FEBRUARI-AANBIEDIH6 Onze Voorproef. Colbert-Costuum 7atfa7%q„ 'eciezfa am Dienstbode. Stadsnieuws. Binnenland Van Overal Gemengd NieuWs TH. BATTES GOES een Grossierderij het bouwen van een dubbel Woonhuis met Schuurtjes ColbertCostuuins f 45 tot f 64, van Saksen en Thuringen duurt 'de staking voort. Zooals bekend; u werd het werk neergelegd, daar de patrodns; weigerden de gevraagde Ipbnsvertuoo^ ging toe te staan. Ook tai Niedeulau sitz hebben de weverijen besloten huil, arbeiders te ontslaan. Ze willeb rtrafch ten een nieuwe overeenkomst met ver laagde loonen te sluiten op langen ter mijn. Dat de vakvereenigingen hier niet mede accoord zullen gaan, ligt voor de hand. De locaalspoor. De ontvangsten van de locaaispoor op Zuiid-Beveliaiiid over de maand October hebben bedragen: reizigers f2610,28; ba gage f44,75; goederen f32.126,90; le vende dieren f83,69; di erse f 144,61 totaal f35.010,23. Benotmd. Tot hoofd der O. L. School te Koudie kerk bij Leiden is benoemd de heer W A. v. d. Dool, onderwijzer school A al hier. De heer J. de Wit alhier is benoemd tot correspondent aam de P.Z.E.M. Tot onderwijzer aan de Chr. school tie Rozenburg is benoemd de heer K. Ra- mondt alhier. Ontvolkte scholen. Hier ter stede heerschen de mazelen in niet geringe mate. De klassen der ver schillende scholen zijn sterk gedund. Ook komen vele gevallen van diphte- ritis voor. Ongeacht de herstelden zijn nu ten stadhuize 18 loopende gevallen van deze ziekte bekend. Aangezien de meeste van deze patiën ten leerlingen der Ned. Herv. school in de Nieuwstraat zijn, zijn enkele klassen van deze school gesloten. In brand. 1 Woensdagavond, even over zes uur, ge raakte een personen-auto, waarvan het reservoir juist met benzine gevuld was, staande bij de garage van den lieer De Graag in de Voorstad, door onbekende oorzaak in brand. De omstandigheid, dat de auto buiten de garage stond', was oor zaak, dat de vlammen, die hoog oplaai- den, niet de gebouwen aantastten. Met een slang op de brandkraan der waterleiding werd het vuur spoedig ge- bluscht. Paarden te water. Hedenmorgen omstreeks 12 uur was een knecht van dein heer Timmerman al hier bezig met het overladen van goederen uit een schip op zijn wagen, waarvoor twee paarden stonden. Waarschijnlijk ten gevolge vand e gladheid1 vielen dë paarden en wagen van de Kade en ze kwamen tus- schen h et schip en den walkant in het wa ter terecht. Men slaagde er spoedig in de dieren los te snijden. Moeilijker was het evenwel om ze weer op het droge le bren gen. Aanvankelijk zwommen de paarden achter een roeiboot in de richting van de trap aan de overzijde, spoedig echter keerden ze weer om. Tenslotte heeft men de paarden langs den kant geleid (waar ze loepen konden) en met veel moeite be reikten ze de trap. Soms leek het alsof ze van kou en vermoeidheid zouden be zwijken en omvallen. Gelukkig konden ze behouden worden en den wal halen. Het schouwspel trok natuurlijk honder den kijkers, die natuurlijk, in hun be hoefte om niets van het gebeureen te missen, d.e taak der redders niet verge makkelijkten. „Onderling Kunstgenot". Het repertoire van liefhebberij-toondel- vereenigingen is niet omvangrijk, en daar door gaat het vinden- van een geschikt too- neelstuk voor bijna alle dilettanten-clubs met groote moeilijkheden gepaard. En „Onderling Kunstgenot" vormt op dezen regel geenszins een uitzondering. „Integen deel", zouden we bijna geneigd zijn te schrijven. Want wie