Van Overal Bieten rooien Gemengd NieuWs Laatste Berichten. 13 OLMEBOOMEN, brutale diefstal plaats gehad, waarbij voor circa 7 a 8 duizend gulden aan mode-ar tikelen gestolen zijn. Het vermoeden be staat, dat de dieven zich reeds Zaterdagavond hebben laten insluiten. Daarna hebben zij verschillende deuren in het magazijn ontgrendeld, waarop zij bet perceel hebben verlaten-, om waar schijnlijk Maandagmorgen in de vroegte terug te komen en toen bun slag te slaan. De bende heeft meegenomen een partij dames japonnen, blouses, wollen vesten, truien, jumpers, heereno verkernde n sokken, dames- en kinderkousen en tafel- kleeden. De politie doet ij ©rig naspor.n- gen. Waar men t ij d aan besteedt. Het jaarverslag van het Centraal La boratorium voor de VoLs^ezondlheid meldt dat de chemisch-pharmaceutische af dee ling in 1927 o.a. een onderzoek heeft ver richt naar een stof, die aan de gom, die als plakmiddel voor postzegels wordt ge bruikt, zou kunnen worden toegevoegd, zonder dat de gebruikers dier postzegels, bij het met de lippen bevochtigen dier gegomde postzegels, eenig lichamelijk na deel zouden ondervinden, doch daardoor een onaangenamen smaak zouden verkrij gen en de gewoonte om aan de postzegels te Ukken, zouden afloeren. Het Rijk is wel bezorgd voor ons. Men weet, dat de Leon Toral in Juli j.l. de tot president van Mexico ge kozen generaal Obregon had doodgescho ten. Hij vertelde nu ter terechtzitting, dat hij door de politie op afschuwelijke wijze was gemarteld bij een poging om hem te dwingen tot een bekentenis om trent medeplichtigen, welke martelingen hij zes uur lang zwijgend bad doorstaan. Hij was geslagen, met lucifers gebrand, met pennen gestoken en aan zijn duimen opgehangen; ook was hi] opgehangen aaq een touw dat hem de borst toesnoende. Een vreemdeling, die te Ham burg aan boord van een stoomschip was geslopen en zich in het kolenruim had verborgen, raakte, doordat er nieuwe ko len in het ruim werden gestort, in een zeer benarde positie. Tijdens de vaart naar Cuxhafen trachtte de verstekeling door het geven van klopsignalen de aandacht op zich te vestigen. De bemanning boorde gaten in den wand, waardoor de majn ten minste van voldoende lucht kon wor- den.voorzicn. Nadat draadloos aangevraag de assistentie kwam opdagen, kon do bun ker wand met een zuurstofapparaat wor den doorgebrand en werd' de ingesloten» bevrijd. De verstekeling, die een LH bleek te zijn, werd in handen van de po litie gesteld. - Dr. Bougrat, de medicus uit Mar seille, die wegens moord op een kaslooper tot levenslangen dwangarbeid werd ver oordeeld, uit het bagno van Cayennp vluchtte, doch in Venezuela wederom wend gearresteerd, is door de Venezuliaansche autoriteiten onder borgstelling1 in voor- loopige vrijheid gesteld. Deze maatregel is genomen ten gevolge van een betooging te zijnen gunste door de bevolking van het dorpje Irapa, waar dr. Bougrat zioh eenigen tijd heeft schuil gehouden en zich met de behandeling van zieken zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Mercedes Gleitze, de Kanaal- zwemster, heeft Maandag een poging ge daan om de lersche Zee van Dunediid naar Schotland over te zwemmen. Nadat zij 17 K.M. had afgelegd, moest zij het echter tegen den sterken stroom opgeven. Het water was bijna 50 graden en van, de koude had de zwemster nog geen last geüiad. Zoo verklaarde zij althans. Maandagavond is de 58-jarige