Grinnik-Pilletjes Gemengd Nieuws PUROL er opl Ze hadden het over een diner, dat Ber tus met zijn hooge aanwezigheid had ver eerd. „En ik zeg je, Wullem, het was een schitterend feest! De soep was heerlijk, de visch was as een droom, en dr waren zuiveren lepels en vorken en „Wat!" schreeuwde Willam. ren lepels en vorken zuiveren »orkenl Ik geloof je niet. Laat zien' Uitgelokt. Tc-f ,was kfe^t b;ieen boer 21,in beweer stond ook een ..aarop de kinderen van den boer ezei.1 i „vkwijIs reden. Op een goeden dag liep de ezel ach ter de boerin aan den boomgaard door. De boer zag bet en zei tegen Teutlis: „Ik ge loof, dat die ezel een oogje op mijn vrouw heeft." 1 „H'm," grinnikte Teuciis. „Dat geloof ik ook. En het is niet de eerste ezel, die een oogje op haar heeft." „Mevrouw," zei de vroom-uitzieude bezoeker, „ik geef raad en troost aan on gelukkige vrouwen. Weet U, waar Uw man iederen avond is?" „Ja, dat weet ik." „Ach mevrouw, U denkt misschien, dat U het weet. Maar hij kan hier, en daar en overal zijn." „Nou," zei de dame, „als hij uit de plaats, waar hij op 'toogenblik is, van daan wil komen, dan moet hij1 eerst een granieten steen optillen, die een paar honderd pond weegt. En hij was niet eens in staat een bak met kolen op te tillen, toen hij nog leefde." Passagier (op het punt uit de tram te stappen) „Wat is de boel hier tochsleuit geregeld, conducteur!" Conducteur: „Wat mankeerde er aan, mijnheer? Was er geen plaats voor u?" Passagier: „O, ja zeker. Zelf heb ik nog wel een plaats kunnen vinden en dat jongemensch daar stond op voor mijn zus ter. Maar mijn vrouw heeft al dien tijd moeten staan!" Een zeer zorgelijk uitziende man kwam bij een brandverzekeringsunaatschappij om schadevergoeding vragen. „Groote schade?" vroeg de agent. „Nee," antwoordde de man, „alleen maar een deur." „Hoeveel zou een nieuwe deur kosten „Een gulden of vijftien." „Wanneer is de brand uitgebroken? De man aarzelde even. „Zoowat dertig jaar geleden," zei hij toen. „Dertig jaar geleden?" „Ja." „En heb je al die jaren gewacht, eer je het aangaf?" „Ja." „Hoe komt dat? „Ja, ziet u mijnheer, sinds die deur verbrand is, heeft mijn vrouw maar zit ten zanikken, dat ik 't moest aangeven. En nou heb ik er genoeg van." Song-Lun-Hing, heeft het erbarmelijk blende wicht met z'a auto naar bet Hnnsa-huis gebracht, waar het Zondag- tmd om elf uur noder hevige pijnen is zweken. De ouders zonden de Korst ige® met hun kindje bij die grootouders I Duitschlamd doorbrengen. Flauwe aardighe id. De slagersknecht Lucas B. te Stap horst had gesolliciteerd naai- die vacante betrekking van secretaris van het water schap „Hasselt en Zwartsluis'De be treffende stukken moesten ingeleverd wor den vóór Donderdag j.l. Vrijdag werd de baas van B. telefonisch opgebeld door een onbekend iemand, die hem vertelde dat het dagelijksch bestuur ten huize van heemraad v/d Stouwe te Zwartsluit be zig was een voordracht samen1 te stellen, en B. hierop zou voorkomen, waarom ze ze hem verzochten, dadelijk aldaar te ko men. B. was niet thuis, maar z n baas trok er dadelijk op uit om hem te zoeken en zijn knecht de blijde boodschap over te brengen. Spoedig was hij. gevonden. Gauw van kleeren verwisseld en dan per fiets naar Zwartsluis. Maar nee, dan zou het dag. bestuur te lang moeten wachten. Daarom vlug naar den autoverhuurder M. met verzoek dadelijk met een auto voor te komen. Aldus geschiedde. Allereerst tufte men naar Zwartsluit B. was in een opge wekte stemming. Bij den heer v. d. Stou we