RECLAME UNTVELTs BIZAR Wie van de week voor minstens 50 cents (in eenmaal) besteedt krijgt een stuk KARNEMELK- ZEEP Cadeau. Binnenland Gemengd Nieuws ïmatste Berichten. Abonnementen Goesche Courant dat er nog terrein over was, zoodat lie gegadigden hun stuk grond gekregen pbben, ondanks den nieuwen vorm van currentie. De koninklijke luchtvaartmaat phappij heeft gisteren liet volgende tele ram ontvangen van de bemanning van kt vijfde vliegtuig, dat de reis naar Ne- erlandsch-Indiö maakt: Vertrokken uit Nasjirabad 6.40 uur plaatselijke tijd); aangekomen te Cawn pre 11.25 uur. Alles in orde. Wij gaan iden door naar Allahabad cn hebben lleen te kampen met regen en tegenwind. - Bij het spelen met een kat, door pt driejarig dochtertje van een inwoner pr gemeente Nieuwer-Amste], krabde pt dier bet kind zoodanig in het gelaat, Jat het linkeroog werd geraakt. Het kind ierd in allerijl naar een inrichting te Am- Éerdam overgebracht. Hoogstwaarschijn- Ijk zal zij het licht in het gewonde oog Joeten missen. Over de eerste drie kwartalen van lit jaar bedroeg in ons Land de uitvoe: Jan tomaten 65.349 ton ter waarde van 15.676.000 tegen 47.048 ton ter waarde f 12.627.000 in de overeenkomstigi pvartalen van 1927. Te Chicago verbrandden vijf hannen levend bij een brand in een loge- pent, dat geheel in de asch gelegd werd. Reuter seint .uit Londen, dat er internationaal bescbermingscomité is pgesteld met het doel om te geraken tot nificeering van de verschillende nationale Irganisaties voor de behartiging van de |elangen der houders van oude Russische huid. Er heeft reeds een voorloopige ijeenkomst plaats gehad, onder voorzit- prschap van lord Revelstoke. De volgende organisaties zijn erbij be trokken: Londen, Parijs, Amsterdam, Berlijn, Antwerpen, Genève en Kopenha. len. Zij verbinden zich om geen afzonder- Ijke regelingen te treffen met Rusland elf |e successiestaten. De rechtbank te Munchen heeft daandag de 46-jarige echtgenoote van een lommissaris van politie daar ter stede tot ■ier jaar en 1 maand gevangenisstraf ver- |>ordeeld. De vrouw had zich- aan niet ninder dan zeventig gevallen van verduis- Jering schuldig gemaakt. Ze had aan goed leloovigen dertig tot veertig procent in- lerest per jaar beloofd en hen aldus kun- |en bewegen haar in het geheel 2750000 narlt toe te vertrouwen. De man van be daagde, die geheel onder den invloed van vrouw stond, werd beschuldigd van inedeplichtigheid. Hij werd echter vrijge- proken. De man had terstond na de rrestatie van zijn vrouw ontslag genomen lit den dienst. TeBerlijnhebbendegrootsteFransche in de grootste Duitsche oorlogsviieger en vel kapitein Fonck die f5 overwinningen n de lucht behaalde en de Duitscher Udet lie 62 vijanden velde, elkaar ontmoet Een hevige wervelwind heeft Maan lagavond in het Westend te Londen tot nerkwaardige tooneelen aanleiding gegeven moral in de buurt ven Piccadilly Square Vele winkelruiten werden verbrijzeld, ;al van uithangborden werden afgerukt, wandelaars gingen van den voet en statio lieerde auto's kwamen in beweging' Een man werd ernstig, en een vrouw ichtgewond. Aan den Amerikaanschen vlieger uitenant James E. Dyer is voor het be- ;rootingsjaar 1927'28 de Herbert Schiff .rofee uitgereikt, Deze trofee wordt verleend aan dien marinevlieger, die in het af- >eloopen fiscale jaar het grootste aantal vlieg-uren op zijn lijst van dienst heeft. Voor luitenant Dyer was het 1251 uren, De Times meldt, dat het radio- uitzendstation Daventry een kleine wijziging n zijn golflengte gebracht heeft, Het station s van 1604.3jmeter teruggegaan op 1562.5 meter. Mede in verband met den aankoop op groote schaal van Nederlandsche suiker lieten door de Fransche industrieën, hebben de landbouworganisaties in Noord Frankrijk