Brandwonden Kloosterbalsem ProVincienieuWs hoewel de knechten diep gebukt gingen onder de voorraden die ze met zich mee voerden, werd besloten de winkel-excur sie niet te onderbreken. Sint s verslaggever, die zich kreupele vingers had geschreven, kon zich dus nog niet als ontslagen beschouwen Met een vizioen van den 80-jarigen oor log met Spanje voor ooge», die den Ne derlander de vrijheid heette te bezorgen, volgde hij bet Spaansche gezelschap op zijn Verderen tocht. Als troost offreerde de aanvoerder van de expeditie den moe-geschreven schrij ver een kistje uitnemende sigaren uit „DE BOKSER' en ettelijke doozeo sigaretten beneden winkelprijs. Na dit opwekkertje zetten we koers naar het meubelmagazijn van dein beer A. F... L. HARMSEN, waar moderne meubelen in pracht met elkaar wedijve ren, en vervolgens naar de inrichting van den heer C. JOOSSE in de St. Adriaan- straat> waar weer menig gouden en zil veren voorwerp uit de étalage in den ran sel van den meest betrouwbaren Klaas- knecht verhuisde. In het CITY-MAGAZIJN, dat zich niet zou behoeven te schamen in een groote stad te staain, werd Sint Nicolaas er opnieuw aan herinnerd, dat de vrouw in het maatschappelijk leven een groote rol vervult. In het Goesche politieke le ven ontbreekt ze weliswaar officieel nog, maar wat niet is kan ook daar nog komen. In het zakenleven is het zwakike geslacht overal aanwezig. De parfums, de toilet artikelen, de alleraardigste moderne snuis terijen in het City-magazijn legden getuige daarvan af. Bij den heer W. VAN AKEN werden wederom, en thans voor het laatst, vele prettige uurtjes voor de Goesche jeugd samengesteld. Sint hield een kleine cau serie over de benijdenswaardige positie van hen die in dezen tijd jong zijn. Wat, zoo zeide hij, is het speelgoed niet vooruit gegaan, bij vroeger vergeleken'. Zijn jonge gezelschap kan niet anders als zulks be-amen. Bij den heer J. F. VAN ANROOY, waar Sint z'n beurt te voren had moeten bespreken in verband met de vele page kopjes die er iederen dag op korte ge bracht worden, kwamen vooral de be haaglijke parfums voor beschouwing in aanmerking. Alle moderne merken vindt men er vereenigd. Van de zoete geuren gjng het naar de zoete smaken. In den winkel van den heer G. BROUWER deden het de boter letters en de palmièies maar wat koste lijk. De heilige Spanjaard had eerst bet voornemen door den heer Brouwer een koe uit boterletters te doen bakken, doch daar het abbattoir in de Goesche ge meenschap weinig discussie meer uitlokt, werd er van af gezien. De letters werden in den zak gedeponeerd, hun weg naar de menschen-magen zullen ze wel vinden. Van de St. Adriaanstraat naar de Wijn gaardstraat bleek ook op den Sint-tocht een wipje. Alvorens het gezelschap bij den heer J. A. A. K. SPRUIJT arri veerde, sprak de alles wetende bisschop met de Goesenaars uit z'n gezelschap over de badinrichting daar ter plaatse, waarvan zoo goed als geen gebruik wordt gemaakt, over andere vermakelijkheids inrichtingen in Goes, die niet floreeren willen. Z'n meening was dat alle Goesche attracties naar Antwerpen overgeplaatst moesten worden. Dan zouden ze van de Goesenaren kunnen bestaan. Bij den heer J. A. A. K. Spruijt werd de eerste steen gelegd van menig postzegel-luchtkasteel. Dicht bij deze foto- en postzegel-zaak ligt het domein van den heer A. A. SO- MER, die chocolade-bonbons en ook sigaren sjeeds weet aan te bieden in een met kunstzin- samengestelde étalage. De secretaris van Sint Nicolaas noteerde de zen Goesënaar als candidaat-étaleur voor de eerst volgende verkiezingen in Spanje. In de 's Heer Hendrikskinderenstraat die nog .altijd op een kortoren naam wacht, moesten drie zaken bezocht