aangekomen1, bleak B., dat men daar van het geheele geval niets afwist. De stemming zakte al eenigszins. Dan maar naar Hasselt, naar den dijkgraaf. De baas kon ook misverstaan hebben. Ook daar echter was men geheel onkundig van de zaak. De stemming zakte tot beoeden nul. Van Hasselt is men maar terug ge reden naar huis. Een gemeentel ij k bittertje In den gemeenteraad te Jutfaas werd naar aanleiding van het rapport der ge- meenterekening critiek uitgeoefend op hei beschikbaar stellen van gemeentewege van Catz Elixer aan de leden van de stem- boreaux. Een der wethouders achtte dat met ter beschikking willen stellen van drank kren terig. De voorzitter bracht daarop bet be schikbaar stellen van een halven liter al coholhoudende drank per stembureau (of wel het bedrag daarvoor) in stemming, waarbij met 7 tegen 4 stemmen besloten werd he* gemeentelijk bittertje niet meei te .erstrekken. Een touw.., ontploft. Eenige kinderen vonden vorige week in Den Bosch een springtouw en hadden zich daarmede al eenige dagen vermaakt. Maandagmorgen waren ze met hun zessen aan het krakeelen geraakt wie het touw mocht hebben en het gevolg was dat dii cnet de kachel in aanraking kwam en eei mtploffing volgde. Het touw bleek bij oti lerzoek met kruit bewerkt te zijn. De kinderen, in den leeftijd van 15 to 3 jaar, werden allen verwond aan hoofd handen en beenen een jongentje van jaar werd zoo ernstig getroffen, dat dii eenige vingertjes zal moeten missen. Hei entje is ter verpleging opgenomen, de 5 audere kinderen kouden na geneeskundigi behandeling in het Groot Z ekengasthul, ie hebben ondergaan naar buis terugkeeren Auto-ongeval. In Bosch en Duin te Zeist beeft Zondag- iddag een autobotsing plaats gehad op het kruispunt Vosscnlaan - Haarnscheweg Een door baron Van Lynden uit Soes lerberg bestuurde »uto reed tegen een u i Utrecht afkomstigen auto. Na den schok vloog de Utrechtsche wagen nog tegen een laantaarnpaal, terwijl de andere autc tegen een boom weid gesmakt. De auto van baron Van Lynden werd vernield en le inzittende werden min of meer ernstig verwond. Mevrouw van L, die met eei lochler achterin zat. kiaagde over pijn n len rug en het meisje werd bewusteloos -aron v. L. klaagde over pijn in een knie en zijn naast hem gezeien zoon Ij, werd in het gelaat verwond door glas cherven van de voorruit. Nadat de politie ruto was aangekomen en hulp was ver leend door de doktoren Kolff van Oister- uit Den Uolder en De Haas ui Utrecht, werden allen per politie-auto naar het ziekenhuis te Zeist overgebracht. De slapende inbreker. Met welk een gemoedsrust inbrekers soms hun handwerk ui toefen :m blijkt wel uit het volgende voorval. Sedert het begin van het jaar wordt het Noordeleijk dieel van het Vogtland onveilig, gemaakt door een inbreker, die het speciaal op de kleine boeren voorzien heeft. Thans is het ein delijk gelukt, hem in het in de nabijheid gelegen Guinsdorf te arresteeren. De in breker had namelijk 's nachts op een lamd- d ingebroken en was na gedaan werk een uurtje gaan slapen. Toen de eigenaar den volgenden morgfen de kamer, waar de inbreker zich bevond, wilde betreden, vond hij de deur gesloten. Hij verschafte zich toegang door een der vensters in te slaan. De inbreker sliep zoo vast, dat hij pas bij het geluid van het rinkelende glas ont waakte. Het gelukte hem door een raam te ontvluchten, maar hij werd spoedig in- aald en gegrepen'. Het is een zekere Ebert uit Rötembacb, tegen wien een be vel tot aanhouding is uitgevaardigd en d.e meer