len actie op touw gezet, om te verkrijgen, lat een invoerrecht van frs. 15 per 1000 i.G. ingevoerde bieten zal geheven worden Door het hoofdbestuur der vereeniging Nederland in den Vreemde is aan de be manning der Ned. sleepbooten, die met iet Engelsehe dok te Singapore zijn aan- rekomen, het volgende telegram gezonden Hoofdbestuur Nederland in den Vreemde irengt warmen dank aan de bemanning der sleepbooten voor prachtige bijdrage en goeden naam van Nederland in den Vreemde". Uit Grenoble wordt aan de Matin >emeld, dat de was van de Isère en de )rac in het dal van Crésivaudan tot een ware ramp heeft geleid. Er zijn meer dan vijfhonderd huizen overstroomd en de schade bedraagt millioenen. Tal van fabrieken liggen stil. Omtrent de reisgelegenheid van hel Belgische kroonprinselijke paar is reeds een besluit gevallen. Kroonprins Leopold en zijn gemalin zullen den 23sten Novem ber in Marseille scheep gaan naar Neder landsch-Indie aan boord van de Insulinde van den Rotterdamschen Lloyd. De burgemeester van Deventer jhr, -T. A. M. A. van Humalda van Eijzinga, heeft het voornemen te kennen gegeven in het begin van 1929 aan de Koningin ontslag uit zijn ambt te vrager.. Gistermorgen 11.5 is het 10 000ste schip van dit jaar de Rotterdamsche haven binnengekomen. Het was het Noorsche motorschip Balzac, komende van Oslo Verleden jaar is het 10.000ste schip op 2 October bier aangekomen. Op 1 September is het stoomschip Kurdads het 10.000ste schip geweest, dat den Nieuwen Waterweg is binnengekomen Het vorige jaar was dit 10 000ste schip er al op 15 Augustas. Maandagavond tegen 10 uur brak te Roermond brand uit in de groote op. slagplaats van den heer Kunkels, kermis exploitant gelegen aan den Maasuielder- weg. De groote loods, waarin o.a geb gen waren 2 locomobielen, 4 orgels, 1 autocaroussel.een vliegmoien, 12 pak wagens 2 vrachtauto' s en 1 tractor gingen in de vlammen verloren De schade bedraagt ongeveer een ton Verzekering dekt ge deeltelijk de schade. Tal van bisschoppen in Frankrijk hebben aan hun piiestera verboden gebruik te maken van motorfietsen wegens het daaraan verbonden gevaar. De aartsbis schop van Rouaan, die lang had geaarzeld hun voorbeeld te volgen, heeft nu even eens een verbod uitgevaardigd omdat er in zijn diocees den laatsten tijd te vee) ongelukken met motorfietsen gebeuren. Geestelijken, die een motorfiets bezitten moeten er zich van ontdoen. In bet gehucht Drievogels, gem. Kerk rade, werden bij het verrichten vaD afgravingswerken bij den aanleg van den spoorweg SchaesbergKerkradeSimpel- veld op 8 5 4 M. diepte onder den straat weg zware eikenhouten balken van 1 VI. lengte gevonden. Vermoedelijk behooren deze balken tot den onderbouw van de Romeinscheheirbaan van Aken naar Heerlen Te Heerlen is een 61-jarige vrouw, echtgenoote van den heer Zwanziger, door een auto overreden. Gisternacht is zij in hel ziekenhuis tengevolge van den op- geloopen schedelfractuur overleden. Den chauffeur treft geen schuld. Gistermorgen is te Lemmer door de Lemmervisschers „Lemmer 21", schipper A. v. Leer, binnengebracht de visschers- schuit „Vh 77", schipper K. Kwakman, van Vollenhoven. Deze was nabij Urk door een stormbui overvallen en had zijn mast verspeeld. Op zijn noodseinen had v. Leer hem assistentie verleend. Poging tot roof. Maandagmorgen beeft in een pand aan de Oppert te Rotterdam een brutale po ging tot berooving plaats gehad van een kantoorbediende, die f23.000 bij zich had. De dader heeft den kantoorlooper opge wacht en hem met een gummistok op het hoofd geslagen. De kantoorlooper verloor echter niet het bewustzijn, waardoor de berooving mislukte. De aanrander nam de vlucht en na een wilde jacht gelukte het hem bij het oude Stadhuis aan te houden, waarna hij