r r i Het Advertentie-Bureau van de Goesche Courant Bij kleine Kinderen W etepscbappen. 18,- Witte Stadbriefjes komt in Cinema Theater „SLOT OSTENDE" Rechtszaken. Gemengd NieuWs moet men de ontstoken of smettende dee len met Parol inwrijven en de huidplooien droog houden door ze te bepoederen met Purol-poeder. Purol in doozen van 30 en 60 ct., tube 80 ct. Purol-poeder in bussen van 60 ct. en 1 gld. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten In de Z.-Slavisehe gemeente Maria Almas, waar de artillerie onlangs schiet, oefeningen heeft gehouden, vond een landbouwer op zijn akker een granaat, die hij op zijn wagen naar huis wilde brengen. Onderweg wierp hij het projec tiel echter weg, waardoor dit ontplofte. De boer, zijn zoon en een andere land bouwer werden gedood, twee personen zwaar gewond. Ook de twee paarden voor den wagen werden gedood. Naar „het Volk" verneemt komen er nieuwe Nederlandsche postzegels van 7-J- cent rood, 10 cent {violet, 1 2J cent blauw en 15 cent rose. De politie te Benzig(Opper Lausitz) is er in geslaagd den stichter van twee groote branden te ontdekken. De dader, een 14-jarige bakkersleerling, heeft bekend dat hij ook twee andere branden aange stoken heeft. Als reden voor zijn daad gaf hij op, dat hij zoo graag branden wilde zien. gehouden en toen hij meermalen hem aanried naar den dokter te gaan, vloekte zijn kameraad hem uit. De beklaagde maakte zich daarom zoo ongerust, omdat de dokter hem uitdrukkelijk gezegd had: ,,als Hendrik zoo doorgaat en geen rust neemt, ^gaat hij onherroepelijk naar den kelder. Hij nad steeds alles voor zijn vriend over gehad en veel ook voor zijn familie en hij zou hem zeker niet willen dood en. De procureur-generaal wees er in zijn requisitoir op, dat hij nog nimmer zulk een eigenaardige zaak had behandeld. De vraag is echter met welke bedoelingen dit geschiedde. De procureur-generaal kan zich niet vereenigen met die conclusie vam den psychiater. Zij meenen dat het vergift is toegediend in een toestand van alge- heele spanning. Iemand die aan esin der gelijke spanning ten prooi is, is toch zoo danig gevaarlijk, dat hij moet worden op gesloten. Volgens de conclusie van de pay chiaters is dit niet zoo en zou een derge lijk persoon vrij kunnen blijven loopem. Hij requireerde ten slotte veroordeeling tot dezelfde straf, 1 jaar en zes maanden, wegens mishandeling met het doel licha melijk letsel te veroorzaken. De verdediger pleitte vrijspraak. Later wordt uitspraak gedaan. Hinderlijke detectives. Den dag nadat haar verloving was be kend gemaakt, ontving miss Iris Carpen. tier uit Hertfort (Engeland) een circulaire vaarover ze buitengewoon verontwaardigd was, en omdat ze medewerkster was aan de „Sunday Express" wist ze op geen betere wijze aan die verontwaardiging luch, te geven, dan door deze vergezeld van com. mentaar, in die krant te plaatsen. Zoo stond op een goeden dag in de „Sun day Express" een artikel, waarboven als „kop" stondCirculaires aanpasverloofd-n. deleedigende aanbiedingen van detectives Hoe mannen bespionneerd worden. Geheime vervolging.» In het artikel, dat daaronder volgde, werd verteld hoe een dame uit Hertford na haar verloving was lastig ge vallen door een uiterst onbescheiden brief, waarin stond, dal de schrijver onder de strikste geheimhouding detective-diensten aanbood. Hierop volgde: „De meeste menschen hebben er een hekel aan, om de diensten van een parti eulieren defectieve in te roepen, en toch komen er in het leven zoo vaak gevallen voor. dat die diensten absoluut onmisbaar zijn. De zaken, die we voor verschillende personen hebben behandeld, hebben we op een zoo degelijke, vertrouwelijke en strikt geheime wijze volbracht, dat men onze firma de „Oester Firma» heeft ge noemd. Neem niet alle zorgen op ulaat ons er een gedeelte van dragen. Neem geen risico op u ten