dan honderd inbraken op zijïi kerf stok heeft. f v Kerstdrukte. Volgens de Lomdensche bladen, hebben de gunstig,er berichten over dien toestand van den Koning een merkbaren invloed ad op den kooplust van het publiek. Vrijdag waren de drommen, die op het koopen van Kerstgeschenken uit waren, ten minste grooter dan ooit. De winkeliers zeiden eenvoudig: „De Koning, maakt het beter," als men hun vroeg, waar die plot selinge drukte uit te verklaren was. Nu zoovele menschen met koopen ge wacht hebben, komen' de winkeliers han den tekort. Vandaar dat men overal den raad ziet aangeplakt: „Neem uw pakjes zelf mee naar huis!" Kerkbrand te New Yo rk. Volgens een bericht uit New York is Zaterdagnacht, vermoedelijk door het overslaan van vonken uit een kachel, die geplaatst was om het gebouw droog te sio ken, brand ontstaan in den reusachtigen steiger, welke voor den bouw van de nieuwe, door Rockefeller Jr. geschonken baptistenkerk dient. Deze kerk ligt in de buurt van de Columbia-uiniversiteit aan River side drive en wordt in Normandi- schen stijl gebouwd. Dit is de tweede kerk, welke de jonge Rockefeller ter nagedachtenis van zijn moeder laat bouwen. Die vlammen sloe gen hoog boven den steiger, die 110 me ter hoog was, uit en waren op verren af stand zichtbaar. Het groot&che schouw spel lokte vele duizenden' toeschouwers uit New York en New Jersey naar de oevers van de Hudson. Hoewel de ge heele brandweer van' New York aangerukt kwam, bleven alle pogingen tot blusschen vruchteloos, daar het water terstond ba- vroor. Men schat de aangerichte schade op tenminste 1 millioen dollar, doch ver moedelijk zal deze nog groober zijn, daar waarschijnlijk ook de muren van het fun dament door de ontzettende hkite geleden zullen hebben. Door do stukken brandend hout, die door de lucht vlogen, werden in de wijk, waar de kerk zich bevindt, tal van kleinere branden veroorzaakt, die echter spoedig konden worden gebluscht. De schat in het oude ledikant. Een zekere Degasperi, een arbeider die te Trento woont, is klaarblijkelijk onder een kwaad gesternte gjeboren. Den arbeid weinig, maar den wijn des te meer beminnend, heeft hij zestig jaar lang een leven van de zwartste armoede geleid. En de vorige week, toen hij de kans kreeg, vermoedelijk de eerste, maar zeker de laatste, om rijke diagen te ken nen, heeft hij die jammerlijk laten voor bijgaan. Nadat zijn vrouw gestorven was, leefde hij van dag tot dag, het medelijden van enkele oude kennissen misbruikend. In een krot in een steeg van zijn geboorte stad bracht hij de nachten door. Stuk voor stuk had hij zijn armelijke meubels verkocht, om aan drank te komen. Alleen een ledikant, dat nog aan de grootouders van zijn vrouw had toebehoord en een kastje waren hem overgebleven. Kort geleden trachtte Degjasperi ook het ledikant te verkoopen, maar de opkoo- per bood er te weinig voor. Toen het de laatste dagen koud begon te worden, nam hij een bijl en begon er het meubel mede te bewerken. Een poot, dien hij afsloeg, was uitste kend geschikt voor brandhout en werd dan ook zonder aarzelen in het vuur ge worpen. Maar toen de vlammen, er zich mees ter van maakten, spleet de poot in tweeën en tot Degasperi's groote verbazing viel er een looden koker uit. Toen hij die op raapte, rolden verschillende munten op den grond. In totaal bleek de koker er niet minder dan honderd' te bevatten. Degasperi ging naar een wisselkantoor, om het geld, -dat niet meer gjangbaar was, te wisselen. Een bediende daar zou eens onderzoe