ongehuwde stucadoor F. IJ., afkomstig uit Den Haag,, laatstelijk te Eindhoven werkzaam, in de WoenselsChe straat te Eindhoven door de stoomtram, die om 6 uur uit de richting Son te Eindhoven! aankomt, overreden en gedood. Het onge luk gebeurde op een bocht van dezo straat, zoodat de machinist hem op het laatste moment bemerkte. Het vreeselijk verminkte lijk is naar het lijkenhuis over gebracht. De veeartsenijkundige hoogeschool te Boedapest was Maandag het tooneel van anti-semitische studentenbewegingen. Een aantal Joodsche studenten, werd door studenten, die niet aan de hoogeschool hoorden, gedwongen bet auditorium te verlaten en gemolesteerd. De rector heeft van het voorgevallene mededeeling gedaan aan het ministerie van onderwijs. De Beriijnsche componist Fried- rich Hollander, die in April van dit jaar te Neurenberg een achtjarig meisje heeft overreden dat kort daarna stierf, is door de schepeinrechtbank wegens dood door schuld veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf. Bij de behandeling van een nieuw wetboek van strafrecht heeft het Estland- sche parlement met 35 tegen 28 stemmen de doodstraf gehandhaafd Op advies van de medische faculteit van de universiteit te Dorpat is tot de voltrekking door den strop, als meest humane en snelle manier van doen, besloten. Sjef van Dongen is thans scholier van de Kon. school voor K TtA, te. 's Hertogenbosch, afdeeling middelbaar technische school. Zaterdag is hij plech tig als lid van het M.T.S lcorps^pge- noinen, waarbij de heeren H. Vrijdag, voorzitter van het korps en A. Lambert, praeses der sociëteitscommisrie, het woord voerde; de voorzitter der sportsereen.g ng de heer W. Feller, bood Sjef l-.e'. Eerelid- maatschap dezer onderafd. aan. Kloven, ontvellingen, schrammen en andere huidverwondingen ver zacht en geneest men snel met Doos 30 en 60 ct. PUROL Op het laatst gehouden vakexamen voor telefoniste, heeft het de aandacht van de commissie getrokken, dat de be kendheid van de juiste ligging van ver schillende plaatsen bij vele candidaten te wenschen overlieto.a. was sommigen niet bekend, waar Zutphen, Tiel, Culem- Dorg en Alphen a/d. Eijn gelegen zijn. Wat het bnitenland betreft, wisten eenige candidaten niet, in welke landen Dublin, Cherbourg, Orleans, Kopenhagen en Wee- nen liggen. De kantonrechter te Eeventer heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen iemand uit Voorst en een ander uit Diepenveen. Het gold hier de bekende vraag of de fazant een beschermde vogel is De uit spraak luidt, dat beklaagden zijn ontsla gen van rechtsvervolgingzij worden schadeloos gesteld tot een bedrag van f 1,50 Deze uitspraak heeft tot gevolg, dat de jacht op fazanten geoorloofd zal zijn. Op het r »k. kerkhof te Hoorn is van een graf het kruis verplaatst, op een ander het kruis vernield en elders weer een beeld van een grafmonument bescha digd. De vermoedelijke dader is een 12- jarig jongmer.8eh, die al meer vernielin gen op zijn kerfstok moet hebben en al een goede bekende van de politie moet zijn. Zondagmiddag heeft te Deventer na afloop van den voetbalwedstrijd Sallandia Wijhe voor de 4de kl. N.V.B. een ernstig incident voorgedaan. Enkele minuten voor het einde kreeg een speler van Sallandia en een van Wijhe een woordenwisseling, waarbij de laatste zijn tegenstander een hevigen slag tegen het hoofd gaf In heel korten tijd waren bijna alle aanwezigen, angeveer 