Pro Vin ciemeuw's GHOBOTRA Koloniën staansmogelijkheid van onzen landbouw staat of valt er mee. Het Hollandsche product moet in het buitenland bekend worden als het beste. Bij de bespreking werden nog enkele staaltjes van betreurenswaardige knoeierij van landbouwers en handelaren meege deeld'. Men ziet niet in, hoe onbereken bare schade men onzen land- en tuinbouw daarmee toebrengt. Men zal er in het buitenland weer een stok van maken, om ons te slaan. Bij de rondvraag kwam in bespre king de toestand in de suiiker-indus'arie. De vergadering sprak zich algemeen uit vóór aanneming van het wetsontwerp-Heu kels c.s. Ook werd gesproken over de kwestie van den aanslag voor een auto ia de per soneel© belasting. De heer Si bengadeel- de mede, dl at ieder geval op zichzelf moet worden beoordeeld. Wani.ii.er men de auto voor minstens drie vierde in het bedrijf noodig heeft, wordt vrij selling verleend. Benoemd. Onze vroegere stadgenoot de heer Th. J. Mudde, is aangesteld' tot tijdelijk ge meente-opzichter te Eindhoven. V. P. z. De af dee ling Zuid-Beveland van de V. P. Z. vergaderde gisteren in de „Prins van Oranje". De bijeenkomst was zeer slecht bezocht. Uit de veranltvvoomdimg van den penningmeester bleek, dat het batig saldo over 1928 rond f208 be draagt. In het afgeloopen jaar werden 1.194.109 kipeieren geleverd, die f69155,63 opbrachten, en 19498 eend eieren ad f 1049,67. Deze eieren brach ten per 100 stuks 1V2 oemt minder op dan de eieren op de grootste veiling in ons land (Roermond). Herkozen werden de secretaris-pen ningmeester, de heer Nolet uit Yerseke, de afgevaardigde naar het hoofdbestuur, de heer J. M. Drijgers, de voorzitter van de commissie van beheer dar eierveiling de heer J. M. Slegt. In de plaats van den heer De Jager werd als bestuurslid ge kozen de heer L. Meeuwsen te 's Heer Abtskerke. Het aftredend hoofdbestuurslid kon niet herkozen worden daar het ledental der afdeelimg beneden 300 is gedaald. Ofschoon de uitvoer van oud© kippen naar Duitschland mislukte kon toch een goede prijs bedongen worden van een Hollandschen exporteur. De commissie voor slachtpiuim\ee blijft in tact. De wenschelijkheid \an eon eigen vei ling werd bepLit, doch zoolang de aan voer niet beduidend groo.er wor. It, zal deze niet opgericht worden. Sparen. De directie van de Bank-Associatie toonde ons heden het door haar, ten be hoeve van de spaarders bij het Spaar fonds de Bank-Associatie in omloop te brengen „Spaarbusje", zoogenaamde „Home-Safe". De stevige ronde nikkelen bus is inwendig verdeeld in afdeellngen bestemd voor dubbeltjes, kwartjes, gul dens, Rijksdaalders en bankpapier. De busjes zijn zelfregistreerend, d.w.z. men. kan aan de buitenkant zien hoeveel geldstukken in ieder vakje aanwezig zijn Openen kan men ze evenwel zelf niet. Zoodra de spaarder dit vvenscht wordt het busje bij de bank geopend1 en de in houd op het Spaarboekje, waarop 4,08 pet. rente wordt vergoed bijgeschreven. In een keurig uitgevoerde reclame werkje vraagt het Spaarfonds der Bank- Associatie de aandacht van het publiek voor deze Spaarbusjes, welke die aan dacht zeer zeker volkomen waard zijn. Lezing, Vrijdag zal voor de Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen alhier mej. Tony de Ridder in het gebouw aan de Turf- kade een lezing houden over „Martha en Maria" van Anker Larsen. De lezing is voor een ieder toegankelijk. Kalender Van de Ned. sein toes tellenfabriek ent- vingen we een zeer pnactischen en fijn uitgevoerden zakkalender voor 1929. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier is in Fe bruari op spaarbankboek'es ingelegd f 13.280,15 en terugbetaald f24.260,23. Derhalve minder ingelegd dan terugbe taald f 10.980,08. Het aantal nieuw uitge geven spaarbankboekjes bedroeg 19. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal niets, en afgeschre ven f 6000. Derhalve minder in- dan af geschreven f6000. Kantongerecht. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Het op den openbaren weg bij zich nebben van een wapen, en zich met een geweer in het veld bevinden: H. G. te s Heerenhoek 2 X f 15 s. 2 X 15 d., met verbeurdverklaring van het geweer. Jagen zonder vergunning van de jacht- gerechtigde: M. v. F. te Waarde vrijge sproken. 's Avonds rijden met een auto en niet dempen bij het tegenkomen van een an der motorrijtuig: E. I. de L. te Goes f5 s. 5 d. Leerplichtig kind gedurende den school tijd laten werken: M. I. Ie Kamperland f 15 s. 15 d. Zich met een geweer in het veld be vinden: J. G. te Kloetimge f 10 s. 10 d., uitleveren geweer of f5 s. 5 d. Straatschenderij: K. K. te Heinkens zand f 10 s. 10 d1., J. P. B. de J. fe Goes f 10 s. 2 w. tuclïtsch., M. v. d. L. te Kloetinge f5 s. 1 w. tuchtsch. Zonder vergunning loopem. over eens anders grond: D. G. te Kapelle f 15 s. 15 d. Op openbare weg vee zonder voldoende toezicht laten Lopen: P. M. te 's Fleer Arendskerke f5 s. 1 w. tuchtsch. Te Wemeidinge met sneeuwballen gooien: M. H., W. d. J. te Wemeidinge f 1 s. 1 d. 's Avonds auto zonder licht laten staan S. I. te Rotterdam f 5 s. 5 d. Zonder kaartje met een trein reizen: C. H. M. te Zeist f 6 s. 6 d. Zonder vergunning liet verkeer op een openbaren weg belemmeren: A. K. te Kapelle f3 s. 3d. Na sluitingsuur zich te Yerseke in een tapperij bevinden: C. d. R., J. d. R. en C. K. te Yerseke f 10 s. 10 d. Na sluitingsuur winkel te Goes ge opend hebben: L. J. v. A. te Goes f 1 s. 1 d., J. Z.te Goes f 5 s. 5 d. Te 's Gravenpolder met een auto har der rijden dian 20 K.M. per uur: H. J. M. te Goes f 10 s. 10 d. Idem te Kloetinge: C. H. te Krab- bendijke f5 s. 5 d., M. J. S. te Yerseke f20 s. 20 d. Schelde bevisschen zonder vergunning van eigenaar perceel: J. d. H. te Yer seke f5 s. 5 d. Autodienst onderhouden zonder ver gunning: A. P. te Rilland-Bath f 10 s. 10 d. Met een auto rijden zonder rijbewijs: M. v. W. te Heinkenszand f 15 s. 15 d„ J. E. te Wolpbaartsdijk f 5 s. 5 d. Zonder noodzaak met een auto die linkerzijde van den weg houden: C. L. te Ellewoutsdijk f 15 s. 15 d. Niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar: M. Z. te Hans weert f25 s. 25 d. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: A. v. d. B. te Wolphaartadijk f3 s. 3d. Met een auto zonder noodzaak over een rijwielpad rijden: A. d. S. te Wemei dinge f 10 s. 10 d. 's Avonds met een voertuig rijden zon der licht: M. d. R. te Kortgen©, D. H. C. K. te Krabbendijke, C. K. te Ka pelle f5 s. 5 d., A. A. M. te Kortgene, J. L. te Kapelle f3 s. 3 d„ J. G. te Kapelle f 3 s. 1 w. tuchtsch. 'sAvonds fietsen zonder licht: H. F. S. te Yerseke f 5 s. 5 d., A. D. te Wol pbaartsdijk, C. A., J. V. te 's Graven polder, J. O. aldaar, E. W. te Katten- dijke, A. M. V. te Kloetinge, J. V. d. B. te St. Philipsland, J. d. K. te Hein kenszand, W. N. te Goes, A. v. d. P. te Kruiningen, G. J. H. aldaar f5 s. 5 d., J. K. te 's Gravenpolder, J. d. J. te Oude lande, G. W. te Hamsweert, A. H. te Wemeidinge f3 s. 3 d. Dronkenschap bij derde herhaling: W. W. te Middelburg 3 w. hechtenis en op zending rijkswerkinrichting voor den tijd van een jaar. 1 Door H. G. te 's Heerenhoek is hoo- ger beroep aangeteekend tegen het von nis van het kantongerecht