ken, of ze nog wel waardie hadden. Ten slotte kocht hij ze, toen het hem 'bleek, dat het echte gouden Napoleons waren, voor twee lire, ofwel een kwartje per stuk! In totaal kreeg Degasperi ongeveer twee honderd lire voor zijn munten, waar voor de Bank van Trento 5640 lire be taalde, naar later bleek. De bediende van het wisselkantoor vertelde later, dat hij ze voor vijf lire per stuit aan een onbe kenden reiziger verkocht had. Toen Degasperi aan andieren van zijn vondst vertelde, maakte men hem gauw duidelijk, dat hij de laatste kans van zijn leven voorbij had laten gaan Hij toog naar de carabinieri, maar die zullen er waarschijnlijk niets aan kunnen doen. Een hu wel ij k s z wendelaar. De politie te Dusseldorp heeft een ze keren Paul Wiedemann gevat, die in de annalen van de Duitsche justitie bekend stond als de ergste huwelijkszwendelaar dien Duitschland ooit heeft gehad. In de laatste dagen had hij te Kassei „gewerkt" Hij had op 12 October een gemeubileerde kamer gehuurd en dien volgenden dag ver schenen in de couranten van Kassei ad vertenties, waarin een jong gefortuneerd letterkundige verklaarde te willen huwen met een eveneens gefortuneerde jongedame Den 15 den October had Wiedemann reeds 253 brieven en 148 foto's entvangen Er waren ongeveer honderd anonieme brie ven bij, die Wiedemann in de papiermand wierp. Aan alle dames d ie hadden onder teekend zond hij- echter een fantastische levensbeschrijving. Zonder verder ant woord af te wachten bracht Wiedemann daarop de dames een bezoek. Op 16 Oc tober zocht hij zeven dames op, den vol gendendag kwamen anderen aan de beurt. Hij had een kalendertje waarop hij voor eiken dag de namen had genoteerd' van de dames die hij tusschen tien uur 's ochtends en zes uur 's avonds wenschte te bezoe ken. Den eersten dag slaagde Wiedemann er reeds in drie dames op te lichten voor bedragen van 200, 180 en 110 mark. Die slachtoffers waren spoedig onder den in druk van den eleganten jongeman en in drie weken tijds had hij een bedrag van vijf duizend mark buitgemaakt, waarop hij verdween. Instorting te Angers. Te Angers (Frankrijk) is een wapen bergplaats van het leger ingestort. Het ingestorte gebouw is een berg plaats van 4000 vierkante meter opper vlakte. De instorting geschiedde onver wacht om half vier 's middags. Reddings ploegen haalden 5 dooden en een dozijn ernstig gewonden. Nadat er appèl was gehouden, rees het vermoeden, dat nog 6 arbeiders onder de puinhoopen begra ven lagen. Het opruimingswerk werd Maandag uit alle macht voortgezet maar zeer voorzichtig. Er hearscht algemeene rouw. De feestelij'kheden met Kerstmis werden afgelast. t Hoover als impres sar.ïo. President Hoover was vroeger achter eenvolgens colporteur voor tijdschriften, eigenaar van een wascliinrichting, en the- ateronderaemjer. In deze hoedanigheid wendde hij zich tot den toenmaals in San Francisco vertoevenden Poolschen pianist, Paderewski, met het voorstel een concert voor hem te organiseeren. Paderewski ver klaarde zidh daarmede lacco oiid, echter had het door Hoover georganiseerde concert, niettegenstaande den reeds beroemden naam van den kunstenaar een aanzienlijk tekort tengevolge, zoo-dat Hoover gedwon gen was den kunstenaar mede te deeleïi, niet in staat te zijn het overeengekomen honorarium uit te betalen. Bij het zien van het verlegen gezicht van zijn gelegen heid s - impres sarioverklaarde Paderewski hem lachend, dat de vereffening der reke ning tot later uitgesteld kon worden, wan neer het geluk