ONZE WEDSTRIJD In dienst van allen. BESTEVAER tijdens de Sint Nicolaas=weken. UNION - CASTLE LIJN Agenten: Kuyper, Van Dam Smeer, Rotterdam. N° 157 Vrijdag 16 November 1928 115 Jaargang, Dij dit nummer behoort een bijvoegsel. Daarvoor hebben wij weer EEN SPREEKWOORDEN- WEDSTRIJD samengesteld, waaraan op de volgende wijze moet worden meegedaan Voor dezen Wedstrijd zijn voor de goede oplossingen de volgende prijzen beschikbaar gesteld Stadsnieuws. Irheumatiek: jJnwrijven met NAAR ZUID AFRIKA ABONNEMENT Prijs per kwartaal, in Goes f 2,— buiten Goes f2, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag-, Woensdag en Vrijdagavond. SOESGHK Uitgave Naamlooze Vennootschap Goesche Courant Postcheque- en Girorekening No. 55571 COURANT en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf Telefoonnummer 17, na 17.30 No. 244 ADVERTENT1EN van 15 regels f 1,20, elite regel meer 24 cent. Driemaal plaatsing wordt tweemaal berekend. Dienstaanbiedingen en aanvragen 15 cent per regel. Advertentiën worden aangenomen tot 12 uur voormiddag. Ook dit jaar zullen wij weer onze LEZERS EN ADVERTEERDERS LA TEN SAMENWERKEN om de advertentiën voor de ST. NICOLAAS BI ZONDER AANTREKKELIJK te maken. In alle advertentiën, die voor de Sint Nicolaas drie maal zijn opge geven n.l. Maandag 26, Woensdag 28 en Vrijdag 30 November, plaatsen wij in den rechterbovenhoek een hoofdletter, b.v. A., B„ C., D„ enz. Elke serie A of B of C enz., vormt tezamen een spreekwoord, waarvan de begin letters van elk woord in de étalage der adverteerders der gelijkgeletterde annonce's is gelegd. De volgorde der woorden wordt aangegeven in de ad vertentiën door Al, A2 enz. Nemen wij b.v. de spreuk: De kruik gaat zoo lang te water tof zij breekt, dan ligt in de étalage van adverteerder Al een D, in de étalage A2 een K, in de étalage A3 een G. Het aantal advertenties met dezelfde hoofdletter, noodig om het spreek woord te vormen, zal worden aangegeven. De letter A zou dan 10 woor den aan wijzen en dus ook' in 10 advertentiën voorkomen. Men zoekt dus eerst hef aangegeven aantal advertentiën met dezelfde letter en in volg orde op en daarna kan men de voorletters der woorden in de étalage'svan die winkels vinden om de spreekwoorden samen te stellen. EEN EERSTE PRIJS VAN f 15,- EEN TWEEDE PRIJS VAN f 10,- EEN DERDE PRIJS VAN f 5,- Winnaar is degene, die de meeste spreekwoorden goed heeft samenge steld. Hef bedrag der prijzen moef worden besteed in een der winkels die hieraan hebben meegedaan, waarvoor aan de winnaars een bon zal worden overhandigd, die aan de zaak waar gekocht wordt, in betaling kan worden gegeven. De bons zijn gesplitst in bedragen van f5,De eerste en tweede prijs kan dus in meer dan één zaak besteed worden. De bons moeten worden gebruikt vóór 6 December 1928. Inzendingen moeten inkomen vóór Maandag 3 December 10 uur voor middags in de bus aan het bureau Turfkade 15, met opschrift: „Inzen ding Prijsvraag". De uitslag wordt be'kend gemaakt in het nummer dat dienzelfden dag uitkomt. Zoowel lezers uit Goes als daarbuiten kunnen aan den wedstrijd deel nemen; alleen mag uit elk gezin maar één inzending geschieden. GEMEENTERAAD. (Zitting van Woensdagavond). Voorzitter: de heer G. A. Hajenius. Aanwezig: Alle leden. Ingekomen stukken. Mededeeling wordt gedaan van de navolgende ingekomen stukken: Goedkeuring van het raadsbesluit tot onderhandsche verpachting van grond op het Roosjeshof aan den heer J. de Dreu. Goedkeuring van het raadsbesluit tot ingebruïkgeving van gemeente grond aan den Oostwal aan den heer J. M. Polderman. 