te Goes waar bij hij is veroordeeld wegens het op den openbaren weg een wapen bij zich heb ben, en het met een schietgeweer zich in het veld bevinden tot, 2 X f 15 s. 2 X 15 d. en verbeurdverklaring van het ge weer. Veemarkt. Ter markt van gisteren waren aange voerd 4 nuchtere kalveren, 60 biggen. De afscheidinff te Tholen. Te Tholen werd, zooals reeds vroeger werd gemeld1, wegens een schisma in de Geref. Gemeente, een Vrije Geref. Ge meente gesticht, die het gebouw van de voormalige sociteit „Non Semper" aan kocht en sedert eenige maanden in gebruik nam. Een en ander was het gevolg van de omstandigheid, dat de heer W. Baaij van Tholen, een jonge man, die meer en meer blijkt „singuliere gaven' voor het predi ken te hebben, door de oud Geref. Ge meente niet was toegelaten tol opleiding voor het predikambt. Nu evenwel bleek, dat de aanhang van den heer Baaij groo- ter werd, heeft men pogingen aangewend om hem en de zijnen weer aan de Geref. Gemeenten te binden, maar dit doel is niet bereikt en de Vrije Geref. Gemeente blijft dus bestaan. De toevloed' bij de predikatiën wordt groot niet alleen in eigen gemeente, maar ook in naburige blijkt hij een gewild voorganger. Een eeuwfeest. Gisteren werd te Middelburg het 100- lEEfl HEERLIJKE CH0C0LADEPA5TE.ll I OP BROOD OP BBSCHUIT I I^PRUS PER FLACOMMrj^ jarig bestaan herdacht van de Brandwaar- borgmaatschappiij voor Zeeland in eene bijeenkomst van bestuur, directie, per soneel en correspondenten uit alle deelen der provincie. De voorzitter van commissarissen, de heer mr. H. F. Lantsheer, heeft daarbij de aanwezigen en speciaal de correspon denten toegesproken en van hen weer in het bijzonder de heeren E. A. van der Bent te Ellewoutsdijk en J. Peil© Wzn. te Middelburg, die beiden ongeveer 50 jaren met stijgenden ijver ea met hart ©n ziel de maatschappij hebben gesteund. Gaarne had men ook de verzekerden uit genoodigd, zij zijn echter 12000 in getal, en de kans te Lopen allen bijeen te zien, scheen te gewaagd. Aan de hand der notulen van de 100 jaren, gaf spr. daarop een overzicht van het leven der maatschappij en wees er op hoe door de hoeren P. de Wijs, J.Snouck Hurgronje en C. Vis in 1828 de eerste plannen zijn uitgewerkt om te komen tot een maatschappij. Verder behamdeldie spr. de moeilijkheden die zich bij de oprich ting in verband met de verkrijging van de Koninklijke goedkeuring hebben voorge daan, totdat dit eindelijk bij Kon. besluit van 12 Maart 1829 werd verwezenlijkt. De eerste schade had men te be talen, toen in den macht van 23 op 24 Mei 1830 een schuur en wagenhuis te KlevCrs- kerke, die voor f3880 verzekerd waren, door het inslaan van den bliksem afbrand den. Het totaal bedrag aan brandschaden betaald gedurende het 100-jarig bestaan, is f 1.407.452,72V2 en het totiaal afgege ven polissen 50.176. Ten slotte richtte de heer Lantsheer zich tot den directeur, den heer J. F. de Wijs en wees op de bijzonderheid, dat hij een familielid is van den oprichter en huldigde hem op zijn stiptheid, eerlijkheid an eenvoud. Zich tot hét personeel van het kantoor richtende bood hij hen een s-ouvenii- aan, terwijl de correspondenten allen een inktpot met zilveren deksel ont vingen, waarop staat „O. B. W. M. 12 Maart 1829-1929". De directeur, de heer De Wijs dankte allen voor hun tegenwoordigheid en voor de aangenamen omgang steeds onder vonden. Ook voor de verschillende aange boden bloemstukken en voor een rookstel hein door het kantoorpersoneel geschon ken brengt spr. hartelijk dank. Spreker bracht dank vooral aan de corresponden ten, van wie veten c:n verre