in het Jeruzalem van onze plaatselijke tooneelspeelkunst geen vreemdeling is, weet dat in „O. K." een aantal factoren leven die de toch al moei lijke taak allesbehalve verliclilen. Het bestuur der vereeniging heeft met zooveel opvattingen, verlangens, mogelijkheden, zaken en dingen rekening te houden, dat het kiezen van een stuk, voor een buiten staander waarlijk niet te omvatten, moei lijkheden met zich brengt. Een recensent van een liefhebberij-opvoering mag o.i. met de binnenlandsche bezwaren etc. wel ke in de uitvoerende vereeniging leven, rekening houden als hij tot de becordeeling van de waarde van het vertolkte spel komt. Wij tenminste zullen ons dit permit- teeren, en het „O. K." over de keuze van „Fihn-maniakken" niet lastig maken. Zelfs niet als we het vergelijken met de vele goede werken welke deze vereeniging in den loop der jaren bracht. „Film-maniakken" is volgens het pro gramma een spel van gijn en nonsens en na de opvoering kunnen we dit rustig be amen. De opzet is nonsens, de ontwikke ling van den opzet eveneens, de bewer king is gijn. Van geestigheden is het stuk gespeend, alleen houdt het vrij veel echt- Hollandsche (d.w.z. nogal grove) grap- Bij grfep en gevatte koude Sa napir^-ta^ëÖën, Öiiïsje 75,40,25 ct. Bi£f Hoesten en Bronchitis 'Anga-sïroop. Flacons van 1 gld. en fl>75. Bij Apothekers en Drogisten. pen in. Een oogenblik hebben we gedacht dat de schrijver de ietwat zinlooze rol- prent-artisiten-vereering heeft willen paro dieenen, doch bij nader inzien moesten we deze veronderstelling la'e.i varen. Ver moedelijk heeft hij slechts Ledoeld een onmogelijk-dwaze comedie samen te stel len die iemand aan het lachen kan maken. Welnu: dat laatste is hem gelukt. In veel vroolijkheid heeft de goed' gevulde zaal gisteravond de vertooni-ng gevol_ Na dien schrijver en den regisseur (de laatste heeft zijn beide hoofd-typen' leraar dig st weten benaderen) danken we dit voornamelijk aan het spel viain de hee- ren P. Zandee ein A. W. Schneider, die de eerste rollen van dit stuk le vervullen hadden. Beiden kweten zich voortreffelijk van hun taak. Ze hebben ons weliswaar geen moment den indruk gegeven dat de echte Watt en zijn helft op de planken stonden, doch dat doet er minder toe. De typen die zij gaven waren zeer komisch, En daar ging het tenslotte toch om. Schneider's mimische gaven kwamen weeft prachtig tot uiting. Zandee deed voora) lachen door zijn ruwe stem. Deze beide krachten vulden elkaar zoo goed aan als men maar wenschen kan. Mevr. Wiébenga-Zijlstra completeerde een lachwekkend trio' op bewonderens waardige wijze. Zij was beweeglijk, on deugend, exotisch, kortom: voortreffelijk deze moeilijke rol. De heer R. Wie'benga, die ons in vo rige stukken minder kon behagen, heeft zich gisteravond als een zeer goed speler an dandy-rollen ontpopt. Alleen hadder we hem iets vlugger willen hoeren spreken. (Het geheele stuk had trouwens wat snel ler gespeeld moeten worden.) De heer C. D. Flohr bracht een ge noeglijken brommendem restaurateur. Een compliment voor zijn Nederlandsch en voor zijin „doorspelen", ook in stille mo menten. De heer H. J. Molhoek had slechts een kleine rol, doch ook hieraan wist hij beteekenis te geven. De dronke- man's scène b.v. was in de puntjes ver zorgd. Zeer goed deed het ook de scène der 4 flirtende meisjes. Vooral mej. J. Kloosterman gelukte het daar heel veel van haar kleine rolletje te maken. Zoo veel zelfs, dat we haar spoedig