hem eens zou toelachen. Hoover en Paderewski ontmoetten el kaar vele jaren later weer in Polen, toen Hoover daar na den wereldoorlog als voe dingscommissaris der Vereenigde Staten werkzaam was. „Ziet u, dat ik goed gedaan heb", merkte Paderewski bij deze samenkomst op, „toen ik u vertrouwde. Ik heb nu de schuld met onverwachte procenten terug betaald gekregen." Toen Hoover na de benoeming van Paderewski tot minister-president van Po len zijn gelukwenschen zond, antwoordde Paderewski hem met een telegram, waarin hij „den toekomstigen president der Ver- eenigde Staten" geluk voor verdere suc cessen wenschte; zooals men ziet is deze wensch van den kunstenaar vervuld. Al dus vertelt men te Parijs. Noodlottig partijtje Poker. Een pokerpartij, die in West-Brooklyn gespeeld werd door een achttal personen, is op zeer tragische wijze gfeëindigd. Hal verwege het spel drongen plotsehng vier onbekenden met revolvers in de hand de kamer binnen met de bedoeling zich van net geld der spelers meester te maken. Het gezelschap bood echter tegenstand en daarop volgde een schietpartij, waarbij een speler gedo-od werd en een andere gewond. Een der andere spelers was hel intusschen gelukt een revolver voor den dag te halen en twee der indringers neer te schieten. Die anderen maakten zich toen uit de voeten. Een vierde persoon is nog om het leven gekomen', doordat hij temidden van de door de schietpartij' veroorzaakte opwinding dwars door een venster sprong; later werd hij deerlijk verminkt beneden terug gevonden. D e nad ee 1 ig,e d ame s s c h o en. Een groote schoenfabriek in midden- Duitschland zal in 1929 te Berlijn 120 nieuwe filialen openen, waarin alleen hee renschoenen zullen worden verkocht. De directeur van deze fabriek staat op het standpunt, dat de winkeliers heerenschoe- nem twintig procent goedkooper kunnen leveren, mits ze geen damesschoenen verkoopen. Immers de imode vraagt voor de dames elk jaar een anderen schoen Enorm groot is vooral de verscheiden heid in kleuren. Alleen voor de aanstaande lente worden damesschoenen in 45 ver schillende nuances aangekondigd. Op het einde van elk seizoen blijven de winkeliers zitten met een voorraad schoenen van. mo dellen en kleuren, die niet meer gangbaar zijn. De heeren moeten het risico betalen, de schoenenwiiiikelier daardoor loopt. Een andere eigenaardigheid van de nieu we winkels zal nog daarin bestaan, dat de koopers op een verhooging, plaats zul len moeten' nemen, zoodat het personeel bij het passen der schoenen niet meer zal moeten knielen. De in vrijhei d steil ipig van dr. Borms. L* Men schrijft uit Leuven aan de N. R. Crt. Naar aanleiding van een, 'bezoek dat wij tijdens de Kerstdagen aan Leuven zouden brengen, hadden wij den directeur der strafgevang,enis van Leuven verzocht ons Woensdag, tweeden Kerstdagi, toe gang tot de gevangenis te verleenen, ten einde een kort onderhoud te mogen heb ben met den thans ruim 10 jaar in de ge vangenis verblijvenden dr. August Borms, vooronderstellend, dat de heer Borms op dien datum nog niet zou zijn vrijgelaten. Per omgaande mochten wij van den di recteur dei" strafgevangenis het volgende schrijven ontvangen „In antwoord op uw geëerden brief van 21 dezer heb ik de eer u te laten we ten, dat, aangezien de bevrijding van Borms aanstaande is, er geen toelating tol bezoek meer verleend wordt aan vreemde personen. Met hoogachting; was ge tee kend Bertran". De bevrijding schijnt dus wel aanstaan de te zijn. Zelfmoord eener gymnasiaste Te Pankow