reis hebben moeten mak.n, en brengt allen dank voor hun steads getoonde activiteit. Namens de correspondenten werd het woord gevoerd door den heer L. A. van der Harst te Middelburg, die zeide, dat een 100-jarig bestaan ook voor een maat schappij een zeldzaamheid is. Spr. biedt met de gelukwenschen namens allen eer, nieuwe pendule voor het kantoor aan en aan den directeur een groote mand met prachtige bloemen. De heer J. Pelle Wzn., correspondent te Middelburg, die binnenkort die -func tie neerlegt, bracht dank voor de speci aal tot hem gerichte woonden. De heer J. Baljeu sprak als taxateur en wees ook op de aangename samen werking, vooral met den directeur en personeel. De heer M. J. van de Kreke sprak namens het kantoorpersoneel en bood ook gelukwenschen met het jubileum aan. De openbare feestviering was hiermede afgeloopen, maar mes» bleef nog gprui- men tijd in feestelijke stemming bijeen en had toen o.a. gelegenheid de nieuwe fraaie reclameplaat der maatschappij, ontworpen door den heer F. P. D'huij te bewonder-n. Deze plaat stelt de maat schappij voor .als een levensboom, die gou den vruchten draagt, daartoe in staat ge steld door zijn worteling in den Zeeuw- schen Bodem, die aangeduid wordt Hoor de wapens van do hoofdplaatsen van elk der doelen van Zeeland, n.l. van Goes, Middelburg, Terneuzen, Oostburg, Zie- rikzee, Wissekerke en Thokn. Tevens blijkt hieruit de onderlinge samenwerking. Achter den met vruchten beladen boom is gesymboliseerd het alles vernietigende vuur, tegen welks gevolgen men zich kan beschermen door aansluiting bij de O. B. W. M. De bootdienst naar Zietikr.ee. De directie van den Prov. Stoom- bootdienst op de Ooster-Schelde schrijft ons: Aangezien hef wellicht van nut kan zijn deel ik U hierbij mede, dat er zich op de Oosterschelde nog steeds veel en zwaar drijfijs blijft vertoonen, terwijl er niet genoeg wind is om het naar zee te drijven en ook niet ge noeg dooi om het spoedig te doen smelten. Waarschijnlijk zit er nog zeer veel ijs op de slikken van het ver dronken land van Zuid-Beveland en dit drijft op de Ooster-Schelde heen en weder en bezorgt veel last. Het Loodswezen heeft met twee schepen Maandag geprobeerd de lichtboeien van de Zandkreek en de Ooster-Schelde te leggen, maar door het zware ijs was het niet verantwoord dit werk te doen en zijn de schepen onverrichterzake naar Vlissïngen moe ten terugkeeren. Zonder lichtboeien is het varen met donker voor mijn dienst niet moge lijk, aangezien dit voor de schepen gevaar zou opleveren Het Loodswezen heeft echter toege zegd de lichtboeien zoo spoedig mo gelijk te leggen en tot zoolang moet de beperkte avonddienst, volgens wel ke thans wordt gevaren van kracht blijven. Het is dus niet te zeggen, wanneer de toestand weder normaal zal zijn. COLIJNSPLAAT. Maandagavond vergaderde in hotel „De Patrijs" de vrijzinnige kiesvereeniging „Algemeen Belang", aangesloten bij den Vrijheids bond. Tegenwoordig waren 25 leden. Uit de rekening bleek, dat de ont vangsten hadden bedragen f 46,50, de uitgaven f 28,11, het goed slot dus f 18,39. Tot afgevaardigde naar de op 14 Maart a.s. te houden vergadering van den Centrale Zeeland, werd geko zen de heer H. M. Haringman, terwijl tot plaatsvervanger werd aangewezen de heer J. de Looff. De aftredende be stuursleden de heeren H. M. Haring- man, J. F. Dees en P. de Looff wer den herkozen. DRIEWEGEN. De raad vergaderde Maandag. Tot onderwijzeres aan de O. L. school werd benoemd Mej. J. M. van Noort, thans tijdelijk onderwij zeres. In het stembureau voor de Tweede Kamer werden benoemd als voorzitter