ln dienst van allen. N« 2. Rresiva Woensdag 2 Januari 1929 116 Jaargang, at zal 1929 brengen? LINTVELT's BAZAR SWOOP Buitenland 32 FEUILLETON Naar het Engelsch van ETHEL M. DELL. Geautoriseerde vertaling van DICKY WAFELBAKKER. „Ik heb zelfs nog heel wat werk te verrichten", gaf Bill ten antwoord. „Ten eerste moet ik mijn preek ge reed maken voor aanstaanden Zondag en ten tweede heb ik vanavond een klasse van jongens, die binnenkort hun belijdenis moeten afleggen.. Ver der zal ik naar juffrouw Phipps gaan om van haar gedaan te zien te krijgen, dat ze haar jongste kind laat inenten". „Wat heb jij daarmee in 's hemels naam te maken?" „Niets", zei Bill bescheiden. „Doch daar het me gelukt is haar er toe over te halen het kind te laten doopen, schijnt Brace van mij te veronderstel len, dat mijn overredingskracht groo- ter is dan de zijne". „Juffrouw Phipps", herhaalde me vrouw Rivers. „Is dat niet de stum per, die elf kinderen heeft en wier man in het ziekenhuis ligt?" „Dezelfde", antwoordde Bill. „Ver der is zij nog in het bezit van een bui tengewoon scherpe tong. Ik geloof niet, dat iemand in de parochie het in dat opzicht van haar winnen kan". Mevrouw Rivers lachte zachtjes. „Oh ja, ik ken haar", vertelde ze. „Ik kocht een poosje geleden een paar sinaas appelen bij het postkantoor en toen stond ze op de stoep vlak bij den winkel met een stuk of acht van haar kinderen. Ze zagen er allemaal zoo zielig uit, dat ik heusch niet den moed had de sinaasappelen mee naar huis te nemen". Weer lachte ze. „Ik geloof niet, dat de eigenares van den winkel erg op me gesteld is, want ze trok een allesbehalve vriendelijk ge zicht, toen die kinderen de sinaas appelen gingen pellen. Maar juffrouw Phipps was heel dankbaar en vroeg me wel vier keer, wanneer ik haar eens kwam bezoeken. Ik moet u ech ter tof mijn schande bekennen, dat ik het tot nu toe totaal vergeten had". Eensklaps verscheen er een smeeken- de uitdrukking in haar oogen. „Mag ik het probeeren die inentings-kwestie van haar gedaan te krijgen? Ik zou e erg trofsch op wezen, indien het me gelukte". „Wilde u naar die afschuwelijke, beruchte buurt gaan?" riep Bill uit. „Dat zal niet gebeuren". „En waarom niet?" protesteerde ze. „Er zijn maar twaalf huisje in de laan en ze zien er alleraardigst uit". Bill liet een geluid hooren, dat heel veel op gekreun geleek. „Dat gedeelte is de pesthaard van Rickaby. Zelfs juffrouw Mason, de districts-huisbe- zoekster, heeft de familie Phipps in wanhoop opgegeven. Juffrouw Phipps heeft haar letterlijk het huis uitge jaagd". „Wellicht was juffrouw Mason ge wapend met tractaatjes in plaats van sinaasappelen", veronderstelde de ge neraal. „Vandaar het groote verschil". Dat is mogelijk", gaf mevrouw Ri vers toe. „Maar in elk geval heeft zij me uitgenoodigd haar te komen bezoeken, dus zal ze me niet den toe gang ontzeggen. Ik zou het heusch heel graag probeeren. Ik denk dat ik er vanavond heenga, nee, misschien is morgen eigenlijk beter. Wilt u niet voordat u vertrekt een kopje thee gebruiken". Bill bleef evenwel bij zijn voorne men en dientengevolge was de gene raal wel gedwongen mee te gaan. Mevrouw Rivers bracht hen tot de twee oude denneboomen en nam toen afscheid van hen. „Ik zal u het resul taat van mijn bezoek aan juffrouw PhippS laten weten", waren haar laat ste woorden tot Bill. „En wanneer ik niet slaag, dan zal ik eerlijk beken nen dat ik allerminst de geschikte persoon ben om huisbezoeken af te leggen". Maar u moogt geen pogingen tot omkoopïng wagen", waarschuwde de generaal plagend. Ze nam haar rozenmand op en glim lachte. „Ditmaal zullen er sinaasappe len, noch tractaatjes meegenomen wor den", verzekerde ze hem. Generaal Farjeon had graag nog iets gezegd, maar Bill drong tot spoed aan. De dominee had zich reeds naar het uiteinde van de laan begeven en er stond den ouden man dus niet veel anders te doen dan zijn voorbeeld te volgen. „Lieve hemel, wat heb jij een haast", zei hij op grimmigen toon. „Welk nut heeft het een man mee te nemen om kennis te maken met een mooie, charmante vrouw, wanneer je hef hem niet eens gunt een poosje van haar gezelschap te genieten?" „Ik zei u zooeven toch al, dat ik nog zooveel te doen had", gaf Bill ten antwoord. „Bovendien was het heel duidelijk