voortduur Gods zegen. De heer C. Hartoog neemt daarna het woord en beaamt al hetgeen door den voorzitter is gesproken. Hij wijst op hetgeen is verbeterd en veranderd. Het is nu de tijd voor bestuursverwis- seling. Scheiden is zwaar. Maar gezien uw hoogen leeftijd valt dit licht. Moge het u gegeven zijn uw verdere levens jaren in gezondheid door te brengen. Als tolk van raad en namens de ge heele burgerij breng ik u den dank voor al wat ge hebt kunnen bereiken. De heer Willemsen betuigt zijn volle instemming met het gesprokene. Als lid zijner politieke groep betuig ik ook nog den dank dier groep voor zijn optreden voor de beginselen dier partij, die hij onverdroten voorstond. De banden die zijn gelegd, moeten nu worden losgemaakt. Dit stemt droef. Daarom mijn persoonlijken dank voor al hetgeen ge hebt gedaan. Wij anti.rev. zullen altoos dankbaar gedenken hetgeen ge voor ons onder wijs hebt gedaan, zooveel als de wet toeliet, gaaft ge. Bij ons zult ge steeds in dankbare herinnering voortleven. Spare God u nog lang voor u en de uwen. De heer Bom spreekt nog een korf woord van afscheid. Uw leven is een welbesteed' leven geweest, 't was ons altoos goed onder uw leiding te mogen vergaderen. Aan ieder kleven feilen, dit zal altijd zoo blijven. Ik hoop, dat ge nog lang gespaard zult blijven. De heer Scheele brengt nog harte lijk dank voor de vele goede dingen die tot stand kwamen en wenscht ver der een aangenamen levensavond. De voorzitter allen dankend voor de goede woorden, sluit de verga ring. Minister Lambooy in Zeeland. De minister van defensie, de heer Lambooy, heeft gisteren Vlissingen be zocht en daar die verschillende inrichtin gen van het loodswezen, als het betouningis magazijn enz., bezocht in gezelschap van den inspecteur-directeur van het loodswe zen. Na dit bezoek heeft de minister zidh aan boord van het loodstransport- vaartuig Coertzem begeven, waarmee een todht- werd gemaakt naar Temeuzen en Hans veert, en vervolgens werd door ge varen naar Batla, waar die minister de Coertzen verliet om per trein naar de residentie terug te keeren. De Ambachtsschool I11 tie Ambachtsschool had gislermicb dag weer de jaarlijiksc he bijeenkomst plaats waarin aan- de leerlingen, die de school gaan verlaten, het diploma wonds', uitgereikt. Hierbij waren tegenwoordig burgemees ter Hajenius, wethouder Van Melle, het bestuur der school, en eenige ouders. De voorzitter der vereeniging, Mr. H. Zaaijer, zei dat deze jaarlijksche hijeen- eenkomst sleedis getuigt van belangstel ling in de school. Meer dan de vergade ring waarin over een leening van f 130.000 voor uitbreiding der schooi moest wor den beslist. De leden der vereenig mg schitterden daar n.l. door afwezigheid. Zooals te doen gebruikelijk wilde spr. ook thans weer een overzicht vain het af- geloopen jaar geven. Belangrijk was de poging om voor de ambachtsscholen den 3-jarigen cursus terug te 'brengen tot een 2-jarigen. Gelukkig is deze maatregel slechts getroffen voor de scholen die in een industriegebied liggen en Goes is er voor gespaard gebleven. Spr. herinner de verder aan den aanslag die op het nijverheidsavondonderwijs wordt gtldaan. Vermoedelijk zal deze aanval evenwel ook voor de nijverheidsscholen van geen prac- tische beteekenis worden. Dan sprak Mr. Zaaijer over de uitbreidingsplannen van de ambachtsscho ol. Men had gedacht na de vacantia met den bouw te kunnen aan vangen, doch 14 dagen geleden heeft