Uit den Westhoek School en kerk. Van Overal Stadsnieuws. Binnenland f O jü ?oj""oi, 50 JAREN IN !NËBëRLAND. Morgen zal het 50 jaren geleden zijn, dat Koningin Emma het Neder- landsche grondgebied als gemalin van Koning Willem III betrad. De Koningin-Moeder Emma is een halve eeuw Nederlandsche en, zooals men elders in dit blad heeft kunnen lezen, bereidde men de Koninklijke Vrouwe daarom een mooie groofsche hulde. Het is vooral de Nederlandsche vrouw geweest, welke in de huldiging een groote rol speelde. En terecht. Want als men aan de sympathieke grijze Koningin-Moeder denkt, dan denkt men bovenal aan haar als moe der, als vrouw, eerst later als vorstin. Men ziet haar als een voorbeeldige moeder voor haar eenig kind, maar ook voor haar volk. En daarom hadden vooral de Ne derlandsche vrouwen het recht en de plicht haar een hulde te brengen. Gedurende haar verblijf in Neder land heeft de Koningin-Moeder een taak volbracht, die veel zwaarder ge weest moet zijn dan wij allen, die niets van de interne plichten en moeilijk heden van het vorsten-leven weten, vermoeden. Voor de wijze waarop zij zich naar buiten en in de opvoeding van haar dochter van die taak gekwe ten heeft, kan men niets dan de hoog ste lof hebben. Steeds is gebleken dat Koningin Em ma in ons midden woonde met een warm kloppend hart, met een ontvan kelijk gemoed voor nooden, ziekten, ellenden. Zij was groot-menschelijk, en voor deze menschelijkheid dient hulde te worden gebracht. MIDDELBURG. Door den hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswa terstaat te Middelburg werd heden aanbesteed het onderhoud van de rijkswegen Sloedam—Goes—Kapelle, Kapelle—yersekendam op Tholen en in den Hogerwaardpolder in Zeeland. Raming perceel I f24.700,perceel II f3200,-. Voor de eerste pérceel was inge schreven door M. Wandel te Schoon- dijke voor f23.960,en M. W. Knuist te Goes voor f23.000,—. Voor het tweede perceel door G. Bolier Jz. te Scherpenisse f 2990, Voor de massa door M. W. Knuist voor f28.000,— en M. Wandel voor f27.027,-. Er is dus niettegenstaande de actie van de beide aannemersbonden voor dit rijkswerk ingeschreven en dat nog wel vrij belangrijk beneden de raming, want de raming voor de beide percee- len samen is f 27.900,—, terwijl het minste inschrijvingsbedrag voor de bei de perceelen is f23.000,— plus f2990 is f25.990,-. Wel was er een groot aantal aanne mers opgekomen om getuige te zijn van deze besteding en na het aflezen der biljetten, bleven de aanwezigen een oogenblik staan alsof zij nog iets bijzonders verwachtten. De hoofd ingenieur-directeur zeide toen „Hef is afgeloopen", waarop allen de ka mer verlieten, om buiten het gebouw in onderlinge gesprekken de zaak na der te bespreken. RILLAND-BATH. In de Maandag gehouden raadsvergadering was afwe zig de heer A. Blok. In zijn Nieuw jaarsrede wees de voorzitter op het feit, dat de bevolking was terugge- loopen van 2120 op 2019. Hoewel hef geboortecijfer driemaal zoo hoog was als het sterftecijfer ging dit geboorte overschot teloor, maar bovendien liep het inwonertal met ongeveer 5 pet. terug. De nadeelen van het eenzijdig grootgrondbezit deden zich dit jaar wel zeer sterk gevoelen. Wegens ge brek aan gelegenheid om vooruit te komen verlaten de beste krachten de gemeente om elders hun brood te ver dienen. De factoren, die de Land- arbeiderswet in het leven riepen, kwa men hier in sterke mate tot uiting. En hoewel eigen zaak benadeelend, blijven grondeigenaars en rentmeesters volharden in hun houding om geen grond af te staan ter uitvoering van Landarbeïderswet en Woningwet tenzij in het aller-uiterste geval tegen prij zen, die vrijwel gelijk staan met wei gering tot verkoop. Het is te vreezen dat men te laaf zal inzien door kort zichtigheid