Grinnik-Pilletjes Wi nterha nden I Winiërvoeten Schrale Lippen Ruwe Huid ProViocienieuWs Lfai)d en Tuinbouw Van Overal School en kerk. De onderwijzeres vroeg aan Bobbie „Zeg me de namen van een paar sterren- Bobbie: „Voetbal- of filmsterren, juf frouw?" De onderwijzeres moedigde de kiïidei'eh aan de kiekjes te koopsn, die zij van de klas had gemaakt. „Kinderen," zei ze, „stel je eens voor, hoe leuk het zal zijn om deze foto's te bekijken, als jullie groot bent. Dan zeg je: „En dat is Annie. Die is nu ver pleegster. En (d|a|ar staat Tom, hij heeft een groote kapperszaak".... „En daar staat de juffrouw zij is nou dood," klonk een brutale stem achter uit de klas. Intelligentie: Toen mevrouw Jansen haar boeken overhandigde aan den be diende in de volksbibliotheek, hoopte zij vurig, dat hij ze niet te nauwkeurig zou bekijken. Maar, ongelukkig voor haar, had deze heer juist strenge orders gekregen, alle boeken tc openen en een boete van een stuiver te berekenen voor iedere ge scheurde bladzijde. Dus merkte hij natuurlijk, dat mevrouw Jansens boek eenigszins was gehavend. „Aha!" riep hij uit. „Bladzijde 93 is gescheurd" hijt sloeg, bet blad „dacht ik het niet?! Bladzijde 94 ook gescheurd. Dat is dan samen een dub beltje boete, mevrouw Jansen." Parkwachter (tot jong paartje): „Het spijt me, dat ik u moet storen, maar het is al laat, u mag hier niet meer blijven zitten." Verlegen jongeling: „We wisten niet, dat het al zoo laat was. Ziet u, we gaan volgend jaar trouwen." Parkwachter (barsch)„Denk je soms, dat ik zoo stom ben om te veronderstel len, dat jullie verleden jaar getrouwd wa ren?!" Eerste boer: „Ik heb een natuurwonder op mijn hoeve Een kalf met twee pooten." Tweede dito: „Dat weet ik. Gister avond kwam hij mijn dochter bezoeken. Toen hij op een morgen naar school ging, zag Fritsje, hoe een man bezig was het rooster over een kolk te repareeren. Hij bleef aandachtig staan kijken en kon digde toen aan: „Da's de kolk, waar me moeder gisteren een gulden in heb laten vallen." De werkman scheen geïnteresseerd. „Waarachtig?" zei hij. „Ga maar gauw naar school, broer, anders kom je te laat." Toen Fritsje om twaalf uur uit school kwam, was de man nog in de kolk aan het visschen. „Weet je zeker, dat die gulden in deze kolk is gevallen?" vroeg hij, Fritsje ont warend, 1 Deze jongeling knikte triomfantelijk. „Nou, en of. Ik heb zelf gezien, dat vader 'm d'ruit haalde." Wantoestand e n. In „Het Volk" treffen wij aan eetn zeer uitvoerig relaas over wantoestanden ten gemeöntehuize te Nieuwer-Amstel. Oud-wethouder Houtman was namelijk reeds lang ontevreden over het werk van secretaris en secretarie-personeel. De bom barstte toen het vaststellen van een nieuwe instructie voor den ge meentesecretaris aan de orde kwam. Aan de hem gegeven opdracht zulk een gewij zigde instructie samen' te stellen, voldeed de secretaris niet. De burgemeester gaf toen de opdracht aan een anderen amb tenaar. Uitdrukkelijk werd daarbij gesti puleerd, dat de kantooruren van d'en sec retaris gelijk zouden zijn aan die der overige ambtenaren. Hiertegen maakte de secretaris bezwa ren. Na veel strijd benoemde de raad toen een commissie aan welke tevens werd opgedragen een onderzoek in te stellen naar de gedragingen van den administra teur van Zorg vlied. Weldra bleek, dat deze administrateur groote sommen van de gemeente voor eigen doeleinden had gebruikt. Er bleek een tekort van f 3000 het slot was dat de administrateur ont slag kreeg. f