wor den. In de inrichting van den heer P. B. VAN SPRANG werden mondharmo nica's, vföl&i, een paar mandolines en flui ten aangekocht, genoeg om een heel orkest samen te stellen, het „BANDENHUIS" kreeg opdracht voos" motorkleeding en rijwielen, de hear H. JOOSSE zag zijn winkel een flinke partij dekens en heel wat kant armer worden. Via de Kreukelmarkt, waar de N.V. E. VERBEEM de Sint Nicolaas-klan- dizie van-de kruidenierswaren kreeg (voor sommigen zijn kruidenierswaren een pret tig gpsehenk!) ging men in optocht nog even naak de Lange Kerkstraat waar de heer I. LUTEIJN aanvankelijk overge slagen was. Het leste i-s meestal niet hel minst beste, en zoo was het ook hier. Toen ook deze zaak verlaten was her innerde een de;r vazallen dat nog meer Goesche zakenlieden op het bezoek-lijstje voorkwamen. Bij den heer A. HOLLANDER in de Lange Vorststraat wiens inrichting in de morgenuren- zoo vol was geweest met menschen van buiten, dat Sint zich met zachtheid geen toegang kon verschaffee, werd een greep gedaan in de rijke sortee ring damesmantels-, in de kleurige tapij ten, Verder \yesden een paar bedden op den wagen geladen. Sint liet io,(iezé., voor den ondememenden jon-gsten firmaint- een prachtdoos met het nieuwste letter materiaal achter. Geen chocolade- doch Bij den'heer W. J. VAN DOESE LAAR stak -de heilige -een betoogje af over de waarde van modern til- en glas werk in de .modern - woning. De voorbeel den -die het betoog ondersteunden waren in deze zaak natuurlijk aanwezig. „Vesten koopt men bij van Westen", merkte Piet op, toen men de inrichting van -den- heer VAN WESTEN passeer de. En aldus geschiedde ook. Toen bij -den hear M. W. VER- PLAKKE in de St. Jacobstraat nog maals de steeds groeiende voorraad! kin derspeelgoed was aangevoerd en de heer P. W. BLIEK een forscihe partij pen dules en horloges aan die winkelende in had overgedaan, gingen we in de inrich ting van den heer VAN OPDORP in de Korte Kerkstraat vele zoeterijen inslaan. De hummels op straat drukten hun be- geerige neuzen tegen de glazen plat. De heer F. VAN ZEE in de St. Adriaan straat deponeerde de nieuwste pullovers en overhemd^' in Simt's armen. Het laatste adres van den langen tocht' bleek aan de Kade gevonden te kunnen worden. De heer JOH. VAN ASPE- REN VERVENNE stond S'nt en de zijnen al met een verrukkelijk© 'hiorfc' d oeuvres op te wachten. Sint vroeg hoe het den eigenaar ging. .-Er moesten meer schepen: aan de Kadi gelost worden", luidde de oprnjetrkinjj, „'tis te stille aan de Kaai". En Sint, voor zich heen kijkend, moest zulks toegeven. Op het gesprek volgden de zaken, die dank zij den grooten voor raad (een winkel in Den Haag kan iniet méér hebben) een tijdje in beslag namen Hondsmoe, maar toch voldaan (veel gegeten, zwaar gerookt, naarstig geschre ven) namen we met een diepe buiging af scheid van den milden grijsaard' die over eenige dagen de in bovengenoemde Goe sche zaken gekochte artikelen en verras singen met een vorstelijk gjebaar in de Goesche huizen zal strooien. Voor den vrede. Mej. Marque de Goeyien, die op ver schillende plaatsen in Zeeland lezingen heeft gehouden teneinde het vredeswerk te propageeren, sprak Vrijdagavond hier ter stede in de „Prins van Oranje". De aanwezigen volgden met belang stelling haar rede waarin- op uitoememde wijze de ellende van den jongsten oorlog werd geteekend. Harmonie- en fanfare-corpsen. Zaterdag werd in hotel „Centraal" de jaarlijksche algemeene vergadering van „Bond van Harmonie- en Fanfare-ver- eanigingen in Zeeland" gehouden. Te- woordig waren de eerevoorzitter, vijf be stuursleden (2 vacatures), de afgevaardigr den van- 27 aangesloten vereenigingein benevens een aantal