eigen belang te hebben te gengestaan. Inzake de onderhandelin gen over samenwerking voor de gas- voorziening merkte de voorzitter op, dat het voor hef verder verloop dier onderhandelingen van het grootste be lang zou zijn dat de raad der ge meente Goes zich uitsprak omtrent de vraag, hoe men staat tegenover een onderzoek naar de mogelijkheid van gemeenschappelijke gasvoorziening. Dergelijke plannen zouden wellicht van belang kunnen zijn ook voor die gemeenten in Zuid-Beveland, welke thans nog van gas verstoken zijn. Me degedeeld werd, dat door den minister van Onderwijs ontheffing is verleend van de verplichting om in de vaca ture van Hoofd der Openbare School te Bath een benoeming te doen uit de wachtgelders. Aangezien de inspecteui der Volkshuisvesting van oordeel is dat het voorgenomen uitbreidingsplan der gemeente te sober is opgesteld werd besloten het onteigeningsbesluit van 31 October 1928 in te trekken en een volledig uitbreidingsplan te doen ontwerpen. Ter voorziening in een vacature, noodig geworden door hef bedanken van den heer Moree, moef een lid worden gekozen voor de com missie van toezicht op het L. O. Aan bevolen werden de heeren Ds. J. He- tebrij en J. van 't Leven. De heer van de Sande stelde de vraag of de groep waartoe beide aanbevolenen behoo ren, nog niet in de commissie verte genwoordigd is. De voorzitter lichtte toe, dat het hier geldt den zetel zon der kwaliteit. Deze was tot heden in genomen door een voorstander van openbaar onderwijs, doch sindsdien is het bijzonder onderwijs in de ge meente in de meerderheid gekomen waarmede bij de voordracht werd re kening gehouden. De heer van 't Le ven verzocht .geen stemmen op hem uit te brengen, daar hij reeds tal van functies heeft. Met algemeene stem men werd daarop gekozen Ds. Hete- brij. De heer van de Sande bracht ter sprake de vraag, hoe de rooilijn loopt voor de perceelen op het bouwterrein aan den Adriaan Buteijnweg. Hij acht te het bezwaarlijk op de scheiding te bouwen en betoogde de wenschelijk- heid om achteruit te bouwen. De voor zitter oordeelde, dat het laatste het uiterlijk aanzien van den weg niet zal verfraaien. Wethouder van Boven was van oordeel, dat de Bouwverorde ning niet belet om achter de rooilijn te bouwen, terwijl wethouder Deurloo de aandacht vestigde op het B. W., dat tot achteruit bouwen dwingt, daar men geen ramen mag hebben op de scheiding. De voorzitter merkte op. dat deze bepaling niet is van dwingend recht en dat de heer Butijn tot iedere medewerking, behoudens afstand, be reid is. Daar de geheele raad de wen- schelijkheid erkende om het perceel grond tusschen weg en bouwterrein, dat voor den eigenaar vrijwel waar deloos is, aan te koopen, nam de voorzitter op zich, nogmaals in dien geest met den heer Butijn te onder handelen. WISSENKERKE. Te Rotterdam slaagde voor diploma B handenarbeid, Mej. M. T. van der Heijde te Wissen- kerke. WILHELMINADORP. De heer I. Dronkers, voorheen woonachtig te Goesche Sas, later te Rotterdam, is gedurende zijn werkzaamheden in Rotterdam van een steiger gevallen en ernstig gewond. Vrijz. Hervormden in Nederland. In de vergadering van het hoofdbe stuur van de Vereeniging van Vrijz. Hervormden in Nederland op 23 No vember, zoo lezen wij in „Kerk en Volk", heeft de heer G. A. de Ridder medegedeeld, dat hij om persoonlijke redenen zich genoodzaakt zag met ingang van 1 Jan. te bedanken als voorzitter der vereeniging. Hij stelde er prijs op te verklaren, dat dit heen gaan in geenerlei verband stond met de moeilijkheden in de organisatie, integendeel, het waren juist die om standigheden geweest die hem tot nog toe van dit besluit hadden terugge houden. Echter het waarnemen van zijn functie belemmerde hem dermate in zijn studie dat hij niet langer ver antwoord was indien hij dit besluit niet nam. Bij het achtervolgen van een wiel rijder, die zonder licht reed1 en niet vol deed aan het hevel van den marechaus see om te stoppen, is die brigade-com mandant der marechaussee te Rijen (N.