in verzekerde bewaring werd gesteld. Trambotsing. Gisternacht is op het D.P. station te Rotterdam een vrij ernstig ongeluk ge beurd. Trein no. 1147, welke om 0.38 uit Den Haag binnen moet komen, is tegen een stilstaanden trein gieteden. Het voorste deel van den eersten wa gen van den binnenkomenden trein schoof over een afstand van ongeveer 1 meter in den anderen wagen. Buffers, lantaarns, ruiten, alles werd versplinterd. De be stuurder van den binnenkomenden trein raakte in de ruïne b ekneld. Hij heeft een vrij ernstige beenwond gekregen. De schok was zoo hevig, dat een juffrouw, die in den laatsten wagen van den rijdenden trein stond, met kracht tegen een bank werd geslingerd en daarna met het hoofd tegen een tusschenschot is geslagen. Zij heeft een beenwond, een hoofdwond en een hersenschudding. Voorts heeft een van de andere passagiers eveneens een beenwond gekregen. De portverlaging. In verband met de nieuwe verlaging der posttarieven, ingaande 1 November a.s., zullen de volgende wijzigingen in de frankeerzegels worden gebracht le. wordt ingevoerd een nieuw zegel 27} cent van grijze kleur (als van het - -cent zegel) 2e. de frankeerzegels van 12} cent worden voortaan uitgegeven in blauwe kleur en die van 7} cent in rood; 3e. de zegels van 15 cent en 10 cent krijgen in verband hiermede de kleur resp. van het 12} cent en van het 7$ cent zegel 4e. postzegelboekjes met 24 zegels van 15 cent worden niet meer aangemaakt; inplaats hiervan worden boekjes met 24 zegels van 12} eent verkrijgbaar gesteld. De aanwezige voorraad van de bestaande zegels zal worden opgebruikt. Advokate en poederdonsje Een jonge, charmante vrouwelijke ad vocaat werd dezer dagen bij den deken van de Orde der advocaten geroepen, die baar zonder strengheid in den toon zeide Tot mijn spijt, mejuffrouw, moet ik n opmerken, dat de wijze, waarop u zich in het Paleis van justitie gedraagt, weinig strookt met de tradities van de Orde telkens, terwijl u de toga aan hebt, haalt u uit uw tasch een spiegeltje en een poeder kwast te voorschijn om uw gezicht te be poederen. U zoudt goed doen dat gebaar, dat in ons huis ongewenscht is, minder vaak te herhalen. Het jonge meisje verliet in een stemming die zich denken laat, het kabinet van den dekende tranen waren haar in de oogen gesprongen, die zij snel afveegde. En daar zij, naar haar smaak er te geagiteerd en te rood in het gezicht uitzag, nam zij uit haar taschje een spiegeltje en een poeder donsje en poederde zich zorgvuldig, lang durig en overvloedig. Verbinding met Mars? Een Londensch advocaat, dr. Robinson, oud-gemeentesecretaris van Shorediteh, is er, naar de „Evening Standard» meldt, zeker van, dat zijn etherisch lichaam naar Mars is geweest met dezelfde snelheid waarmee het licht zich voortbeweegt. Hij zou deze week een draadloos telegram naar Mars zenden. Op zijn verzoek zullen er Woensdag draadlooze berichten naai deze planeet worden uitgezonden door Rugby, het Britsche radiostation. In een interview vertelde hij, dat hij een reusachtigen rooden bol voor zich had gezien, derwaarts aan de hand geleid door een gids. De bewoners van Mars zijn volgens hem veel grooter dan wij, de mannen zijn ongeveer 2.25 m, de vrouwen ongeveer 1.80 m. Hij heeft een heel aardige vrouwelijke gids of medewerkster van Mars en had zelfs teekeningen van haar, ver vaardigd met behulp van een medium. De teekeningen toonen een vrouw met een rond gezicht en lang, niet gebobbed, haar een grilligen, half-glimlachende mond, donkere, doordringende oogen, een merk- waardigen neus en heel groote oogen. Hier is een zin van Mars, door dr. Robinson vertaald: „Oom Ga Wa Na Wa", hetgeen beteekent: „God is alles in alles". Helderziendheid? Te Keulen raadpleegde een vrouw, wier man dood