50 personen, met elkaar slaags geraakt. Een der Deventer-spelers werd in den nek gebeten. Naar V.D. verneemt zal de scheids rechter een klacht indienen bij den N.V.B. Maandag om half een heeft de Dordtsche politie aan het veer te Willems dorp aangehouden den 85-jarigen gemeente ontvanger C. M, P. uit Alblasserdam, die in Dordrecht de aandacht had getrokken, doordat hij groote verteringen maakte. Ten slotte had hij een auto gehuurd om zich daarmee buitenlands te begeven. Hij had daarvoor een flinke waarborgsom ge stort. Josephine Baker trad Zondag ce Berlijn op in een revue, getiteld Instap pen alsjebelieft' een zeer matig product, dat het publiek niet voldeed. Doch ook Josephine Baker kon den bijval van het publiek niet verwerven. Van de galerij werd zij herhaaldelijk uitgefloten en in het parterre begon reeds lang voor het einde een massa-uittocht der toeschouwers. Aan boord van het Britsche Yangtse- stoomschip „Kungwo" is een geval van cholera voorgekomen. Daar het stoomschip vijf dagen te Hongkong in quarantaine moest blijven, maakte zich van de Chi- neesche passagiers, toen het hun onmoge lijk bleek aan land te gaan, een paniek meester. Een groot aantal hunner sprong in de haven van Hongkong over boord. Vijftien passagiers verdronken. Te Barmen heeft een man uit ja loezie het huis, waar zijn van hem ge scheiden vrouw woonde, met dynamiet in de lucht laten vliegen. Ook een winkel, die naast bet huis gelegen was, is totaal verwoest. Er werd niemand ernstig ge wond. Overal sprongen de ruiten door den hevigen luchtdruk. De ontploffing werd door de geheele stad gehoord. De dader is nog niet gepakt. De politie heeft den geheelen omtrek afgezet, omdat het zeer waarschijnlijk is, dat er nog meer dynamiet onder de puinhoopen ligt, In de vroege ochtenduren werden op het baanvak HeidelbergMannheim de lijken gevonden van eeD jongeman en een meisje, waarvan de hoofden van den romp gescheiden waren. De jongelieden, die goed gekleed waren, zijn ongeveer 17 a 18 jaar oud. Vermoedelijk betreft het hier een geval van zelfmoord. De identiteit van de dooden kon nog niet worden vastgesteld. Uit wanhoop. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de caissière van de restauratie in het Silezisdhe station te Berlijn, toen zij de kas ging afrekenen, overvallen door een man die haar met een bbrflesch op het hoofd sloeg. Op liet gegil van de vrouw schoten beambten toe die den aanrander pakten. Het bleek een werkloos schoen maker te zijn, in 1925 uit Polen gezet. De man, die al sedert Sept. werklood was, ofschoon hij goede getuigen had, was zoo berooid en uitgehongerd, dat men hem te eten moest geven, voor hiij verhoord kon worden. De caissière, die glassplinters in den schedel heeft gekrejgiei, is vrij ernstig ge wond. Nederlander gedood. Gert de Merve, een Nederlander van geboorte, in Engeland woonachtig, die bekend stend als de koenste, maar ook als de beste leeuwenjager van Engeland, is dezer dagen door een van de d.eren gedood, waarop hij sinds tientallen jaren jacht maakt. De Merve, die uit een zeer vermogen de familie stamt, had oorspronkelijk de leeuwenjacht als sport beoefond, later, toen hij door ongelukkige spec ulaties* een deel van zijn kapitaal verloren had, begon hij ook de jacht als een brojn van inkomsten te beschouwen. Hij ging vooral ter jacht in Zuid-Afrika. In een luttel aantal jaren legde hij 38 leeuwen