-BJ van zijn. rijwiel ga vallen en daar bij zoo danig gewoma, datnij in het zieken huis te Breda is overleden. Toen Maandagmorgen een ver pleegde, die uit een krankzinnigengesticht te Neuss ontsnapt was en zich bij zijn vrouw in Dusseldiorp bevond, door een verpleger weer werd gehaald, weigerde hij de deur te openen. Zijn vrouw tracht te hem daarbij te kalmeieren, doch wend door den man met een hamer aan! het hoofd gewond. Vervolgiens stortte de on gelukkige zich van de 4de verdieping naar beneden en overleed na aankomst in het ziekenhuis. Op het stadhuis te Groningen zou Maandag worden a.ainbesterd het verbe teren van de Polderstraat. Er waren ech ter geen insdhrijversbiljetten ingekomen, imdat iin de bestekken was geëisdht het stellen van borgen, een bepaling, die de Aannemershonden uit de bestekken wen- schen geschrapt te zin. Het bedrag dat eon filiaalhouder te Rotterdam van een Groningsdhen ma- nufacturier moet hebban verduisterd, was liet f 10.000, maar ongeveer f 1000. Er is nog een zeer groote voo.raad goederen lanvvezig en de verdachte heeft tot een paar weken geleden altijd prompt iedere .veek zijn geld afgedragen. Tc Maastricht is het roodvonk epidemisch verklaard. Er zijn 50 gevallen /astgesteld. De Lagere scholen blijf oen tot 15 Januari gesloten. Volgens een door de gezondheids commissie te Washington uitgebracht •apport bedraagt het aantal dooden 'jen gevolge van de op het oogenblik in de Ver. Staten heer schen de griepepidemie reeds 12.000. Men-'vreest, dat het aantal looden nog aanzienlijk hooger zal wor den voor de epidemic ten einde is. Het nieuwe intercommunale tele foonboek van het Duitsche rijk is op die >ers en zal begh Februari aan de rond 300.000 aangeslotenen worden toegezen- !en. Het wordt in 330.000 exemplaren gedrukt en bevat niet minder dan 13.003 bladzijden. En nog steeds neemt het aan tal aansluitingen in stijggnde mate toe In December hebben zich 8000 nieuwe gegadigden aangemeld, wier namen nog alle in het nieuwe boek zijn opgenomen. Een combinatie van visscberslui uit IJmuiden heeft bet wrak van de ,,Sa- lento" gekocht van de vertegjenwoordigster /an de reederij van het schip, de firma Armando Farina te Rotterdam. De zaak zal evenwel eerst beklonken worden, als le ver tegenwoordigs ter de koopsom ont vangen heeft. Eenige maanden geleden werd den telefoon-abonnees te IJmuiden door den Jirecteur medegedeeld', dat met ingang /aai 1 Jan. j.l. ongetwijfeld het aantal aangeslotenen de 1000 zou overschrijden en het abomnemaenl aldus met vijf gulden per jaar zou worden verihoogd. Thans is gebleken, dat op 31 Dcc. hst aantal abon nees 999 bedroeg, zoodat eir vanzelf van de verhooging nu niets komt. Aan het politiebureau ie Almelo wist Vrijdagmorgen de 25-jarige woonwa genbewoner Johaio Drogt, toen hem ge legenheid werd gegeven zich te wasschen. te ontvluchten. Ofschoon hij direct door eenige agenten achtervolg] werd, gelukte het hem te ontsnappen pn bet Nijrees- hosch te bereiken. Drogt was aangehou den als verdacht van diefstal met braak, ten nadeeie van den heer Pin to, uit wiens pakibuis een partij paardenhaar en vellen gestolen waren. Het is nog niet gelukt den ontvluchte in handen te krijgen. Het Nederlandsch Instituut voor Efficiency heeft besloten bij bet voeren van correspondentie in de titulatuur om schrijvingen ais „weledelgestreng'wel edelgeboren", „zeergeleerd", enz. in het vervolg weg te laten alsook den aanhef en de beëindiging der brieven te vereenvoudi gen, door het weglaten van beleefdheids vormen. Daarbii is uitgegaan van de ge dachte, diat de werkelijke hoffelijkheid moet zijn gelegen ia de verzorging van den zakelijken inhoud en de snelle en zorgvul dige uitvoering van de correspondentie. Gisternacht omstreeks 2 uur heb ben 3 personen ingebroken bij den heer H. Wijlaars te Hersel nabij Lierop (N.