P. Koeman, als plaatsver vangend voorzitter W. Noels, als le den J. G. Nieuwenhuize en J. Tim merman, en als plaatsvervangende le den W. van Waarde en M. Nijsse. Het gemeenteverslag over 1928 werd den raad aangeboden. Besloten werd ad- haesie te betuigen aan het adres van 's Heerenhoek over electriciteitsprij- zen. Ook werd nog vastgesteld de pen sioensgrondslag van den veldwachter in verband met de verhooging zijner jaarwedde. HANSWEERT. Het motorschip ,,Slad Goes", geladen me! s'ubgoed, heeft bij Yerseke lekkage in het voorschip be komen. Na het water te hebben uitge- pompt is het gat voorioopig gedicht, waarna de reis naar Antwerpen is voort gezet. 1 HEINKENSZAND. Me! «gang van 1 Mei is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School alhier mej. C. Steketee alhier, thans kweokelinge met acte. HOEDEKENSKERKE. In de Maan dagavond' gehouden vergadering van de Vereeniging ter bestrijding van de Mus- schenplaag, het z g. „Musschengilde", bleek uit het voorgelezen verslag, dat over 1928 waren ingeleverd 1526 musschen. Aan premies werd daarvoor uitbetaald f23,25. Het hoogst aantal musschen door één persoon ingeleverd bleek te zijn geschied door P. Lokerse met 353 musschen. Ge tracht zal worden het ledental, dat thans uit 69 bestaat, uit te breiden. KAPELLE. Voor de vereeniging van oud-leerlingen van de Tuinbouwcursussen hield de Rijkstuinhouwconsulent, Ir. A. W. van de Plassche een lezing met licht beelden over zijn reis naar Engeland. In het bijzonder stond spr. stil bij die ver schillende onderlagen en de bessen. Na de lezing sprak de heer S. A. de Visser van Kruiningen over het uitwinte- ren der bijen. De heer De Visser, een practicus op dit terrein, verstrekte ruime voorlichting. 1 MIDDELBURG. Op verzoek van de politie te Middelburg is te Schiedam aangehouden N., wonende aldaar, die er van verdacht wordt te Middelburg oplichting te hebben gepleegd. De aangehoudene is aan de justitie voor- geleld. NISSE. De leden der Burgerwacht hielden in de afgeloopen week een onderlingen wedstrijd met als maxi mum 600 punten. De uitslag in de le klasse was: le pr. P. Kloosterman 564 p.; 2e pr. Joh. Fierloos 561 p.; 3e pr. C. J. Bos 551 p.; 4e pr. Jac. Mafthijsse 541 p.; 5e pr. M. Bos 539 p.; 6e pr. P. Bosman 526 p.; 7e pr. J. de Kuijper 520 p.; 8e pr. J. Bos Jr. 493 p. In de 2e klasse: le pr. N. Otte 531 p.; 2e pr. A. Zonnevijlle 522 p.; 3e pr. A. C. Janse 476 p.; 4e pr. F. W. de Schipper 460 p.; 5e pr. Jb. Slabbekoorn 414 p.; 6e pr. G. Bos man 157 p. In de 3e klasse: le pr. C. v. d. Hxele 491 p.; 2e pr. G. Eckhardt 487 p.; 3e pr. Joh. Hoogesfeger 382 p. RILLAND. Maandag vergaderde de Raad. Afwezig was de heer A. David. De voorzitter gaf een overzicht van de onderhandelingen inzake do gasvoor- ziening sinds de laatste mededeelingen. Ingekomen is een adres om steun van verschillende ingezetenen, die zich om steun tot den Raad wenden onder mede- deeling, dat tijdens den vorsftijd geen cent in hunne woningen binnenkwam. Dit adres maakt een pijnlijken indruk zegt de voor zitter, daar het Burgerlijk Armbestuur blijkens ingewonoan inlichtingen geen blaam treft en het nieerendeel der adres santen voor geen steun in aanmerking komt, terwijl degenen, ten aanzien van wie zulks wel het geval is, gesteund worden. Terwijl de Raad eenerzijds den nood zaak erkent, dat waar noodig in dé be hoeften moet worden voorzien, wordt an derzijds gewezen op het gevaar, dat het al te lichtvaardig steun zoeken ook kan worden in de hand gewerkt. Van den heer Butijn kwam bericht in, dat hij vooralsnog niet bereid is grond af