12 FEUILLETON Naar het Eingelscfe van ETHEL M. DELL. Geautoriseerde vertaling van DICKY WAFELBAKKER. Vader zag er blijkbaar ook geen kans toe en scheen het bovendien vol strekt niet noodig te vinden nogmaals een poging in het werk te stellen. „Ze is een allemachtig leuk aapje", merkte de Generaal glimlachend op. „Daar heb je het al. Het dier heeft haar flink raak gebeten. Dat dacht ik wel. Tot zoolang moest ze natuur lijk wachten". De kleine fox scheen eensklaps een slecht humeur te hebben gekregen en had zijn tanden in haar blooten arm gezet. Het meisje liet een kreet van woede hooren. Haar gezicht werd vuurrood en ze gooide het dier een tennisracket na, waarna hij er luid jankend vandoor ging. Eensklaps bemerkte zij, dat ze werd gadegeslagen en ze wendde zich lachend om. Bill ging haar tegemoet en bood haar het gebruik van zijn zakdoek aan, „Je zult de wonde eerst flink Goedkeuring van het raadsbesluit tot verhaal van pensioenbijdragen voor inkoop van dienstjaren. Goedkeuring van het raadsbesluit tot onderhandsche verhuring van grond in Bouwplan II aan de Woningbouw vereniging „Ons Streven". Beschikkingen van Z. E. den Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en van Ged. Staten van Zeeland houdende verdeeling van de gemeente Goes in stemdistricten voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal resp. van de Provinciale Staten. Bericht van ontvangst van Ged. Sta ten van Zeeland van de op 28 Sep tember 1928 vastgestelde verordening tot wijziging der verordening op de straten, stegen, gangen, enz. moeten uitwasschen, Molly", zeidehij. „Waarom? Het is niets, hoor! Hij bijt me zoo dikwijls. Is u ook hierheen gekomen om Lottie te feliciteeren? Dat is aardig van u. Was ze niet erg blij?" „Dat weet ik heusch niet". De vraag verbaasde hem en hij begreep op dat moment ook niet, waarom er zulk een ondeugende, bijna kwaadaardige blik in haar oogen was verschenen. Wat mankeerden ze dan toch allemaal? Wat had hij in 's hemelsnaam gedaan? Waren ze boos, omdat hij Fanny al tijd trachtte te vermijden? Maar da f zou toch iedere andere man in zijn plaats gedaan hebben. „Zult u ook bij de huwelijksvoltrek king aanwezig zijn?" ging Molly voort. Het zou buitengewoon beminnelijk van u zijn. Ik zie het bericht al in de couranten staanDominee William Quentin uit Rïckaby was eveneens aan wezig en Bill lachte slechts, maar eensklaps was hem een licht opgegaan. „Heb ik' iets grappigs gezegd?" vroeg Molly met het onschuldigste gezichtje van de wereld. „Vertelt u me eens, mijnheer Quentin, wat denkt u van mevrouw Rivers? Toen ik' van morgen langs de pastorie fietste, zag ik haar in uw tuin staan. Sommige menschen beweren, dat ze op een sprookjesprinses lijkt". Het beste tegen Bij apothekers «n drogisten verkrijgbaar. Verzoek van den heer H. J. Mol hoek e.a. om wijziging van de rooilijn voor de stoepen van enkele percee- len gelegen aan de Groote Markt en tot afstand in erfpacht van gemeen tegrond aldaar. Verzoek van het R.K. Kerkbestuur van de Parochie van de H. Maria Mag- dalena, om de benoodigde gelden te mogen ontvangen voor het verbete ren van de speelplaats ten behoeve van de R.K. Jongensschool. Verzoek van de georganiseerde Ty pografenbonden te Goes om het be noodigde drukwerk te doen vervaar digen alléén bij de georganiseerde drukkerijen te Goes. Verzoek van den heer J. F. Jansen om wijziging van het raadsbesluit van 22 Maart 1928 no. 4, tot verandering van de voorwaarden welke zijn vast gelegd in het koopcontract van het door hem van de gemeente gekochte perceel Sectie C no. 1602. De verzoeken worden in handen van B. en W. gesteld. Ingekomen is nog een proefschrift van Dr. Post, die aan de Universiteit te Amsterdam promoveerde. B. en W. hebben Dr. Post hun gelukwenschen toegezonden. Verzoeken om afschrijving van be belasting. De verzoeken worden toegestaan. Voorstel tot ruiling van grond aan de Agnesgang inet de Zeeuwsche Glas- en Verffabriek Watfez en de Vos. Aangenomen. Over een woning. Voorstel tot onderhandsche verhu ring van de woning Poldermanstr. 