Ten aanzien van de grieven jegiensj het secretariaat vermeldt het blad nog uit het door vorenbedoelde raadscom missie uitgebracht rapport, dat inderdaad verzuimen ten gemeentehui ze meermalen tot benadeeling der gemeente hadden ge leid. Tijdens de behandeling van het con flict, kwam nog een ander punt te voor schijn, n.l. het uitschrijven van een valsch mandaat van f 60000. De geheele waarheid omtrent deze kwes tie zal, volgens het blad, wel nooit aan het licht kómen, omdat de bietrokkenen zijn overeengekomen daarover geen mede- deelingen te doen. Eindelijk wordt nog vermeld, dat thans aan twee ambtenaren ter provinciale grif fie een onderzoek is opgedragen. Doos 30* 60'90ct Tube 80cfc.3ij Apothen Drogisterij Een tragische toe valligheid. Op Vrijdag 4 Jan. j.l. maakte een trampassagier het den conducteur van een wagen van lijn 15, welke in het Westelijke stadsdeel van Rotterdam reed, vrij lastig. De conducteur let dc tram stoppen en verzocht den lastigem passagier den wa gen te verlaten. Toen deze aan dit ver zoek niet wilde voldoen, bemoeide e_n me depassagier zich met bet geval. Hij duw de den man, die waarschijnlijk onder den invloed van sterken drank verkeerde, van het achterbalcon. De ander maakte zich hierover kwaad en sprong weer bet balcon op, met de kennelijke bedoeling, den twee den passagier te lijf te giaan. Deze gaf hem evenwel een schop, waardoor de man ruggelings op straat terugviel, waarbij hij met het hoofd cp de staanen terecht kwam. Hij bleef bewegingloos liggen en een cn - boden geneesheer kon slechts den dood constateer en. In de verwarring van het oogenblik heeft de trampassagier, die den noodlottigen trap heeft gegeven, een goed heenkomen gezocht. Tot nu toe beeft de politie, die slechts een zeer vaag signale ment van den man heeft, tevergeefs naar hem gezocht. Met z'n grootmoeder getrouwd In één der dorpen nabij Zwolle is het huwelijk voltrokken tusschen een jonge man en zijn grootmoeder, meldt de „Zw. Crt." Menigeen en daaronder zeker de diverse ambtenaren van den Burgerlijken Stand, zal zeggen, dat zoo iets niet moge lijk is. Toch is het inderdaad1 zoo. Iemand trad voor den tweeden keer in het huwe lijk en de keuze was nu gevallen op een 20-jarige jongedochter van een 45-jarige moeder. Edoch, uit het eerste huwelijk aanknoopte met zijn nieuwe (stief)groot- was een zoon voortgekomen, die connecties moeder en daarmede in net huwelijksboot- bootje plaats nam. Nu doet zich het enaardige geval voor, dat de vader zijn zoon met vader kan betitelen. Het jubileum der koningin moeder. Woensdagmiddag is het hoofdbestuur van de Ned. Mij. van Nijverheid en Han del door de koningin-moedler ontvanjen ter aanbieding van gelukwenschen en ter overhandiging van de ee,repenning dier in stelling. Het woord werd gevoerd door den voorzitter nu-. C. H. Guépin. Vervolegns werden de hoofden van de buitenlandsche gezantschappen met hen dames ontvangen, waarbij de deken van het corps d iplomatique, de Zweedische gezant Adlercreutz, een korte toespraak hield. De aartsbisschop van Utrecht heeft bepaald dat in alle R. Kath. kerken en openbare kapellen a.s. Zondag na den hoogdiens't de lofzang, Te Deum Laiida- mus zal worden gezongen ter ge!egenliiejd van het 50-jarig jubileum van H.M. de Koningin-Moeder als Nederlandsen staats burgeres. Uit Batavia werd gisteren gemeld: „In de vergadering van het college van gedelegeerden in den Volksraad, heeft de voorzitter, mr. A. Neijtzell de Wilde, herinnerd