merkbaar, dat ze meer dan genoeg van ons had". „Praat alsjeblieft alleen over je zelf", zei de oude man hatelijk. „Ik voor mij ben er van overtuigd, dat ik de kunst nog wel versta een vrouw te charmeeren". Bill stond op het punt een verre van complimenteus antwoord te ge ven, maar hij bedacht zich bijtijds en mompelde in plaats daarvan een op merking over de ondragelijke hitte. Toen ze langs het huis van mevrouw Winch gingen, kwam deze geachte da me juist op den drempel te voor schijn. Ze groette hem met haar ge wone, statige vriendelijkheid en Bill was van plan geweest kalm door te loopen, zonder een praatje te maken. De generaal scheen er evenwel een ze ker sadistisch genoegen in te hebben dit juist wel te doen. „Goedenavond, mevrouw", begon hij. „Wat zegt u van dat weertje? Gaat u een beetje in den tuin werken?" (Wordt vervolgd). courant ADVERTENTIEN van 15 regels fl,20, elke regel meer 24 cent. Driemaal plaatsing wordt tweemaal berekend. Dienstaanbiedingen en aanvragen 15 en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf cent per regel. Advertentiën worden Telefoonnummer 17, na 17.30 No. 244 aangenomen tot 12 uur voormiddag. wat zal 1929 ons brengen? Die bag is gemakkelijker gesteld dan be twoord. Maar toch ieder waagt ;h weieens graag aan voorspellin- n. Ieder heeft, mogen wij veronder- llen, wenschen, waarvan hij van :e hoopt, dat zij het komende jaar uld zullen worden. Maar er zijn ook en dat zijn de pessimisten die met onmiskenbaren angst en 'nigszins wrevelig het komende jaar •gemoet zien. Waf 1929 zal brengen heeft het tueele magazine „Nova" blijkens ar Kerstnummer aan een aantal be nde Nederlanders gevraagd. Deant- jorden, die binnenkwamen, getuigen lerminst van veel optimisme, hoewel ■t natuurlijk aan goede wenschen ior de toekomst niet ontbreekt. De wenschen van mr. J. B. Kan, inister van binnenlandsche zaken en ndbouw, luiden als volgt: „Een oud-Romeïnsche spreuk zegt: )e zeeman verhaalt van de stormen, e boer van de beesten". Zeeman ben i, hoeveel ik ook gevaren heb, niét, laar boer stellig voor drie vierden, •lijn idealen voor 1929 gaan uit naar an boerenstand, die geen enkele re en tot klagen meer zal hebben. Wel s waar zal dit ongemeene verschijn- el den anthropologen veel stof tot adenken geven, maar voor mijn op- ■olger en ziehier het christelijke an mijn wensch opent zich een alig perspectief." Onze baardige bard, Koos Speen- boff I, vond tusschen alle vreugde volle soesah van zijn drievoudig jubileum waarmee heel Nederland moest meeleven nog tijd voor het uiten der volgende profetie: „Het jaar 1929 zal ons brengen Een verbazingwekkende doch zeer gunstige wending in de politiek der Sowjet-Republieken. Het vertrek van een zeer hoogge plaatste in ons land naar Oost-Indië. Een serie schrikkelijke branden en een in ons grootste Museum. Er zullen minder banken fout gaan ten gevolge van advokatenraadgevin- gev". Henri ter Hall hoopt van het jaar 1929: „Geen overstroomingen geen stormrampen geen spoorweg-onge lukken geen veenbranden. Een zomer en herfst als die van 1928. Een geregeld luchtverkeer met In- dië (Oost en West). Hooger pensioen voor de oud-gepen- sionneerden. Lager belastingen afschaffing van de belasting op de publieke verma- Hoek Koningstraat - Magdalenastraat. SPECIAAL ADRES IN: GLAS, PORSELEIN EN AARDEWERK. Onder de beschermende vleugels van de Wright Vliegmachine, waarmede voor 25jaren de eerste vluchten werden gemaakt, hield de Royal Earo Nautical Société te Londen een feestmaal ter eere van het kwart eeuwfeest der luchtvaart. kelijkheden betere regeling van de auteurs-rechten. Wat minder bezoek van buitenland- sche circussen aan ons land en wat meer bezoek van hef Nederlandsche publiek aan Nederlandsche kunst- en vermaaks-instellingen. Minder revue's meer waardeering voor goede Hollandsche kunst (kunst met een kleine k). Meer veiligheid voor voetgangers - minder onbewaakte overwegen. Een bevredigende oplossing van de verdragkwestie met België. Minder werkloozen meer werk lust Minder tollen meer autobussen. Voor Amsterdam een droog Rok in voor Rotterdam nog een Maasbrug voor Den Haag een stadhuis voor Arnhem, Nijmegen, Doesburg, Deventer enz. enz. een nieuwe brug. Voor heel Nederland electrische spoorwegen. Meer