leden-niet afgevaar digden. De vergadering wondt bij ont stentenis van voorzitter etn vice-voorzitter, geleid door den esre-voorzitter, den heer H. Blok Sz. van Kapelle. Uit het jaarverslag bleek, dat thans 29 vereenigingpn zijn aangesloten. De fanfarevereeniging „Oefening na den Ar beid" te Nieuw- en St. Joosland zegde h-aar lidmaatschap op. Uit de rekening van dien penningpiieester bleek, dat de ontvangsten hadden beidra- gen f 1538,30de uitglaven f 775,43het goed slot f762,87. De rekening, van te voren nagezien -door afgevaardigden der vereenigingien „Mozart" te Yerseke, „Ons Genoegen" te Kamperland en „E.M.M.Ï te Seroo-skerke, werd goedgekeurd. Hierna werd het bondszeglement vast gesteld. De aftredende secretaris, die heer M. v. d. Griendt te Helvoirt weid met algemeene stemmen herkozen. Daarop volgde de verkiezing van twee bestuurs leden, wegens bedanken van dhr. Th. Wolse te Kortgene en- dhr. C. Flipse te Wissen-kerke. Door het bestuur werd voorgesteld met 'toog op evenredige ver tegenwoordiging, één lid te kiezen uit Zuid-Beveland, en één uit Walcheren, welk voorstel door de vergadering werd goedgekeurd. Gekozen werden de hoeren M. A. Romijn te Domburg en J. Hage Iz. te Yerseke. Besloten werd in 1929 weder een con cours te houden op 2en Pinksterdag. De plaats zal nader worden- vastgesteld. Aan den afgevaardigde van Kortgene werd meegedeeld, dat het bestuur op het verzoek van de vereeni-ging „E.MJM.f aldaar om o-p 28 Augustus '29 ter her denking van het 50-jarig bestaan der ver- eeniging een festival le geven, gunstig heeft beschikt. Verder weid meegedeeld, dut getracht zal worden in 'tnajaar van 1929 een solis ten-concours te organiseeren. Aan 'teind der vergadering, bracht de voorzitter den heer Flipse van Wissen- kerke danik voor alles wat hij voor den Bond heeft gedaan-. Hengstenkeuring. Vrijdag is hier de raajaarskeurin-g der hengsten gehouden. De bezoekers van dit pasrdenfees-t waren, misschien mede door I zijn pijnlijl|;^n gluren lang omdat de huid vernield is. Acker's Kloosterbalsem er op verdrijft iktlè&jk" de pijn, doet de blaren verdwijnen en gé houdt geen litteekens. Geen goud zoo goed" h©t slechte we3r, niet zoo talrijk als het vorige jaar. De uitslag der keuring is als volgt: Tweejarige heug sten, geboren in 1926. Kleine maat. le prijs, Faisan d'Ahea, Gebrs. Aernaudts, Slui§; 2e prijs, Martin cl Amice. Wed. C. B. Temmerman Bonte, IJzendijke; 3e prijs, Rippolyte, G. Buijs- se, Biervliet; 4e prijs, Martin van Lun- tersihoek, van 't Weste'nde-Vermue, Nieuw dorp; 5e prijs, Alban de Fair, Gebrs. Aernaudts, Sluis; 6e prijs, Gilles, J. F. Brooymans, St. Annaland; 7e prijs, Har- di, J. A. Nortier, Oostburg; 8e prijs, Forton d'Ahea, Gebrs. Aemaudts, Sluis. Hengsten, geboren in 1926. Groote maat. 1 e pr.Mars, GBuijsse, Biervliet 2e pr., Marquis de Fair, Gebr. Aer naudts, Sluis; 3e prijs, Frits, J. F. Ver- straaten, Graauw; 4e prijs, Jumbo, Wed. C. A. Anthonisse, Rustwat bijt Huist; 5e prijs, Brillant de Fair, Gebrs. Aernaudts, Sluis; 6e prijs, Arend, F. D'Hoore en C. C. Maenhout, Sluis; 7e prijs, Karei, Ph. J. van Dixhoom, Axel. Driejarige hengsten, geboren in 1925. Kleine maat. le prijs, Bailly de Labou- reur, Ph. J. van Dixhoom, Axel; 2e prijs, Bristol, P. A. Verdunnen, Kloosterzam- de; 3e prijs, Lode wijk van Luntershoek, van 't Westeinde en Vermue, Nieuwdorp; 4e prijs, Fuocco, Rerné Sturm, IjfJ^endijke. Driejarige hengsten, geboren m 1925. Groote maat. le prijs, George de Veer- boek, René Sturm, IJzendijke; 2e prijs, Immo, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 3e pr., Franszoon, B. J. Boeding, Stoppeldijk; 4 e prijs, Avenir d'Aardenburg, P. J, Lannoye, Aardenburg; 5e prijs, Empe- reur d'Ahea, H.V. „Kloosterzamde"; 6e prijs, Peter d'Isaac, H.V. „De Toe komst", Axel; 7e prijs. Bert, René Sturm, IJzendijke, em Eug. de Bad-ts, Oostburg. 