op een spoorlijn was gevonden, den clairvoyant Fastenrath over de doods oorzaak. Zij deelde hem, onder getuigen, mede dat er geruchten liepen over een moord, door een zwager op haar man gepleegd. Het lijk zou dan op de spoor lijn zijn gelegd om aan een ongeluk te doen gelooven. Nadien begon de séance; de helder, ziende raakte in een trance en vertelde de zwager inderdaad den moord had gepleegd. Diens zoon zou zich bovendien aan een meisje hebben vergrepen. Toen F. weer bij bewustzijn was, wees een der getuigen hem er op, dat hij in wat andere woorden precies had gezegd, wal de vrouw hem tevoren had meege deeld, doch F. verzekerde met nadruk dat hij in trance-toestand de misdaad had zien plegen. De betichte zwager, een bouwer, klaagde kort daarop Fastenrath aan wegens laster en deze zaak heeft nu achtereenvolgens voor de rechtbank en het hof te Keulen gediend. De beklaagde beriep er zich bij zijn verdediging op, dat. clairvoyance zijn beroep is en dat hij bij de uitoefening daarvan rechtmatige belangen behartigt, zoodat van laster geen sprake kan zijn, te minder daar hij de toedracht van de zaak in trance gezien heeft en juist heeft weergegeven. De rechtbank kon zich met dit verweer niet vereenigen en veroordeelde hem tot maanden gevangenisstraf. Het hof heeft nu in hooger beroep het vonnis a quo bevestigd doch de straf verminderd tot 800 mark boete. Het nam verzachtende omstandigheden aan omdat Fastenrath „weinig intelligent is en over het paard is getild door zijn volslagen onverdiende reputatie als clairvoyant". De „Graf Zeppelin". Thomas Cook en Zoon kondigde giste ren aan dat hij, op grond van een over eenkomst mtt Good Year Zeppelin Cy den verkoop van passagiersplaatsen voor de terugreis van den Zeppelin naar Duitschland overgenomen heeft. Zoo is het eerste passagebureau voor luchtschip- verkeer van Amerika geopend. Het pre- ciese aantal passagiers, die meegenomen kannen worden, staat nog niet vast. Naar verluidt ziju thans reeds meer dan 100 bestellingen binnengekomen, waarvan er ca. 12 ingewilligd kunnen worden. De passageprijs bedraagt 3000 dollar. Levend verbrand. Een ernstig ongeluk heeft plaats gehad in de Luetzowstrasse te Berlijn. De be woners bemerkten tegtn 7 uur, dat uit een keldervenster van hun huis rook en walm te voorschijn kwamen. De gewaar schuwde brandweer vond in den keidei de asch van een aantal verbrande lompen en het geheel verkoolde lijk van een der bewoonsters, een 79-jarige weduwe. De vronw, die reeds geruimeu tijd aan onder domszwakte leed, schijnt bij het aansteken van het licht een brandende lucifer achte loos te hebben weggeworpen. Ontploffing. Men meldt ons uit Groningen Hedenmorgen omstreeks 11 uur heeft in het electrische bedrijf alhier, gelegen aan het Winschoterdiep, een ontploffing plaats gehad, waarbij 3 personen werden gewond. Alle bedrijven in Groningen lig gen stil, ook het tramverkeer. Men vreest dat de storing geruim en tijd zal duren. Bijzonderheden ontbreken nog. VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Veiling van 23 Oct. 1928. PEREN: Doyenne du Comice f39 a f77, Soldat Laboureur f24 a f28, Com- tesse de Paris f 10 a f 18, Duch. d'An- goulême f 14 a f 20, Des deux Souers f 19 Williams Duchesse f 18 a f25, Nou eau Poiteau f 12 a f21, Beurré Clairgeau f 16 a f30, Beurré Lebrun f 17 ai f 19, Beurré Diel f 8 a f 15, Beurré Alexander Lucas fll a f26, Beurré Napoleon f9 a f 14, Groene Chaumontel f9 a f 16, Bruine Chaumontel f 10, Bezy van Schonauwen f8 a f 12, Triumphe de Vienne (He ge- was)f9 a f 15, Jodenperen f 10 a f14. Roem van Vlaanderen fll. Winter Louw tjes f 9 a f 14, Winter Bergemotten f 10 a f 14, Winter Suikerijem f 9 a f 12, Ijzer peren f 8 a f 12, Pondsperen f 12 a f 16, St. Remey f 15 a f 