aanzien van uw levens geluk, Zorg, dat gij zekerheid hebt. Wij behandelen de zaken met de meeste be kwaamheid". Tengevolge van deze pu blicatie is het aantal klanten van het detectivebureau zoo sterk in aantal ver minderd .dat het bureau verschillende meubels en teu slotte zijn kantoorgebouw moest verkoopeu om de schulden af te doen. De „Oester Firma» heeft tenslotte tegen de „Sunday-Express" een vervolging ingesteld tot vergoeding van de schade, die ze door de plaatsing van het bewuste artikel heeft geleden, In het proces, dat hierover te Londen is begonnen, is komen vast te staan, dat miss Carpenter in de publicatie van de circulaire in de krant zelf enkele zinnen heeft ingelascht. Haar verontschuldiging was, dat de handelwijze van het bureau haar tegen de borst had gestuit en dat ze een eind had willen maken aan deze zonderlinge praktijken. In het proces kwam verder aan het licht, dat de directeur van de „Oester Firma» reeds vier malen was beboet omdat hij op straat was opgetreden als bookmaker. A f g r ij s e 1 ij k e f a m i 1 i d r a m a. Te Rijssel heeft zich een afgrijselijk familiedrama afgespeeld. Er ontstond ruzie tusschen een Poolsch echtpaar, dat reeds eenigen tijd in onmin leefde. De mau greep hierbij een bijl en bracht zijn vrouw daar mee zeer ernstige verwondingen toe. Uit bet onderzoek is gebleken, dat haar niet minder dan 17 slagen met dit voorwerp rijn toegebracht, aan de gevolgen waarvan de vrouw is bezweken. De man nam hierna een scheermes en sneed zich daarmee in den hals. In stervenden toestand is hij aangetroffen, De drie kinderen van hei echtpaar zijn naar een liefdadige instelling overgebracht. Moord in den sneltrein Bij het inspecteeren van de wagons van een sneltrein aan het Dorking North Station deed een spoorwegbeambte een griezelige ontdekking. In de derde klas coupé lag een manspersoon in een groote plas bloed lang uit op den grond. Uit een nader onderzoek bleek, dat hij door revolverschoten moet zijn gedood, maar het schietwapen, waar mee de moord gej leegd moet zijn, is niet gevonden. Hierdoor is zelfmoord dus uit gesloten en staat vast dat een misdaad in het spel is. De passagiers werden omtrent dit zonder linge voorval ondervraagd, doeh geen hun ner kon inlichtingen verstrekken. De zaak is in handen van de Londensohe recherche, die een uitgebreid onderzoek instelt. Nood en wetenschap. Een mijnwerker in Zuid-Wales, die al meer dan twee jaar (zooals zoovele andere mijnwerkers) volstrekt werkloos is en zijn laatste spaarpenningen heeft ingeteerd, heeft naar het Hbl. verneemt, aan een Londenscb blad een brief geschreven, waarin hij, ter voorziening in het onderhoud van zijn vronw en kinderen, zijn lichaam voor wetenschap pelijk onderzoek te koop aanbiedt. Hij schrijftIk ben bereid toe te stemmen in injecties met kanker-, typhus of malaria- bacillen, of mij te onderwerpen aan een of anderen vorm van chirurgie; alleen wensch ik niet blind te worden, daar dit geloof ik, mij het verstand zou benemen De eenige voorwaarden, die ik stel is, dat het ministerie van gezondheid inge val ik bezwijk mijn vrouw en kinderen niet het weduwen-en weezenpensioen zal onthouden. De man voegt er aan toe dat vleesch, visch en spek niet meer over zijn drem pel komen en dat kaas of jam een zeld zaamheid in zijn huis is. Moordaanslag. Naar vernomen wordt, is Zaterdagavond een schot gelost op den specialen trein, waarin de democratische candidaat voor het presidentschap der V.S., gouverneur Al Smith van New York, zijn propaganda- tournée maakt. De aanslag had plaats tusschen Pemberton en Quincy in den staat Ohio, terwijl de trein een „vlammend kruis van de Ku Klux Klan passeerde, dat op ongeveer 30 Meter afstand van de rails stond opgesteld. Smith en zijn gezelschap, die juist di neerden, waren naar de vensters gegaaD om het kruis te zien. Op dat moment werd het schot gelost. Niemand werd ge wond. Men heeft den dader tot dusver niet kunnen opsporen. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 22 Oct. 1928. Vlasaanvoer 1500 Blauw f 1,15 a f 1,30 2000 Groningen f 1,15 a fl,80, Wit f 0,— a f 0,—, 4900 Geel f 1,05 a f 1,25, Dauwroot f 0,a f 0, Handel traag. Aardappelen Zeeuwsche Blauwe f 3,40 a f 3,90Bonten f 8,40 a f 8,90 Eigenheimers f 2,60 a f 2,80. Granen buitenlandsche, prijshoudend. Meel f 17,a fHaver Canada f 11,90 a i Mais Laplata f 220. Binnenlandsche Tarwe f 11,50 a f 11,90 Rogge 11,- a V 11,50 Gerst Chevalier n 11,75 a r 12,25 Haver 11.- a K 11,25 Erwten 18,- a 0 21,50 Schokkers 19,— a i 21,— Bruineboonen 42,— a 44,50 Maanzaad 35,— a 37,— Karwijzaad 37, a 89,— Lijnzaad (voer) 16 a Lijnzaad (zaai) 19,- a 20,50 Boekweit u 13,10 a 0 i VARKENSMARKT. Varkensaanvoer 1128, eerste kwaliteit f 0,73 a f 0,75 tweede f0,69 a f 0,71, derde f 0,64 a f 0,76 zouters f0,a f0,export f 0,66 a f 0,68. Handel redelijk. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). Amsterdamsche tijd. Dagen. Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 22 Oct. 8.10 8,52 1.27 1.59 23 9.30 10.19 2.44 3.24 24 11.03 11.44 4.19 4.58 25 0.21 5.39 6.04 26 0.52 1.15 6.36 6.56 27 1.37 1.56 7.21 7.36 28 2 23 2 37 7.56 812 VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. October: 23 Goes, automobielen, De Wilde en Heijboer. 25 Wolphaartsdijk, huis en erf. Pilaar. 25 Wolphaartsdijk, woonhuizen en hoveniering, Pilaar. 31 Poortvliet, hofstede met bouw- en weiland, v. d. Velde. 31 Wemeldinge, bouwland, Kram. Heinkenszand', hofsteedje met bouw- en weiland, Verbist. Goes, inboedel, Van Dissel. -Oudelande, woonhuis, Van Dissel. Krabbendijke, bouwland, Van Dissel. Krabbendijke, 4 woonhuizen, Van Dissel. Krabbendijke, sobuur en bouwland, Van Dissel. Goes, woonhuis, Van Dissel. Goes, woon- en winkelhuis. Van Dissel. November. 2 Ellewoutsdijk, woonhuis, smederij, erf en tuin, Pilaar. 6 en 20 Den Burg (Texel) hofstede met bouw- en weilanden en duingrolid, Mulder. 14' Goes, verpachting bouw- en weilan den, Pilaar. 14 Nisse, verpachting bouw- en weilan den, Pilaar. Kloetinge, woonhuis, tuin, van Dissel. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. October: 22, 23, 24 en 25, Landbouw-Bioscoop, 't Circus" van Charlie Chaplin. 22 Bioscoop Slot Ostende, De wereld oorlog en Milak, de Eskimo. 22 Prins van Oranje, Emile Hullebroeck. November. 24 Schuttershof, N.V. Groot Tooneel, „De witte non". D cccmbd Landbouw-Biescoop, „Vlammende vleugels", WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van 23 luidl als volgt: meest ntetige Z.WP. tot W. of N.W. wind, half tot zwaar bewolkt met opklaringen, weinig of geen regen, iets koeler. LICHT OP. Maandag 22 Oct. 5.20 uur. Dinsdag 23 Oct. 5.18 uur. VEILINGSVEPEENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Veiling van 20 Oct. 1928. PEREN: Doyenne du Comice f20 a f28, Doyenne d'Akncon f6 a f 10, Des deux Souers f 12, Beurré Alexander Lucas f 16 a f20, Beurré Hardenpont f 6 a f 10, Gomtesse de Paris f 12 a f 18, Bezy van Schonauwen f 10 a f 14, Groene CJiaumontel f7 a f 10, Winter Suikerijen f8 a f 12, Winter Bergemottem f8 a f 10, Winter Louwtjes fll, Pondsperen f 12 a f 14, Gieser Wildeman f 14 a f 18, Kleiperen f 10 a f 16, Afval- en Kroet- peren f 1 a f5, alles per 100 K.G. APPELSGoud Reinetten f 24 a f 32, Sterappels f 25 a f 33, Bismarck f 15 a f 18, Zure Bellefleur f 17 a f25, Fran- sche Bellefleur f9 a f 14, Salomé f 16, Court Pendu f21, Reinette d'Or f9 a f 12, Zoete Bellefleur f 16 a f 19, Zoet© Campagner f 18 a f21, Zoete Armgaar- de f20 a f25, Pomme d'Oranje 122 a f26, Afval- en Kroetappels f2 a f 10, alles per 100 K.G. DIVERSEN: Tomaten f2 a f6,Sprui ten f21, Mispels f6 a f7, Uien (groote) f5, Uien (kleine) f4, Wagcnaarsbooneïi f 25, Groene boonen f4 a f 16. Kool rapen f 1,20, alles per 100 K.G., Bloem kool f 10 a f 14, Roode kool f4 a f5, Witte kool f 1 a f 3, Savoyekool f5 a f6, Knolselderij f3, Andijvie f2,40 a f2,70, Kropsla f 1,20, Meloenen f 10, alles per 100 stuks, Rapen f2, Wortelen f5, alles pper 100 bos, Hazen f2,08 a f2,51 per stuk. Veiling van 22 Oct. 1928. Wagenaarsboonen f 7, Groene boenen f 10. alles per 100 K.G., Bloemkool' f3 a f 12, Roode kool f2 a f3, Savoye kool f5, Andijvie f 0,80 a f0,90, Krop sla f 1,50, alles per 100 stuks, Rapen f2, Prei f 12, alles per 100 bos. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: 22, Jan Cornells, z.v. Cor nells Ruster en Elisabeth Geurtsen. Huw.-aangifte: 22, Comelis Jacobus Geene, 27 jr., en Jannetje Traas, 23 jaar, te 's Heer Arendskerke. Overleden: Antbonie Botbijl, 75 jaar, weduwnaar van Maatje Hogerwerve. ADVERTENTIËN. •gf De f 100.000,is gevallen op een tientje op no. 5284 en is door mij uitbetaald. De Hoofdagent: A. A. SQMER, Wijngaardstraat, GOES. plaatst adverteotiën in alle binnen- en buitenlandsche bladen. Deze advertentiën worden tegen den zelfden prijs berekend, waarvoor zij bij directe opgaaf worden geplaatst. U bespaart dus: Ie. tijd; één afschrift is voldoend». 2e. tfeld; één porto voor toezending copi». 3e. moeit»; één kwitantie betalen. Door moord en doodslag hebben in het jaar 1926 in Pruisen 906 personen et leven, verloren557 mannelijke en 9 vrouwelijke. In verhouding tot vorige ren zijn deze gevallen iets toegenomen; toeneming betreft het aantal kinderen nder het jaar, terwijl het aantal vermoor de volwassenen in de laatste jaren ver minderde. Dergelijke schommelingen zijn herhaaldelijk vastgesteld, naar het Pruisische bureau voor de statistiek meedeelt. Het Surrey Hotel te New York is een behoorlijke wolkenkrabber. Als men er af valt heeft men weinig kans het er goed af te brengen. Een moeder, die met twee jonge kin deren op het platte dak van het hooge gebouw stond, zag haar beide jonge kin deren van het muurtje om het plat vallen op het dak van het gebouw ernaast dertien verdiepingen lager. De moeder die op deze wijze haar kinderen verloor, was een dochter van den zeer rijken heer Guggenheim, die indertijd bij de schip breuk van de Titanic was verdronken. Het bekende Russische theater Der Blaue Vogel*, onder leiding van J. Joestny, zal in de maand November een reeks gastvoorstellingen in den Haag geven Na een tournee door Duitschland en Zwit serland vertoeft het gezelschap thans te Stuttgart, van waar het naar ons iand zal komen. Leopold van België en prinses Astrid zullen einde November een bezoek aan Nederlandsch-Indië brengen. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht te Bergen op Zoom heeft hooger beroep aangetee- kend tegen het vrijsprekend vonnis van den Kantonrechter te Bergen op Zoom inzake de bekende autobus-kwestie Lief. broer. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dal dit beroep ten doel heeft, in hoogste instantie te zien uitgemaakt, hoe de wel ten deze dient te worden toegepast. Vóór eenige dagen is te Steen deren ingebroken in het station der tram ZutfenEmmerik en o.m. werden ont vreemd een partij manufacturen, een partij sigaren en 500 K.G. boter. De politie is er thans in geslaagd drie der vermoede lijke daders aan te houden. Ben deel van de gestolen boter werd te Dinxperlo in beslag genomen. Een vriendschapsdaad? Het gerechtshof te Arnhem heeft een eenigszins eigenaardige zaak te behande len gekregen. Terecht stond een arbeider uit Hattum, die door de rechtbank te Zwolle was veroordeeld tot één jaar en zes maanden gevangenisstraf, wegens po ging tot moord. De man werd ervan beschuldigd dat hij zijn bij hem imvonen- den vriend door middel van het toedienen van loodwit zou hebben willen vergiftigen door hem eenmaal in de koffie, eenmaal in de thee en eenmaal op de boterham loodwit te