8e prijs. Consul K, M. A. B. Puylaert, IJzendijke. Vier- en vijfjarige hengsten, geboren in 1923 en 1924. Kleine maat. le prijs, Frans, Jules Stallaert, Lamswaarde; 2e prijs, Janus, Gebrs. Verdonk, Nieuwdorp; 3e prijs, Diamant d'Ahea, Gebrs. Aer naudts, Sluis; 4e prijs, Abbé, H.V. „Bie- zelinge en Omstreken"; 5e prijs, Kuno, H.V. „Oudelawde"; 6e prijs, Suivant van Groenhil, S. J. Gast, Duivendijke; 7e prijs, Harold, René Sturm, IJzendij ke; 8e prijs, Max de Herzele, J. J. van de Zamde, Nieuwer kerk. Vier- en vijfjarige hengsten, geboren in 1923 en 1924. Groote maat. le prijs, Hans, Wed. O. Cocquit, Sluis; 2e prijs, Mamolas Karei, van 't Westeinde en Ver mue, Nieuwdorp; 3e prijs, Espoiv de Grand Carreau, H.V. „Esperance", Schoondijke; 4e prijs, Mairnix van Wil son, H.V. „St. Phalipsland"; 5e prijs, Aldebaran van Rondeputten, F. Dekker Pzn., Axel; 6e prijs, Faintain, G. Buijsse, Biervliet; 7e prijs, Espoir d'Aurore, Gébrs. Daelman, Westdorpe. Oudere hengsten, geboren in 1922 of vroeger. Kleine maat. le prijs, Cesar van 't Paviljoen, H.V. „Ons Belang", Eiker zee; 2e prijs, David d'Hulst, Gebrs. Mi- chielsen de Deckere, Huist; 3e prijs, Mascotte d'IJzendijke, wed. C. B. Tem merman Bonte, IJzendijke; 4e prijs, Her man van Dinteloord, F. Dekker Pzn., Axel; 5e prijs, Wilson, H.V. „De ver wachting", Axel. Oudere hengsten, geboren in 1922 of vroeger. Groote maat. le prijs, Adriaan, Gebrs. D'Hoore, Sluis; 2e prijs, Cava lier de Veerboek, René Sturm, IJzen dijke; 3e prijs, Hubert, D. Ferket, Stop peldijk; 4e prijs, Bonzar de Fantan, G. Buijsse, Biervliet; 5e prijs, Blesson van Rondeputten, Gebrs. Kindt, Philippine; 6e prijs, Hippolyte, J. B. Koppejan Ezn.» Zoutelande. De Prov. regelingscommissie voor de paardenfokkerij, die de keuring regelt «n .eidt, merkte over de verschillende groe pen op: Groep I goede collectie, waarbij gpede a.s. vaderpaarden. Groep II zeer goede collectie, waar van veel verwachting is voor de toe komst. 1 Groep III even voldoende collectie. Groep IV een collectie met voldoende kwaliteit, enkele zware paaiden. Groep V een uniforme, goedsoortige collectie hengsten met opvallende goede typen en evenredig been werk. Groep VI goede klasse vaderpaarden met gespierde, grove beenen. Groep VII een vrij goede collectie hengsten. Groep VIII vrij goede vaderpaarden met in doorsnede goed grof beenwerk. Voor het eerst, voor zoover diö com missie bekend, behoort de kampioen^ hengst in eigendom aan een dame toe. In «n uit* Ingekomen: T. E. Timmerman, dienst bode, van 'sH. Arendskerke, Terwei- straat 14; W. van Klaveren, boekhan delaar, van Amsterdam, Kloetingsdhie- weg 8; C. C. de Rooij, dienstbode, van Veere, Wijngaardstraat 1; W. Pollerman, bode, van 's Gravenpolder, Pap'gaaistraat 8; J. C. van Hekke, dienstbode, van Yerseke, Wijngaardstraat 54; P. Dekker en gezin, spoorwegarbeider, van 's-H. Arendskerke, Violenstraat 30. Vertrokken: J. E. Houtekamer, dienst bode, naar Kattendijke, A 29; C. Knie riem, leerl. verpleegster, naar Rotfied- dam, Oostmaaslaan 12; M. Kaaisteker en gezin, arbeider N. S., naar 's Heer Arendskerke, F 4; P. Rijn, geb. de Back, zonder beroep, naar Rotterdam, le Pioen straat 18; A. J. Griep, dienstbode, naar Middelburg, R 1; S. C. Boonzaaijer, verpleegster, naar Rotterdam, Heemraad singel 226; T. Oreel, dienstbode, naar Wolphaartsdijk, Papeweg. Kalenders. Van den eigenaar van het sigaren magazijn firma P. I. Somer, Markt, al hier, ontvingen we een vierbladigen cra yon-kalender. De teekeningen verzorgde Ant. Jakma. De directie van de verzekeringsmaat schappij „De Nederlanden van 1845" deed ons wederom haar populairen kan toor-kalender toekomen. Nieuwe zaak. Binnenkort zal in het winkelpand van den heer M. Quakkelaar in de Lange Kerkstraat een zaak gevestigd worden van de bekende firma C. Jamin te Rot terdam. 