Staatsloten inn- DANSCURSUSSEN WRIGLEYS WRIGLEYS KAMPERLAND. Hij vindt reuze-lékker Binnenland mevr. J. A. v. Barneveld-Nauta tabletten bij Griep en Influenza Gevatte Koude Rheumatiek Zenuwpijnen Hoofdpijn Kiespijn Koorts HOUTHANDEL. OLMENBOOMEN (49) stuks 449e Loterij Verkoop HOUT op STAM Moderne danstechniekSuccesvolle methode! P.M. KAUWGOM Waterschap Baarland c.a. SCHOUWÏNG SLOOTEN, HEULEN en DAMMEN Kapitaal aangeboden. Brutale dief. Vrijdag i* de heer S., die een juweliers zaak heeft aan den Ouden Langendijk te Delft, het slachtoffer geworden van een brutaal heer. Omstreeks 7 uur hoorde de heer 8., die boTen woont, de electrische winkelschel overgaan. Hij begaf zich naar beneden en zag op den grond een cou* rant liggen, die hij opraapte en meenam Toen kort daarop een dame in den winkel kwam, zag hij iemand achter de toonbank, die zich onmiddellijk daarop verwijderde De heer S., die beneden kwam om de dame te helpen, en vernam wat deze had gezien, controleerde zijn geldlade en kwam tot de ontdekking, dat daaruit een bedrag van ruim f 60 verdwenen was. De dader had vermoedelijk de krant in huis geworpen en terwijl hij de deur aan den Ouden Langendijk daarvoor opende, tegelijkertijd de electrische schel uitge schakeld. Toen de heer S. met de krant naar boven was gegaan, keerde de inslui per door dezelfde deur in den winkel terug om zijn slag te slaan. De dame, die later kwam, trad binnen door de deur aan de zijde van de Jacob Gerritstraat, waarvan de bel wel overging, en daarop heeft de man, in zijn werk gestoord,{zich verwijderd. Zijn signalement is bekend en de politie zoekt hem nu. Ontrouw boekhouder. Dezer dagen is aan het licht gekomen, dat de 21-jarige J. F. C., werkzaam als boekhouder bij de kleermakerij Van Zan ten en Zoons te Zeist, zich in korten tijd ongeveer f 2850 heeft toegeëigend door valsche boekingen van diverse bedragen. Toen C. wegbleef van kantoor en hij ook niet thuis was, bleek al gauw, dat ongeveer f 1000 werden vermist, waarvan aangifte werd gedaan bij de politie, meldt het ,U. D.». B(j het onderzoek trof deze den ontrou wen boekhouder ten huize van zijn ouders aan, waarop arrestatie volgde. Bij zijn verhoor bekende C. veel geld te hebben uitgegeven in dancings enz. te Utrecht, bij welke braspartijen ook de vrouw in het spel was. Traangas in een danszaal. Een 16-jarige schooljongen heeft in een dansgelegenheid te Enschede een heele opschudding teweeg gebracht. De dansen de paartjes moesten namelijk op een ge geven oogenblik iujden avond een vreemd soortig gevoel gevaar worden. Het was een vervelend gekriebel in den mond en den neus, hetwelk steeds erger werd met het gevolg, dat weldra bij alle aanwezigen dikke tranen over de wangen biggelden. Ook de musiei in het strijkje werden door deze gewaarwording bezocht en de violisten kon den weldra niet meer spelen, doordat de tranen hun oogen verduisterden en den strijkstok vochtig maakten, terwijl ook de pianist geen noot kon onderscheiden. Het duurde niet lang of de danszaal werd in allerijl ontruimd, zeer tot ont steltenis van den exploitant, die zich reeds '.eer opgewonden had, niet alleen omdat hij zelf met die akelige kriebelingen kennis had gemaakt, maar nog meer om de fi- nancieele gevolgen van die tranen-epidemie in zijn gelegenheid. Hij gaf dan ook on middellijk de zaak in handen van de politie die een onderzoek instelde. De politie bracht de geschiedenis on- middelijk in verband met een soortgelijk geval, dat zich onlangs in de openbare leeszaal te Enschede had voorgedaan. Ten slotte meende de politie redenen voldoende te