het bestuur bezoek gehad van de bezuinigings inspectie. De plannen zijn opgezonden aan den rijksgebouwendienst en men wacht op zijn beslissing. Spr. wijdde verder uit over het Ochl- man-fonds, waarover men in ons blad reeds uitvoerig kon lezen. Vandaag treedt bet fonds voor het eerst zichtbaar in werking, zei Mr. Zaaijer. Dank zij het fonds kunnen aan enkele leerlingen prij zen worden uitgereikt. Tot slot heette spr. burgemeester Ha jenius en wethouder Van Melle welkom en gaf het woord aan den directeur der school, den heer Engels. Deze deelde den uitslag der examens mede. 1 1 In de afdeeling timmeren gingen over van de le naar de 2e klasse: A. A. Aaarends, J. H. v. Belois, P. v. Belois, D. M. v. d. Berg, L. J. Bcrre- voet, J. J. v. d. Bliek, M. J. Le Grand, P. Kloosterman, H. S. Koeman, J. Meeuwsa, A. C. Oele, M. A. Ossewaar de, A. D. Vleugel, L. Walkout, J. B. Wuijkhuijsse. Afgewezen 2. 1 In de afdeeling smeden van de lenaar de 2e klasse: C. Bartelse, N. v. d. Berg, J. Bruin zeel, W. Catshoek, A. P. Coolpaaxt, P. L. J. Dagevos, A. M. de Dreu, M. Drie- dijk, P. J. Herdink, P. v. d:. Kreeke, S. P. Pauwe, M. C. Ribbons, M. J. Rouw, D. Sinke, J. C. de Smit, J. Strijd, G. M. Verheijkc. Afgewezen 1. In de afdeeling schilderen van de le naar de 2e klasse: J, de Keijzer, P. van Schaik. Afgewezen 1. 11 In de afdeeling timmeren gingen over van de 2e naar de 3e klasse: J. A. de Bruijne, J. G. Dominicus, A, Fraamje, J. M. Goedemondt, L. J. Hu- bregtse, J. M. Jeremiasse, J. P. Pieters, J. E. Schipper, J. F. Westrale. Afgewezen 1. In de afdeeling smeden van de 2e naar de 3e klasse: J. van Boven, A. M. Hollestelle, A. van Houte, W. M. van Kalmthout, J. C. Kooman, J. Korstanje, L. Lansen, J. Louisse, J. v. Maris, P. Markusse, G. Moerland, A. Nijsse, M. Peels, J. F. J. van der Peijl, A. Steketee, P. J. Tolhoek, J. G. Treffers, A. van der Vliet, M. C. van Weele, M. de Wilde. Afgewezen 1. In de afdeeling schilderen van de 2e naar de 3e klasse: N. Corstanje, C. de Graaff, J. M. Huijsse, M. Korstanje, H. F. Oele- Het diploma verwierven voor timme ren: M. M. Allewijn, G. Beenhakker, P. Blomaard, A. Boer, L. J. Capello, J. de Dreu, M. J. Eraan je, F. van Hese, A. de Hollander, J. dis Jonge, A. W. van Loo, C. P. Louwerse, J. P. de Meester, J. P. de Munek, J. Nieuweuhuijsse, P. Nonnekes, J. van Rist, P. C. Rijkse, 'A« C. Sinke, A. J. C. Verschuure. Voor smeden: G. J. Brukend, A. Le Cocq, A. van Elsacker, J. Hirdes, A. Kant, C. Kempe, J. B. Koch, A. C. Krotnbeen, D. Looij, C. Mol, G. P. de Pree, H. A. Schmid, J. A. Stokman, F. J. Thiery, P. L. Wondergem, A. van Zweeden. 1 Voor motor- en rijwielhersteller: J. Carels, J. Francke, D. W. Verschuure. Voor schilders: P. Buisrogge, P. Hu- brechtse, C. Mulder. Vervolgens reikte de heer Engels de prijzen van het Ochtman-fonds uit aan de leerlingen' die zich het meest inspan den. Een woord vain afscheid' tot de leerlingen, die de school verlaten, volgde. Spr. wekte allen op om in de maatschap pij goed te werken en hij zei dat geen der jongens nog moest denken vakman te zijn. Een woord vain dank aan de leeraren besloot de toespraak. Mr. Zaaijer wenschte de behalers der prijzen geluk en spoorde de jongens aan een positie te verwerven. De markt is wel overvoerd, zei spr., doch de geschiedenis van onze school leert dat zij, die volhou den, goed' terecht komen, Spr. bracht den directeur en de leera ren dank voor het onderwijs en deed een