neer. De meeste buit haalde hij in de nabijheid van de Letabarivier. Daar leg de hij een keer binnen een paiar uur 5 leeuwen neer. Gedurende den nacht daarop werd een ezel, die 't jachtgezel schap van de Merve bij zich had door een leeuw weggesleurd. Des morgens ging de Merve met twee kaffers het bloed spoor van den ezel volgen. Hij vond hiet roofdier nog bezig, het cadaver van den ezel te verscheuren. Van een afstand van 30 M. legde hij het roofdier neer. De klank van het schot wekte de leeuwin, die op den jager toesprong, doch ook neer geschoten werd. Met de kaffers drong de Merve daarop dieper het dichte bosch in en stiet daar op drie jonge leeuwen* Binnen twintig minuten waren alle drie neergeschoten. Kort daarop ging hij met een vriend weer op jacht toten zij een leeuwin ontmoetten. Beiden schoten op het dier, zonder het nochtans doodelijk te treffen, het dier sprong op die Merve toe, wiens geweer op dat oogienblik weigerde. Het paard ging, echter in doodangst er van door, de leeuwin vervolgde hem, haal de hem in en sloeg de Merve met een slag van haar klauwen van zijn paard. Zijn vriend haalde hem toen in en doodde de leeuwin, doch de Merve was toen reeds gestorven. Ter vermeerdering van de be volking. Onze lezers weten, dat ook in Italië het aantal geboorten achteruit gfaat en dat men van fascistische zijde in woord en geschrift steeds opwekt tot vermeer dering van het kindertal. De Resto del Carlino heeft onlangs 'n wet van keizer Au gustus opgediept uit het jaar 4, de lex Julia caducaria, die de kinderlooze huwelij ken trof met belastingmaatregelen. Het blad zou dit middel ook thans weer wil len toepassen. Het Kamerlid d'Ambrosi- ano heeft een andere zijde van de zaak in het licht gesteld. Hij wijst er op, dat de kinderloosheid van sommige huwelij ken ongewild is, doch een gevolg is van kleine gebreken, die met medische hulp- uit den weg geruimd kunnen worden. Hij wil daarom speciale consultatiebureaux met operatiezalen instellen ter bestrijding van dit euvel. Tevens dringt hij aan op wijzi ging van de wettelijke bepalingen om het echten en aannemen van natuurlijke kinde ren te vergemakkelijken. VEILINGSVEREENIGING TE KAPELLE-BIEZELINGE Veiling van 6 Nov. 1928. PERENBeurré Alexander Lucas f 19 a f41, Beurré Napoleon f 17 a f23fy Beurré Clairgeau f21 a f29, Beurré Diel f 18 a f23, Beurré Hardenpont f 28, Doyenne du Cornice f50, Doyenne d'A- lencon f 12 a f 16, Duchesse d'Angou- lême f 24, General Totleben f 14, Koning Karei van Wurtemburg f29, Comtesse de Paris f 18 a f27, Le Lectier f 19 a f26, Nouveau Poiteau f 15 a f24, Josephines de Malines f 15, Alexandrine Drouillard f 18, Triumphe de Jodoigne f27, Bezy van Schonauwen f 16 a f 20, B er gemotte d'Esperen f20, Jodenperen f 15 a f20, Broompark fll a f 18, Groene Chau- montel f 10 a f 19, Bruine Chaumontel f 13, Limburgsche Chaumontel f 13 a f 16, Roem van Vlaanderen f 16, Winter Rietperen fll a f 14, Winter Suikierijen f 12 a f 16, Winter Bergemotten f 1(2 a f 15, Winter Louwtjes fll a f 16, Fop- peperen f 16, St. Remey f 14 a f 18, Pondsper en f 15 a f 17, Gieser Wilde man f 17 a f27, kleiperen f 13 a f 18, Afval- en Kroetperen f 1 a f 10, alles per 100 K.G. APPELS: Goud Reinetten f23 a f50, Landsberger Reinetten f25 a f30, Zucal- maglio Reinetten f 18 a f35, Sterappels f28 a f43, Groninger Kroon f24 a f32, Present van Lunteren f32, Present van Engeland