Stadsnieuws. Van Overal BiDnenland NieuWs Laatste Berichten. Openbare Verkooping een Woon- en Winkelhuis MEDEDEELING. Rijwielhandel en Reparatiën, lijke^aapajuak^lükheidj nadat. vooraf door den voomfter^ft? bedoeling van deze ver zlkering'was uiteengezet, kan de vereen. Vöor Volksonderwijs en aan qfe besturen der Bijz, Scholen teWissen- kbrke en Kamperland werd subsidie ver leend voor de dezen winter te geven ver volgonderwijs, tot een maximum van f150 per school. De heer D. Haak te Kortgene werd voor den tijd van twee jaar benoemd als chef van dienst voor den Keuringsdienst van vleeseh voor de gemeeuten op Noord Beveland, nadat vooraf zijn instructie was vastgesteld. Een wijziging van de Begrooting 1928 maakt een aflossing ad f 4000.op de electriciteitsleeningi op 31 Dec. a.s. mo gelijk. ,.3k Aan de orde werd gesteld de demping en verdere afwerking van de gerioleerde sloot aan de ppstzijde van den veerweg te Kamperland,Die afwerking ondervindt eenige moeilijkheid door gebrek aan me- dewerking van enkele aanwonenden die niet genegen zjjfi' cfe helft van de g dempte sloot aan het gemeentebestuur gratis aftestaan. Door de leden Schippers en Noordhoek wèTd opgemerkt daar waar de gemeente ziéh groote uitgaven voor deze gewenschte verbetering getroost, het zeer te betreuren' is dat de to; standko- ming van dit mooie werk door enkelen zou kunnen wprden verijdeld. Word: daarom voorgesteld het werk te voltooien, met dien verstande dat bij degenen die blijven weigeren, niet tot verdere dem ping of bestrating zal worden overgegaan Daartoe werd met algemeene stemmen besloten. iq/, c- Aan C. Kramer werd op zijn verzoek een afwijking van de bouwverordening toegestaan, bestaande in het maken van een erker aan zijn woning in de Voor straat. Naar aanleiding van een rapport van den Bouwopzichter inzake de toestand van den toren en in verband met het doen aanbrengen van nieuwe wijzerplaten met twee wijzers, werd het dag. bestuur ge machtigd het advies van een architekt in te winnen, inzake een verbouwing en ver fraaiing van den toren. Bij de rondvraag informeerde het iid van Nieuwenhuize of Mej. Oele die aan de O L school te Kamperland reeds eenigen tijd haar gewaardeerde diensten presteert, zal worden gehonoreerd, welke vraag door den voorzitter bevestigend werd beantwoord. Zaterdag werd door deurwaarder G, Heijboer ie Kortgene voor de erven L Ketelaar alhier verkocht een woonhuis en erf, groot "1 Are 2 c.A. Hoogste in schrijver en tevens kooper was de heer M. C. van Leeuwen alhier voor f 720 plus 3 pCt. onkosten en f 15 opgeld. Gemeenteraad. Zooals reeds gemeld, zal de gemeente raad Donderdag 13 December des namid dags twee uur, en zoo noodig des avonds in openbare vergadering bijeen komen. Agenda: Vaststelling der notulen van de verga dering van 14 November 1928. Ingekomen stukken. Vaststelling van bet derde suppletoir kohier dier Hondenbelasting, dienst 1928. Voorstel tot vaststelling der korting op het salaris van dien slachtbuisbedienide wegens het genot van eem ambtswoning. Besluit van feet Gasthuisbestuur tot wij ziging der begrootihg dier instelling voor 1927. Voorstel tot wijziging, dier gemeentebe- grooting voor i-928. Voorstel om aajy den hear J. de Kruij- ter toe te staan, tot 31 December 1929 in functie te blijven .als gemeente-archivaris. Verzoek van den lieer J. de Kruijtar om ontslag als lid van het Burgerlijk Arm bestuur. -isi-tv;:- Verzo.ek van J. A. van der Schuijt's Stoombootreederij om vergunning tot het plaatsen van een gaslantaarn aan de Al- bert Joachimiloade.. Verzoek van.den heer J. F. Jansen om wijziging der voorwaarden, waaronder hem eigendommen zijp verkocht in Bouwplan I Voorstel tot bijplaatsing van twee straat lantaarns aan den; Oostwal. Voorstel tot wijziging der Verordening op de heffing eeuer straatbelasting. Voorstel tot