-B.) Zij hebben een raam opengeschoven in de kamer waar de vrouw ziek te bed lag. De inbrekers bedreigden haar met messenen hebben ongeveer f500 gestolen. De man, die in een andere kamer sliep, wilde hen te lijf gaan, doch werd door de onverlaten ernstig gewond, waarschijnlijk met een hard voorwerp. Onder politiegeleide is te Amster dam aangekomen een van Oldenzaal op transport gestelde 28-jarige vreemde Inge, op verzoek van dem commissaris van politie te Haarlem te Oldenzaal in den trein was aangehouden als verdacht van oplichting van een bedrag groot f600 ten nadeeie van een inwoner te Haarlem. Daar de op lichting te Amsterdam is gepleegd is zij daar in bewaring gesteld. De commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant heeft zijn bemiddeling aangeboden in het nog steeds niet opgeloste conflict tussclhien de giei- meente Breda en de medici. De afdeehng Breda en omstreken' van de Nederland1- sche Maatschappij tot bevordering van die Geneeskunst heeft dit aanbod: onmiddellijk aanvaard. Voor de van 1928 Febr. te houden XXe jaarbeurs te Utrecht is voor het eerst zoo goed als alle beschikbare ruimte verhuurd. De politie te Lonneker heeft aan gehouden het echtpaar B. te Glanerburg, verdacht van brandstichting in zijn wo ning. Toen man en vrouw Zondag, naar Enschedé waren, ontdekten de buren brand in het huis. De gordijnen hadden vlam ge vat en ook op andere plaatsen was brand ontstaan. In de lade van de kachel werd1 een flesch gebonden Bij zijn thuis kojmst werd ,]ie£ echtpaar door de politie aangehouden f Op '^hete oogenblik zijn er in de Ver. Staten bijna 25.000.000 auto's en goederenauto's ia gebruik. De Amerikaan- scihe auto-fabrikanten hopen dit jaar hun illusie te verwezenlijken van het vervaar digen en ver koopen van 5.000.003 auto's. In de auto's van de latere jaren wordt min der de nadruk gelegd op snelheid dan' op sierlijheid van uiterlijk. Maandagmiddag werden twee ge- neesheeren ontboden bij twee gezinnen aan het Laantje te Gorinohem. De mein- schen waren in elkaar gezakt en die dok toren constateerden, diat zich hier een vergiftigingsverschijnsel voordeed. De wa re oorzaak konden zij echter tot heden niet vaststellen. Men vermoedde, dat het melkvergif- tiging was, doch dit kon volgens de pa tiënten niet het geval zijn, daar verschil lende buren van dienzelfclen melkhandelaar melk betrekken. De vergiftigjden zijn twee vrouwen, twee mannen en vijf kinderen, die allen klagen over ernstige hoofd- en buikpijn Op de Groote Heide te Venio, heeft men Zondag achter de kogelvangers het lijk gevonden van een ongeveer vijftig- jarigen zwerver. Een onderzoek wees uit, dat de man waarschijnlijk door de koude was omgekomen. Omtrent zijn identiteit tast men nog in het duister. Wolff meldt uit Neurenberg, dat een 9-jarige jongen uit Waldhaus Zondag door een 12-jarigen kameraad met een jachtgeweer doodgeschoten is. De jonge moordenaar sleepte z'n slachtoffer naar h 200 meter van diens woning verwijderd boschje en verstopte daar het lijk onder de sneeuw. De gendarmerie vond het lijkje pas Maandagmorgen. Toen hij het lijk terugzag bekende de jeugdige moor denaar zijn daad. Het ijs. r Als men in de meer Noordelijke gedeelten van ons land reeds eenige dagen schaatsen rijdt, als elders zejlfs' al wedstrijden georganiseerd worden, dlan vraagt Zeeland alsmaar meer vorst, opdat het ijs h ier sterker en dikker zal worden.E'n schaatsland bij