ProVinciemeuWs Koloniën Voor de VrouW Binnenland VAN VRIJDAG 16 NOVEMBER 1928 Ons natuurschoon. Vanwege het polderbestuur van Wal cheren zijn geveild omstreeks 100 zware olmenboomen, die den straat weg Brigdamme—St. Laurens sierden, waardoor een mooie laan van den Domburgschen weg zal verdwijnen. Ziekte, o.a. wegens gas- en waterlei dingbuizen in de onmiddellijke nabij heid der wortels, is de oorzaak. Er zullen nieuwe boomen worden ge plant, aldus wordt aan de „N. R. Crt." gemeld. Ook het traject Serooskerke-Oost- kapelle van den zelfden weg zal veel van zijn aantrekkelijkheid verliezen, aangezien de Westelijke berm groo- tendeels zal worden kaalgehakt ten behoeve van den aanleg van een breed rijwielpad. De kampioensrit 1Q28. Bij de verleden week gehouden kampioensrit 1928 der N. M. V. werd o.a. door de Motorclub Zeeland met 237 strafpunten een zesde prijs be haald in de afdeeling clubteams. COLIJNSPLAAT. Dinsdagavond hield het muziekgezelschap „Wilhel- mina" in café „Juliana" alhier zijn jaarlijksche algemeene vergadering van leden en donateurs. Tegenwoordig wa ren 23 werkende leden en 7 donateurs De vereeniging telt momenteel 30 wer kende leden en 65 donateurs. De ont vangsten hadden in 't afgeloopen jaar bedragen f 685,34, de uitgaven f 670,701/2> het goed slot is dus f 14,631/2 De aftredende bestuursleden de hee- ren K. van den Berge, J. de Looff en L. Kempe werden respectievelijk als voorzitter, vice-voorzitter en se cretaris herkozen. HOEDEKENSKERKE. Door de ge combineerde besturen der „Groene Kruis"-vereenigïngen te Baarland en Hoedekenskerke is tot wijkzuster be noemd Mej. Zuster Quellhorst, thans werkzaam in het Academisch zieken huis te Leiden. Haar is Baarland als standplaats aangewezen, terwijl zij op 15 Januari 1929 in functie zal treden. KAPELLE. Voor de leden van het Nutsdepartement Kapelle trad de heer A. Alt, toonkunstenaar te Bolsward op met het onderwerp: „Die Meister- singer van Nürnberg". Het gesprokene werd toegelicht met lichtbeelden en muziek. De opkomst was bevredigend. SCHORE. Woensdagmorgen werd in tegenwoordigheid van de heeren H. van Koeveringe en A. Bierens, respec tievelijk voorzitter en secretaris van de Oudercommissïe aan den onder wijzer P. Baurdoux, namens de school kinderen een spiegel als huwelijks cadeau aangeboden. De heer Baurdoux dankte de kinderen voor dit mooie blijk van waardeering. In de ZaanStfèek WöOftt sinds fivenschenheugenis een nijvere en practische bevolking. De Zaansche huisvrouwen weten wat zij koopen. Als zij zeep noodig hebben, dan koopen zij Sunlight Zeep. HlerBQ een getuige nis van twee Zaan sche hulsvrouwen over Sunlight Zeep Koelie-relletjes. De „Locomotief" verneemt uit Mun- tok, dat bij de viering van den ge boortedag van Sun Vat Sen ongere geldheden tusschen koelies zijn voor gekomen in mijn 19 op Banka. Van de koelies werd er één gedood en één zwaar gewond. De daders zijn gearres teerd. Alles is thans rustig. In circus Strassburger. In het „Vad." van Woensdagavond lezen we: Zoo druk en levendig het anders 's morgens in het circus Strassburger kan zijn, zoo gedrukt en stil was het er vanmorgen. Geen paarden in de pistes, geen grappenmak'ende clowns, geen nieuwsgierig publiek. Alleen de directeuren waren er en de hoogste beambten. Verder waren er een paar huisvrienden, maar alles stond op be hoorlijken afstand van de midden piste. Daarin was hef ijzeren hek1 ge plaatst en stonden de pas geverfde stoeltjes en werktuigen van den leeu wentemmer Petersen. Vanmorgen zou hij zich weer voor zijn vrienden wagen. Zijn hand gaat

Goessche Courant | 1928 | | pagina bijlage 1