f27 a f36, Notarisappels f30, Bismarck f 13 a f22, Salomé f 13 a f 18, Lanes Prins Albert f24, Jonathans f 18 a f29, Hondsmuilen f24, Bramley Seed ling f27. Golden Noble f 18, Willem Saaiappel f 19, Koolappels f 17, Mei- pipping f 16, Grauwzuur f 18, Reinette d'Or f 14 a f 16, Zure Bellefleur f19 a f31, Fransche Bellefleur f 16 a f 18, Westlandsche Bellefleur f22, Court Pen- du f 14 a f22, Pommc d'Oranje f20 a f26, Zoete Armgaarde f22 a f26, Zoete Campagner f 18 a f 24, Zoete Bellefleur f 14 a f 18, Huismanszoet f 16, Afval- en Kroetappels f4 a f 18, alles per 100 K G I DIVERSEN: Tomaten f5 a f 12, Mispels f7 a fll, Wagenaarsboonen f 38 Spruiten f6 a f 15, Spinazie f 12, Uien f6 a f9, Kleine Uien' f5, Stekuien f3 a f4, alles per 100 K.G., Meloenen f 13 Bloemkool f3 a f 15, Roode kool f4 a f 9, Witte kool f3 a f4, Savoye kool f2 a f5, Andijvie T 1,50 a f2,50, alles per 100 stuks, Prei f 7 a f 12, Rammenas f3,70, Rapen f4, Selderij f7, Wortelen f 2, alles per 100 bos, Bloemen f 10 per 100 pot, Hazen flj54 a f3,45, Fazanten f 1,48 a f 1,89, Patrijzen f0,60 a f0,63, Houtsnippen f0,79, alles per stuk. De mist. Men meldt ons uit Rotterdam; Het gisteravond naar Londen ver trokken stoomschip „Batavier V" is tijdens den mist bij Maassluis op een dam geloopen. Met de „Batavier" zit nog een an dere boot vast. Het is niet bekend welke. De mist is nog zoo dik, dat de sleepbooten van Smit en Co. de haven niet kunnen verlaten om as sistentie te verleenen. Het zicht is maar een meter of drie uit den kant. Nader wordt gemeld De „Batavier V" zit bij Strijkdam wit 12 boven Maassluis. Er is assisten tie. De Hull-boot die 's avonds om 8 uur Maassluis voorbij vaart pas seerde eerst hedenmorgen te 11 uur. De scheepvaart is nu weer normaal. Vlucht lndiëHoltand. Aneta meldde hedenmorgen uit Ba tavia: Hef 5e postvliegtuig is hier hedenmorgen opgestegen voor zijn re tourvlucht naar Holland. Het bindend ptijstatief. Men meldt ons uit Utrecht: In de gisteren gehouden vergade ring van de federatie van werkgevers organisaties in het boekdrukkersbe- drijf is met 909 tegen 257 stemmen be sloten, het bindend prijstarief te hand haven, terwijl verder werd aangeno men een voorstel om ten aanzien van kleine orders beneden een nader vast te stellen bedrag (hetwelk zal liggen tusschen f 25 en f 50) de bindendver klaring van het prijstarief op te heffen. Uitspraken. Men meldt ons uit Den Ha)tij: Het Gerechtshof heeft vandaag uit spraak gedaan in de volgende zaken: Bevestigd werden de vonnissen van de rechtbank te Middelburg, waarbij zijn vrijgesproken H. v. M., opzichter der gemeentebedrijven te Middelburg en E. P .v. D., oud-directeur der ge meentegasfabriek te Wemeldinge, thans zonder beroep te Rotterdam, van het te laste gelegde aannemen als ambtenaar, van giften van deN.V. Nederlandsche Gasmeterfabriek Jos. Wilson, wetende dat deze zouden zijn gedaan om hen te bewegen, iets in strijd met hun plicht te doen of na te laten. Ook is bevestigd het vonnis van de zelfde rechtbank, waarbij J. J. L., los- werkman te Wemeldinge, wegens bedrie delijke bankbreuk veroordeeld werd tot 3 maanden gevangenisstraf. Hoover gekozen. NEW-YORK, 6 Nov. Zooals uit de uitslagen kan worden opgemaakt, is Hoover, de republikeinsche candidaat, tot president van de republiek der Vereenigde Staten gekozen. De meer derheid voor Hoover is vooral in het Oosten en midden-Westen der