heeft de 18-jarige Hilde- gard Schrör, leerlinge der hoogste klasse van het gymnasium, zich met gas vergif tigd, daar zij niet tot het eindexamen kon worden toegelaten, betgeen haar bij het begin der Kerstvacantie, werd medege deeld. Op het meisje, dat zeer eerzuchtig was en wilde gaan studeer^ maakte dit zulk een indruk, dat zij onmiddellijk zelf-1 moordplannen maakte en dit aan haai' medeleerlingen mededeelde. Volgens een andere lezing zou Hilda de daad in een aanval van zwaarmoedig heid h ebben gepleegd en zou deze niet in verband staan met de school. Als Uw Handen ruw zijn of gespron gen en Uw lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snij- wonden, ontvellingen en allerlei huid verwondingen. Hst verzacht en geneest. MARKTBERICHT. GOES, 24 Dee. 1928. Wegens de feestdagen geen noteering. anvoer boter pond. anvoer roomboter pond a f 1,20 Eieren per 100 stuks f 6,80 inter per kilo f 2,a f 0, 'iddenprijs eieren per 25 stuks f 1,70 Vliddenprijs boter per kilo f 1,af 0, <oter aan particulieren f 1,10 a f Eieren aan particulieren verkocht 9 cent. Kleine eieren cent. .janseieren groote cent. Kleine cent. Eendeneieren f 6,80 Poeleieren f 0,05 vliddenprijs afwijkende boter f 0,per p, Eierenverkoop. Onderafdeeling Zuid-Beveland V.P.Z. Aangevoerde eieren 5970 stuks. Prijs f 7,per 100 stuks. ROTTERDAM, 24 Dee. 1928. Ter veemarkt waren heden aangevoerd. 60 paarden, 6 veulens, 0 ezels, 606 magere runderen, 878 vette runderen, 80 vette kalveren, 116 graskalveren, 288 ïuchtere kalveren, 636 schapen of lam meren. 631 varkens. 6 biggen, 4 bokken of geiten, 15 overloopers. Prijzen per J kilo koeien van 27$ tot 32$, 42 tot 45 tot 49 tot 50 ct., ossen van 37$, 40 tot 42, 45 tot 48 tot tot etstieren van 85 tot 89 tot 42 tot 48 tot tot et., kalveren van 62$ tot 67$ tot 7580 tot 85 tot 90 ct„ schapen 80 cot 85 cent, varkens 35 tot 36 tot 86$! ct. Prijzen per stuk van mager vee melk koeien f 200 tot f 410 tot f kalf- koeien f 200 tot f 400, stieren f 180 tot ''460, pinken 100 tot f150, vaarzen f 160 tot f220, paarden f200 tot f 800 slacbtpaarden f 100 tot f 160 hitten f 100 tot f200, veulens f70 tot f 100, biggen f tot f biggen per week 0,tot f 0,overloopers f tot f gras kalveren f 45 tot f 110, fok nuchtere kal- ve-en f 20 tot f 26, slacht nuchtere kal veren f 10 tot f 17 lammeren f tot f MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 24 Deo. 1928. Vlasaanvoer9980 Blaaw f 1,25 a f 1,65, 0000 Groningen f 0,a f0, 500 Wit f 1,26 a f 1,45, 2250 Geel f 1,25 a f 1,45, 700 Dauwroot f 1,af 1,20. Trager. Aardappelen Zeeuwsche Blauwe f 8,80 a f 3,60; Bonten f 8,80 a f 8,60 Eigenheimers f 2,40 a f 2,60. Aanvoer en handel gering. Granen buitenlandsche, kalm. Meel f16,a fHaver Canada f 11,50 a fMais Laplata f219. Binnenlandsche Haanzaad Karwijzaad Koolzaad Lijnzaad (voer) Lijnzaa" Boekweit 38,a f 85,- 86,— a 39, a 25,a ff 28,— ff 15,a ff 17,- 20,— a 21,- iv 13,80 a VARKENSMARKT. Varkeosaanvoer 681, eerste kwaliteit f 0,68 a f0,72; tweede f 0,60 a f 0,65, derde f 0,55 a f0,68; zouters f0,a f0,export f0,64 a f 0,68. Handel traag. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer 5 minuten kier en voor Hans weert ruim een half uw vroeger). Amsteirdamsche tijd. Dagen. Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 26 Deo. 2.09 2.27 7 51 8.08 27 8.02 3.22 8.40 8.59 28 3.54 4.15 9.88 9.50 29 ff 4.44 5.06 10.24 10.40 30 5 82 5.58 11.18 11.81 81 6 21 0.46 0.08 1 Jan. 7.08 7.84 0.22 0.66

Goessche Courant | 1928 | | pagina bijlage 2