ondedhandsche verpach ting van grond met opstal aan den Heer- nisseweg. Benoeming van leden in onderschei dene commissies en besturen. Vaststelling der gemeente-begrooting voor 1929. Voorstel inzake de werkverschaffing gedurende het winterseizoen 1928-1929. Adres inzake verkoopvoor waarden. In de raadsvergadering van 22 Maart werd behandeld een verzoek van den heer j. F. Jansen, fruithandelaar alhier, om wijziging van het Raadsbesluit van 29 November 1918, waarbij aan hem zijn varkoëht apn het Jacob Val* ckeplein. Besloten werd toen om in plaats van de bestaande voorwaarden van toe passing te verklaren de koopvoorwaarden der gemeentelijke bouwterreinen en die verordening op het bouwen in de vastge stelde bouwplannen. De heer Jansen heeft hiertegen be zwaar omdat in het Raadsbesluit boven- loemd enkele, in zijn adres vermelde voorwaarden waren, opgenomen, op hel behoud waarvan hij prijs stelt. Adressant verzoekt, deze wederom geldig te ver klaren. Aangezien, B. en W. tegen inwilliging van dit verzoek geen bezwaar hebben, geven zij den Raad in overweging daar aan te voldoen. W erkverschaffing. B. en W. stellen den raad; voor om de zen winter bij wijze van werkverschaffing weer een aantal werken te d,oen uitvoeren, en daarvoor dezelfde loonregeling vast te stellen als het vorige jaar, welke regeling de werkloozen, die goed werken, in staat stelt per week f 15 tot f 16 te verdienen. Deze werken omvatten: \erbeterlng en verbreeding van den Parallelweg (kosten f2100); het verder afwerken van den nieuw gemaakte» dam door de Westvest tusschen het Ravelijn bij de Brouwers gang en den Westsingel (kosten f400); het opkanten ein opzuiveren van de kanten der vesten, speciaal langs den Westwal, Jacob Valckestraat en Oostsingel (kosten f 500)verdere verbeteringen aan de plantsoenen, waaronder is begrepen: aan vullingen van de slooten langis het plant soen Zaagmolenstraat (door den heer Springer aanbevolen om die slooten ge heel te dempen en met het plantsoen ge lijk te maken); veranderingen plantsoen Oostwal bij de bebouwingen, van Kloos terman en De Bruijne en Van. Riet; eeni ge plantsoenvernieuwingien op den West- wal (bij het Ravelijn en bij het Leger des Heils, enz.) (kosten, f 1000)egaliseeren van terreinen in Bouwplan III, uitgraven van grond en vervoer voor aanleg van straten, hulp bij den aanleg van riolee- ringen en trottoirs (kosten f2200); weg- verbetering hoek Zaagmolenstraat tot aan Havenzicht (kosten f5850); vernieuwing en verbreeding van den Stationsweg (kos ten f2300). In totaal zal f 13150 aan arbeidsloonen worden uitgegeven. Woning slachthuisbed iende. B. en W. stellen den raad voor op het salaris van den slachthuisbediende per week f4,50 te korten voor de hum* van het huis dat hij bewoont. De bouw van deze woning kostte f3380 en de raad be paalde destijds dat de kosten van rente, afschrijving en onderhoud (f235 per jaar) geheel door de huur dienen te woriden ge dekt. Archivaris. Voorgesteld wordt 'den heer J. de Kruijtar wederom tot 31 Dec. 1929 te benoemen tot archivaris. De heer De Kruijter moet n.l. ieder jaar opnieuw be noemd worden omdat hij ouder is dan 65 jaar. E ervol ontslag. B. en W. stellen voor den heer J. de Kruijter op zijn verzoek ontslag té ver- leenen als lid van het burgerlijk armbe stuur onder dankbetuiging voor de bewe zen diensten. L antaarns. j. ui A, van der Schuijt's stoomboot reederij verzoekt vergunning tot het plaat sen van een, gaslantaarn aan de Albert Joachimka.de, welke uitsluitend dienst zal doen tot verlichting van het terrein in ge val van lossen of laden van schepen van die reedierij. B. en W. adviseeren het verzoek pnder eenige voorwaarden'in te willigen. Verder wordt voorgesteld om aan den Oostwal twee straatlantaarns te plaatsen in verband met den bouw van woningen daar ter plaatse. Verpachting grond. Voorgesteld wordt aan den, heer J, Westdorp tegen f270 per jaar een stukje grond aan den Heemisseweg te verpachten Zonder badhuis. Het badhuis van de Wasscherij „De Zon. alhier zal 17 Dec. gesloten worden. De meeste inwoners van Goes zullen daardoor niet meer in idle gelegenheid zijn te baden. Botsing. 