1 Onze stad schijnt nog niet verzadigd van winkelzaken te zijn. tGevonden voorwerpen. In November zijn aan het bureau van po litie onderstaande voorwerpen als gevon den aangegeven: Een padvindersfluit, een groene muts, een zakdoekje, drie handschoenen, een ledig bierkistje, een vulpen „National", twee paar handschoenen, een rijwielbelas- tingmerk, een boodschaptasch, een snoei mes, een sleutel, twee petten, vier porte- monnaies met inhoud, een spade, een zwart gebrand dameshorloge, een stuk zinkengoot, twee huissleutels, een heeren- hoed, 4 huissleutels, een rijwielhandbe- schermer, een kistje boter, een kinder jekker, een duimstok, een sliklap, twee heerenrijwielen, een armband, een gladde gouden ring, een letterbandje, een sleu tel, een zegelring zonder steen, een elas tieken bal, een: overhemd en een zakje met ondergoed. Onbestelbare post. Brieven binnenland. G. Schrijver, Goes, Briefkaarten binnenland. Mej. M. Pot ters, Dorderchtzonder adres. N.B. Den afzenders wordt aanbevo len op alle s hikken hun naam en adres te vermelden, opdat deze bij onbestelbaar heid aan hen kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle stukken van een volledig adres straatnaam en huisnummer te voorzien. Nieuwe telefoonaansluitingen. Opgave van nieuwe aansluitingen aan het Rijkstelefoonnet te Goes met de daar onder ressorteerende hulptelefoonkantoren en telefoonstations over de maand No vember 1928. C. J. Sinke, Vlasmarlft 6, Goes, no. 115; A. J. van Heel, J. A. v. d. Goes- kade 73, Goes, no. 188; I. den Boer, Schengestraat 36, Goes, no. 398; J. v. d- Made, Dorpstraat, 'sHeer Arendskerke, no. 23; P. Korstanje, A 23, sHeer Hen drikskinderen, no. 3; P. H. J. Vertriest, C 1, Heinkenszand, no. 14; M. Staal, Bie zelingschestraat 78, Kapelle, no. 33. De Z. L. M. In de Zaterdag te Middelburg ge houden algemeene vergadering van de Z. L. M. heeft mr. P. Dieleman hulde gebracht aan den heer v. d. Zande inspecteur van landbouwonderwijs, di«. den dienst gaat verlaten. Voorts her dacht spr. de nagedachtenis van de gestorven leden Polderdijk, Dommisse en Melis. Bij de mededeelingen is gewag ge maakt van de interesse der regeering in den strijd tegen het mond- en klauwzeer. Na mondeling overleg met de mi nister, heeft deze maatregelen geno men, opdat de grensbewoners zoo wei nig mogelijk hinder hebben van de sluiting der Zeeuwsch Belgische gren» voor vee-invoer. Verder herinnert mr, Dieleman aan de reorganisatie van het Centraal Bu reau en het vormen van twee kringen in Zeeland, te Zierikzee voor Schou- wen-Duiveland en te Goes voor ove rig Zeeland. De uitwerking dezer reor ganisatie heeft de volle aandacht van het Dag. bestuur, Eene commissie is ingesteld,ivoonde bestudeering van de nieuwer, verhsfu- ding tusschen rijk en provincie, zoo als die in een wetsontwerp is beli chaamd. De belangstelling voor het landbouw huishoudonderwijs wordt door spreker goed genoemd, maar wat het land bouwonderwijs betreft, merkt hij op, dat de belangstelling der jongens niet zoo groot is als die. der meisjes. Er konden meer cursussen worden gege ven en het bezoek aan de R. L. W. S. moest veel groofer zijn. Meer belangstelling is er voor het tuinbouwonderwijs, zoo zelfs dat op Schouwen een tuinbouwschool zal worden geopend. Spr, hoopt, dat ver schil in politiek en godsdienst niet zal beletten, dat ook op Zuid-Beveland zulk een school tot