dames met mooi lang haar. Wanneer deze wenschen in vervul ling gaan, dan: Heil 1929!" Vervolgens een antwoord op rijm. Natuurlijk, 't is van ons aller vriend Clinge Doorenbos „Mijn wenschen voor het komend jaar? Hier hebt U ze, vlak bij elkaar; Behoorlijk schaatsenrijdersweer, Een zomer als de laatste keer, De „tollenaars" voor goed aan kant, (In Rijksmuseum-tuin geplant), Forensbelasting doorgehaald (Geef t'rug, wat ik al heb betaald), Een lustig vrije Radio Bevrijd van politiek en zoo, Gezond-, blij- en tevredenheid, Een permanente keukenmeid, Mijn Zondags doen en laten vrij, Geen nieuwe Magazine's er bij, Als 't jaar me dat eens alles gaf... Enfin, ik wacht maar kalmpjes af". Vóór alles interesseert bijna ieder onzer zich toch voor dat wat wij per soonlijk zullen beleven. Uit mevrouw Wijnaendt FranckenDyserinck's ant woord blijkt dit met eerlijke openhar tigheid: „Waarschijnlijk brengt 1929 aan de overgroote meerderheid meer ellende en ergernis dan „gelukkige minuten". Als overigens uw redactie zich inte resseert voor mijn persoonlijke „ver langens" dan zouden deze zijn: meer zin voor natuurschoon bij de Haag- sche gemeenteraadsleden, die met schandelijk vandalisme een mooi plek je in de toch al schaarsch bedeelde Scheveningsche havenwijk doen ver dwijnen en weer in een stuk steenen- woestïjn met lawaaimakende school jeugd zullen veranderen. Op den ach tergrond ziet men de in den stijl van de duinomgeving ontworpen villa van den Italiaanschen schilder Malmesi den zwaarst getroffene van de omwo ners. Maar ook de van dit bekoor lijke plekje verst afwonenden, de be kende kunstenaars van den Sigten- horst Meijer en Rient van Santen, behoeft men maar naar hun meening te vragen om te beseffen, welk treu rig staaltje van Haagsche krenterig heid de 32 voorstemmende dames en heeren gegeven hebben". Bij hoesten en heeschheid voorat bronchitis 1 Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. *ER OVERZICHT. Poincaré blijft. Maandagmorgen heeft in het Fran- sche ministerie van Financiën onder voorzitterschap van Poincaré, een ka binetsraad plaats gevonden, over het verloop waarvan Havas het volgende meldt De kabinetsraad besprak den poli- tieken toestand. De premier zette te genover zijn collega's uiteen dat hij, toen hij op 11 November een mini sterie vormde, de opvatting had ge had dat hij niet door een verlenging van de crisis de bespreking en afhan deling der begrooting moest vertra gen, maar dat hij thans, nu de aan neming van voorloopige twaalfden voor de derde maal vermeden is en nu de stabiliseering haar deugdelijk heid heeft bewezen, de taak, die hij op zich genomen had, als vervuld beschouwde en van plan was den president der republiek zijn ontslag aan te bieden. Bij de daarop volgende gedachten- wisseling gaven de leden van het ka binet eenstemmig als hun meening te kennen, dat in weerwil van de betee- kenis der op internationaal en bin- nenlandsch politiek gebied bereikte resultaten nog zeer veel te doen is. Van de afdoening hiervan hing vol gens hen de consolideering der be reikte resultaten af en de aanwezig heid van Poincaré aan het hoofd der regeering bleef naar hun meening on misbaar voor het welslagen. Poincaré sloot zich bij deze een stemmig geuite argumenten zijner me dewerkers aan en de ministerraad ging dadelijk over tot een onderzoek der vraagstukken die bij het weder- bijeenkomen der Kamer aan de orde zouden komen. De regeering zal in de overtuiging dat de oriënteering der a.s. parlementszitting de toekomst bepalen zal, bereid zijn ook op inter pellaties betreffende de algemeene po litiek in te gaan. Zij zal in den loop der debatten een program van dadelijk uit te voeren maatregelen indienen en het parlement uitnoodigen zich daarover te uiten. BoliviaParaguay. In het conflict Bolivia-Paraguay zou volgens een gerucht, een verscherping zijn ingetreden, doordien Bolivia op nieuw een vijandige houding had aan genomen. Volgens een bericht van den gezant van Paraguay te Washing- ABONNEMENT Prijs per kwartaal, in Goes f2,— buiten Goes f2, Afzonderlijke nummers 5 cent. herschijnt Maandag-, Woensdag en Vrijdagavond. goesche Uitgave Naamlooze Vennootschap Goesche Courant Postcheque- en Girorekening No. 55571

Goessche Courant | 1929 | | pagina 1