1 Zondagmiddag had in |de Voorstad', op den hoek naar den Vogelzangpchen weg, een botsing plaats tusschen twtee luxe auto's, de een© 'bestuurd door den Idokter van Kruiningen, en de andere door dien heer P, A. de Graag. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats, alleen was de materieele schade nogal aanzienlijk, welke bij minnelijke schikking zou geregeld worden. „In uniform". „Inter Amicos" uit Dordrecht zal Zaterdag a.s. in het „Schuttershof" een opvoering geven van „In uniform", detec- tive-tooneelspel door J, van Randwijk, schrijver va» „Dg Motor". Dit nieuwe werk van Van Randwijk zal dan voor het eerst ten tooneele wordem gebracht. De vroegere keizer van Duitsch- land zal 27 Januari op huize „Doorn4 zijn zeventigsten verjaardag vieren. Ver schillende hooggeplaatste personen in Duitschland zouden volgens de Tel. het voornemen hebben bij die gelegenheid een bezoek aan ons land te brengen ten einde den keizer persoonlijk geluk te wen- schen. Het Nederlandsche stoomschip Ker- tosono, van Batavia naar Rotterdam, is in het Suez-kanaal op een bank gestoo- ten Duikers stellen een onderzoek in men verwacht dat de schade van ernsti gen aard zal zijn. Het roer is gebroken. Het schip zal van Suez naar Port Said worden gesleept. Te Petersburg is het eerste radiotheater in de sowjet-unie geopend Het beschikt over de modernste radio installatie en biedt plaats aan driehonderd menschen Er zullen populaire lezingen, concerten enz. te hooren zijn. Vrijdagavond omstreeks half zeven i ter hoogte van de buurtschap Effen bij Princenhage een motorfiets, bestuurd door N. Roovers en waarop dieus neef duo-rijder zat, in botsing gekomen met een kar. De aanrijding was zoo hevig, dat de boomen van de kar braken De bestuurder van de motorfiets werd zwaar gewond en is zeer spoedig na de aanrij. ding overleden De duo-rijder en de voer man liepen geen letsel op. De motorfiets is vernield. Na hevige nachtvorsten in Schot land zijn Zaterdag de eerste flinke sneeuw buien in Engeland gevallen tot zoo ver zuidelijk als Birmingham. Op de Schot- sche Hooglanden ligt reeds een halve voet sneeuw. De politie prefect van Chicago ii Vrijdag in opdracht van een machtig syndicaat van smokkelaars vermoord. Hij had zich bij de smokkelaars gehaat ge. maakt door zijn verbitterden strijd tegen den handel in alcohol. D o o d e 1 ij k motor-ongeluk. Gistermorgen om half twaalf heeft op den hoofdweg te Heelsum een ernstig motorongeluk plaats gehad, dat een doode en een gewonde heeft geëischt. De 38- jarige I. Zwaaf reed met den heer M Kooperberg op den motor van Den Haag naar Duitschland. In volle vaart wilden zij den scherpen bocht bij Heelsum nemen Omstanders schatten de snelheid op dat moment op ongeveer 70 K.M. De bestuur der had geen macht meer over zijn mo torrijwiel en dit botste tegen een boom en werd geheel vernield De heer Zwaaf was onmiddellijk dood Het stoffelijk over schot is naar het lijkenhuis te Renkum ge bracht. Pe heer Kooperberg liep verschil lende verwondingen op en werd per auto vervoerd naar het Diakonessen Zieken huis te Arnhem, alwaar hem de eerste hulp werd verleend. Een oud misdrijf opgehelderd? Op den avond van 8 Maart 1926 om ongeveer kwart voor 9 stond een 80-jarige banklooper, in dienst van de Spaarbank van de Stad Amsterdam bij de tramhalte iu de Linnaeusstraat voor de Muiderkerk op lijn 9 te wachten. In zijn hand droeg hij een blikken trommel, inhoudende een bedrag van f 6000, zijnde de ontvangsten van het bijkantoor VaD Swindenstraat welk geld moest worden