hebben om een 18-jarigen jongen als den bedrijver van deze tranen misère aan te houden en in verhoor te nemen. De scholier viel weldra door den mand en bekende eenige z.g „traanbommen* in de danszaal geworpen te hebben waar door zich het traangas had ver preid Proces-verbaal van het gebeurde werd op gemaakt. De politie-agent vergiste zich Woensdagmorgen! Aan den ingang van het stadhuis aan den kant van de Doele te Rotterdam staat een agent. Gewapend met helm, sabel en revolver. Rijtuigen passeeren, lieve bruidjes stappen uit. Van tijd tot tijd krijgen de koetsiers een reprimande, omdat zij geen orde weten te houden onder hun paarden, maar verder heeft de agent van politie op zoo'n derde klas trouwdag een bij zonder gemakkelijk baantje. Van het pu bliek heeft hij weinig last. Ieder recht geaaid burger weet dat hij op een der- gelijken dag, aan de zijde van de Doele, tot het Stadhuis geen toegang heeft. Nauw heeft de Stadhuistoren tien doffe slagen doen hooren, of daar komt een heer aangewandeld met een zware actentaseh onder den arm, ietwat schuchter kijkend naar de wachtende rijtuigen, stapt hij recht het bewuste straatje binnen, dringt zich door het cordon koetsiers heen, en zwaait de Stadhuispoort binnen. De agent van politie, die juist nan een juffrouw stond uit te leggen, waar zij het kindje van d'r schoonzus moest aangeven, ziet nog bijtijds het ongewoon gebeuren en roept den mijnheer na Hé, daar, wat mot dat De heer die niet kan denken dat het tegen hem is bedoeld, loopt gemoedelijk door. Hé, kom es hier echo't het in de ruimte, maar de mijnheer is zich van geen kwaad bewust en gaat zijti weg. Dat wordt den agent te machtig. Hij laat de vrouw met d'er kindje van haar schoonzus in den steek en holt den schijn baar dooven man achterna, houdt hem staande en bromt hem zoo iets toe van »Wat mot je hier doen!" jlk moet op het Stadhuis wezen", zegt de bewuste heer heel gedwee en wilde weer doorloopen Hebben, denkt de agent en zijn vingers wroeten zich in den kraag van den man, die onverbeterlijk blijkt, om hem buiten het stadhuis te ze-ten. Er zit nu niets anders op denkt de heer bij zichzelf dan een anderen ingang van het Stadhuis te zoeken, waar het publiek wèl wordt toegelaten. Hij schiet dan ook het straatje uit en bereikt over den Cools'ngel de Raadhuisstraat waar hem een betere ontvangst is bereid, aldus het relaas van de „MsbDe portier achter de draaideur neemt netjes zijn pet af en zegt met een buiging„Goeden morgen, mijnheer de burgemeester», want de heer die zoo juist aan de andere zijde het Stadhuis was uitgezet, was de nieuwe burgemeester in eigen persoon Staatspensioen. De „Vrijheid" bevat mededeelingen omtrent het rapport, uitgebracht door de sociale commissie der Liberale Staatspartij de Vrijheidsbond over de wenschelijkheid en de mogelijkheid van staatspeusionnee ring. Twee oplossingen zijn volgens de commissie mogelijk. Men kan het toe kennen aan ieder, die zonder geregelde uitkeering niet in eigen onderhoud kan voorzien, zooals het program van de Libe rale Staatspartij dat verlangt, en men kan ook aannemen, dat de arbeiders in loon dienst voldoende geholpen zijn en het staatspensioen moet worden toegekend aan diegenen, die niet volgens de Invalidi teitswet verzekerd zijn. Deze laatste rege ling is natuurlijk minder kostbaar en daar door uit een financieel oogpunt eerder acceptabel. De commissie meent, dat het staatspensioen wordt het ingevoerd voor ieder beneden de weistandsgrens zal moeten gelden. Zij neemt daarbij aan, dat de staatshijdrage voor de ouderdomsrente volgens de Invaliditeitswet