uitnemendheid is Zeeland geenszins. O9K dit jaar blijkt zulks weer. In de omgeving van Goes hebben de rij ders op de gladde ijzers zich nog met kunnen uitleven. De jeugd kris-krast wat heen en weer op de plassen en slooten in de Poel, doch daar blijft het bij. Hat eigenlijke ijsfeest in onze stad kan pas beginnen als de vesten sterk genoeg zijn. Alvorens het zoo ver is zal de vorst zich nog eenige nachten moeten doen gel den. Vanmorgen is op den Singel geboord en het ijs bleek er 5 c.M. idik. Vo»Jgeins de keuringscommissie is dit nog niet dik genoeg, temeer daar het ijs dit jaar van' minder goede kwaliteit is. Intusschem is de plaatselijke ijselulb, wier kwitanties zelden' vriendelijk ontvan gen worden' als er geien vorst in de lucht zit (hetgeen menschelijk) er toe over ge gaan de contributie-gelden te innen. Als dat evenals de wedstrijden van den Kon. schaatsendjdersbond maar geien slecht teeken is. De echte ijsliefhebbers in Goes, meest import uit het Noorden, vragen zich ieder jaar af of er niets aan te doen zou zijtn om in Zeeland eerder op de schaats te kunnen. Natuurlijk is de vorst in zijn po ging om het Zeeuw scha brakke water te doen stollen, te hulp te komen. N.l. met een ijsbaan, een stuk land dat slechte! even onder water behoeft gezet te wor den. Doch een goede ijsbaan eischt een behoorlijke afbakening met een dijkje, een afwatering enz. endat kost eenig, ka pitaal. We hoorden dezer dagen' van iemand, tii eem berekening had gemaakt, een bedrag ad f6000 noemen. Het komt ons voor, dat de ijssport hier niet populair genoeg is om over het be- noodigde bedrag de beschikking te krij gen, en dat we net in Goes in denverre, verre toekomst nog met onze moeilijk vol doende te bevriezen' vesten zullen stellen. Onder „Binnenland' in dit nummer wordt melding gemaakt van enkele offers die het ijs dit jaar reeds opeischte. Ver schillende jeugdige menschenlevens zijn weer te betreuren. In verband hiermede doen we wellicht goed werk door de Goe sche ieugd tot voorzichtigheid te manen. Elaers geldt het spreekwoord: „Gaat niet over het ijs van één nacht.'" In Zeeland dienen we het te vertalen: „Gaat zelfs niet over het ijs van vele vele nachten.'" Moge de Zeeuwsche bedachtzaam heid (ook al bijna spreekwoordelijk) de jeugd in den ijstijd tot voorbeeld strek ken. Veemarkt. Ter markt van gisteren waren aange voerd 7 nuchtere kalveren, 4)7 biggen. JUBILEUM KONINGIN-MOEDER. Ten paleize Voorhout fca 's Gravenhage, had Maandagmiddag de aanbieding plaats van het reeds vroeger vermelde nationale geschenk van de Nederlandsche Vrouwen en van de geschenken uit Indië. Hare Ma jesteit de Koningin-Moeder ter gelegen heid van Haar Jubileum aangebeden Om 41/4 uur kwam de Kon'.ngin-Moe- vler mei groot gevolg en vergezeld van de Koningin, den Prins der Nederlanden en Prinses Juliana dc zaal binnen en begroet te de Eere-Presi'enle, echtgenoote van den voorzitter der Eerste Kamer, de Presidente me /rouw Van JL^euwen en mevrouw Koningsberger, echtgenoote van den minister van koloniën, met freule de Graeff, dochter van den gouverneur- generaal, alsmede alle aanwezige dames. Onder de Indische geschenken moet in de eerste plaats genoemd worden een groot kamer chul, waarvan echter alleen nog maar de teekening gereed is. Aan dit kamer schut dat bestemd is voor de „Witlfi Zaal van het paleis Soesidijk, wordt reeds gedurende vele maanden door 18 bekwame houtbewerkers gewerkt. Het wordt vervaardigd uit twee houtsoorten, Liet lichtere djatihout en het donkere Sono-bout. Deze laatste, niet zeer alge meene houtsoort, is van bijzondere fraai heid en duurzaamheid. Voorts moeten genoemd worden een groote, zeer oude Chineesche v.aas (aan getroffen diep in het binnenland van Bor neo) met fijn bewerkt houten