3. Ir. van Poelgeest acht deze zaak niet in orde. Destijds heeft men de woning onteigend en nu de gemeente eigenaresse is, wil men haar verhuren. Dat is niet billijk tegenover den vori- gen eigenaar. Als men in deze lijn voortgaat, zullen de onteigende pan den ten eeuwigen dage blijven staan, terwijl de onteigening toch geschiedde met het oog op afbraak. Dit zou niet in aansluiting met hef bouwplan zijn. De heer Buijs vereenigt zich met deze opvatting. Wethouder Goedbloed zegt, dat de heer van Poelgeest het voorstel van B. en W. niet goed gelezen heeft. Men wil ten hoogste 5 jaren verhuren, doch met het recht van 1 maand opzeg ging. Zoo noodig is het huis dus bin nen een maand ontruimd. Ir. van Poelgeest blijft het vreemd vinden, dat men dit huis voor ten hoogste 5 jaren wil verhuren, terwijl alle andere gemeente-woningen ver huurd worden voor ten hoogste 1 jaar. Spr. constateert dat de gemeente niet neigt naar amotie. Het voorstel wordt aangenomen. De heer van Poelgeest wordt geacht tegen gestemd te hebben. R. K. Armen. Aanbieding van het gemeenteverslag over 1927. De heer Simons wenscht eenige aan merkingen te maken over de post armwezen. Ieder jaar keert daar een zelfde formule in terug, die spr. niet goed kan keuren. Zij slaat n.l. op uit- keeringen aan r.k. Spr. zou het arm bestuur willen verzoeken precies op te geven de bedragen die aan de r.k. worden besteed. Het komt spr. voor dat het armbestuur geenscherp on derscheid maakt tusschen waarlijk ka tholieken en tusschen hen die zich zoo noemen. De heer van Bommel van Vloten merkt op dat de katholieken in Goes het meest de hulp inroepen van het Burgerlijk Armbestuur. De heer Grucq wil nogmaals tot uiting brengen dat de S.D.A.P. niet in het armbestuur vertegenwoordigd is. Men kan dus niet zeggen dat alle gezindten in dit college zitting hebben. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van grond aan het Noordeinde. Het voorstel wordt aangenomen. Het kan verkeeren. Verzoek van het Bestuur der Ver- eeniging voor Christelijk Uitgebreid Lager Onderwijs om beschikbaarstel ling van gelden voor aanschaffing van banken en leermiddelen. Het verzoek wordt toegestaan. per Op dat oogenblik vond Bill het jonge meisje zeer antipathiek. „Als je er bijzonder op gesteld bent, zal ik je vertellen hoe ik' jou vind, Molly", zei hij bedaard. „Oh, graag", lachte Molly. „Dat doet iedereen op zijn beurt. Maar zou het niet veel amusanter zijn, als ik eens mijn opinie omtrent u ten beste gaf?" Ze keerde zich om en richtte zich tot den ouden Generaal. „Onze geachte buurman vertelt me zooeven, dat ik' me hoogst ongepast gedraag", zei ze uitdagend. „Vindt u hef niet buitengewoon onhebbelijk van hem zooiets te zeggen?" „Ik kan het op geen andere ma nier uitdrukken", merkte Bill een wei nig opgewonden op. „Volgens mij lijdt je aan een overmaat van jeugd en hieraan is heel veel te wijten. Het is evenwel een kwaal, welke met den dag beter wordt", eindigde hij lachend. „Heb ik ooit van mijn leven. Die durft ook wat te zeggen", grinnikte Generaal Farjeon. „Wat heb je daarop te antwoorden, schoone jonkvrouwe? Daar je nu eenmaal vrouw bent, heb je helaas het recht het grofste ant woord te geven, dat je slechts verzin nen kunt. Begin dus maar". „Dank u", zei Molly met haar hoofd je naar achteren geworpen. „Ik geloof niet, dat het de moeite waard is te antwoorden. Vertel u me eens, Gene raal; heeft u de mooie mevrouw Ri vers al gezien?" „Over wie heb je het? Ik heb nooit van haar gehoord. Wie is ze?" Molly wierp een ondeugenden blik in Bill's richting. „Vraagt u dat maar eens aan mijnheer Quentin. Mevrouw Rivers is een zeer romantisch per soontje, met haar, dat de kleur van woestijnzand heeft en oogen, waarin een