te siaan voor openharen weg c.a. aan den Adriaan Butijnweg. Daar de gemeente bedoelden strook grond niet missen kan, wordt eenparig besloten den heer Butijn te berichten, dat onteigening zal plaats hebben. Tot hoofd der openbare lagere school te Bath wordt met algemeene stemmen benoemd, de heer K. van Munster leTree beek (L.), met ingang van den datum waarop de hear v. M. ontslag zal verkrij gen uit zijn tegenwoordige functie. Met ingang van den zelfden datum wordt aan mej. W. A. van Maris eervol ontslag ver leend uit haar betrekking wegens boven talligheid. De Raad besluit adhaesie te betuigen aan het adres da- gemeente 's Heerenhoek inzake stroomprijzen en garantie voor de electriciteiit. Af- en overschrijvingen en wijziging der begrooting van 1928 heeft plaats. Het kohier der bedrijfsbelasting wordt vastgesteld. WEMELDINGE. Bedankt voor het beroep der Ned. Herv. Kerk te Baby» lonïënbroek, door A. F. W. de Kluis, hulpprediker te Wemeidinge. WISSENKERKE. De gemeenteraad vergaderde Maandag. Afwezig waren de heeren Abrahamse, Breure en van Nieuwenhuize. Het bekende verzoek van 's Heerenhoek om adhaesie in zake de electriciteitsprijzen, werd na eenige gedachtenwisseling voor ken nisgeving aangenomen. Tot lid van het B. A. werd herkozen de heer M. J. Verhorst. De raad besloot op de wij- zerborden van den toren twee wijzers te doen aanbrengen. Besloten werd af te zien van het voornemen om den toren te verbouwen, daar volgens des kundigen de huidige vorm in overeen stemming is met den onderbouw. Het leveren van paardenkleeden behooren- de bij de rouwkoets en het leveren van vlaggen zal worden aanbesteed. Bij de firma Bikkers te Rotterdam zal een auto-motorspuït worden gekocht. Het verzoek van het bestuur der ver eeniging voor bijzonder lager onder wijs op Gereformeerden grondslag te Kamperland, om gelden voor aan schaffing van banken voor een nieuw lokaal werd ingewilligd. Vastgesteld werd het kohier der hondenbelasting op een bedrag van f 478,—. De reke ning van het B. A. werd nagezien en in orde bevonden. In behandeling kwam een verzoek van J. J. Jeronimus om verhooging van het tarief voor de bediening der rouwkoets. Nadat ver schillende sprekers hieromtrent hun meenïng gezegd hadden, werd het voorstel van B. en W. om het tarief over de maanden April tot en met November te brengen op f5 en f10 en over December tot en met Maart te houden op het nu bestaande tarief van f 3,50 en f7,50, zonder stemming aangenomen. Het voorstel van B. en W. om aan hen die aan de Oostzijde van den Veerweg te Kamperland reeds gedempt hebben, een vergoeding van f3,— per buis te verleenen voor de buizen die door de gemeente overge nomen zijn, werd met algemeene stem men aangenomen. Bij de rondvraag informeerde de heer Noordhoek naar de vorderingen met het delven in richting Veerdam. De voorzitter zei dat tengevolge van de vorst hieraan nog niets gedaan is, maar er zal spoe dig mede begonnen worden. De heer de Ridder informeerde naar de weg- verbeterïng met steun van Rijk en Provincie. De voorzitter kon geen in lichting geven. Droevig. De politie te Palembang werd er van verwittigd, dat in een huis van een Arabier twee krankzinnige vrou wen opgesloten werden gehouden. Men ging dit eens onderzoeken en ont dekte inderdaad in een vertrek twee vrouwen, die daar al ongeveer drie jaar verblijf hielden, volgens de buurt- genooten. Een aer vrouwen liet zich kalm meevoeren. De andere echter, die aan een ketting was vastgemaakt, kon slechts overmeesterd worden na een injectie, door een dokter. Tegen

Goessche Courant | 1929 | | pagina 2