stand komt. Spr. herinnert dan o.a. er aan dat het Dag. bestuur diligent is ten op zichte van den afzet van krielaardap- pelen, doch niettegenstaande de direc tie eener aardappelmeelfabriek bereid was een eventueel aanwezige hoeveel heid af te nemen, waren de prijzen te laag om hiertoe over te gaan. De hoeveelheid, benzine, die Pur- gina kon afleveren, was door gebrek aan emballage sommige tijden niet voldoende om aan de aanvragen door de leden te voldoen en daarbij kwa men moeilijkheden met het depót te Goes. Een beslissing of de overeen komst zal voortgezet worden, is nog niet genomen, maar zeker is er een groot voordeel voor de leden aan ver bonden. Inzake den afzet van goedgekeurd zaaizaad en poters, kan spr. mede- deelen, dat naar België en Frankrijk reeds eenige partijen poters zijn gele verd en in sommige gevallen met aan vragen voor nieuwe offerte als gevolg. Dit toont wel het groote nut van den gewassenkeuringsdxenst aan. Verder is er verbinding gekregen met een paar zuster-organisaties in het oosten van ons land. Het Dag. bestuur heeft eene kleine commissie benoemd, bestaande uit voorzitter en secretaris, adviseerende leden en de voorzitters der vereeniging van oud-leerlingen, om een voorstel inzake ontwikkelingsdagen uit te wer ken. Spr. herinnert aan de plannen inzake de telefoontarieven, en de door het K. N. L. C. daartegen aangevoerde be zwaren met in het bijzonder aandrang oan te komen tot streeknetten met langer openstellen der centrale kan toren. Spr. herinnert dan aan de nieuwe maatregelen inzake de t.b.c.-bestrijding en komt dan tot het rijkswegenregle ment, waarbij de Z. L. M. van meening is, dat de overgang tot de breedere velgen geleidelijk moet gaan. Inzake het rijksrifwielreglement zijn er bezwaren tegen het verbod tot het drijven van vee, waardoor men geen los vee kan drijven zonder proces verbaal op te loopen. Inzake de merriekeuringen wordt medegedeeld, dat thans ook de mer ries ingeschreven in het Zeeuwsch- Belgisch stamboek tot de merriekeu ringen worden toegelaten. Als de re geering komt tot een wet, die haar bevoegdheid geeft aan de voor uit voer bestemde producten, waarop ook de Z. L. M. aandringt, meent deze dat de uitvoering van zulk een wet in samenwerking mét belanghebben den, i.c. de veilingen moet geschieden. Spr. wekt de leden op alle medewer king te verleenen aan een door de regeering te houden inventarisatie van aardappelen in Januari a.s. Ten slotte deelde de voorzitter me de, dat de Z. L. M. bezig is in sa menwerking met zuster-organisaties een berichtgevingsdienst te organisee- ren, welke voorloopig tot klel-aard- appelen beperkt zal blijven, aange zien het nog slechts ^en proef betreft. Te bevoegder plaatse is aangedrongen op vlugger publiceeren van den bul- tenlandschen voorlichtingsdienst. Hierna heette spr. welkom den heer W. Th. Zwart, den tweeden inleider van dezen dag, die ïntusschen ter ver gadering was gekomen. Z. h. s. werd aangenomen het voor stel tot handhaving der contributie- regeling van 1928 ook voor 1929. Over de begrooting 1929, aanwijzen de in ontvangst en uitgaaf f27.906,50 en een post voor onvoorzien van f247,80, en over die van het Bureau voor landbouwboekhouden met een eindcijfer van f2205,—, werd niet ge- discuseerd en ook' niet hoofdelijk ge stemd. Zooals reeds in de vergadering van den kring Walcheren was medege deeld, werd het voorstel inzake eene wijziging in de verkiezing van hoofd bestuursleden teruggenomen, omdat van de afd. O.-Z.-Beveland en de afd. Biezelinge, Krabbendijke, Wemeldinge, Waarde een amendement is voorge steld en wel om de hoofdbestuursle den om de 3 jaar te doen aftreden

Goessche Courant | 1928 | | pagina 2