aain het jubileum van H.M. de Koningin-Moeder. De Vrouwe gade van wijlen Z. M. Willem III, de beleidzame regeerster, onze regenïes, de zorgzame Moeder van onze zoo ei-eerde Koningin, geniet ook in Imdië in hooge mate hartelijke liefde en den hoogsttn eerbied. Dit blijkt uit het antwoord op den oproep van het vrouwen-comité toen groote en kleine gaven uit alle lagen van de bevolking voor het huldeblijk toevloei den. Het was een spontane hulde voor Haar, voor wie alle harten warm kloppen. De residentie prijkte gisteren op den voornaam sten herdenkingsdag der vie ring van het gouden jubileum der Ko ningin-Moeder in vlaggentooi. Velen droegen Oranje. De feestdag, werd ge opend met een militair concert van een trombone kwartet dei- Kon. Mil. Kapel in de Groote Kerk, van waaruit luidspre kers de muziek uitzonden. Aan dc ver pleegden in de onderscheiden ziekenin- richtingen werden feestgaven uitgereikt. 's Voormiddags maakten vertegenwoor digers van gemeentebesturen bij de Ko ningin-Moeder hun opwachting, waarbij burgemeester Patijn de hulde van het ge meentebestuur aanbood; verzekerende de groote, waarachtige hoogachting van het gemeentebestuur voor de persoon van de jubileerende vorstin. De burgemeester bood ingevolge raadsbesluit de Koningin- Moeder de zoogenaamde eere-plaquette aan, welke een enkele maal aan hoogst- verdienstelijke burgers is toegekend, doch vóór. deze nimmer in goud. avond zeer druk. Overal langs d:n weg schaarden zich de memsehen; de meestcn begaven zich uit den aard der zaak naar het paleis der Koningin-Moeder en naar de kerk. Op beide stadsgedeelten was er ten laatste nauwelijks doorkomen aan. De zin voor orde, de Haagsche burgerij eigen, kenmerkte zich. ook nu weer. De politie had met de afzetting dan ook n e de minste moeite; het ging alles voortref felijk. Dan was het nog slechts wachten op de komst van den koninklijken stoet. Om kwart over acht vertrok de Kon familie in de gouden koets van het paleis der Koningin-Moeder. Voorop een deta chement politie ruiters, en een twee al voorrijders; dan met zes kostelijke paar den bespannen de gouden koets, waarin de ji.biieercnde vorstin en het koninklijk gezin. De jubel steeg op uit de menig'.e, spontaan, hartelijk, met trillingen van zui veren eerbied en eerlijke toewijding. Al verder plantte zich het gejuich voort, en bij de kerk werd het een ovatie, zoo tref fend, dat er weemoed in school van ont roerende waarheid. Nauwelijks had de koninklijke familie de kerk betreden of de zang nam een aanvang. Stil, aandachtig luisterde ide menigte, tot ver iin de omliggende stra ten. De luidsprekers, te dezer gelegenheid opgesteld, deden h urn werk naar behooren. De wondere paring van techniek en kunst was voor menigeen' een openbaring. En men kan er van verzekerd zijn, dat de pu blieke waardeering daaraan evenredig zal blijven. In de kerk werd met 't oude „Wilhelmus" eerst door het koor, daarna door de so listen en ten slotte door all© aanwezigen staande gezongen, het concert gesloien De zware zang van het oude, krachtige volkslied, gedragen door het orgel, en opgestuwd door de schetterende tenen dei" bazuinen-, klonk plechtig en verheven door de hooge gewelven en maakte diepen in druk. Door dezelfde heeren die baar hadden ontvangen, werd de koninklijke familie weer uitgeleide gedaan. Alle aanwezigen zongen 'haar de psalmragels toe: Waar liefde woont, gebiedt dc Heer zijn zegen Daar woont hij zelf, daar wordt zijn heil verkregen En het Leven