strooien. Ter zijner verdediging had de man voor de rechtbank te Zwolle verklaard dat hij uit vriendschap aldus gehandeld had, daar het vele uitgaan zijn kameraad noodlottig dreigde te worden en hij hem nu op deze wijze hoopte te ver zwakken, Waardoor hij gedwongen zou worden diit uitgaan op te geven. Ook in hooger beroep voerde de man thans hetzelfde ter zijner verdediging aan. Hij vertelde verder nog, dat hij hetgeen hij heeft gedaan, steeds deed met de beste bedoelingen, zeker niet om-zijn vriend te dooden. Altijd had hij veel van den jongen Een nieuwe 1evensprikke1 Prof. Toesjnof, van het veterinaire in stituut te Kazanj heeft, naar de Prawda meldt, een nieuw preparaat, „Lystolyzat", uitgevonden, waarmee hij zoowel bij men schen als dieren een reeks geslaagde proeven genomen heeft tot prikkeling van de werk zaamheid van het dierlijke organisme. Na een inspuiting bij een 80-jarigen grijsaard verdwenen asthma en hartkloppingen. De melkopbreugst van koeien vermeerderde tongevolge van het middel met 8050 pet., van geiten met 2080 pet. Ook het eierleggend vermogen van hoenders enz. nam aanmerkelijk toe. Van Amerikaansche zijde heeft men getracht prof. Toesjnof over te halen zijn proeven in Amerika voort te zetten, maar hij heeft er de voorkeur aangegeven in Rusland te blijven. Een benzinetank va|l de La tham gevonden. De Noorsche trailer Leif heeft een benzinetank van het Fran-.cbe vliegtuig Latham, waarmee Amundsen en Guilbaud de bemanning der Italia zijn gaan zoe ken, opgepikt. De tank dreef aan de op pervlakte van de zee en bevatte nog 30 L. benzine. Op de tank was een kope ren plaatje gesoldeerd met het inschrift: „Benzine. Inhoud 600 L. Watervliegtuig Latham." Voorts waren er twee regeltjes met potlood op geschreven, maar het schrift was voor een groot deel geheel uitge- wischt en onleesbaar. Men meent nog te hebben kunnen ontcijferen: „acci.... 20 X. 1...." en vermoedt dat „acci....'" moet beteekenen „accident" (ongeluk) en de cijfers de plaats aangeven waar de La tham is verongelukt. Dat zou dan beoos ten het Bereneiland zijn geweest. Als in een sprookje. Een aardig Engelsch mannequintje droomde ervan een cowgirl» te worden, en een flinke, fleurige Amerikaansche cowboy zat zich op de veranda van zijn boerderij iu Arizona in de modeshow, prentjes van de Zondagsbladen te verdie pen.... en zuchtte diep. Deze „zij" en „hij» zijn de gegevens voor het begin van een geschiedenis. Het ging als in een sprookje en het is toch heusch waar. Verleden jaar in Februari zagen ze elkaar bij den be- roemden Jean Patou. „Zij", Jean Dilble, liet de Parijsche dames de allermooiste japonnen zien, toen zij op een gegeven oogenblik een blonden reus zag binnen komen, die ietwat verlegen in het uiterste hoekje van den salon een plaats koos en met een hooge blos op het gelaat een kop thee aannam Frederick Almy. Datzelfde oogenblik besefte zij, dat dit wel een cowboy moest zijn, ofschoon hij geen emmer-hoed droeg en geen jasje met Mexicaansche dollars als knoopen aan had. Hij keek naar de mooie japonnen en naar de draagster en toen de show was afgeloopen, vatte hij den moed om eens kennis met haar te maken. „Ik kwam hier japonnen koopen voor de vrouwen van een paar van mijn vrienden in Arizona", zei hij, „en ik heb een idee dat u Engelsch spreekt". „Dat is zoo», glimlachte zij, „ik ben een Londensche". De volgende week had er in de kerk van de Engelsehe am bassade te Parijs een trouwplechtigheid plaats. Nu achttien maanden later is dit echtpaar weer te Parijs om japonnen te koopen, maar over eenige dagen gaan zij weer naar hun boerderij. „Als ik terug ben, hoop ik naar de film te gaan», zei mevrouw Almy, „Mijn man kent alle film- meDsehen van Hollywood en vele maat schappijen komen naar onze boerderij om wild-west-tooneelen op te nemen».

Goessche Courant | 1928 | | pagina 3