17, Gieser Wildeman f 15 a f 23, Kleiperen f 10 a f 20, Afval- en Kroetperen f 1 a f6, alles per 100 K.G. APPELS: Goud Reinetten f25 afól, Landsberger Reinetten f 18 a f 25, No tarisappels f 12 a f 19, Bramley Seedling f 18 a f28, Lanes Prins Albert f22, Present vain Engeland f28, Present van Lunteren f 30 a f 37, Bismarck f 17 a f27, Reinette d'Automme f 19, Salomé fll a f 16. Groninger Kroon f26, Ster appels f 20 a f 42, Lineaus Pipping f 15, Luntersche Pipping f 12 a f 15, Honds muilen f 22, Dubbele zure Bellefleur f 17 a f30, Zure Bellefleur f 18 a f29, West- landsche Bellefleur f 15, Fransche Belle fleur f 10 a f 15, Koolappel f 16 a f 20, Court Pendu f 14 a f21, Gelber Richard f 12 a f 18, Reinette d'Or f 12 a f20, Zoete Armgaarde f 19 a f26, Zoete Campagner f 13 a f 20, Zoete Bellefleur f 14 a f 18, Huismanszoet f 13 a f 18, Pomme d'Oranje f 19 a f23, Afval- en Kroetappels f 2 a f 16, alles per 100 K.G. DIVERSENBlauwe druiven f 69, Tomaten fl a fll, Mispels f5 a f 13, Kweeperen f6 a f24, Spruiten f7 a f22, Groene boonen f3 a f5. Uien f5 a f6, Kleine Uien f4 a f7, Stekuien f 1 a f 2, Koolrapen f 1 a f 2, Aardappe len f2, alles per 100 K.G., Noten f0,40 a f2,70, Meloenen f9, Bloemkool f5 a f 13, Roode kool f 5, Witte kool f 6, Savoyekool f3 a f5, Kropsla f 0,10 a f 0,60, Andijvie f 1 a f 2,30,Selderij f 1 a f3,10, alles per 100 stuks, Bloemen f5 a f 19, Wortelen f 1 a f3, alles per 100 bos, Honing f 0,51 per flacon, Hazen f3,12, Fazanten f 0,50 a fl,76, Patrij zen f0,52, Talingen f 0,12, alles per stuk. Veiling van 24 Oct. 1928. Spruiten f 17 a f21, Stekuien ïf2, alles per 100 K.G., Bloemkool f4 a f 13, Roode kool f 2 a f 6, Savoyekool f 4 a if 5| Witte kool f 4, Kropsla f 0,70 a f 2,20, Andijvie f2,80, alles per 100 stuks. Wor telen f 2, Selderij f 0,80 alles per 100 bos. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van 25 dezer luidt: meest krachtige Z. tot Z.W. wind, zwaar b ewolkt of betrokken, regen buien, zelfde temperatuur. BURGERLIJKE STAND VAN GüES- Geboren: 24, Levina Rosalia, d.v. Ma- rinus Cornelis Baarends en LeonardaWil- helmina van Hese. Huw.-aangifte: 24, Johannes Harinck, 21 jaar, en Hendrika Rijkse, 20 jaar. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. October 25 Wolphaartsdijk, huis en erf, Pilaar. 25 Wolphaartsdijk, woonhuizen en hoveniering, Pilaar. 31 Poortvliet, hofstede met bouw- en weiland, v. d. Velde. 31 Wemeldinge, bouwland, Kram. Heinkenszand, hofsteedje met bouw- en weiland, Verbist. Goes, inboedel, Van Dissel. Oudelande, woonhuis, Van Dissel. -Krabbendijke, bouwland. Yen Dissel. Krabbendijke, 4 woonhi :cn, Van Dissel. Krabbendijke, scbuur en bouwland, Van Dissel. -Goes, woonhuis, Van Dissel. Goes, woon- en winkelbuis, Van Dissel. November. 2 Ellewoutsdijk, woonhuis, smederij - erf en tuin, Pilaar. 6 en 20 Den Burg (Texel) hofstede met bouw- en weilanden en duingroiul Mulder. 14 Goes, verpachting bouw- en weilan den, Pilaar. 14 Nisse, verpachting bouw- en weilan den, Pilaar. Kloetinge, woonhuis, tuin, van Dissel VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. October: 24 en 25, Landbouw-Bioscoop, 't Circus van Charlie Chaplin. November. 9 Prins van Oranje, Jef van Dongen. 24 Schuttershof. N.V. Groot Tooneel, „De witte non December: Landbouw-Bioscoop, „Vlammende vleugels". OP DE worden ten allen tijde aangenomen door ONZE AGENTEN en alle KAN TOORHOUDERS der Posterijen. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). Amstordamsche tijd. Dagen. Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 24 Oct. 11.03 11.44 4.19 4.58 25 0.21 5.39 6.04 26 0.52 1.15 6.36 6.56 27 1.37 1.56 7.21 7.36 28 2.23 2.37 7,56 8.12 29 3.04 3.18 'i 8.49 30 3.46 3.58 U.OÓ 9.24 ADVERTENTIËN.

Goessche Courant | 1928 | | pagina 3