tot in Eeu.vigheid. De Koninklijke familie heeft haar groo te blijdschap te kennen gege.en over de uitvoering, en speciaal de koningin-moe der, die in het midd.n vain al .er aandacht had gestaan, bij deze gebeurtenis ver klaarde zich innig verheugd Over het mooie concert. BORSSELE. In de Woensdag al hier gehouden raadszitting kwam eerst aan de orde een verzoek van het be stuur der bijzondere school, om een bedrag beschikbaar te willen stellen voor het aanschaffen van schoolmeu- belen. Men besloot daarop afwijzend te beschikken, omdat het bestuur wei gerachtig is de in de school aanwe zige meubelen te verzekeren tegen brandschade. Er bleek een verzoek ingekomen van den heer P. Ars. Deze vraagt op kosten der gemeente zijn kinderen per auto te vervoeren of te doen vervoeren naar en van 's Heeren- hoek, waar deze kinderen de R.K. bijz. school bezoeken, welke school meer dan 4 K.M. van zijn woning is verwij derd. De voorzitter herinnerde er aan, dat de Raad eertijds besloot, boven- genoemden Ars f25,— per kind en per jaar te vergoeden, waardoor hij de kosten van een abonnement op de tram (Borssele-steiger naar en van 's Heerenhoek) ruim vergoed krijgt, wijl zulk een abonnement f20,—kost. Toen is later door den raad f35, toegestaan per kind op last van Ged. Staten, bij wie Ars in beroep was gegaan. Daarmee stelt hij zich ook niet tevreden. De gemeente zou een expresse-autodienst moeten instellen om aan het verlangen van requestrant te voldoen en, waar de woning dezen slechts een kwartier van de tramhalte ligt, besloot men het verzoek niet in te willigen. Met algemeene stemmen werd besloten de kasgeldleening, groot f 10.000,nog niet af te lossen, in dien Ged. Staten daartoe toestemming geven. Ten laatste besloot men toe te treden als lid der Vereeniging van Ne- derlandsche Gemeenten. MIDDELBURG. Dinsdag is nabij het station alhier d-e eerste s'e:n voor het nieuwe gebouw der coöp. veilings- vereeniging, Walcheren, gelegd door den voorzitter, den hear B. Koole te Oost- Souburg, idie daarbij eenigp woonden sprak, evenals de architect de heer Ver in de Haagsche straten was het gister- tregt. Tegenwoordig waren- 't bestuur en de raad van toezicht en een paar genoo- digden. Gewezen wend1 op de mooie lig ging van het gebouw aan spoor en vaar water. De herdenking van het 50-;arig verblijf van de Koningin-Moeder in ons land, waar hier gisteren- overdag slechts door eenige vlaggen van openbare en particuliere gebouwen te bemerken. Des avonds echter is door vele honderden gaarne gebruik gemaakt van de door de Kerkvoogdij der Ned- Herv. Gemeente geboden gelegenheid om in de Nieuwe Kerk de uitzending uii Hilversum te vol gen van het concert door h.-t Haagsch comité aangeboden aan H.M. de Ko ningin-Moeder in de gpoote kerk te Den blaag. De uitzending, is door e n 10-tal luidsprekers, die op verschillende plaat sen in de kerk waren opgesteld, uitste kend kunnen worden gevolgd'. En ook buiten de vej.n, die in de kerk luisterden, zullen tal van radiobezittera de plechtige herdenking van het oor Nederland zoo heugelijke feit in hun huis hebben meegemaakt. Dit zal alom in ons land zijn geschied, en ook in ïndië. RILLAND-BATH. Een dezer da gen werden uit een op het erf staand ko nijnenhok van zekere L. alhier, eenige volwassen konijnen ontvreemd, terwijl ten nadeele van den arbeider H. e,-en-eens in deze gemeente woonachtig,, edn drietal konijnen ieder ongeveer 3 K.G. wegende, werden gestolen. VLISSINGEN. In 3 maanden tijd