voetstuk, een antieke kist met fraai kaperbes lag, een groot zilveren blad (Palembangsch) op voetstuk, een zilveren „giendi" of wa terkan op zilveren blad en afgedekt door een kleiner zilveren blad, dat een zilveren kom draagt. Ook dit geheel is zuiver in neem sch drijfwerk en hetzelfde kan ge zegd worden van een ovale zilveren bon bon-doos (Atjesch). Van de afzonderlijke geschenken, wel ke aan die door het Indische hoofdcomi té aangeboden zijn toegevoegd, verdiend in de eerste plaats vermelding een door den Sultan van Djokjacarta geschonken zware bronzen gong„ opgehangen aan een in de ateliers van den Djokjaschen kra ton vervaardigden', kunstig bewerkten dja ti-houten standaard, zoomede een beeldje Dewa Ngoerah Agoeng, geschenk van den regent van Grianjar (Bali), een door ra den Ajoe Soedirowinoto aangeboden {ge batikte zijden doek, vervaardigd' in dje werkplaats van de fiiria S. E. Gobée en Co. te Djokjakarta cn een tweetal gewe ven doeken, aangeboden door het gemengd koor van Pearadja in 'de afdeeling Ba- taklanden der residentie Tapanoeli, als mede een geschenk aangeboden door „Boe atan", Oost en West (mevr. v. Beresteye) De namen van de leden der verschil lende comité's, 'die zich in Inidië voor deze gelegenheid hebben gevoilmd, zijn veree- nigd in een album, waarvan het schut blad en het blad, idat de opdracht aan H.M. de Koningin-Moeder bevat, zijn geteekend door den Bandoeng,schen sier- teekenaor Dirk Rühl, die dit geheel be langloos deed om op deze wijze zijn hulde te brengen. De teekening.en zijn bewerkt naar motieven van den Boroboedoer. De som ter beschikking van H.M. ge steld voor philantropische doeleinden, namens de Nederlandsche vrouwen, be draagt m aftrek van alle andere geschen ken, f 175.000. Het bedrag uit Ned.- Indië verkregen, bedraagt f 110.000. Gisterochtend werd door de koningin- moeder in particuliere audiëntie ontvangen mevrouw E. KieykampHaagen Smit, vergezeld door haar zoon, dien ne«er C. G. Kieykamp, ter overhandiging van het por tret van prinses Juliana, geschilderd goor W. B. Tholen en aangeboden door de le den, directie en commissarissen der ko ninklijke kunstzaal Kieykamp te Den Haag. De koningin-moeder, die de uitvoering/ en de gelijkenis van. het portret zeer be wonderde, betuigde haar groote ingeno menheid met het geschenk en droeg de- directie der kunstzaal Kieykamp op, dien leden uit haar naam hartelijk dank te zeg- gen. Op Donderdag 10 Januari zal niet al leen door geluidversterkers op den' grooten toren op de Riviervischmarkt te; Dien Haag, doch ook door geluidversterkers, geplaatst op het Lange Voorhout, de mu ziek worden verspreid, welke ter cere van het gouden feest van de koningin-moeder vanwege het Haag,sche comité 1929 in de Groote Kerk zal worden uitgevoerd. Gisteren verleende de koningin-moeder audiëntie aan ds. G. J. Weyland, te Veer© voorzitter, en ds. D. den Breems, {emeritus predikant te 's Gravenhage, secretaris de algemeene synodale commissie, ter bieding van gelukwenschen aan de konin gin-moeder namens de Synode van de Ne derlandsche Hervormde Kerk. Ter gelegenheid van bet jubileum had gisteravond ten paleize in het Noordeind een gala-diner plaats, voorafgegaan doo een cour van gelukwcnschimg. Met onze geheele Koninklijke famili en de leden van de hofhoudingen zaten ruim een 100-taJ ganoodigjden. De Koningin sprak, tijden© den di de Koningin-Moeder als volgt toe; Lieve Moeder, De schoone dagen die heel ons vo als een hoogtij viert, waarin het u gege is het oogenblik te herdenken waarin aan de hand van mijn onvergebeJijken Va der, voor 50 iaar het eerst onzen Vad« landschen bodem betrad, bieden mij e welkome gelegenheid, aan dezen fees disch, omringd door de hoogaten in

Goessche Courant | 1929 | | pagina 2