komt te ver vallen en meent, dat de inkomensgrens lager dan thans kan worden gesteld en dat het rationeel is, daarvoor de belasting grens, dus f 800 voor een echtpaar te kiezen. De uitkeeringen bedragen evenals thans f 8 voor een ongehuwde en voor een echtpaar f 5, of gemiddeld f140 per persoon en per jaar. Volgens het stelsel waarbij men allen uitsluit, die volgens de Invaliditeitswet verzekeringsplichtig zouden geweest zijn, zouden de kosten jaarlijks bedragen f85500000, terwijl voor het stelsel, waarbij aan ieder beueden de ge stelde inkomensgrens het pensioen wordi toegekend, deze zouden zijn f 50500000 Bij beide bedrageu moet een bedrag van f 1000000 voor administratiekosten wor den opgeteld. Van deze bedragen trekt de commissie af, hetgeen thans wordt betaald voor sociale ouderdomsverzorging en komt dan tot de conclusie, dat het eerste stelsel, wat de commissie evenwel niet durft aan te bevelen, voorloopig een verhooging van kosten van f 8000000 zou gevenhet tweede stelsel, hetwelk de commissie aan beveelt, zou voorloopig de jaarlijksche kosten met f 16000000 doen stijgen. Deze kosten vertegenwoordigen niet een zoo danig bedrag, dat daarvan een verlies van evenwicht in onze s'aatsfinanciën gevreesd zou behoeven te worden. Daarbij zal ver moedelijk een deel der kosten gecompen seerd worden door een afneming van de kosten der armenzorg. Met de vrijwillige ouderdomsverzekering alleen komt men er nietze moet bestaan uit een combinatie van die twee voorzieningen. De kosten der staatspensionneering dienen door de gemeenschap te worden gedragen en niet uit eenige speciale op het bedrijf rustende belasting, die een gevaar voor het be drijfsleven en daarmede voor de arbeiders bevolking zou beteekenen, te worden ge kweten. Het rapport is geteekend door de heeren Lely (voorzitter), Ebels, Smeenge Teenstra en van Weideren Rengers, als mede door mej. mr. E. C. van Dorp, die als rapporteur is opgetreden. Door mr. van Gijn is een afwijkende nota ingediend Burgemeester wilgeen telefoon. Bij de behandeling vau de gemeeute- begrooting werd in den raad van Giesen- dam er op gewezen, dat er geen telefoon op het gemeentehuis is. De „Tel," geeft als volgt hiervan ver- 'g: De heer Van der Zouwen noemde het een tekort, dat er geen telefoon op het gemeentehuis is. De voorzitterIk heb er geen noodig Als 't noodig blijkt, zal ik er wel een aanschaffen. De heer Van der Zouwen Bij brand is het gewenscht dat er des nachts een telefoon is. De heer van Harten: Als er een wa terleiding noodig is, is er ook een tele foon noodig. De voorzitter Zoodra er een telefoon noodig is, schaf ik er een aan. Nu weet u het. Mij kan niet gelast worden een telefoon te gebruiken, als ik niet wil. De heer v. d. Zouwen De gemeente wordt uitgelachen en ook de burgemeester. Nadat nog eenige leden het woord hierover hadden gevoerd, maakte de voor- ritter een eind aan 't debat en klonk het uit zijn presidalen mondWij gaan verder. Een oude man bestolen. Er zijn menschen, die niets ophebben met banken. D.w.z. banken, waar geld zaken behandeld worden. Zij vinden een kluis een kruis en een safe een zeef. Zij bewaren liever hun geld zelf en zoeken soms de vreemdsoortigste plaatsen op. De ?6-jarige v, d. S., wonende aan den Moer- weg te Oen Haag, bezat een klein kapi taaltje. Het waren 950 guldens en de oude man vond het 't veiligst om die maar te bewaren in zijn schuur, onder den grond. Hij sliep trouwens zelf ook in die schuur en waande zijn bezit onaantastbaar. Helaas zoo veilig was het niet. Ver leden week kwam v. d. S. tot de onaan gename ontdekking, dat