zijn alhier drie nieuwe scholen ge opend; eerst een hervormde, toen de gereformeerde en nu Dinsdagmiddag een openbare school, waarin in hef nieuwe stadsgedeelte reeds lang be hoefte was. De opening geschiedde met een toespraak van den burge meester, waarna een reeks van andere redevoeringen volgden. YERSEKE. Zondag 20 Januari a.s. zal Ds. Vasseur van Veendam in de Evang. Gemeente des nammiddags zijn intrede doen na des morgens beves tigd te zijn door Ds. Vis uit Goes. die zich schuldig maken aan beperking van geboorten. Met name zouden welge stelde vrouwen, die weigeren kinderen te krijgen door deze maatregelen getroffen worden. Zij zouden women verbannen naar een of ander klein eiland, in de hoop, dat zij er uit verveling naar kinderen zou den gaan verlangen. - Woensdagmorgen is de 93-jarifpa alleen wonend-a weduwe D. te Bemelen bij Maasti icht levend verbrand. Deouidfi vrouw is gewoon 's morgen-s een pelro-le- umkachel aan te steken. Haar kleeren heb ben daarbij vlam gevat, waarop zij naar buiten is gesneld. Men vond haar ver koolde lijk op straat voor de deur Vangen van vogels. Op de vragen van den heer Braat betreffende het vangen van vogels met slagnetten, uitbreiding van het soortental trekvogels, hetwelk mag ge vangen worden, en het instellen van een onderzoek naar de door spreeu wen en lijsters veroorzaakte schade, antwoordde de minister van binnen- landsche zaken en landbouw; Bij Kon. besluit van 8 Sept. 1928 is o.m. het aantal vogels, dat voor de kooi mag worden gevangen, belang rijk beperkt, terwijl tevens de midde len, om de vogels te bemachtigen, eenigermate zijn besnoeid en de vang- tijd is verkort. Deze maatregelen zijn niet bevorderd dan nadat de minis ter, zooveel mogelijk, zich had doen voorlichten en daaraan voldoende ruchtbaarheid was gegeven. Bovendien is, ten einde degenen, die hun bedrijf van het vogelvangen maken, niet al te plotseling van inkomsten te be- rooven, bepaald, dat het B. B. eerst 16 Dec. 1929 in werking zou treden, waarvan het gevolg was, dat in hef afgeloopen seizoen nog op den ouden voet dezelfde vogels als vroeger kon den worden gevangen, zoodat slechts de verkorting van den vangtijd van 15 Dec. tot ultimo Febr. reeds thans zich deed gevoelen. Teneinde dengenen tegemoet te ko men, die ten tijde, dat zij een akte aan vroegen, mogelijk onkundig waren van de omstandigheid, dat het hun korter dan in vorige jaren geoorloofd zou zijn daarvan gebruik te maken, wordt overwogen de helft van de kosten der vergunning terug te geven. Terwijl eenerzijds wordt aangedron gen op wederopneming van verschil lende vogelsoorten in de lijst der vo gels, die voor de kooi gevangen mo gen worden, is anderzijds een sterke drang te constateeren, om verder te gaan dan het Kon. besluit van 8 Sept. 1928. De minister heeft, in verband met een en ander, reeds een her nieuwd onderzoek doen aanvangen. Naar de door spreeuwen vooral in de Betuwe veroorzaakte schade en c.q. daartegen te nemen maatregelen wordt door een speciale commissie een onderzoek ingesteld. Over de lijs ters hebben den minister tof dusver nog geen klachten bereikt, die op andere dan lokale schade, door deze vogels toegebracht, zouden wijzen. Er is echter geen bezwaar, dezen vogel ook in een onderzoek te betrekken. Naar Central News aan Je Impero ontleent, zou Mussolini voornemens zijn krachtige maatregelen te nemen tegen hen, Eindhoven passeert thans Arnhem in zielental en stalt zich daardoor op de 8e plaats in de