beroep op hun medewerking van het ko mende moeilijke jaar. Burgemeester Hajenius dankte het be stuur voor de uitnoodiging en zei verder, dat de nagedachtenis van den heer Ocht- man door het Ochtmanfonds, d'at de fa milie heeft willen stichten, uitnemend ge diend is. Spr. hoopte dat de school wel dra over het gebouw zal beschikken, dat reeds zoo lang hoog noodig is. Ook ispr. welkte de leerlingen die de school verla ten, op, hun best te doen. Een draadloos gesprek met Indië Woensdagmiddag is er van uit het Gast huis alhier een draadloos gesprek gevoerd met Indië. Een zeer bejaard stadgenoot, die ern stig ziek is, heeft op deze wijze nog kun nen spreken met zijn zoon in Weltevreden. Door medewerking van den telegraaf dienst alhier en van het ziekenhuis was het mogelijk een rechtstreeksche verbinding te maken met een toestel, dat vlak naast het bed van den patiënt was opgesteld. Het gesprek is in alle opzichten ge slaagd; het gesprokene uit Indië kwam zeer duidelijk over en ook de zoon kon in Weltevreden de zwakke woorden van zijn vader nog goed' verstaan. Alles was zóó duidelijk, dat men den indruk kreeg van in eikaars onmiddellijke nabijheid te zijn. - Het spreekt van zelf, dat dit gesprek wel een groote ontroering gaf, maar te vens voor den patiënt een zeer groo'.p voldoening was. Zeeuwsch Technisch Instituut Donderdag werd in hotel Centraal al hier algemeene vergadering gehouden van den cursus voor waterbouwkundig op zichter te Goes. In zijn openingsrede memoreerde de voorzitter, de beer W. H. J. van dier Hooft, directeur der Zeeuwsche Betom- maatschappij te Kloetinge, diat wegens ruimeren opzet der organisatie voortaan de naam Zeeuwsch Techn. Inst. gevoerd zal worden; dat in 1928 wegens vertrek van den heer C. W. Heule naar Ooster beek in diens plaats als leeraar optrad dia heer C. Baggerman, techn. ambt. van den rijkswaterstaat le Vlissingen; dat met ingang van 1 Febr. 1929 tot tijdelijk leeraar in de bouwkunde werd benoemd de heer P. Wilschut te Goes; dat in 1928 door 29 cursisten aan het eindexamen werd deelgenomen, waarvan 27 slaag den, die thans alle als opzichter ge plaatst zijn. Voor den nieuwen cursus hebben zich in 1928 weer voldoende Candida ten aan gemeld. Door leerlingen uit alle deelen der provincie wonden thans dë lessen gevolgd. i Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat in 1928 da volgende excursies gehouden zijn: 1 t le. Naar de havenwerken in Rotter dam; 1 2e. Een twecdaagsche reis naar Bel gië, v.n.l. ter bezichtiging der steengroe ven te Lessines en Quenast onder leiding van den heer Jac. de Dreu te Goes; 3e. een driedaagsche studiereis van de leeraren naar de Zuiderzeewerken, wiaarbij de volle medewerking van den dienst van da Z.Z.W. werd genoten; 4e. eenige kleinere excursies in de provincie. 1 Op ruime schaal zijn inlichtingen inge wonnen, betreffende oud-cursisten en wer den gunstige informaties verkregen, zoo dat het onderwijs blijkbaar in' de juiste richting gegeven wordt. Ook hieraan is wel te danken die vlotte plaatsing der af gestudeerden, benevens het feit, diat vela der oud-cursisten snel promotie maken. Talrijke tevredenheid'sbetuigingen .mocht het bestuur ontvangen. Het aantal cursisten maakte het moge lijk de leerlingen te splitsen in groepen met theoretische voor-opleiding (H.B.S., Mulo, enz.) en leerlingen met meer prac- tische voor-opleiding (ambachtsschool, enz.) 1

Goessche Courant | 1929 | | pagina 2