raadselachtige uitdrukking ligt. Ze is zeer interessant, nietwaar, mijnheer Quentin? Oh, ik' vergat haast te ver melden, dat haar lach nog onnatuur lijker is dan de fint van haar haar. Mijnheer Quentin is dat natuurlijk niet opgevallen, daar hij maar een man is". „Molly! Mollyl" zei haar vader thans op strengen toon. „Als ik jou was, zou ik wat beter op mijn ton getje passen". „Oh, nee, laat haar alsjeblieft nog meer vertellen", protesteerde de Ge neraal. „Ze amuseert me geweldig. Laat eens hooren, Molly: wat is jou nog meer bekend omtrent die geheim zinnige dame? Ik moet eens gauw kennis met haar maken. Waar woont ze?" „U kunt haar onmogelijk een be zoek brengen", verzekerde Molly ern stig, „want ze heeft geen echtgenoot. Slechts geestelijken hebben het voor recht bij dergelijke menschep in en voöclsnellend lanqs velden en dseven weel maat? al te qoed dat de demndste onachtzaamheid voce hem fatale gevolgen kan hebben. Hy is voor?tdut?end vol aandacht voop den weq en op elke plotse- tinde qebeuetenis vooobeoeid Een qoede pyp tabak zal hem een oonqename ontspanning bezoeqen en fit houden. Is het wondet? dat hy cjcypt naav~^~) éföiggehari9a/)ak Voorstel tot vaststelling eener nieu we verordening tot regeling der subsi- dieering van de bijzondere bewaar scholen, tot wijziging der verordening op de openbare bewaarschool, tot wij ziging der instructie voor het perso neel van laatstgenoemde school en tot vaststelling van verordeningen op de heffing en invordering van school geld voor die school. De voorzitter deelt mede dat naar aanleiding van dit voorstel is ingeko men een rapport van de meerderheid der finantieele commissie, die zich niet kan vereenigen met alle onder deden van het voorstel. De heer Crucq vraagt of het de taak van de minderheid der commissie is om rapport uit te brengen. De voorzitter antwoordt, dat de ge- heele commissie zulks moet doen. De heer van Bommel van Vloten zegt dat hij den raad zijn inzicht in deze kwestie niet schriftelijk heeft ken baar gemaakt. Nu hij bemerkt dat prijs wordt gesteld op zijn oordeel, wil hij het evenwel niet achterwege laten. Spr. voelt niet erg veel voor de gelijkstel ling van het openbaar en bijzonder onderwijs, zeer zeker niet als de ge lijkstelling het bewaarschoolonderwijs betreft In dit verband herinnert spr. aan de vele bewaarschooltjes die hier ter stede in den loop der jaren zijn opgericht en die alle subsidie van de gemeente verlangen. Volgens spr. ver- hoogen deze scholen de kosten van het openbaar onderwijs. Hij is daar tegen en het gaat niet aan dat de uit te loopen. U zult mijnheer Quen tin moeten vragen u aan haar te wil len voorstellen. Ze woont op den „Beu- kenberg" en ze heeft een zoon, die in een two-seater de buurt onveilig maakt. Verder hebben ze een vreem den bediende in betrekking, Benedict geheeten. Hij schijnt den zoon en den auto te verzorgen en hij is ook huis knecht. Hij vertelt iedereen, die aan de deur kómt, dat zijn meesteres niet thuis is. Dominee Quentin hoefde zich aan dergelijke dingen niet te storen en maakte eenvoudig op den weg ken nis met haar. Geestelijken genieten altijd zekere voorrechten, is het niet, vader?" De Generaal was weer in lachen losgebarsten en bij kon zijn oogen niet van het bekoorlijke persoontje afwenden. „Heb je uitgesproken, Molly, en kun je me nu eens vertellen, wanneer ik weer het genoegen zal hebben je te zien? Mijn neef Stafford kómt de week-end bij me doorbrengen. Mis schien is dat feit alleen reeds een groote attractie voor je". „Allerminst", gaf Molly te kennen. „De Lowthers hebben me ultgenoo- digd een tocht met hun jacht mee te maken. Misschien zal ik Zondagavond even aankomen, als ik tijd heb, maar ik k'an het niet vast beloven". (Wordt vervolgd).

Goessche Courant | 1928 | | pagina 1