overgebracht naar het hoofdkantoor van de spaarbank aan het Singel bij de Vijzelstraat. Deze looper was reeds zeer lang in dienst bij de spaar bank en het overbrengen van het geld had hij sinds jaren gedaan. Toen hij daar stond te wachten werd hij plotseling op zij geduwd en eeu hand greep den trommel. De bejaarde man zag hoe iemand snel de straat over stak, het hek van het op dat uur gesloten Ooster park overwipte en spoedig in de duisternis verdween. Hevig ontsteld en ontroostbaar over het verlies werd de banklooper naar het politiebureau gebracht. Hij ken geen duidelijk signalement van den roover op geven, daarvoor was het te donker weest en was alles te snel in zijn werk gegaan. Tot laat in den nacht werd door de politie in het Oosterpark met honden gepatrouilleerd, doch nergens werdj eeu spoor gevonden. De bejaarde banklooper is sindsdien overleden en niemand zou meer aan het geval gedacht hebben, indien de politie □iet ter oore was gekomen, dat in anar chistische kringen gemompeld werd, dat drie jongelieden, die daarvan deel uit maakten, meer van het gebeurde wisten De Centrale Recherche stelde een verder onderzoek in en langzamerhand werden aanwijzingen tegen de drie personen ge kregen. De commissaris van het bureau Lin naeusstraat, de heer J. W. Haarman liet in samenwerking met de Centrale Recherche de drie mannen arresteeren. De aanhou dingen geschiedden Zaterdagmiddag vrij wel op hetzelfde oogenblik. Ook werd huiszoeking in hun woningen gedaaner werd echter niets gevonden. Trouwens van het geld waren geen nummers genoteerd en als dat zoo ware geweest zou het toch allang uitgegeven zijn. Er waren eenige bankbiljetten van f 60 bij, terwijl het overige van het bedrag bestond uit kleiner papiergeld, waaronder zilverbons en kleine munt. Twee der verdachten zijn dienstwei geraars. Allen ontkennen iets van het gebeurde te weten. Desniettemin zijn zij iu arrest gesteld. Doordat eenzelfde advertentie drie maal geplaatst twee maal wordt berekend, is de prijs per regel slechts 16 cent. sportkringen, die o.a. administrateur was van de woningbouwvereeniging „De volkswoning", werd verscheidene jaren geld verduisterd. Naar verluidt bedraagt het verduisterde circa f 51.000,De administrateur is in het huis van bewaring opgesloten. Aangespoeld. Men meldt ons uit Hollunr {Ame land): Gisteren spoelde hier aan het verminkte en in staat van ontbinding verkeerende lijkje van een ongeveer 7-jarig meisje. Zeer waarschijnlijk' is dit kind een dochtertje van schipper J. Versteeg van de „Noordster", welk vaartuig in den eersten November storm bij Terschelling met IQ opva renden verging. Uit de kleeding van het kind, een hemd en een wollen truitje, blijkt dat het in den slaap ver rast is geworden. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 10 Dec 1928. Vlasaauvoer500 halfschoon Blauw 1,10 a f 1,20, 9130 schoon f 1,30 a f 1,55, 7000 Groningen f 1,20 a fl,40, Wit f 0,—a f 0,—10700 Geel f',2C a f 1,45, 500 Dauwroot f 1,10 a f 1,25, Aardappelen Zeeuwsehe Blauwe f 3,25 a f 3,60Bonten f 3,25 a f 3,60 Eigenheimers f 2,50 a f 2,60. Granen buitenlandsche, kalm. Meel f 16,a fHaver Canada f 11,60 a 1Mais Laplata f221. Binnenlandse he Tarwe Gerst Chevalier Haver Erwten Schokkers Bruineboonen Maanzaad Karwijzaad Lijnzaad (voer) Lijnzaad (zaai) Boekweit f 10,60 a f 11,75 11,75 a 12,25 10,75 a 11 25 18, 18,50 15, 16,— a 33,a 83,— a 36,a 16,— a 19,50 a 13,50 a 35,— 39,50 17,— 21,50 VARKENSMARKT. Varkeusaanvoer 1207, eerste kwaliteit f 0,71 a f 0,74 tweede f 0,60 a f 0,65 derde f 0,55 a f 0,58zouters f 0, f 0,export f 0,64 a f 0,68. Handel flink. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) De slag bij Waterloo. Geachte Redactie, We brengen hulde aan die „men" voor zijn ironisch stukje over „Waterloo niet vermakelijkheden", doch we hebben zoo bitter weinig aain zijn geestigheid. Een streven naar opbouwende critiek konden wij er niet in ontdekken. Kunnen wij het helpen, dat in dezen tijd een zuiver muzi kaal programma van welken aard dan ook niet zooveel belangstelling trekt, dat de kosten aan de uitvoering verbon den, gedekt kunnen worden? Dat is de geschiedenis, welke zich immer herhaald, of er de vleugel, de cello, de viool dan wel de mandoline bij betrokken is. Of de schrijver dan toch gelijk heeft? Hij heeft alleen maar een sdhijn van gelijk, want op den avond van 11 December zullen wij volstrekt geen „Slag bij Waterloo met vermakelijkheden leveren-. De uitvoering van het muziekstuk als zoodanig staat ge heel op zichzelf. Dat wij onzen bezoekers ter verpooizing nog iets meer aanbieden doet o.i. aan het karakter van den avond niets af. J. G. STURM, Voorzitter dei- Mandoline-Vereeni ging „SymphoncttaGoes. (Wij ontvingen nog een ander schrij ven over deze kwestie, dat we meen en met de plaatsing van dit eene stuk te mogen volstaan. Hoofdred. G. C.) Prov. Staten. In de heden gehouden vergadering van de Prov. Staten van Zeeland werd de heer Vienïngs als lid geïnstalleerd. Ged. Staten stelden voor om f106.000 beschikbaar te stellen voor den stei ger te Stavenisse. Dit en de andere voorstellen werden naar de afdeelingen verwezen. Verduistering. Men meldt ons uit Arnhem: Dezer dagen is te Arnhem een ver duistering op groote schaal aan het licht gekomen. Door een vooraan staand persoon in de Arohemsche LICHT OP. Dinsdag 11 December 4.15» uur Woensdag 12 December 4rl5 uur BURGERLIJKE STAND Over de maand November 1928. 's GRAVENPOLDER. Geboren: 3, Jacomina d.v. David Joziasse en Jan netje Goud. SCHORE. Geboren: 3, Gerrit z.v. A. B. Luijk en Ma. Ba. de Potter; 14, Livinus z.v. Gerard Slabbekoorn en Cornelia Saaman. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van 11 dezer luidt: matige, later toenemende Z..W. tot Z. wind, toenemende bewolking, later regen en zachter. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Huw.-afk.10, Marinus Kole, 26 jaar te Wolphaartsdijk, en Tanmetje Oreel, 24 jaar, te Wolphaartsdijk, onlangs te Goes; 10, Daniël Witte, 28 jaar, te 'sH. Arendskerke, en Alida Teuntje Helm- strijd, 26 jaar, te Hoedekenskerke, on langs te Goes. Overleden: Leonardus Buise, 58 jaar, echtgenoot van Elisabeth Faes. AFLOOP AANBESTEDINGEN, VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. HEINKENSZAND. Uitslag open bare verkooping gehou'K'n op 7 Dec. 1928 d-oor notaris E. C. van Dissel te Goes, al hier in het café van den heer Vermeulen, voor de erven J. Mmdierihoud Lzn. van: een perceel bouwland onder Heinkens- zand in den Oudenlandschen polder groot 2 H.A. 72 Aren voor f 1050 per 39 aren 24 centiaren of den hoop f 7276,50. Koo- pers hiervan werden de heeren 1. Hendrik Aeraoud; 2. Leunis, 3. Komehs, 4. Mar- tinus Mimderhoud, allen te Gadzand. ADVERTENTIËN. OP VRIJDAG 28 DECEMBER, 1928, des avonds te 8 uur te Goes, in de Prins van Oranje, ten overstaan van Notaris PILAAR te Goes, vaiii'1 MET WERKPLAATS EN ERF te Goes, aan den Oostsingel, hoek öuden Singel, groot 1 A. 25 c.A. Op gebruik na de betaling der koop som. In het pand is door wijlen C. P. van de Kreekè een goed beklante zaak in rijwielen en onderdeelen met reparatie-inrichting gevestigd. Hierdoor deelt ondergeteekeude het pu bliek van GOES eu Omstreken eg in het bijzonder de clientèle van wijlen C. P. v. d. Kkeeke, Rijwielhandel, mede, dat hij, vregeus verkooping van de bestaande Rijwielzaak Oostsingel 2, in onderhande ling is met een pand in de onmiddellijke nabijheid daarvan, hetwelk hij binnen enkele weken hoopt in te richten als Hopende op aller medewerking te mo gen rekenen, beveelt hij zich bij voorbaat beleefd aan. M J. JEREMIASSE, Bedrijfsleider van wijlen C. P. v. n. Krbeke Rijwielhandel, Goes.

Goessche Courant | 1928 | | pagina 3