eens een zwaardere taak opgedragen zouden willen zien. Zij is een van die jongeren-dilettan ten, die slechts een goede kans noodig hebben om naiar voren te komen. Daar zat leven en tempo in. Mej. Baetens, die we nog niet eerder zagen spelen, voldeed uitstekend als mevr. Palm. De bezetting der overige rollen gaf geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. Zooals gezegd: het stuk is niet van be teekenis. Doch het is zoodanig gespeeld, dat het een lach-graag publiek eenige aan gename uren bezorgde. Schaatsen rijden. De winter blijft maar aanhouden. He den was het ijs op de Westvest weder sterk genoeg om bereden te worden. Van morgen stelde „Ijsvermaak" de banen wederom open. In on uit* Ingekomen; J. P. Oosterling en ge zin, schilder, van Zuidzande, Voor stad 64; J. Mieras, bakkersknecht, van Wolphaartsdijk, Nieuwstraat 47; M. P. Overduin en gezin, zaakwaarnemer, van Kloetinge, Voorstad 74; J. A. van Klaveren geb. Gerwig, zonder beroep, van Alphen a. d. Pijn, Lange Kerk straat 39; J. J. Strijd en gezin, chauf feur, van Wissenkerke, Nieuwstraat 18; A. Braam, dienstbode, van 's Gra venpolder, Singelstraat 5; J. Kraan, koopman, van Bruinisse, St. Jacob- straat 40; D. Rosseau geb. van Din- genen, buishoudster en kinderen, van Bruinisse, St. Jacobstraat 40; S. M. Mulder geb. Almekinders, zonder be roep, van Ermelo, Stationsweg 4; W. C. de Vries, hoofd huishouding, van Kattendijke, Oostwal 31. Vertrokken; J. M. Rijn, tuinders knecht, naar Rotterdam, Vlielandsche weg; F. Beuns, tuindersknecht, naar Rotterdam, Vlielandsche weg; A. van Nleuwenhuijzen, dienstbode, naar Krui- ningen, A 197; El. van Kesselen, zon der beroep, naar Haarlem, Twijnders- laan 19zwart; A. C. van Noorden, dienstbode, naar Dordrecht, Wijnstr. 84; H. _yan Schaik, dienstbode, naar 's Heer Arendskerke, F 10; G. M. Kikkert geb. Abeleven, zonder beroep, naar Schiebroek, Kleiweg 170a. Bioscopen. De Landbouw-Bïoscoop brengt deze week „Gesteenigd", een film die zich afspeelt in een klein Galisisch dorp bij de Russische grens. Mary Philbin en Iwan Mosjoukine vervullen de hoofdrollen. In het „Slot Ostende" kan men van 2 hoofdnummers genieten. „Lief de", heet het eene, en het is getrok ken uit het boek van Honoré de Bal zac; „La duchesse de Langeois". Het tweede hoofdnummer is „Tuchthuis- candïdaten", een spannende cowboy film. Kantongerecht. Dooir don kmntoinireehlieir te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding Het met een auto niet behoorlijk uitwij ken naar rechts imdrn door deugen© die wenscht in te halen dit kenbaar is gC' maakt: A. B. te Hainsweeirt f 3 s. 3 d. Jagen zonder vergunning van. den eige naar van het jachtrecht: C. j. B. le Nisse f25 s. 25 d. uitleveren geweer of f30 s. 14 d. Jagen zonder vergunningJ. d. K. te Nisse f 0,50 s. 1 d. uitleveren geweer of f 1 s. ld., C. J. B. te Nisse vrijgespro ken. Zich met een schietgeweer in het jacht veld bevinden: P. F., J. J. te Terneu- zen f 10 s. 10 d., geweer verbeurd ver klaard. Leerplichtig kind arbeid la'en verrich ten gedurende den schooltijd: P. D. te Kamperland f 15 s. 15 d. Overtreden het reglement op de spoor wegen: J. M. V. te 'sGravenhage f 10 10 d. Als schipper een rijkskanaal bevarende geen reglement aan boord hebben: D. v. G. te Evelgheim 2 X f2 s. 2 X' 2 d., D. R. te Gent f 2 s. 2 d. In autobus meer personen vervoeren dian daarop is aangegeven: P. R. te Ovezatnde f3 s. 3 d. Een kreupel dier arbeid laten verrich ten: B. R. Mzn. te Ovezande f50 en f25 s. 2 X 25 d. Schelde bevisschen zonder vergunning van den eigenaar van het perceel: G. S., H. T. S., L. S. te Bouchau'.e f25 s. 25 d. Bij dooi weer met te zware vracht rij den op een kunstweg: G. J. V. te Elle woutsdijk en J. d. B. te 's Heer Arends kerke f3 s. 3 d. Met een motorrijtuig de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: M. D. V. te Rilland-Bath f25 s. 25 d., ontzegging het recht tot besturen van motorrijtuigen voor den tijd van drie maanden. Met een motorrijtuig geen signaal ge ven als de veiligheid van het verkeer zulks vordert: C. v. O. te Krabbiendijke f 15 s. 15 d. Met motorrijtuig niet behoorlijk uit wijken naar rechts: L. J. te Nieuw en St. Joosland f 15 s. 15 d„ civiele vorde ring toegewezen ad f6. Met een voertuig niet uitwijken naar rechts wanneer door degene die wenscht in te halen signaal is gegeven: L. M. te Rilland-Bath f25 s. 25 d. Met autobus niet stoppen wanneer de veiligheid van het verkeer zulks verlangd: P. L. te Ellewoutsdijk, vrijgesproken. Met auto rijden zonder nummer en letter: D. L. te Ellewoutsdijk f 5 s. 5 d. Met een motorfiets rijden zonder vol doende remmen: J. D. V. te Koirtgeme f 10 s. 10 d. 's Avonds fietsen zonder licht: L. M. te Schore f 5 s. 5 d. Dronkenschap: W. M. te Nieuwdorp f 10 s. 4 w. tuchtsch., G. A. Di. M. te Wissenkerke f 10 s. 10 d., F. V. te Goes le herh. 3d. h. Door C. J. B. te Nisse is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis van het kantongerecht ie Goes, waarbij hij we gens het jagen zonder vergunning is ver oordeeld tot f25 s. 25 d. en uitleveren van het geweer of f30 s. 14 d. Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van P. d. K. te Yerseke, waarbij deze verdacht van overtreding der Arbeidswet door den kantonrechter is vrijgesproken. Doopsgezinde Gemeente Zondag 10 Februari, des morgensom IOV2 uur, ds. J. Koekebakker. Trekhonden De federatie van vereeni/ingen inzake het gebruik van den hond als trekdier Nederland heeft een geillustreerdem open brief gericht aan minisler Kan, waarin wordt betoogd, dat de Trekhonden wet niet wordt gehandhaafd, in de groote steden niet, omdat er geen tijd voor is, langs de duizenden kilometers buitenwegen niet, omdat het toezicht totaal ontbreek! en omdat degenen, die met de handhaving van wet en Kon. besluiten zijn belast, op oen enkele uitzondering na, er niets aan doen. Er is volgens genoemde federatie maar één oplossing voor het trekhondenvraag- stuk, namelijk een algeheel verbod van den hond als trekdier. De vereeniging Dierenbelang en de Rotterdamsche vereeniging tegen trekhon- denmisbruik hebban gezamenlijk eveneens in een open brief met prentjes aan den minister van binnenlandsche zaken ge klaagd over de gebrekkige toepassing van de Trekhondienwet. De burgemeester van Roermond heeft voor dit jaar^ wederom Roestemming verleend tot het n^skepren op straat mits men voorzien is van eerbewijs ten politie bureele verstrekt. Deze openbare maske rade is de eerste na den oorlog te Roermond. Toen een ijsbreker gistermorgen de vaart op den Rijn onder Alphen wilde forceeren, nam het schaatsenrijdende pu bliek zoo'n dreigende houding aan, dat de bemanning van den ijsbreker haar pogingen moest staken en een goed heen komen moest zoeken. Te Frankfort a. d. M. zijn de laatste twee nachten vier menschen dood gevroren. Ondanks de felle vorst breidt de giiep «ich nog sleeds uit en heeft zoodanigen omvang aangenomen dat de ziekenfondsen wegens de enorme verplegingskosten thans reeds een tekort van 900.000 mark hebben. Het schoonheidstournooi te P a r ij s. In den gisteren te Parijs gehouden schoonheidswedstrijd der Europeesche landen tot afvaardiging van een Miss Europa om zich te meten met haar Ame rikaansche rivalen te Galveston (Texas) is uitverkoren de vertegenwoordigster vau Hongarije (Elisabeth Simon). Miss Holland werd vierde. STAATSLOTERIJ. 