rij der Naderlandscb© gemeenten. In 1928 vestigden zich te Eind hoven 11.595 personen, zoodot op 1 Jam. het aantal inwoners tot 77.548 steeg. De recherche te Hagen heeft een inbrekers bend© van 9 man gevangen geno men. Het zijn bijna allen jongelui wier leeftijd varieert tusschen 16 en 23 jaar. Zij hebben voor zoover bekend is 17 in braken op hun geweten. Bij een groote boekdrukkers-fir ma te Parijs is een boek in bewerking, waarvan de pagina's vier meter hoog, en twee meter breed zijn. Het boek telt drie honderd bladzijden, draagt den tijel van: Gulden Boek van de Fransche in dustrie en is niet anders dan een adres- en reclame-boek op het gebied der in dustrie. Dit boek zal een rondreis gaan doen door Frankrijk en in alle steden worden vertoond. De bladzijdl-n, De blad zijden, die automatisch elke minuut zul len worden omgeslagien, worden doorzoek lichten beschenen. Volgens den Amerikaanschien ge zondheidsdienst breidt de griepepidemie m de Ver. Staten zich naar het Oosten en Noordoosten uit. Weliswaar is het zie- kental in den laatsten tijd niet hooger ge worden, doch de ziekte heeft een kwaadl- diger karakter aangenomen. Het aan tal dooden bedroeg in de afgeloopen week 2140, terwijl bet een week daarvoor 17/0 Te New-York is de tabaks-koning Benjamin Newton Duke, overleden. Hij laat een vermogen na van 600 millioeq dollar. De nieuwe president van de Ver. Staten, Hoover, had Woenrdag een lang durig onderhoud met den kanselier voor de schatkist, Mellon, waarbij tusschen hen volledige overeenkomst werd bereikt over de toekomstige positie van Mellon in d© regeering van Hoover. De Brussel sche correspondent van de „Tel." zegt van betrouwbare zijde te vernemen dat dr. Borms het voornemen heeft, zich na zijn vrijlating den eersten tijd in Nederland1 te vestigen. De griep heeft le Berlijn een zoo- Ionigen omvang, aangenomen, dat van elk© •ijftien Berlijmers er één door de ziekt© VAN ONZE ADVERTEERDERS. Humor in de. reclame. In dit nummer zullen onze lezers in deadvertentie-kolommen weer aantreffen een humoristische adver tentie van de fabrikante van de be kende D. E. Echte Friesche Heeren- Baai, geteekend door Ton van Tast. Wij twijfelen niet, of deze serie zal, evenals het vorige jaar, weer met veel belangstelling worden gevolgd. Crisis in het leger des Heils. In het leger des Heils in Engeland is een crisis uitgebroken. Dezer dagen is de Hooge Raad van het l eger des beils te Sunbury a. d. Theems bijeengekomen om te beraadslagen over de opvolging van den tegenwoordigen leider Bramwell Booth, den zoon van den vermaarden stichter Generaal William rtooth. Het blijkt namelijk, dat er onte vredenheid in veler kringen heerscht om trent de huidige leiding en dat Bramwell ooth, die ernstig oDgesteld is geweest en nog lijdende is, door velen niet geacht wjidt in staat te zijn met de noodige geestkracht en initiatief het Leger te leiden. Anderen achten deze ongeschikt heid slechts van tijdelijken aard. In elk geval zal den Hoogen Baad den bestuurs vorm van het Leger hebben te bespreken en de eventueele opvolging van Generaal Booth. Als dieDS opvolger worden genoemd: mevr. Booth, echtgenoote van den tegen woordigen generaalcommissaris Edward J. Higgins, de stafcommandant, die den Hoogen Raad bijeen heeft geroepen commissaris Catharina Booth, de dochter van den tegenwoordigen generaal en Eva Booth diens zuster, die chef is van het Amerikaansche Heilsleger en een meer

Goessche Courant | 1929 | | pagina bijlage 2