onder scheidene staten overweldigend. Nader wordt gemeld: De laatste verkiezingsuitslagen too- nen aan dat het succes van Hoover overweldigend is. Van de 531 stemmen heeft hij op het oogenblik' reeds 444, zoodat Hoover met een nog grootere meerderheid dan Coolidge in 1924 ge kozen wordt. Tengevolge van de groo te overwinning der republikeinen zul de senator Charles Curds tof vice- president gekozen worden. Naar ver luidt zal Franklin Roosevelt gouver neur van den staat New-York' worden. Een nader telegram meldt: Smith heeft overwinningen in de groote steden behaald, doch op hef platteland nederlagen geleden. Hoo ver dankt zijn succes in de eerste plaats aan de vrouwelijke kiezers, daarna aan de zakenlieden en boeren en tenslotte aan Wallstreet. In de groote steden heeft de massa voor Smith gestemd, doch tegen hem wa ren de religieuse bekentenissen en zijn houding t.o. van het prohibitie-vraag stuk, en in dit opzicht waren het vooral de farmers die hem in den sfeek lieten. Anderzijds gold Hoover voor een staatsman en econoom van den eersten rang, van wien men ge looft, dat hij de tot dusverre door de republikeinen gevolgde welvaartspoli- tiek zal kunnen voortzetten. Het is kenteekenend dat Smith in de Zuide lijke Staten een nederlaag leed. Met betrekking tot de buitenlandsche oriën teering van den toekomstigen presi dent zij er nog op gewezen, dat deze, gelijk te voren, zich onthouden zal van inmenging in Europeesche aange legenheden. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. November 8 Krabbendijke, bouwland, van Dis sel. 8 Krabbendijke, 4 woonhuizen, van Dissel. 8 Krabbendijke, schuur en bouw land, van Dissel. 13 Goes, woonhuis, van Dissel. 13 Goes, woon- en winkelhui», van Dissel. 13 Goes, heerenhui3, van Dissel. 14 Goes, inboedel, van Dissel. 14 Goes, verpachting bouw- en wei landen, Pilaar. 14 Nisse, verpachting bouw- en wei landen, Pilaar. 14 Stellendam, hofstede met bouw en weiland, bouwland, Van der Sluijs. 15 Kattendijke, hoefje, landbouwge- gereedschappen, Pilaar. 15 Kloetinge, woonhuis, tuin, van Dissel. 15 Kloetinge, boomen, van Dissel. 20 Den Burg (Texel), hofstede met bouw- en weilanden en duingrond, Mulder. 22 Kloetinge, woon- en winkelhuis, van Dissel. Borssele, woonhuis met schuurtje en erf, boomgaard en bouwland, Pilaar. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. November: 9 Prins van Oranje, Sjef van Don gen. 24 Schuttershof, N.V. Groot Tooneel, „De witte non". December: Landbouw-Bioscoop, „Vlammend* vleugels". AANBESTEDINGEN. November: 12 Krabbendijke, 3 dubbele woonhui zen met schuurtjes, A. Wabeke. 12 Goes, garage met 2 bovenwonin gen, F. G. C. Rothuizen. LICHT OP. Donderdag 8 November 4.47 uur Vrijdag 9 November 4.46 uur WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 768.7 te Aku- reyri. Laagste barometerstand 744.4 la Imgoe. De verwachting tot Jen avond van 8 dezer luidt: zwakke tot matige Z.O. tot O. wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verandering in temperatuur. ADVERTENTIËN. Ter overname aangeboden een prima RONEO DUPLICATOR (roteerend) voor f 55,— en een IMPERIAL schrijf machine voor f35,—. Te bevragen bij MEIJLER, Eversdijkstraat 3, GOES. TE KOOP contant 1 op de Hollandsche Hoeve aan den Ouden Singel, nabij Goes. Inschrijvingsbiljetten in te leveren ten kantore van Notaris PILAAR vóór of op den 15 November

Goessche Courant | 1928 | | pagina 3