zijn zonderlinge geldbergplaats ontdekt was en dat iemand met lange vingers zich de 950 gulden wederrechtelijk had toegeeigend. De oud man was er zoo beduusd van, dat hij e heelemaal niet aan dacht om de politi te waarschuwen. Maar de diefstal lekte uit en kwam toch de politioneele auto riteiten ter oore. Een onderzoek wordt uu ingesteld naar het verdwenen onder- grondsche kapitaal. De auto-maniak gearresteerd Naar de ;,N. R. Ct." verneemt, heeft de marechausee te Hilvarenbeek aangehou den den electrotechnicus P. M. K. F., gedomicileerd te Utrecht. Deze man heeft zich sedert geruimen tijd uitgegeven voor dokter, voor ingenieur of officier. Hij maakte er zijn werk van autogaragehou ders op te lichten. Hij huurde een auto, liet zieh van de eene stad naar de andere rijden en verdween zonder te betalen. Ook de hotelrekening van hem en de chauf feur bleef hij meestal schuldig. ADVERTENTIËN. Heden overleed plotseling onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwdmoeder en Grootmoeder, Mevrouw Constance Diederica Kakebeeke- Danckaerts, in den ouderdom van 70 jaar, J. KAKEBEEKE. J. Q. C. P. KAKEBEEKE. Rotterdam. C. A. L. P. KAKEBEEKE en kinderen. A. J. P. KAKEBEEKE. L. N. KAKEBEEKE—Koning en kinderen W. G. P. KAKEBEEKE. Krabbendijke, 21 October 1928. verkrijgbaar van af 25 OCT. bij de Collectrice, Kade 71, Goes. bij inschrijving van le. 51 zware zachte Olmenboomen in de weide, grenzende aan het erf van de hofstede bewoond door F. van Hoohn te Kortgene, staande in 2 rijen tegen het land van F. van Hoorn. 2e. 70 zware zachte Olmenboomen in dezelfde weide, staande in 2 rijen langs den dijk Oostzijde. 8e, 48 zware zachte Olmenboomen in dezelfde weide, staande in 2 rijen langs den dijk Zuidzijde. De boomen zijn gemerkt. Betaling contant. Inlichtingen verkrijgbaar en inschrij vingsbiljetten in te leveren tot Dinsdag 6 November des middags 12 uur ten kantore van mr. J. A. A. FRANSEN VAN DE PUTTE, Groote Kade 22, Goes. Wij hebben de eer U te berichten, dat wij thans openen eenige nette Voor eerstbeginnenden vanaf 16 jaar en een SPECIALE CURSUS VOOR GEHUWDEN. Aanmelding tot inschrijving op Dinsdag 23 October a.s. in het Schuttershof alhier, van 8.30 9.30 n.m. waar alle inlichtingen gaarne, geheel vrijblijvend, worden verstrekt. Musicus J. Jesayes, Middelburg, (v.h. Eendrachts Jazz.) DansonderrichtCHARLES AERSSENS, Vlissingen. En zijn wensch is toch zoo spoe dig vervuldGeef hem 5 cent voor een pakje met 4 P.K.-tjes en hij is den heelen dag content. WRIGLEY'S P.K. Kauwgom is de goedkoopste en de gezondste lekkernij. Is goed voor het gebit en wekt den eetlust op. HI.S op op Maandag 29 October 1928. Te beleggen als eerste hypotheek op landerijen, met ruime overwaarde. Rente vanaf 4'/a Te bevragen onder No 673 Bureau van dit blad te Goes. ADVERTENTIËN voor en ABONNE MENTEN op de Goesche Courant' worden aangenomen door de POST -ADMINISTRATIE. DE HOOFDINGENIEUR-DIRECTEUR VAN DEN RIJKSWATERSTAAT IN DE DIRECTIE ZEELAND te MIDDEL BURG brengt, namens den Minister van Waterstaat, ter openbare kennis, dat het verkeer over de Schorebrug over het Ka naal door Zuid-Bevel and, met uitzonde ring van wielrijders en voetgangers, ten behoeve van uit te voeren herstellings werken aan die brug, zal zijn gestremd in den nacht van 24 op 25 October 1928, en volgende nachten, zoolang als zulks noodig mocht blijken, telkens tusschen 9 uur namiddag en 7 uur voormiddag. Middelburg, 20 October 1928. op het „Huis ter Mee". Oostkapelle. Stapelplaats tot Mei 1929. Geen koopkosten. Notaris Mr. J. LOEFF.

Goessche Courant | 1928 | | pagina 4