5e klasse 15e lijst. Trekking 6 Febr. f1500: 14866 f1000: 10891 12819 13601 15596 18543 19095 20065 20307 20353 f 400 3264 3985 6373 12733 18345 f 200: 48 854 1764 14897 14948 15641 16415 16645 f 100: 1602 2985 9648 11135 11659 15197 15596 18543 19095 20065 20307 20353 5e klasse 16e lijst. Trekking 7 Febr. f1000: met premie van f30.000: 9831 f1000: 16910 f 400 679 3600 3821 5922 7311 7697 14356 20617 f 200: 370 1153 13824 f 100: 675 923 8016 11041 11515 12272 13909 14656 14678 14984 15145 15731 17775 19146 20327 I In de afgeloopen week zijn in Goes en omgeving uitgekomen met eigen, geld: 8142. Nieten: 8124, 8128, 8132, 8150, 8157, 18881, 20201, 20204, 20207, 20219, 20229, 20439. i us j BURGERLIJKE iSTAND VAN GOES. Gehuwd: 7, Gerardus Johannes van Opdorp 23 j. en Jeannette Catharïna Anfhonia van Hove 24 j. Overleden: Jacobus Schertsing 74j. echtgenoot van Jacomina Oosthoek te 's Heerenhoek. ADVERTENTIËN. MEUBELMAKERIJ Ruime keuze in MAHONIE KABI NETTEN met veel snijwerk, LINNENKASTEN en SECRETAIRES, prima handwerk, aan de laagste prijzen Verder alle EIKENHOUTEN MEUBELEN GROOTE LINNEN KASTEN, DRESSOIRS, aan de bekende lage prijzen 's-Heer-Hendrikskinderenstraat 50 Tegenover Slagerij VAN H0VE. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van morgen luidt: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelijke wind, licht tot half be wolkt, droog weer, matige tot lichte vorst tot temperatuur om het vries punt. Gevraagd te Dordrecht bij EENE OUDE DAME, eene eenvoudige Leeftijd liefst boven de 35 jaren. Be kwaam om te koken en lichte huish. bezigheden te verrichten. Voldoende hulp aanwezig. Mocht de juffr nog niet voorzien zijn, die vele jaren in betrekking is geweest bij Mevr. Bielen-Wilking zij gelieve zich dan ook aan te melden aan het Advertentie-bureau De Jong, Wijnstraat, Dordrecht TE KOOP AANGEBODEN wegens verandering van zaken in Chocolade en Suikerwerken in wel varende stad in Zeeland. Brieven on der No. 693, bureau dezer courant. De heer J. SENT te Krabbendijke, zal trachten aan te besteden s OP ZATERDAG 16 FEBRUARI 1929. Bestek met teekening verkrijgbaar bij den Bouwkundige A. WABEKE, Krabbendijke. MOTORDIENST Goes Dordrecht Rotterdam, v. v. OSSEWAARDE DEKKER. Vertrekt uit Rotterdam Woensdagmid dag 12 uur, Telefoon 2708, uit Dor drecht Donderdagmorgen, Telefoon 236, uit Goes Maandagmorgen vroeg, Telefoon 189. NAAR MAAT ™Als voorproef van de meer dan buitengewone sorteering welke onze afdeeling KLEEDING NAAR MAAT dit voorjaar brengen zal, leveren wij U thans een geheel naar Uw maat gesneden door ie klas Coupeurs, tegen boven staande prijzen. Deze aanbieding dient speciaal om U te toonen, wat onze maat- afdeeling beteekent. U kunt dus begrijpen dat wij hiermede iets naar voren brengen het welk in ieder opzicht superieur is. PRACHTIGE DESSINS. PRIMA STOFFEN. Zie onze Étalages. Zie onze Étalages. Lange Kerkstraat 27—29 Vraagt onze Uitgebreide Stalen-collectie ter bezichtiging, of reizigersbezoek.

Goessche Courant | 1929 | | pagina 3